Arcadis Sp. z o.o.

Opinie o Arcadis Sp. z o.o.

Michał

Bartosz, W tej chwili firmie wiedzie się całkiem dobrze, zresztą chyba jak całej branży doradczej i projektowej. Są nowe, ciekawe projekty (praktycznie w każdym pionie), i ogólnie przybywa ludzi w firmie, co miesiąc po kilka nowych osób. Co do rotacji - jeśli ktoś odchodzi to raczej dlatego, że znalazł gdzieś inną, ciekawszą (i pewnie też lepiej płatną) pracę. Rotacja nie wynika w żaden sposób z polityki firmy, bo aktualnie nawet z globalnego kierownictwa jest nacisk na to, żeby jak najbardziej obniżyć rotację pracowników, przede wszystkim z powodu niedoboru specjalistów na rynku.

Bartosz

Szukam pracy i powiem, że wiele dobrego słyszałem o firmie.A co teraz słychać?

Aneta

@robert z czego wynika duża rotacja pracowników, o której wspomniałeś?

robert

nie idzcie tam do roboty. duza duza rotacja pracowników, nie warto

seri

no to ciekawe jakie dokładnie muszę mieć to doświadczenie żeby zarobić pięć tysięcy wynagrodzenia o którym wspomniałeś w swoim komentarzu - mnie oczywiście interesuje stanowisko Starszy Asystent Projektanta Sanitarnego w Warszawie, czekam na ogłoszenie

zainteresowany

Ile zarabia specjalista?

pelek
@zainteresowany 07.10.2016 14:22
Ile zarabia specjalista?

Coś koło 5 tysięcy, oczywiście wszystko zależy od doświadczenia, konkretnej funkcji i tego czy ktoś ma gadane i sprawia dobre wrażenie. Ktoś, kto się spodoba na rozmowie, na pewno może potargować się o więcej, no bo z takiej osoby będzie też większy pożytek dla firmy.

michał

Przy próbnej umowie też są od razu benefity (Multisport, Medicover, dofinansowanie nauki angielskiego/ niemieckiego), oczywiście chodzi o umowę o pracę. Osoby przy innego rodzaju umowach (zlecenie, o dzieło) mają jedynie dofinansowanie nauki języka.

punisher

W firmie jest sporo ludzi młodych, zresztą Arcadis wydaje się niezłym miejscem na start kariery. Jest też dużo kontaktów z filiami za granicą i czasami pracuje się w bardziej międzynarodowym środowisku, co też jest fajne. Milionów się tu nie zarobi, ale jako miejsce na rozwój wydaje się to dobra opcja.

Loko

Firma jak firma, zarobki podobne jak gdzie indziej, multisport, medicover i ubezpieczenie jest, ludzie w porządku, atmosfera miła. Fajne są za to opcje dla młodszych pracowników. Oprócz szkoleń bez żadnych lojalek są programy dla młodych - można pojechać w ciągu roku na kilka wyjazdów do Francji, Belgii, Niemiec i Holandii, poznać ludzi z firmy w innych krajach, trzeba tylko w miarę ogarniać angielski...

John

Arcadis bardzo źle przędzie. Ludzie odchodzą na potęgę. A kto sam nie poszuka pracy , temu dziękują. Wszystkie duże projekty się pokończyły , a nowych brak , bo firma nie jest konkurencyjna na polskim rynku ... Szkoda firmy , zwłaszcza EC Haris , które zostało włączone w struktury Arcadis. To kiedyś naprawdę była fajna firma ...

kogut

Obecnie (04.2014r.) Arcadis w branży infrastrukturalnej utracił znaczenie jako poważne biuro projektowe.(usunięte przez administratora)

Mir

Potwierdzam co powyżej, Kompletny brak koncepcji dla firmy. Zdegradowane działy posiadające ludzi o unikalnych umiejetnosciach w skali kraju. Zespół projektantów drogowych sam odszedł zespołowo w Styczniu. (usunięte przez administratora)

Gość 2

Firma się "zwija". Pracownicy pionu Infrastruktury są zwalniani i natychmiast proponuje się im umowy "śmieciowe". Mają za zadanie dokończyć rozpoczęte tematy. A potem .... ?

kierownik ds nieistotnych

W firmie Arcadis od blisko roku trwaja nieustanne zwolnienia... po przyjsciu nowego prezesa, ktory miał wyciągnać firmę z kryzysu wypowiedzenia dostalo ponad 150 osób... w tym momencie mimo wygranej koncepcji na ponad 20km drogi ekspresowej nadal zwlaniani są pracownicy, a prace nad tematem prawodopodobnie bedą zlecane podwykonawcą, gdyż w firmie za chwilę brakować będzie sił przerobowych. Docelowo w pionie infrastruktury drogowej pozostanie 20 pracowników, z czego połowa jest w okresie ochronnym. Warto tez wspomnieć o tym, że Arcadis łączy sie z firmą EC Harris (skąd przyszedł nowy prezes), gdzie ogłoszona jest rekrutacja na ponad 5 stanowisk pracy...

P.

Firma dobra dla osób ceniących przyjazną atmosferę i spokojną pracę. Szanse na szkolenia 1 na 10, tak samo jak szanse na awans - rodzina i znajomi (może oprócz naturalnego asystent->projektant, specjalista->starszy specjalista). Ale dofinansowują studia i naukę języków. Małe zróżnicowanie projektów i bardzo duże opory przed wszelkimi zmianami w organizacji. Osoby chcące czegoś więcej niż stabilności znudzą się po 2-3 latach. Mimo rozbudowanej struktury firma zarządzana niemalże jednoosobowo.

Zostaw opinię o Arcadis Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Arcadis Sp. z o.o.