Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

Patrycja

Firma Provident Polska S.A. poszukuje obecnie Specjalisty w zespole systemów ryzyka kredytowego. Aplikował już ktoś na to stanowisko?

oj oj

zapraszamy do PROVIDENTA własny samochód własne srodnki na utrzymanie samochodu własne paliwo połączenia za swoje darmowe szkolenia darmowe rozliczenia darmowe wizytymożliwość utraty zdrowia życia dyspozycyjność na każde zawołanie 365 dni /24 h brak umowy o prace darmowe roznoszenie ulotek brak urlopu itp 50 % klientów nie placi rat to za darmo klienci którzy płaca rata od 30- 150 zł dostaniesz ok 1 % i to wasz ZAROBEK a okradną - pomylicie się oddajesz ze swoich . Napadna na ciebie nawet 1 zł Provident nie da ci bo nie jesteś pracownikiem providenta. ZAPRASZAMY JAK GODZICIE SIE NA W/W WARUNKI

Kolczyk

Jestem doradcą i mam już całkiem niezły staż pracy ale czytając te biadolenia robi się słabo. Jak ktoś nie nadaje się do takiej pracy niech ja zmieni i psuje atmosfery. Provident to dobra firma i da sobie radę.

Xyz
@Kolczyk

Chyba o innym prowidencie mówisz ja też miałem niezły staż 6 lat ,pięć lat już nie pracuje zostałem "zwolniony"za min.zly przekaz czyli głośno mówiłem ci mi się nie podoba i co jest kompletnym absurdem no.udzielanie pożyczek osoba niewyplacalnym tylko dla wyniku ,osmielilem się mieć życie prywatne tzn niebyc do dyspozycji przez 24 h,co jest zrozumiałe przecież mieliśmy ponoć elastyczny czas pracy w reklamie zachęcające jak do pracy było jasne stwierdzenie .....Czas pracy wyznacza szczegółowego sobie sam,i jeszcze jedno w tej formie zatrudnienia niema pojęcia przełożony czyli kierownik ,czyli kierownik jest sam sobie kierownikiem .A zresztą niechce mi się o tym pisać bo to temat rzeka kto pracował ten wie

Zenek Furman

Tak to prawda jesteśmy do tyłu a mało tego teraz i upokarzani

Tfc
@Zenek Furman

Zgadzam sie w 100 procentach!

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

Devil

Witam, z checia poczytam co doradcy sadza o nowym modelu wynagrodzenia dla doradcow. Jak wychodzicie z obniżoną prowizja do 4 procent za zbiorka i jak zamydlono wiekszosci oczy twiersAc, ze wiecej zarobimy sprzedajac. Podam Wam idealny przyklad, zebralem 10 tys. Wg zarobkow z zeszlego eoku dostałbym 5 procebt czyli 500 zl brutto czyli ok. 425 zł netto. Od tego roku prowizja wynosi 4 procent czyli 400 zł brutto a netto ok 340 zl od kwoty 10 tys. Na starcie jestesmy do tylu 85 zł netto!!! Za 1 tydzien a miesiecznie az 340 zł jezdzimy do tej samej liczby klientow!!!!! Teraz czas na suuper nowosc i laskawosc od naszej firmy (platne rsy) w ktorych sa haki aby czasem doradca za duzo nie zarobil. Platne jest 1,5 od oferty na kartce! Jezeli klientowi podnosiny oferte to nam za to nie placa. Przyklad: podnosimy klientowi oferte z 2 do 5 tys, placone mamy 1,5 z kwoty 2 tys czy ok 25 zł netto. Sprzedajac co tydzien takie pozyczki miesiecznie mamy 100 zl a na zbiorkach stracilismy 340zl!!! Podsumowujac jestesmy do tylu 240 zl w porównaniu z zeszlym rokiem na kazdym miesiacu. Proponuje kazdemu doradcy policzyc sobie swoje zarobki przez 2 miesiace.

anno

czy facet z kielnią z hurtowni trzęsie portkami gdy na interview przychodzą lepsi od niego? :)

Szukam pracy

Jak to jest z przerwami ? Ilu minutowe o której ? Zwłaszcza chodzi mi o weekendy :)

Bolek

Czytając niektóre wpisy odnoszę wrażenie, że ktoś inspiruje "rzekomych pracowników" do twórczości nie koniecznie zgodnej z prawdą! Teraz jest tyle ofert pracy nikt nie zmusza ludzi do pracy w tej firmie.

Dług

Najlepiej wychodzi niektórym biadolenie. Ja mam zamiar pracować dla Providenta. Jak sie chce pracować każda praca jest wtedy fajna i efekt finansowy też jest ok.

Dziś miałam Super Ekstra okazję - nc na 500 złotych. 5 złotych netto do zarobienie w godzinę z dojściem do klienta. Tylko wulgaryzmy przychodzą mi na myśl o tych z Inflanckiej.

Kola

Praca w dobrej firmie to utrzymywanie wysokich standardów. Dlaczego obrażasz ludzi, którzy tu pracują? Jesteś słaby i nie podołałeś wyzwaniu, dlatego tak obrażasz?

Od dziś najniższe wynagrodzenie wynosi 2000 i to chyba znów nie dotyczy Providenta.

Zarobki

W mojej sekcji 1 osoba zarabia 3000, pozostałe 10 osób od 700 do 1500 minus koszty oczywiście. Średnia oscyluje wokół najniższej krajowej. Niestety postępowanie Providenta wynika z przyzwolenia wszystkich dotychczasowych, polskich rządów. Provident działa w 11 krajach, a 50% zysku wyrabia w Polsce. Kto im na to pozwala?

Saba

Paczke napewno zrobil kierownik z pieniedzy przeznaczonych na co kwartalna inyegracje.

jeszcze providenciak

Niestety Provident i firmy pożyczkowe tego pokroju nie dadzą sobie rady z nową ustawą, także likwidacja albo upadłość. Tylko firmy chwilówkowe sobie z nią poradzą, ja już szukam i stąd znikam, oprócz tego płacą o wiele lepiej a nie po marne 4% brutto.

Arturomag

po pierwsze w prowidencie jest ubezpieczenie tylko jak sam chcesz i od smierci i od wypadków po 2 mozna zarobic ludzie sie trzymają tej roboty dlaczego jest mala rotacja pracowników sami pomyslcie i jak nie wiecie to nie siedzta całymi dniami i wypisujecie głupoty przez ten czas pisania moglibyscie zarobic kasy cos gdzies a nie siedziec na stołku po 3 pewnie piszecie takie rzeczy bo macie pozyczke a teraz trzeba ją zpłacać i guwniarze piszą pewnie a nie dorośli ludzie mówie o dorosłych a ni np.30 lat a w głowie głupoty tyle na wasze wypowiedzi jestescie smieszni

yyyyy

Witam dzisiaj uslyszalam tekst od kierowniczki ze moge siedziec w domu i dlubac palcem w nosie a cel na nk ma byc zrealizowany .........

Kto jak nie ja

Umowa o świadczenie usług ze wszystkimi możliwymi składkami, nawet L4 możesz brać. I jest płatne. Na początek "poduszka na start", czyli gwarantowane 1500 brutto, przy serio minimalnym wysiłku. I tak przez 6 miesięcy. Telefon dają, doładowali mi go na początku a że ceny połączeń i sms ustalone mają z operatorem w postaci groszowych spraw, to przez kilka miesięcy nie mogłam tego wydzwonić i nadal konto pełne. Jest dodatek do paliwa prawie 300 zł, jeśli masz rejony wiejskie. Są promocje, dzięki którym da się zarobić więcej, dostać gadżet i pożyczka dla pracowników ma fajne oprocentowanie. Elastyczny czas pracy - Ty ustalasz kiedy jeździsz do klientów, jak sobie dasz wejść na łeb, to możesz i jeździć codziennie, kto Ci broni. Po to masz telefon, aby mieć kontakt z klientami, z moimi jestem umówiona, że dają znać, jak nie będą mieć raty w danym tygodniu i nie jadę tam. Jestem dla nich normalna, więc nikt mnie nie unika, nie zamykają mi drzwi przed nosem. Nikomu tez nie wciskam nic na siłę, więc nikt mi nie płacze, że nie ma jak spłacić. To są dorośli ludzie i sami muszą podejmować swoje decyzje. Ja na sumieniu nie chcę nikogo mieć. Nie ściemniam swoim klientom i nie wciskam im kitu, więc nikt nie narzeka jaka to ja zła. Na "dzień dobry" dostałam sporą bazę klientów, więc nie zaczynałam od zera, z czasem się ją rozbudowało. Z tymi, których po kimś przejęłam w rejonie i nie płacili dogadałam się, pomógł kierownik - płacą słabiej, ale zaczęli płacić cokolwiek a nikt inny sobie z nimi rady nie dał. Owszem, tereny wiejskie mogą być problematyczne jeśli chodzi na przykład o dojazd, ale mam autko na gaz i daje sie radę. Za to mentalność ludzi ze wsi jest zupełnie inna, niż tych z miasta (w większości). Jest jak dla mnie dużo sympatyczniej i przeważnie są w domu. Nikogo nie straszę, jak nie ma na ratę, to się dogadujemy i na przykład za tydzień po wypłacie wpłaci mi dwie raty. Trzeba być człowiekiem. Targety? Są, w każdej firmie w jakiej pracowałam były targety. Jesli komuś nie pasuje taki rodzaj pracy, to ma prawo prace zmienić. Jeśli na przykład nie znoszę widoku krwi to nie idę na pielęgniarkę albo nie zgłaszam się do Tesco na przedświąteczny ubój karpia. Nie każdy się nadaje do pracy z ludźmi. Przykro mi słyszeć, że trafili Wam sie gorsi Klienci, czy inne niedogodności, ale ja osobiście ani chyba nikt z mojej sekcji raczej sie pod tym nie podpisze. Atmosfera jest spoko, pomagamy sobie. I nie ma jakiegoś wyścigu szczurów. Więc da się? Da.

archiwóm
@Kto jak nie ja

Tylko takie wpisy są na topie od kiedy provident wykupił złoty profil od portalu Go work.pl , i kontroluje co dopuścić do opinii publicznej a co nie . Jak ktoś ma wątpliwości to proszę wpisać komentarz na przykład w opiniach portalu o firmie Bocian. Tam wpis ukazuje się po dwóch minutach a tu dwa trzy dni zanim provident przetrawi czy dopuścić do wglądu- czy nie. Wina leży po stronie Go work , bo za pieniądze z obiektywnego portalu stał się SPRZEDAWCZYKIEM.

Abc
@Kto jak nie ja

Pięknie pracujecie tam na Inflanckiej, tylko zanim coś napiszecie to najpierw sprawdźcie. Całości mi się czytać nie chce ale już na początku macie błąd, osoby z poduszki na start nie dostaną kasy z terenów wiejskich bo poduszka wyklucza ich z tego programu. Następnym razem bardziej się przyłożyć musicie bo prezes po premii poleci

zenon

Czy ktoś kiedyś próbował w sądzie dowieść tego że umowa oświadczenie usług na którą są "zatrudnieni" DK ma znamiona umowy o pracę ?

Magda

W tym tygodniu zarobiłem 180 złotych - 40 złotych na paliwo = 140 złotych za ok. 12 godzin pracy przy 90 klientach. BOMBa- wyjeżdżam jutro na wakacje. Jakie to szczęście, że to praca dorywcza. Jak się coś pokaże, środkowy palec i adios.

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.