KINGUIN Poland

Opinie o KINGUIN Poland

Julita

Dziękuje za odpowiedź @KINGUINPoland, pytałam też o pracę dla studentów oni mogą liczyć w firmie na jakiś staż ewentualnie praktyki? To na pewno dość istotne informacje dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia na rynku.

Julita

@pracuś wiele pozytywnych komentarzy na temat firmy pojawiło się w ostatnim czasie. Piszecie też, że to dobre miejsce dla studenta. Jakie wymagania trzeba spełnić żeby dostać się na takie stanowisko bo aktualnych ofert nie ma?

@Julita

@Julita, Dziękuję za zainteresowanie - aktualne oferty pracy znajdziesz na naszej stronie: www.kinguin.net/jobs Zapraszamy!

pracuś

Fajni ludzie, fajna praca.

ex-kinguinka2

Dla mnie jednym z największych atutów tej firmy byli ludzie. Mimo różnic między zespołami, podobało mi się zgranie pracowników mojego działu, stawanie murem za sobą, wspieranie się, współpraca między zespołami, a także między działami. Myślę, że inną ogromną zaletą jest możliwość rozwoju między działami, czyli np jeśli ktoś z customer service chciał zostać testerem czy zająć się marketingiem, droga była otwarta, co jest dosyć rzadko spotykane w innych firmach. Plusem jest też to, że dają szansę początkującym na danym stanowisku (jak np. mi :) ). Z punktu widzenia developerów na pewno atutem jest praca nad własnym produktem, co daje dużą możliwość do sprawdzania własnych umiejętności w szerokim zakresie. Zgadzam się z powyższą opinią, że to bardzo dobre miejsce na pierwszą pracę. W Kinguinie dla bardzo wielu osób jest to właśnie pierwsza praca, co ma swoje plusy i minusy dla osób, dla których to pierwsza praca nie jest :) Co do rozwoju i integracji - to już mocno zależało od działu. Mi osobiście przeszkadzały lojalki oraz brak oddolnego wspierania rozwoju pracowników. Integracja wychodziła głównie od nas. Odeszłam z powodu panującego ówcześnie chaosu w naszym dziale, który zbiegł się z bardzo dobrą ofertą z innej firmy. Pracę w Kinguinie poleciłabym głównie osobom młodym, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, studentom oraz osobom lubiącym pracę w środowisku szybkich i nieustannych zmian ;)

Programista Php

Rozmowa przeprowadzana przez Skype'a z siedzibą w Koszalinie. Najpierw weryfikacja i uszczegółowienie CV (30 minut), później test merytoryczny z programowania (głównie PHP, 2,5 godziny). Test przebiegł w bardzo miłej atmosferze współpracy i dyskusji, nie było suchych pytań z odpowiedziamy dobrze-źle. Można się było nie zgodzić z rekrutującym w sprawie podejścia do problemu, trzeba było dobrze uzasadnić i obronić swoje stanowisko.

Pytania zadawane kolejno utrudniały przedstawiony problem. Weryfikacja wiedzy związanej z programowaniem obiektowym. Nie było dziwadeł typu: wolałbyś być bobrem czy kaczką. Było kilka podchwytliwych pytań, na które dobrze znać odpowiedź od ręki, ale wszystko można znaleźć w dokumentacji. Kilka pytań z SQL'a oraz frontenadu (HTML, CSS, JS). Pytania merytoryczne, odpowiednie do rekrutowanego stanowiska.

ex -kinguinka

Przepracowałam w firmie w Koszalinie i w oddziale w Poznaniu razem ponad 3 lata. Przeszłam drogę awansu od supportu do innego działu. Jak tylko ktoś się chce postarać to na pewno zostanie doceniony i zauważony i może iść ścieżką taką jaką by chciał w tej firmie. Wypłaty zawsze na czas, nigdy nie zdarzyło się żadne opóźnienie, umowa zawsze taka jaka była obiecana i także na czas. W firmie dbają o to, aby pracownicy się integrowali. Intensywny rozwój ale w dobrym słowa znaczeniu. Świetni ludzie, dla których towarzystwa w pracy także chętnie się chodziło i dobra współpraca z innymi działami . Nie pracuję jedynie z powodów osobistych i gdybym miała możliwość to na pewno dalej bym pracowała w Kinguinie.:). Jest to przede wszystkim praca dla ludzi, którym chce się pracować i coś dać od siebie, a także bardzo dobre miejsce dla studentów, którzy zaczynają swoją przygodę z "pierwszą pracą" i chcą trafić w miejsce, gdzie później mogą zostać i dalej się rozwijać. Każda organizacja, szczególnie w fazie intensywnego rozwoju ma jakieś minusy, więc pewnie każdy znalazłby coś czego można by się czepić. Ja, osobiście szczerze polecam

blong

czy ktoś ma może sprawdzoną wiedze czy wrześniowa rekrutacja na stanowisko Payroll and HR Administration Specialist nadal aktualna jest? nie wiem czy jest jeszcze sens wysyłac papiery, dajcie znać. plus odp

kinguinka
@blong

@blong nie jest :)

fajnie by było gdyby dział HR podpisywał się że to jego odpowiedzi/ a nie udawał "poinformawanych" co coś tam słyszeli o pracy. Firma jest ok, znam gorsze miejsca :P Jednak ten szybki rozwój sprawił, że wiele osób bez kompetencji zostało postawionych na wysokich pozycjach i niestety gówno leci z góry.

swojak

To może ja też coś dorzucę jako obecny pracownik. Zaletą tej firmy jest luźna, przyjazna atmosfera, przynajmniej u nas w dziale. Z każdym można się dogadać i wszystko da się załatwić bez problemu. Prezes siedzi w innym mieście (w Warszawie), co też pewnie sprawia, że nie ma większej spiny. Podoba mi się lokalizacja biur we wszystkich miastach. W Poznaniu pracujemy na Sołaczu, w Szczecinie koło Wałów Chrobrego, w Koszalinie na terenie polibudy, a w Warszawie w na Al. Ujazdowskich. Z biurami w Bułgarii nie mamy za bardzo do czynienia poza kontaktem na komunikatorach. Nie ma problemów z wyjazdami na delegacje do innych biur w Polsce. W Kinguinie w większości pracują ludzie bardzo młodzi (21-28 lat), co ma swoje plusy i minusy. Od pewnego czasu poszerza się socjal – mamy owocowe poniedziałki, free food days raz w m-cu, Multisport, od października wchodzi Multikafeteria. Co jakiś czas organizowane są wyjscia integracyjne (paintball, piwo/bilard z inicjatywy pracowników), jest też automat z przekąskami, więc nie trzeba ciągle wychodzić do sklepu jak kiedyś. Dodatkowo co 2 miesiące dostajemy zniżki 50% na zakup gier do 50 euro. Firma szybko się rozwija -w ciągu ostatniego roku przybyło chyba 120 osób więc można rozwinac się w różnych dziedzinach, zmieniać stanowiska, projekty, działy. Nawet jeśli zatrudnisz się jako customer support specialist, to potem możesz przejść na team leadera, testera, do HR, PR, marketingu itd. Zalezy w czym się czujesz i w którym kierunku chcesz się rozwijać, ale możliwości jest dużo. Sporo pracowników innych działów wywodzi się właśnie z supportu. Od kilku mieisęcy co chwilę ogłaszane są rekrutacje wewnętrzne na różne stanowiska. Finansowo wydaje mi się, że Kinguin płaci tyle, ile inne firmy. Nie ma szału ani nie ma tragedii. Jak jestes dobry i będziesz chciał odejść, to będą o ciebie walczyć. Wszyscy dostają umowę o pracę (chyba że student to wtedy zlecenie), pieniadze są zawsze 30go dnia miesiąca. Nie ma możliwości umowy B2B. Z minusów do głowy przychodzą mi -przeludnienie biura w Poznaniu (4 łazienki na 130 osób, mikro kuchnia itd.) -rotacja szefów działów- pracuję tu niecałe 2 lata a mam 4go przełożonego -lojalki na 2 lata, jeśli chcesz wziąść udział w szkoleniu -brak elastycznych godzin pracy -firma nie oferuje możliwości rozwoju dla osób z większym doświadczeniem lub bardziej ambitnych, przez co doświadczeni ludzie odchodzą Tak jak napisał Wtyka, firme oceniam na 4+ :)

mar.już

a co konkretnie przyjacielu sprawia, że atmosfera jest taka dobra? ja wybieram się do was na stanowisko Linux System Administrator w Warszawie i ciekawi mnie jak tutaj z tą atmosferą

Bat

To jest firma, w której dużo się dzieje, dla ludzi otwartych na zmiany, na nowe. Nigdzie wcześniej nie spotkałem się z taką mocno nastawioną propracowniczo postawą. Tutaj naprawdę szef myśli o osobach, które dla niego pracują i chciałby, żeby im się pracowało najlepiej jak tylko można. Nigdzie nie spotkałem też możliwości wypożyczenia Kindla. Fajny jest free food day. Akurat w moim dziale atmosfera jest bardzo dobra.

Wtyka :)

Dziwnie się czyta te komentarze. Część ludzi raczej nie ma związku z Kinguin i nigdy nie miało. Pracuję tutaj już kilka miesięcy i w skrócie postaram się odpowiedzieć na kilka powtarzających się pytań: 1. Zarobki (chyba najważniejsze :)) Ja znam "tylko" angielski - na dobrym poziomie, co sprawdzili swoim testem pisemnym, na początek dostałem około 1700pln na reke przy Umowie zlecenie (student). Od inncyh wiem, że zlecenie jest standardem na pierwsze 2 miesiące dla każdego, potem decydujesz czy chcesz normalną Umowę czy zlecenie dalej. Po okresie próbnym jest rozmowa z managerem i poodwyżka - ile to zależy już od każdego indywidualnie jak mocno sie angażuje w pracę. Dla mnie kasa jest ok - teraz jeszcze studiuję filologię, ale jak skonczę myslałem o przeskoczeniu do marketingu online - i w Kinguin jest taka opcja, trzeba tylko chcieć. Zaznaczyłem "tylko" bo wiem, że jak ktoś zna - 2 - 3 języki na dobrym poziomie to mogą zarobić dużo więcej. 2. Atmosfera w Kinguin Hm - mogę powiedzieć jak to wygląda z poziomu supportu - u nas jest ok, zgodzę się - jest trochę ciasno i budynek może nie jest super nowoczesny - ale widać, że firma się rozwija - są też plotki, że mamy się przenosić do większej - nowocześniejszej siedziby w przyszłym roku - nie odrazu Kraków zbudowano, szczególnie, jeżeli firma rośnie w szybkim tempie (jak tutaj pracuje to chyba zatrudnili ze 100 osób) Na Supporcie jest ok - szczególnie, że to nie call center czy coś - tylko piszes z klientami, live chat bywa stresujący, ale możesz sobie przeklnąć i Klient tego nie usłyszy :) UWAGA - jest presja, cały czas "czeka" około 1000 wiadomości na odpowiedź, więc pracy dużo a informacji do przyswojenia jeszcze wiecej. 3. (usunięte przez administratora) - trochę słabe określenie Domyślam się o kogo chodzi - ale szczerze mówiąc nie miałem za dużo do czynienia z tą osobą - od "starych" pracowników wiem, że jest ok - ze wszystkim można było się z nim dogadać - zwrócić o pomoc - teraz poszybował chyba gdzieś na "górę" więc ciężko mi z dołu cokolwiek powiedzieć o tym, ale jak to mówią nie szata zdobi człowieka - w Kinguin też nie muszę siedzieć w garniturze i czasami przyjde w przysłowiowej "piżamie" ale nikt mi nie robi z tego tytułu wymówek - liczy się moja praca i zaangażowanie. 4. Rozwój w Kinguin. Szczerze powiem, że podczas rekrutacji gość, z którym gadałem mówił, że firma rozwijała się od 5 osób, że działa w Polsce, w Bułgarii, w Niemczech, w USA itd. że jest szansa pójścia w górę i rozwoju, Ja patrze na marketing online bo to chciałbym robić w przyszłości, na supporcie jest dosyć ciężko, chociaż przez ten cały rozwój,z atrudnianie pojawiają się nowe pozycjie Team Leaderów, Managerów itd. więc jak ktoś chce się wybić to może - tylko znowu, trzeba się zaangazować i trzeba chcieć,. 5. Kogo szukają do pracy? Wejdź na ich stronę i zobacz - mają też ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych wystarczy skorzystać z wyszukiwarki :) Podsumowanie - daję Kinguin w skali 1-6 4+ Zgodzicie się albo nie :)

Prawda

Czy Ty wiesz czym zajmuje sie Kinguin?

Annia

Jka długo się czeka na odpowiedź u nich?

Ciekawy

może mam takiego pecha ale większość rozmów jakie odbywałem to pracodawca ubiegł mnie w pytaniu o kasę, a jak już byłem pierwszy to i tak słyszałem "wolelibyśmy poznać pana wymagania". wszystkie próby odwrócenia pytania też się nie udawały :P

Ciekawy

@herm w sumie racja ale też jakby przyszło do takiej rozmowy i padłoby magiczne pytanie o wymagania finansowe to potem człowiek nie wie czy za mało nie chciał albo czy się w ogóle wstrzelił w ich widełki

herm

@ciekawy takie konkrety najlepiej dowiadywać się na rozmowie rekrutacyjnej, bo tutaj są osoby, które mogły być zatrudniane na innych warunkach niż teraz zaproponują nowemu pracownikami. Więc jak jest rekrutacja i zastanawiasz się nad aplikacją to zwyczajnie próbuj

bubuś

ale skoro wszędzie piszą "konkurencyjne wynagrodzenie" to tylko chcialem wiedzieć czy to prawda! co z tego, ze znam ogólne stawki jak nie wiem ile oni oferuja?

bubuś

@LiveChatMan a rzeczywiście jest "konkurencyjne wynagrodzenie"? I bardzo wymagający są dla IT?

Ciekawy

ale ja się nie pytałem czy kogoś szukają tylko ile płacą.

Ciekawy

ogólnie na stanowisko grafika, nie wiem czy mają tam jeszcze jakieś dodatkowe stopnie grafików. byłbym wdzięczny za jakieś widełki.

Zostaw merytoryczną opinię o KINGUIN Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w KINGUIN Poland?

Zobacz opinie na temat firmy KINGUIN Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KINGUIN Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 8 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KINGUIN Poland?

Kandydaci do pracy w KINGUIN Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KINGUIN Poland