Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) w Warszawa Księcia Bolesława 1/3

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4). Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) w Warszawa Księcia Bolesława 1/3

Bercik

a ja tam jestem zadowolony. robię robotę, czasem nie mam nawet czasu na śniadanie, ale czego to się nie robi dla firmy. gdyby nie ja, to zakład poszedłby z torbami. ciężkiej pracy się nie boję i chyba jako jedyny przychodzę też nieodpłatnie w niedzielę

Celina
@Bercik

Brawo Ty !!! Takich bohaterów Zakład potrzebuje .Tak trzymaj ????????????.

@Bercik

O rany. Ale jaja. To się nadaje do filmu śp.Bareji. Ja to jeszcze proponuję, abyśmy w ogóle my , pracownicy płacili do firmy kasę, że niby mamy możliwość pracy. Super byłoby z własnych wpłacanych pieniędzy utrzymywać zarząd , radę nadzorczą. Jak miło byłoby patrzeć na ich uśmiechnięte buzie i zadowolone jednocześnie. Ale cóż, na razie chcą zabrać i to nie sobie. Złóżmy zatem do naszych związków, zarządu i rady nadzorczej ultimatum , że żądamy zaprzestania jakichkolwiek pieniędzy dla załogi, bo w przeciwnym razie będziemy zmuszeni pracować 24 h na dobę, siedem dni w tygodniu przez 365 tych dni. Nie ma żartów panie prezesie.

Wie lepiej
@Bercik

czy się stoi czy się leży sześć osiemset się należy ☺️

Nico

Piękny (usunięte przez administratora) tam macie. Ale "góra" bawiła się jak na Karaibach. Były już dyrektor operacyjny nachapał się to go zwolnili i poszedł do innej firmy się bawić bez żadnych konsekwencji. Normalnie miód. No ale Spółka Państwa to zabawa trwa dalej

Wwa

Czy wiecie już o planach braku premii od września do odwołania ?

@Wwa

Wiemy tylko to, że nie masz takiej wiedzy i puszczasz plotki.

wyrocznia
@El Chapo

żebyś się nie zdziwił.

@wyrocznia

No i co? Wstrzymali ci premie? Śmiechu warte.

Pip
@El Chapo

@el chapo I co powiesz teraz na temat premi i dodatkow ?

@Pip

Jak nie dostanę to Ci powiem.

Albert Einstein

witam. co sądzicie o wyborze nowego prezesa wojskowych zakładów lotniczych?

Joker
@Albert Einstein

Władza upolityczniona , człowiek obskakuje stołki z ramienia parti

Glaca
@Joker

Oby tylko nie pozamiatał obecnych kierowników i obsadził ich stanowiska swoimi znajomymi. W czwartek coś w tym temacie może się wyjaśnić. Oby NIE.

pip
@Albert Einstein

Czy w przypadku nie wyłonienia prezesa w 1 konkursie nie powinien być 2 gi konkurs ?

wkrótce obnażę wszystkie wasze tajemnice...kochanków, przekręty na stanowiskach, królewskie koneksje..nadchodzę jak Król jak Pan Gamoniów którzy wykorzystują firmę do własnych korzyści materialnych w swojej niższości. Obnażę was skąd pochodzicie, bójcie się. Wy którzy Pana się nie lękacie a przed Panem i prawdą klęknięcie

Pan

El Chapo

Słuchajcie, rano jest już ciemno jak w d. Ludzie, którzy idą z buta są najczęściej ubrani w ciemne kolory i są ledwo widoczni. Czy firma mogłaby zapewnić jakieś odblaski dla tych ludzi? Na portierni mogłyby być do pobrania. Pomyślcie coś, póki się jeszcze nic nie stało.

Stanislaw

Witam.Mam pytanie odnośnie zaległej nagrody z zysku za zeszły rok(dawnej 13stki).Czy może ktoś wie w jakim miesiącu i czy wogóle zostanie wypłacona ???

Barbara
@Stanislaw

Dobre pytanie.Szkoda że mamy połowę września a nic słychać o wypłacie nagrody z zysku za 2020 rok .

Jak dużo osób pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)?

Pstrowski

Może z połowa zatrudnionych..

zając

około 400 tak myślę

@zając

Witam .Na jakie wynagrodzenie może liczyć Mechanik Lotniczy z 10 letnim stażem i czy po zwiększeniu kwalifikacji wzrasta znacznie wynagrodzenie ?

Elita
@Pstrowski

Aż tyle osób pracuje :) ??? To chyba sama ELITA pracuje :)

Belmondo

na początek ponad 6k netto, a po roku 10k

@Belmondo

Dziękuję za odpowiedź .Czyli wcześniejsze wpisy 3600-3700 (Brutto) są nie prawdą ?

Maciej
@Sergiusz

Belmondo może ma tyle, ale Sergiuszu tylko Twoje wartości są prawdą. Belmondo zapewne dorabia na boku w przemyśle filmowym i mu się przychody mylą.

Buldog
@Sergiusz

3600 to chyba jako konserwator zieleni w WZL-2, albo w dziale "zatrzymania ruchu" :-)

@Maciej

Rozumiem.Dziękuję Macieju w takim razie zycze samych sukcesów zawodowych w WZL-2 oraz efektywnego podnoszenia kwalifikacji co za tym idzie podwyższenia wynagrodzenia .

@Sergiusz

Pytasz o wynagrodzenie w Warszawie, czy Bydgoszczy?, bo to jest różnica. W Bydgoszczy są niższe zarobki. Powiedzmy jakieś od 2500÷2800 na rękę na początek jako świeży pracownik.

Paź
@Sergiusz

tutaj niestety z podnoszeniem kwalifikacji jedyne co wzrasta to obowiązki. pensja nie ulega zmianie. chociaż z drugiej strony to ludzi ktorzy naprawdę znają się na porządnej robocie możnaby było policzyć na palcach rąk, albo już emeryci. obecni pracownicy mają problem z awarią na stoisku żeby rozwiązać problem, a Ci którzy naprawdę znali się na pracy odeszli na wieczność, albo odpoczywają gdzieś w Bieszczadach dożywając sedziwego wieku

@Mechanik

Pytałem o zarobki w Warszawie . 2,5 czy 3 netto . To i tak znacznie za niskie wynagrodzenie dla mnie . Za te środki nie będę w stanie utrzymać rodziny . Mechanik życzę samych sukcesów w WZL-2 , Pozdrawiam .

@Paź

Z Twojej wypowiedzi wynika że i mniej wiesz i umiesz tym lepiej dla Ciebie :) Czy Twój przełożony- kierownik czy szef mają związane ręce ? Czy są po prostu SKĄPCAMI ? Przecież to jest oczywiste-pracownik poszerza wiedzę , podnosi umiejętności to trzeba go w jakiś sposób wynagrodzić .Lepiej wyszkolony pracownik będzie bardziej efektywny co przełoży się na zysk dla firmy .

Dziękuję, wzajemne. Pozdrawiam

@Sergiusz

Wiesz co , z 10 letnim stażem, to Ty kolego lepiej idź do Lidla. Jest obok. Kasę przytulisz na pewno większą niż w Wzl2 .A i kwalifikacje prędzej podniesiesz.U nas generalnie żadnych perspektyw. Omijaj z daleka

WZL Nr 2 S.A. w lokalizacji Warszawa zatrudniają obecnie ok. 400 osób.

@Buldog

Siedź na tej wiacie z dwoma lewymi rękami i się nie uruchamiaj. Jakbyś był na tym dziale to na pewno byłby zatrzymania.(usunięte przez administratora)

Leon Zawodowiec

czy szanowny Pan przewodniczący związków zawodowych w końcu ustąpi, czy dalej będzie sprowadzał na siebie pośmiewisko? ze wstydu zmienił nawet miejsce parkingowe, żeby nie wracać na piechotę na fajrant, poza tym myślę że poniesione dwie porażki powinny go w końcu czegoś nauczyć. pozdrawiam i życzę dobrych wiatrów

Miły pan
@Leon Zawodowiec

Tak jest! Trzeba skończyć z zastraszaniem nas na wydziałach, a i związków i rad pracowniczych! Wszystko na polecenie naczelnych łącznie z głównym alko na czele. Pozbyli się niewygodnych, bo audyty źle wyszły i uwagi są? A jak było z listami poparcia dla prezia, zastraszanie albo conajmniej niechęć za brak podpisu.  Kto nie pasuje  tego usuną i się nie cofnął, bo kasa, kasa i stołki tylko. W zamian co dają? Rodzinę z kancelarii do jakiegoś nadzoru wlaścicielskiego. Albo jakie powiązania mają z Panią od sprzedaży, a jakie ona ma i z kim? aż huczy od kolesiostwa w biurowcach. Co w komunikacji robią, jakie obowiązki poza wysyłaniem gazetki PGZ i halo WZL, jakie kompetencje? Może ma to związek z wieczornymi naradami w podziemiach ikara? Tam dopiero rozwijają Lotnicze kompetencje. Co w  zamian? 5-8 tys na rękę przy zarobkach mechanika 3 tys??? To kto tu na zakład pracuje! Otwórzcie oczy!!! Warto wiedzieć:

@Leon Zawodowiec

Człowieku, czep się pociągu. Albo najlepiej kadry i to tej na samej górze. Zgorzkniałe i zasiedziałe LWP. Wszystko co ich interesuje to teraźniejszość, żadnych zmian bo dla nich to tylko kłopoty.Więc zostaw przewodniczącego w spokoju. Tak, popełnił kilka błędów, ale kto ich nie ma na swoim sumieniu.

@GLACA

Ja myślę że ten Pan na stanowisku przewodniczącego to jest błąd.

Mieczysław
@Miły pan

Miły Panie popieram Twoją opinię . 3 tyś dla mechanika za ciężką odpowiedzialną pracę ? Przy obecnych cenach to głodowa stawka ;( W takim razie niech teraz szlachta wyjdzie z biura za kasa rękawy i bierze się do ostrej roboty !!! Plan w tym roku napięty a efekty mizerne...

@Miły pan

Apropos mechanika który zarabia kasę dla zakładu. Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy zna na swoim wydziale mechanika, który pracuje bezpośrednio przy agregatach lub przy silniku, który ma status specjalisty? Jak to wygląda kiedy mechanicy z dość pokaźnym stażem i mający olbrzymie doświadczenie muszą czapkować przed specjalistami z zaledwie kilkuletnim stażem. Kto to nadaje takie tytuły i na jakich zasadach. A wszystko jak zwykle z Bydgoszczy...............

Na jaki adres e mail można wysyłać cv do wzl 2 warszawa ?

Ilu zmianowa jest praca w wzl 2 warszawa ?

Zenek
@Kandydat

Praca jest jednozmianowa z wyjątkiem stacji prób silników, tam są dwie zmiany.

Krzyk

Drodzy pracownicy WZL-4 Warszawa! Apeluje do wszystkich. Wznieśmy się ponad podziały! W drugiej turze głosujmy tylko i wyłącznie na sprawdzona kandydaturę czyli Tomka! Pozdrawiam Edvarda Muncha

Błędne koło
@Krzyk

A nie zastanawia Państwa to, że związki zawodowe nie poparły Pana Tomasza? Czyżby współpraca się z nim nie układała? hm... to daje do myślenia Pozdrawiam Jacka Malczewskiego

Wydział P-1 (PAW)
@Krzyk

Pan Tomasz to wspaniały człowiek. jest niezwykle uprzejmy i kulturalny, pod tym wzgledem większość mogłaby się od niego uczyć zasad dobrego wychowania. zawsze każdego wysłucha, ale przede wszystkim wypowiada się bardzo mądrze na każdy temat i myślę, że zasługuje na to, żebyśmy teraz wszyscy stanęli za nim razem i pokazali jaka jest moc naszego zakładu. walczmy do końca, pozdrawiam

@Błędne koło

Zastanawia zastanawia...w bydgoszczy jak im się współpraca z kandydatką nie układała to wybrali nową bez mrugnięcia okiem a my się zastanawiamy co Pan Tomasz dla nas zrobił i płaczemy nad jego stażem w firmie....

@Wydział P-1 (PAW)

Oczywiście pełna zgoda co do opisu Pana Tomasza ....Pełna Kultura , uprzejmość i wszystkie pozostałe cechy wymienione w opisie ale my potrzebujemy SKUTECZNOŚCI a tego niestety Panu Tomaszowi brak...wiem to przykre ale fakt.

Bolek
@Błędne koło

Biorąc pod uwagę co reprezentują sobą nasze związki zawodowe ,nie poparcie Pana Tomasza tylko zmotywowało załogę do zagłosowania na Niego.Mam nadzieję że koledzy w Bydgoszczy dostrzegą ,że tak naprawdę to Pan Tomek jest przedstawicielem załogi w Warszawie.

smutny
@wesoły

Rozumiem, że kontrkandydat zrobił dla firmy wiele. Może jakiś przykład?

Zaciekawiony
@Błędne koło

A może ktoś manipuluje zarządem związków? Czy to związki jako ogół związkowców nie poparły? Były jakieś sondaże albo głosowania w związkach? Ważne że współpraca zarządu związków z Zarządem Spółki się układa ha ha ha.

jem zupę
@wesoły

oczywiście że związki nie poparły Pana Tomasza i za nic mają nas, pracowników WZL-4. jakim trzeba być tępym narzędziem, żeby jeszcze się nie domyślić o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. skuteczność to była gdy wzl-4 był niezależną placówką, teraz to już jest musztarda po obiedzie i każdemu prócz Panu Tomkowi nie będzie na Was zależało za bardzo. Będą wam mydlić oczy, co to oni nie zrobią, jakie to mają plany wobec zakładu i na tym się skończy. szukacie skuteczności? trzeba było, gdy były zebrania na hali z prezesem zabierać głos a nie stać jak słup i przyklaskiwac. nagle zapomnieliście języka? teraz chcecie skuteczności...

@smutny

Na pewno kontrkandydat jeszcze niczego nie zepsuł a to już dobrze wróży na przyszłość ;-) natomiast zastanawiam się co Pan Tomasz zrobił dla nas ??? i jakoś nic mi się nie przypomina ...za to dużo zrobił dla Siebie....Pięknie brzmiąca anglojęzyczna nazwa stanowiska pracy doskonale komponuję się z korporacyjnym bełkotem...to naprawdę robi duże wrażenie....a nam pozostaje narzekać na związki zawodowe i płakać ( ze śmiechu oczywiście )

poprawne koło
@smutny

tak, zrobiono wiele, np nową palarnię.

The Sound od Silence
@Krzyk

Proszę usłyszcie mój głos. Warszawa głosuje na TOMKA FORTUNĘ, słyszę to w głosach na korytarzach. Zwracam się do NASZYCH KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z BYDGOSZCZY i proszę Was rozważcie kandydaturę TOMKA FORTUNY. Tomek jest jednym z nas, „zwykłym” pracownikiem z 20-letnim stażem w WZL. To człowiek obdarzony empatią, poczuciem sprawiedliwości społecznej, uczciwością, ale także dobrze wykształcony, rzeczowy, kompetentny i nie brak mu odwagi. Jeżeli chcemy aby GŁOS PRACOWNIKÓW był słyszalny to właśnie Tomek jest najlepszym kandydatem aby go wyrazić. Tomku tą drogą chcę Tobie podziękować za to co zrobiłeś do tej pory a jest tego dużo. Wiem, że robiłeś co mogłeś aby zadbać o pracowników WZL. Podziwiam Cię i jeszcze raz dziękuję. Życzę wygranej. O Organizacji Pożytku Publicznego działającej na terenie Zakładu w Warszawie napisze tylko, cytując słowa piosenki: „Czcicie Neonowego Boga a Wasza cisza rozrasta się jak nowotwór”. Niech utwór The Sound of Silence będzie dla nas wszystkich przestrogą i natchnieniem. Pozdrawiam, Paula Simona & Arta Garfunkela

@The Sound od Silence

Pięknie, górnolotnie jak na lotników przystało. wzruszyłem się do łez...tylko ta mowa trawa już nie działa. Kilka faktów tak dla przypomnienia....jak nas bydgoszcz przejmowała Pan Tomasz był w radzie nadzorczej i co ...??? Przy negocjacjach słyszałem że również pomagał a efekty znamy dobrze ...chyba czas na zmiany bo to " stare i dobre " to nam już boczkami wychodzi...

kitajec
@Błędne koło

proponuję, aby wszyscy "pseudo związkowcy" poszcuci przez swojego guru, który dał instrukcje co mają robić, opuścili miejsce forum. zniszczycie wszystko i jedyne co mnie zastanawia, to postawa pracowników wzl mająca klapki na oczach. Wstyd

master szaolin
@Wesoły

jak nas bydgoszcz przejmowała to pan Tomasz nic już nie mógł, bo pfu! "związki" podpisały przejęcie. inaczej dalej byśmy byli niezależni, a teraz czego się doczekaliśmy? hotel do skasowania, mała piątka do skasowania, samochodówka do skasowania, magazyny i straż do skasowania, tylko patrzeć jak i natrysk plazmowy zaraz zwinie też żagle. Zostaliście sprzedani za paczkę fajek, ale dalej usilnie mówicie ze pada deszcz, kiedy ktos pluje wam w twarz, ale polacy to taki niemądry naród, który nie potrafi uczyć się na własnych błędach co pokazywała już nie raz historia

@kitajec

To prowadź dobry człowieku a na pewno na czele tego pochodu pseudo związkowców wraz z Tobą pomaszeruje Pan Tomasz który ( jak ptaszki donoszą ) promował się dziś w bydgoszczy z asystą przewodniczącego zakładowej solidarności ....ciekawe czy to oznacza że związkowa konkurencja dotarła do Nas ....

@Błędne koło

To nie związki tylko jak to się przewodniczący wyraził: "zarząd w poszerzonym składzie" Mam nadzieje że ten poszerzony skład to nie jest przewodniczący i prezes.

@Błędne koło

Ja nie wiem dlaczego moje odpowiedzi są kasowane. Kandydatka ma tylko i wyłącznie poparcie przewodniczącego i nikogo poza nim.

Wilhelm dowódca
@Wesoły

Chetnie bym was poprowadził ku jasnemu światłu, ale co ja mogę. Najpierw oddajcie te swoje ciepłe stołki których tak usilnie się trzymacie bo bez tego mam związane ręce

@Wilhelm dowódca

Piszesz że masz związane ręce ??? A może raczej ściśnięte pośladki bo żal je ściska ??? Żal że nie jesteś w związkach gdzie są ludzie którym się jeszcze coś chce a nie tylko siedzą ja Ty i płaczą ...może zamiast krytykować zacznij działać...

Wilhelm już zdobywca
@Wesoły

po tym co zobaczyłem i co się tam wyprawia, to masz rację nie jestem w związkach i jestem z siebie dumny. honor mi by na to nie pozwolił, pozdrawiam

Krzysztof szef szefów
@Wesoły

ludzie którym się jeszcze coś chce? chyba nie mówisz poważnie. zakład się sypie, ze wszystkimi są problemy, ale nikomu na niczym nie zależy. gdzie są ci którym się tak chce? siedzą cicho, ważne że przelewy idą

@Wilhelm już zdobywca

Piszesz honor i może masz racje. Ciekawe czy to " coś" będzie miał też Nasz przewodniczący i zrezygnuje z funkcji czy będzie udawał że nic się nie stało..." nic sie nie stało " to nasza narodowa piłkarska przyśpiewka to może być i związkowa . Trochę tylko wstyd przed związkowcami z bydgoszczy ale cóż jak brakuje honoru to i wstyd można zakryć.

do błędnego koła...
@Błędne koło

otóż zastanawia nas ten fakt. zastanawia nas bardziej, dlaczego przewodniczący związków zawodowych był tak bardzo przeciwko Panu Tomaszowi, zmobilizowal cały swój elektorat do walki z nim, ale na końcu poniósł porażkę. pamiętajcie, jesteśmy głosem WZL-4 jeśli tylko wspólnie połączymy swoje siły. kazdy z nas, Ty, ja, inni. dokonała się rzecz niespodziewana przez co niektórych. pokazaliście, że jesteście wielcy. pozdrawiam Was - załogo WZL-4, jak również pracowników WZL-2 Bydgoszcz i gratuluję Panu Tomkowi. to nie był zmarnowany głos.

Grażyna
@Krzysztof szef szefów

Nie ma i nie będzie chętnych... .Za te grosze co płacą mechanikom ok 3tyś to niech sobie ludzi zatrudnią ze WSCHODU i płacą w kopiejkach .

Lotnik

Czy z biura ktoś bierze udział w wyborach pracowników do Rady Nadzorczej? W tym roku po raz pierwszy kandydat nie musi mieć egzaminów, brak jest ograniczających wymogów, każdy z nas, pracowników może kandydować o ile zbierze podpisy od 15 % pracowników, to tylko ok 200 podpisów. Poprzednie pytanie zostało wykasowane, więc ponawiam.

@Lotnik

Z biura ktoś bierze ale nie wszystkich by pewnie Lotnik poparł. Pan Tomasz, którego poparłem, wspomniał, że przy 800 osobach z innej lokalizacji nawet te nasze 400 przepadnie niestety, ale trzeba próbować.

eliminator
@Mechanik

witam serdecznie. poparłem Pana Tomasza również, ale zastanawia mnie, czemu nie poparły go zakładowe związki zawodowe?

Stolarz
@eliminator

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi, hehe.

Valdemar Baldhead
@eliminator

Fakt braku poparcia przez związki Pana Tomka jest... nie napiszę bo wybaczcie brak mi słów. Jest On nadal członkiem związków z bodajże 15 letnim stażem i szkoda, że nie wszyscy o tym wiedzą. W zamian popierają osoby, których umocowanie w zakładzie nie jest do końca znane. To co zrobiły związki to delikatnie mówiąc strzał we własne kolano, ale może realizują jakieś własne cele. Wstyd proszę Państwa, wstyd.Osobiście mam zamiar poprzeć ludzi niezależnych i mam w głębokim poważaniu rekomendacje "pseudo" związkowców. A jako że najbardziej bolą kary finansowe to może powinniśmy zastanowić się nad zmniejszeniem wpływów organizacji związkowej, bo i z kandydatami niewypał i realizacja porozumienia leży na całej linii.

goniec na g7
@Valdemar Baldhead

a co komu zależy, za chwilę emeryturka, ważne ze kasa się zgadza, a zakład niech się topi we własnym bagnie. upadek i tak jest bliski, sami chcieli przejęcia to go mają, a związki tylko dały zielone światło, bo jak zwykle nie wiadomo o co chodzi. powstały jakieś tymczasowe etaty o dziwnych nazwach, o których za chwilę nikt nie będzie pamiętał i wtedy nie będzie narzekania tylko każdy grzecznie sie spakuje i zakończy swoją historię z zakładem (mowa o emerytach wojskowych) i nie ma tu mowy o żadnym okresie ochhronnym. angaż to angaż i lada moment wygaśnie, właśnie tak załatwia się tych opornych, którzy myśleli że nie ma na nich mocnych. kiedy w końcu nauczymy się wyciągać wnioski i przestaniemy brnąć w obietnice tych, dla których i tak nic nie znaczymy? ale jeden z drugim czuje się doceniony, bo wystąpił w gazetce. niech tylko się nie zdziwi jak złudne jest to przekonane. pozdrawiam myślących i nie polecam się na przyszłość.

Nauczyciel kontrolerów

Jak zwykle (usunięte przez administratora) burza(o darmową noclegownię)mało istotna dla zakładu. Komuś nie pasuje to się zwolni, ktoś inny wynajmie mieszkanie. Mi was hotelowych misiów nie szkoda.

kung fu

jak to jest z tym hotelem? teraz trzeba będzie wynajmować na mieście. spełnia te wymagania, czy niespelnia?

Panda
@kung fu

Поживём увидим

@kung fu

Przepraszam, a co za problem wynająć sobie mieszkanie np. za 1000zł?Chyba już wystarczająco długo istniał hotel prawie za darmo.

Misio

Za 1000 w Warszawie???

Słoik
@Gość

Pewnie że tak,są tacy co mają mieszkania a i tak mieszkają w hotelu...

Wek
@Słoik

O proszę .Sami inwestorzy .

miś z okienka
@Gość

no, ktos kto przyjeżdża ze wsi z małym tobołkiem i z dwoma groszami w kieszeni ma gorzej od tego, ktoremu mama kupi własne m2 i opłaca czynsz. takiemu który nie ma niczego owiele łatwiej jest się utrzymać w przyzakladowym hotelu i oszczędzić na jedzenie, z tej i tak nieproporcjonalnej pensiny, bo chyba się ze mna zgodzisz? choć do pewnych swoich wniosków musisz jeszcze dorosnąć. ps. prawie za darmo to Ty otrzymujesz pensję, bo marny ten Twój wkład w rozwój zakładu. pozdrawiam

Słoik

A czy są tacy w hotelu?

Jan Patolog
@Słoik

większość, która tam mieszka ma swoje mieszkania które wynajmuje na mieście i dodatkowo przytula za to kasę, a tacy najbardziej zrzędzą i ubolewają. to nie lata 80, kiedy mieszkało sie w hotelu za 100 zł bo do domu było 200 km gdzie jeździło sie tylko na weekend. ale sa tacy którym zawsze będzie mało. taka mentalność drobnomieszczaństwa

@miś z okienka

Noo to jak taki co zarabia tu marne grosiny to niech zabierze te swoje malutkie tobołki oraz te dwa grosiny i wraca sobie na wieś. Chociaż zaoszczędzi na paliwie.

pan mirosław
@Gość

gdyby nie Ci przyjezdni, to zakład by nie istniał. taki pewnie z Ciebie warszawiak, a ciekawe skąd pochodzą Twoi dziadkowie / pradziadkowie rodowity warszawiaku, bo tych jest w warszawie promil. ciekawe kto wtedy by pracował w zakladzie. a myślisz ze kto odbudowal warszawe po wojnie? wlasnie Ci przyjezdni ze wsi.

Warszawski Kasztelan
@miś z okienka

Waść Pan nie szukać sprawiedliwości bo nie znajdziesz. Rozumiem Twoją flustracje z powodu zamknięcia taniej nie rentownej dla zakładu noclegowni .Uważasz Waść że wszystkim co mają własnościowe M w Wawie Mama kupiła mieszkanie ? Ludzie żeby coś mieć zaciągają kredyty i płacą odsetki .Nikt nikomu nic nie rozdaje ...A Ty Waść chciał byś za darmo pomieszkać a pieniążki odłożyć sobie na konto .A potem na wsi wystawić piękny domek i żyć jak książę .Przykro mi że ta bajka się skończyła .Z poważaniem Warszawski Kasztelan .

Osa

Czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego z terenu za wydziałem P-2 znikają skrzynie? Czy tamtejszy teren też został już sprzedany jak połowa zakładu? normalnie SUPER, nic tylko dalej skakać z radości i podpisywać petycje.

Realista
@Osa

To nie żadna tajemnica. Wzl w tym miejscu nie ma racji bytu. Za 6-7 lat będzie tu osiedle i tereny rekreacyjne.

Popek Monster P-2
@Realista

dlaczego tak uważasz? zakład jak najbardziej ma rację bytu i przez najbliższe 15-20 lat mógłby dalej funkcjonować

Realista
@Popek Monster P-2

Zwróć uwagę, że akcent tu jest położony na W TYM MIEJSCU. Przedmówca zapewne miał na myśli, że zakłady pracy są w dzisiejszych czasach przenoszone poza centrum i poza obszary zamieszkane. Jak wszyscy wiedzą, firma ma swoją lokalizację w Zielonce, od dawna są plany przenoszenia w miarę możliwości działalności do tej drugiej lokalizacji. Oczywiście nie wszystko da się przenieść. Mam nadzieję, że tak czy owak zakład (dawne WZL4) będzie dalej funkcjonował przez najbliższe 20 lat albo i dłużej. Jedyne, czego byśmy nie chcieli, to przeniesienie zakładu do trzeciej lokalizacji (Bydgoszcz).

Abdullah
@Realista

nic dziwnego, jak się ma prezesów którzy rozsprzedaja ziemię w około zakładu, to później zakład w sąsiedztwie osiedli nie ma racji bytu. Dlaczego jakimś trafem sąsiadujący ITWL nie wyzbywa się do dzisiaj swojej ziemi? zobaczcie jakie to olbrzymie tereny, ciągną się wzdłuż trasy s8. i jakoś firma znajduje się w centrum miasta. tu nie chodzi wcale o kolidowanie z obszarami zamieszkanymi, tylko o PIENIĄDZE, które z uwagi na lokalizację są olbrzymie.

obserwator

Andrzeju T. Mam nadzieje że ktoś za Twoją kulturę wyciągnie wnioski i mam nadzieję że będziesz prosił mnie o 5 zł,(usunięte przez administratora)...ja w stosunku do Ciebie mam kulturę i polituję się i dam Ci te 5 zł na kuflowe. Mam nadzieję że nowa władza pogoni takich buraków i zrobi porządek .

Nauczyciel kontrolerów

Kto wymyślił audyt kwietniowy i czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji?

Zorientowany
@Nauczyciel kontrolerów

Ponoć audytorzy idą jak burza i z wiadomości drugiego obiegu, wiem że wiedzą gdzie zaglądać na wydziałach. I wcale nie są stanowiska pracy. Są dobrze poinformowani i nic się przed nimi nie ukryje, nawet najmniejsza podkładka niewiadomego pochodzenia. O co tu chodzi?

Kolumb odkrywca
@Nauczyciel kontrolerów

Konsekwencje? Człowieku, to jest praktycznie początek końca WZL w Warszawie. Niestety ale za miesiąc podejrzewam że nie da rady złożyć absolutnie nic. A poza tym rzeczywiście zewnętrzna komisja ma namiary na każdą dziuplę na wydziałach. Ciekawe kto jest kretem?

Ktoś
@Zorientowany

Potwierdzam. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że szukają naprawdę tam gdzie mają namiary. I są to zakamuflowane kanciapy, schowki wszelkiego rodzaju i ukryte pomieszczenia. Ponoć w WZL jeszcze nie było takiego auditu.

piotr

czy możecie mi powiedzieć, czym zajmują się na wydziale P-5? z tego co widzę i parokrotnie już zaobserwowałem, to siedzą tylko i czytają gazety, albo w telefonach.

Wieczysław
@piotr

Daj spokòj chłopakom .Nie wymyślaj , znajdź sobie jakieś zajęcie np odśnieżanie .

@piotr

Bzdury piszą na tym forum.

edward

bzdury? przejdz się na wydział jako zwykły pracownik w godzinach porannych, to zobaczysz jak tam się pracuje. dopiero przed tymi, których się boją, to udają że pracują i nagle jakoś każdy się czymś zajmuje. prawda jest taka, że nie potrafią nawet dobrze wykonać swojej roboty i często nie mają o niej zielonego pojęcia. Czasy, kiedy pracowali tam ludzie znający się na robocie dawno już minęły i zostali sami (usunięte przez administratora) czyt. nieudacznicy udający niewiadomo kogo.

Obserwator
@edward

Witam serdecznie .Wytłumacz kolegom na forum a propos tej pracowitości na wydziałach ... Jak to jest że pracowników produkcyjnych jest ok 170 a zakład zatrudnia ok 470 osób ??? Mówimy o oddziale w Warszawie .Czy uważasz że produkcja zaniedbuję swoje obowiązki ??? Jeden pracownik produkcyjny przypada na trzy osoby zatrudnione .Wskaż mi chociaż jedną firmę w kraju gdzie ilość zatrudnionych osób na produkcji jest trzy razy mniejsza do ilości zatrudnionych osób w zakładzie pracy .Pozdrawiam .

Helena
@edward

Jak nie potrafią dobrze wykonać swojej roboty ? . Wytłumacz nam wszystkim czemu silniki wychodzą na hamowni ? Czy uważasz że to zbieg okoliczności ? Powiem ( ci ) coś dzieciaku za nim coś napiszesz to przemyśl to 3 razy . ( ty } jesteś nieudacznik że takie głupoty wypisujesz .

@edward

Ale bzdury piszesz. Ty zapieprzasz od rana? Tak, ale po innych wydziałach obserwować chyba i donosić. Pewnie jak cala rodzinka. Na każdym wydziale tak jest. To ze posiedze trochę z gazeta to takie ważne? Ważne chyba ze robota zrobiona. Nieroby to na biurowcu. Nieroby i tchórze.

Biedak

Witam. Nie wiem po co wypisywać tyle spraw które dotyczą wewnątrz zakładu. Jest jak jest i lepiej nie będzie czasy 90 lat już dawno za nami. Sam osobiście ubolewam tylko nad tym że nie słucha się w tym zakładzie ludzi z szarej strefy którzy tu tak naprawdę są fundamentem tego zakładu. Jeśli nie możemy się spotkać z powodu epidemi może warto założyć jakiś portal wewnętrzny gdzie robione były by głosowania wyrażanie opini pracowników prośby i tym podobne. Mysle ze w zakładzie problem dotyczy pieniędzy przede wszystkim. Kolejność powinna być taka pracownik pracuje i zarabia szef za wszelką cenę szuka pracownikowi zajęcia by mógł sam zarobić i wszyscy byli by zadowoleni a wszystkie brudy każdy zostawił by dla siebie Pozostałe kwestie odnośnie podziału płac zostawię bez komentarza na każdym dziale są zbyt duże rozbieżności każdy rozumie staż ale bez przesady dziś na budowie stary murarz zarabia 25zl ale młody co zna się na robocie dostaje tyle samo i jeden drugiemu nie wytyka

Vladimir

Dzień dobry. Może ktoś z Państwa coś wie na temat bilansu firmy za 2020 rok. Czy bilans był dodatni czy ujemny? Czy możemy liczyć na nagrodę z zysku w tym roku?

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) - Warszawa

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 82, z czego 15 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)