Jatex-Finanse Sp. z o.o.

Bytom

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 37 ocen.

Opinie o Jatex-Finanse Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Jatex-Finanse Sp. z o.o.

Agata

@Nolty a możesz opisać dokładniej, jak przebiega twoja osobista współpraca z tym pracodawcą? Każda opinia jest z punktu widzenia użytkowników forum ważna, bo pomaga poznać pracodawcę "od środka".

Nolty

Oferta pracy na stronie firmowej jest cały czas ta sama odkąd powstała strona. Nie wiem Agata czy ogladasz te sama stone...Opinia od pracodawcy nie będzie obiektywna. Najlepsze i te miarodajne pochodzą od pracowników. Ja osobiście z większością tutaj zamieszczonych się zgadzam.

Agata

@Expracownica każdy ma prawo do swoich przemyśleń i opinii. Jednak na ich stronie nadal można znaleźć aktualne informacje na temat nowych ofert pracy więc trochę kłóci się to z "kolesiostwem". Dobrze byłoby gdyby sam pracodawca odniósł się do powyższych informacji i mógł je wyjaśnić, tak żeby inni potencjalni pracownicy wiedzieli jak jest naprawdę.

Ex pracownica

Firma coraz bardziej rodzinna poprzez zatrudnianie nowych członków rodziny. Kazdy wie co to oznacza. Kilku starych pracowników mocno zakorzenionych którzy mają i pewnie ambicje lecz boją się podjąć decyzje wierząc ślepo że będzie lepiej. Ci którzy odeszli lub zostali zwolnieni cieszą się z nowych możliwości i lepszych zarobków. Z tego co wiem wszyscy mają się lepiej. Trzy czasami cztery osoby decyzyjne (prezesi) i pięć różnych decyzji. Prowizje i progi trudne do osiągnięcia. Trzeba liczyć na jakąś kumulacje. Jak jest zły miesiąc to zarząd wstrzymuje prowizję i pracownicy dostają tylko podstawy które wiadomo przy układzie prowizyjnym są niskie. Brak działań wspierających sprzedaż. Brak działań marketingowych i promocyjnych. Dobra firma na staż i dla kogoś kto da się zbajerować na rozmowie kwalifikacyjnej zarobkani podobnymi do posłów. Brak możliwości awansu. Kolesiostwo, ukladziki i samouwielbienie prezesow/właścicieli. Ja odradzam.

Jacek

Wiesz co, no to są ogólnie dobrzy ludzie, ja tam problemów wielkich nie widzę z niczym, jest dobrze, a ma być jeszcze lepiej, dlatego polecam próbować i się nie zniechęcać niczym, tak będzie też super.

Rychu

Jeżeli zarząd czyli prezes i dwóch vice to właściciele, założyciele tej spółki to jak masz się dostać do zarządu.? Chyba tylko przez wkład finansowy. Bo normalnie jako pracownik to raczej niemożliwe. Chyba że masz inną wizję.

koa

Nie dostanie się ponieważ zarząd to właściciele. Kumaci zrozumieją...

Pomocny

Ja także słyszałem ale Jacku do Zarządu to ty się nie dostaniesz.. A jeśli chodzi o pensje pracowników to kiedyś a i owszem ale teraz i w tej sytuacji to dostaniesz "5000netto" ale chyba w peso meksykańskim...

PUCHACZ

Bzdura,jeśli ktoś przez rok nie wypracuje prowizji na stanowisku prowizyjnym znaczy nie nadaje się do tej roboty... I pewnie taka zasada obowiązuje w całej branży i zapewne są tacy, którzy zarabiają dobrze i tacy którzy mało...

Arbajter

Jak to bywa w firmach, gdzie to prowizja ma stanowić większość wynagrodzenia podstawa jest bardzo mała. Prowizję natomiast jest bardzo trudno wypracować ponieważ limity są bardzo wysokie a nowi pracownicy nie mają szans ich osiągnąć. Swoją tezę opieram na wynikach starszych pracowników, którzy mają z tym problemy i m.in z tego powodu się zwolnili. Znam pracowników, którzy przez rok nie powąchali nawet prowizji. Nie mówię tu o kwotach pocieszenia rzędu 100-300 zł. O większych kwotach należy zapomnieć.

PUCHACZ

Ocenę poziomu inteligencji pracownika firmy, który na forum publicznym, anonimowo opłata swoją firmę pozostawię bez komentarza. Jeżeli chcesz się uwolnić to nikt cię na siłę nie trzyma. A czytającym potencjalnym pracownikom dam radę... Idźcie i zbadajcie sprawę u źródła, krótko co oferują w umowie o pracę, jakie warunki, za ile i w jakim zespole.Dalsza polemika z anonimowym trollem jest bezsensowna.

zainteresowany
@PUCHACZ 28.10.2015 15:25
Ocenę poziomu inteligencji pracownika firmy, który na forum publicznym, anonimowo opłata swoją firmę pozostawię bez komentarza...

wszystko fajnie. Ale jak to w życiu bywa - w pracy ważne jest wynagrodzenie. Jakie są widełki płacowe ~ ? Nie musi być dokładnie tylko przybliżone. Wtedy będzie jakiś konkret a tak to tylko niepotrzebne obciążanie łącza.

Chcesieuwolnic

Forum powstało po to aby każdy mógł wyrazić swoją opinię. Dotyczy to zarówno przyszłych pracowników, którzy chcą się czegoś dowiedzieć jak i obecnych, którzy mogą powiedzieć coś o firmie z ich punktu widzenia. Oczywiście krytyczne opinie nie są miłe ale dopóki nikogo nie obrażają każdy ma prawo je wyrazić. Panie Puchacz, Jak Pan chce monitorować niezadowolonych wierzycieli to powodzenia. Proponuje zmianę loginu, bo ten ptak kojarzy się z mądrością. Wujku, po co te kłamstwa o pracownikach? W handlowym za chwilę zostanie tylko pracownik jeden ze starej kadry. Gdzie reszta? Co do płacenia w terminie czy zatrudniania na umowę o pracę. Oczywiście, że nie wszędzie tak jest ale cytuję ”Każdy wie! Dobre,są zyski ,firma ma się dobrze”  To chyba w tej firmie nie jest szczególnym osiągnięciem.

Wujek dobra rada

Zdecyduj się czy występujesz jako on,czy ona...koleżanko!A kto to został ostatnio zwolniony??? Samochody pod firmą to stoją pracowników,słuzbowe ( nowe ) w garażu.Każdy wie! Dobre,są zyski ,firma ma się dobrze,ale zwalnia wieloletnich pracowników! Oczywiście ,że pracodawca ma obowiązek wypłacać pensje,ba w terminie ...ale czy wszędzie tak płacą? Wszyscy zatrudniają na umowę o pracę??? Coś mi się wydaje droga ambitna prawniczko...że w Jatexie to niefajnie ,ale na własnych śmieciach to jakoś nie idzie??? Wiesz chyba już czas zerwać pępowinę ...Wiem to musi boleć! Psy szczekają a karawana idzie dalej...

Bross

Po pierwsze, szkoda że wujek nie pisze o wieloletnich pracownikach ostatnio zwolnionych. Powód?. Każdy wie. Nie będę się tu rozpisywała. Po drugie to, ze firma płaci na czas to nie jest powód do chwalenia się. To powinien być podstawowy obowiązek. Pracownik wykonuje pracę a pracodawca wypłaca wynagrodzenie. Podstawa umowy nie wspomnę juz o kodeksie pracy: ( Zgodnie z art. 94 § 5 Ustawy Kodeks pracy (k.p.) Na czas to może nie płacić Mieciu z garażu a nie firma która przynosi zyski? Po trzecie z tą atmosferą nie jestem taki pewien choć jestem pracownikiem a nie zwolnionym frustratem. Po czwarte. To co stoi pod firmą to dość kontrowersyjny temat. Zależy czy mówimy o pracownikach czy o Zarządzie.

Wujek dobra rada

Ciekawe skąd taki atak konkurencji i zwolnionych frustratów na firmę. Pracuję w Jatexie wiele lat,jak patrze po kolegach to większość od lat,w dziale handlowym 2 nowe osoby....Fakty są takie.Wszyscy pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę,zarobki jasne ,że mogły by być lepsze,ale porównanie z Biedronką,bez jaj ,premii w Jatexie nie ma i nigdy nie było! Jest pensja,dodatki stałe,nieuznaniowe! Prowizja od wyników zagwarantowana na piśmie ,jasne i czytelne zasady. Atmosfera niezła...może konkurencję i zawistnych bolą wyniki finansowe,tak firma przynosi zyski,płaci w terminie...jak? A może warto zobaczyć co stoi na parkingu pod firmą? Pisanie o sporcie ..będzie czy nie będzie świadczy ,że nie byłeś nawet jeden dzień u nas. Może warto sprawdzić samemu ? Trochę dystansu do wpisu nieudaczników!!!

pracownik

Kolego, multiport to ty znajdziesz w komputerze chyba..a żadnych "pakietów benefitów" tu nie uświadczysz. Chociaż jest taki pakiet sportowy: Będzie premia czy nie.? Taka zabawa a'la totolotek. A branża finansowa jest najbardziej podatna na brak profesjonalizmu bo każdemu się wydaje, że sie na tym zna.

zosia

Może inaczej ? Jaki call center ,dział entuzjazmu i życzliwości i inne działy taka firma .Nigdy odwrotnie .Na obraz i siłę każdej firmy pracują jej pracownicy .Malkontenci niemile widziani są w każdym zespole .Psują atmosferę .

prawdziwy

To racja z pracownikami Biedronki. Nie można się już do nich porównywac bo oni po prostu mają się lepiej. Co do CALL CENTER. Oczywiście, żę się da tylko nie w JF. No cóż...jaka firma taki call center.

Wuj Dobra Rada

Wspaniałe ocieplanie wizerunku. Czyżby Han Solo to samozwańczy PR-owiec? na dodatek wolontariusz...? Jestem obecnym pracownikiem Jatex i długo się wahałem przed wpisem tutaj. Uważam, że po to jest ta strona aby móc wyrażać swoje opinie. Droga/Drogi Han Solo...krytykę też trzeba potrafić na siebie przyjąć. Myślę, że wypowiada się tu kilka osób a nie jak twierdzisz jedna. Pamiętaj, że te przyjęcia nowych osób jak to hucznie nazwałeś są efektem wcześniejszej polityki zwalniania i odejścia osób a nie rozwoju firmy. Jeden z działów jest w rozsypce więc trzeba załatać dziury. Szkoda, że nie wspominasz ile osób zostało zwolnionych lub samo odeszło. Mam duży szacunek dla kolegów i koleżanek pracujących ze mną i poza jednym wpisem nikt tu nic złego nie pisze personalnie. Zdaje sobie sprawę, że niemiłe opinie dają po oczach ale taka jest prawda. Sam odliczam czas kiedy w końcu odejdę do lepszego. Co do pytania o rozwój. Nie ma w jatex tego zjawiska. Taka jest struktura tej spółki. Są kierownicy od lat a nad nimi już zarząd więc w którą stronę ten rozwój? Za to na spotkaniu usłyszysz wiele obietnic a podawana średnia zarobków liczona jest z zarządem. Poza tym wynagrodzenie jest coraz niższe. A dlaczego? Każdy zna odpowiedź...

han solo

Tak się zastanawiam ,który to z byłych naszych kolegów nosi taką zadrę w sercu? Jatex to nie tylko dział call center, może kolega ,koleżanka pisząca tu pod różnymi nickami zapomniała ,że po jej odejściu w firmie pozostali jeszcze koledzy w dziale handlowym,windykacji,prawnym,monitoringu,księgowości,administracji? To dziwne ale jakoś większość z nas pracuje tu długie lata...i chyba o czymś to świadczy? Sorry ,ale odpuść... ,to że masz żal ,że wyleciałeś to nie znaczy ,że firma jest be...po za tym może odrobinę lojalności w stosunku do dawnych kolegów i koleżanek? Na koniec życzę Ci abyś szybko znalazł pracę w branży,choć z tym może być problem,zapewne już wiesz ,że konkurencja masowo zwalnia...a Jatex stale przyjmuje,to chyba też o czymś świadczy???

pracownik

Jak się macie? zażartował prezes pytając pracowników. Dobrze...zażartowali pracownicy

anonimowy

Do karzeł- kolego, za bardzo nic się nie nauczysz, szkolenia to jedynie krótka rozmowa z kierownikiem, który powie Ci co to jest wierzytelność, kiedy dług się przedawnia, generalnie podstawowe sprawy zwiazane z windykacją... bardzo pobieżnie i szybko. Potem dostaniesz swoje biurko, stary komputer i telefon stacjonarny, nie licz nawet na wizytówki. Twoja praca to będzie dzwonienie po firmach z ksiażki telefonicznej, nie licz że ktoś Ci powie jak masz dzwonić i co robić. Codziennie to samo. Nie polecam!

anonimowo

Mam za sobą "epizod" związany z pracą w tej firmie. Zarobki jak na kasie w biedronce, brak wglądu do systemu premiowania, niemiła atmosfera, fałszywi ludzie, a szefowie na rozmowach obiecują "złote góry", które niestety okazują się nieprawdą po rozpoczęciu pracy. Nie polecam!

nikolas

Witam, ja również dołożę swoje "trzy grosze". Niestety "telefonista" oraz pracownica z długoletnim stażem mają rację. Firma zwalnia długoletnich pracowników, a rekrutuje telefonistów do sprzedaży windykacji przez telefon... zero szkoleń, dostajesz telefon i pozyskuj, a jak się nie uda to "do widzenia"...

telefonista

Miałem "przyjemność" pracować w tej firmie, niestety "pracownica z długim stażem" piszę prawdę, to nie jest dobre miejsce dla osób z doświadczeniem zawodowym, raczej szansę widziałbym dla ludzi bez doświadczenia, dla których siedzenie w biurze i tele-akwizycja są atrakcją. Dziś aby pozyskiwać klientów nie wystarczy niedoświadczony pracownik, trzeba go jeszcze wyszkolić, wesprzeć marketing, sprawić by marka była rozpoznawalna, nie polecam dla osób z doświadczeniem i aspiracjami, to strata czasu...

pracownica z długim stażem

Wpis poprzedni pochodzi chyba od bardzo młodej osoby, która jest na stażu i wszystko się jej podoba. Dorzucę parę słów z perspektywy długoletniej pracownicy. Firma miała może swoje 5 minut na rynku ale było to lata temu. Dziś zwalniają osoby i to tylko z powodów ekonomicznych. Dobra atmosfera i klimat? Jasne, szczególnie kiedy zarząd zapowiedział zwolnienia. Daleko posunięta indolencja i tumiwisizm osób zarządzających doprowadził spółkę do stanu w jakim jest. Kiedyś wielka firma, dziś firemka z jednej z bytomskich bram. Dobra dla stażystów. Ktoś kto chce zrobić karierę w wierzytelnościach niech omija to miejsce z daleka. Firma zawsze byla 100 lat za konkurencją

szczery

Anonimowy - przecież to logiczne, że nie będą trzymać pracownika, którego praca nie przynosi żadnych efektów! Jak dla mnie miła atmosfera, wynagrodzenie też ok. Poza tym firma naprawdę zna się na windykacji, nie to co konkurencja...

Anonimowy

Witam, nie polecam, firma mała bez perspektyw, praca dla desperatów, zero szkoleń, wsparcia, dostajesz telefon do ręki i pozyskuj, mi powiedziano, ze jak pozyskam to umowe przedluza a jak nie to(usunięte przez administratora)

....

Zastanawiam się nad aplikowaniem do tej firmy i moje odczucia są trochę sprzeczne......

Jurand

Można nie lubić pana [usunięte przez moderatora]./ to sprawa osobista każdego pracownika / ale po co siać ferment ? Prezes w spółce jest ten sam od 15 lat ,a dwaj wiceprezesi przed 50-tką to ojcowie założyciele spółki .Jeśli płace w firmie wzrosły w 2011 roku prawie o 30 % to rzeczywiście \" firma idzie ku dołowi \"

M_W

kiedyś Jatex to była firma- dzis gdy jest 3 młodych prezesów a zwłaszcza pan [usunięte przez moderatora]. to firma dryfujaca ku dołowi

Zostaw opinię o Jatex-Finanse Sp. z o.o. - Bytom

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Jatex-Finanse Sp. z o.o.