Opinie o ccc.pl - CCC S.A. w Połkowice

Opinie o CCC

Zapalona

Dziewczęta jak u Was na salonach jest w te upały u nas dla przykładu na salonie pokazuje temp 25-27 czasami nawet a kiero jeśli już włączy klimatyzację to ustawia ją na przykład na 23 stopnie a to tak jakby osobie co zmarzła na mrozie aby się ogrzać kazano wejść do lodówki. . . Wiem i byłam w innych salonach i tam klima działa tak że jest odczuwalnie chłodniej i aż lepiej się pracuje w takich warunkach i robi zakupy a u nas ani odrobinę praktycznie nie czuć że jest włączona. . . W jaki sposób kierownicy rozliczają się z klimy? Czy ktoś rzeczywiście na to patrzy? Czy to jest tak jak z cięciami etatów na 3/4 że ci kierownicy którzy stanęli murem za pracownikami niepoobcinali etatów i w związku z tym mieli mniej jakiejś "nagrody". . . Dojdzie do tego że będziemy sikać zbiorowo i raz spuszczać wodę albo nie myć naczyń. . . A ogromne ledy co kilka metrów i setki świateł nad nami nie ciągną energii. . . Taka ekologia, takie oszczędności a trzeba spojrzeć gdzie indziej droga firmo

@Zapalona

Kierownicy są realnie rozliczani ze zużycia prądu w salonach w porównaniu rok do roku, miesiąc do miesiąca, oczekuje się od Nas spadków zużycia na poziomie min. 60-70%. Temp klimatyzacji na salonach może być ustawiona maksymalnie na 23 stopnie. A co do tego "stawania murem" przy cięciach etatów, proszę sobie zadać pytanie czy Ci kierownicy jeszcze pracują w firmie skoro nie realizują kluczowych celów spółki w kwestii struktury zatrudnienia...

Magda

Oczywiście, że nie pracują...każdy kto mądry znalazł sobie lepszą pracę bo tu jak w (usunięte przez administratora) Proszę spojrzeć jak liczna jest "góra" w stosunku do cięć etatów dołu Już teraz nie ma jak załatwiać potrzeb fizjologicznych a nadal tylko słychać jest Was za dużo... proszę manekiny postawić pewnie sprostają zadaniom albo ośmiornice, które mają full macek do pracy Panie Prezesie widzisz a nie grzmisz!!!

Oczywiście że są

Oczywiście że duża część kierowników która stanęła murem za pracownikami i nie pozwolił żeby obciąć im etaty z całego na 3/4 etatu nadal pracują i pracownicy również.A że część ludzi odeszła i kierowników i pracowników to inna sprawa.Poprostu znaleźli nową lepiej płatną pracę i są z tego bardzo zadowoleni.A właśnie ci kierownicy co nie pozwolili obciąć swoim pracownikom etatu są wzorem dla swoich pracowników i pracownicy również staną murem za takim kierownikiem.To właśnie są wspaniali kierownicy i dla takich warto pracować i się starać.Także nadal pracują i firma ich nie zwolniła, pracowników również nie zwolniła !.I dbają o swoich pracowników !.

Lauren

To nie kwestia stawania murem, a bardziej strachu przed konsekwencjami działań niezgodnymi z prawem. Pracownik musial wyrazic chec i zgode na to. Nie można zmusić pracownika do zmiany etatu bez powodu. Tym bardziej, że na tą część etatu ma być zatrudniona inna osoba. A za groźby jakie miały miejsca w całej sieci powinny zostać poniesione konsekwencje.

Lauren

Tak, kierownicy którzy nie zmuszali do zmiany etatów dalej pracują. Poza tym nie zwalnia się dobrego kierownika tylko dlatego, że nie zmusił pracownika do zmiany etatu. Pomijam juz sam fakt, że ciężko w ogóle znaleźć kogoś kto zna bądź będzie się chciał znać na rzeczy . A nie tylko przrsiadywac na zapleczu i plotkowac na zapleczu

@Justyś

zgadzam się z tą klimatyzacja to już przegieli pałę ukrop na dworze a na sklepie oszczędzamy we wszystkich sklepach jest fajnie chłodno a u nas można siekierę zawiesić

@Justyś

Mamy taki przykaz od kierownika że ma być na 23 stopnie tak jak w instrukcji, a sklepie mimo to jest 26-27, nikt nie chce podpaść kierowniczce bo zaraz będzie gadka że lekceważymy to co ona powie Klima zdaniem firmy jest zbędna za to konieczne są ledy i tysiące świateł Już kiedyś nie raz oberwałam że włączam klimatyzację na niższą temperaturę np 19 stopni i że nie znam zasad działania klimatyzacji... A JAK JEST U WAS DZIEWCZYNY? STOSUJECIE SIĘ DO TEJ INSTRUKCJI I RZECZYWIŚCIE WŁĄCZACIE TYLKO NA 8 GODZIN NA 23 STOPNIE?

Śmiechu warte
@@Justyś

My ustawiamy na 20 stopni i dmucha raz jedną stronę, raz drugą i działa od 11 do 18. Nikt tu nie będzie mdlał dźwigając ten towar i ciężkie kartony. Niech sami sobie przy takim smrodzie od klientów i chińskiego towaru pracują. Mądrzy bo w biurach to mrożona kawka na biurku i klima zawiewa między nogi.

Hmm
@@Justyś

Jak to nie chcecie podpasc kierowniczce? A co nabije Was?! Dziewczyny nie dawajcie sie bo wlasnie dlatego dochodzi do takich sytuacji ze dusicie sie na sklepie. Zgloscie to do inspekcji pracy napewno jeszcze sie cos znajdzie jak wpadnie kontrol. Instrukcje pisza ludzie ktorzy siedza przy biurku i nad glowa maja 20 stopni. Kierowniczka niech nie rzadzi bo jak slabo sie komus zrobi to na 100% nie bedzie wiedziala co ma zrobic.

To nie jest normalne żeby w salonie jak byk było 27 stopni pracując przy dostawie albo przekładaniu albo pakowaniu albo lataniu od kasy do klienta i w międzyczasie jeszcze porządkując swój dział! Słabo się robi bo nikt z pracowników nie siedzi na (usunięte przez administratora) tylko mamy ciągły ruch i dźwiganie schylanie wstawanie itd. Jak firma tego nie cofnie to chyba Inspekcja Pracy się będzie musiała tym zainteresować

@Pracodawca

Drogi Panie Prezesie i cała świto, to co się ostatnio dzieje to jest całkowita porażka tej firmy, w której pracuję od kilkunastu lat! Drogi Panie Prezesie - kolejnej instrukcji dotyczącej klimatyzacji chyba już zniosę! Zapraszam na salony w te upały 35 stopni, u nas wczoraj jednej pracownicy od przepisów tej durnej instrukcji zrobiło się słabo na salonie, co mnie akurat nie dziwi bo pokazywało nam 27 stopni! Ale zgodnie z zaleceniami klimatyzacja ustawiona na 23, żeby zmniejszyć zużycie energii! To jest śmiech na sali. Tutaj się ciężko pracuje fizycznie, mamy ogromny salon bez drzwi i okien, chcecie nas wykończyć i pozatrudniać na umowę zlecenie albo osoby z grupą które nie wykonają 1/5 tego co my? Ta dziewczyna powinna to zgłosić do PIP, sądzę że podobnych przypadków będzie więcej. Liczą się ludzie, Twój głos ma moCCC - puste slogany którymi można sobie podetrzeć pot lejący się po (usunięte przez administratora) O! Dzień Koszulki - świetna okazja żeby zobaczyć jak pracujemy i popracować w 27 stopniach, zapraszamy do zrobienia dostawy nieoklejonych mieszanek, uporządkowania zaplecza, wywiezienia towaru na sklep, podłączenia towaru czy wywrócenia salonu do góry nogami na BTS. Zabawa w kryptonim szef, może jeszcze peruki damy, to będzie bardziej ciepło w głowę. Wiem jak było w tej firmie kilka i kilkanaście lat temu, mam porównanie, takim pracownikom teraz robicie survival pełną gębą, ninja by tego nie wytrzymali, ale na nowych małolatów są pieniądze!!! Szukajcie oszczędności gdzie indziej, bo jeśli nadal będzie aktualna ta instrukcja klimatyzacji, a komuś coś się stanie to ktoś za to będzie musiał ponieść odpowiedzialność. Nie rozdawajcie butów za darmo klubowiczom którzy składają po 2 latach reklamację - nie tędy droga

Sprzedawca

Praca w Half Price Leszno Zostałam telefonicznie zaproszona na rozmowę, dostałam smsa ze szczegółami rozmowy. Spotkanie odbyło się na sali sprzedażowej w galerii. Ale uwaga! W tym samym czasie ze mną na spotkaniu były jeszcze 2 inne kandydatki! No powiem, że pierwszy raz się z takim czymś spotkałam i muszę przyznać, że zostałam tam tylko ze względu na moją ciekawość jak to dalej będzie wyglądać, bo dla mnie to było bardzo żenujące. No chyba, że tak teraz wygląda rekrutacja w tego typu firmach... Na spotkaniu była kierowniczka i jej zastępczyni. Pierwsza opowiedziała o firmie, specyfice pracy, frmie zatrudnienia, dodatkach i pensji. Zastępczyni opowiedziała jak wygląda dzień pracy. Ogłoszenie o pracę na 1/4 1/2 i 3/4 etatu ale propozycja tylko na 1/2 etatu za najniższą krajową z możliwym dodatkiem pod koniec roku w postaci premii. Poźniej pani kierowniczka poprosiła o kilka słów o sobie każdą z nas uwzględniając swoje doświadczenie. Na koniec był czas na pytania. Całość trwała z 15 min i ogólnie atmosfera była dość luźna, jakby szukali kogoś do budki z hotdogami. Plus za słowność i telefon zwrotny w zapowiedzianym terminie oraz za umowy o pracę od początku. Dostałam propozycję pracy na 1/4 etatu z opcją dodatkowych godzin. Dla osób wchodzących na rynek pracy taka praca może być całkiem ok.

1. Opowiedz kilka słów o sobie i swoje doświadczenie w pracy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Anka

Obowiazkow coraz wiecej a ludzi do pracy mniej. W tej firmie lepiej juz nie bedzie tylko gorzej. Jeszcze troche i pracownicy sami zaczna sie zwalniac bo wszystko ma swoje granice. Nie jestesmy robotami jestesmy ludzmi! Przestany im robic glupie rzeczy na tzw. ,, zawołanie ,, na juz! Zacznijmy pracowac jak dawniej to co wazne jest dla NAS! Jak mamy wyrabiac utargi skoro nie mamy czasu dla KLIENTOW?! Mamy sie skupic na sprzedazy czy na tyraniu jak w (usunięte przez administratora)? Brakuje nam rak do pracy przychodza ludzie na zlecenie i uciekaja bo jak widza co tu sie dzieje to sie dziwia nam jak dajemy rade z tym wszystkim. Radze wszystkim jak macie mozliwosc to zmiencie prace tu nie ma wsparcia z zadnej strony tylko was wykoncza i jeszcze beda jezdzic sprawdzac patrzec na rece. Wstyd! Jedna osoba robi wszystko na sklepie jak bialy (usunięte przez administratora) omsy, sprzata, stoi caly dzien na kasie az glowa boli, pilnuje tabelek, reklamacje, zwroty, uklada dostawe, okleja buty i tak dalej. Do tej pracy przychodzi juz sie z negatywnym nastawieniem niestety i nic nie da briefing planowanie szkoda tylko kartek a tacy eco… pozdrawiam wszystkich ktorzy maja tak samo.

Czytam właśnie świeżutkie ogłoszenie CCC. Nadal oferują- możliwość rozwoju i awansu !? - ja się pytam jak? Kiedy? gdzie? I jeszcze: Pierwsza praca? Nic się nie martw, wszystkiego cię nauczymy! Masz już duze doświadczenie ? Z pewnością je docenimy! Śmiech!!! Powiedzcie mi dlaczego oni kłamią. Tam nawet obowiązkowych briefingu nie ma tylko jak regionalna przyjeżdża to każą mówić że są, są oczywiście że są, a rozwój,awans właśnie tną etaty dla pracowników którzy tam pracują latami... Porażka.

inne

Jak każdy sklep szukają byle kogo a jak cos to następy wracają stare czasy będzie przemiał pracowników. Firma spadła już na (usunięte przez administratora) wymagania takie że o życiu prywatnym zapomnij. Częste łamanie praw pracownika, agresja i nerwy miedzy pracownikami kto mądry to ucieka a kto nie zaradny życiowo boi się zmian to zostaje. Dla mnie ccc straciło na szacunku. Brakuje miejsca w magazynach kartony stoją w sklepie. Wszystko opiera się na zwykłych sprzedawcach a są tak jeb.. przez kierowników i ich pupili że masz ochotę wyjść i potem dziwota że pracownik ma morale 0 i przychodzi bojowo nastawiony. Regionalne no comment przyjadą pomarudzą (usunięte przez administratora) kogo potrzeba np. kierownika i pojadą. Jak lubisz się kłócić, wyzywać, pracować za (usunięte przez administratora) i chcesz znienawidzić ludzi to praca jest dla ciebie. Stres , nerwy to codzienność.

Nina

Właśnie złożyłam wypowiedzenie bo to co w ostatnim czasem się dzieje w CCC to jest dramat cięcia etatów oszczędności a pracowników traktuje się jak (usunięte przez administratora) tabelki wskaźniki tylko niedługo na salonie będzie pół osoby bo jedna to za dużo PORAŻKA TA PRACA NIE POLECAM ????

30 już są w aplikacji

30 już są w aplikacji CCC.15 razy można ją wykorzystać na sklepie i 15 kodów rabatowych do wykorzystania onlajn.

@30 już są w aplikacji

Tylko ze nie działają online nawet przy kwocie 430 zł, dopiero przy około 800 na jedną szt nalicza się.

Niemamma

Kiedy są dostępne fiszki płacowe za dany miesiąc? Licząc ze mamy sierpień to te za lipiec?

Wypłata
@Niemamma

W takim razie widzę, że najprawdopodobniej nie tylko mi się wypłata nie zgadza - w lipcu przepracowałam ponad 20 godzin więcej niż w czerwcu a wypłata jest wyższa o 12 złotych…

Kk
@Wypłata

Moze masz godziny rozliczone kwartalnie a nie jako dopracowania

Przelicz
@Wypłata

Przelicz dokładnie swoje godziny: maj,czerwiec, lipiec.Masz w intranecie na swoim grafiku .I dodaj je bo tutaj w CCC godziny rozlicza się kwartalnie czyli w jednym miesiącu robisz więcej w innym mniej ale zliczając je z trzech miesięcy musi ci się zgadzać.W zależności jaki masz etat czy cały czy 3/4 dodaj je I wtedy jeżeli rzeczywiście masz przekroczone te 20 godzin i ci ich nie zapłacono . Zgłaszaj to do kadr telefon też masz w intranecie.Ja też miałam w tym miesiącu dopracowania bo mam 3/4 etatu i mam te godziny zapłacone .Po przeliczeniu ich wyszło mi netto 17,48 na godzinę.Każdy pracownik w tych czasach musi pilnować swoich godzin i dochodzić swoich praw.Nikt za ciebie tego nie zrobi.Wszystko przelicz i wyjaśnij.

Powrót na zlecenie

Kochani piszcie jakąś petycje do głównego prezesa. Podpiszcie się sklepami, żeby nie było na jeden. Matko jak mi was szkoda. Po roku w grudniu nie przydłużyli mi umowy, bo przecież za dużo osób. Jakie ja miałam wtedy szczęście. Przyszłam w tym miesiącu na zlecenie, żeby sobie dorobić. Nie wiem czy jest jeszcze tak duża firma, która pobije CCC w traktowaniu pracownika jak śmietnik. W ciągu pół roku sytuacja w sklepie zmieniła się przeogromnie, a już wtedy to było (usunięte przez administratora) Po takim czasie przerwy od systemu jestem wołana na kasę, bo koleżanka nie ma kiedy się wysikać. I muszę palić głupa jak zmieniły się procesy. Nasz salon, jest w mieście, w którym nie ma pracy, a znajome mają krótki czas do emerytury. Ja mogę jedynie współczuć, dobrze że mogę w każdej chwili odpuścić sobie zlecenie. Znajdźcie kontakt do głównej siedziby i piszcie masowo co się dzieje. Traktujcie siebie lepiej. Pracować w magazynie byłoby korzystniejsze niż w tym czymś.

Powrót na zlecenie
@Powrót na zlecenie

Nie wiem czy ten mail jest w 100% prawidłowy, ale znalazłam na stronie kontakt do biura. Zalejmy to naszymi opiniami, przecież nie musicie się podpisywać. ccc@ccc.eu

Jasa

Coraz dłuższy kij... Teraz by zrobić 100% planu trzeba będzie się nagimnastykować... Bo nie będą wliczać oms-ów... Żegnaj prowizjo jesteś coraz bardziej odległa..

Interesujące
@Jasa

Skąd info? Póki co nie ma ani nic na intranecie ani żadnego maila nie było. Siejecie ferment.

Macie i tak dobrze
@Jasa

To i tak macie dobrze że w tym roku chociaż parę razy miałyście tą premię!!!! Jest mnóstwo sklepów na terenie Polski co od stycznia nie dostały żadnej premi !!!!!! Pracują za gołą pensję na 3/4 etatu 2 tyś zł do 2,200 netto.Bo plany mają tak wysokie że co miesiąc coś tam braknie i tej premi brak!!!!!.Wystarczy wejść w intranet w wyniki najnowszego rankingu na najwyższy utarg w lipcu i zobaczcie jak mało sklepów na terenie całej Polski zrobiło ???? planu za lipiec lub więcej.Także mało który sklep na terenie Polski dostaje od stycznia 2023 r. jakąkolwiek premię, większość robi za gołą pensję na 3/4 etatu !!!!!!!. Dlatego ludzie odchodzą bo praca w CCC fizycznie i psychicznie jest bardzo ciężka !!!!! A płaca bardzo niska !!!!. Bardzo to przykre że tak niedoceniany jest obecnie pracownik.I dobrze tu piszecie że wszyscy są wrzucani do jednego worka i ten co robi mnóstwo pracy i ten co się obija na zapleczu.A płaca taka sama lub wręcz większa.I też prawdę tu piszecie są osoby które kiedy tylko mają ochotę idą na L4 a są osobami funkcyjnymi !!!! Wystarczy żeby w firmie policzyli im ile razy w ciągu danego roku byli na L4.Przecież mają to czarno na białym.A reszta zespołu musi robić wszystko za nich !!!!! a oni zgarniają kasę bo mają funkcyjni płacone dodatkowo co kwartał za nps, wartość paragonu.......i inne wskaźniki.CHORE TO !!!! I FIRMA NIC Z TYM NIE ROBI.!!!! WIĘC ONI ROBIĄ CO CHCĄ !!!!! .

@Macie i tak dobrze

Jestem osobą funkcyjną i pierwsze słyszę że dostajemy co kwartał premie za jakieś dodatkowe wskaźniki. Czytam te komentarze i nie wierzę co za bzdury tu wypisujecie. Najgorsze w tym wszystkim jest to że zamiast porozmawiać z kierownikiem lub RKS siejecie ferment. Pewnie, że nie jest idealnie ale to są warunki naszej pracy które trzeba spełniać i tyle. Podpisałyśmy umowę która nas do tego zobowiązuje. Życzę wszystkim więcej szczerej rozmowy że swoim kierownikiem a mniej plotkowania za plecami. Pozdrawiam

@Macie i tak dobrze

U nas też kolejny miesiąc gola pensja.. A prowizja hehe.. Nie dla tych co najwięcej pracują.. Ludzie już nie mają siły słuchać pretensji klientów, że im nie podeszło się i nie pomogło.. Ale jak jak na sklepie 2 osoby? Taką polityka firma szkodzi sama sobie.. Odchodzą dobrzy pracownicy, odchodzą klienci..

Jasa

Oczywiście że funkcyjni mają co kwartał premie... Tak samo jak kiero co pół roku ) tylko zielone musi być.. Wszyscy o tym wiedzą,,

Ala

U nas premia od początku roku co miesiąc informujemy klientów o promocjach i robimy zamówienia N Store i też bywało tak że po 2 byłyśmy na zmianie

Hola
@Ala

A może weź sobie pod uwagę powierzchnię salonu, u nas jest nieraz 8 osób i to jest za mało żeby wszystko zrobić jak trzeba. Musisz pracować w bardzo małym salonie więc nie wiesz nic o tym jak jest na kolosach

Popieram
@Hola

Duże sklepy CCC powyżej 1300,1400,1500,1600 metrów kwadratowych lub większe a małe sklepy 600,700,800 metrów kwadratowych.To nie ma co porównywać. To jest przepaść !!!!! Na dużych sklepach jest dziesięć razy więcej pracy a zarobek taki sam a nawet mniejszy.Bo plany są cztery razy takie jak na małym sklepie.Mam koleżankę która pracuje na takim ogromnym sklepie i szczerze jej współczuję.Narobi się tam strasznie i gołą pensję od stycznia ma ,bo premi brak bo planu nie robią.Ja pracuje na małym sklepie i choć też jest pracy dużo to bez porównania mniej niż na ogromnym sklepie.I premię często mamy bo plany miesięczne wyrabiamy.Bardzo to nie sprawiedliwe dla dużych sklepów że nie macie większych pensji,ja nigdy bym nie chciała pracować na dużym sklepie.Szczerze wam współczuję i rozumiem rozgoryczenie bo to jest nie do pomyślenia żeby za dużo więcej pracy dostawać mniej pieniędzy !!!! Kto to wymyślił ? To jest kompletnie nie logiczne.

Miki

Witam. Ile jest na godz na rękę ba umowie zlecenie??

Jasa

Jest połowa miesiąca, grafik dawno ustalony,, a tu nagle niespodzianka.. Zmiany oczywiście takie o, których nawet nikt mnie nie zapytał czy się zgadzam, czy moge tak czy inaczej pracować!!!!!!! Bo przecież co... Ja nie mam swojego życia, rodziny!!! Ważne, że kiero będzie muala grafik tak jak pasuje kiero... I to ma być szacunek do pracownika, który (usunięte przez administratora) Pół roku, bez prowizji itd, żeby góra dostała półroczna premie.. Nie tędy droga.

@Jasa

Kierownik często zmienia grafik nie dla tego, że ma taki kaprys lecz dlatego, że taką mamy dynamikę pracy i aby zabezpieczyć wszystkie procesy, które Ci chwilą się zmieniają- trzeba dostosować obsadę. Myślę że źle to odbierasz, porozmawiaj że swoim przełożonym skąd te zmiany , na pewno wyjaśni ci sytuację. Pozdrawiam

....
@Jasa

Wiadomości związane z układaniem grafiku i zasadach znajdziesz w Kodeksie Pracy a także w regulaminie CCC jeżeli są jakieś dodatkowe zalecenia co do grafiku.Warto przeczytać i być świadomym pracownikiem w tedy nie ma żadnych niespodzianek

Jasa

Uważasz, że jest to w porządku bez pytania czy można zmienić, a może ktoś ma plany.. Pozatym pięknie jest mieć przed urlopem i po urlopie wolne weekendy.. Inni przecież o jeden weekend mniej mogą mieć.. Mogą pracować..

Rd

Czuje ze to kolejny komentarz osoby z firmy/hr. Rozumiem ze dynamika itd duzo zadan ad hoc. Ale jesli firma potrzebuje pracownikow ktorzy swoje zycie prywatne w pelni dostosują i podporządkują pracy (z dnia na dzien) to niech zaczna placic adekwatnie za pelne oddanie. Jesli tego nie robia to ludzi stawiają w pozycji (usunięte przez administratora)

....
@Jasa

Nie ,to nie jest w porządku ,ale pracodawca może zmienić w razie potrzeby grafik w takiej sytuacji należy Ci wolne innego dnia .Co do faworyzacji jednych i ustalanie niesprawiedliwie grafiku to jest na to paragraf . Dlatego warto znać swoje prawa i obowiązki w pracy.

@Rd

Na szczęście tak jak z dnia na dzień zmieniają grafik, tak samo z dnia na dzień można wręczyć jakieś miłe L4 na okres wakacyjny ;)

@....

Trzeba by było to udowodnić, a fakt, że nie mas się wglądu w grafiki całego zespołu jest zdecydowanym utrudnieniem dla zwykłego "szeregowego".. Bo skąd wziąć informacje skoro to jest tajne.. Owszem zmienić grafik można raz na jakiś czas bi coś ważnego wypadło, ale nie kilka razy w miesiącu, bo się kiero przypomniało, że ma sobie pazurki zrobić.. Jak mam dzień wolny to tym dniem powinnam ja decydować w końcu na niego zapracowałam w sobotę.

Niestety
@Jasa

Niestety kierownik udzielił informacji że weekend przed urlopem może być pracujący, natomiast weekend po urlopie kończącym się w piątek musi być wolny.

Prawda
@Niestety

Tylko czemu to działa tylko w jedną stronę? Że owszem pracownik tak ma . ALE kierownik, zastępca kierownika, lider czy dekoratorzy to już mają i weekend przed urlopem wolny i po urlopie wolny!. CZYLI SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI!.Czemu to jest tolerowane przez lata!.I nadal nic się w tym temacie nie zmienia.Jak wszyscy to wszyscy NIECH TAK MAJĄ !.A nie znów wyróżniani i lepiej traktowani są osoby funkcyjne.Niczego dobrego z takiego postępowania nie będzie!. Dlatego ludzie piszą!.

@Niestety

Tylko dlaczego inni mają i przed i po?... Skoro 4osoby lizusy mają 3 weekendy wolne w czasie trwania urlopu, a nawet poniedziałek po urlopie.. To jaka sprawiedliwość,,,, inni mogą za nich robić.. Myślą, że ludzie tego nie widzą... Widzą i rozlicza jak przyjdzie czas

Nołon

Wyjaśnienie nie przywróci mi czasu wolnego. Slogan Work/Life/Balans to w tej firmie tylko slogan.

Ala
@Jasa

Ja pracuję już 3 lata w tej firmie zdążały się zmiany w grafiku Ala nasza kierowniczka najpierw przyszła i zapytała czy mogę przyjść tak i tak do pracy czasami z dnia na dzień u nas nie ma problemu możemy się ugadac nigdy nie było tak że zmieniła grafik bez naszej zgody zawsze pyta czy masz jakieś plany na dany dzien .

@Ala

U nas czasami informuje, że zaszły zmiany w grafiku, i okazuje się że miałaś mieć dzień wolny ale nie masz,, i dostałaś ulubiona środkowa zmianę... Ostatnio zrobiła tak, że kazała dziewczynie w danym dniu zostać 3 godziny dłużej.. To są po prostu jakieś żarty z ludzi... Na szczęście są inne firmy i pół załogi już chce odejść.. Kilka osób odeszło, przyjęli "dzieci" zaraz po szkole.. Z charakteru takie co się podporządkują..

Edward
@Jasa

Środkową, tzn. jaką? Ile macie tych zmian, możesz napisać w jakich są godzinach? Rozumiem, że skoro jest zmiana grafiku i musisz przyjść w swój dzień wolny, to np. następny już nie pracujesz? Interesuje mnie jeszcze kwestia tych nadgodzin, jeśli zostajesz te wspomniane 3 h dłużej, to liczą to normalnie jako nadgodziny i wypłacają je? Są jakoś dodatkowo płatne?

@Edward

Na rano od8/9do 15/16 Srodek od9/10do 18/19 Popołudnie 15do 21:15 czyt. Aż nie skończy się wysyłanie do kiero itd. (często 21:30 lub 21:45) Jak masz umowę na 3/4 to mas dorobienia do etatu - nie ma nadgodzin.. Lub oddadzą dzień wolny jak będzie pasować im.

Środkowe najgorsze
@Edward

To znaczy po środku dnia ani pierwsze ani drugie.Czyli zależy czy pracujesz na cały etat to wtedy robisz po 8 godzin np.10-18,11-19,12-20 itd......a jak masz 3/4 to robisz 6 godzin,np .12-18,13-19,14-20 itd.......Czyli całe dni masz zawolone !!!! Nawet nieraz wrzucą Ci 5 godzin i oczywiście te środkowe 13-18, 14-19,15-20 itd....... Dopracowania czyli te dodatkowe godziny też to zależy od sklepu w jednym sklepie zapłacą Ci za te godziny a w drugim będziesz mieć do odbioru i nie zostaną Ci zapłacone.Oczywiście nie Ty będziesz decydować kiedy byś chciała odebrać te godziny tylko kierownik wybierze kiedy mu będzie pasowało byle by się zmieścił w trzech miesiącach.Bo tu godziny kierownik może Ci rozkładać kwartalnie czyli w jednym miesiącu możesz robić mniej godzin mimo że jest np.126 g.miesięcznie a w drugim możesz robić 150 itd.Byle by się liczba godzin w danym kwartale zgadzała.Tyle ile masz na etacie,jak masz cały etat to 168 g miesięcznie lub w zależności ile godzin jest w danym miesiącu.To możesz sobie w goglach przeczytać ile w roku 2023 masz na miesiąc godzin do przepracowana w danym etacie: cały etat,3/4 etatu,1/2 etatu.

Mądrzy i ambitni kierownicy się zwalniają uciekają jeśli mają możliwość, biorą kogo kolwiek bo ktoś mądry to wie jaki jest i nie będzie się pchać w to (usunięte przez administratora) Sprzedawca za najniższą krajową z jednego etatu utworzylo się kilka : magazynier , sprzątaczka, specjalista od e-commerce, specjalista od reklamacji , specjalista od sprzedaży ,plus osoba koordynująca zespołem jak kierownika nie ma , plus dekorator jeśli go sklep nie ma a nawet jeśli ma to i tak powinnaś wszystko ogarniać i wszystko wiedzieć . Można by tak jeszcze powymieniac z kilka rzeczy ... Nie jest dobrze .....

Gosia

@Pracownik A niby dlaczego tak bardzo zależy rks-om na pozbywaniu się długoletnich pracowników??? Bo Ci ludzie wiedzą, jak pracowało się kiedyś w porównaniu do tego co jest teraz. Za te śmieszne pieniądze nikt nie będzie tyrał niczym górnik w kopalni. Tam nie ma kiedy jeść, pić i się załatwiać...wszystkim mądrym i inteligentnym ludziom powiem krótko...szkoda Waszego zdrowia i czasu...

Cześć, Tak siedzę sobie i naszła mnie jedna myśl odnośnie sytuacji w Naszej firmie. Nie ważne jak bardzo byśmy (usunięte przez administratora)i się starali to w tej firmie już chyba nigdy dobrze nie będzie. Ludzie na sklepach są wykończeni! Gdy padają na pysk i powinni iść do lekarza, żeby po prostu odpocząć to mówią, że nie mogą iść bo sklep jest słabo obstawiony i wykańcza się kolejne miesiące zamiast odpocząć. Jak zacząłem tu pracować to ta firma sprawiała, że czułem się jak ktoś kto się spełniła zawodowo. Obecnie czuje jak się wykańczam razem z całym zespołem. I to jest przykre w tym wszystkim. Właśnie tak to właśnie wygląd Panie Miłku, szkoda firmy a przede wszystkim ludzi, Pana Pracowników

Jasa

Do tego nędzna płaca, nie mówię o funkcyjnych, ale o tych co najwięcej pracują.. Min na premie dla funkcyjnych, dla regionalnychy itd. Właśnie oni najwięcej wkładają pracy, a są najmniej docenieni.. Od kasjera zależy czy klient kupi 2,4 szt,,,, czy jedna,, kasjer robi oms,, zwroty, wystawia fv,, pomaga dekoratorowi, metkuje, robi reklamacje(tu też zależy od kasjera w dużej mierze czy klient weźmie tylko kasę czy wymieni na nowsze buty), sprząta, układa towar. Liczy kasę, zamyka dzień, robi WR, kompensate.. I za to wszystko zarabia Najmniej!!! @Pracodawca

Gf

Dokładnie i jakim kosztem.? Bo mają gdzieś ludzi tylko zyski się liczą I nieważne czy ktoś daje rade czy nie Współczuję ludziom tam pracującym .pozdrawiam pana

Kaśka

Tez tak mialam. Bardzo lubilam prace w ccc, ale to co zaczelo sie dziac od kilku.lat, jest niesamowite. Budowac firme, reputacje i tak zejsc na psy. Nie rozumiem tego. Ale tak sie konczy, kiedy zatrudnia sie ludzi, ktorzy po trupach do celu, reszta sie nie liczy. Odeszlam i to byla dobra decyzja. Nie jestem moze juz na kierowniczym stanowisku, ale mam teraz czas dla siebie, fajny zespol, pracuje bez stresu. Moge teraz zadbac przede wszystkim o moja psychike i rozwoj. Polecam kazdemu, kto chce odejsc, ale ma watpliwosci. (usunięte przez administratora)

@pracownik

Jestem tego samego zdania. Sama osobiście mam dość. Jestem wykończona ciągłym stresem i robotą którą nas zawalają. Mam wrażenie że jesteśmy od wszystkiego. Firma tnie koszty a pracownik robi za wszystkich. Magazynierów, informatyków, sprzątaczy itp. Ciągłe zmiany instrukcji raz robimy tak za 5 minut już co innego. Postanowiłam odejść z firmy a szkoda bo pracuję w firmie 15 lat. Firma nie szanuje ludzi.

Zatrudnili rks który się ślizga i nie ma pojęcia o funkcjonowaniu w firmie ccc a ma wymagania jakby wszystkie rozumy pozjadała. Dziewczyny fajnie świecimy się na zielono jako region ale to nie jej zasługa a w wolne od pracy informacje na watshapie ze coś nie dopilnowiane wytłumaczenie do 9 na drugi dzień. Rks niedziela godzina 22 niektórzy już śpią a ty wysyłasz wiadomości bo chcesz się wykazać daj ludziom żyć w dniu wolnym. Pamiętajcie dzień wolny od pracy celebruje tak jak niedziele.

Iwona

Cóż, ludzie sami sobie winni. Jakby tak każdy odkładał telefony służbowe na bok, w momencie kiedy wychodzi z pracy, to może by się nauczyli. A że każdy jest pod telefonem, I odpowiada od razu po dostaniu wiadomości, nawet wieczorem w niedzielę, to gora to będzie wykorzystywać, skoro sami się dają.

Jasa

U nas wszyscy funkcyjni się ślizgają przed pracą.. Wolne mają weekendy i zawsze na rano, a swojego i tak nie robią.. Wszystko zostaje na ręce innych.. A ja nie robię, nie płacą mi za to.. W nie interesuje mnie to że regio. przyjedzie.. Jaka płacą tata praca.

***

Sprawdzcie sobie składki w zus, bo się ccc zapomina płacić niektóre

Rd

W tej firmie nic sie nie zmieni na lepsze. Sa dwa wyjscia albo sie podporządkujesz albo sie zwolnisz.

Misia
@Rd

Tak, masz rację. Swego czasu praca w CCC była bardzo fajna pełna zrozumienia, dowartościowania pracownika, a teraz? Tylko wymagania, narzucanie wielu prac na głowę i wieczne pretensję, regionalni powinni się wstydzić za swoje postępowanie i bycie marionetkami w rękach rządu. Myślę, że o wiele lepiej jest się zwolnić i poszukać miejsca gdzie pracodawca jest świadomy, że biznes tworzą ludzie, mieli naprawdę super sprzedawców, a teraz zostaje im garstka ludzi, którzy długo nie będą pracować w takich warunkach. My potrzebujemy pracy i pieniędzy, a oni ludzi, którzy będą zarabiać pieniądze dla firmy. Wydaje mi się, że firma jest świadoma jak bardzo kiepsko im idzie na rynku dlatego całą frustrację przelewają na pracowników, którzy nie pracują lżej, a coraz ciężej, są przemęczeni, nie docenieni bo wypłaty są śmieszne, a jakoś z uśmiechem na twarzy obsługują klientów mimo, że często tak naprawdę mają serdecznie dosyć. Cały rząd powinien zrobić sobie rachunek sumienia do czego doprowadzają ich zmiany podobno na "lepsze".

@Rd

I ja się zwolniłam, bo po sześciu latach pracy dostałam od firmy podziękowania i z całego etatu spadaj na 3/4 a i jeszcze w ramach wyróżnienia ze tak długo pracowałam i miałam stażowe zaczęli mi je zabierać- podwyżka najniższej krajowej, a to mi nie,bo ja i tak zarabiałam więcej ze swoim wypracowanym stażowym i tak zrównają Cie do nowego pracownika który wlasnie przyszedł i ma wszystko gdzieś, a ty jeszcze musisz go wszystkiego nauczyć itd. Podziękowałam bo strata czasu w tej firmie.

Lidia
@Rd

@Rd polecam się zwolnić, sa sklepy, w których ponad połowa załogi odeszła patrząc na to co się dzieje w ostatnim czasie. Pseudo podwyzki a gdzie nasze stażowe, za niechorowalnosc? Wszystko zabrano

Gorąco

Orientuje się ktoś z Was pod względem jakichś przepisów, co możemy zrobić jako pracownicy jeśli kierownik czy zastępca nie pozwalają włączyć klimatyzacji, a na sklepie jest 26 lub czasem więcej stopni, do tego bardzo duszno - te osoby większość czasu spędzają na zapleczu, przy komputerze, a my pracujemy, biegamy, robimy dostawę, przeciągamy się z towarem, nawet klienci się skarżą że nie ma czym oddychać...

@Gorąco

Zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy...myśle, że bez problemu znajdzie się więcej powodów do kontroli...nie ma kiedy jeść, pić a niekiedy siusiać... Kierownicy relaksują się na zapleczu z e-papierosem czekając na e-maila na który mają odpisać a sprzedawcy tyrają w mokrych koszulkach bo zadanie popędza zadanie????

Zawiedziona
@Anka

Kierownicy się relaksują ? Powiedz mi na którym sklepie kierownk się relaksuje ?! Jak widzę te durne wymyślone historie o kierownikach to nóż w sercu mi się otwiera . Jestem kierownikiem i zapierdzielam razem z zespołem. Przeważnie kończy się tak że zostaje dłużej w pracy bądź swoje tabelki , maile i grafiki robię w domu po pracy bądź w dzień wolny . Zastanówcie się co piszecie . Wymyślone historie na temat swoich przełożonych. Myślę że każdy kierownik mógłby również się o swoich zespołach wypowiedzieć. Jak niektórzy pracują bądź zastępują go w dzień wolny ale zostawiają to dla siebie . Jeśli chodzi o klimatyzację to na moim sklepie normalnie włączam klimatyzację. Nikt nie będzie w duchocie pracował .

Pomocnik
@Zawiedziona

Myśle ze są różnie skrajne sytuacje… ja tez zasuwam ze swoim zespołem i cały czas mówią ze to dziwne bo na innych sklepach słyszy się jak kierownicy się bycza na magazynach, urządzają sobie pogawędki na zapleczach a później narzekają ze nie maja czasu robić bo jest dużo roboty… temu tez m.in dużo osób odchodzi z firmy. Myśle ze jesteś kierownikiem „starej” daty w sensie bardzo doświadczonym, zaangażowanym w swoją prace i stad zasuwasz ze swoim zespołem a swoje sprawy zostawiasz do zrobienia w domu… robię identycznie…

@Pomocnik

Też jestem kierownikiem , od 10 lat w tej firmie. Odbieram towar, stoję na kasie, sprzątam, robię vm gdy trzeba. Robię dosłownie wszystko. Uważam że to normalne i tak trzeba. Jest nas tak mało że nie możemy sobie pozwolić na słabsze ogniwo w zespole, bo zwyczajnie robota będzie nie zrobiona. Ale, jedno czego już nie robię i radzę wam zmienić nawyki to nie zabieram pracy do domu. Grafik, maile, intranet robię w pracy. Nikt mi za dodatkowe godziny nie płaci i uwierzcie mi nikt tego nigdy nie doceni, nikt...

xxx

ale takie są wytyczne odgórnie ze kierownik nie może na kasie, nie może w kartonach, nie może oms i dostawy, sama jestem kierownikiem zmiany i już tyle razy dostałam uwag od rks ze zamiast zarządzać to siedzę w kartonach ze po prostu się nie chce słuchać i sobie darowalam bo człowiek się stara żeby wszystko było zrobione, stara się nadgonić pare spraw kosztem tego ze często nie ogarnie swoich spraw kierowniczych, ale jak przyjeżdża rks i wiecznie pretensje ze się pracuje to nie dziwmy się ze taki kierownik woli sobie odpuścić i po prostu robić to co mu każą

@Anka

Straszne to jest aby traktować tak pracowników Jakim kosztem.. Myślę że ich zdrowia i zdrowia klientów Jak tak można, tylko naciskają a od siebie nic Przykre

@Zawiedziona

W wolny dzień nie powinno pracować się w domu! Tak na górze ich nauczyliście niestety... Dlatego pracowników traktują jak roboli... Za psie pieniądze I taka jest prawda..

@Zawiedziona

Może i Ty zasuwasz ze swoim zespołem, a nawet układasz grafik tak by zespół był zadowolony... Ale nie każdy kierownik jest taki.. Nasz np. Albo stoi i pisze melie,.albo siedzi na zapleczu (często zostawiając pracownika samego na sklepie) a grafik układa wg.swoich potrzeb. Więc jest Kierownik i kierownik. A co do klimy naszemu kierownikowi jest zawsze zimno, więc klima jest praktycznie cały czas wyłączona.. PS. Też mieliśmy takiego kierownika jak Ty.

@xxx

W takim razie całe szczęście że mam normalną RKS, która rozumie że w obecnej sytuacji czasem na kasie musimy być ( choćby dlatego by dać przykład jak sprzedawać), że musimy czasem odebrać dostawę, zrobić oms itp.... I może dlatego ten RKS i jego region ma Ostatnio jedne z lepszych wyników w pl.

Chore to
@xxx

To naprawdę jest chore ! Kierownik nie może fizycznie pracować,lider też nie może fizycznie pracować, dekoratorzy też nie mogą stać na kasie !! To kto ma robić ??? Jak połowa sklepu to kierownik,lider,dekorator a oni nie mogą fizycznie pracować bo takie są wytyczne z firmy . KTO TAKIE IDIOTYZMY WYMYŚLIŁ ??? To jest sklep tu jest mnóstwo pracy fizycznej a rąk do roboty zawsze brakuje !!!! Tu się pracuje !!!! A nie tylko rządzi i wydaje polecenia !!!! WIĘKSZYCH GŁUPICH WYTYCZNYCH TO NIGDZIE NIKT NIE SŁYSZAŁ !!!! A później się dziwicie że pracownicy piszą i się zwalniają.No nie będą za WSZYSTKICH i na WSZYSTKICH robić za pensję 2 tyś na 3/4 etatu !!! A RESZTA BĘDZIE TYLKO RZĄDZIĆ I ROZKAZY WYDAWAĆ.GŁUPOTA JAKICH MAŁO !!!!

ZZ

Popieram, od jakiegoś czasu tez wszystkie swoje obowiązki wykonuje w pracy, zespół to rozumie (większość czasu tyram z nimi na salonie) że kierownik ma inny zakres obowiązków i czasem musze poświęcić więcej czasu przy komputerze - ale nigdy nie robie tego na magazynie - zawsze na sali sprzedaży przy okazji obsługując klientów... Także wszystko się da, kwestia pracy zespołowej. Są skrajne przypadki oczywiście ale większość kierowników zasuwa równo na salonie często ze świadomością że jego robota stoi w miejscu... Regionalni doceniają - to później dobrych rzeczy się nie pamięta to już inna sprawa ????

@Zawiedziona

@Zawiedziona Uwierz mi, że to stało się to realną rzeczywistością Salon w Wielkopolsce miał wspaniałą kierowniczkę, która pracowała na równi z zespołem bo już od dawien dawna nie było innych możliwości. Stale rotacja ludzi bądź cięcia etatów. Teraz zamiana kierowników sprawiła, że kierownik ma w obowiązku drwić z pracowników, wskazywać palcem co jest do zrobienia, zostawiać tysiace karteczek i siedzieć na zapleczu z e-papierosem. Żenada jakiej mało...już garstka "starych" i pracowitych została na tym sklepie.

Zawsze uśmiechnięta
@Zawiedziona

W takim mieście na G, gdzie są 2 salony i ostatnio zamieniono kierowniczki, bo tej od e-papieroska nie szło i sklep nie wyrabiał premii. Jak jest teraz? Ta sama sytuacja, plus zatrudnianie psiapsi i zniszczenie zespołu, masowe odejścia. Ale urlopik pewnie był udany - szkoda, że kosztem innych dziewczyn, którym go odwołano.

Tragedia @CCC
@Zawiedziona

Dokładnie, zgadzam się z tą opinią. Liderzy się opierdzielają a jak kierownik przychodzi to mają pretensje do tego co nie jest zrobione. Priorytetem są jakieś zbędne maile. Na sklepach jest (usunięte przez administratora) i pretensje od rana zrób to zrób tamto bo nie jest zrobione

@kierownik
@Zawiedziona

Ja tez pracuje za wszystkich nawet przychodzę wcześniej czy zostaje dłużej ale tak do pracy nie ma bo każdy ma dość tego co się dzieje. Kiedyś tak nie było każdy wiedział co ma robić żeby wyrobić plan i dostać premie, teraz głupie spotkania na Teams o wynikach co tydzień wypełnianie tabelek bo RKS każe a za ten czas ile rzeczy możemy zrobić taka prawda od pewnych rzeczy jest Rks co powinien robić a wykorzystuje kierowników. To po co oni są jak za nich się robi prace. A większości nie wiedza nic bo osoby funkcyjne wiedza więcej żenada

@Zawsze uśmiechnięta

W tym jednym salonie załoga się totalnie posypała, po kolei ludzie sie zwalniali bo ileż można patrzeć jak świeżaki nic nie robią, nie ma ich nawet kto szkolić a nowy kierownik ani mysli wspierać i tworzyć zespół. Starych pracownikow zaprzestano szanować, wrecz dąży się do ich zwolnienia...a tak naprawdę to Oni tworzyli zgrany i pracowity zespół

Dorota

Czy ktoś z Państwa posiada może jakikolwiek nr. Bezpośredni do działu kadr?Podany nr. centralny nie odpowiada! Blaaaagam pomóżcie…????

@Dorota

A jakiego regionu ?

Jak rozliczacie wyjazd na szkolenie do innego miasta? Liczycie od momentu wyjazdu do powrotu czy tylko faktyczny czas spędzony na szkoleniu?

Czas podróży służbowej nie jest wliczany do czasu pracy. Jest tylko wliczany do czasu delegacji, np. na potrzeby wypłacenia diety za ten dzień, ale do czasu pracy się nie liczy.

xxx

rozlicza się faktyczny czas od momentu wyjazdu z domu do przyjazdu do domu, zarówno kilometrowka jak i godziny w grafiku powinny być tak wpisane

Aaaa
@xxx

Nieprawda. W grafiku powinien być tylko czas szkolenia a w delegacji rozliczony czas od wyjazdu do powrotu.

Masakra
@xxx

Był komunikat na intranecie, w delegacji wpisujesz czas od wyjazdu do przyjazdu, a grafiku czas trwania szkolenia. Co druga osoba pisze głupoty.

@Masakra

rks informował nas nawet ostatnio żeby rozliczać wszystkie godziny nawet te które poświęcamy na dojazd, to nie głupoty

Zostaw merytoryczną opinię o CCC - Polkowice

• Jak się pracuje w CCC?

Zobacz opinie na temat firmy CCC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 444.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CCC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 379, z czego 14 to opinie pozytywne, 225 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CCC?

Kandydaci do pracy w CCC napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CCC