counter
3 142 364 5 1
Były_pracownik

Pracowałem w biurze konstrukcyjnym. Nie polecam. Mistrzowie jednego designu, bez żadnych chęci do nauki nowych rozwiązań będących standardem w innych firmach z branży. Ot nauczyli się kiedyś jakiś norm i w ramach tych norm poruszają się. Przychodząc do firmy chciałem latać z orłami, a dreptalem z indykami.

Tak26Nie
Otto

A niech zwalniają grupowo może zniknie trochę sztucznych stanowisk, wzajemnych układów rodzinnych czy andrychowskich, leniwych kwok na finalnej litwaków kumpli czy pociotków po słabej protekcji.

Tak16Nie8
Jeremy

Wszystkie branże już zasuwają na pełnych obrotach z automotivem włącznie. Pobliskie Magneti na 3 zmiany w sobotę a niedzielę zaczynają nocką. Boeing ciągnie nas na dno. Trzeba szukać pracy bo w przyszłym roku ma być jeszcze gorzej.

Tak6Nie
Poko

Chwała że ucieklem z stamtąd.... szkoda mi tej rudej :) na jej widok zawsze chodziłem z twardym :)

Tak7Nie9
Otto

Tak16Nie8
@Otto

to zwolnienie może takze ciebie dotyczyć

Kudłaty
@Otto

No raczej a tych darmozjadów po biurach się narobiło więcej niż na produkcji

Tak4Nie3
@Kudłaty

Ktos pracuje w biurze, zebys wiedzial co masz w ogole robic na tej produkcji.

Tak3Nie6
Operator
@Kudłaty

Takie wypowiedzi to marna zaczepka. Inny charakter pracy niż operator to też praca. Co nie zmienia faktów że na produkcji zwolnili już dziesiątki pracowników a w biurach zwolnień brak. Lecz ciężko obwinić za to np technologa więc szukasz wrogów lecz w złym miejscu. Avio pokazało tym w prosty jak traktują i na których pracownikach im zależy a których mają głęboko w (usunięte przez administratora).

Tak6Nie1
Kudłaty
@inz

Inżynierów po zaocznym ath do biur tylko w avio przyjmują heh sory przyjmowali; chociaż sporo tam też po liceum z marnym doświadczeniem zwykłego dupowłaza albo szwagier siostry waty naty uty gnaty nie wie co to pięć więc nie zap1erdalaj xhujowinek bo każdy wie co tam u w was siedzi. I nie mówię tu o konstruktorach bo tam akurat fachowo. A co logistyki to marnie trafiłeś panie ważny bo ta dalej na dnie.

Tak3Nie3
@Kudłaty

Mogłeś skończyć studia i pracować w klimatyzowanym biurze. To był Twój wybór.

Tak1Nie3
@inz

po wykształconej osobie pracującej w klimatyzowanym biurze można się spodziewać czegoś wiecej niż chamskiej odzywki w tym momencie obrażasz wszystkich tych którzy w tej firmie pracują nie mniej ciężko a opinia o takich jak ty nie wzięła sie z sufitu drogi kolego

Tak7Nie
@pracownik

Kolega z hali mnie zaczepia bezpodstawnie to tylko reaguje.

damian
@pracownik

A skąd niby ta wyższa kultua ma się wziąć ? Inżynierek wiele się nie różni poza tym, że bardziej mu się chciało. Pozatym co do obstawiania stanowisk gośćmi po liceum : albo jesteś cwany albo idziesz na studia

Tak4Nie
Rychu
@inz

Zapominasz o osobach, ktore skonczyly studia i pracują na maszynach bo nie były lizodupami bo niestety tylko tędy droga zeby dostac sie do biura

@Rychu

Albo jesteś uczciwy i znasz się na rzeczy albo liżesz (usunięte przez administratora) W czym problem ? Tak jest WSZĘDZIE na całym świecie.

Rocky
@inz

Popatrz na biuro termicznych. Laska bez wyksztalcenia w technologii. To jest lizanie pod stolikiem. W tej firmie zawsze tak bylo.

Tak5Nie2
Prosto
@Rocky

Bardzo słaba wypowiedź i żałuję że tylko ta sprawa denerwuje cię w avio... Dodatkowo odpisujesz sprawę tak że łatwo domyśleć się o kim mowa więc pisząc o lizaniu pod stolikiem zachowałeś się jak priostak. Miej jednak świadomość że kilkadziesiąt lat temu też ktoś inny mógł załatwiał sprawy pod stolikiem a 9 miesięcy później urodziłeś się ty.

Tak2Nie3
Fifa
@Prosto

Dokładnie niech sie każdy ośmiesza na wlasny rachumek - acz kolwiek przyklad rockiego jest idealny. Teraz ta firma robi sobie posmiewisko jak Kraśnik w Polsce. Kase inkasuja, wysylki ida. Kupuje sie nowki autka-Volvo reraz zarabia, pikniku dla ludzi nie ma ale integracja biurowa jest. Szkoda się marnowac w tej firmie. Kiedyś byla perspektywa na rozwój ale od trzech lat wogole jej nie ma. Ja zwijam żagle po 11 latach produkcji na maszynach. Szkoda bo dużo fajnych ludzi poznałem ktoży mi pomogli. Niestety firma od paru lat juz nie jest konkurencyjna-moze poza charakterem pracy. Chlopaki uciekali z. Magneti a teraz ich wydymali choc robia o wiele lepszą robote niż starzy pracownicy. Takie realia tej girmy

Tak9Nie
@Rocky

no naprawdę jest tam bardzo potrzebna ciekawe jak tam trafiła i co robi

pracownik ht
@pracownik

Przykro tak oceniać osobę po wyglądzie, że jest bardzo atrakcyjna to każdy wie, ale jest także wykształcona, dostała się do biura poprzez dwuletni kontrakt w międzynarodowych firmach (OMLP) - poczytajcie sobie. Wystarczy porozmawiać - jest bardzo inteligentna i ma sporą wiedzę. Nie oceniajcie po wyglądzie, bo można się srogo pomylić, jak w tym przypadku.

@pracownik ht

Nie znam, nie rozmawiałem, ważne że fajnie tyłkiem kręci, ot taki mały bonusik w tym zakładzie :)

Andrzej

Barry idź myć gary kolorowcu :D

hT

To jest jedyna kobieta w biurze HT oprócz szefowej :)

Znawca piękna
@Andrzej

Takie kobiety które podnoszą poziom kobiecej estetyki trzeba doceniać, większość pouciekala do innych firm a w Avio zostały w większości same maszkarony.

Hiczkok Nowy wpis
@Znawca piękna

Ty tak uważasz. Zapewne maszkarona masz w domu na którego musisz codziennie patrzeć. Współczuję za to ze jesteś mega płytki!!!

Cyrkularka Nowy wpis
 Problem
@Znawca piękna

Ależ masz problem... to chyba z braku roboty. I tak narzeka jeden z drugim na kase a to na baby a przesiedzą cala zmiane bo nima co robić i też źle

Stal bielsko Nowy wpis
@Otto

(usunięte przez administratora) plackorzy. W innych zakładach jest podobnie obstawiaja swoimi stanowiska i się wywyższa ja werbusy.

Mateusz Nowy wpis

Jeremy

Tak6Nie
Zoe
@Jeremy

Ratuj się kto może czym prędzej bo będzie tylko gorzej ja czekam na zwolnienia grupowe i odprawę;)

Tak4Nie
Werty
@Zoe

No to będziesz czekał do emerytury,bo zwolnień grupowych nie będzie! A w niektórych firmach dostali rekompensatę za to,że przez kilka miesięcy pracowali za 80%! A u nas co ?

Yhy
@Werty

4/5 etatu oraz brak nadgodzin bardzo mocno uszczupliło budżety wszystkich pracowników. Lecz wiadomo że w czasie zmniejszonych zamówień wszyscy musieli iść na ustępstwa dla dobra firmy. Chociaż nie do końca wszyscy gdyż na Olimpie pracowali cały czas oraz ciężko zapomnieć o nowych samochodach służbowych dla elity zakupione za pieniądze z budżetu zeszłorocznego. Niestety podwyżki grupowe oraz indywidualne to już nie budżet zeszłoroczny I w tym roku możemy o nich zapomnieć. Dodatkowo nie przedłużenie umów wszystkim pracownikom zatrudnionym na czas określony. Chociaż wszystkim to też nie do końca ponieważ polecieli pracownicy tylko z produkcji a w biurach umowy są przedłużane. W całej tej sytuacji przypomina mi się historia z spotkania kwartalnego w zeszłym roku. Przy rekordowych dochodach jedliśmy kanapkami z łososiem oraz pasztecikami. Wtedy też prezes podczas swego przemówienia powiedział że to pracownicy są największym skarbem naszego zakładu oraz że bez nas nie udałoby się wyrobić tych rekordowych dochodów. Po tych słowach przeżuwając kanapka z łososiem patrzyłem jak wszyscy hucznie biją brawo. Ci ubrani w cywilki oraz ci na niebiesko. Prezes może mówił prawdę że pracownicy to największy skarb zakładu lecz nie powiedział że chodzi tylko o pracowników ubranych w cywilne ubrania a ci ubrani na niebiesko to zwykłe (usunięte przez administratora) z którym można robić co się elicie podoba. Na koniec po ostatnim piśmie związków zawodowych o wznowienie rozmów płacowych w odpowiedzi można wyczytać że ciężka sytuacja zakładu oraz wszystkie nie przedłużone umowy to tak naprawdę wina niebieskich gdyż mnie zgodzili się na 4/5 etatu do końca roku.

Tak11Nie
damian
@Werty

Słuchaj gościu, może i nie dostaliśmy rekompensaty, zato na fiacie wydymali pracowników którzy robiąc 5 dni mieli płacone za 4 :) ot sprytnie ułożone umowy. Można ? Można

TakNie4
Aspo
@Jeremy

Nie będzie zwolnień grupowych ale nie będzie też pracujących sobót w tym i całym następnym roku. Niech każdy wejdzie sobie na KRS i poczyta oficjalne raporty firmy o kondycji finansowej. Na dzien raportu 01.06.2020 zarząd stwierdza że mimo Covid-19 firma jest w dobrej kondycji i mimo okrojenia zamówień firma nie widzi ryzyka na najbliższe 12 miesięcy, w tym samym czasie prezes prosił nas o kolejne 3 miesiące pracy na 4/5 etatu.... Zysk za 2019 to 107 mln zł. 37 mln przelano do Włoch jako dywidenda dla wspólnika, 70 mln zostało jako kapitał z zaznaczeniem że też może zostać przelane do Włoch. Jednej ze spółek grupy pożyczyliśmy jakis czas temu 41mln USD czyli po obecnym kursie jakieś 160 mln zł... PS Ponoć spółki włoskie pracowały 3 dni w tygodniu z zachowaniem 100% pensji. Za jeden dzien postoju w tygodniu płaciło Avio a za drugi ich państwo, ale pieniądze dano pracownikom a nie jak u nas na konto firmowe by potem przelać wiadomo gdzie...

Tak10Nie
Robert
@Aspo

I widać Polak został prezesem i jak to mówią za granicą Polak Polaka potrafi wykorzystać tutaj jest to widać idealnie lepiej pieniądze wysyłać do Włoch i się pokazać jacy to Polacy nie są pracowici i wysyłają kasę wszystkim niż dać swoim brawo Polska mentalność :)

Tak7Nie
@Robert

To może najwyższy czas wziąść sprawy w swoje ręce i pokazać że Polaczki nie są tylko do nabijania im portfeli ale czas by nasze portfele zaczęły się w końcu napełniać.Ile jeszcze bedziemy poniewierani i karmieni bajkami jak to ciężko w firmie i jaki to kryzys a oni zadowoleni ze ba koncie rośnie i będą się mogli znowu pochwalić przed Amerykanami ile to zaoszczędzili na nas i znowu pozbierać premie za nasza ciężką prace.

Sandra
@Andrzej

zachęcam w takim razie już jutro do zaniesienia kartki do HR :)

Tak2Nie5
Rocky
@Sandra

Kochana jeżeli oddadzą naszą robotę do makaronów to będziesz się mogła zgłosić do kadr po wypowiedzenie umowy. Dwa największe projekty wyprowadzają a związki cicho siedzą bo w łapę wzięły. Jak tak dalej pójdzie to wszyscy będziemy robić na powerze.

@Rocky

Związki same nic nie zrobią dopóki ludzie się nie zjednoczą i nie powiedzą że mają dość robienia na nowe samochody i ich wygodne życie i chcą w końcu być doceniani w tej firmie.

Tak7Nie1
Lo pi
@Andrzej

Pierwsze co związki powinny zrobić to wystąpic o rekompensatę za niepracujące piątki, za które firma dostała z tarczy 1 mln za każdy miesiąc. Tu nie chodzi o dodatkowe pieniądze z kasy firmy, ale kasę z państwowej tarczy, którą firma chętnie wzieła zachowując sie zgodnie z prawem ale nieetycznie, gdyż jak sama twierdzi w sprawozdaniach znajdywała sie w dobrej kondycji. Na wzór włoskich spółek Avio pieniądze te powinny były trafić do pracowników w postaci płatnego dnia wolnego.

Tak8Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Leap

Jestem jednym z wielu którym nie przedłużono umowy z wiadomych powodów ale muszę przyznać że jest to bez dwóch zdań najbardziej "ludzki" zakład produkcyjny w jakim dane mi było pracować w Bielsku-Białej. Spory wpływ na moją opinie miał oczywiście fakt że dane mi było trafić na zmianę ze świetną atmosferą, bardzo pomocnymi liderami (Piotr i Mateusz) i ze zgranymi współpracownikami. Wiadomo że zdarzały się gorszę dni i człowiek się wściekał na kierownictwo, którego czasem lubiło sobie stwarzać problemy znikąd. Jednak na tle podobnie płacących zakładów w Bielsku Avio wypada jako najbardziej kulturalne i profesjonalne miejsce pracy. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale mimo że sam często narzekałem na stołówce to ciężko mi negatywnie oceniać Avio gdy porównuje ję np. do Nemaka, gdzie kierownik projektu przy którym pracowałem nie podawał ręki pracownikom fizycznym albo do Polmotorsu gdzie ostatnio musiałem się ostro tłumaczyć że wyszedłem do ubikacji na 5 minut nie prosząc o pozwolenie przełożonego ;)

Tak5Nie6
Szeregowy
@Leap

Spoko i tak do Ciebie nie zadzwonia bo maja zwykłych roboli w d...Narzekałeś bo dobrze wiesz ze ta firma to nie miód.Podwyżek w tym roku całe 0 mimo iż zysk w tamtym roku bajeczny.Podwyżek indywidualnych całe 0 a jak sa to w biurach albo na produkcji dla wybranych.Zwykły pracownik pracuje na 3 zmiany i dzięki tym łopatkom które wyprodukujemy zakład ma zyski ale i tak dla nich jesteśmy nikim.Liczą się tylko Ci co są w biurach.Nie przedłużają umów pracownikom którzy pracują tu ponad rok bo żal im płacić 2 tyś no może 2.5 na wyszkolonego pracownika.Przemysł lotniczy GE a zarobki śmiech na sali.Chwalili się co roku ile to na produkcjii zarabiają no tak ale z sobotami a teraz każdy widzi co to jest za firma.Mógłbym więcej tylko po co jak i to tak nic nie zmieni.Oni się bawią za naszą dobrze wykonaną pracę

Tak11Nie1
Damian
@Szeregowy

A ruszylbys (usunięte przez administratora) do roboty a nie jak typowy ukrainiec oparty o maszyne „najpierw kasa a potem moze bede robił lepiej/szybciej”. A jak już nie chcesz robić to składaj papier, będzie mniejsza szansa, że zwolnią pożytecznych

Tak6Nie5
Scrap

I co z podwyższkami ? 50 gr? Przy takiej ogromnym zysku z 2019r ? Czy ten okręt tonie ?

Coto
@Scrap

Podobno rozmowy przełożone na inny termin. A duże zyski były za zeszły rok?

Tarta
@Coto

100 000 000 zł. Podwyżka 50 gr jest obraźliwa dla pracowników.

Tak3Nie1
@Scrap

Musisz zrozumieć, że nałożyły się dwa potężne kryzysy na raz. Rozmowy przełożone, zakład próbuje chronic, aby jak najwięcej pracownkow nie straciło pracy.

@Eh

to w jaki sposób zakład chroni te miejsca pracy?

Pracownik III
@pracownik

Chronią np. wymieniając samochody służbowe na nowe. Chronią trzymając te same stanowiska kierownicze od wielu lat przez te same osoby. Będą chronić jak przedłuża 4/5 etatu do końca roku, dobrze że pozostałe branże wracają do pełnego etatu.

Pracownik IV
@Pracownik III

I niestety nie przedłużą 4/5 etatu, tylko zwalniaja ludzi :)

Miszcz Produkcji II

Niestety banka prysla. Avio w Bielsku jeszcze długo będzie się podnosić po kryzysie, który uderzył mocno w tą branżę i nie ma się co łudzić że będzie dobrze w tym i następnym roku a moze nawet i dalej. Widac to tez po sytuacji w dolinie lotniczej i na swiecie, tam zwalniaja ludzi. Najwazniejsze to utrzymac miejsca pracy ale kto by chcial pracowac za 80% do konca roku. Podwyżek związkowych w tym roku brak, w przyszłym też raczej nie ma co liczyć, pod znakiem zapytania premie już nie mówiąc o indywidualnych bo kryzys jak nigdy. Sytuacja patowa dla wszystkich. Inne branże podniosą się dużo szybciej co już widać w motoryzacji, budownictwie, usługach.

miszczuniu
@Miszcz Produkcji II

O ile z tym prezesem ta firma przetrwa do 2022 r. Brak sobót na pewno przez kolejny rok, niestety wiele osób będzie się zwalniać, bo kredyty na głowie, a co miesiac śmieszna kasa.

Bjorn

Biorą pieniądze z tarczy więc powinni płacić postojowe za przymusowo wolne piątki. Ciekawe czy ludzi we Włoszech też wysłano na bezpłatne wolne albo czy pan prezes też ma pomniejszone wynagrodzenie o 20% Grożą że będą zwalniać a jak ktoś chce zmienić pracę bo ma już dość tego łajna za 2 tys. zł to nie wyrażają zgody na wypowiedzenie za porozumieniem stron.

Tak8Nie
?1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 94 dni.

I jak sytuacja ? Pieniądze biorą z tarczy a i tak grożą zwolnieniami. Dziwię się , że jak zarabiali to potrafili robić spotkania chwalić wygenerowanym zyskiem i tym podobne , wtedy nie oszczędzali. A teraz nawet zorganizować spotkania nie potrafią by przedstawić sytuację tylko jałowe maile nie wnoszące nic, gdy jest kryzys to szukają pieniędzy. Ale szukają pieniędzy jak zawsze u pracowników najniższego szczebla. Ciekawe czy wyżej sobie % odebrali.

Tak9Nie
Były_pracownik

Tak26Nie
Damian
@Były_pracownik

Oj chłopcze jeszcze wiele się nauczysz o innych firmach :)

Tak1Nie15
qwerty
@Damian

W innych firmach w okolicy bardzo czesto mozna trafic na konstruktorow doswiadczonych praca w Avio, nie slyszalem zeby tesknili czy chcieli wracac:) Rotacja jest bardzo duza i wiele osob ktore odeszly sa kierownikami w innych firmach. Avio bylo fenomenem w BB 15 lat temu, teraz to szalu nie ma. Ciekawe porownanie z indykami:) Obrosli w samochody sluzbowe i juz nie potrafia latac:)

Tak19Nie
Rob

Ile wynosi premia wakacyjna?

Były
@Rob

50% podstawy

Abc

Witam, ma ktoś może informacje na jakiego e-maila można wysyłać CV, nigdzie nie mogę znaleźć,

TakNie3

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Avio Polska?

TakNie2
mistrzu
@Pytanie

W tym roku nie masz najmniejszych szans.

Hej

Wiecie może czy będą przyjęcia w tym roku?

Sasza
@Hej

Nie będzie, prędzej nie będą umów przedłużać

Poko

Tak7Nie9
????
@Poko

Tyle miałeś tylko z tego prymitywnego. Daremny wpis jak Ty.

Tak6Nie3
Susy

@LoL a skąd masz te informacje? Chyba z tego co widzę to nie prawda. A planowane są teraz jakieś rekrutacje czy przez wirusa narazie przestój?

@Susy

Ale co jest nieprawdą?o jakie informacje Ci chodzi?

Tak1Nie1
LoL

Cześć. Co to się dzieje w Avio? Podobno obniżają pensje od maja!? Mają być jakieś zwolnienia?

Tak3Nie1
@LoL

Pensji nie będzie obniżanych, jak już słuchasz plotek to rób to chociaż dobrze, zakład nie chce zwalniac.

@Eh

To co będzie, skoro wiesz to powiedz.

LoL

Uja wiesz ,a komentujesz! Jest kryzys i dopadnie każdego. Także nie pisz, że jest dobrze,cudownie i będzie przepięknie ...bo przez kilka miesięcy nie będzie dobrze! Cały świat, Polska dostanie po (usunięte przez administratora) I dobrze o Tym wiesz!

@LoL

Kolego, trzeba było sie nie zwalniać lub starać żeby przedłużyli umowe :) teraz Cię tu nie ma więc nie powinno Cię obchodzić co tutaj się dzieje.

TakNie2
@Eh

Po pierwsze,to nie jesteśmy kolegami! A po drugie ,to ja pracuję w Avio i interesuje mnie wszystko co dzieje się w firmie!

@LoL

To faktycznie przepraszam, musisz nie mieć kolegów skoro nie wiesz co się dzieje.

Bielsko

Narazie brak przyjęć

Hmmm

Witam, czy orientuje się ktoś z was co stało się w Avio , że tyle zwolnień w ostatnim czasie?

Anonim

Boieng stanął...

@Anonim

Nie wiecie czy w najbliższym czasie coś ruszy z przyjęciami?

@Hmmm

na pewno nie przez najbliższe klika miesiecy

Dzięki za odpowiedź. Powodzenia

rotor
@Hmmm

Nalezy obserwowac w wiadomosciach czy Boeing wreszcie dostanie pozwolenie na loty Maxami. Wtedy ruszy z kopyta. Maszyny na hali stoja. Ludzie na umowie na okreslonym obawiaja sie, ze nie zalapia sie na przedluzenie umow. Coz, fajna praca ale jest jak jest :)

Hmm
@rotor

No właśnie początkiem roku miałem się dostać przez ramstand, do Avio. Bardzo mi zależało- pracy się nie boję. A tu, takie wiadomości. Trzeba przeczekać w innym zakładzie (miodu tam nie ma), starzy pracownicy się zwalniają. No cóż może się kiedyś uda. Trzeba śledzić sytuację.

obserwator
@Anonim

Umyslowym obcieli nadgodziny i soboty czyli jakie 1/3 pensji, ludzie sami odchodza.

@obserwator

hmm wyobraź sobie że pracownikom produkcji też

TakNie

Czy jest możliwość w Avio Polska pracy na część etatu?

Yhy
@Pytanie

Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Avio Polska - Bielsko

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Avio Polska
3/5 Na podstawie 142 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Grażyńskiego 141