Opinie o Concept Stal Sp. J. w Chełm

Firma Conceptstal posiada ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji linii do profilowania i cięcia blach. Jest jednym z największych producentów tego typu maszyn w Europie Środkowo-wschodniej.

Branże: Produkcja maszyn specjalnego przeznaczenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Concept Stal Sp. J. w Chełm

Jacek

Idealnych firm nie ma ale pracowników również!!

@Tedi, dlaczego uważasz, że firma tak szybko zwalnia swoich pracowników? Może wynika to z braku doświadczenia bądź też rodzaju umowy? @JK, a jakie są Twoje odczucia na temat firmy? Uważasz, że umożliwia podnoszenie kwalifikacji? Czy wiedza zdobyta w Concept Stal będzie przydatna w innych miejscach? @Anonim, może od czasu Twojego odejścia coś się zmieniło? Czy rozmawiałeś z kimś na temat wynagrodzenia za nadgodziny? Pracodawca nie oferuje w ogóle umowy o pracę?

@Karolina

Odczucia droga Karolino są takie. Folwark i dyktatura a twoja wiedza i umiejętności będą docenione jak będziesz miała szczęście i mocne nerwy. Od i wszystko. Aaa. O płacy za nadgodziny możesz zapomnieć i o słowie premia też.

Zdecydowanie nie polecam. Pracowałem tam kilka lat i mogę coś na temat tej firmy powiedzieć. Praca po 10-12 godzin Wychodzisz po 9 godzinach to wszyscy krzywo na Ciebie patrzą. Brak wynagrodzeń za nadgodziny. Dużo obowiązków za bardzo małą stawkę. Umowy zleceniowe - kadrowa liczy jak chce. Bardzo wysokie obciążenia pracowników. Żadnych dodatków, premii. Myślą że raz w roku dadzą paczkę za 40 zł i będzie wszystko OK. (usunięte przez administratora)

Na oficjalnej stronie firmy pojawiła się oferta pracy jako konstruktor maszyn. Czy ktoś już aplikował i może wypowiedzieć się w kwestii rekrutacji i warunków finansowych? Jaką umowę i profity oferuje Concept Stal B? Po opiniach widzę, że zatrudniają sporo ludzi, także na stanowiska biurowe. Wymagają wtedy wiedzy technicznej?

Tedi
@Karolina

Tak wymagaja wiedzy technicznej i praktycznej (usunięte przez administratora)

JK
@Karolina

Wymagają znajomości Solid Edge i oczywiście wiedzy technicznej. Ciekawy profil produkcji, bardzo dużo można się nauczyc. Warunki finansowe to raczej sprawa indywidualna, zależne od stażu i doswiadczenia jak w każdej firmie.

Operator Cnc

Sami nie wiedzą czego chcą. Proponują umowy śmieciowe za najniższą krajową. Szczerze nie polecam

Pytania były bez sensu. Nie związane z pracą, bardziej z moim życiem prywatnym.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Leszno
Pracujacy

Pracujacy Pracuje w tej firmie kilkanascie lat gdyby bylo zle to bym sie zwolnil wiec niech ten koles nie pisze tak bo to zaprzecza faktom on chyba naprawde nie moze sobie poradzic z jakims problemem zaloz kolego firme i badz taki dobry ja nie mam co narzekac jest mi ok. a te delegacje i wyplaty to wiem ze w porzadku bo koledzy serwisanci to mowia czasem im zazdroszcze ze kilka stowek dochodzi im do poborow a w delegacji za nic nie placa bo zapewnione tyle ze 2lub 4 dni nie ma ich w domu to tyle na ten temat.

Anonymus
@Pracujacy

Nowa

Hej od niedawna pracuje w tej Firmie jest dobrze ,czytalam te glupstwa negatywne i nie zgadzam sie z tym ktos widocznie bardzo jest bardzo sflustrowany ze tak pisze .

Tonik

Czy są jakieś zmiany w firmie? Ostatnio narzekaliście a ja mam zamiar aplikować.

kadrowa

Pracuję w firmie od 20 lat i jak by mi było źle to bym dawno odeszła. Pobory zawsze w terminie, imprezy integracyjne, wyjazdy, paczki warunki BHP zgodnie z przepisami(sama się tym zajmuję). Co do kamer to służą do ochrony przed kradzieżami, które niejednokrotnie miały miejsce. Przychodzi młody człowiek do pracy nauczy się wiele bo takie możliwości u nas są, nie płaci za szkolenia, później ma co wpisać w CV i np. jako operator maszyn CNC (umiejętności obsługi zdobyte w Concept Stal wyjeżdża za granicę)W mojej firmie pracuje kilkadziesiąt osób z podobnym stażem jak ja i nie słyszałam narzekań. Ja się ujawniłam, niech się ujawni ten kto narzeka. Monika

Tyrion
@kadrowa

Pracowałem w tej firmie kilka lat i od pewnego czasu już w niej nie pracuję więc może nie jestem na bieżąco. Odnośnie tego co napisała Monika (usunięte przez administratora) - kamery może i chronią przed kradzieżami ale służą też do rozliczania godzin wejścia i wyjścia z pracy oraz rozliczania ludzi z robienia sobie przerw - odnośnie operatorów CNC najczęściej przychodzą ludzie niedoświadczeni i sobie nie radzą, za szkolenia może nie płaci się ale lojalkę do podpisania podsuwają, - płacą w terminie to się zgadza Mogę jeszcze do zarzutów dodać: - nie płacili za nadgodziny (płacili jak za zwykło godzinę) - jak pracowałem bardzo naciskano na ludzi aby pracować po 10 lub więcej godzin (nie wiem jak jest teraz) - nerwowa atmosfera stwarzana przez kierownictwo (usunięte przez administratora) - delegacje zagraniczne słabo płatne i bardzo męczące (20 godzin za kółkiem itp) - na plus to że praca w miarę ciekawa :)

PAKO
@Tyrion

Siema . Dokładnie tak jest jak piszesz, a nawet gorzej. (usunięte przez administratora)

Blach - Dach
@Tyrion

Potwierdzam fakt , że na delegacje w dalekie trasy wysyłają autem a nie samolotem. Nerwowa atmosfera tam to jakaś masakra była bo najbardziej ludzi wykańczała przez co odchodzi jeden po drugim.

Cichy
@kadrowa

Monika, jak tak dobrze Ci było i tyle lat pracowałaś to dlaczego już nie pracujesz, bo mamy inną kadrową

Szczery

Nie wiem jak jest teraz ale opisuję sytuację na 2017 rok , praca miała charakter biurowy: Firma ta ma swoje plusy jak i minusy jednak drugich jest niestety więcej. 1.Totalny brak organizacji pracy. Nie warto liczyć tu na wykaz obowiązków. Panuje tu ogólny chaos. Wszyscy mają robić wszystko i wszystko wiedzieć. 2. Brak przeszkolenia z obowiązków i określenia konkretnych odpowiedzialności. Brak wskazówek dla początkujących: Czego gdzie szukać, jakie dokładnie produkty sprzedają, co należy do priorytetowych zadań, jak wykonywać zadania i to utrudnia wdrożenie bo zawsze wszyscy sa tam nowi i nikt nie jest w stanie wyszkolić reszty 3.Brak systemu prowizyjnego i socjalnego ( brak opieki medycznej, jakiś kart sportowych itp) 4.Trudny szef przez co ludzie najzwyczajniej boją się z nim rozmawiać. 5. Brak rozbudowanej hierarchii bo szef chce mieć wpływ na wszystko i wszystko wiedzieć. Jednocześnie oczekuje od pracowników dużej samodzielności przez co nie da się go zadowolić. 6.Brak pochwał, jakiegokolwiek motywowania - pracownicy są tylko i wyłącznie ganieni a nigdy nie jest doceniana ich praca 7.Zamieszanie w biurze. Brak tam jest nawet chwili spokoju by pomyśleć nad zadaniem. Cały czas w biurze siedzą klienci, znajomi właścicieli, przychodzą kurierzy, dzwonią telefony. Zero ciszy. 8. Zbytnia oszczędność szefa co do materiałów biurowych jak tusz i kartki. 9. Może i śmieszne ale ludzie żyjemy w XXI wieku "szary papier toaletowy nawet dla klientów" 10. Brak punktualności ze strony szefostwa. Klienci lub zapraszani na rozmowy o prace potrafią czekać godzinami na umówione wcześniej spotkanie. To niestety potwierdza przypuszczenie o braku szacunku do innych ludzi. 11. W biurze w zimie jest naprawdę zimno około 18 stopni a jak kurier nie zamknie drzwi to mniej. 12. Brak profesjonalnych szkoleń 13. Brak sprecyzowanych oczekiwań szefa 14. Bałagan w dokumentacji i brak części potrzebnych dokumentów Pomimo tych wad są też zalety: 1. Firma wchodzi w rozwojową fazę. Dzięki funduszom unijnym są szanse , że przy lepszej organizacji pracy sytuacja Concept Stal się polepszy. 2. Ludzie w zatrudnionym zespole w biurze byli bardzo mili, szczerzy i pomocni co pozwoliło jakoś wytrwać tam te 8 godzin. 3. Branża jest nietypowa dzięki czemu ciekawa 4. Mają dobrą kawę 5. Stałe godziny pracy 6. Są paczki świąteczne i zabawa andrzejkowa dla pracowników 7. Terminowe wynagrodzenia (ale jednak bardzo niskie ) Niestety o wszystko co Ci się należy trzeba się upomnieć ( za wyjątkiem wypłaty obecnie bo są teraz terminowo ) Diety za wyjazdy nie są liczone zgodnie z przepisami a wyżywienie na wyjazdach marne jak na Europejskie standardy w XXI wieku. Premie ? Nie spotkałem się osobiście z nikim kto by się do tego przyznał i osobiście nigdy nie dostałem. Za to kary są jak najbardziej. Podejście Szefa? Hymnn to dopiero temat na wypracowanie ... człowiek ma dużą wiedzę za to brakuje mu ogłady i dobrego wychowania. Raczej nie usłyszycie od niego słów "dziękuję", "przepraszam", "proszę" ale raczej "należy", "trzeba", "zróbcie". Praktycznie nigdy się też nie uśmiecha przez co sprawia wrażenie posępnego człowieka. Przykre jest patrzeć jak krzyczy na pracowników naprawdę przez błachostki. Jak oceniam firmę podsumowując? Na ten moment bardzo słabo bo nigdzie w gorszych warunkach nie pracowałem. Firma ma jednak potencjał , może jakoś ktoś to wydobędzie w przyszłości.

Z dawnych lat
@Szczery

Taak i ta atmosfera wiszącej w powietrzu siekiery jak szef w biurze...

@anonymous czy swoje zastrzeżenia, czy też potrzebę dogrzania firmy zgłaszaliście do swoich przełożonych? Nie wiem jak jest w Concept Stal B, jednak w firmach często jest więcej niż jedna toaleta, czy łazienka. Nie każdy może wiedzieć o ich stanie, jeśli pracownicy tego nie zgłoszą.

Dawna pracowniczka
@Karolina

Czy zgłaszaliśmy? Oczywiście i to nie jednej tylko kilku osobom i kończy się tylko na spychologii, że niby nie znają przyczyny. Nawet klienci zauważają , że w biurze jest najzwyczajniej zimno.

Wecus

Wiec jest sens aplikowac?

Firma tragedia, brud NIE DO OPISANIA!!! ubikacje , prysznice jeden syf, nikt tego nie sprząta. To samo dot produkcji(usunięte przez administratora) Ludziom którzy tam pracują należy sie ogromny szacunek za ich pracę w takich warunkach. Połowa listopada a centralne nie włączone bo po co??

@Aga rozumiem, że nie zgadzasz się z negatywnymi opiniami o Concept Stal B. Możesz powiedzieć co sprawia, że warto pracować właśnie w tej firmie? Konkretne informacje będą bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy. Co powinni wiedzieć o mocnych stronach tego pracodawcy?

Krzysiek

Krzysiek Ja tam do nich nic nie mam sa spoko chcialem cos innego to zmienilem prace ale w porownaniu do nich nie mam rewelacji tyle tylko ze wieksze miasto a musze placic za chate wiec srednio mi to wyszlo na lepsze ale takie zycie jestem mlody to probuje roznie az w koncu gdzies na stale pracowalem za granica to calkowicie odpada bo ceny duze a zarobki srednio nic nie zostaje jak ktos szuka stabilizacji to radze trzymac sie w kraju bo na obczyznie wiadomo

JAsne

Brak odzewu na ogłoszenia z olx`a, ukraińcy tez zapewne przestali się "sprawdzać", wiec znowu trzeba podbudować opinie na gowork wpisami pod dyktando szefostwa... może jednak ktoś przyjdzie -żenada i słoma w butach.

Do Paco Nigdy sie tam nie zdarzalo ze na zaplate trzeba bylo czekac np.8 miesiecy to bzdura i pomowienie bylem tam jako podwykonawca zawsze mi placili w pore a czasem nawet wiecej niz bylo uzgodnione mialem z nimi zatarg -z mojej winy-ale teraz zrozumialem ze popelnilem blad bo nowy pracodawca byl o niebo gorszy niz Concept w dodatku mnie obrazal wiec tam nie pracuje a chcialbym wrocic do Conceptu ale jakos mi glupio ze byle m taki durny uwierzcie mi w Concepcie bylo mi dobrze i teraz zaluje ale sprobuje z nimi pogadac moze tam wroce

Kasia Ale wy jestescie tendencyjni ja tam pracowalam ale dostalam oferte blizej domu bo mieszkam w Lublinie jak wedlug mnie to to jest tam calkiem ok! nieprawda ze nie placa przeciwnie zawsze placa w terminie placa nadgodziny i delegacje A o innych profitach nie wspomne slyszalam ze maja teraz wyjazd firmowy gdzies w gory zawsze zabawa andrzejkowa paczki a zima obiady To ze jest rotacja to teraz wszedzie norma popytajcie w bankach ile tam ludzi przychodzi i odchodzi ale uwazam ze to nie wina pracodawcy tylko systemu w calej Polsce ludzie teraz czesto zmieniaja prace dajcie tym ludziom spokoj to nie ich wina ze mlodziez jest teraz bardzo wymagajaca i rozpieszczona oni sa naprawde OK!

@Były pracownikrozumiem, że warunki zatrudnienia, które usłyszałeś podczas rozmowy kwalifikacyjnej były inne niż w ogłoszeniu. Coś jeszcze Cię podczas procesu rekrutacyjnego zaskoczyło? Ktoś z Was również miał podobne doświadczenia podczas aplikacji do Concept Stal B?

Pracowałem tam i odradzam. (usunięte przez administratora) Park maszynowy nowoczesny ale co z tego skoro jest się traktowanym jak pies... Z resztą nawet w ogłoszeniu o pracę podają ile się zarabia a na rozmowie kwalifikacyjnej następuje zderzenie z rzeczywistością, mówić krótko: celowo KŁAMIĄ w ogłoszeniu podając dużo wyższe zarobki a okazuje się że płacą mało i nie na czas.

zxcz

Pracowałem tam jako operator CNC na frezarkach, odnośnie produkcji: - maszyny dość nowoczesne (tokarki/frezarki manualne, tokarki CNC, 3 centra obróbcze 3 osiowe, 5 osiowa frezarka bramowa, wycinarka drutowa) - można się dużo nauczyć ale samemu przyszedłem bez doświadczenia i do większości rzeczy trzeba dojść bez niczyjej pomocy jedynie podstaw można się nauczyć (tak naprawdę nikt tam nie ma pojęcia o parametrach skrawania) - dawali umowę lojalnościowa ale nie było większego problemu żeby odejść może dlatego, że wszyscy pracowali na umowę zleceniu (teraz podobno się zmieniło i mają 2 umowy o pracę z najniższą krajową i zlecenie) - płacone zawsze na czas ale nadgodziny płacone tak jak za 8 (oj 9h bo normalny czas pracy to 9 godzin/dzień) - czasami praca na 2 zmiany po 12h - w kierownictwie każdy umywa ręce (zrób tak żeby było dobrze) Ogólnie jeśli ktoś chce złapać doświadczenie to polecam ale na dłuższą metę raczej nie. Brak perspektyw na podwyżki. Nikt cię więcej nie nauczy niż podstaw.

Zostaw merytoryczną opinię o Concept Stal Sp. J. - Chełm

• Jak się pracuje w Concept Stal Sp. J.?

Zobacz opinie na temat firmy Concept Stal Sp. J. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Concept Stal Sp. J.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Concept Stal Sp. J.?

Kandydaci do pracy w Concept Stal Sp. J. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Concept Stal Sp. J.
1.8/5 Na podstawie 84 ocen.

Concept Stal Sp. J.