Opinie o Instytut Techniki Budowlanej w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Instytut Techniki Budowlanej. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Instytut Techniki Budowlanej o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Techniki Budowlanej w Warszawa

Wiecie, czy Instytut Techniki Budowlanej udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Tak, raczej hybrydowa. Niestety, wszystko zależy od stanowiska, dlatego nie mogę określić ilości dni. Jeśli chodzi o rekrutację, to wynik zawsze jest ogłaszany kandydatom uczestniczącym w tym procesie bez względu na rodzaj decyzji

Irek Nowy wpis

Fajnie z mojego punktu widzenia, że rekrutacja ty jeden etap i niespełna godzinka. Bo właśnie znalazłem anons na archiwistę. Wymienia się tam benefity. W tym wyprawka dla dziecka i wyprawka szkolna. Jakie to kwoty, jeśli mogę wiedzieć?

Anna Nowy wpis
@Irek

To zależy od wysokości dochodu, ale kwota mieści się w granicach od 125 do 500 zł.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Instytut Techniki Budowlanej?

Proces rekrutacji w ITB jest jednoetapowy. Na spotkaniu obecny jest rekruter oraz kierownik działu, czyli można od razu poznać swojego potencjalnego przełożonego. Informację zwrotną dostają wszystkie kandydaci niezależnie od decyzji :)

@Anna

Skoro jeden etap, to ciekawe jak długo trwa rozmowa? Jakąś godzinkę czy dłużej? Można się dowiedzieć jak mniej więcej ona przebiega?

Anna Nowy wpis

Zwykle rozmowy trwają od 40 minut do jednej godziny. Omawiane są Pana /-i doświadczenie zawodowe, osiągnięcia, nowe potencjalne obowiązki. Osoba z HR-u podaje informację dotyczącą nawiązania stosunku pracy (rodzaj umowy, adres wykonywania pracy, grafik), a kierownik z kolei szczególnie opowiada o zakresie obowiązków. Rozmowy zwykle toczą się bardzo otwarcie, kandydat /-ka w każdym momencie może podpytać o coś, co go interesuje. Także warto zauważyć, że początek rozmowy może zacząć się z tzw. small-talk'u dla rozluźnienia atmosfery oraz ewentualnej weryfikacji niektórych miękkich cech kandydata/-ki

Tak

tak wszystkie narzędzia są udostępniane , można pracować zdalnie

Oo, a ograniczenia jakieś nakładają jeśli chodzi o pracę zdalną? Można wynegocjować pracę w 100% z domu czy raczej są to jakieś pojedyncze dni? W ogóle były głosy, że sama rozmowa kwalifikacyjna jest raczej na niskim poziomie. Mnie interesuje za to czy dają jakieś zadania albo testy sprawdzające kwalifikacje?

@Anna

Możliwości pracować w 100% zdalnie w ITB nie ma, ale zawsze można wynegocjować warunki wykonywania w pracy, które będą pasować jak Tobie, tak i ITB. Jeśli chodzi o zadania lub testy przy rozmowach rekrutacyjnych, to nie ma takiej zasady. Zależy to wszystko od zakresu obowiązków stanowiska na które, aplikujesz :)

@Anna

Czyli raczej praca hybrydowa. Zwykle ile dni w biurze a ile zdalnie? Wracając do rekrutacji to zawsze dają feedback bez względu na wynik? Chce aplikować i wolałbym nie czekać w nieskończoność na odpowiedź

NOWY

Witam, Czy ktoś może napisać coś o pracy w administracji w instytucie? Jak wygląda współpraca z dyrekcją? Atmosfera? Czy warto wiązać się współpracą z ITB

@NOWY

A o współpracę z dyrekcją w jakim kontekście konkretnie pytasz? Możesz doprecyzować?

Master of Science
@NOWY

Nie warto. Dyrekcja obiecuje Ci gruszki na wierzbie, a potem robi to, co pracownicy niższego szczebla (typu kierownicy) na nich wymuszą. Atmosfera - w zależności od działu - są albo przesympatyczne osoby, albo typowi donosiciele, którzy sprawiają bardzo miłe wrażenie. Dużo dokumentów i dość okrężny obieg, ale da radę ogarnąć po jakimś czasie co do czego. Podsumowując - Kto pracował w Instytucie, ten w cyrku się nie śmieje!

@NOWY

Oczywiście, że warto, zapraszamy.

Jarek
@Monika

To piszą Kadry, bo inaczej ich zwolnią .... wcale nie jest tak kolorowo a opinie tutaj te negatywne to 100% prawda. Ludzie młodzi fakt ale nie znają realiów, donoszenie, kumoterstwo, nepotyzm, to chleb powszedni w tej organizacji. Plotki, obmawianie, wyśmiewanie, nękanie i wiele innych. Sami się zastanówcie czy chcecie jak nie macie noża na gardle tam pracować. Ja odszedłem i mam nową jakość życia ale trauma pozostała.

@Jarek

Zawsze mnie zaskakuje, kiedy przy 17-proc. inflacji ktoś rozważa sprawy atmosfery, przyjaźni ze współpracownikami itp. Czy tylko ja mam priorytet w postaci płacenia czynszu i rachunków oraz robienia zakupów? Ty ze swoją cenną i w bólach zdobytą wiedzą o firmie możesz nas tu oświecić co do zarobków, a tego nie robisz. Dlaczego?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Instytut Techniki Budowlanej spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Weronika

Czy ktoś z Was chce i może nakreślić mi obraz zarobków w ITB, choćby w przybliżeniu? Szukają teraz ludzi na stanowiska administracyjne, jest jeszcze chwila na aplikowanie, ale nie wiem, jak się mają zarobki do sytuacji kryzysowej i cen, jakie mamy.

Dzień dobry, proszę o informację jak wygląda praca w dziale technicznym jako specjalista ds. zakupów. Jak wygląda atmosfera w tym dziale i najważniejsze pytanie czy jest duża rotacja na tym stanowisku?

@Nowy

Rotacji nie ma. Praca jest w bardzo małym zespole, ludzie fajni, młodzi.

Czy Instytut Techniki Budowlanej zatrudnia studentów?

Student

Tak

Alicja
@Student

I nie ma problemów z grafikiem jeśli ktoś studiuje dziennie?

Co wchodzi w socjal Instytut Techniki Budowlanej?

...

nic nie wchodzi bo to bardzo marny instytut:-)nie ma szacunku dla pracownika :-)

Alicja
@...

To masz na myśli ten brak socjalu tylko czy jeszcze coś sie dzieje takiego, co świadczy o braku szacunku?

...
@Alicja

tak wiele spraw nie tylko social to akurat to najmniejszy problem, masakrycznie niskie pensje, masakrycznie niskie... to znaczy dwa z hakiem ( pracowałem parę lat temu) a brak szacunku dotyczy kontaktow miedzyludzkich miedzy wspolpracownikami oraz przelozonym a pracownkiem sadze, ze mozna to nazwac nawet wyrazniej, traktowanie z wyzszoscia, ale mniejsza z tym.

@...

Moment... Piszesz opinię, będąc pracownikiem kilka lat temu... o aktualnej sytuacji... Chcesz wylać ścieki, czy być wiarygodnym, bo intencje jakieś średnio czytelne

....

wylać ścieki - bardzo wysublimowane słownictwo:-) Mówię o sytuacji jaka tam była co zaważyło też na moim zdrowiu i to bardzo. A jak teraz szczerze to nie obchodzi mnie, ale zapewne pracują tam osoby co wtedy to się wypowiedziałem.

Małgorzata
@....

Czyli w sumie to chyba nie najgorsze miejsce jednak, skoro sam stwierdzasz, że pracują tu ludzie, którzy byli tu jeszcze za Twojej kadencji sprzed paru lat. Ile wynosiła najniższa krajowa, gdy jeszcze tu pracowałeś? Bo ciekawa jestem rozbieżności od tej pensji co podałeś

Ludek

Też pracowałem kiedyś w ITB w jednym z zakładów. Spotkałem tam w większości uprzejmych i bardzo serdecznych ludzi. Dużo się nauczyłem. Czytając te komentarze mam mieszane odczucia, może miałem szczęście, że natrafiałem na takich a nie innych ludzi. W każdym razie nie ma co się zrażać niech każdy sam oceni a nie kieruje się subiektywnym odczuciem innych. Pozdrawiam wszystkich obecnych i byłych pracowników ITB serdecznie i niech wszystkim się wiedzie w Instytucie lub gdzieś indziej. Ludzie mniej jadu a wszystko się ułoży.

Sofia
@Ludek

otóż właśnie mniej roszczeniowo i mniej zjadliwości (bywa, że przez swoje frustracje) ...Trochę już chodzę po tym świecie i wiem, że nie można obiektywnie mówić o ludziach..Można za to mówić o relacjach, jakie my z nimi mamy i tu warto przyjrzeć się sobie ..jak my się odnosimy i odnosiliśmy do innych. Osobiście ze swoich doświadczeń polecam to miejsce pracy, warto się po prostu przekonać samemu i mocno przefiltrować te komentarze

....
@Ludek

na pewno zależy gdzie, ludzie są rozni i nie mozna uogolniac, a moje doswiadczenia akurat sa mega slabe

To faktycznie kiepsko jeśli przełożeni nie interesują się niczym poza własną wypłatą. No ale co. Pytanie czy coś z tym było robione? Ktoś zgłaszał problemy? Jaka była reakcja?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Instytut Techniki Budowlanej?

Mirosława

Nie i jeszcze raz nie, w tym miejscu pracy od lat nie szanuje się pracownika a atmosfera pozostawia wiele do życzenia, delikatnie mówiąc.

@Mirosława

Zgadza się mam to samo zdanie.

Stellan
@Kinga

Potwierdzam.

@Stellan

:-) cała prawda o ITB zresztą napisałabym o wiele ................więcej, ale to publiczne forum:-)

administracja

bo to nadal słabo zorganizowana firma i nie dba o pracowników

@administracja

Zgadza się - to, że nie dba to nawet mało powiedziane, ta wiele spraw było mega niezorganizowanych od papierologii, zresztą mnie sytuacja z (usunięte przez administratora) pokazała jak się traktuje człowieka...

Dario

Po jakim czasie dają umowę na czas nie określony?

ANIA
@Dario

PO ROKU

K...a

Pracowałam prawie 5 lat i bardzo żałuję tego czasu, fatalna!!! atmosfera, bardzo, bardzo niskie zarobki, można by długo pisać.... a i tak nie starczy miejsca...plus stres, który wpędzał w nerwicę ale w imię czego? mimo NATŁOKU OBOWIĄZKÓW- i tak nikt tego nie dostrzegał, albo inaczej nie chciał dostrzec bo liczył się czubek własnego nosa:-) brak satysfakcji, oraz brak godnych zarobków:-) Epidemia pokazała mi dużo, a mianowicie, że dla rzeszy ludzi liczy się jedynie!! pieniądz :-)na szczęście podjęłam się zmiany i odżyłam:-)Pozdrawiam byłych pracowników:-)

Stella nie M
@K...a

Mam takie same doświadczenie jak TY. Pracowałam tam 7 lat.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Instytut Techniki Budowlanej?

Master of Science

W zależności od zakładu i stanowiska. W teorii 8-16. W praktyce można z kierownictwem ustalić np. 7-15. W niektórych zakładach jest praca zadaniowa. A w jeszcze innych masz dużo zadań, które w konsekwencji prowadzą do nadgodzin (nieodpłatnych).

@Master of Science

To miłe i bardzo pomocne, że odpowiadasz na pytania. Chciałabym zadać swoje - na jak długi okres zatrudnienia można liczyć w Instytucie po stażu z Urzędów Pracy? Chodzi mi o rzeczywisty, nie zadeklarowany w umowie. Z góry dziękuję!

zainteresowany

Podpowiedzcie czy aktualnie firma prowadzi rekrutacje, czas nie jest może dobry do tego ale może jednak??

Jaka umowa obowiązuje w Instytut Techniki Budowlanej podczas okresu próbnego?

Jakiś losowy pracownik

Zwykle na próbę jest czas określony 3 miesiące, pełny etat. Potem 1-2 lata czas określony (chyba, że wynegocjujesz z bezpośrednim przełożonym od razu na czas nieokreślony i on/ona przekona do tego kadry i dyrekcję). Potem czas nieokreślony. Doradzam tylko przypilnować, żeby w umowie było rzeczywiście to co padło na rozmowie o pracę. Nieraz zdarzały się przypadki, że wynagrodzenie na umowie okazywało się niższe o kilkaset złotych od kwoty podawanej w trakcie rozmowy.

Jarosław
@Jakiś losowy pracownik

Widzę że znasz firmę od środka, możesz mi powiedzieć jaka atmosfera panuje tutaj wewnątrz zespołu? Ciekawi mnie też kwestia szkoleń, czy można na nie liczyć w Instytucie Techniki Budowlanej?

Jakiś losowy pracownik
@Jarosław

Wyłączając administrację, w ITB nie ma jednego zespołu, to po prostu zbiór zakładów często o bardzo zróżnicowanym profilu działalności, które ze sobą nie współpracują jak nie muszą. Każdy rozlicza się osobno, więc każdy liczy swoją kasę i nie ma praktycznie żadnego poczucia wspólnoty czy identyfikacji z resztą firmy. Atmosfera zależy więc od tego do którego zespołu i na jakiego szefa się trafi. Są takie, gdzie jest dość fajnie, a są takie, gdzie panuje sporo patologii i lepiej się od nich trzymać z daleka. Raczej wygląda to podobnie jak w innych typowych Polskich firemkach. Szkolenia są, ale najczęściej trzeba je sobie wywalczyć. Znów wiele zależy od szefa. Przez pierwsze 1-2 lata pracy często nie ma co liczyć na nic sensownego, bo firma uznaje, że nie warto w pracownika jeszcze poważnie inwestować (w niektórych działach takie podejście jest permanentne, niezależnie od stażu). Przy szkoleniach za kilka tysięcy złotych chyba zawsze wymaga się podpisania lojalki na okres 1-3 lat. Zapotrzebowanie na szkolenia trzeba składać z dużym wyprzedzeniem i zwykle samemu trzeba wiedzieć czego się chce, bo kierownictwo i dyrekcja w ogóle tego sensownie nie planuje. Raczej nie ma się co nastawiać na to, że firma z własnej inicjatywy zainwestuje w człowieka. Większy problem tkwi w tym, że za zdobytymi umiejętnościami i doświadczeniem nie idzie wynagrodzenie. Jeśli dobrze trafisz i jesteś dość obrotny to w kilka lat możesz dojść do naprawdę wyspecjalizowanej pozycji, a w kilkanaście zostać ekspertem w jakiejś dziedzinie w skali kraju (nawet jeśli nie merytorycznie, to przynajmniej marketingowo, pokazując się na konferencjach). Tyle, że i tak będziesz zarabiał tyle samo albo i mniej niż osoby z 2-4 letnim stażem, które po prostu załapały się na podwyżki przy podpisywaniu kolejnych nowych umów. Wtedy musisz przeskoczyć do konkurencji, żeby zacząć kapitalizować swoje umiejętności i doświadczenie.

Grzegorz
@Jakiś losowy pracownik

Trafnie w sedno. Nic dodać, nic ująć.

Piotr Osz

Byłem na rozmowie o pracę z ogłoszenia, stanowisko inzynieryjno techniczne. Potwierdzam w większości co piszą ludzie na tym forum odnośnie samej rozmowy mam mieszane odczucia, gdyż się okazało na rozmowie że moje cv było tam przeczytane dopiero. Jednym słowem straciłem tylko swój czas. Nie polecam!

klient

Chcialbym zapytać jak wygląda kwestia bezstronnosci i poufnosci w ITB? Jestem klientem itb od kilku lat i własnie doszły mnie słuchy że w instytucie tym zatrudniono niedawno czlowieka ktory wczesniej pracował w dwoch firmach (prywatnej i panstwowej). W chwili obecnej osoba ta pracuje w komorce zajmujacej sie bezpieczenstwem pozarowym. ocenia wyroby ktore wczesniej sprzedawala - analizowala. Żona tego człowieka to dyrektor jednej z wiekszych firm z tej branzy w polsce. Czy jest to norma w instytucie ze zatrudnia sie takie osoby? jak moze osoba x analizowac wyroby osoby y, ktore sa konkurencja dla osoby z, ktora to wlasnie jest malzonkiem osoby x??? Czy itb naprawde bagatelizuje problem potencjalnego wycieku danych swoich klientow? malo tego, instytut promuje tego czlowieka na rozncyh konferencjach branzowych jako wysmienitego specjaliste. a wszyscy na sali pekaja ze smiechu bo wiedza jakie sa powiazaia po zmianie dyrekcji dwa lata temu widze ze w instytucie zatracono wszelkie zasady i bezpieczenstwo danyc klientow,, prowadzonych badan. (usunięte przez administratora)

Maciej
@klient

Rozumiem, że jesteś zaniepokojony informacjami, które podałeś, ale forum Gowork.pl to forum pracownicze nie konsumenckie. Skupiamy się tu przede wszystkim na informacjach dotyczących warunków zatrudnienia i rynku pracy. Zachęcam osoby zatrudnione w Instytucie Techniki Budowlanej do dodawania merytorycznych i obiektywnych opinii na temat pracodawcy.

Mariola
@Maciej

Brakuje kursów i wsparcia pracownika. Nie można się rozwijać, człowiek cały czas stoi w miejscu. Co ambitniejsi po prostu rezygnują.

Worker
@Mariola

Wlasnie dlatego zmienilam pracę. Zero rozwoju, ale to nic w porównaniu z fatalną atmosferą i innymi czynnikami.

Danuta
@Mariola

Wobec tego wielka szkoda, że, według Ciebie, Instytut Techniki Budowlanej raczej nie inwestuje w rozwój swoich pracowników. Ale jestem przekonana, iż posiada jakieś inne atuty, dla których warto byłoby tam aplikować. Zacznij może od opisania nam tego, jak wygląda tam system wynagradzania, a także premiowania pracowników. Możesz to dla nas zrobić? Będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Pracownik ITB
@Danuta

Proszę bardzo. - System wynagradzania: Podstawa w wysokości 1/3-1/2 tego ile podstawowej pensji można dostać na rynku. Standardem jest brak podwyżek. Kryteria ich uzyskania nie są znane. Są one głównie uzależnione od tego jak jesteś blisko swojego kierownika i dyrekcji. Kilka lat bez jakiejkolwiek podwyżki to nic nadzwyczajnego w ITB, nawet jak pensje w branży w tym czasie idą w górę o 5-10% rocznie. Za pensje obecnych pracowników z 10-15 letnim stażem nawet osoby krótko po studiach nie chcą przyjść do pracy, więc dość częstym zjawiskiem jest, że nowe osoby z niewielkim doświadczeniem zarabiają więcej od już doświadczonych ludzi. Efekt jest taki, że doświadczeni ludzie regularnie się zwalniają i najczęściej zaliczając 2-3 krotny wzrost wynagrodzenia w nowej firmie. Premie? Są trzy główne rodzaje: - Premie kwartalne - od wyrobionego zysku. Jak w danym kwartale zarobisz dla instytutu ok. 3x tyle ile realnie kosztuje twoje utrzymanie (pomijając koszty rozbuchanej administracji i zatrudniania kolegów dyrekcji na lipnych stanowiskach) to z zysku, który wyrobisz ponad tą sumę dostaniesz ok. 15% w postaci premii. Dużo zależy do jakiego zakładu trafisz. Są takie gdzie ludzie kwartalnie dostają po 20 tys. zł, a są takie, gdzie premii praktycznie nie ma wcale. - Premie uznaniowe z puli dyrektora - zwykle 1-2 tys. zł mniej więcej raz na pół roku dla zwykłych pracowników (a i tak nie wszystkich) plus nawet regularnie kwartał w kwartał po kilka czy nawet kilkanaście tysięcy zł dla "swoich". - Premie za publikacje wysokopunktowane i staranie się o granty - niby są, ale prawie nikt ich nie widział, bo normalni pracownicy nie mają czasu na zajmowanie się działalnością naukową.

Anna Nwotna
@Danuta

Atuty są a co ma nie być oto kilka poniżej : _niskie zarobki _ mobbing _ praca w godzinach nadliczbowych _ wyzysk Pracodawca ubiera to w ładne zdania typu: Zarobki uwarunkowane doświadczeniem z wysokimi premiami. Atmosfera w pracy pozwala na rozwój i uczenie się. Stek bzdur w każdej ofercie pracy. Ludzie nie warto!!!!

Bogdan
@Anna Nwotna

Zarzut mobbingu to poważne oskarżenie. Mogłabyś podać przykłady, które potwierdzą Twój wpis? Chciałbym skupić się na tej części Twojej wypowiedzi, ponieważ brzmi ona najbardziej niepokojąco.

Anna Nwotna
@Bogdan

Przykład : twój bezpośredni przełożony przydziela ci zadanie, którego nie jesteś w stanie wykonać bo przekracza to twoje kompetencje (o czym on wie dobrze), daje krótki termin realizacji na wykonanie zadania przy czym wprowadza atmosferę stresu i ublizac ci wysmiewajac cię przed wszystkimi pracownikami. Jest to element bezwzględnego podporządkowania sobie pracownika aby przez zastraszenie mieć nad nim kontrolę całkowita. Jeśli manewr się uda następuje kolejny poprzez manipulacje a tutaj spektrum jest ogromne. Dla własnego zdrowia lepiej unikać tego zakładu pracy

stary pracownik

80% to belkot sfrustrowanych hejterow - zadnych konkretow - zadnych dowodow - jedynie obelgi i brednie

młoda pracownica
@stary pracownik

a pozostałe 20% ?

Russo
@stary pracownik

Bełkot to twoja wypowiedź. Prawda w oczy kłuję. Trolu z ITB

gata 12

jak wygląda praca w biurze? przy Filtrowej? i współpraca z merytorycznymi odnośnie zamówień publ. ?

Russo
@gata 12

Niewolnictwo tak wygląda za marne groszowe sprawy. Dodatkowo (usunięte przez administratora)

Danuta
@Russo

Dosyć dosadnie odpowiedziałeś na powyższe pytanie, co oczywiście szanuję. Trzeba jednak pamiętać, że kwestia wynagrodzenia jest tu raczej indywidualna. A ja natomiast chciałabym Cię zapytać o inną rzecz. Widziałam mianowicie, iż Instytut Techniki Budowlanej właśnie poszukuje młodych osób na staż: https://bip.itb.pl/kariera.html Orientujesz się może, jak długo trwa tam taki staż i czy po jego odbyciu istnieje szansa na pozostanie w firmie na dłużej?

RUSSO
@Danuta

Staż to jest tzw tania siła robocza od lat praktykowania w tym miejscu. Starsi pracownicy mają braki wykształcenia i w zakresie kompetencji. Średnio co 6 miesięcy zatrudniają młodych którzy pracują ponad siły w nadziei na stanowisko a to jest zwykle oszustwo.

Bogdan
@RUSSO

Chcesz przez to napisać, że osoby odbywające staż w firmie Instytut Techniki Budowlanej pracują tak samo ciężko, jak normalni etatowi pracownicy? Wiesz może, ile dokładnie czasu trwa cały staż? Z góry dziękuję za informację.

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Techniki Budowlanej - Warszawa

• Jak się pracuje w Instytut Techniki Budowlanej?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Techniki Budowlanej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instytut Techniki Budowlanej?

Instytut Techniki Budowlanej