Opinie o GRUPA SARIGATO w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie GRUPA SARIGATO. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w GRUPA SARIGATO o rekrutacji.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GRUPA SARIGATO w Warszawa

Arima

Zacznę od plusów. Praca zdalna, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, multisport (trzeba dopłacić, ale to dosyć powszechna praktyka). W pracy jest miła atmosfera, jest się od kogo uczyć, bo sporo tu zdolnych osób. Fajnie wyznaczona ścieżka rozwoju - nie ma rzucania na głęboką wodę. Niestety zarobki to jakaś kpina (mówimy tutaj o minimalnej krajowej), nie ma co liczyć na podwyżkę/awans. Forma umowy to zlecenie (jeśli jest się studentem) lub B2B, na UoP nie ma szans. Wynika z tego dosyć spora rotacja, niestety wiele osób jak sobie uświadomi że nie będzie miało szansy na podwyżkę to zaczyna szukać czegoś innego i nawet fajna atmosfera nie może wynagrodzić tak niskich zarobków na specjalistycznym stanowisku.

Asia z Grupy Sarigato

Na tyle ile znam naszych pracowników i część z nich pomagałam rekrutować, "chęć pomagania" ze strony innych jest jednym z najczęściej powtarzanych aspektów, na który nowi ludzie u nas zwracają uwagę podczas rozmów podsumowujących onboarding (po pierwszych 1,5-2 miesiącach pracy). Normalne traktowanie siebie, w porządku, z opanowaniem emocji jest też wpisana jako jedna z wartości w naszej kulturze organizacyjnej. Kwestie awansów/podwyżek to temat do indywidualnego przegadania ze swoim managerem :)

ANONIM

czy ktoś wie jak długo czeka się na feedback z zaproszeniem na rozmowę? aplikowałam na junior PM, to jedyna firma do której tak mi zależy się dostać z racji tak dobrych opinii i pracy z fundacjami

@Kacha

Dzień dobry! Podczas procesu rekrutacyjnego bierzemy pod uwagę wyłącznie kwestie dotyczące posiadanych kompetencji twardych, doświadczenia, wiedzy oraz pożądanych przez nas umiejętności miękkich. Być może odniosła Pani takie wrażenie z tego względu, że pewne gałęzie marketingu są stosunkowo młodymi dziedzinami (jak np. marketing influencerski na Tik Toku), stąd też zainteresowanie tymi zagadnieniami dominuje wśród osób dopiero rozwijających swoją karierę zawodową. Miło mi słyszeć, że dobrze prezentujemy się na zdjęciach!

pks

jeśli jesteś juniorem to wspaniałe miejsce dla Ciebie! serio- super zespół, naprawdę genialnych, przyjaznych i pomocnych ludzi. nauczysz sie dużo, będą super projekty, sprawdzisz sie pod wieloma względami i złapiesz super doświadczenie! do tego spoko benefity, opieka medyczna na wypas poziomie, fajne integracje, podróże służbowe, konferencje branżowe. jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiasz wynagrodzenie - szukaj dalej :) wg mnie dla mid specjalistów to będzie za mało, „kadra” dosyć mocno siedzi na stanowiskach a na podwyżki i awanse nie ma co liczyć, niezależnie od zapewnień :(

Asia z Grupy Sarigato

Dzięki za pytanie! W istocie zapomniałam do mojej wcześniejszej wypowiedzi dodać, że spotkania integracyjne są nieobowiązkowe. Mamy jedną najważniejszą imprezę w grudniu, co zależy nam, żeby jak najwięcej osób przyjechało i się zobaczyło, ale jak nie dasz rady, nic się nie stanie. Mniejsze spotkania integracyjne np. zespołowe, albo działowe również są nieobowiązkowe. Po prostu fajnie, jak się z tego korzysta ;)

Sabrina

Problem polega na tym, że nie piszecie, jakich stanowisk dotyczą Wasze opinie. Rozumiem, dyskrecja, obawy itp. Ale nadal po lekturze nie wiem, czy seniorzy też zarabiają minimalną krajową na zleceniu? Taki np. Creative Copywriter na poziomie junior/regular też tyle zarabia? Widzę, że nie szukają klepacza za 1000 zzs, tylko samodzielnego copy z portfolio kampanii, więc chcę wiedzieć na sto pro.

milicz
@Sabrina

Branża wbrew pozorom jest mała i nic dziwnego że ludzie nie chcą otwarcie mówić na jakim stanowisku pracowali - pewnie nie ciężko byłoby się domyślić kto to. Jeśli chodzi o kwestie zarobków to zależy to od stanowiska, ale próg wejścia jest bardzo wysoki - jeśli pracowałaś w innych miejscach jako senior, albo uważasz że taki jest twój poziom, to tutaj twoje umiejętności zakwalifikują jako mid (analogicznie ktoś z 3/4 latami doświadczenia będzie uznany za juniora). Często też w sytuacji gdy ktoś odchodzi i ma poziom tego mida czy seniora, to firma woli zatrudnić juniora na te stanowisko i płacić mniejszą kasę ;) Oczywiście w firmie są seniorzy, kadra menagerska, ale to ludzie którzy siedzą bardzo długo na stanowiskach, zarabiają pewnie sensownie i mogą się czuć bezpiecznie.

Józia Nowy wpis
@milicz

Czekaj, czyli jeśli szukają aktualnego juniora traffic specialist, żeby go zatrudnić na stanowisko traffic specialist, to jak taki junior będzie traktowany - jak ktoś poniżej juniora? Bo taki schemat wyłania się z tego, co piszesz :)

Katarzyna Pakera Nowy wpis

Czy aktualnie jest szansa na dostanie się do Państwa na staż?

Asia z Grupy Sarigato Nowy wpis
@Katarzyna Pakera

Cześć Kasiu! Jeśli chodzi o rekrutację na staż najprawdopodobniej w okolicach wakacji będziemy szukać nowej osoby do zespołu. Zawsze możesz złożyć swoje CV wcześniej, przez naszą stronę internetową: grupasarigato.com. Managerka zajmująca się stażami u nas zapoznaje się z przesłanymi aplikacjami.

Antonina

Dzień dobry. Czy aktualnie rekrutują Państwo na jakieś stanowisko?

Asia z Grupy Sarigato Nowy wpis
@Antonina

Cześć! Aktualnie prowadzimy aktywną rekrutację na dwa stanowiska: Specjalista/-ka ds. Finansowo-Administracyjnych oraz New Business Manager. Wszystkie najświeższe oferty znajdziesz na naszym profilu na Rocket Jobs :)

Zofia

Chciałabym gdzieś zacząć pracę jako Junior Front-End Developer (JS) na poważnie, a tu akurat wymagają roku doświadczenia i to też tyle co mam akurat. Rzecz w tym, że w poprzedniej pracy doskwiera mi brak wsparcia. Byłam traktowana jak senior co najmniej. A jak tutaj jest? W ogłoszeniu nic o wdrożeniu nie napisali ani o pomocy przełożonego za bardzo.

@Zofia

Hej Zosiu! Na razie nie prowadzimy aktywnej rekrutacji na stanowisko Junior FE, czy możesz powiedzieć, gdzie znalazłaś ogłoszenie? :) Co do samego procesu wdrożenia, zawsze jest wsparcie ze strony doświadczonego front-endowca i masz ułożoną ścieżkę rozwoju kompetencji w programowaniu. Czas trwania wdrożenia jest ustalany indywidualnie, pod Twoje możliwości oraz szybkość postępów w nauce, tak abyś miała przestrzeń na porządne przygotowanie się do pracy.

Account Manager

Jestem po spotkaniu (online) i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Najpierw szybki telefon i podstawowe informacje i ustalenia. Od razu wiadomo jakie zasady zatrudnienia i jakie warunki. Nikt niczego nie ukrywa, więc dziwią mnie negatywne komentarze tutaj. Troszkę mnie zmroziły, ale to jest moja decyzja na jakie warunki się zgadzam. zekam teraz na ich decyzję;)

Najpierw szybki telefon i podstawowe informacje i ustalenia. Druga rozmowa/spotkanie online - już z managerem, miło i na luzie. Dość konkretne pytania o doświadczenie i umiejętności; w jakim kierunku chce się rozwijać.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Roma

Jedno osoba w komentarzu napisała, że jest prywatne ubezpieczenie. Ale to ubezpieczenie jest obok publicznego czy tylko na takie można liczyć? Jak patrzę w oferty z sierpnia na to stanowisko Junior Front-End Developer (JS) to wtedy podawali b2b umowę. Ja to w sumie dokładnie nie wiem, jak to działa na tej umowie. Jeśli nadal tylko taka jest.

@Roma

Jest prywatne ubezpieczenie medyczne i opłacamy pakiet dla pracowników (można dokupić inną opcję, np. partnerską, rodzinną). To jest ubezpieczenie obok publicznego (NFZ), czyli tzw. składki zdrowotnej (niezależnie od typu umowy jest to ubezpieczenie obowiązkowe; opcjonalnie można sobie opłacać składkę chorobową). Na razie nie zatrudniamy na stanowisko Junior Front-End Developer :)

@Arima

Z biegiem czasu po przepracowaniu dłuższego okresu naprawdę nie dają swoim pracownikom umowy o prace? Jeżeli tak to chyba nie ma dużo ludzi w długim stażem,co? No chyba że są osoby którym odpowiada b2b?

Arima

Może ktoś na wyższym szczeblu ma te mityczne UoP, ale nigdy o tym nie słyszałem :) szeregowi pracownicy, dostają zlecenie lub są wpychani na b2b. W firmie są osoby z długim stażem, ale to już na wyższych stanowiskach, wśród szeregowych pracowników jest spora rotacja. Wiadomo że obecnie w wielu firmach jest podobny klimat, jednak moim zdaniem, jeśli się ceni pracowników to warto dać im komfortowe warunki zatrudnienia.

Kaś
@Arima

hej, a czy tam są podwyżki? Rozumiem że junior zarabia słabo ale czy są jakieś podwyżki? Np roczne? Czy to stoi w miejscu i nie ma na co liczyć? I trzeba szukać innej roboty aby coś więcej dostać?

@Kaś

Mogę się wypowiedzieć tylko za siebie, ale jako osoba która przepracowała prawie 3 lata, po mimo rozmów i udowadniania że wzrósł mój skill, zwiększyły się obowiązki, to było to przesuwane w czasie - tak przez 2 lata. Aż w końcu stwierdziłem że na podwyżkę nie ma szans, a żyć za coś trzeba. Jeśli komuś zależy na jakichś ludzkich zarobkach (tutaj nie rozmawiamy nawet o przyzwoitych), to lepiej poszukać innego miejsca.

Kaś
@Arima

Jasne, dziękuję. Trochę mnie to martwi. Wiem, jak ciężko wejść juniorom teraz na rynek i rozumiem, ze dają na początek śmiesznie mało kasy ale miałam nadzieję, że z czasem wygląda to choć trochę lepiej. Czyli rozumiem ze przez 3 lata nie otrzymałeś podwyżki? A wysyłają na jakieś kursy? Może choć tak można coś dostać :)

@Kaś

Pensja jest śmieszna, ale na początek to miejsce jest dobre żeby się zaczepić i czegoś nauczyć, są starzy wyjadacze, którzy mają duże umiejętności. Szkoleń raczej nie ma, ale to może zależy od działu. Jednak na dłużej to nie jest dobre miejsce, właśnie ze względu na brak podwyżek, po jakimś czasie człowiek się orientuje że jego pensja się zrównała z minimalną. Człowiek się frustruje, a awansu i tak się nie doczeka i lepiej zacząć szukać czegoś innego.

@Arima

Hej, a ci "starzy wyjadacze", są chętni do pomocy?:D Jak w ogóle w firmie pracownicy traktują juniorów? Wiesz jak jest, często różnie to bywa i nie każdy ma koleżeńskie podejście ;) Szkoda, że tak wygląda kwestia tych podwyżek i awansów. Szczególnie, że ja też nie bardzo rozumiem, czemu firma nie stara się aby zatrzymać dobrego pracownika, który posiada kompetencje i zna już firmę zapewne od poszewki.

Julita

Pytanko mam o staż w dziale realizacji kampanii. Płatny, wiem, ale właśnie problem jest, na ile? Wiemy wszyscy, ile kosztuje wynajem w Wwa, nie każdy "mieszka i je za hajs starej". Poznam tu widełki? :)

@Julita

Cześć! Staż w dziale Realizacji trwa 3 miesiące i z założenia zależy nam, aby współpraca nie kończyła się na tym okresie. Staż jest wstępem do dalszej współpracy (o ile obie strony się polubią i będzie to kierunek, w którym chciałabyś się rozwijać). Co do stawki otrzymujesz informację o wynagrodzeniu stażowym oraz o wynagrodzeniu po okresie stażu już na pierwszej rozmowie, jak zostaniesz zaproszona do rekrutacji. Mam nadzieję, że pomogłam :)

@Asia z Grupy Sarigato

Już a pierwszej rozmowie będę wiedzieć ile po zakończeniu stażu zostanie mi zaproponowane? Czyli w pewnym sensie nie ma się a te kwotę większego wpływu? Co zatem potem kiedy można się spodziewać dalszych podwyżek? czy rok pracy po przedłużeniu umowy to minimum?

@Pracodawca
@Asia z Grupy Sarigato

A czy można pracować zdalnie na stażu (całkowicie zdalnie) i czy dostępność w godzinach 9-17 oraz codziennie oznacza wymóg od poniedziałku do niedzieli i konkretnie w tych godzinach?

Asia z Grupy Sarigato

Hej! Tak, podczas pierwszej rozmowy z managerką dowiesz się, jaką stawkę otrzymasz na stażu oraz po zakończonym stażu. Rozmowy o dalszych podwyżkach są już prowadzone indywidualnie. To znaczy, że nie mamy z góry narzuconych terminów kiedy można taką rozmowę odbyć ;)

@@Pracodawca

Tak, można pracować w pełni zdalnie :) Zespół czasami się spotyka na wspólną pracę, ale jest to po wcześniejszym umówieniu terminu. Standardowo pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, ale w przypadku stażu jest możliwość drobnej elastyczności. Miej na uwadze, że po zakończonym stażu, kiedy obie strony zdecydują się na kontynuowanie współpracy, musisz być gotowy/a na pełną dyspozycyjność w naszych godzinach pracy.

Barbara
@Asia z Grupy Sarigato

O, to na czym polega ta drobna elastyczność? :) W jaki sposób można nią zadysponować? :D Jeżeli chodzi o dalszą współpracę, to jak to wygląda? Często ją oferujecie?

@Barbara

Stażyści, których zatrudniamy często są też studentami, więc elastyczność polega na możliwości połączeniu pracy z wyjściem na zajęcia na studia, albo inne okazjonalne rzeczy, jak np. wyjście do lekarza w ciągu dnia. Ważne, żeby w miarę dobrze ogarniać i bez szkody dla tasków, które masz połączyć sobie różne tematy :) Często oferujemy kontynuację współpracy po okresie stażowym, gdyż zawsze zatrudniamy z myślą o długofalowej współpracy.

Dominika
@pks

A jakie formy integracji oferuje firma? Rzeczywiście dla młodego pracownika to może być fajne miejsce pracy. A czy zarobki na poziomie juniora są według ciebie zadowalające? Bo przyznam, że ta kwestia mimo wszystko też jest dla mnie ważna. To doświadczenie, które można zdobyć to tylko od zespołu czy też z jakichś szkoleń?

@Dominika

stawki są rynkowe, raczej w dolnych granicach, dla mnie średnio zadowalające, ale każdy ma inne wymagania wiadomo :) zresztą wszystko o co pytasz zależy od zespołu; wynagrodzenie, szkolenia, integracje.. :) z integracji ogólnofirmowych bylismy np. we flyspot albo mamy duża imprezę świąteczną, tak to kręgle, piwko, pizza itp to raczej standard :)

@pks

Eee to super tam macie. Wyżej też była wzmianka o podróżach służbowych. Te jak często się zdarzają? Mi akurat podróże służbowe nie są na rękę. Jakieś dodatki finansowe za nie przysługują?

Asia z Grupy Sarigato

Hejka! To może ja w tym temacie odpowiem, będzie prościej :) z podróżami służbowymi sprawa wygląda tak, że ze względu na specyfikę naszej pracy (praca zdalna, rozproszone zespoły) od czasu do czasu (wcześniej skonsultowany termin) poszczególne zespoły spotykają się ze sobą, aby omówić bieżącą pracę/przeprowadzić podsumowania/porozmawiać o planach. Są to spotkania okazjonalne. Nasze integracje również wymagają spotkań na żywo w Warszawie - z tego samego względu co spotkania zespołowe. Pracując z naprawdę wielu lokalizacji w Polsce niestety inaczej się nie da, ale warto tak się spotkać - dla ludzi, których widzimy tak rzadko :)

@Asia z Grupy Sarigato

To też dotyczy tego stanowiska Junior Front Developer, co są ogłoszenia co jakiś czas? Co do tego, że warto, no to ja nie wiem. W innej firmie 7 lat pracowałem i byłem tylko raz na szkoleniu, czy coś straciłem? A dojazdy to dla mnie jednak wysiłek, zwłaszcza że choruję. Nie można tych meetingów przenieść w internet?

Asia z Grupy Sarigato

Ile jest zmian w GRUPA SARIGATO?

Asia z Grupy Sarigato

Cześć! W Grupie Sarigato nie mamy pracy zmianowej :) Jesteśmy firmą z branży reklamowej i pracujemy przeważnie w godzinach od 9 do 17. Ze względu na specyfikę niektórych stanowisk (np. stanowiska handlowców i wynikające z tego tytułu spotkania z klientami) uznajemy nienormowany czas pracy. Najważniejsze, aby być dyspozycyjnym na pełen etat i robić swoje :)

Asia z Grupy Sarigato

Dzięki za pozytywną, choć krótką opinię :) Gdybyś chciał/a podzielić się jakimiś szczegółami to byłoby fajnie! :) Oczywiście w razie pytań również staram się w miarę na bieżąco odpowiadać.

Podzielicie się jakimiś wrażeniami po rozmowach już tych bezpośrednich z Sarigato? Trudno przejść proces rekrutacyjny? Dużo etapów?

Programista
@Anonim

Po złożeniu CV telefon informacyjny, potem w umówionym terminie rozmowa techniczna ok 1-1,5h, zadanie do wykonania w kilka dni, code review i potem ostateczna decyzja. Wszystko zamknęło się mniej więcej w 2 tygodnie. Kontakt z firmą bez zarzutu, w trakcie code review dostałem cenny feedback

Stażysta
@Anonim

Proces rekrutacyjny przebiegł bardzo sprawnie, na odpowiedź nie czeka się tygodniami, a już po rozmowie jest stały kontakt. Informacja zwrotna pojawiła się nie dłużej niż tydzień po rozmowie rekrutacyjnej. W moim przypadku rekrutacją była jedna, bardzo przyjemna rozmowa. Polecam! :)

Bernard

Kiedy uruchomicie rekrutacje na accounta? Ostatnio mieliscie, ale nie zdazylem zaaplikowac i teraz juz jej nie ma.

@Bernard

Hej! Wszystkie aktualne rekrutacje znajdują się na naszej stronie internetowej grupasarigato.com oraz dodatkowo na Rocket Jobs, a w niektórych przypadkach także na Linkedinie. W tym momencie nie prowadzimy tego konkretnego procesu, ale nie przejmuj się - gdy go uruchomimy ponownie na pewno je znajdziesz je na w/w portalach :)

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w GRUPA SARIGATO?

Erere

Jest pozytywnie i obowiązki zróżnicowane (praca z różnymi klientami, to trzeba każdemu zaproponować rozwiązania dostosowane do jego potrzeb). Przez podejście jakie mamy często dostajemy świetny feedback i to też napędza do dalszej pracy. Podoba mi się, że mogę polegać na moim zespole i pomogą, doradzą coś w razie potrzeby. Lider też w porządku, więc bez skrępowania idę z nim pogadać o bieżących sprawach. Na plus też różne eventy wewnątrz firmy i widać, że dzieje się wiele.

@Erere

Dajecie Państwo odpowiedź ludziom nawet gdy nie chcecie z nimi nawiązać współpracy? Jakie eventy przykładowo macie? Czy firma organizuje swoim pracownikom jakieś wyjazdy integracyjne?

Asia z Grupy Sarigato

Hej! Jestem z HR to odpowiem na powyższe pytania :) Na pierwsze pytanie odpowiadam - tak! Na bieżąco lub po skończonym procesie rekrutacyjnym staram się dawać feedback osobom, z którymi rozpoczęliśmy rozmowy (zaprosiliśmy do dalszego procesu rekrutacyjnego po pozytywnym rozpatrzeniu CV). Pracujemy też nad wdrożeniem systemu, który umożliwi dawanie informacji zwrotnej wszystkim, którzy do nas zaaplikowali! Niedługo powinien już działać :) Eventy, jakie organizujemy są zróżnicowane, skierowane zarówno do całej firmy jak i do poszczególnych zespołów. Z fajniejszych mieliśmy wyjście na samoloty lub do tunelu flyspot, wcześniej też mieliśmy loty szybowcami. Największa impreza firmowa odbywa się w grudniu (Christmas Party) i wtedy widzimy się prawie w komplecie :) Więcej na ten temat można znaleźć tutaj: https://rocketjobs.pl/brands/story/grupa-sarigato Z mniejszych rzeczy, ale równie fajnych, które się odbywają to spotkania w restauracjach, klubach, śniadania firmowe raz w miesiącu na żywo w biurze. W sprawie wyjazdów integracyjnych - dla części te nasze integracje w pewnym sensie są wyjazdem, bo eventy odbywają się zazwyczaj w Warszawie, a mamy osoby pracujące w całej Polsce - Kraków, Poznań, Trójmiasto, Białystok itd. - także dla nich taki wyjazd do Warszawy można nazwać "wyjazdem integracyjnym" ;)

@Asia z Grupy Sarigato

A inne benefity typu grusza czy pakiet prywatnej opieki lekarskiej? Jest dofinansowanie do takich bonusów?

Asia z Grupy Sarigato

Hej! Tak, mamy dofinansowanie i opłacamy prywatny pakiet medyczny dla pracowników oraz częściowo finansujemy kartę Multisport. Mamy też biblioteczkę firmową oraz lekcje angielskiego.

ANONIM

Edward
@ANONIM

Dawno wysyłałeś CV? Bo czasem od wysłania do samej rozmowy mija z tydzień lub dwa jak jest dużo kandydatów. Większość osób chwali proces rekrutacyjny wiec ciekawy jestem jakie będą twoje odczucia jak już uda ci się dostać na rozmowę. Napisz ok?

Ekto
@ANONIM

Jeżeli zależy Ci na pracy w tej firmie z powodu fundacji, to mocno się rozczarujesz. Mnie na rozmowie bardzo dosadnie wytłumaczono, że ona istnieje jedynie z powodu marketingu dla firmy, ale tak naprawdę poświęca się jej minimum czasu. Do mnie odezwali się około 7 dni od wysłania CV.

@Ekto

@EKTO Dzięki za podzielenie się opinią i odpisuję, by kilka rzeczy wyjaśnić :) Przede wszystkim - Fundacja Sarigato nie istnieje wyłącznie w celach marketingowych i absolutnie nie jest tak, że poświęca się jej minimum czasu. Fundacja jest odrębnym od Grupy Sarigato bytem a czas dla niej poświeca oddany zespół fundacyjny oraz rzesza wolontariuszy. Zresztą, nie trzeba dużo tłumaczyć - wystarczy wejść na social media Fundacji albo na strony akcji, które prowadzą, żeby dowiedzieć się, jak dużo dzieje się w Fundacji: https://www.karmimypsiaki.pl/o-akcji https://hakersi.pl/ Opis akcji Karmimy Psiaki | KarmimyPsiaki.pl https://www.karmimypsiaki.pl Hakersi - Strona Główna https://hakersi.pl

@ANONIM

Cześć @ANONIM! Ze względu na duże zainteresowanie naszymi procesami rekrutacyjnymi, czas odpowiedzi na zaproszenie do rekrutacji jest różny, staramy się by odzywać się maksymalnie do 2 tygodni od złożenia aplikacji. Jeśli jednak nie dostałeś od nas żadnej odpowiedzi, prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że zdecydowaliśmy się zaprosić do procesu inne osoby. Proszę jednak, nie przejmuj się ani się nie obrażaj! :) Jeśli nie mieliśmy okazji poznać się i porozmawiać teraz, być może będzie ku temu okazja w przyszłości! :)

@GRUPA SARIGATO

@Pracodawca fajnie chociaż by było wysłać automatycznego maila do osób które odrzuciliście.

Edward
@Ekto

Na rozmowie mówili coś o finansach? Pytali jakie masz wymagania? Koniec końców chcieli cię przyjąć czy sam zrezygnowałeś? Weź wrzuć trochę konkretów.

Ekto
@Edward

Ogólnie to wyglądało tak, że według ogłoszenia miała być jedna dłuższa rozmowa i w niej miała się zamknąć rekrutacja. W rzeczywistości najpierw trafiła mi się godzinna rozmowa z rekruterem technicznym, która była... dziwna. Nie miał włączonej kamerki, dwa razy w jej trakcie odebrał telefon (raz nawet przy tym zapomniał, że ta rozmowa trwa), 1/4 czasu rozmowy to było zniechęcanie mnie do rekrutacji (wtedy np. było pytanie, dlaczego chcę pracować w tej firmie i moją odpowiedź była w stylu, że kojarzę ją z fundacji i myślę, że to fajna sprawa). Po tej godzinnej rozmowie nagle się okazało, że ma być jeszcze zadanie rekrutacyjne zajmujące około 8 godzin. Dopiero po nim będzie druga rozmowa z menadżerem na temat wynagrodzenia, warunków współpracy, itp. Ogólnie to była firma, na której mi wcześniej bardzo zależało, ale ta rozmowa była tak bardzo zła, że moja rezygnacja z dalszego udziału w rekrutacji trafiła do nich od razu po niej.

@Ekto

cześć @EKTO, widzę, że piszesz już drugi komentarz, który mocno odbiega od stanu rzeczywistego (tak jak poprzednio pisałeś o fundacji Sarigato). Rozmowa na stanowisko Front-Enda jest zaplanowana w taki sposób, że najpierw odbywa się krótki call z Asią z HR-ów, która pyta o najważniejsze kwestie plus porusza temat wynagrodzenia, warunków współpracy, opowiada o dalszych etapach rekrutacji. Następnie jest umawiana rozmowa techniczna, po której - jak pójdzie Ci dobrze, wysyłamy zadanie do rozwiązania. Na końcu jest Code Review rozwiązania, które zostało przygotowane. Nie mogło być sytuacji, że "nagle" podczas rozmowy z rekruterem technicznym dowiedziałeś się, że będzie zadanie, tak samo nie mogło być sytuacji, że dopiero na drugim spotkaniu (Code Review) porozmawiacie dopiero o kwestiach formalnych, gdyż te tematy są poruszane już na pierwszej rozmowie telefonicznej. Tak samo, pytanie o to, "dlaczego chcesz pracować w firmie" nie ma na celu zniechęcanie Cię do pracy u nas, tu nie ma drugiego dna - po prostu chcemy poznać powody, dlaczego zdecydowałeś się na aplikację do nas :) to bardzo standardowe pytanie i zadaje je wiele firm. Sam proces rekrutacyjny jest opisany w naszych ogłoszeniach czy to na rocketjobs, czy na naszej stronie.

Kacha
@GRUPA SARIGATO

Witam, przeglądając Wasze ogłoszenia w zakładce kariera zobaczyłam przy okazji zdjęcia ze spotkań integracyjnych, na których są same 20-latki plus. Czy mają u Was szanse na pracę osoby po 45 roku życia?

@Kacha

Rekrutacja przebiegła bezproblemowo i dokładnie tak, jak było to opisane w ogłoszeniu. Były dwa etapy. Kilka pytań z pierwszego etapu powtórzyło się na drugim. Nie dostałam do wykonania żadnego zadania, atmosfera była bardzo przyjemna i osoby prowadzące rozmowę były do niej dobrze przygotowane. Kontakt w razie późniejszych pytań również był bezproblemowy i od razu otrzymywałam odpowiedzi na zadawane pytania zarówno telefonicznie jak i mailowo. Podsumowując rekrutację polecam bardzo mam nadzieję, że z samą pracą w firmie będzie tak samo.

@Anonim

@Anonim dzięki śliczne za podzielenie się wrażeniami z procesu rekrutacyjnego! Bardzo się cieszę, że Ci się podobało! W przypadku zaproszenia na etapy rozmów zawsze staram się towarzyszyć kandydatowi podczas całego procesu we współpracy z managerem, którego wspieram w rekrutacji. Mam nadzieję, że dobrze Ci się pracuje :)

Bardzo fajna firma, na pierwsze doświadczenie z programowaniem. Duża ilość oraz różnorodność projektów, więc na nudę raczej nie można narzekać. Super leader frontu, który potrafi wszystko dokładnie wytłumaczyć i można się od niego dużo nauczyć. Ludzie oraz atmosfera w firmie tez na duży plus, integracje najlepsze, w jakich uczestniczyłem. Niestety jak kilka osób niżej napisało, zarobki są dość niskie na tle innych ofert, ale tak jak wspomniałem, jest to raczej firma dla osób zaczynających programowanie, którzy na starcie bardziej cenią sobie doświadczenie/wiedze niż zarobki. Czasami trzeba pracować ze starymi technologiami, co nie każdemu może przypaść do gustu, ale raczej miło będę wspominał prace w Sarigato.

Ten
@Anonim

Czyli bardziej można tu złapać doświadczenie niż zarobić? A wysyłają na jakieś szkolenia i to finansują? Tobie udało się załapać na taki kurs z firmy? Bo to dla mnie byłoby na plus.

@Ten

@Ten to może ja odpowiem jak to wygląda i mam nadzieję, że moja odpowiedź rozjaśni Ci co nieco w tym temacie :) Każdy z managerów w Grupie Sarigato stara się dbać o indywidualny rozwój swoich ludzi w zespole. Co dla danej osoby jest potrzebne jest ustalane w wyniku rozmów. Czasami organizujemy szkolenia ogólnofirmowe (np. mieliśmy szkolenie z Programmatica), ale też poszczególne teamy uczestniczą w wydarzeniach, które są skierowane stricte pod ich specjalizację.

Dagi

Pracuję w firmie od ponad roku i jestem bardzo zadowolona z bycia tutaj. Mój zespół czy podejście do pracowników robią dobrą robotę. Najbardziej chyba lubię możliwość pracy zdalnej, co ostatnio jak widzę nie jest już tak powszechnie dostępne albo inne firmy z tego rezygnują (dlatego właśnie w zeszłym roku zmieniałam pracę). Bardzo mocno trzymają mnie tu ludzie, mega pomocni, fajni i kompetentni. Dla osób, co zaczynają przygodę z marketingiem czy w innych działach w sam raz.

Sonia
@Dagi

Mówisz, że pracujesz od roku, więc może mi więcej będziesz umiała napisać. W ciągu tego czasu da radę już dostać podwyżkę? Jak często są przyznawane? W mojej obecnej firmie ciężko z tym i myślę nad zmianą. Praca zdalna bardzo spoko, a co do godzin pracy to też są one elastyczne?

@Sonia

Zależy. Tutaj nie ma jakiś z góry określonych terminów na rozmowy o podwyżkach, bo i tak to jest temat do rozmowy z Twoim managerem. Ja jeszcze nie czułam potrzeby, by o tym pogadać, więc trudno mi powiedzieć czy się udaje :)

Agacia
@Dagi

Ooo, nie czułaś potrzeby, aby rozmawiać o podwyżce, więc rozumiem, że zarobki nie są najgorsze? :) Możesz napisać, ile tak mniej więcej zarabiasz? Podasz jakieś widełki chociaż? :) Albo po prostu, ile dostałaś na start i czy ta pensja w przeciągu roku się zmieniła? :)

@Agacia

@Agacia nie no, publicznie nie będę się chwalić zarobkami zresztą mało kto tak robi ;) w trakcie rozmów rekrutacyjnych podałam moją stawkę i dowiedziałam się, czy jest w porządku a finalnie na ostateczną dogadaliśmy się na końcu rekrutacji. Za jakiś czas pewnie pogadam, ale tak jak pisałam wcześniej, umawiasz się tak jak czujesz a nie jak w korpo, że masz sztywne daty np. raz na rok, gdzie takie rozmowy się odbywają.

Lusija

Na plus - możliwość pracy zdalnej i miła atmosfera, niestety zarobki - śmiesznie niskie.

Heniek
@Lusija

Na jakich stanowiskach dokładnie możliwość pełnej pracy zdalnej? Zapytam jeszcze o te zarobki, bo napisałeś, że ich wysokość nie powala. Podasz dokładnie, ile oferują? No ja to tak się rozglądam za pracą stąd moje pytania.

@Heniek

Hej! Pracujemy w 100% zdalnie niezależnie od stanowiska. Dla tych, którzy lubią od czasu do czasu przychodzić do biura mamy dwie lokalizacje - w Krakowie i Warszawie (na naszej stronie internetowej grupasarigato.com mamy podane adresy). Co do zarobków ich wysokość jest uzależniona od Twojego doświadczenia oraz od poziomu stanowiska, na które aplikujesz. Rozmawiamy o możliwościach finansowych już na pierwszej rozmowie telefonicznej. Dzięki za zainteresowanie naszym procesem! :)

@Asia z Grupy Sarigato

To rekrutacja odbywa się tylko telefonicznie czy jest jakieś spotkanie bezpośrednio w biurze? Jak praca na homme office to można dostać dofinansowani do internetu?

Asia z Grupy Sarigato

hej @R! Telefonicznie odbywa się wyłącznie pierwszy etap, podczas którego wypytuję o podstawowe informacje. Następne etapy z Managerami odbywają się online (na Google Meets). Jeśli są ku temu warunki i zarówno Kandydat, jak i Manager wyrazi chęć - możemy także zorganizować spotkanie w biurze :) W kwestii naszej pracy zdalnej - nie wdrażaliśmy programów dofinansowania do kosztów zw. z pracą z domu, także nie oferujemy dopłaty do internetu. Na początku pracy zapewniamy odpowiedni sprzęt służbowy (laptop lub komputer + dodatki), ale jeśli chcesz i lubisz, można też pracować na własnym sprzęcie :)

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w GRUPA SARIGATO? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Cześć! Ilość etapów zawsze jest uzależniona od tego, na jakie stanowisko rekrutujemy. Inaczej będzie to wyglądało w sytuacji stanowisk accounckich, inaczej technicznych (gdzie zazwyczaj dajemy zadanie rekrutacyjne do rozwiązania). Ostateczna decyzja po zaproszeniu do procesu wynosi około 2 tygodni (czasami z przyczyn chorobowych przeciąga się).

m.

Pracuje w Sarigato od kilku miesięcy wiec chyba mogę wystawić obiektywną opinię :) Chciałam się rozwinąć i spróbować czegoś nowego, tak trafiłam do firmy i to była dobra decyzja. Zostałam superciepło przyjęta przez przełożonych, współpracowników jak i resztę zespołu. Zespół w ogóle jest świetnie dobrany, mimo ze wiadomo, ze nie da się przyjaźnić z każdym człowiekiem na ziemi. Do tego, na swoim stanowisku mam dużą swobodę, wazne żeby koniec końców było zrobione i „grało” :) Mam tez realna możliwość wpływu na działania charytatywne firmy, co dla mnie jest super plusem i ciesze się, ze nie było pustym sloganem podczas rektutacji. Nie mówiąc juz o firmowych integracjach, to dopiero jest czad!!! Zarekomendowałam tez prace w firmie swojej przyjaciółce, a to chyba wystarczająca ocena :))

Dorota
@m.

Wszystko brzmi super, ale jeśli faktycznie jest tak fajnie to czemu ktoś napisał, że jest duża rotacja pracowników? Nie zauważyłaś czegoś takiego przez te parę miesięcy? I co dokładnie masz na myśli przez swobodę? ;p

@Dorota

Cześć @Dorota! W każdej większej organizacji następuje rotacja pracowników - jest to proces naturalny i trudno go w całości zlikwidować. Staramy się przeciwdziałać temu zjawisku wprowadzając różnego rodzaju działania - czy to w kwestii organizacji pracy, benefitów, powiększania zespołów lub oferowania możliwości rozwoju/braku rutyny projektowej. Specjalnie dla ludzi i z myślą o nich pojawiła się u nas zupełnie nowa rola w firmie - Hapiness/People Managera, który (która) dba o potrzeby, rozmawia z nimi, służy pomocą w różnych tematach. Są osoby, które pracują już długie lata (5+ lat stażu), więc to świadczy o tym, że praca u nas może się podobać :)

m.
@Dorota

Nie zauważyłam rotacji pracowników. Owszem, ktoś się zwolnił, bo dostał lepszą ofertę, a w międzyczasie zatrudniono trzy nowe osoby. To chyba nie jest rotacja, po prostu rozwój osobisty i rozwój firmy, co uważam za totalnie normalne. Przecież nie podpisujemy cyrografu na całe życie :) A swoboda wynika z mojego stanowiska, które jest typowo administracyjne. Nie wypowiadam się w temacie pracy kreatywnej bo tu nie mam doświadczeń :)

Zostaw merytoryczną opinię o GRUPA SARIGATO - Warszawa

• Jak się pracuje w GRUPA SARIGATO?

Zobacz opinie na temat firmy GRUPA SARIGATO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GRUPA SARIGATO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 40 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GRUPA SARIGATO?

Kandydaci do pracy w GRUPA SARIGATO napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GRUPA SARIGATO
4.3/5 Na podstawie 87 ocen.

GRUPA SARIGATO