ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych?

Agmieszka Ś
@Pytanie

Biorą wszystkich jak leci bo nie ma chętnych do pracy(usunięte przez administratora)

Danuta Nowy wpis
@Agmieszka Ś

Hej, troszkę dziwi mnie fakt, że nie ma chętnych do pracy skoro przecież przez pandemię rynek pracy trochę ucierpiał i sporo osób poszukuje nowego miejsca pracy. Ale skoro jak wspomniałaś, biorą wszystkich to zastanawiam się czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o warunki zatrudnienia dla osoby bez doświadczenia a takiej z całkiem sporym doświadczeniem oraz wykształceniem i umiejętnościami.

Pytanie Nowy wpis

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Nowy wpis

@Pytanie

Dzień dobry, zgodnie z Kodeksem Pracy w pierwszej kolejności staramy się zrekompensować nadgodziny czasem wolnym. Jeżeli w danym okresie rozliczeniowym jest to niemożliwe, wypłacamy dodatek za nadgodziny.

Nowy wpis

Do Kliniki Wentylacji Respiratorem Konstancja poszukujemy osoby na stanowisko

Opiekuna/Opiekunki

Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna

Zakres obowiązków:

Sprawowanie opieki nad pacjentami poprzez wsparcie w codziennych czynnościach m.in.:

• wykonywanie toalet i kąpieli pacjentów

• przygotowanie pacjentów do posiłków oraz karmienie

• porządkowanie sal pacjentów

• reakcja na system przyzywowy

• pomoc przy transportowaniu pacjentów

• dopajanie pacjentów miedzy posiłkami

Nasze oczekiwania:

• doświadczenie w opiece nad osobami starszymi

• doświadczenie w prywatnej opiece zdrowotnej będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

• stabilne zatrudnienie w nowoczesnym ośrodku opieki długoterminowej i rehabilitacji

• każda forma zatrudnienia

• pracę w miłej atmosferze

• pracę od zaraz

Zainteresowanych zapraszamy do przesyłania CV za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego:https://orpea.pl/oferty-pracy/opiekun-opiekunka-10/

Dotyczy Majdanu

Potwierdzam negatywną opinię. Pracowałam w ORPEA. Jakieś nieporozumienie. Stosują inwigilację pracownika, sprawdzają wiadomości mailowe, odsłuchują rozmowy telefoniczne z pacjentami. Nasłuchują każdego zdania wypowiedzianego do osoby po drugiej strony biurka i rozliczają z tego. A przecież po pierwsze nie ma szkoleń. "Słuchaj co mówi Ania i zapamiętaj" Koleżanki, które pracują na stałe donoszą o błędach pani koordynator, która nie ogarnia sama swojej pracy. System komputerowy czasami zadziałał. Pacjenci często umawiani z dwu dniowym wyprzedzeniem! Zatrudniają na umowę zlecenie. Sam decyduj czy się piszesz.

Majdan
@Dotyczy Majdanu

Również potwierdzam - pracownik administracyjny/koordynator. Brak jakichkolwiek szkoleń (oprócz szkoleń przez pracownice recepcji). Brak obiecanej podczas rozmowy rekrutacyjnej umowy o prace. Brak ustalonego wynagrodzenia podczas rozmowy rekrutacyjnej. Umawiałam się na kwotę NETTO. (usunięte przez administratora) Dodatkowo mimo iż na rozmowie rekrutacyjnej z Panią (usunięte przez administratora)było ustalone stanowisko, zakres obowiązków, itd po rozpoczęciu pracy okazało się że mam zastąpić dwie osoby z dwóch różnych stanowisk oraz pracownika recepcji jeśli będzie taka potrzeba. Po rozmowie z kilkoma pracownikami usłyszałam że to żadna nowość że zostałam zwyczajnie oszukana. Inni pracownicy podzielali moje uwagi na temat rozbieżności między ustaleniami podczas rozmów rekrutacyjnych, a tym co faktycznie muszą robić i w jakich godzinach. Nie polecam nikomu!

@Majdan

Dziękujemy za szczegółowy opis sytuacji. Postaramy się jak najszybciej wyjaśnić opisaną sytuację.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Koordynator ds. administracyjnych w firmie ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?

Jakie narzędzia pracy zapewnia ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

@Pytanie

Osoby zatrudnione na niektórych stanowiskach administracyjnych otrzymują odpowiedni sprzęt, w tym telefon służbowy, jeżeli jest to narzędzie niezbędne do wykonywania obowiązków na danym stanowisku. Polityka dotycząca narzędzi służbowych jest przedstawiana po zatrudnieniu kandydata.

Aktualność
Po roku przerwy z powodu walki z pandemią, wszyscy zaszczepieni, próbujemy wracać do normalności. Dlatego powróciliśmy do organizowania kulinarnych poranków. Na dobry początek gotował Zarząd. Kolejne śniadania przygotowane przez zespoły w biurze już wkrótce.

Czy w ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych są szkolenia zewnętrzne?

@Pytanie

Oczywiście, nasi pracownicy mogą uczestniczyć w organizowanych szkoleniach zewnętrznych

Dominik

@mam a to macie obiecane szczepienia dla pracowników?

@Dominik

Jesteśmy podmiotem leczniczym, więc nasi pracownicy mieli możliwość szczepienia. Wszyscy pracownicy, którzy wyrazili chęć, zaszczepili się.

SZCZEPIMY SIĘ!

W naszej firmie trwa akcja szczepień przeciwko Covid-19, która obejmuje tzw. fazę „zero”, czyli pracowników medycznych i niemedycznych, a także mieszkańców naszych Domów opieki. Jesteśmy przekonani, że obok wdrażanych w Grupie ORPEA przez ostatni rok procedur i wielu działań minimalizujących ryzyko zarażenia, jest to kolejny – jakże ważny krok firmy - w stawianiu czoła pandemii. Szczególne podziękowania należą się naszym zespołom za profesjonalne przygotowanie się do akcji, odbycie szkoleń oraz bardzo dobrą organizację punktów szczepień. Cieszymy się, że decydując się na zaszczepienie przeciwko Covid-19, możemy jeszcze lepiej chronić naszych podopiecznych i personel przed niebezpieczeństwem zarażenia, przyczynić się do zwalczania światowej pandemii i szybszego powrotu do normalności.
mam

Czy jest już wiadome , kiedy będą szczepieni pracownicy zol-i? Czy ktoś już składał oświadczenie ? Z tego co wiadomo dla medyków szczepienia maja być do 14 tego stycznia, czyli się trzeba spieszyć. Czy wcześniej są badanie przeciwciała?, bo wiele osób z personelu już przechorowała covid 19.

@mam

Wszystkie stosowne dokumenty zostały już przez nas złożone. Oczekujemy na termin przekazania nam szczepionek. Wszystkie szczegóły pracownicy otrzymają od swoich bezpośrednich przełożonych.

Mam
@ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych

Czy osoba, która nie wypełniła oświadczenia wczesnie może otrzymać szczepienie? Bo nie wiem skąd wiadomo było ile zamówić szczepionek? Mamy nowe osoby w zespole .

@Mam

Zapraszamy do kontaktu z bezpośrednim przełożonym, który udzieli informacji na ten temat.

Aktualność
Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego, jak radzimy sobie w dobie pandemii. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym podopiecznym i pracownikom.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie ORPEA POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Sasza
@Pytanie

Wolne? Hahaha. Tu nie ma dni wolnych. Zwłaszcza dla ukraińców których zmusza się do pracy nawet po 380 godzin w miesiącu. Dyżur w Wigilię jest taki sam jak w każdy inny dzień tygodnia. Tylko pracy wtedy jest 2x więcej

Kitulec

Dlaczego ciągle poszukują kierownika zespolu pielęgniarskiego do domu opieki Ostoya? ogłoszenie pojawia mi się chyba z rok? gdzie jest haczyk?

mmk;lmm
@Kitulec

Jest haczyk, mega odpowiedzialność przy brakach kadry

Fajeczka z rana

Atmosfera w Orpea jest toksyczna przez obecną dyrektorke. (usunięte przez administratora)Bo są dużo bardziej tani. Rotacja jest ogrona bo mało kto daje rade psychicznie wytrzymac jej humorki. Znalazłam już lepsza prace. Zero stresu, nikt nie chodzi i nie czepia sie bez powodu.

Fajeczka z rana
@Fajeczka z rana

Chodzi o Wrocław.

Magdalena

Nie szukają może pielęgniarek? Ile zarabiają ?

Marzena
@Magdalena

Szukają , ale płaca nie adekwatna do pracy. Bardzo, bardzo ciężko fizycznie. Kiedyś była stawka przyzwoita w stosunku do innych placówek o podobnym charakterze. Obecnie jest niższa od innych a wymagania dużo wyższe. Dlatego ciągle brak personelu pielęgniarskiego.

Boska
@Marzena

Pracuje na UoP i mam stawkę znacznie lepsza niż w szpitalu. Co prawda brakuje dodatków stażowych, ale i tak nie ma co porównywać bo zarabiam i tak więcej.. najważniejsze że można się dogadać z oddziałową i grafik jest elastyczny.

Pracus

Moja opinia dotyczy Wrocławia. Zatrudniając się na Dyrekcyjnej myślałem, że jest to najlepsze miejsce jakie można sobie wymarzyc. Jednak rzeczywistość okazała się brutalna. Praca ciężka, zero poszanowania, wielka rotacja pracowników i braki kadrowe, fatalna atmosfera.(usunięte przez administratora) Dyrekcjo spróbuj przyjechać na kontrol(usunięte przez administratora)

Damian
@Pracus

Czym spowodowana jest tak duża rotacja wśród pracowników zatrudnionych w firmie ORPEA? Napisałeś, że jest to praca ciężka. Wyjaśnisz to stwierdzenie? Chciałbym ustalić, pod jakim dokładnie względem jest ona tak ciężka.

ksnalKl
 Rekomendacja

Dyrektorzy tak a reszta tylko pracuje.

Córka

Trzeba przyznać, że spółka oszczędza nie tylko na pracownikach ale i na pacjentach a to staje się niebezpiecznie chore ponieważ pacjenci mają tam poprawiać swój stan zdrowia. W związku z powyższym ODRADZAM zatrudnienie przyszłym pracownikom jak i pobyt kuracjuszom.

Nika
@Córka

bardzo częste zmiany opiekunów, brak ludzi do pracy , ponad 50 ofert pracy w Orpea to chyba samo mówi za siebie, też uwazam że jest to niebezpieczne dla pacjentów

Kiti

Odradzam zarówno pacjentom jak i pracownikom! Pracowałam w domu Konstancja na Bielawie. Chaos, brak organizacji, mentalność odbębnienia swojego ze strony osób pociągających za sznurki. Pracownicy, którzy naprawdę dają serce pacjentom są obciążani ponad siły(usunięte przez administratora) Pacjenci to widzą czują, rodzina też, protestują wszyscy także pracownicy(usunięte przez administratora) Szkoda bo większość pracowników to cudowni(usunięte przez administratora) ludzie(usunięte przez administratora)

Nika
@Kiti

odradzam wszystkim pobytu w Konstancji, potwierdzam wszystko co złe i jak będę miała chwilke czasu to dodam swoje spostrzeżenia

@Nika

Brak szacunku do nas i naszej pracy zrzucanie innych swojej pracy na nasze barki (usunięte przez administratora)ciągłe zwalnianie starych pracowników pod byle pretekstem nazywanym pięknie jako "łamanie Zasad regulaminu :to ich atut ,głupie nie dawanie mundurka do ich pralni daje powód do zwolnienia.

koko
 Rekomendacja

Dobre miejsce jeśli chcesz pozbyć się teściowej na zawsze

Zostaw merytoryczną opinię o ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych - Warszawa

ORPEA Polska: ogólnopolska sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych