Opinie o eSmoking World w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie eSmoking World. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w eSmoking World o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o eSmoking World w Chorzów

Magda

Czy coś się zmieniło Ze szkoleniami? Bo wiem ze wczesniej było jedno godzinne, coś się zmieniło?

Smoczek
@Magda

Nie spotkałam się z z godzinnym szkoleniem, okres szkolenia to z tego co dobrze pamietam 40 h czyli 8h przez 5 dni. Jest to szkolenie na punkcie i obserwacja pracy. Jeżeli ktoś wykazuje chec to może się wyszkolić dodatkowo przez wykfalifikowana osobę również trener sprzedaży odwiedza punkty. Reasumując jeżeli chcesz to wszystko można ;) Większość rzeczy trzeba się nauczyć samemu nikt nie wleje do głowy wiedzy o parametrach sprzętów. Nastomiast podstawie zagadnienia pracy na punkcie są szczegółowo omawiane. Istnieje tez program w którym są wszystkie rzeczy dokładnie opisane od a do z reklamacje zwroty jak postępować w danych sytuacjach.

Xyz
@Smoczek

Dobrze napisane, firma zapewnia szkolenia na dobrym poziomie resztę trzeba nauczyć się samemu. Bardzo przyjemna atmosfera z całego serca polecam pracuje już kilka lat jestem zadowolona.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w eSmoking World?

Smoczek

Każdy region ma swojego managera regionalnego z którym cały czas jesteś w kontakcie wysyła mejle dzwoni i załatwia sprawy w których może pomóc.

nikita

Witam, jak wygląda sytuacja w Gdańsku/Trójmieście? Chciałabym aplikować na stanowisko na Kowalach.

@nikita

To fantastycznie, że zainteresowałaś się pracodawcą, jakim jest eSmoking World, bowiem w ich portfolio znajduje się ponad kilkadziesiąt najczęściej wybieranych marek e-papierosów i liquidów. Właśnie trwa tam rekrutacja, a osobom bez doświadczenia w branży oferują szkolenia, podczas których można nabyć niezbędną wiedzę. Odsyłam Cię na ich stronę, gdzie jest nieco więcej informacji: https://www.esmokingworld.com/kariera I co o tym sądzisz? Postanowisz spróbować tam swoich sił?

@nikita

Hej, Pracowałam/em w esw parę lat. Na początku było super,miła atmosfera, wsparcie z różnych działów. Praca lekka i przyjemna. Natomiast od ok 2ch lat zaczęło się robić nie za ciekawie. Dyrektor odszedł, porobiły sie podzialy, zmiany menagerów. Coraz to wiecej obowiązków, a kasa coraz mniejsza. Straszenie karami finansowymi, zwolnieniem,degradacjami na niższe stanowisko. Ciągłe braki w asortymencie. Nie będę więcej pisać gdyż nie mogę.

bujdy
@Anonim

o jakich karach mówisz? Pierwsze słyszę, żeby ktoś komuś w tej firmie groził degradacją na niższe stanowisko :O

P1234
@Anonim

Zgadzam się. Pracowałem/am w esw prawie 6 lat. Z roku na rok wypłaty spadają, od ostatniej zmiany premiowania nie udało mi się osiągnąć targetu ani razu, bo są nieproporcjonalnie zawyżane. Firma robi wszystko żeby odstraszyć klientów (braki w towarze, brak komunikacji z klientem ze strony firmy - trzeba zgadywać "co firma miała na myśli" żeby wytłumaczyć klientowi pewne zagadnienia) i stałych pracowników. Pracowałem/am ciężko i zarobki mi to wynagradzały. Teraz? 1/3 wypłaty poszła w świat. Droga rozwoju w tej firmie jest czysto teoretyczna. Jeśli nie przyjaźnisz się z kimś z góry to praktycznie nie ma szans na wyższe stanowisko. Zaproszą cię na rekrutację, powiedzą że NO SUPER ŚWIETNIE NAPRAWDĘ SIĘ NADAJESZ NA TO STANOWISKO, a potem wybiorą dziewczynę menago z miasta XYZ. Teoretycznie masz wrażenie, ze góra cię słucha. W praktyce - słuchają jednym uchem i wypuszczają drugim. Odpowiedzialność finansowa istnieje. Pracuję na tyle długo i zdarzyło mi się pracować na różnych punktach. Niewyjaśniona kradzież? Z twojej kieszeni. Błędy systemu? Z twojej kieszeni. Braki po inwentaryzacji na punkcie? Z twojej kieszeni, niezależnie od okoliczności. Z roku na rok robiło się coraz gorzej i cieszę się że już tutaj nie pracuję. Kiedyś ta firma naprawdę ceniła pracownika, na każdym szczeblu. Naprawdę szkoda, że to się skończyło.

Anioł

Ta firma łamie prawa pracownika. Jestem zatrudniona na umowę zlecenie. Zaszłam w ciążę i przebywam na zwolnieniu lekarskim - zwolnienie dostałam jednego dnia po południu, następnego z samego rana miałam już smsa od menagerki, że mam w związku z tym rozwiązać umowę. Kiedy odmówiłam tłumacząc, że nie chcę rezygnować z przysługujących (i jakby nie patrzeć wypracowanych) mi przywilejów (zniżki pracownicze, pieniądze na święta, pieniądze za urodzenie dziecka - takie benefity firma oferuje pracownikom), dzwoniono do mnie i usiłowano wymusić na mnie rozwiązanie umowy. Zapewniono mnie, że na pewno już mi za nic nie przeleją pieniędzy. Czekam jeszcze na okres przedświąteczny, jeśli nie dostanę przysługujących mi pieniędzy (w zeszłym roku przy tej samej umowie je dostałam), zgłoszę firmę do inspekcji pracy, a może i wyciągnę dalsze konsekwencje. Wysłałam do nich oświadczenie o dochodach, aby dotrzymać formalności. Dziś kolejny telefon z informacją, że je zniszczą... Ręce opadają.

Doradca Klienta

Żeby kazda rozmowa tak przebiegała. Rozmawialam z Panią Kasią, Bardzo sympatyczna. Przedstawiła mi firmę, obowiązki, warunki. Nie zadawala zadnych durnych pytań, których nienawidze (np. Dlaczego chcesz pracować w naszej firmie, gdzie widzisz sie za 5lat:)) rozmowa przebiegała naprawde w miłej atmosferze

O doświadczenie, o trudnych klientow/trudne sytuacje, czy ja mam jakieś pytania, dyspozycjnosc

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Chorzów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy ELEKTRONIK
Tramwaje Śląskie S.A.
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
Krzysztof

Ja wspominam bardzo dobrze firmę w Opolu współpraca z Olą nieziemsko Esmoking World po pierwsze atmosfera pierwsza klasa kontakt z menadżerem regionalnym na wysokim poziomie pozdrawiam serdecznie Alicja ,chciałam zarabiać wiecej wiec z przykrością zrezygnowałem z bólem serca było mega fajnie zarobki dość dobre jak na siedzenie na tyłku i wiedza musi być to podstawa bez niej nic nie zdzialamy

Olga
@Krzysztof

To super, że masz dobre doświadczenia z pracą w firmie eSmoking World. Piszesz, że zrezygnowałeś, ponieważ chciałeś zarabiać więcej, czy to znaczy, że w firmie nie miałeś raczej szans na podwyżkę? Jestem ciekawa jak wygląda kwestia rozwoju zawodowego - można liczyć na awans?

Pracownica

Pracuję w firmie ponad 5 lat (więc coś to musi znaczyć;). Z tą firmą rozpoczęłam swoją karierę. Początkowo umowa zlecenie, po roku umowa o pracę, teraz mam już umowę na czas nieokreślony. Z tego co wiem, to teraz pracownicy już po 3 miesiącach dostają umowę o pracę. Polecam pracę z firmą ESW. Na początku może być trudno, bo jest sporo sprzętu do nauki, ale zawsze można zapytać kogoś o radę, albo poprosić o pomoc, nikt nie oczekuje, że po tygodniu wszystko będzie się miało w małym palcu :) Później jest już z górki. Jeżeli ma się wiedzę, pilnuje się porządku, dba się o stoisko, sprzęt i oczywiście o klientów, to żadne kontrole ani tajemniczy klient nie straszny. Z wypłat też jestem zawsze zadowolona, chociaż dużo zależy od progów i klientów. Firma ma też szeroki wachlarz benefitów jak np. "wczasy pod gruszą", czy też pieniążki na święta :) w czasie urlopów też zawsze można się dogadać, w firmie panuje przyjazna atmosfera i zawsze znajdzie się ktoś, kto przyjedzie na zastępstwo, ale wiadomo, trzeba odwdzięczyć się tym samym, bo tak to już u nas jest, jeden pomaga drugiemu, nie ma miejsca na egoistów ;)

Mikołaj
@Pracownica

Fajnie, że tak dobrze wypowiadasz się o zatrudnieniu. Wspominasz o progach. Masz na myśli targety od zrobienia, żeby uzyskać premie? Napisz proszę więcej szczegółów.

Pracownica
@Mikołaj

Tak, targety dostajemy na początku miesiąca, wiadomo, że w jednym miesiącu są mniejsze, w następnym większe, ale rzadko się zdarza, żeby ich nie wyrobić :)

Olga
@Pracownica

To super, że zdobycie premii jest osiągalne i to niemalże w każdym miesiącu. Pisałaś o dobrej atmosferze w miejscu pracy - to bardzo ważny aspekt. A czy firma eSmoking World organizuje jakieś imprezy integracyjne dla pracowników?

Pracuję od 2 lat na terenie województwa Opolskiego i również chwalę sobie pracę w tej firmie. Zarobki to podstawa plus premie od sprzedaży zestawów, które wpadają od razu na konto + od wyrobionych progów + dodatkowe miesięczna konkursy, w których na dniówce można zdobyć ładne pieniążki do wypłaty. Z progami wiadomo, są super miesiące, dobre jak i gorsze (jak np luty gdy ruch jest mniejszy) ale nie ukrywajmy żeby zarobić też trzeba umieć sprzedawać, ale co najważniejsze nabyć wiedzę techniczną. Trzeba na bieżąco uczyć się nowych zestawów jak i odświeżać wiedzę, tyle. Praca jest totalne bezstresowa jeśli. Grafik ustalasz ze swoim zmiennikiem. 12h dniówka ale w tygodniu też sporo wolnego, gdzie można bez problemu umówić się chociażby na wizytę do lekarza. Nasza manager zawsze pomocna i pod telefonem. Nie ma sytuacji nie do odwrócenia bądź nie do rozwiązania. Jeśli punkt jest zadbany, wizualizacja się zgadza, stan produktów i wiedza techniczna, nie spóźniasz się, nie wychodzisz na godzinne przerwy i nie wymigujesz od pracy zostaje to doceniane, nie tylko finansowo ale też dobrym słowem, które motywuje. Manager za nas odpowiada, więc jeśli wypełniasz dobrze swoje obowiązki jej wizyta to zapytanie czy poza tym wszystko w porządku. Do tego wczasy pod gruszą, karpiowe, mało? Jeżeli ktoś chce by takim 'nadmiarze pracy' zarabiać 5 tys to nie wiem w jakim świecie żyje. Dodam, że zaczynałam pracę wiedząc jedynie jak e-papieros wygląda. Jeśli ktoś daje Ci szanse trzeba ją jeszcze umieć wykorzystać. Zawsze na początku jest szkolenie. Ale jeśli zrozumienie jakieś funkcji sprawia problem wystarczy powiedzieć managerowi wytłumaczy bądź wyśle na zamianę kogoś z działu technicznego na ponowne szkolenie. Moje wypłaty nigdy nie schodzą poniżej 2 nawet przy słabym miesiącu. Nie musze się martwić, że przy braku wyrobieniu progów dostanę reprymendę; że albo poprawimy wyniki albo nie wiadomo co będzie, tak jak w niektórych firmach. Nie wyszedł jeden miesiąc, wyjdzie kolejny, ale w dużej mierze zależy też to od Ciebie.

wwa
@pracownik

2 tysiace ? To jakim cudem nie głodujesz? No ale w sumie czego sie spodziewać po esw

Triumf
@pracownik

Nonsens ta firma niebawem zbankrutuje u nich jest drogo ,a palacze szukają alternatywy,bo po co placic np 20 zł za liquid skoro za te pieniadze mozna kupic w zwyklym kiosku,lub na aliexpres 3 lub 4.,Żenada.

Mikołaj
@Triumf

Wypowiadasz się z poziomu klienta, który dokonuje zakupów w firmie eSmoking World? Sugerujesz, że firma może zbankrutować, dlatego chciałbym wiedzieć, dlaczego tak uważasz. Zauważyłeś, że firmę odwiedza mniejsza ilość klientów? Sprecyzuj, proszę swój wpis. Będzie nam łatwiej go zrozumieć.

Magda

Praca może i fajna premie według sprzedaży progów itp no nie słabo może dla studenta ok

K

Witam wszystkich serdecznie doradców Esw jak i klientów naszej sieci ,pracuję od niedawna w Opolu i powiem że firma jest na najwyższym poziomie, Ludzie i praca kultura gdzie nigdzie indziej o tak wystarczy

Smoczek Dolny Śląsk

Czesc wszystkim! Pracuje w ESW na Dolnym Śląsku, nie wiem jak jest w innych regionach ale u nas jest dobrze. Mamy swietnego Menagera, ktory w bradzo dobry sposob zajmuje sie naszymi sprawami, zawsze jest chetny do pomocy, ma tez duza wiedze i ogolnie uważam, ze jest odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Co do pracy na punkcie uwazam, ze jesli jest sie osoba sumienna i otwarta to praca jest jak najbardziej spoko. Jesli chodzi o targety i ogolne plany zalozeniowe to sa one w kazdej firmie i to tylko od nas zalezy czy je wyrobimy czy nie. Firma daje duzo mozliwosci w tym zakresie (np promocje dzieki ktorym mozna sobie podbic sprzedaz) wiekszosc zalezy od naszego zaangazowania. :) ogolnie praca jest jak najbardziej na plus tak samo jak wynagrodzenia. Polecam i pozdrawiam wszystkie Smoczeta! :)))

@Smoczek Dolny Śląsk

A i zapomniałam dodać, że umowe o prace tez dostałam po miesiącu, wiec nie wiem co za glupoty tu niektórzy wypisują...

@Smoczek Dolny Śląsk

Dziękuje za opinię. Czy według Ciebie wystarczy być rzetelnym i zaangażowanym w prace, by być docenionym w eSmoking World? Jak wyglądają kwestie finansowe w firmie? Czy dla pracowników przewidziane są premie uznaniowe?

@Maja

Oczywiscie, że sa przewidziane premie uznaniowe. W zadnej fimie nie spotkalam sie jeszcze z takim docenianiem jednostek. Oczywiscie na punkcie jestesmy druzyna, ale kazdy tez pracuje na wlasny rachunek i jak najbardziej, jesli ktos jest rzetelny i zaangazowany w swoja prace to bedzie zadowolony z wynagrodzenia. Z calego serca moge polecic prace w eSmoking World

piela

Dobra marka

@piela

Na czym konkretnie opiera się Twoja ocena? Wypowiadasz się jako klient, czy może jako pracownik firmy? Jeśli znajdziesz chwilę, powiedz nam coś więcej na ten temat. Zachęcam do wyrażania merytorycznych opinii.

Maja

@Nie Zadowolony, czy jeśli przeszkadzało Ci zachowanie opisanej osoby próbowałeś wyjaśniać z nią problematyczne kwestie? Czy zachowanie tej osoby wpływało uniemożliwiało Ci wykonywanie obowiązków zawodowych? Pamiętaj, że wypowiadasz się na forum publicznym. Forum GoWork.pl jest miejscem gdzie rozmawiamy o pracy a nie komentujemy zachowania osób trzecich. Jeśli chcesz podzielić się z nami istotnymi kwestiami na temat warunków pracy, czekamy na Twoją merytoryczną opinię.

Nie Zadowolony

Punkt w zabkowicachsl to porazka.gwiazda blond tylko na telefonie siedzi albo glupkowato się uśmiecha. Jak idzie na przerwę to jej nie ma 3 godz.to jaki jest jej dzień pracy?widać na kliencie jej nie zależy.

Maja

@szs Jak to obiecują umowę o pracę, a potem się wycofują? Powiedz proszę czy upominałeś się o ten typ umowy i jak przebiegała rozmowa w tej kwestii. @Opolskie Czy z przyjściem nowej managerki zmieniła się tylko atmosfera, czy coś jeszcze w firmie eSmoking World? @Danielo Ciekawa informacja. Mógłbyś zatem napisać nieco więcej na temat tych pomysłów z premiami?

AlphA

Co wy tu za głupoty wypisujecie ? Pracuje w firmie 3 lata. Zawsze stawka i premie uznaniowe na dobrym poziomie. Wypłata zawsze na czas. Atmosfera w pracy- super. Rwlacja przelozony- pracownik , taka jak powinna byc. Zero prywaty - nie interesuja sie co robisz po pracy jak w innych firmach,trzeba sie spowiadac ...Prawda taka,ze jak pracujesz na niskodochodowym punkcie ,może być kiepsko z klientami Ale twój brak wiedzy jest głównym problemem. Masz wiedzę- sprzedaż wszystko. Organizowane są mega ciekawe konkursy dla nas - oczywiście w nagrodę zawsze jakies dodatkowe miliony wpadna. Pracujesz kiedy chcesz , no w końcu to sam sobie układasz grafik. Jeśli wszystko ogarniesz sobie rano, do końca dnia masz luz i możesz siedzieć i bąki zbijac jeśli tylko chcesz. Akurat pracuje na Śląsku i to z ludźmi którzy pracują po 3, 4, nawet 5 lat. O czymś to świadczy. Pozdrawiam wszystkie smoki i załogę esw!

szs

Zgadzam się z tym ze coraz gorzej dzieje się w firmie. Podobno zmienili się wlasciciele i według mnie wprowadzają coraz gorsze zmiany a my jako pracownicy musimy ciągle znosić pretensje. A co do wynagrodzenia u mnie na punkcie im dłużej pracujesz tym mniej zarabiasz tak szefowie właśnie cie doceniaja. Ja nie polecam chyba ze ktoś chce sobie dorobić to tak na stale nie ma co i oczywiście umowa zlecenie bo jakby inaczej :/ najpierw obiecują umowę o prace a potem się wycofują

Danielo
@szs

Ja umowę o pracę dostałem po miesiącu. Jeżeli nie ma wyników to tak bywa...

Danielo

Praca w firmie bardzo mi się podoba. Nowe pomysły w firmie pod względem premi zawsze po chwili odbijają się na plus. Jeżeli ktos kończy zawodówke i chciałby być prezydentem to takiemu się nie dogodzi.

Opolskie

Pracę w eSmoking World wspominam dobrze do momentu zmian w firmie. Nowa menagerka na terenie Opola to jakaś porażka. Kobieta jest wredna i mało kompetentna. Ktoś taki nie powinien pracować na tym stanowisku. Jak można zwalniać dobrych sprzedawców znających się na tym co robią i lubiących swoją pracę dla własnego "widzi mi się" ? Praca w firmie oraz zarobki jak najbardziej na TAK, ale niektórzy przełożeni to totalna porażka.

Maja

@Malutka Jeśli chodzi o brak możliwości pracy w niedzielę to nie można tutaj winić eSmoking World, ponieważ decyzja zapadła w rządzie. Wszystkie sklepy muszą być zamknięte we wskazane niedziele. Natomiast czy mogłabyś rozwinąć swoją opinię na temat pracodawcy? Mówiąc, że jest coraz gorzej oznacza to spadek poziomu pracy. Jak myślisz czym to jest spowodowane, a może to tylko chwilowy stan, spowodowany wdrożeniem nowego prawa zakazu handlu w niektóre niedziele?

Gregor

Czy coś się wyjaśniło i sytuacja jest ustabilizowana? Chciałabym tu aplikować.

Zadowolona
@Gregor

Pracuje kilka lat i jestem zadowolona ;) Polecam

Malutka
@Gregor

Jest coraz gorzej! Podnoszone progi, drożeje asortyment i obcięli niedziele więc coraz mniej godzin!

Zostaw merytoryczną opinię o eSmoking World - Chorzów

• Jak się pracuje w eSmoking World?

Zobacz opinie na temat firmy eSmoking World tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w eSmoking World?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy eSmoking World?

Kandydaci do pracy w eSmoking World napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

eSmoking World