Opinie o Bibby Financial Services Sp. z o.o. w Warszawa

W Bibby ludzie wspierają się nawzajem, wychodzą poza ramy swoich obowiązków, chętnie podejmują wyzwania , mają mnóstwo energii do działania.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bibby Financial Services Sp. z o.o. w Warszawa

motyl

Hej a kogo pytałeś? Oferta jak oferta. Firma fajna ludzie spoko. Inaczej niż w bankach. Uczciwie wypłacane premie i socjal. Pracować wszędzie trzeba. Mnie tu dobrze.

gosc

czytam opinie i mam dziwne wrazenie, ze te negatywy moga byc prawdziwe. nie spotkalam sie nigdzie z takimi atakami na jakiekolwiek negatywne opinie. sprawdzilam tez informacje o "kolesiostwie" z lublina i okolic i niestety to prawda...

Najlepszy Biznesowy Partner

Nagroda "Najlepszy Partner w Bizesie" jak i wiele innych nagród jest nagrodą za którą firmy płacą. Wystarczy w wyszukiwarce zobaczyć kto dostaje takie nagrody. W 2013 roku taką nagrodę otrzymał zakład produkcyjny, który nie rozpoczął jeszcze produkcji. Firma to nie uzyskane nagrody ale rzeczywiste opinie Klientów oraz Pracowników Sprzedaży - czyli szara rzeczywistość :)

nie ma co wylewać wiadra pomyj na firmę. Jedyne co ja mogę zarzucić firmie to brak odpowiedniej komunikacji. nie zgodzę się z Tobą "ale jaja", że firma dostosowuje się do rynku. Stara się, ale niestety, kiedy konkurencja zrobi ruch w lewo a Bibby skopiuje ten ruch za 3 miesiące nie będąc gotowym na to. Powtórzę raz jeszcze dobrze mi się tam pracowało. A decyzja o odejściu została podjęta przeze mnie.

Firma Bibby Financial Services Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista/ka ds. Ryzyka. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
ale jaja

Ale bzdury piszesz. Ciekawe że Ci co robią sprzedaż i mają wyniki pracują po kilka lat. Rotacja tych co nie mają wyniku jest ale pokaz mi firmę w której trzyma się w nieskończoność słabych handlowców. Frustruje Cię coś widzę ma prawo ale nie siej defetyzmu. Firma spoko, ludzie i zarobki też.strategia sie zmienia...no cóż trzeba reagować na zmiany rynku. Głupotą byłoby nic nie zmieniać w strategii sprzedaży skoro konkurencja to robi. Dyrektor Generalny jest nowy ale już widać że Gościu z klasą. Poprzedni awansował....żal Ci widzę...lekko nie będzie dla leserów miejsca nie ma!

Podsumowanie

Nie polecam pracy w Bibby. Mogę zgodzić się z wpisami powyżej tymi złymi i niektórymi dobrymi. Prawda jest taka, że w Bibby bardzo źle się pracuje w Dziale Sprzedaży. Jestem urodzonym sprzedawcą i po raz pierwszy spotkałam się z tak częstą zmianą polityki sprzedażowej. Nie mają jasno określonych celów, zasad, źródeł pozyskiwania Klientów i nieodpowiednio ciężko pozyskanych Klientów traktują. Częste zmiany oczekiwań wobec pracowników powodują dużą demotywację ... A kto to powyżej napisał, że "ktoś ma plany sprzedażowe to wie jak pracuje jak je realizuje i może spodziewać się wszystkiego" ??????????????????? Pantera - widzę brak znajomości kodeksu pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - nie można zwolnić tak "po prostu" za brak wyników !!! - Pierwszym etapem są plany naprawcze - czy "były pracownik" otrzymał wytyczne i pisemne ostrzeżenie ! ! ? - nie sądzę. Gdyby tak było nie dzielił by się swoimi odczuciami na forum. Poza tym .... kto realizuje nierealne plany ???? Urodzony Sprzedawco uciekaj od Firmy gdzie w ciągu roku 5 razy zmienia się polityka, zmieniają się bez ustanku Dyrektorzy Sprzedaży oraz Dyrektorzy Zarządzający. W takim bałaganie źle się pracuje. Jeżeli jesteś Sekretarką - polecam ;) Powodzenia

Don Pedro

Do Marmelady a jesteś pewna, że ze zrozumieniem przeczytałaś mój wpis? Nie dostrzegasz w nim nuty ironii??

Marmelada

Do Pedro a pewien jesteś, że o to cichodziło? racjonalizacja (łc. rationalis ‘racjonalny, rozsądny’) 1. zastosowanie w jakiejś dziedzinie nowych środków, mających na celu ulepszenie dotychczas stosowanych. 2. psychol. dowodzenie argumentami, np. rozumowymi, racjonalnymi, logicznymi lub pozornie wiarygodnymi własnych czynów i postaw, których prawdziwe źródło tkwi w motywach i emocjach ukrywanych przed samym sobą, np. w sferze podświadomości; jeden z mechanizmów obronnych w nieświadomych sposobach radzenia sobie z konfliktami i frustracjami w celu zmniejszenia lęku i poczucia winy oraz wzmocnienia samoakceptacji.

Don Pedro

Jak tam, proces racjonalizacji zatrudnienia już zakończony? Czy dalej trzeba je racjonalizować, żeby starczyło na pensję dla starego i nowego wodza:)

Pantera

Były Pracowniku teraz to mnie ubawiłeś. Też mam plany sprzedażowe i jestem z nich na bieżąco rozliczany. Znasz plany i znasz swoje wyniki bo mamy przecież dostęp do tych informacji trudno więc mówić o zaskoczeniu. Sorki ale twoje podejście to dziecinada. Banki są bezwzględne w tym temacie i z doświadczenia wiem że już po 3 miesiącach bez wyniku można robotę stracić. Bibby daje szansę. Tyle na ten temat.

@Pantera

Pantero, znajomość wyników to jedno, komunikacja to drugie. I nie porównujmy Bibby do korporacji. Nie rozumiem Twojego ataku. Nie napisałem, że Bibby jest złym pracodawcą, tylko że można poprawić komunikację na linii pracodawca-pracownik

Pantera
@były pracownik

były pracowniku, czytaj ze zrozumieniem. napisałem o rozliczaniu na bieżąco - znamy wyniki czytaj mamy świadomość jak pracujemy. ja nie porównałem Bibby do korporacji a jedynie napisalem, że poza Bibby realia są gorsze, tu jest bardzo fair.sorry jesli polemikę odbierasz jako atak to już nic nie poradzę. Ja nie miałem nigdy problemu z komunikacją.

pantera

Były pracowniku szkoda że twoja opinia jest malo rzetelna. Ja z perspektywy pracownika widziałem co innego! w tej firmie bardzo dba się o ludzi, firma nastawiona jest na ludzi jak malo która. Popróbuj w bankach zobaczysz jaka manna z nieba i pracownik jest anonimowy. Jeśli ktoś chce pracować uczciwie i angażuje się w to co robi to jest doceniany. Jak długo Twoim zdaniem firma powinna płacić komuś kto się za przeproszeniem obija i za to dostaje pensję? Czemu nie napiszesz że dziewczyny po urlopach macierzyńskich mają gdzie wracać i praca na nie czek? Co dziś nie jest takie oczywiste.

@pantera

Droga Pantero, nie wiem czy zwróciłaś uwagę ale nie napisałem że pracodawca jest zły. Zgodzę się że dziewczyny po urlopach macierzyńskich mają gdzie wrócić. Nie twierdzę, że firma ma trzymać obiboków na pokładzie. Jestem wręcz przeciwnikiem tego. Jednakże można komunikować swoim pracownikom, że jesteś pod obserwacją ze względu na wyniki, musisz się poprawić. Tego brakuje i stąd uważam, że występuje brak odpowiedniej komunikacji. Ja bardzo chwaliłem sobie pracę w Bibby, ale tak jak napisałem, uważam że można poprawić sposób komunikacji z pracownikami.

Firma jest dobrym pracodawcą, jednakże sposób rozstania pozostawia wiele do życzenia. Nie zwracają uwagi na sytuacje życiowe danego pracownika. Sam zespół jest bardzo zgrany, jednakże sprawy kadrowe są załatwiane w sposób bardzo nieelegancki. Sposób komunikacji powinien zostać poprawiony

kogutek

a teraz chyba dotyczy tego trezciego sektora - finansowego ten wątek @wiktor. z tego co słyszałem to całkiem niezle można się tutaj dorobić w sumie, to prawda co mówią? wyrobienie 3 tys na miesiąc jest na porządku dziennym czy jak to wygląda wszystko? Dajcie znac koniecznie, bo jestem zainteresowany pracą, pozdrawiam!

wiktor

Bibby Financial Services Sp. z o.o. należy do finansowej części, istniejącej od 1807 roku, brytyjskiej firmy Bibby Line Group Ltd. w ramach której działają trzy grupy podmiotów oferujące następujące rodzaje usług: transport morski - Bibby Line Ltd., usługi logistyczne - Bibby Distribution Ltd.,oraz interesujące nas usługi finansowe - Bibby Financial Services.

Ta firma to takie polskie poletko zaorane przez paru kolesi oderwanych od pługa. Moderatorowi się to na pewno nie spodoba bo sam jest oderwany od pługa.

Lambert

Widzę że rozmowa na temat Bibby jest dość ożywiona. Sam myślałem żeby się zakręcić za pracą w tej firmie. Mam spore doświadczenie w faktoringu. Widzę jednak że trafiłbym z deszczu pod rynnę. Sądzę że jest to kolejna zagraniczna firma prowadzona w sposób typowo "Polski" przez Wielkich Managerów z jeszcze większymi hipotekami. Ceny produktu/usługi z kosmosu, parcie na sprzedaż, rotacja personelu jak na wschodnim froncie IIWŚ, brak realnego wsparcia sprzedaży i oczekiwanie niewiadomo czego. Nie ukrywam że byłem na kilku rozmowach o pracę i generalnie wszędzie jest tak samo lub podobnie. Mam też wielu znajomych w firmach finansowych i wszędzie wszyscy rotują, zwalniają się, zatrudniają, narzekają...że to że tamto. Chyba więc założę sobie sklepik osiedlowy.

przejażdzka
@Lambert

masz racje co do tej manii wielkości wielkich menago, takich w BB na pewno spotkasz, ale informacja o komorniku jest dla mnie nowością...niech sie nie smucą, ze wsi wyszli na wieś wrócą

Mrówka
@Lambert

Załóż sklep osiedlowy i powiedz nam jak lekko Ci jest i jakie kokosy zarobiłeś. Czekamy na super newsa po roku :) Sam fakt, że kierujesz się opiniami kilku marnych hejterów i wygłaszasz opinie spod dużego palca (podpowiem generalizujesz gościu nie mając pojęcia o tym jak to wygląda od środka). Rada dla ciebie zupełnie gratis: nie aplikuj do Bibby - malkontentów nie potrzebujemy.

Kuki

To jakaś kpina to całe bibby. Byłem klientem i stanowczo odradzam nawet tym nie "mającym wyboru " . Każda zaliczka wypłacana z opóźnieniem mnóstwo ukrytych kosztów , ciągle nękanie i wymaganie nowych dokumentów pod rygorem nie wypłacenia zaliczki. Dziękuję ze to się już skończyło choć finał będzie miał miejsce w sądzie..

Ewka

szok x3, Kaśko a nie pracujecie przypadkiem w konkurencji ...coś śmierdzą te wasze opinie na kilometr. Kiepsko wam z informacją, że Klientów zadowolonych Bibby ma coraz więcej :), że dzięki naszemu finansowaniu firmy stają na nogi. Jesteśmy z tego dumni. Różnimy się od was tym, że nie mówimy źle o konkurencji a do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie bo nie jesteśmy korporacją. Powodzenia.

Kaśka

Nie wiem Marku z kim się zadawałeś w swojej karierze zawodowej ale uwierz mi proszę, że w większości korporacji nie stosuje się nieuczciwych praktyk wobec swoich Klientów. W stabilnych Firmach na takie praktyki Zarząd nie pozwoli. Sprzedawcy w Bibby ciężko pracują aby zdobyć Klientów, ponieważ większość ich pracy niszczona jest w dalszych etapach. Dobrze Marek podsumowałeś; Firma Bibby to taka Firma telemarketingowa a nie poważana instytucja finansowa - nie dziwmy się więc i nie oczekujmy od Niej "cudów" !!!!!

szok x3

Podobno, pracownicy, którzy obsługują Klientów przez telefon po podpisaniu umowy mają plan sprzedaży na dodawanie "ukrytych kosztów". Najlepiej takich kosztów, których Klient nie zauważy.A podobno cennik w tej Firmie jest bardzo długi więc pracownicy mają pole do popisu. Awantury, w których "naciągnięty" Klient ma rację, są na porządku dziennym.

Lolo
@szok x3

podobno Kopernik nie żyje :)

Zostaw merytoryczną opinię o Bibby Financial Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bibby Financial Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bibby Financial Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Bibby Financial Services Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 54 ocen.

Bibby Financial Services Sp. z o.o.