Opinie o Awilux w Leszno

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Awilux. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Awilux o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Awilux w Leszno

Pankracy

Zwalniają dobrych pracowników, a zostawiają ochęchów. Kobiety przejęły całe zarządzanie, Za podpierdzielanie są dodatkowe premie. Nie chcę tam wrócić, nigdy nie pracowałem w większym A U S C H W I T Z.

Ida
@marek

Od lat zwalniają dobrych pracowników? Jaki jest tego cel? W tym roku dużo osób odeszło? Jakies powody przy zwolnieniach podają chociaż?

Pankracy

Bardzo duży bałagan zapanował w tej firmie. Awansowali ludzi w BOKu (np. MS) bez większego pojęcia, z ambicjami niepopartymi żadnymi umiejętnościami. Wartościowi ludzie zostali pozwalniani, a wszystko w imię dziwnych układów. 5 lat i będzie po firmie.

Ciekawa
@Pankracy

Ja właśnie chciałam aplikować do BOK na rynek niemiecki, bo mają ofertę pracy na swojej stronie. Ciekawe, że napisali, że dają indywidualnie dopasowany system wynagrodzeń i premii, na jasno określonych zasadach. Ok, czyli na pensję wpływa doświadczenie umiejętności? Czy też brane jest pod uwagę np. chęć rozwoju w firmie i kompetencje powyżej oczekiwań w ogłoszenia?

Wróżka Sybilla

Witam w firmie Awilux źle się dzieje,zpowodu jednej osoby która sama zwalnia ludzi nie pytając liderów czy brygadzistów o jakiekolwiek zdanie na temat pracownika.Na ten temat powinien zainteresować się prezes M.bo za chwilę może nie być firmy może dużo rzeczy nie wie co się dzieje w jego firmie.Czas wielki panie prezesie M.sie obudzić,żeby nie było za późno!!!!

Ale co dokładnie się kończy? Te osoby, o których pisano wyżej, zostały zwolnione? Szefostwo zareagowało tak jak tego sobie życzyli wszyscy wyżej? Jest więc szansa na poprawę atmosfery teraz?

Trochę poczytałem te szczerze mówiąc wypociny większość opinie niemająca nic wspólnego z rzeczywistością Jestem pracownikiem firmy ,10 lat i każdemu życzyłbym tak otwartych zaangażowanych z ogromną empatia dla pracownika szefów firmy jak Pan Marek i Pan Karol I nie jestem wdupowlazem wazelina itp Jestem pracownikiem co z niejednego pieca chleb jadł i docenia i szanuję pracę która ma A znam wielu w firmie co wiecznie na nią narzekają mam radę jak Wam tak źle po prostu się uwolnijcie....po co się meczycie

Prezes
@ON.

co Twoim zdaniem oznacza nie pasujesz lub nie robisz co chce pracodawca? Praca to zobowiązanie obustronne, pracownik potrzebuje pracy aby się utrzymać wraz z Rodziną a pracodawca potrzebuje konkretnej pracy a nie pracy "jakiejś", która akurat pracownikowi pasuje. czasy się niestety zmieniają, również oczekiwania klientów, którzy tak naprawdę płacą nam wszystkim wynagrodzenia i trzeba się do tego dopasowywać. dotyczy to każdego , również kadrę zarządzającą. tyle na ten temat w tym miejscu - na dalsze wyjaśnienia zapraszam do siebie osobiście. może wystarczy odwagi!

Prezes
@Pankracy

Pankracy, jeżeli masz swoje spostrzeżenia i uważasz, że potrafisz lepiej to proszę podejdź do mnie i porozmawiamy.zakładam, że zależy Ci na firmie. Chętnie wysłucham się w Twoję uwagi i propozycje.

Ciekawa Nowy wpis

Pracownik Nowy wpis

ON. Nowy wpis

Ty chyba w innej firmie pracujesz. Podejście pracodawcy do pracowników stało się takie: albo zgadzasz się na to co każe albo możesz się zwolnić. Jesteś tylko trybikiem w maszynie, na którego leją i jak nie przypasujesz to zwolnią Cię szybciej niż myślisz. Nie ważne jest Twoje doświadczenie i wiedza. Nie ma już tutaj szacunku do pracownika.

Prezes Nowy wpis
@ON.

Klaus

Podpisuję się pod tym 100% trafione stwierdzenie ,konfidentów należy zwalczać wszystkimi możliwymi sposobami ,palisz z nim papierosa to obgaduje kolegę a jak kolega przychodzi to sytuacja się odwraca żal z nim nawet się rano witać i brudzić rękę

@Klaus

A poza nim ludziska są w porządku w firmie? Czy lepiej gadać o pogodzie, bo interesują się zanadto cudzym życiem? No i jacy są przełożeni?

Klaus

większość spokrewniona ,trzeba uważać co z kim rozmawiasz a najlepiej nie odzywać się i robić swoje a i tak nie wiesz kiedy zjesz ostatnie śniadanie a po nim zostaniesz poproszony do menagera po wypowiedzenie .Ja osobiście już nie noszę śniadania do pracy wolę posiedzieć w WC w tym czasie ,obserwują na stołówce co jesz z czym ile jak długo co pijesz itp. i jaki czas tam spędzasz

@Klaus

Ale za co to wypowiedzenie, za rozmowy? Daj znać, czy faktycznie za takie coś mogą zwolnić. Chyba że to jakoś regulaminem zakazane, żeby pracy nie zwalniać. Miałem tak raz w jednej fabryce. A według zasad za co można wylecieć?

Aaa
@Klaus

A Ci którzy aplikują, nie będąc rodziną to mają większe wymagania stawiane czy wszyscy są pod tym względem traktowani równo? Czy są jakieś zakazane tematy, o których nie można mówić i to właśnie daje podstawę do zwolnienia? Bo mogę się domyślać, że nie wszyscy szefowie lubią obgadywanie i plotki.

Wróżka Sybilla

wojas
@Wróżka Sybilla

Prawda w 100%,zatrudniani są jacys menagerowie,którzy są tylko od łażenia i wymyślana głupot,strata pieniędzy, a ci co produkują towar są zwalniani,wiele osób w biurze to ,,siedzące krzesła,,.Czy ktoś w biurze został zwolniony,chyba nie,to jest żałosne.

Wrozka Sybilla
@wojas

Myślę że wreszcie pan prezes to zrozumie i nie będzie więcej przyjmował managerów którzy nie wiedzą gdzie jest ich miejsce w pracy a kierownik produkcji nie ma nic do powiedzenia,to nie jest normalne

Na forum ostre rozgraniczenie między pracownikami a przełożonymi, czy menadżerami. W rzeczywistości też tak z tym jest, jaką ma szansę pracownik, zawędrować na kierownika produkcji, bądź tego wspominanego menadżera?

Rozumiem. A czy Ty też zauważyłeś, by nastąpił wzrost liczby osób, które z firmy odchodzą? Wyżej pisano, jakoby Ci menadżerowie byli jednym z głównych powodów do tego. Zostawiałby ktokolwiek te zarobki, te perspektywy na przyszłość?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Awilux się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Awilux odbywa się również w języku angielskim?

Nina

Jeśli wymagany jest angielski, wtedy rozmowa może być po angielsku.

Klaus

a jak z odprawami dla zwalnianych pracowników kiedy zostaną wypłacone ?

Ostatni Mohikanin
@Klaus

Zastanów się Klaus czy na pewno zasługujesz na odprawę. Firma zainwestowała w Ciebie mnóstwo monet, abyś mógł z dumą nazwać się pracownikiem produkcji. Jak się zrewanżowałaś? Brakiem zaangażowania oraz szeroko pojętym niedołęstwem przemysłowym. Wstyd.

@Ostatni Mohikanin

odprawy i tak się należą do dwóch lat pracy w zakładzie odprawa jedno miesięczna ,od dwóch do ośmiu lat pracy w jednym zakładzie odprawa dwu miesięczna a powyżej ośmiu lat pracy w jednym zakładzie odprawa trzy miesięczna i pamiętajmy że odprawy wypłacamy w kwocie brutto średnia z trzech ostatnich miesięcy pracy pomniejszona jedynie o podatek dochodowy , jak psu micha ,w przeciwnym wypadku sąd pracy i nie musi być mowy o zwolnieniach grupowych to działa indywidualnie dla każdego zwolnionego z winy zakładu .

Zgadzam się ze stwierdzeniem

Anonymus
@Pankracy

Potwierdzam a daras brygadzista nie dość że nic nie potrafi to jeszcze patrzy każdego podjebac bezpodstawnie on się nadaję do zrywania rzepy w familiadzie

marek
@Pankracy

tak niestety jest od lat.to nie zadna nowosc

Ida
@marek

Johny

Firma stara się figurować jako rzetelny pracodawca a teraz będąc przypartym do muru zwalnia dobrych pracowników. Na produkcji za sterami brygadzisty zasiada człowiek który o podstawowych terminach nie ma bladego pojęcia, Pan Dariusz zwany przez pracowników na produkcji "Gajowy", który swoje zaniedbania przyczepia innym pracownikom, bo przecież "co złego to nie ja". Ilekroć próbowałem z nim załatwić coś w kwestii produkcji, braków, lub ogólnej poprawy pracy, za każdym razem kończyło się to fiaskiem, bo facet ma po prostu wszystko w (usunięte przez administratora) zamiast tego woli co pół godziny chodzić na papierosa. Co do premii zwanej "Matrix" czyli premii od posiadanych umiejętności, otrzymują ją pracownicy którzy są lubiani a nie Ci którzy faktycznie na nią zasługują, moje zaangażowanie, spore umiejętności, oraz szybkie przyswajanie wiedzy praktycznej i teoretycznej niczego tutaj nie wniosły, ponieważ Pan Dariusz nie wiedzieć czemu, takowej premii nie chciał mi przyznać, pomimo tego że podczas kilkumiesięcznej nieobecności współpracownika z mojego działu pracowałem sam jak palec na swoim stanowisku, wykonując pracę za nas dwóch, dlatego uważam, że jeżeli zamierzacie podjąć kiedokolwiek pracę w Awilux'ie, to róbcie swoje niezbędne minimum, ponieważ wasze "umiejętności" nie zmienią tu niczego w kwestii zarobków. Brygadziści, tak brygadziści, bo jest ich aż dwóch, to funfle Pana Kierownika, także nawet jeśli chodzi o jakikolwiek mobbing lub skargi każdego typu, to wszystko na nic, bo wszystko i tak wyląduje w koszu a trójca święta będzie urządzała sobie z tego kabaret. Jeśli chodzi o atmosferę w pracy, to wiecznie napięta, więcej, szybciej, co z tego że na okrągło brakuje towaru a zgłaszanie przeróżnych problemów z profilami (masa uszkodzeń na nowym towarze) do Działu Jakości nic nie wnosi, przerabiałem kilka tematów po kilka razy, efekt mizerny a oczekiwania wygórowane, co z tego że profile wyglądają jak ciągane po piaskownicy. Przyznawanie premii za "Wydajność" to również jakieś nieporozumienie, tutaj wyrobiona norma tj. ilość, też niczego nie zmienia, ponieważ jednego miesiąca wyrobicie pewien pułap i dostaniecie pewną kwotę a drugiego miesiąca produkując większą ilość produktu dostaniecie tej premii mniej, dziwne prawda ? Także tutaj również jest to "widzimisię" kierownictwa. Zatrudniając się tutaj raczej długo miejsca drodzy Państwo nie zagrzejecie, ponieważ nie ważne pod skrzydła którego Lidera traficie, tak "Lidera", ponieważ każdy dział takowego posiada, wysiądziecie psychicznie i wasz zapał do pracy szybciutko ostygnie, ponieważ Ci ludzie już dawno mają mózgi wyprane przez kierownictwo, chamskie odzywki są na porządku dziennym, a traktowanie ludzi przez liderów jak podmiot niższego sortu to żadna nowość. Jeśli chodzi o moje zdanie ? Firma dobra na krótki czas, jako okres przejściowy w szukaniu jakiejś naprawdę solidnej pracy u solidnego pracodawcy, ponieważ tutaj świetlana przyszłość was nie czeka. Wiem że wielu osobom moja opinia będzie nie po nosku, przypominam tylko że jest to moja opinia wynikająca z moich obserwacji i wielu przykrych sytuacji jakie mnie w tej firmie spotkały. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia jeśli już zdecydujecie się wskoczyć do tego gniazda os :)

Stauffenberg

ist es wahr

Współpracownik
@Johny

Szanowny kolego Matołuszu S. Gdybyś nie miał tyle brudu za paznokciami, pewnie nadal byś pracował i nie musiał byś wylewać żalów na goworku. Spojrzyj w lustro i odpowiedz sam sobie, czy masz czyste sumienie i byłeś zaangażowanym pracownikiem?

Polny kwiat
@Johny

Kto wymyślił taką strukturę zależności zawodowej w zakładzie zatrudniającym poniżej 200 osób na produkcji? Menager - Kierownik- Brygadzista- Lider- Pracownik produkcji? Na prawdę nie wystarczyłby kierownik i jego zastępca na zmianę znający proces produkcyjny? Ludzie ze spinko, zabijają morale pracowników oraz ducha tego zakładu. Na prawdę myślicie, że metodą nakładania kar, cięcia premii i zastraszania osiąga się cele w obecnych czasach? Tylko na krótką metę.

marek
@Johny

nic nowego....zmieniaja sie osoby ale takie historie ciagna sie latami

Czeladnik w zawodzie szklarz

Jakie są zarobki dla szklarza wykwalifikowanego w tym zawodzie

Renata
@Czeladnik w zawodzie szklarz

Podłączam się, ok? Ja chciałabym dowiedzieć się, czy jest opcja pracy jako szklarz na UoP na czas nieokreślony lub na B2B od pierwszego dnia zatrudnienia?

Ilona

Hej, widziałam na stronie firmy informację o tym że szukają pracowników produkcji. Zainteresowała mnie jedna kwestia, bo napisali tam ze nie ma okresu próbnego. To na jaki czas jest pierwsza umowa? I w ogóle to jak oceniacie to stanowisko pod kątem zarobków. Będę wdzięczna za informacje

Zwolniony

Niestety jako jeden z ekipy ostatnio zwolnionych , żałuję , że poświęciłem tyle nadgodzin i energii dla tej firmy . Mogłem ten czas przeznaczyć na sprawy , gdzie jestem bardziej doceniony. Tutaj niestety nikt pracy nie doceni

Witam chciałbym się podzielić opinia odnośnie pracy jak i firmy tam. Pracowałem w Awiluxie trochę lat i tak jeśli chodzi o zarobki to mogę napisać że jedna z Leszczyńskich firm gdzie można zarobić i da się zarobić aczkolwiek nie ma czegoś takiego ze stary pracownik zarabia więcej niż mlody co jest na pewno krzywdzące. Co do szefa Pana Marka poznałem i mogę napisać bardzo pozytywny szef i wie co to znaczy ciężka praca bo sam pracował w Niemczech i wie co to ciężka praca. Następna osoba Pan Karol vice szef tez osoba odpowiednią na stanowisku bo mimo że jest viceszefem idzie z nim pogadać normalnie na ty podzielić się pomyślałem i wymienić zdanie jak najbardziej pozytywna osoba. Z pozytywnych osób które poznałem to kierownik magazynu Rafał F nigdy w życiu tak dobrego i oddanego pracownika nie poznałem jak on jeśli ktoś czyta tą opinie i potrzebuje solidnego kierownika badz osoby wyżej funkcyjnej polecam podkupić człowieka bo jest naprawdę fachowcem i mega życzliwy i bardzo pomocny stara się jak najlepiej dla pracowników. Ostatnia pozytywna osoba kierownik produkcji Tomasz nigdy z nim nie miałem kłopotów zawsze można było z nim pogadać poprosić o pomoc i nigdy nie odmówił tez polecam współpracę z nim. A co do negatywnych osób po pierwsze dwaj panowie managerowie zatrudnieni z innej Leszczyńskiej firmy na S mieszczącej się obok straży pożarnej. Kompletne zero wiedzy na tematy związane z prowadzeniem produkcji jak i magazynu. Ale jak ktoś dostaje prace przez znajomości i trzymanie głęboko palca wiecie gdzie także ci panowie na minus. Co do liderów przedmówca opisał ich idealnie zwłaszcza Gajowego. Jeśli czyta to ktoś z kadry badz wyższych osób postawionych polecam zmienić lidera bo dużo osób na firmie ma podobne odczucie co do niego.

bo jest prawdziwa

Helo

Nie zgadzam się co do Tomka , ale cała reszta to pełna zgoda

NEO

oby tylko klienci nie dowiedzieli się jaki bubel dostają w paczkach ,począwszy od cięcia profili pod nie odpowiednim kątem a następnie ich zgrzewania gdzie pękają ,kamuflowania uszkodzeń jakimś woskiem co pod wpływem upałów pokarze wady , ale wtedy producent zwala winę na klienta że to jego wina ,nie licujące się słupki i ich zamocowanie daje dużo do życzenia , rozpocząłem budowę domu ale pracując w tej firmie nawet gdybym miał dostać max rabat nie ośmielę się skorzystać z zakupu tych okien, sorry firmo ale pogrążacie się , może Niemcom czy Austriakom to odpowiada ale dla mnie bubel ,znam w Polsce tańsze lepsze i solidniejsze wykonawstwo tego typu asortyment , może czas pomyśleć o nowych wdrożeniach , profesjonalnych szkoleniach pracowników ,wyjazdach do firm wyspecjalizowanych w produkcji okien a nie robienie pracownikom kursów na krajzegę czy suwnicę zdalnie ,cała wasza wataszka powinna zostać zmieniona .Panie prezesie i wice proszę o solidne spojrzenie na działania Państwa bezpośrednich podwładnych , jeśli macie Panowie czas i chwilę poświęcenia proponuję abyście wzywali każdego z szeregowych pracowników na rozmowę indywidualną a na pewno dużo to wam pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji odnośnie reorganizacji .Panie prezesie czas na zmiany i to poważne zanim firma legnie a pracować będzie nikomu , my pracownicy damy sobie radę ,gdzieś tam zawsze sobie pracę znajdziemy , zróbmy to jeszcze w tym roku aby nowy rozpocząć w milszej atmosferze pracy i z odpowiednimi zmianami kadrowymi na poziomie chociażby produkcji ,prosto i otwarcie napiszę słuchając sugestii kolegów i własne obserwacji ---- NIE CHCEMY ABY ŁUKASZ I DAREK BYLI NASZYMI ZWIERZCHNIKAMI sorry ale musiałem to napisać

Zainteresowany pracą ????

Dzień dobry. Słyszałem, że firma świetnie prosperuje, dobrze traktuje pracowników i oferuje im stabilne zatrudnienie. ♥️♥️♥️ Pewnie nadal szukacie pracowników do nowej hali. ???? Jestem zainteresowany!

@Zainteresowany pracą ????

do jakiej nowej hali ? Przecież to się wszystko wali ,od zwykłego lidera przez brygadzistów kierownika wydziału dyrektora produkcji nie wspominając o BHP i stosunku Pracy Płacy i kadrach ,OBIEKT TYLKO ZARĄBIŚCIE WYGLĄDA NOCĄ JAK JEST OŚWIETLONY ALE PRACA (usunięte przez administratora) nie aplikujcie bo będziecie żałować ,nadzór potrafi tak człowieka zniechęcić do pracy że ma się chęć im dać w gębę

Wesoły

Chciałbym podjąć pracę we firmie bo słyszałem że dobre zarobki ale słyszałem również że atmosfera nie ciekawa, pogania nie przez trola itp

Nina
@Wesoły

Ile ludzi tyle opinii, każdy musi się sam przekonać.

Qqq

Jako nowy pracownik ile się zarabia

Ace Ventura

Najniższą Krajową Jak Się Sprawdzisz To Dostaniesz 200 zł Więcej

Ryszard
@Ace Ventura

To ciekawe co piszesz. Mam przez to rozumieć, że dopiero po przepracowaniu określonego czasu można otrzymać 200 zł podwyżki? Napiszesz mi coś więcej na ten temat? Bo może poza pensją podstawową są jeszcze inne dodatki do pensji?

@Ryszard

Awilux w podstawie na wejściu nowego pracownika ma stawkę wyższą niż najniższa krajowa. Do tego dochodzą premie i możliwość pracy w nadgodzinach.

Ace ventura

Premie : są są na rozmowach a jak już zaczniesz pracować to potrącenia = wynik 0.

@Ace ventura

bzdury

2364zł na rękę

Teresa
@Bono

A później ile można wyjąć?

Ace Ventura
@jon

W Moim Przypadku Tak Było

Teresa
@Ace Ventura

Ani jednej nie miałeś czy po prostu cięcia się zdarzały? Jak tak to za co?

Czy sprzątaczki pracują na jedną zmianę?Jaka atmosfera pracy?

Małgorzata
@Kasia

Może zadzwoń i zapytaj, próbowałaś może? Wysyłałaś już może cv do firmy? Daj znać jak się dowiesz!

Cmok
@Kasia

Bardzo miłe panie sprzątające są w tej firmie zawsze się odezwia z uśmiechem pozdrawiam

@Cmok

Ale co nie ukrywam że są dwie takie co ich nikt nie ruszy wiadomo znajomosci

Sprawiedliwy

Pamiętam te sprzątaczki co kiedyś pracowały masakra teraz przynajmniej jest porządek w firmie i proszę nie obrażać osoby która wprowadziła ład i porządek a jogury napewno Ci smakowaly

Byczek
@Sprawiedliwy

Masz rację sprawiedliwy teraz przynajmniej jest czysto w firmie dziewczyny dbają o porzadek

Czy firma Awilux w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Bono

Szkolenia bez szkoleń - na krajzegę

Kapek

Witam, chciałbym się zatrudnić w firmie awilux, złożyłem cv na stronie na dział PCV moje pytanie jest Czy możliwość jesć dostania się do pracy na 1 zmiane? jaką stawkę firma proponuje nowemu prawnikowi "na rękę" ?

@Kapek

Jolanta
@jon

Netto? I na jakim stanowisku tyle?

Zostaw merytoryczną opinię o Awilux - Leszno

• Jak się pracuje w Awilux?

Zobacz opinie na temat firmy Awilux tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Awilux?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Awilux
2.2/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Budowlanych 9
    64-100 Leszno