Asseco Business Solution

Szczecin

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 137 ocen.

Opinie o Asseco Business Solution

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Asseco Business Solution

Weronika

@Pracownik, jakie zmiany w związku z tym czekają osoby, które były dotychczas pracownikami Asseco Business Solution? Możesz wypowiedzieć się na ten temat? Twoja opinia będzie cenna dla tych użytkowników, którzy zaglądają na ten wątek, ponieważ są zainteresowani współpracą z tym pracodawcą.

Waldi

Zastanawiam się jakie zmiany przyniesie ta zmiana nawy firmy.

Pracownik
@Waldi 05.02.2018 08:52

To nie jest zmiana nazwy, tylko firma Macrologic została wykupiona przez Asseco BS i jest teraz jedną z kilku linii produkcyjnych.

Administrator

Rzetelne opinie dotyczące pracy w danym przedsiębiorstwie, to cenne wskazówki dla osób, które rozważają zatrudnienie w firmie. Posiadasz informacje na temat atmosfery panującej w Macrologic S.A.? Napisz o tym!

Pracownik
@Administrator 03.02.2018 12:46

Aktualnie nie ma Macrologic SA, jest Asseco Business Solution. Więc chyba należy zamknąć wątek.

Nick

Ale mogiła

B.
@Pytanie 16.10.2017 14:50

Macrologic w swojej historii już kupowało różne spółki i nie zawsze na tym dobrze wychodziło.., ale może chodzi o to że ABS w chwili zakupu było znacznie większą spółką niż MCL, Chodź w obecnej sytuacji jak to MCL zostało kupione rożnie może być... Na pewno wiele zmieni się dla pracowników i nie koniecznie na lepsze ,a klienci ... cóż jak pracownicy będą zadowoleni to klienci na pewno też jeśli będzie inaczej ... sami sobie dopowiedzcie.

P.
@Pytanie 16.10.2017 14:50

A dlaczego Macrologic nie kupił Microsoftu albo Oracle'a??? Ktoś wie? Może Pan TK z Zamościa??? :)))

Nikt

Ale cisza. czy ktoś jeszcze tam jest. Ludzie napiszcie coś. Gdzie są trolle, pracownicy itp? Wszystkich już zaorali?

em
@Nikt 06.09.2017 09:59

Nikogo nie zaorali.

me
@em 06.09.2017 13:16

Gdzie nikogo nie zaorali?

P.

Uwaga! Jeżeli chcielibyście dogadać się z tą firmą na wspólne projekty - to odradzam!!! Chodzi mi o podwykonawstwo, współpracę b2b, umowy zlecenia, itp. Dogadywanie się z tymi panami nie wchodzi w grę - jak się na coś umówią to na pewno zrobią inaczej. Nie przyjdą na spotkanie, nie dadzą znaku, nie zrealizują uzgodnień. Umówią się na jakiś termin i nic.... Wszystko bierzcie twardo na piśmie!!! Uważają się za panów twojego czasu (nawet jeżeli jesteś zewnętrzny) i to ty musisz się dostosowywać do ich zachcianek podczas projektu. Po prostu brak szacunku do drugiego człowieka. Zgadzam się z tym co napisał ktoś wyżej - to taki PRL... Szczególnie pan TK z Zamościa, ale jest też kilku innych...

QUBUS
@P. 11.08.2017 10:39

W jakim charakterze współpracowałeś z nimi? Kierownik wdrożenia? Programista? Jak cie potraktowali? Npaisz coś więcej.

P.
@QUBUS 11.08.2017 21:16

W jakim charakterze - pozyskiwania nowych klientów. Kiedy podejmowałem współpracę z Macrologic myślałem, że to podstawa dla każdej firmy - nowe kontrakty i portfel nowych klientów na przyszłość. Okazało się, że Macrologic nie lubi się rozliczać z takich "usług"... Kiedy oni już złapią klienta to zapominają kto im to załatwił i jest nagłe "oziębienie" kontaktów. Jeżeli nie ma się umowy, która na 200% wszystko gwarantuje to nie ma co liczyć, że rozliczą się uczciwie. Po prostu nie liczcie na zwykłe fair play ze strony Macrologic!!! Jak mnie potraktowali - pan TK potrafi po prostu nie przyjść na umówione spotkanie. I oczywiście nie daje żadnego znaku że go nie będzie. Piszesz sms-y "co się dzieje" a on zbywa banałami "nie zrozumieliśmy się", "może za tydzień"... Inny przykład - postawa Macrologica "mamy uwagi do twojej pracy". Czyli załatwiłeś im klienta, podpisali umowę, zarobili pieniądze, ale do mnie mają uwagi. Niezłe, co? Oczywiście wszystko to szukanie kruczków i haczyków na współpracownika, byle tylko go zostawić bez wynagrodzenia.

3łonek

Rozpoczęły się poważne zwolnienia.

Nick
@MacroAsseco 08.08.2017 12:13

to nawet lepiej!!! :) niech zostanie nazwa i te ich systemiki. byle zniknęli ci ludzie... jeżeli Asseco rozwinie te produkty lepiej to niech to robi pod starą nazwą. byle ludzie z branży nie mieli już nigdy do czynienia z osobami którę kierowały Macrologikiem. taki typ "menedżer z proletariatu w czasach PRL". zamordyzm i "ja wiem zawsze najlepiej" chociaż moje czasy już dawno minęły... ;-)

obserwator
@Nick 08.08.2017 14:42

Czytając Twoje posty, wnioskuję że sam wyznajesz podobną postawę. Nie usprawiedliwiam tutaj nikogo, bo nie znam genezy Twojego sporu z kierownikiem w tej firmie, ale pamiętaj, że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Może po prostu nie warto tak pluć na wszystko dookoła.

Inkasent

Ale cisza. Czy ostatni zgasił światło?

moja yoga

Dajcie już spokój osobie podpisującej się janek/MacroAsseco/inwestor. To schizofrenik - żyje w innym świecie, który sam sobie wykreował. Gdzie wszystko jest sukcesem. Gdzie to Macrologic przejmuje Asseco a nie odwrotnie. Gdzie po przejęciu nie będzie zwolnień i nagle wszyscy pracownicy Macrologica będą żyli w dostatku i zrobią zawrotne kariery. Może to efekt ogromnego stresu związanego z ostatnimi zmianami w Macrologic? Może to go przerosło i nie potrafi odnaleźć się w tej sytuacji?

janek
@moja yoga 12.07.2017 13:43

Twoja odezwa "dajcie spokój" i przypisywanie komuś tego, czego nie powiedział, to czcze gadanie, tak jak wszystko, co piszesz o Macrologicu. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że jeszcze tu wrócisz, chociażby pod innym nickiem.

abcd

I właśnie dokładnie tak jest (było ?) w Macrologiku... Wieczna propaganda sukcesu... Firma się wali a szefostwo wpaja ludziom że jest wielki sukces... Pracownicy widzą, że coś jest nie tak, sprzedaż nie idzie, nie ma tyle nowych projektów co kiedyś... A szefowie że jest sukces, sukces!!! To są właśnie (były ?) metody Macrologika na zarządzanie... Żałosne...

janek
@abcd 12.07.2017 10:03

Jeżeli pisanie jak jest jest dla Ciebie propagandą sukcesu, to niech tak zostanie. No i nie pisz, błagam, że pracownicy to, czy tamto. Sam jestem w tej firmie zwykłym pracownikiem i nie życzę sobie, by tacy ludzie jak Ty, pisali w moim imieniu. Szczególnie, że mocno mijają się z prawdą.

anonim

(usunięte przez administratora)

Kompilator

To nie zadziała. Dostaję "FATAL_ERROR"

real
@Kompilator 05.07.2017 14:30

To się nie kompiluje, to się realizuje.

MIś

Grupa Asseco to mistrz świata w optymalizacji zatrudnienia. Gdy poprzednio Asseco Poland przejmowało np. Infovide-Matrix, to cięli równo z trawą, a poczciwe Infovide zostało zjedzone i już nie istnieje. Asseco BS nie może być gorsze od spółki matki. Kto wie, może nowy system Macrologica będzie się nazywał Asseco Softlab ERP... :D

moja yoga
@janek 10.07.2017 15:40

A ten swoje... Jaki sukces??? Dla której firmy jej sprzedaż jest sukcesem??? Panie "byznesmenie" w białych skarpetkach do garnituru... :))) Właściciel sprzedał firmę bo nie miała przyszłości. Merit to porażka. Brak wizji, planów i strategii. To był ostatni dzwonek żeby to jeszcze sprzedać, bo potem to już tylko za symboliczną złotówkę... ;)

janek
@moja yoga 11.07.2017 10:17

Kolega, to już chyba zupełnie odleciał :)))). Sukces Macrologica to przede wszystkim świetny zespół ludzi, innowacyjny produkt, który coraz lepiej się sprzedaje i duży kapitał, który odtąd stoi za spółką.

GPW

Cytuję: Zarząd stwierdza, że: (a) interes Spółki nie dozna uszczerbku w wyniku dojścia wezwania do skutku, (b) zatrudnienie w Spółce nie ulegnie istotnym zmianom, (c) strategiczne plany Wzywającego są zgodne z długookresowym interesem Spółki, (d) strategiczne plany Wzywającego nie oznaczają prawdopodobnie istotnych zmian w zatrudnieniu w Spółce oraz zmian w lokalizacji prowadzenia jej działalności, (e) cena proponowana w Wezwaniu odpowiada wartości godziwej Spółki. Czyli "główny" akcjonariusz już was sprzedał moi drodzy.

JanuszZ
@GPW 15.05.2017 18:33

Pewnie główny akcjonariusz już od dawna planował pozbycie się firmy, dogadywał się z potencjalnym kupcem, ale pracownicy oczywiście nic nie wiedzieli. I stąd był taki chaos, rotacja i tylu niezadowolonych pracowników. Można powiedzieć, że teraz wiele się wyjaśnia...

Nick

No nie - nie mówcie mi, że Assceo chce przejąć Macrologica bo jest taki dobry... :))) Pewnie Asseco weźmie prawa do produktów, kilku lepszych pracowników i tyle zostanie po Macrologicu. Zresztą on nie jest więcej warty... A na poważnie - faktycznie największym przegranym tego wszystkiego będą klienci i użytkownicy systemów ML.

Nick2
@inwestor2 11.05.2017 11:54

Ale masz wiedzę w temacie, ręce opadają. Proponuje zapoznać się z zasadami wezwania do sprzedaży akcji. Inwestor....

inwestor2
@Nick2 11.05.2017 13:21

Nick, to nie pierwsze wezwanie na rynku. Ryzyko oczywiście jest, ale jeżeli dostajesz palpitacji serca na myśl o nim, to lepiej się trzymaj daleko od rynku. Sama procedura jest standardowa i już nie pierwsza spółka w ten sposób zmieniła właściciela. Ta spółka po prostu była mocno niedowartościowana i za tak małą kasę nikt by jej nie sprzedał. Stąd dodatkowe 50mln w wezwaniu.

abcd

Hej ludzie, Widzę coś dziwnego - teraz jest duże przyspieszenie z kończeniem wdrożeń. Kierownicy mają nakazane żeby kończyć jak najszybciej, bez zachowania takiej jakości jak kiedyś. Pewnie jest dziura w kasie... Ja mam na razie płacone na czas, ale w pracach zespołów wdrożeniowych widzę coraz większe ciśnienie na szybkość (a nie na jakość) i coraz większą nerwowość... W ogóle widać, że każdy w tej firmie ciągnie w inna stronę - tak jak to forum. :))) Pozdrawiam

abcd

I co o tym wpisie sądzi redaktorka? Czy jest zgodny z regulaminem?

qwerty
@abcd 06.05.2017 20:04

pewnie to samo co o Twoich wpisach :)

A jakie to ma znaczenie?

Czytam i widzę, że ta forma opinii na temat firmy nie sprawdza się. Tego typu "forum" pozwala podszyć się pod każdego , mogę napisać że pracuje w firmie, pracowałem itp itd . i jak to mówią "co mi zrobicie" ? Jest to bardzo dobry sposób dla konkurencji aby wprowadzić czarny PR i obrzydzić firmę dla potencjalnych pracowników. Forum działa bez podawania maila, bez sprawdzania IP itd Więc podsumowując każda wypowiedź czy to negatywna czy to pozytywna jest tu mało warta. Moim zdaniem lepiej sprawdzić samemu.

Nick
@A jakie to ma znaczenie? 10.04.2017 13:42

hehe - to już brzmi wręcz dramatycznie - przychodźcie do nas do pracy bo już nikt inny nie chce!!! to już prawie błagalny ton... :))) firma jest kiepska i tyle. braki merytoryczne i brak jakiegokolwiek rozwoju nagradza hmmm.... niech pomyślę..... niczym.... :))) teraz troll z firmy klepie zawsze po 2 posty na raz. i myśli ze to zmieni obraz firmy. jest żałosny...

dcba
@Nick 11.04.2017 11:17

O Nikt znowu się pojawił, jakby jeszcze umiał czytać ze zrozumieniem... Nie dość że nie rozumiesz co kto napisał to jeszcze przypisujesz zdania które nie istnieją. Jedynym trollem tutaj jest Nick, nie ważne co by kto napisał zawsze będzie miał "jedyna słuszną i wykrzywioną opinię". PS. Nick przeczytałbyś chociaż pojęcie trollowania, to byś wiedział, że dokładnie opisuje twoje wpisy a nie osób związanych z firmą. Jeżeli nie umiesz znaleźć to proszę: Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami. Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.

JanusZ

Zauważyłem jak osoba pisząca komentarze w imieniu firmy zmieniła kierunek wypowiedzi. Wcześniej było - musisz pracować tak jak ci każemy, masz bezwzględnie słuchać przełożonego, u nas jest stabilnie. A teraz pod presją opinii na tym forum wypisuje - nagradzamy aktywnych, mamy konkursy, jest luz... :) Ps. Oczywiście ta osoba często zmienia swój podpis ale każdy widzi kto to pisze. ;)

dcba
@JanusZ 10.04.2017 11:47

Żeby tak jeszcze czytać ze zrozumieniem... A jakieś dowody, przykłady czy tylko "wizje"?

abcd

@fana-banana - daj mu spokój. To jakiś desperat - tak histerycznie broni tej firmy, że aż obraża wszystkich dookoła. Taka mentalność zaszczutego zwierzęcia... Ja też tam pracuję ale mam zdrowy pogląd na firmę (szału nie ma) jak i na całą branżę. Jak trzeba będzie zmieniać robotę - to się zmieni... :) Prawdą jest to co piszą ludzie - w Macrologicu nie ma miejsca dla samodzielnych pracowników z inicjatywą. Tam jest takie "schronisko przedemerytalne" :)))

fana-banana

programista - przestań już z tą swoją agresją wobec innych autorów... To jest nieprofesjonalne i niesmaczne. Robisz się żałosny, chłopie... Jak masz swoje zdanie to je pisz ale nie atakuj innych... PS. Gdzie jest redaktora serwisu??? Co ona sądzi o wpisie programisty z 2017-04-06 16:39??? Gdzie tu są przydatne informacje o firmie, atmosferze i pracy???

Moja opinia
@fana-banana 06.04.2017 19:37

fana-banana - gdzie jest jakakolwiek treść dotycząca firmy w Twojej wypowiedzi? Sam atakujesz programistę pisząc aby nie atakował innych, przecież to szczyt hipokryzji. Potwierdzam, jest konkurs "Innowatorzy" i można zgarnąć dużą kasę, a sam pomysł jest później używany i wdrażany. Co więcej, kapituła konkursu składa się z szeregowych pracowników i zarząd nie ma wpływu na jej decyzję. Wystarczy mieć dobry pomysł i przekonać do niego kapitułę. Przestańcie więc zaklinać rzeczywistość i twierdzić że białe jest czarne.

Weronika

@programista bardzo dobrze, że o tym mówisz. Ciekawa opcja!

Weronika

Proszę o zamieszczanie merytorycznych komentarzy na temat Macrologic S.A. Forum nie służy do obrażania innych.

Paweł
@Paweł 08.04.2017 20:28

Hello, wszedłem na forum po jakimś czasie i.... lipa. Myślałem, że jakaś dyskusja, polemika się podepnie pod mój wątek a tu nic:) Nie nie wiem już sam, cisza jakaś czy co?:)

anty-matoł
@Paweł 27.05.2017 21:39

Polemika z czym??? Dyskusja o czym??? ;) Przecież firma jest sprzedawana...

Jo

@abdc napisał samą prawdę. Potwierdzam i pozdrawiam wszystkich. PS. Współczuję klientom. Poddawani są teraz pewnie nachalnej agitacji, aby przechodzić na nową wersję. Przypominam, nie kupujemy wersji o nieparzystych numerach. Ta technologia tak ma.

abcd
@Czytający ze zrozumieniem 04.04.2017 17:08

Hehehe, co za bełkot... Uprzejmie proszę redaktorów o eliminowanie postów użytkowników bełkoczących... :))) Wydaje mi się, że Pan "Czytający ze zrozumieniem" wchodzi na to forum będą pod wpływem alkoholu lub jakichś środków odurzających... Serdeczne pozdrowienia dla Jo! Ale nie wiąż swojej przyszłości z tą firmą - nie warto...

Czytający ze zrozumieniem
@abcd 04.04.2017 23:56

A jakiś konkret poza obrażaniem? Rozumiem, że nie rozumiesz ale żeby od razu obrażać? Jak już się dowiesz co to statystyka i jak działa to napisz coś mądrego.

JanusZ

Tak jak pisałem wcześniej - stale obserwuję to forum. Wiem, że robią to też inne osoby. Mam obraz tej firmy i stosunków w niej panujących. Czytam opinie negatywne i te, które wydają się być pozytywne i mam dwa wnioski: 1/ Jedyną formą obrony przed złymi opiniami jest atak na osobę piszącą taką opinię. To moim zdaniem bardzo źle świadczy o poziomie intelektu i kultury osobistej osoby atakującej. Jeżeli tylko takie działania firma ma na swoją obronę to bardzo kiepsko. 2/ Proszę Redakcję Gowork żeby w jakiś sposób zablokowała, usunęła lub chociaż upomniała osoby, których wpisy mijają się z celem tego forum. Nie po to zaglądam tutaj, żeby czytać posty Logina / programisty na temat Nicka. Nie obchodzi mnie przepychanka między tymi ludźmi. Takie prowadzenie tego forum jest bez sensu. Pozdrawiam

Login
@JanusZ 31.03.2017 15:54

Szkoda, że opinia Pana jest jednostronna. Szkoda również, że nie zauważył Pan osobistych ataków Pana @Nicka na prowadzącą forum, na każdego kto wyraża pozytywną opinię na temat firmy. Jeżeli kogoś należałoby zablokować to właśnie osobę, która atakuje wszystkich i wszystko co jest pozytywnym opisem firmy.

Weronika

@Moja opinia dobrze, że o tym wspominasz. A na jakim stanowisku jesteś zatrudniony?

Moja opinia
@Weronika 31.03.2017 12:47

Jestem zatrudniony na stanowisku testera.

Moja opinia

Przejrzałem wpisy na tym forum i poza kilkoma bluzgami, nie znalazłem nic konkretnego więc może napiszę własne uwagi. Możliwe, że ktoś za chwilę napisze, że jestem trollem itp, ale jak to w dzisiejszych czasach się mówi "jest to Tylko jego prywatna opinia, a nie żaden wyrok". Z mojego punktu widzenia, praca w Macrologic jest dobra, stabilna i w fajnej atmosferze. Może wynagrodzenie nie jest zbyt wygórowane, ale jeżeli miałbym je zwiększyć kosztem tzw "wyścigu szczurów" to dziękuję bardzo. Druga sprawa w mojej branży to brak ścieżki awansu. Reszta na plus albo na zdecydowany plus. Atmosfera, stabilizacja, narzędzia pracy, elastyczne podejście do godzin, prywatna opieka medyczna, szkolenia, dofinansowanie do kursów - to jest bardzo pozytywne.

abcd
@Moja opinia 31.03.2017 12:35

Hej, a ja Wam teraz wyjaśnię co naprawdę znaczą słowa podpisane >Moja opiniaMoja opinia

Moja opinia
@abcd 02.04.2017 13:26

Tylko zacytuję: "bo siedzą głównie tacy, którzy nie mają szans na zatrudnienie gdzie indziej." dobrze wiedzieć co myślisz o sobie.... A tak na prawdę wnioskując po Twojej wypowiedzi nie sądzę abyś pracował w mojej firmie, bo to co piszesz jest po prostu kłamstwem.

Weronika

@Nick, nie współpracuję z Macrologic S.A. Przekazałam Wam informację o firmie, którą znalazłam na stronie i która może zaciekawić użytkowników. Kto jeszcze może podzielić się swoimi doświadczeniami z Macrologic S.A.?

Weronika

Firma Macrologic S.A. otrzymała wiele wyróżnień. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: http://www.macrologic.pl/certyfikaty

Nick
@Weronika 30.03.2017 09:38

i co tym wniosłaś do dyskusji redaktorzyno??? robisz PR tej kiepskiej firmie? płacą ci na boku??? do czytających - z tego zalewu PR-u powyżej musicie sami odfiltrować sobie informacje zgodne z rzeczywistością...

Niemowa bis

Zatrudniajcie się, zatrudniajcie szybciutko, już teraz, zaraz, nie czekajcie. ... Zrobicie miejsce gdzie indziej, dla mnie. He, he...

Login
@Nick 31.03.2017 00:06

No faktycznie Pan Nick pisze bez wycieczek osobistych cytuję: "i co tym wniosłaś do dyskusji redaktorzyno??? robisz PR tej kiepskiej firmie? płacą ci na boku???" Całe szczęście, że @Nick przestanie wreszcie zaśmiecać forum swoimi atakami na firmę z którą aktualnie nie ma nic wspólnego. Wystarczy poczytać wszystkie poprzednie wpisy aby zrozumieć, że jest to tylko wściekły atak jednej osoby.

programista
@Nick 31.03.2017 00:06

Nick, napisałem, że nie są mile widziani ci, którzy rzucają fałszywe oskarżenia na innych. Jak rozumiem, ty nie widzisz nic złego w rzucaniu kalumni na innych, w tym na moderatorkę tego forum. Zapewniam cie, że nikt normalny z takimi ludźmi nie chce pracować, a to że firma pilnuje, by takich ludzi nie było w zespole, to tylko plus dla firmy. Mam dla ciebie jeszcze kolejną przykrą wiadomość. Jestem szeregowym pracownikiem tej firmy (i ceniącym swoje umiejętności specjalistą), a nie żadnym szefem. Natomiast szefa mam dobrego, do którego zawsze mogę pójść z tym, co jest dla mnie ważne i który docenia moją wiedzę i zaangażowanie, także finansowo.

niemowa

Nie będę nic pisał, bo zaraz ktoś z firmy mnie zwymyśla (tak jak było wyżej). Ja jestem "na nie" do tej firmy i tyle. Jak już tam się zatrudnicie to potem radźcie sobie sami. :-)

programista
@niemowa 27.03.2017 16:19

Już napisałeś, więc nie możesz pisać, że nic nie będziesz pisał :))). Co najwyżej możesz pokazać, że na uzasadnienie swojej tezy, nie masz argumentów , które mogą być istotne dla innych.

Weronika

@niemowa, a Ty dlaczego tak uważasz?

niemowa

Nie warto, a jak nie wierzycie to się zatrudniajcie, ale nie mówcie, że nie mówiłem ;-)

Weronika

@Nick, @Login widzę dwie zupełnie odmienne opinie. Dziękuję za Wasze komentarze i wyrażenie opinii na temat pracy w Macrologic S.A.

Weronika

@Nick w takim wypadku chętnie dowiaduję się skąd wzięła się negatywna opinia, dopytuję. Troszkę jednak powyższa dyskusja odeszła od głównego tematu jakim jest praca/przebieg procesu rekrutacjnego itp. w Macrologic S.A.

Nick
@Weronika 10.03.2017 11:43

I tu masz rację Droga Redaktorko ! :) Moim zdaniem praca w tej firmie wygląda następująco: - masz posłusznie wykonywać polecenia kierownika projektu (bo przecież cała ta firma składa się z projektów wdrożeniowych) - masz nigdy nie pokazywać że umiesz lub masz większe doświadczenie od kierownika projektu - masz zgadzać się nowymi pomysłami kierownictwa firmy chociaż współpracując bezpośrednio z klientami wiesz, że te pomysły są czasami absurdalne (delikatnie mówiąc) - masz się zgadzać z linią firmy pod każdym względem (w tym polityczno-społecznym) Jeżeli ktoś lubi takie klimaty - proszę bardzo. Ale piszę to dla ostrzeżenia porządnych fachowców w branży, żeby omijali Kłopotowskiego szerokim łukiem... Natomiast spójrz Droga Redaktorko czyje posty odciągają nas od głównego tematu. Czy to nie przypadkiem osoba podpisująca się Login/infor? Przecież on/ona tylko mnie atakuje i ABSOLUTNIE NIC NIE WNOSI DO ROZMOWY. I nie przypominaj postu Logina o benefitach, bo to można przekleić z ogłoszenia o pracę.

Login
@Weronika 10.03.2017 11:43

Moim zdaniem praca w tej firmie wygląda następująco: - powinieneś wykonywać polecenia kierownika projektu (bo przecież jest twoim przełożonym) - pokazuj że jesteś coś warty i wyróżniaj się wśród innych pracowników - rozmawiaj na temat nowych pomysłów kierownictwa, wnoś własne uwagi i pomysły - polityczno-społeczne sprawy to twoja indywidualna sprawa, nikt się do nich nie wtrąca. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty zachęcam, jest miła atmosfera. Cała praca w tej firmie opiera się na współpracy i uzupełnianiu się na wzajem. Zawsze znajdą się osoby niezadowolone, ale co zrobić, niech szukają dalej pracy w której wszystkie ich pomysły będą "najlepszymi" i będą mogli do woli wdrażać własną wizję świata i firmy. PS. Odnoszę wrażenie, że osoba podpisująca się Nick ma jakiś uraz do firmy, co powoduje, że onona napisze wszystko aby zrazić innych. Takie posty ABSOLUTNIE NIC NIE WNOSZĄ, nie są w żaden sposób obiektywne...

Weronika

@Nick rzeczywiście moja wypowiedź mogła zostać odebrana w sposób 'zachwalający' firmę. Jako redaktorowi na tym wątku zależy mi na poznaniu zarówno tych dobrych opinii, jak i również informacji na temat tego, co można jeszcze w firmie poprawić.

infor
@Nick 09.03.2017 19:24

Obrażanie innych obok czepialstwa, to meritum twoich wypowiedzi. Domagasz się wysokich ocen, za coś co nie ma żadnej wartości.

Login
@Nick 09.03.2017 19:24

Jeżeli ktoś mnie pyta to mu odpowiadam, mam czekać 3h abyś był zadowolony? Na każdy wpis na każdą pozytywną ocenę masz swoją, twoja osobista uraza zaczernia obraz firmy i nie wnosi nic wartościowego do tego forum. Nie napisałeś nic co by się odnosiło do meritum. Wycieczki osobiste świadczą o braku argumentów, zachęcam do merytorycznej rozmowy a nie postawy typu "mi się nie podobało więc wszyscy którym się podoba są trollami i piszą bełkot".

Weronika

@Nick to nie są płatne posty, a Macrologic S.A. nie wykupił żadnej reklamy. Redaktorzy na forach działają jawnie - podpisując się nickiem wyróżnionym kolorem niebieskim oraz ikonką mikrofonu. Wpisy redaktorów GoWork.pl zawsze są oznaczone tylko i wyłącznie w ten sposób.

Nick
@Weronika 09.03.2017 14:31

nie chodzi o podpis tylko o treść. jako redaktor napisałaś "Brzmi naprawdę zachęcająco" - czy to nie jest subiektywna opinia? i do tego pozytywna, zachwalająca firmę?

Weronika

@Login wspaniale! Brzmi naprawdę zachęcająco ;) Dzięki za ocenę. W takim razie dla zainteresowanych informacja - Macrologic S.A. zamieściła oferty pracy. Znajdziecie je na stronie firmy - http://www.macrologic.pl/praca

Nick
@Weronika 09.03.2017 12:09

Dlaczego redaktor Gowork wdaje się w subiektywne oceny? "Brzmi naprawdę zachęcająco". Czyżby ML wykupił reklamy albo zamówił trollowanie??? ;-) DO CZYTAJĄCYCH - widać, że nadchodzi fala płatnych postów. Będą podpisywać się różnymi nickami ale zawsze będą wychwalać firmę. Tak bywało już wcześniej. Widocznie znowu firma ma problem ze znalezieniem kandydatów do pracy. To samo robiła poprzednio - najprawdopodobniej wynajęła ludzi do klepania pozytywnych opinii.

Login
@Nick 09.03.2017 14:17

Najważniejsze że Nick ty jesteś na posterunku, aby każdy pozytywny wpis ocenić jako "płatnego trolla". Skoro tak twierdzisz to jak jesteś w stanie oceniać daną firmę? Rozumiem że każdy pozytywny wpis będzie dla Ciebie teraz wpisem pracownika lub trolla, liczą się tylko negatywne "bezstronne" wpisy pana o loginie Nick!!!

Weronika

@Login cieszę się, że jesteś zadowolony! Powiesz jeszcze coś więcej na temat pracy? Czy firma oferuje jakieś benefity?

Dyniogłowy
@Login 09.03.2017 11:52

No bez przesady. Przecież to są standardowe warunki praktycznie w każdej firmie. A nawet są firmy, które oferują więcej - siłownia, kino. Tym chcecie ściągnąć pracowników? Nie dziwię się że jest taka rotacja.

jan
@Dyniogłowy 19.03.2017 14:39

Z tego co wiem, to MCL też to mają.

Weronika

@Nick rozumiem. W takim razie dziękuję za Twoją opinię.

Weronika

@Nick jak się odnoszą do Ciebie przełożeni? O czym mówisz?

Nick
@Login 09.03.2017 09:46

metod Macrologika ciąg dalszy... :-)))

infor
@Nick 09.03.2017 14:10

Obie formy są poprawne, chociaż ta której użyłem jest dużo rzadziej używana. Osobom, tak czepialskim jak ty trudno jest pracować w zespole i tak pewnie było w Macrologicu.

Weronika

A zapoznawaliście się już z wywiadem, który ukazany jest na naszym portalu GoWork.pl ? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,925287,wywiad-anna-andraszek - przydatny?

Nick
@Weronika 01.03.2017 14:41

hehe, przydatny dla frajerów, którzy nie wiedzą co się dzieje w środku. z zewnątrz wszystko pięknie , nowe produkty, nowi pracownicy, wywiady... a jak pójdziesz tam pracować to dopiero zobaczysz prawdę - kim tam w rzeczywistości będziesz i ja się będą do ciebie odnosić przełożeni.

Login
@Nick 05.03.2017 21:18

Ty to masz chyba na prawdę problem. Ciekawe czy w twojej aktualnej firmie ci się podoba, pewnie też narzekasz, takim jak ty to nigdy nie dogodzi. Frajer to siedzi i czeka tylko z hejtem na każdy wpis. Nie zastanawiałeś się że może wina leży po twojej stronie a nie firmy? Piszesz same slogany bez konkretów, a od innych ich oczekujesz. Jesteś czystym populistą, sfrustrowanym że nie został "doceniony" i pogłaskany po główce.

abcd

Haha, a po premierze nowego programu jakby wszystko ochlapło! :) Zarząd liczył na wielki sukces (nie wiadomo skąd) a tu d.... Ale tak to jest jak szefowie uważają się za najmądrzejszych, nie słuchają swoich pracowników (mają ich po prostu za głupków) i w końcu robią coraz głupsze ruchy. Oby tak dalej - to ML czeka komornik. :)))

MAKROS

Nikt nie napisał o jeszcze jednym szczególe - zaangażowaniu politycznym. Bezpośrednio po Smoleńsku na korytarzach tej firmy w dobrym tonie było obśmiewać to wydarzenie. Na topie były różne żarciki i aluzje. Potem jeszcze przez kilka lat (do 2014 na pewno) na różnych spotkaniach firmowych każdy mógł zaplusować jak rzucił jakiś śmieszny tekst o Smoleńsku. Wszyscy się uśmieli. To nie mogło być tak, że jest ci to obojętne - ty miałeś jawnie kpić z tych co zginęli. Wtedy przed tobą była przyszłość w tej firmie. Ja już miałem tego dosyć - robienia kariery po linii poglądów politycznych i podporządkowywania się firmowym oczekiwaniom, włącznie z moim życiem prywatnym i tym co sobie myślę na tematy nie związane z pracą. A poza tym sami wyciągnijcie sobie wnioski jacy ludzie (z jaką dawną historią partyjną) tam siedzą...

JanusZ

Do 123456: Co chcesz udowodnić swoim postem? Bo wygląda to na chwalenie własnej firmy, żeby znaleźć nowych pracowników. A skoro musisz tak chwalić to znaczy że coś jest nie tak i brakuje chętnych do pracy... Widocznie Macrologic pozostawia po sobie bardzo złą opinię wśród byłych pracowników, współpracowników czy klientów...

jan
@Nick 17.11.2016 14:29

Założenie firmy poszerza optykę i pozwala zauważyć więcej problemów, których pracując na etacie po prostu nie widzisz. Jak potrafisz tylko krytykować , tzn. że masz problem.

Nick
@jan 23.11.2016 07:50

masz rację - mam problem. moim problemem jest to, że zadałem się z Macrologikiem... do tej pory tego żałuję - straciłem czas i nerwy. myślałem, że to jest poważna firma IT a okazało się... coś zupełnie innego. drodzy czytający - trochę szczegółów znajdziecie w postach powyżej. niestety wiele postów zostało usunięte, ale te co zostały też dają jakiś obraz firmy...

Nick

no i mamy kolejne sponsorowane bzdury! :) poza tym udowadnia to, że Macrologic to firma dla absolwentów. jak najtaniej napisać soft i jak najdrożej go sprzedać...

123456
@Nick 21.09.2016 17:57

Jestem związana ze firma od wielu lat. Zastanawiam sie na podstawie jakich danych wypisujesz takie tezy. Ja pisze ze rotacja jest na poziomie ok 2% w skali roku i takie dane zjadziesz w raporcie który spółka publikuje co kwartał. Raport możesz odszukać w sekcji dla inwestorów na stronie firmy Macrologic. W raporcie możesz tez odszukać informacje na temat ciagłego zwiększania zatrudnienia i stad tak często publikowane ogłoszenia ze szukamy pracownikow. Zatrudniamy ponad 300 osób, z czego ponad 200 osób to osoby związane z obsługa naszych Klientów, ponad 50 osób pracuje nad stałym rozwojem naszego oprogramowania. Spółka inwestuje co roku ok 4-5 milionów na rozwój swoich produktów. Pod koniec ubiegłego miesiąca odbyła sie premiera naszego nowego produktu Macrologic Merit - pierwszego polskiego procesowego ERP. Zachęcam wszystkich do szukania informacji o spółce w publikowanych raportach giełdowych - to ze jesteśmy spółka giełdowa zapewnia zarówno naszym pracownikom jak i partnerom biznesowym transparentność. Najlepszym sposobem aby więcej dowiedzieć sie na temat konkretnej oferty pracy to złożyć aplikacje Możecie mnie nazywać trollem - ale ja jestem pracownikiem tej spółki a informacje które przekazuje to fakty wraz ze źrodłem, ich pochodzenia.

Nick
@123456 23.10.2016 19:47

a to jest portal do wymiany opinii... :-) ja mam złą opinię o tej firmie i ona wynika z moich doświadczeń. jak widać powyżej są też inni niezadowoleni. i mają rację!!! moja opinia wynika ze zmiany podejścia do klienta i do pracownika w ostatnich latach. teraz jedni i drudzy to tylko dojne krowy - zero szacunku i współpracy. byle jak najszybciej i jak najwięcej kasy wyciągnąć. a potem wypluć... a to co firmy piszą w oficjalnych raportach (giełdowych) to głównie pr-owskie bzdury. nigdy nie należy brać tego w 100% na poważnie.

anonim

(usunięte przez administratora)

Nick

ciekawe kiedy Macrologic przestanie finansować te opłacone posty. przecież widać że to same reklamowe bzdury i żadnych konkretów. LUDZIE NIE IDŹCIE TAM PRACOWAĆ! po kilku miesiącach z obiecanek nie zostanie NIC !!!

GPW

Wypłaty są i będą - ale w formie dywidendy - buahahahaha :))))

fana-banana

te płatne posty trolli są już żenujące... zastanawia mnie czy menedżerowie firmy nie widzą jak tracą w ten sposób resztki reputacji? wpisy "firma sobie radzi" przecież nie zmienią rzeczywistości.

anonim

(usunięte przez administratora)

fana-banana

te płatne posty trolli są już żenujące... Macrologic już nie wie co robić żeby ktokolwiek chciał u nich pracować...

anonim

(usunięte przez administratora)

fana-banana

te płatne posty trolli są już żenujące... w tym momencie na stronie Macrologic są 3 ogłoszenia o pracę. te same ogłoszenia co zawsze. wiszą non-stop. chętnych brak... :)

anonim

(usunięte przez administratora)

fana-banana

te płatne posty na zasadzie kopiuj-wklej są już żenujące... sporo rekrutacji = duża rotacja = niezadowolenie pracowników.

Zostaw opinię o Asseco Business Solution - Szczecin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Asseco Business Solution