Opinie o Arcadis Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Arcadis Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Arcadis Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Arcadis Sp. z o.o. w Warszawa

Milik

Hej wszystkim :) Mam pytanie odnośnie rozmowy kwalifikacyjnej w Arcadis. Jak wygląda? Czy rozmowa jest po polsku czy po angielsku? I czy ktoś ze słabym angielskim i stosunkowo krótkim doświadczeniem po studiach ma szanse na prace a co lepsze na szkolenie z angielskiego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

@Milik

Na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko zależy od stanowiska, na które aplikujesz. Sama rozmowa jest prowadzona przez kogoś z HRu i kierownika zespołu, do którego chcesz dołączyć. Rozmowa odbywa się po polsku, chyba że na danym stanowisku wymagana jest znajomość angielskiego, to wtedy angielski też jest sprawdzany (ale to raczej stanowiska kierownicze). Firma dofinansowuje angielski dla pracowników, zajęcia prowadzone są w biurze przez szkołę językową, na różnych poziomach - od podstawowego do bardziej zaawansowanych. Jak zaaplikujesz to zobaczysz, tutaj nikt Ci nie odpowie czy masz czy nie masz szans ;)

k.
@Milik

zależy do jakiego działu, zazwyczaj są 2 etapy- z osoba z hr ( raczej luźna atmosfera ) ,a następna z potencjalnym przełożonym , rozmowy sa także prowadzone po angielsku aby sprawdzić poziom kandydata

wrocław

Brałam udział w rekrutacji na stanowisko w oddziale we Wrocławiu. Sam przebieg rekrutacji był bardzo długi i wymagał aż 3 rozmów. Po drugiej byłam zapewniona, że tą pracę najprawdopodobniej dostanę, konieczna jest tylko ostatnia rozmowa z przyszłą managerką, która miała być formalność. Podczas toczących się rozmów w Arcadisie dostałam ofertę pracy w innej firmie która odrzuciłam po zapewnieniach, że tak chętnie zostanę zatrudniona w Arcadisie. Koniec końców po trzecim etapie mi podziękowano. Osobiście nie polecam firmy, niepoważni ludzie.

marcy
@wrocław

Zgadzam się z opinią. Z tym, że w moim przypadku nawet nie pofatygowano się poinformować mnie że ktoś już jest na moje miejsce.

Halina
@wrocław

U mnie podobnie sytlacja wyglądała, najwidoczniej taką mają taktykę tylko nie wiem co przez to chcą osiągać?

klient firmy

wchodząc do firmy nie ma się wrażenia że to firma projektowa, stare biuro, brudne kanapy i wykładzina... jak w prlu. Trochę wstyd jak na tę branżę. Recepcja jak sprzed 30 lat.w salach konferencyjnych porysowane stoły i brudne ściany..... remont by się przydał, jednak wygląd też świadczy o firmie, mnie jako potencjalnego klienta troche odepchnęło

@klient firmy

Firma była już w tym czasie pod koniec okresu wynajmu, a biuro zdążyło się zużyć przez 5 lat użytkowania. Od sierpnia biuro zostało przeniesione do nowej lokalizacji przy Dworcu Zachodnim i wygląda o wiele lepiej :)

Przemysław
@Michał

Wizerunek firmy, to także siedziba, dlatego dobrze, że firma Arcadis zadbała o ten aspekt. Czy możesz napisać coś więcej o warunkach pracy w tej firmie? Jak wygląda kontakt między pracownikami i czy to duża firma, realizująca także większe projekty?

Aneta

@Joker A czy odbyłeś taki staż? Uważam, że mając za sobą odbycie praktyk czy stażu pracodawca bardzo chętnie zatrudnia nowych pracowników, gdyż taka osoba ma już pewne pojęcie o pracy. Chciałbyś rozpocząć pracę w Arcadis? Widziałam na ich stronie, że prowadzą aktualnie rekrutację https://www.arcadis.com/pl/polska/kariera/ Może w związku z tym już do nich aplikowałeś?

Joker

Czy Arcadis ma w zwyczaju zatrudniać osoby po odbyciu stażu?

Aneta

@Milik, jeśli będziesz miał informacje odnośnie Arcadis to podziel się nimi. Aktualnie widzę, że jest prowadzony nabór, podsyłam link do ofert https://www.arcadis.com/pl/polska/kariera/oferty-pracy/ Kto podzieli się jaka jest atmosfera między pracownikami? Polecacie?

@Aneta

Atmosfera na pewno zależy od konkretnego zespołu, pewnie czasami jest lepiej, czasami gorzej. W mojej części biura jest bardzo dobra :) Mamy osoby, które pracują w firmie już nawet ponad 20 lat, a niektórzy odchodzą do innej firmy np. po roku, ale generalnie ludzie się lubią, co jakiś czas mamy też imprezy lub wyjazdy integracyjne, które też w tym pomagają. Generalnie dobre jest to, że sama struktura jest dość płaska ("szary" pracownik > kierownik zespołu > dyrektor pionu > prezes), przez co nie ma jakichś dziwnych, rozbudowanych hierarchii czy zależności.

Aneta

@pracownik, czyli z tego co piszesz dodatkowe świadczenia dla pracowników są atrakcyjne. A czy mógłbyś napisać jaka panuje atmosfera w firmie? Jakie są zmiany, czy weekendy są wolne od pracy? Znalazłam stronę, gdzie aktualnie jest kilka propozycji pracy w ARCADIS w Warszawie. Podsyłam Wam link ze strona https://www.arcadis.com/pl/polska/kariera/oferty-pracy/

elektryk geodeta

Odradzam Arkadis. Firma bez skrupułów zwania ludzi dobrze pracujących. Jesli nie chcesz płakać po straceniu pracy to nie idz tam. Kormoracja w której jest duża rotacja pracowników.

@elektryk geodeta

Pan pracował w tej firmie? Chyba nie, bo pracownik wiedziałby, że firma nazywa się inaczej. Poza tym żadna firma nie zwalnia obecnie ludzi dobrze pracujących, bo zwyczajnie brakuje specjalistów na rynku a projektów jest dużo. Także pleciesz Pan głupoty.

Bartosz

Konkurencja uaktywniła się na forum firmy??

Bartosz, W tej chwili firmie wiedzie się całkiem dobrze, zresztą chyba jak całej branży doradczej i projektowej. Są nowe, ciekawe projekty (praktycznie w każdym pionie), i ogólnie przybywa ludzi w firmie, co miesiąc po kilka nowych osób. Co do rotacji - jeśli ktoś odchodzi to raczej dlatego, że znalazł gdzieś inną, ciekawszą (i pewnie też lepiej płatną) pracę. Rotacja nie wynika w żaden sposób z polityki firmy, bo aktualnie nawet z globalnego kierownictwa jest nacisk na to, żeby jak najbardziej obniżyć rotację pracowników, przede wszystkim z powodu niedoboru specjalistów na rynku.

Bartosz

Szukam pracy i powiem, że wiele dobrego słyszałem o firmie.A co teraz słychać?

Aneta

@robert z czego wynika duża rotacja pracowników, o której wspomniałeś?

seri

no to ciekawe jakie dokładnie muszę mieć to doświadczenie żeby zarobić pięć tysięcy wynagrodzenia o którym wspomniałeś w swoim komentarzu - mnie oczywiście interesuje stanowisko Starszy Asystent Projektanta Sanitarnego w Warszawie, czekam na ogłoszenie

zainteresowany

Ile zarabia specjalista?

pelek
@zainteresowany

Coś koło 5 tysięcy, oczywiście wszystko zależy od doświadczenia, konkretnej funkcji i tego czy ktoś ma gadane i sprawia dobre wrażenie. Ktoś, kto się spodoba na rozmowie, na pewno może potargować się o więcej, no bo z takiej osoby będzie też większy pożytek dla firmy.

punisher

W firmie jest sporo ludzi młodych, zresztą Arcadis wydaje się niezłym miejscem na start kariery. Jest też dużo kontaktów z filiami za granicą i czasami pracuje się w bardziej międzynarodowym środowisku, co też jest fajne. Milionów się tu nie zarobi, ale jako miejsce na rozwój wydaje się to dobra opcja.

Loko

Firma jak firma, zarobki podobne jak gdzie indziej, multisport, medicover i ubezpieczenie jest, ludzie w porządku, atmosfera miła. Fajne są za to opcje dla młodszych pracowników. Oprócz szkoleń bez żadnych lojalek są programy dla młodych - można pojechać w ciągu roku na kilka wyjazdów do Francji, Belgii, Niemiec i Holandii, poznać ludzi z firmy w innych krajach, trzeba tylko w miarę ogarniać angielski...

John

Arcadis bardzo źle przędzie. Ludzie odchodzą na potęgę. A kto sam nie poszuka pracy , temu dziękują. Wszystkie duże projekty się pokończyły , a nowych brak , bo firma nie jest konkurencyjna na polskim rynku ... Szkoda firmy , zwłaszcza EC Haris , które zostało włączone w struktury Arcadis. To kiedyś naprawdę była fajna firma ...

kogut

Obecnie (04.2014r.) Arcadis w branży infrastrukturalnej utracił znaczenie jako poważne biuro projektowe.(usunięte przez administratora)

Mir

Potwierdzam co powyżej, Kompletny brak koncepcji dla firmy. Zdegradowane działy posiadające ludzi o unikalnych umiejetnosciach w skali kraju. Zespół projektantów drogowych sam odszedł zespołowo w Styczniu. (usunięte przez administratora)

Gość 2

Firma się "zwija". Pracownicy pionu Infrastruktury są zwalniani i natychmiast proponuje się im umowy "śmieciowe". Mają za zadanie dokończyć rozpoczęte tematy. A potem .... ?

Zostaw merytoryczną opinię o Arcadis Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Arcadis Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Arcadis Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arcadis Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arcadis Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Arcadis Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arcadis Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 24 ocen.
  • Wołoska 22A
    02-675 Warszawa