Fundacja Szansa dla Niewidomych

Opinie o Fundacja Szansa dla Niewidomych

hehehe

Ale MK i J będą mieli płacenia za usuwanie postów tutaj. PISZCIE LUDZIE, PISZCIE!

Agnieszka

Tak się jakoś składa, że miałam właśnie dopytywać się o to, jak w Fundacji Szansa dla Niewidomych wygląda proces rekrutacyjny. Szukają tam obecnie asystentki zarządu, stąd właśnie moja ciekawość. Czy oprócz rozmowy kwalifikacyjnej był jeszcze jakiś inny etap rekrutacji? Liczę na odpowiedź z Twojej strony.

@Agnieszka

nie rób sobie krzywdy i nawet tam nie wysyłaj CV.

Ta fundacja to (usunięte przez administratora) dna. Najlepiej jakby zakończyła działalność i wypłaciła byłym pracownikom odszkodowania. Bo ile nerwów tu się straci... Ciągłe upokorzenia i sprzeczne informacje. Chaos. Mam nadzieję, że kiedyś PFRON zrobi tam porządną kontrolę dokumentów. No i oczywiście PIP...

xyzzzz

dokładnie. beneficjenci powinni się odwrócić od tego miejsca, jeśli mają inny wybór. pralnia kasy.

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Fundacja Szansa dla Niewidomych rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Asystent/-ka Zarządu?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

OO

TAK

TAK, ALE o każdą kolejną musisz błagać szefa szefów i udowadniać, że jesteś coś warta i, że przyniesiesz Fundacji pieniądze z projektów.

John Matt Ronson

Prezes Cie nie przeprosi, bo jak trafnie napisal Matt on z zasady nie przeprasza. Co prawda jest przeczulony na swoi punkcie, wiec predzej dostaniesz pozew o znieslawnienie. A zastanow sie jak udowodnisz, ze jest zlym czlowiek. 200 ludzi, w tym 30 profesorow wystawi mu glejt uprzejmosci, a poza tym pokaze medal co dostal od prezydenta. Tego bym sie na Twoim miejscu troche obawial. Marek jak wytrawny szachista mysli na dwadziesia ruchow do przodu, ze wszystkimi wadami jest niesamowicie doswiadczony. W swojej karierze zwolnil juz z 200 osob i pewnie do konca zycia zwolni drugie tyle. Widzisz o tym, ze nie myslals perspektywicznie swiadczy to, ze nie masz zadnych twardych dowodow. I co zrobisz powiesz, ze byl dla Ciebie niemily? A Marek przyjdzie z biala laseczka i powie, ze byl. Taka mala ciekawostka tworca gadu-gadu przez chwile pracowal w firmie, wtedy kiedy jeszcze miescila sie w piwnicy wlasciciela a kibel byl w kuchni, a kuchnia mozna powiedziec w kiblu. No i wyobrazcie sobie, ze byl zbyt malo kreatywny zeby utrzymac sie. Co do kontroli PIP, Urzedu Skarbowego czy innych trzyliterowych skrotowcow, to one wszystkie byly i nic nie wykryto. Co prawda kilka spraw w sadzie pracy przegrano, ale nazwijmy to wypdakiem przy pracy. Bedac odrobine zlosliwym powiem tak, jak inni byli zwalniani/zmuszani do odejsia to akurat Ty bylas cicho, a moze warto byloby sie wtedy odezwac. Wiec nie mozesz nas winic za to, ze nikt nie bedzie swiadczyc na twoja korzysc. Zreszta jak pewnie zauwazylas malo kto odbiera od Ciebie telefony i odpowiada na mejle.

Slawek S

Ok Anonim. Moze byc tak a moze byc inaczej. Twojej uwadza, a takze czytelnikow tego forum chcialbym zwrocic uwage na cos innego. Mianowicie wiele osob zauwaza braki i nieuprzejmosci Fundacji, ale sposrod 30 czy tez 40 pracownikow Fundacji nikt z nieprzymuszonej woli nie dementuje tego. Czyzby stawnoili oni cichy glos wiekszosci i w skrytosci duszy zgadzali sie z tymi opniami? Podobnie jak, co niektorzy zgadzam sie, ze mozna miec pewne okreslone zarzuty, co do osoby Marka, ale on jak gari kasparow i planuje swoje ruchy do przodu, czyzby tego nie przewidzial? A moze po prostu zyje uluda?

była pracownica

Dziwi mnie to pytanie. Myślę, że dla pracujących tam osób oczywiste jest, że trudno zwrócić się z problemem do kierownictwa, które jest źródłem stresu, mobbingu i toksycznej atmosfery. Opinie w tym serwisie mają na celu przestrzec osoby, które chciałyby tam aplikować. Nie popełnijcie tego błędu.

Przemo
@była pracownica

Oskarzenia o mobbing i toksyczna atmosfere to powazne oskarzenia, czy masz nagrania audio dowodzace tego?

Jak wygląda ścieżka awansu w Fundacja Szansa dla Niewidomych?

Stefan

Nie ma czegoś takiego. Czekasz jeno na swoją kolej i zastanawiasz się z czego będziesz płacić hipoteke. Wot cała orawda

Były pracownik biura

Po przeczytanych komentarzach widzę, że w fundacji nie wiele się zmieniło.(usunięte przez administratora) zarabia na fundacji pieniądze i jego prawa ręka której w żadnej innej firmie by nie zatrudniono. Bardzo nie polecam tego miejsca.

Ile spraw w sądzie pracy miała Fundacja? Jak często przegrywała tudzież wygrywała?

Jaki dress code obowiązuje w Fundacja Szansa dla Niewidomych?

Paulina

Swobodny :) Elegancki podczas spotkań biznesowych

@Paulina

Dzięki za info. Czy możesz również napisać, jaka atmosfera panuje między pracownikami Fundacji? Jest to bardzo ważny aspekt w każdej pracy, ponieważ często podnosi efektywność zespołu.

Paulina
@Anna

Między pracownikami mega :) Traktujemy się bardzo przyjaźnie, kolegujemy się, wspieramy i pracujemy razem, kiedy jest potrzeba :)

Ole
@Paulina

No tak z drugiej strony na Prade albo na DKNY to sobie za minimalna pensje raczej nie kupisz

Stefania
@Ole

A nawet jak kupisz to bedziesz wygladac troche nieadekwatnie :)

Kolezanka 2

Wciaz probuje to znalezc, ale mi sie nie udaje. Kolo 2010 roku fundajca wydala przewodnik bodaj we Wroclawiu z masa bledow faktorgraficznych, byl o tym artykul w Gazecie, ktos mi podpowie dokladny tytul?

Kolezanka

Moja przyjaciółka zwolniła się kilkanaście miesięcy temu i uważam że to była bardzo dobra decyzja. Miejsce, w którym kompletnie była niedoceniona jako pracownik. Trudno było na to patrzeć. Osobiście nie znam Fundacji, jednak od kilku byłych pracowników słyszałam podobne komentarze. Ludzie narzekają głównie na specyficzna atmosfere oraz komunikacje wewnetrzna.

Czy Fundacja Szansa dla Niewidomych narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

stefan mir

Informacja dla kandydatow - usuwanie komentarzy na tym portalu kosztuje. Czas Pana Mar. kosztuje. Nawet za uslugi Pana Janusza kosztuja. Otoz Pan Prezes wycenia je na mniej niz 300 zl msc. Pamietajcie, ze jezeli by nie usuwano komentarzy to byloby ich przynajmniej dwa razy wiecej. Do tego skoro te zamieszczone sa negatywne, to pomyslcie jakie byly te co je usunieto. W internecie nic nie ginie wiec dla wnikliwych polecam poszukwiania.

Regulamin
@stefan mir

Komentarze zostały usunięte ponieważ były niezgodne z regulaminem.

stefan mir
@Regulamin

Aby uniknac podobnych sytuacji w przyszlosci uprzejme prosze o zamieszczenie informacji, jakie paragrafy moja wypowiedz zlamala. Bede dozgonnie wdzieczna.

A

Dopóki prezes nie zacznie szanować pracowników i liczyć się z ich zdaniem, nie polecam pracy w tym miejscu. Pracownicy się go po prostu boją! Szepczą po kontach, za plecami obgadują, ale nie są w stanie powiedzieć na głos co jest nie tak, bo obawiają się konsekwencji. To przykre. Cieszę się, że już tam nie pracuję - od samego początku można było zauważyć niezdrową atmosferę. Prezes jest bardzo inteligentnym człowiekiem, ale niestety jego umiejętności miękkie kuleją. Przygotujcie się na nagłe zaproszenia na zebrania (z dnia na dzień) - proszę przyjechać jutro na dwa dni. Co z życiem poza pracą? Szefa nie interesuje. Według szefa pracujemy dla idei i dla idei trzeba się poświęcać. Powodzenia z takim podejściem. Fundację tworzą ludzie, proszę o tym pamiętać, bez ludzi Fundacji nie ma

M.

Jestem świeżo po odejściu z fundacji. Niestety kiedy byłam werbowana do pracy, ze względu iż jest to fundacja, obniżyła swoje oczekiwania finansowe. Po okresie próbnym zaproponowano mi umowę ze stawką o 300 zł netto niższą niż ta z okresu próbnego - nie przyjęłam jej. Próbowałam negocjować i zaproponowałam dwa warianty, które nie zostały zaakceptowane przez prezesa. Ogólnie praca jest bardzo stresująca, ale nie ze względu na obowiązki, tylko na politykę pracowniczą jaką prowadzi bezwzględny i despotyczny szef. Niestety wyznaje on dwie zasady, które prowadzą do ogromnej rotacji pracowników: - jak nie kijem go to pałką - płacę Ci, więc mogę miażdżyć Cię psychicznie i nie szanować, a Ty masz siedzieć cicho. Ja na przykład usłyszałam, że ma "luki w myśleniu", albo z drugiej strony "za dużo myślę". Dwie opinie wykluczające się... :) Każdy ktoś odchodzi z pracy, jest wrogiem nr jeden i "działa przeciw fundacji". Trzeba się też liczyć z tym, że będzie się obgadywanym, ponieważ szef myśli, że w ten sposób zdobędzie autorytet pracowników - świetnym przykładem jest tu Maja, moja poprzedniczki. Jeśli chodzi o pracowników to super ekipa, która jeśli by tylko jej nie podcinano skrzydeł, wyniosłaby fundację bardzo wysoko. Ogólnie - nie polecam :( PS. Dobra kawa, o ile ekspres jeszcze działa. Ps2. Szkoda, że admin portalu usunie mój wpis. Pomimo, że jest on szczerą opinią, a nie "felietonem skrajnie subiektywnym".

Prezes Fundacji
@M.

Szanowni Państwo, Nasza Fundacja zatrudnia kilkadziesiąt osób, z czego około 50% niewidomych lub niedowidzących. Niezauważany, żeby nasi współpracownicy byli niezadowoleni. Przeciwnie, pracują suwerennie, realizują zadania rehabilitacyjne i integracyjne na rzecz innych niewidomych zgodnie z potrzebami swoich beneficjentów oraz własnymi umiejętnościami i ich zainteresowaniami. Podczas spotkań mamy okazję przekonać się, że nasz personel stanowi jednolite grono zaangażowanych ludzi. Wiele osób jest bardzo zaangażowanych w misję świata otwartego dla niepełnosprawnych. Pani M. nie ma racji. Faktycznie otrzymała propozycję przedłużenia umowy o pracę niższą o 300 zł stawką. Nie wynikało to jednak z naszej złej woli, lecz profesjonalnej oceny jej umiejętności. Każdy pracownik może narzekać na szefów, ale niezależnie od tego, że nie warto zadrażniać, szefowie muszą oceniać pracę i zwracać uwagę na błędy i czynią to w imieniu podopiecznych. Jak na przykład mogą ocenić pracę Pani M. współpracownicy, którym zaniżyła (zapewne niechcący) wynagrodzenie za zgłoszone nam artykuły do miesięcznika? Płaca musi odzwierciedlać jakość pracy. Propozycja obniżenia wynagrodzenia po okresie próbnym z pewnością nie może być zaskakująca. Pani M. wspomniała poprzednią pracowniczkę naszej Fundacji. Oświadczam, że wspomniana pracowniczka była jedną z najlepszych w naszym gronie i żałujemy, że odeszła. Jeśli, wyrażamy jakieś opinie na ten temat, to wyłącznie w kontekście straty jaką przez jej odejście poniosła Fundacja.

wyczka
@Prezes Fundacji

Jak odeszła najlepsza to czemu jej nie zatrzymaliscie?

@Prezes Fundacji

Hmmm... Tak jak wspomniałam w mojej opinii: najlepiej zwalić winę na pracownika, który nie chce pracować w takiej atmosferze.

K.
@M.

Potwierdzam każde słowo. I z całego serca NIE POLCEAM pracy w tym miejscu - przede wszystkim właśnie przez osobę prezesa.

Adrian

Czy są jakieś profity dla pracowników ?

@Adrian

Nie ma żadnych.

Usuniety

Szkoda ze w goworku można zapłacić za usunięcie negatywnej opinii, ponieważ nie moja poprzednia merytoryczna i pełna dokładnych opisów zachowań opinia została usunięta powiem tylko tyle że absolutnie nie warto za żadne pieniadze

K
@Usuniety

Nie prawda. Jedynym powodem, dla którego komentarz może być usunięty z forum, jest złamanie któregoś z postanowień regulaminu. Nie ma znaczenia czy przedstawia on pozytywną, czy negatywną opinię. Każdy merytoryczny i uzasadniony wpis, opublikowany przez zorientowaną w realiach osobę, jest bardzo cenny.

Usuniety
@K

No niestety to nie do końca jest tak różowo, komentarz był rzeczowy, poparty dowodami, pozbawiony emocji a mimo to się nie uchwał, poczytaj, zobaczysz że zostają tylko nieco negatywne opinie przeplatane pozytywnymi podanymi przez pracowników bo szef kazał. Cała reszta która zbyt dokładnie obrazuje sytuację w firmie jest usuwana. W końcu jak już się zbudowali markę to w końcu trzeba zacząć zarabiać prawda?

Bohun

Czemu mój negatywny, acz merytoryczny komentarz o tym przybytku i zarządzającymi nim został usunięty. W takim razie napiszę tylko tyle, że zdecydowanie nie polecam pracy w tym miejscu.

Elżbieta
@Bohun

Elżbieta

@były tyflospecjalista a jakie są w Fundacja Szansa dla Niewidomych warunki zatrudnienia? Czy można liczyć na umowę o pracę? Do pensji wypłacane są premie uznaniowe? @Luidzi czy Ty też pracowałeś bądź pracujesz w tej fundacji? Jeżeli tak, to Ciebie również proszę o podzielenie się opinią. Każda wypowiedź napisana przez osobę zorientowaną w realiach jest cenna.

Luidzi

Żal za utracona pracą spowodował ten wypływ żalu? Zawsze uważam, że trzeba szanować pracę bo może być gorzej!!

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Szansa dla Niewidomych - Warszawa

• Jak się pracuje w Fundacja Szansa dla Niewidomych?

Zobacz opinie na temat firmy Fundacja Szansa dla Niewidomych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fundacja Szansa dla Niewidomych?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fundacja Szansa dla Niewidomych