Opinie o TRW w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie TRW. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TRW o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TRW w Częstochowa

Jaki jest wkład kierownictwa TRW w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Ktoś sobie żarty stroi ?

A kuku

Żaden.Kierownicy nie dbają o to aby była miła atmosfera.pracownik jest dla niego tylko numerem(obozowym)nie ten to będzie inny.Liczy się tylko wydajność i wieczne"mało mało". Słupki są ważne nie człowiek.

jajem
@A kuku

ok

Janko

Gdy czujesz że jesteś źle traktowany tłumaczą ci że jesteś za (usunięte przez administratora) by zrozumiec, jaki jestes szczęsliwy w tej robocie

Maja
@Janko

Nie no, mam nadzieję że żartujesz? Serio tak mówią?

Ktoś

Widzialam ogloszenie na Pracownika Produkcji,na pasy. Powiedzcie mi jak sie tam pracuje, jacy ludzie ? i co z przerwami,platne czy nie,ile twaja i czy mozna isc np,do wc pomiedzy przerwami ? Ogolnie odradzacie czy jest ok ?

kam

ZAKŁAD NA LEGIONÓW W CZĘSTOCHOWIE ZATRUDNIA PRACOWNIKÓW PRZEZ INNE FIRMY GDY POTRZEBUJE LUDZI ,SKUTEK JEST TAKI ,ŻE CZŁOWIEK CHCĄCY TAM PRACOWAĆ DO EMERYTURY PO TRZECH MIESIĄCACH ZE WZGLĘDU NA BRAK PRACY LĄDUJE NA BEZROBOCIU,NA BEZROBOCIU LĄDUJĄ TEŻ PRACOWNICY KTÓRZY TAM PRZEPRACOWALI ROK CZY INNY CZAS,NIKT NIE MOŻE LICZYĆ NA STABILNOŚĆ ZATRUDNIENIA.BRAK SZACUNKU DLA PRACOWNIKÓW,ZABIERANIE KRZESEŁ Z LINII PRODUKCYJNYCH BO NIE MOŻNA SIEDZIEĆ TO KOLEJNA GŁUPOTA,WSZYSCY SIĘ STARZEJĄ ,USIĄŚĆ NA KRÓTKĄ CHWILĘ CZY TO PRZESTĘPSTWO?SZACUNEK TO POWINNI DODAĆ DO 5S

Obecny pracownik

Chciałbym tutaj zostawić opinie dotyczącą działu GL w Essc w Częstochowie. Jeśli chodzi o obowiązki to zostały mi przekazane w sposób rzetelny. Przez cały czas mogę liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek ale także supervisora lub nawet menagera działu. Nigdy nie zostałam z problem sama. Nadgodziny pojawiają się aczkolwiek nie jest ich dużo. Moiwosc udział w projektach lub usprawnieniach. Szeroki zakres benefitow : wczasy pod gruszą, karta sportowa, luxmed, kafeteria mybenefit, darmowe baseny. Gorąco polecam dział GL księgi główej.

Bożena
@Obecny pracownik

I nadgodziny są odbierane jako dni wolne, czy normalnie Wam wypłacają?

@Bożena

Nadgodziny są odbierane.

Meme

Na legionów częstochowa są płacone dwunastki i soboty i niedziele

Wykonujesz test który niema nic spolnego z pracą na produkcji poco niewiem

Burd.el dziad.ostwo gbu..ry cha.my idealnie pasują sami do siebie nowych traktują z góry czyli wszyscy sa glupi nigdy jeszcze nie widziałem żeby tak marnować pieniądze __ uwaga firma ma klucze do szafek pracowników bhp przegląda szafki nowym pracownikom kopiuje klucze do mieszkania pozbywają się nowego pracownika i pół roku później masz okradzione mieszkanie!!!!!

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON
Magda

Ile mogę dostać jako nowy pracownik a paczatek i czy są premie.

ZZP WABCO

Szanowni Pracownicy TRW. Jestem przedstawicielem jednego ze związków zawodowych działających w byłym WABCO, aktualnie ZF we Wrocławiu. Właśnie zakończyliśmy po krótkim sporze zbiorowym negocjacje podwyżek na rok 2022. Poza podwyżkami ustaliliśmy ograniczenie ilości pracowników agencji pracy czasowej, oraz gwarancje zatrudnienia dla naszych pracowników. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam na stronę związku, jest tam więcej infprmacji: https://www.facebook.com/Zwi%C4%85zek-Zawodowy-Pracownik%C3%B3w-WABCO-Polska-510066229146931 . Jako, że nasze zakłady należą do jednego właścicela, widzimy potrzebę stworzenia jednego, wspólnego międzyzakładowego związku zawodowego obejmującego swoim zasięgiem wszystkie zakłady ZF w Polsce. Dało by to znacznie większe możliwości ustalenia dla pracowników naszych firm korzystnych warunków pracy, lepszych zarobków i „zdrowszej” atmosfery w pracy. Zapewniam, jesteśmy poważną organizacją związkową. Związki zawodowe w byłym WABCO zrzeszają około 50% pracowników naszych zakładów. Dlatego proszę o kontakt osoby, które podjęły by się wspólnie z nami zadania utworzenia takiego związku zawodowego. Szczegóły przekażę zainteresowanym. Zapraszam do kontaktu za pośrednictwem strony związku na fb, lub tel 668 691 560

Pracownik apt
@ZZP WABCO

Ograniczenie pracowników agencyjnych ? Za mało miejsca jest dla Ukrainy, że chcecie pozbawić Polaków pracy ? APT ma śmiesznie niską stawkę zasadnicza w wysokości 16zl 25 groszy na godzinę. Dlaczego o nas nie zadbacie, jesteśmy gorsi ? Po roku pracy dla zakładu nie mamy pewności czy na pewno przepracujemy cały tydzień lub miesiąc, bo traktują nas jak (usunięte przez administratora)

ZP WABCO
@Pracownik apt

Jeśli chodzi o pracowników APT, to sprawa jest jasna. Chciałbym, aby nie było konieczności dla nikogo, aby musiał pracować w TRW za pośrednictwem APT. Dlaczego potrzebny jest pośrednik, jeśli można być zatrudnionym przez firmę??? Inna spraw to stawki pracowników APT. Piszesz, że nie robimy nic w sprawie takich pracowników??? To dlaczego we Wrocławiu mają oni takie same zarobki jak "nasi" pracownicy?? Rozumiem, że są tacy pracownicy, którym odpowiada taka forma zatrudnienia (choć trudno mi zrozumieć dlaczego), ale dlatego nie żądamy likwidacji takiej formy pracy a jedynie ograniczenie ilości takich pracowników do niezbędnego minimum. To po prostu spowoduje, że ci ludzie zamiast być zatrudniani za pośrednictwem APT mają szansę na zatrudnienie przez firmę.

Humorek
@ZZP WABCO

Jedna firma więc powinno się walczyć o pracownika. Chcemy bez względu gdzie pracujemy godnie zarabiać. Dobra płaca, dobra praca. Na jakość też wpływa ciągła zmiana pracowników.

Go go go
@ZZP WABCO

Może zrobicie coś ze zmianami?? Zabrali nam nocki i dodatki za nie. Garstka ludzi robi nocki. Reszta się pałęta po nie swojej zmianie. To trwa już od miesięcy. Ileż można? Mamy dość!!!!!

Keke
@Go go go

W jakim zakladzie pracujesz? bo u nas 3zmiany i każdy na swojej lini pracuje!

Go go go
@Keke

ZF Gliwice, ale dobrze wiedzieć, że u Was jedzie to normalnie. U nas tragedia. Co piątki każą brać urlopy. Jestem już wkurzony i reszta osób z mojej linii też.

Myszka1981

Ile można zarobić w TRW Częstochowa na dzie dzisiejszy?

Ten

Przy dobrych wiatrach to może 2,6tys jeśli chodzi o worka

Bezpieczeństwapas
@Myszka1981

Jeśli nie masz 26 lat to bez nadgodzin na produkcji 3 tysiące netto.

ONA
@Bezpieczeństwapas

@Bezpieczeństwapas Ajak ma => 26? To od wieku zalezy ile tam sie zarabia?

Bezpieczeństwapas
@ONA

Poprostu nie odciagaja ci podatku dochodowego do 26roku życia, dlatego otrzymujesz więcej. Ile zarabiaja pod zf nie mam pojecia, bo Pracuje przez agencje.

ONA
@Bezpieczeństwapas

A ok, o to chodziło:) got it!

zmarnowane życie
@Myszka1981

trw zf w Częstochowie na ulicy legionów 63 ( pasy bezpieczeństwa ) zapytaj sie na ile cie mogą okraść

@zmarnowane życie

Nikogo nie obchodzi twoje zmarnowane życie

@47

Wypowiedzi jednego z kretynów z trw legionów 63

@Myszka1981

Zapytaj na na ile cie (usunięte przez administratora)

janusz
@Myszka1981

wiecej niz na produkcji ( sporo wiecej)

mk

1200 E

Hej Na początku zaznaczę, że nie jest to pytanie do troli z taśmy. Chciałem zapytać ile można zarobić w dziale IT jako senior. Na rozmowie z HR wspomnialem, że moje minimum to 18tys i powiedziano mi, że mieszcze się w widelkach. Warto to ciągnąć czy raczej sciemniają? Pozdrawiam

inż
@Nowy

Tak, jest to możliwe ale w Niemczech.

nie_nowy
@inż

Hahaha wolne żarty, równie dobrze mogą powiedzieć że możesz tyle zarobić ale przez pare miesięcy. TRW to nie Friedrichshafen nie mydlij tu oczu bo to jest forum o TRW.

Mala
@Nowy

Hej dlaczego wyzywasz ludzi od troli skoro tak sie odzywasz to dla mnie tez jestes trolem albo trolowa i w rodzinie i wsrod znajomych tez masz troli (moze troche wyksztalconych ale jednak trole -trol z trolami sie zadaje -milo ci teraz?

@Nowy

Ja jak odchodziłem to miałem oferty z 90 % podwyżką, ale nikt nie chciał wierzyć. Teraz 18000 PLN to mam na rękę, ale już w innym mieście :)

nie_nowy
@Polak

Hmm, w 90% przebicia względem TRW jestem w stanie uwieżyć, w Krk czy Wawie prawie nikt tak mało nie zarabia jak w Czczewie... ALE cała ta sytuacja wynika z zupełnie czegoś innego. Mianowicie z tego że TRW to automotive a to jest generalnie chyba druga najgorzej płatna podbarnża w całym IT (Gorzej jest chyba tylko w Game Devie), zauważ że firmy z innych miast które robią podobne rzeczy jak TRW też jakś dużo lepiej nie płacą.

@nie_nowy

Teraz to ja zarabiam około 50-60 tysiecy miesięcznie prowadząc firmę w IT. A byłem zwykłym pracownikiem biurowym w TRW, potem IT w ZF.

@Polak

To świetnie że tak ci się udało. Doświadczenie zdobyłeś w firmie i dlatego tak się rozwinąłeś? Ile zarabiałeś wcześniej pracując w TRW?

@Michał

W TRW zarabiałem śmieszne 7000 PLN na rękę. Udało mi się, bo nie jestem przyspawany do Częstochowy i wiedziałem, że ZF płaci śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę sytuację rynkową. Teraz, kiedy można pracować zdalnie nie ma już nawet tego problemu i można pracować dla dowolnej firmy mieszkając gdziekolwiek.

Red

Sytuacja w firmie pogarsza się z każdym rokiem. Od kiedy firma została przejęta przez koncern ZF to dokręcanie śruby przybrało tempa. Zarobki na produkcji 2800 -3100 Na magazynie 3600-4000 na rękę. Zmuszanie do pracy w nadgodzinach, na stanowiskach leaderów i wiodących osoby hamskie i dwulicowe oraz pozbawione empatii. Pogotowie często wzywane do osób które zasłabły. Premia obniżana solidarnie dla całego zakładu. Odradzam pracę w tej firmie.

Potencjalny pracownik

Brak profesjonalizmu firmy... przeszedłem pierwszy etap rekrutacji, a potem drugi i mailem czekać do 2 tygodni na odpowiedź telefoniczną niezależnie od wyniku. Czekam ponad 2 tygodnie cisza. Próbuję zadzwonić i zapytać czy coś wiadomo to oczywiście nikt nie odbiera od kilku dni... W dodatku pojawiło się nowe ogłoszenie o pracę na bardzo zbliżone stanowisko i nieco pozmienianymi wymaganiami. Firma nie wie kogo chce do pracy i jaki zestaw umiejętności kandydata jest im potrzebny... Wiem, że starałem się na stanowisko juniorskie i nie wiem wszystkiego, ale na rozmowie "mili" panowie mówili, że i tak uczą wszystkiego i robią szkolenia, bo ludzie na codzień nie wiedzą wszystkiego o dość specyficznej elektronice u nich. Zmarnowałem tylko czas i nerwy na przygotowania do rozmowy i nawet nie wiem co poszło źle. Czytając komentarze innych i to tylko z roku 2021 zostaje mi odradzić, bo nieciekawie wyglądają zarobki i podejście do ludzi

idk
@Potencjalny pracownik

U mnie ta sama sytuacja. Jechałem ~100km w jedną stronę na drugi etap rekrutacji, minęły już 4 tygodnie i żadnej odpowiedzi gdzie sami wspomnieli, że informują kandydatów o decyzji niezależnie czy jest pozytywna czy negatywna. Mają mnóstwo przeróżnych ofert pracy ale chyba sami nie wiedzą kogo im potrzeba.

Zaniepokojony

Po rozmowach osób zaufania z dyrekcją postanowiono - 15 stycznia werfikowac zaszczepienie wśród pracowników. Sprawę zgłosiłem już do Urzędu Ochrony Danych osobowych oraz Państwowej inspekcji Pracy - wykazali ze swojej strony zainteresowanie oraz czekają na dalszy rozwój sytuacji : ) Zapraszam by nie bać się zgłaszać naruszania praw obywatelskich i wolności człowieka.

W którym TRW ???

Zniesmaczony

Legionów czy Rolnicza nie ma znaczenia bliźniacze zakłady, weryfikacjia, segregacja, dyskryminacja, brak poszanowania praw pracowniczych jak i ludzkich.

Pipi

I bardzo dobrze

obecny pracownik
@Zaniepokojony

Jakim cudem były pracownik wie co było na spotkaniu? Jak widać Twój informator nie słuchał ze zrozumieniem :( bo nic takiego nie było mówione. A jak nie zrozumiał to zawsze mógł się odezwać, z prośbą o wyjaśnienie. A tak, tylko plotki rozsiewasz i niepotrzebnie straszysz ludzi.

Gadawski Jarosław

Witam Moi Drodzy W dniu dzisiejszym został założony związek zawodowy MOZ Pracowników ZF Polska. Na te chwilę związek zawodowy obejmuje swoim działaniem następujące zakłady pracy: - ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. ul. Konwojowa 94 43-346 Bielsko-Biala Poland - ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o. ul. Juliusza Słowackiego 33 43-502 Czechowice-Dziedzice Poland - ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o. Electronics Plant ul. Ekonomiczna 19 42-271 Częstochowa Poland - ZF Braking Systems Poland Sp. z o.o. ul. Leonarda da Vinci 7 44-121 Gliwice Poland - ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. Ostrowskiego 34 53-238 Wroclaw Poland Czekamy zatem na Was :) kontakt 606429012 jaroslaw.gadawski@zf.com pozdrawiam Przewodniczący MOZ Pracowników Zf Polska Jarosław Gadawski

Byly pracownik

Jako były pracownik polecam szerokim łukiem omijać customer service w dziale jakości ;) Decyzja o jego opuszczeniu była najlepszą, jaką podjąłem w życiu. Team był i pewnie nadal jest świetny, ale atmosfera jaką stwarza były kierownik, a obecnie dyrektor jakości, skutecznie obrzydza każdy dzień pracy, za którą nigdy nie otrzyma się nawet jednego miłego słowa, zamiast tego słyszy się natomiast ciągłe pretensje, a każda decyzja jest kwestionowana. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, trafić na życzliwego szefa, który pomoże w każdej sytuacji i liczysz na przyjazną atmosferę w pracy, to aplikując do tego działu może Cię czekać bardzo bolesne rozczarowanie ;)

?
@Byly pracownik

A co się stało z poprzednim dyrektorem jakości?

@?

Poprzedni dyrektor był świetnym specjalistą, do tego miał szacunek, do każdego z kim pracował. Jego akurat wspominam bardzo dobrze. Co się z nim stało? To na co zasługiwał ???? Awansował ????

Marne zarobki i fatalna atmosfera. Omijajcie szerokim łukiem.

Magda

Czy będą zwolnienia?

Mala
@Magda

Narazie to są podwyżki

Masa
@Magda

Są przyjęcia poczytaj sobie fejsbuka

Balbin drugi ważny

Witam. Czy w tym trzecim oddziale ZF tam gdzie robiona jest elektronika można zarobić 3500zł na rękę na wejściu?

Jarek Gadawski przewodniczący

Ponieważ kolega Darek wrzucił info o związku zawodowym ZZ Pracowników WABCO , pozwole sobie wrzucic również informacje o MOZ OPZZ (usunięte przez administratora) Drodzy Państwo zwróćcie prosze uwagę na fakt, że u Nas związki zawodowe działają wspólnie :) (usunięte przez administratora) IDEA jest prosta, chcamy aby powastał jeden duży związek zawodowy skupiający wszystkie zakłady oraz związki zawodwe działające w ZF w Polsce

Jarek Gadawski przewodniczący

SUKCESY ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH W ZF WABCO Poland Wrocław - skrócenie bezpłatnej przerwy pracownikom biurowym - zwiększenie płatnej przerwy pracownikom produkcyjnym z 15 ustawowych minut do 25 minut - gwarancja corocznych podwyżek , zawsze 1 stycznia( zapis ten znajduje się w Regulaminie Wynagradzania ) - bony na Święta Bożego Narodzenia w wysokości min 400 pln - bony na Święta Wielkanocne w wysokości min 200 pln - premia za brak absencji w wysokości do 2500 pln rocznie( dotyczy WSK ) - wynegocjowanie dodatków funkcyjnych - wynegocjowanie karty multisport dla pracowników - nagroda za staż pracy po 15 latach pracy w wysokości 1 wynagrodzenia i po każdych 5 latach kolejna - możliwość uczestniczenia w rozmowach dyscyplinujących na życzenia pracownika - dofinansowanie do wczasów - zwiększony odpis na ZFŚS o 250 pln - dodatek za pracę w dniu wolnym w wysokości 150 pln - zwiększony dodatek za prace w niedzielę i święto do 150 % - dodatek za prace w nocy 40 % minimalnego wynagrodzenia - ograniczenia pracowników tymczasowych do 20% w danej grupie zawodowej - premia roczna 12 wynagrodzeń x 1 % - gwarancje zatrudnienia oraz odprawy w przypadku zwolnień grupowych lub z winy pracodawcy - pozakodeksowe rozszerzenie katalogu możliwości odmowy pracy w nadgodzinach - dodatek do ślubu pracownika w wysokości 100 pln - w przypadku sprzeciwu od kary porządkowej, wyrażanie opinii - możliwość usunięcia kary porządkowej przed terminem na wniosek związku zawodowego - utworzenie społecznej inspekcji pracy - uzwiązkowienie na poziomie 51 % - dofinansowanie do autobusu zakładowego

ds

nie dziwie się że tu pracują tylko ludzie w wieku emerytalnym -same stare baby i (usunięte przez administratora) i niema młodych pracowników BO IM NIKT NIE PASUJE MŁODZI LUDZIE SĄ TERAZ MĄDZRY MAJĄ INTERNET TELEWIZOR RADIO a nie jak ta babda (usunięte przez administratora)

Bolo
@ds

Brak szacunku dla Pracownika i zła atmosfera nie biorą się znikąd. To idzie z góry i na takie traktowanie ludzi jest co najmniej przyzwolenie. Palcem wskazuję dyrektora zakładu bo jeżeli by o tym nie wiedział to nie posiadałby kwalifikacji na zajmowane stanowisko. Więc wie na pewno i taki stan rzeczy akceptuje. Taka jest prawda. Porządny człowiek dba o swoich Pracowników. A o co dba pan dyrektor?

bolo2
@Bolo

Pan dyrektor dba zeby prokuratura nie postawila mu zarzutu znecania sie nad pracownikami

Bartolomeo

Jako były już pracownik produkcji przez APT wypowiem sie na temat pracy na Legionow. Obecnie ze wzgledu na tzw kryzys poleciało wiekszosc pracownikow z agencji. Do tego czasu bylo malo pracy i zdarzaly sie dosyc czesto telefony od lidera ze mam nie przychodzić nawet na caly tydzien. Tak to zarobki 16.3/h, miesiecznie srednio 2500/2700 rzadko wiecej/ zalezy od miesiaca. Praca monotonna, i ciezka( w sumie to zalezy od stabowiska) i ze wzgledu na wysokie normy trudno dochowac wszystkiego co sie od Cb wymaga. Trzeba kombinowac. Duży przemiał osob, zwl z tego co zaobserwowalem przez ten ponad rok pracy tam, na kontroli gdzie chyba nikt nie chce pracowac :) Atmosfera na linii zalezna od zespolu i lidera i aktualnej presji wywieranej przez kierownictwo- jak.jest.kijowo na calym zakladzie to generalnie mocniej cisnom :) wydaje mi sie ze lepiej zrobic kurs na wuzek widlowy i dostac sie na magazyn- lepsza kasa, chhba 3 zeta na h wiecej- srednio 4 banki miesiecznie wiecej, a i praca lzejsza bez spiny, przerwy dluzsze z tego co zauwazylem panowie potrafuom siedziec 30min zamiast 15, pol godziny przed koncem zazwyczaj po robocie, raczki umyte, fajeczka przed zakladem itp itd. ogolnie racEj odradzam robote na produkcji

Zostaw merytoryczną opinię o TRW - Częstochowa

• Jak się pracuje w TRW?

Zobacz opinie na temat firmy TRW tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 116.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TRW?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 5 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TRW?

Kandydaci do pracy w TRW napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TRW