Opinie o Rado Sp. z o.o. w Ławnica

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Rado Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Rado Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy recyklingowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rado Sp. z o.o. w Ławnica

Fajniej jakby ktoś opowiedział o pracy kierowcy ciężarówki. Jest jeszcze czas na wysłanie cv. I ciekawi mnie to, że oferują elastyczny grafik pracy. Jest tak, że pracownik może sam sobie ustalać godziny pracy, czy jednak ma jakieś ramy czasowe podczas których ma wykonać pracę i musi to zgłaszać przełożonemu?

Kanek Nowy wpis

Jak na firmie? Warto spróbować dostać się tam? Dobra kasa i praca w miarę ok?

Administrator Nowy wpis

Pracujesz w firmie Rado Sp. z o.o.? Jaką masz umowę?

xyz

A jako operator maszyn produkcyjnych to ile wyciągnę i jaką umowę dostanę? Mam doświadczenie 3 lata

Operator
@xyz

Umowe o prace. A start najnisza krajowa plus premia i dodatek za prace na lini lub jakiejs maszynie

@Operator

A z premią i dodatkiem ile wyjdzie? 3000 na rękę wleci?

Wiesiek
@Tomasz

Jak masz premię + podstawę to zarobisz ok. 2900, jak trafisz na linie czy maszyne która ma dodatek to liczysz sobie +300/400 zł ekstra. Więc na spokojnie

Marek Nowy wpis
@Wiesiek

Brawo ktoś odpisał po 10 miesiącach

Operator Maszyn

Rozmowa w biurze z dyrektorem lub prezesową

Czym sie zajmujesz, gdzie pracowałes, czy masz doświadczenie, dlaczego chcesz akurat tutaj

logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Praca w szklarni przy pomidorach
Lipsk
Gemüseproduktion Schkölen GmbH
logo firmy 475. Drwal
Bordeaux
Sidrom Sp. z o.o.

Ogólnie firma nie jest z tych najlepszych, sam zakończyłem tam pracę w tym roku i po kilku latach (pracowałem z przyzwyczajenia) można powiedzieć sobie szczerze: 1. Co do zarobków, dostajesz najniższą krajową, ewentualnie 100 zł więcej - z premią, którą proponuje firma jesteś w stanie zarobić 2800-2900 ma rękę. 2. Soboty są/były płatne ekstra. Ale trochę na takiej zasadzie, że wciągane są w brutto, im więcej sobót zaliczysz tym mniejsza wychodzi premia, (usunięte przez administratora) na tym, więc więcej jak raz czy maksymalnie dwa się nie opłaca (ale wtedy można wyciągnąć 3300-3500 to fakt). 3. Praca latem jest w UPALE, dosłownie albo cały dzień na słońcu w zaduchu, albo na hali gdzie nie ma nawet porządnych wiatraków oprócz wybranych kilku stanowisk. W zimie znowu jest strasznie ZIMNO, albo cały dzień na dworze, albo hale są pootwierane bo wózkowi muszą przecież jakoś jeździć, czasem raz na godzinę, ale nikt nie raczy sobie otworzyć drzwi - lepiej żeby zwykli fizyczni marzli, chorowali, a później kierownictwo śmiechy chichy że Cie wyrzucą, bo ciągle jesteś chory. Ciekawe, jak nie byc stojąc cały dzień w przeciągu. Także w zimie bez kaleson, dresów, ogólnie jakiegoś polara szkoda w ogóle tam podchodzic... Fakt, jest kilka stanowisk, których to nie dotyczy, ale to wyjątki. 4. Jeśli chodzi o logistykę w tej pracy - no praktycznie nie ma żadnej. Wszystko robione jest nie od tej strony co trzeba, narobione jest brygadzistów, kierowników, mistrzów, a czasem dwie godziny się szwędasz czy jesteś na jakimś stanowisku, gdzie ktoś przychodzi z pretensjami, dlaczego robisz to, a nie co innego. Jakby to zwykły pracownik miał wszystko wiedzieć, bo kilku brygadzistów na zmianie nie potrafi sobie poradzić z 30 osobami. 5. System jest dwuzmianowy, 7-15 i 15-23, 6. Nie ma praktycznie żadnych spotkań z przełożonymi, potrafią zmienic w ciągu roku system premiowania i dopóki ludzie nie zaczną się oburzać, to nawet nikt nie raczy przyjść na spotkanie. Jak już takie zwołają to potłumaczą tak, żebyś nie do końca zrozumiał, w sumie oni też sami czasem nie rozumieją jak człowiek zadaje pytania, więc wygląda to jak wygląda. 7. W większości ludzie są na prawdę OK, zdarzają się wyjątki i czarne owce lubiące donosić, ale to jest chyba w każdej firmie, jednak nie jest ich znowu tak dużo. Są ludzie z którymi można pośmiać, pogadać i fajnie współpracować. Ogólnie praca jest na zasadzie pracy w grupach czy w parach, więc czasem przy maszynie uzbiera sie dobre towarzystwo i robota chociaż nie najciekawsza to idzie całkiem znośnie. Jednak wtedy zaraz ktoś Cię "wymienia" bo nie podoba sie im, że rozmawiacie. 8. I to jest troche chore, bo nie ma jasnej normy, chociaż wiadomo mniej więcej, ile powinno się robić. Czasem zrobisz nawet więcej w dwie osoby, ale jak masz możliwość w międzyczasie gadać (tak, gadać, ale pracować ciągle, a nie stać w miejscu) to zaraz znajdzie się ktoś życzliwy, żeby wywalić Cię z tego stanowiska i dać tej drugiej osobie mruka, a Ciebie finalnie też dają do drugiego mruka albo naganiacza i męczysz się do końca dnia. Czym to jest motywowane? Chyba tylko strachem nad wyższą władzą :-) 9. Na święta Bożego Narodzenia przeważnie dostaje się dodatek, także to jest jakiś miły gest zawsze. 10. Przełożeni (mistrzowie, brygadziści, wózkowi) czyli wszystkie osoby będące wyżej niż zwykły fizol, nawet nie kryją się z tym, że jest kolesiostwo. Jak ktoś jest sąsiadem, znajomym, kolegą z samochodu albo na nim skorzystają w inny sposób - zawsze jest inaczej traktowany, trafia w lepsze miejsca, a jak poprosi to i ma ciepło. Czasem to są tak ewidentne zachowania przełożonych, że tylko na prawdę (usunięte przez administratora) nie zauważy, że sąsiada upycha w lepsze miejsce, a Ciebie daje w najgorszy (usunięte przez administratora) 11. Z kolesiostwa to też jeszcze jedno, że możesz pracować dwa razy lepiej niż jakiś sąsiad, kolega, czy dziadek który ledwo daję rade, ale i tak to Ty dostaniesz jakąś naganę, a to pogadankę, a to postraszą Cie, że Cie wyrzucą. Choćbyś robił tam dwa razy więcej niż taka osoba, to i tak zachowanie typu rozmowa z kimś, zaśmianie się czy coś innego będzie zaraz źle opatrzone. 12. Możesz być okazem trzeźwości, zawsze być w pracy na czas, a i tak będą Cię gorzej traktować niż pijaczków, których na alkomacie złapano kilkukrotnie :-) 13. A taki podział na prace: Polne - np. cięcie kabla, segregowanie czegoś, układanie, przerzucanie Na hali - obróbka kabla na maszynach małych i dużych, operowanie na linii wodnej, na liniach od pyłów czy tak zwanych młynach do granulatów, aż po robotę na betoniarce. 14. Przy niektórych robotach można się umachać, upocić, trzeba mieć zdrowe ręce i kręgosłup, bo czasem nie różni się to od zwykłego wysiłku na budowlance. 15. Jak uda się dostać w dobre miejsce, to czasem tygodniami idzie pracować w fajnej atmosferze, z fajną osobą mając fajny materiał. 16. Ogólnie nie jest to czysta praca, ani nie jest cicho, ani BHP do końca nie jest przestrzegane, z uposażeniem też często bywa problem i braki.

Jak ktoś ma ochotę przewalać po 10 ton dziennie na zmianę za 2500zl to polecam Ogólnie robota w syfie, jeden komplet ubrań dają tylko i nic na zmiane i chodzisz jak świnia cały tydzień kamera na każdym kroku

@Marek

Te 10 ton to jakaś przenośnia, czy serio jest aż tyle pracy? Ta stawka o której piszesz to też nie zachęca... to już jest z premiami itp?

E
@Tomasz

Przenośnia? chciałbym żeby to była przenośnia

Gilotyna kable Ciąć za 2500 to totalna porażka to wynagrodzenie

@Marek

Wypowiedzi byłych pracowników, zwolnionych nie bez powodu.

Jakich niby powodów

Juzek
@Marek

Sama prawda jedne spodnie, kurtka i dwie koszulki na cały rok, jeszcze jak będziesz przychodził w innej to zaraz się czepia prezes czy prezesowa że nie chodzi się w firmowych ubraniach tylko w swoich kolorowych, tylko trzeba byłoby mieć z 5 koszulek na stary i z dwie pary spodni, a nie uwalić się w zelu, trotach, smarach i upocic i na drugi dzień chcieć robić w tych samych ubraniach, porazka

@Tomasz

Jak trafisz w dobre miejsce to rękoma maksymalnie 4 tony dziennie Ci się trafi, czasem nawet mniej (najcięższy materiał co się trafia to ma pewnie z 15-20 kg sztuka, reszta to tak 4-10 kg przedział). Jak trafisz w złe miejsce, zły czas i złą osobę, to będziecie jechać po 10-15 ton dziennie tnąc kabel na zewnątrz niezależnie od warunków (śnieg, deszcz, słońce).

Czy w firmie Rado Sp. z o.o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Operator Maszyn, na które poszukują na Praca.gov.pl to dość istotna kwestia.

Są premie podstawowe w ciągu miesiąca, jako pomocnik masz najmniejszą, jako operator maszyn większą, a na liniach jest największa. Jednak czasem te kwoty wahają się o 100 zł... Także niewiele, nie wiadomo też nigdy jaka będzie ta premia, czy 300 czy 600 czy 200... Czasem są duże rozbieżności i nie ma większej przyczyny. Były kwartały co 3 miesiace jesli nie zachorujesz albo nie pojdziesz na żądanie ale wycofano to razem z wejsciem COVID-a i już nie wróciło. Jedyny dodatek to ten na grudniowe święta

@pracownik

Nie ma większej przyczyny, to od czego to jest uzależnione, od wydajności? Jak ja pracowałam w jednej firmie to właśnie były ponazywane te różne premie. Dobra, a zarobki całościowo jak tam ogólnie wyglądają? To też mnie interesuje.

@Joanna

brutto sie zarabia od 3100-3600 zależnie od stanowiska i tego co uważają kierownicy i przełożeni, jak sie sprawdzisz i sie im spodoba to daja Ci tą większą stawkę, premia dawniej podbijała pod 1000 zł brutto, teraz jest to przedział 290-450, to też zależne od stanowiska, ale nie ma racjonalnego wytłumaczenia kto ile ma premii, czasem masz to samo stanowisko, robisz tą samą robotę, masz tą samą podstawę, a premia różni się od kilku do kilkunastu złotych. podobno jest to od utargu, przerobu i jakichś tam przeliczników które stosuje się na koniec miesiąca, ale raz wydaje się, że tej pracy jest mnostwo i premia jest słaba, a czasem jest miesiąc gdzie pracy jest duzo mniej, a premia jest wyższa. niezrozumiałe i nigdy nikt racjonalnie tego nie potrafił wytłumaczyć nawet na spotkaniach z facetem od finansów. zawsze tam są jakieś swoje przeliczniki, wzory i zaciemnianie ludzi, którzy z tego wiele nie rozumieją

Jak długo trwa proces awansu w Rado Sp. z o.o.?

Stary były pracownik

Awans w tej firmie to mają tylko i wyłącznie rodzina i podpierdalacze a szczególnie z ławnicy reszta jak powiedział prezes to (usunięte przez administratora) tak ocenia pracowników co mu rozwinęli firmę jak to mówią (usunięte przez administratora) u złodzieja nigdy nie będzie pracował i to są święte słowa co do szczegółów to powinny się zająć CBA itp

@Stary były pracownik

Trochę słabo, że się tak wulgarnie wypowiadasz o pracownikach Rado. Rozumiem, że jesteś zły na to, że nie ma w firmie twoim zdaniem szans na awans. A awanse są tylko zewnętrzne czy wewnętrzne? Chodzi o to, czy wybierają nowe osoby czy już pracujące w firmie.

RBS
@Joanna

Dobra firma haha. Awans na zewnątrz dostajesz. Oczywiście jak jesteś z Ławnicy albo przydupaskiem rodu haha

@Joanna

W większości wyższe stanowiska zamują osoby zatrudnione. Większość pracowników z kierowniczych stanowisk kiedyś zaczynało na produkcji.

@Stary były pracownik

A co dobrego może napisać były pracownik. Jeśli masz nową super pracę to co tu robisz? Czyżby żal?

@RBS

Nie wiesz, to po co piszesz głupoty.

To zależy jak szybko i komu do (usunięte przez administratora) wejdziesz. Co nie ktorzy z ur mechanik to juz tak głęboko siedzi w (usunięte przez administratora) ze tylko nogi mu wystają

To wszystko jest zobowiazane jak szybko komuś wejdziesz w cztery litery. Na ur jest mechanik co tylko mu nogi z tamtąd wystaja.

Mariusz

Jak długo ?? Zależy od znajomości i donoszenia na innych

Szukam pracy w dziale ur jako mechanik-elektryk jakie zarobki i atmosfera tam panuje w dziale ur?

Witam orientuje sie ktoś jak zarobki na stanowisku mechanik i jakie warunki pracy bo widziałem ogłoszenie na olx ?

@Nowy

Daj sobie spokój tyle ci radze

@Nowy

Praca spoko nie jest ciężką robota

Były

Ludzie dajcie sobie spokój z tą firmą żadnej organizacji bezpieczeństwa BHP i adekwatnego wynagrodzenia.Omijajcie tą firmę

@Były

Ale konkretnie finanse jak jaka stawką na początku.

Jony
@Były

Tutaj kolega prawdę pisze robota w zapyleniu (strefa wybuchową) chuk straszny kasa mała i robią co cha z ludźmi max 3 tys wyciągniesz na 3 zmiany te sama kasa na Stefie i w normalnych warunkach jeszcze siedzi jeden mądry i patrzy po kamerach cały czas i donosi powodzenia

@Jony

Ale co robią z ludźmi konkretnie ? Tu każdy piszę ogólnie a jaka jest rzeczywistość

Robię na strefie
@Adam

Tu ci nikt rzetelnie nie odpowie.Na forum każdy mądry a na firmie cisza i byle do 10

Wanda
@Jony

@Jony pisze, że warunki pracy są dość szkodliwe. A czy pracodawca zapewnia jakieś środki ochrony osobistej czy też ubranie służbowe? A może jakieś dodatki do pensji w ramach tego typu wykonywanych zadań.

@Były

A ja się nie zgodzę. Akurat BHP jest zapewnione jak mało gdzie. Odzież robocza, szkolenia, ciągle nowe uprawnienia. Prawda jest taka, ze kto tylko ma chęci może dorobić kurs czy to na wózek czy na inne i za wszystko płacą.

@Robię na strefie

Po co mają się odzywać. Pracują, zarabiają, nie obijają się po strefie jak większość od firmy do firmy.

@Jony

Nic się zgadza w tej opinii.

@Jerzy

Najnisza krajowa na start jak wszędzie!

Jaka umowa obowiązuje w Rado Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Umowe o prace

Magdalena

Szukam pracy biurowej. Wiecie może, czy Rado zamierza organizować jakieś rekrutacje w najbliższym czasie? Jeżeli tak, wiecie może w jakich działach?

RADOsny
@Magdalena

Lepiej poszukaj czegoś innego w administracji. Cała ta grupa państwa Rado to porażka. Miska ryżu. Koleżeństwo. Dupoloty. Podpierdalalacze i tepizna. Pseudokierownicy po zawodówkach

@RADOsny

To jakieś brednie. Pan to Pewnie ma magistra i dlatego tak kłują w oczy te zawodówki?

@123456

Nie mam magistra ale teraz mam lepsza prace. Powodzenia

@123456

A co to ma do rzeczy co jakiś komentujący myśli na temat czyjegoś wykształcenia? Pytanie, czego wymaga pracodawca. Trzeba mieć wyższe?

Jerzy

Jest ogłoszenie na operator maszyn ,jak tam jest z finansami odpowie ktoś konkretnie.Wszystkie tu opinie czytałem i trochę lipa .

@pracownik czemu ciagle chorobowe ?

nie ma zadnego przestoju caly czas firma pracuje i nikogo nie zwalnia. 4 osoby co prawie caly czas chorobowe

@pracownik

Zwolnili i zwalniać będą ale tych co nie trzeba a tych z Palestyny zostawią donosicieli tam takich potrzebują

Pracownik pomocniczy

Praca jak każda inna na okresie próbnym biorę 2800 z jedną sobotą. Jak pracujesz dobrze to nikt nikomu nic nie powie. Ja jako pracownik pomocniczy na okresie próbnym POLECAM.

@Pracownik pomocniczy

Ale maja zwalniac ludzi bo nie ma roboty prawda to

@Pracownik pomocniczy

Czyli prawda bez sobot max 2600.Nic specjalnego ,teraz postojowe jest ???bo ludzie różnie gadają

tak
@Jerzy

tak postój jest

Bartek
@Pracownik pomocniczy

A przyjmują jeszcze czy tez lipa jak wszędzie??

Janusz
@Pracownik pomocniczy

Obiektywnie czy warto sie zatrudnic?.Tobie moze pasuje bo jesteś nowy , finanse tez nie pozwalają

Bartosz
@Janusz

Tu nikt konkretnie nie odpowie bo większość to miejscowe chlopki po 50 60 lat.

Jan zycie
@Pracownik pomocniczy

Tam powinni zwolnić Sławomira z Ur najwiekrzego konfident na tej firmie pseudo kierownik

Stary pracownik
@Pracownik pomocniczy

Dopuki prezes Zdzisław rządził na tej firmie to było normalnie teraz to wyścig szczurów brak szacunku do pracownika Prezes powinienen zpowrotem zarządzać tą firmą przynajmniej ludzi szanował i było inaczej

@Dres

Tak zwalniają starych pracowników co za bezmózgi wstydzili byście się za ich ciężką pracę macie te miliony i wasze rodziny

Brawo odpowiedź po ponad miesiącu dzięki

Brawo odpowiedź po ponad miesiącu dzięki

Wyjazdowy

Będą zwolnienia to pewne zostawią tylko pociotków z rodziny i ludzi z ławnicy donosicieli

Robię bo muszę
@Wyjazdowy

Na jakie podstawie tak twierdzisz

Wyjazdowy

Jak pisano wcześniej tylko oczywiście wykasowano przez administratora to tak robota w dzień jak i w nocy w studniach w wodzie w błocie na ulicy robić trzeba min 16 godz dziennie ntak lekko no i pod chmurką że by 3000wziąc zależy od przekroju kabla na olx (usunięte przez administratora) piszą uważajcie na ten chwyt

@Wyjazdowy

Praca po 16h dziennie jest standardem? O co chodzi z tym, co piszesz, że wynagrodzenie jest zależne od przekroju kabla?

Robię bo muszę
@Tomasz

Ponoć maja zwalniać wyjazdowych prawda to czy plotka??

Karol 212

Witam. Co powiecie na temat pracy w delegacjach jako pracownik demontażu?

Zostaw merytoryczną opinię o Rado Sp. z o.o. - Ławnica

• Jak się pracuje w Rado Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rado Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rado Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rado Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Rado Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rado Sp. z o.o.