Opinie o CM International S.A. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy CM International S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w CM International S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów i artykułów medycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CM International S.A. w Wrocław

To prawda z tą atmosfera, która ktoś teraz niedawno opisał? Bywa jakoś dołująco? Ale dlaczego, co na nią wpływa? Kiedyś chciałam tu aplikować na obsługę, ciekawe czy będą jeszcze szukać?

kandydat Nowy wpis

cały czas szukają ale z angielskim

XYZ Nowy wpis
@kandydat

A jesteś już może po rozmowie? co na niej mówią? zastanawiam się czy oferują także po prostu jakieś fajne szkolenia językowe żeby człowiek mógł się podszkolić.

Czyli nie tylko ja już od jakiegoś czasu patrzę na te ofertę na obsługę? Faktycznie w treści nie pisali wprost o zarobkach. pisali za to o ciekawej i odpowiedzialnej pracy a także szkoleniach. Czy do tego zakresu także ktoś doświadczony mógłby się ustosunkować?

Witam, jakie są mniej więcej zarobki netto w tej firmie na obsłudze klienta?

A z czego te zmiany personalne wynikają? Wiesz co ma na nie wpływ? Na jakie wsparcie trzeba czekać tygodniami? Przepraszam za pytania, ale nie do końca rozumiem o co chodzi. Jestem na tym forum, bo szukam pracy, więc jeszcze nie wiem nic o firmie

logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.

Hej, przyznam, że mnie także zainteresował ten wątek związany ze wspomnianymi niestabilnymi warunkami zatrudnienia... Zastanawiający jednak jest brak odniesienia. :/ Jakie teraz występują standardy na produkcji, wie ktoś? Czy cokolwiek prócz stawek się na niej zmienia z roku na rok? Opiszecie ją w ujęciu procesowym?

Po rozmowie telefonicznej i spotkaniu online z rekruterem i przyszłym managerem mam bardzo negatywna opinie. Na spotkaniu: dokładnie te same pytania, na które już wcześniej były zadane przez telefon, próby dewaluacji mojego doświadczenia przez managera, strata czasu, ponieważ organizacja miała na to stanowisko dużo niższy budżet niż widełki dwukrotnie przeze mnie przedstawione. Po spotkaniu: brak informacji zwrotnej pomimo obietnicy kontaktu w ciągu tygodnia… Oferowane warunki zatrudnienia są mocno niestabilne. atmosfera podczas rekrutacji również nie robi dobrego wrażenia.

WorkingMan
@Kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś? Do jakiego działu? Dawno miałeś rozmowę?

Cinderala
@Kandydat

co masz na myśli pisząc mocno niestabilne warunki zatrudnienia?

Magda

Czy firma podczas rekrutacji(po rozmowie) daje informacje zwrotna każdemu kandydatowi bez względu na jej wynik? Czy jest tak ze mowi się ze informacja zwrotna do tygodnia czasu a informacji brak ?

@Magda

pytanie zadane jako kandydatka po rozmowie? Jeśli tak to pewnie odpowiedź jest już znana? sama rekrutacja w ujęciu procesowym oraz rozmowa jak teraz wyglądają? są zadawane jakieś szczególne pytania?

Porta Poti

W CM International atmosfera jest przeciwieństwem rodzinnej - krzyk i obgadywanie jest tu na porządku dziennym. Radzę nie nastawiać się na podwyżki i rozwój zawodowy. Słabe zorganizowanie zespołów i brak należytego wprowadzenia w obowiązki. Nie polecam

StopHejt
@Porta Poti

W CMI pracuje prawie 200 osób , dopóki pracują ( a widocznie chcą pracować ) to są zadowoleni. Ale jak ktoś z firmy wypadnie to predko na internety wylać się że firma zła ! :) Niestety tak już jest że lubimy pisać i czytać negatywne komentarze. Można wejść na profil jakiejkolwiek firmy tutaj i pod każdym profilem przeczytamy to samo ! Takie same płacze i zale i że wszystko źle i mało . Merytorycznych wpisów jest jak na lekarstwo. Gdzie pracowałeś ,na jakim dziale / stanowisku ? Jak długo ? Jakie masz doświadczenie w budowaniu i organizacji zespołów że sie wypowiadasz ? Bo podejrzewam że raczej żadne :) Atmosfera rodzinna to może być w firemce co ma 30 osób , nawet 50 jeszcze może się uda . Ale 200+ to zapomnij o czymś takim . Oczywiście masz prawo do własnej opinii , po to.stworzyli ten anonimowy portal :) pozdro

Porta Poti
@StopHejt

Nawet po tej odpowiedzi można poznać panującą tu atmosferę. Takie pasywno-agresywne komentarze to norma ze strony wyżej postawionych pracowników. Nie wypisuję tu płaczy czy żali tylko opinię do której mam prawo i przestrogę dla potencjalnych pracowników. Nie muszę mieć doświadczenia w budowaniu zespołów żeby wiedzieć, że tak nie powinna funkcjonować szanująca się firma, więc będę się wypowiadać. Zatrudniając się do CMI oferowaliście mi RODZINNĄ ATMOSFERĘ, która miała wyróżniać waszą firmę na tle innych podobnych wielkościowo. Uważam tą odpowiedź za nieprofesjonalną i taki ton nie przystoi międzynarodowej firmie zatrudniającej 200+ pracowników.

@Porta Poti

ja dostałam podwyżkę i mam super ekipę. Także nie zgodzę się z tą opinią

Halina

hej, zdradzisz po jakim czasie udało się tę podwyżkę uzyskać lub ewentualnie za jaką konkretnie pracę? ekipę to ze względu na co przede wszystkim chwalisz, każdemu może taka się trafić? przy 200 zatrudnionych ile liczy Twój zespół?

Halina

Jeszcze miesiąc temu podobno na administrację szukali, skoro ogłoszenia nie widać już tzn., że na okresie próbnym ktoś pracuje? Pytam, bo speca od sprzedaży aktualnie poszukują i ciekawa jestem ile okres próbny trwa, bo go podkreślili ale nie doprecyzowali. Poda ktoś także widełki, bo ich zabrakło?

WorkingMan
@Halina

Okres próbny max 3miesiące , min miesiąc. Do działu handlowego są jeszcze miejsca.

@WorkingMan

hej dzięki a powiesz mi jak taki okres próbny może wyglądać? pytam w kontekście organizacji pracy już. robi się podobnie jak już na umowie na stałe czy raczej firma monitoruje taką osobę i pomaga?

Żaneta

Obecnie rekrutuja na stawnowisko asystenta ds. Administaracyjnych i kadr. Jak wygląda praca w biurze ? Jak atmosfera ? Jaki jest zarząd firmy ? Jakich można spodziewać się zarobków?

Jak dla mnie to mega robota, fajni ludzie i z kierownictwem da się dogadać.

Katarzyna

Fajnie, zawsze ceniłam sobie dobrą atmosferę w pracy. A jak z zarobkami? Z tym też wszystko ok? Możesz podać jakieś poglądowe widełki?

PENA

Firma super fajna ,atmosfera wspaniała a ludzie .... nie spodkałem lepszej załogi ! Gdyby nie te 500 zł więcej w innej firmie (smutnej) to bym nie zmieniał, newer .

Leszek
@PENA

A nie było opcji na podwyżkę w CM International żeby wyrównać stawkę z innej firmy? I w ogóle ile ci dawali tutaj? Były też jakieś premie i dodatki do podstawy?

Tomasz

Z twojej reakcji wynika, że na podwyżki nie ma szans. A szkoda, bo żeby zatrzymać fachowca w firmie trzeba dać mu więcej kasy. Przed odejściem próbowałeś negocjować stawkę?

kikimora
@Tomasz

Na powyzce mi nie zalezy, jestem na emerytyrze i chce robic co kolwiek aby nie zgupiec w domu. Mieszkam blisko, wiec jak mnie wkurza to wyjde i wiecej nie wróce.

To ile na tej produkcji płacicie w 2022, skoro w 2018 roku były dwa tysiące do dwóch dwieście? Dalej najniższa?

@Ewa

Nikt w CMI nie zarabia najniższej krajowej :)

Edyta

czyli co, 4tys na reke mozna dostac bez problemu ?

Aneta

To ile najmniej się tutaj zarabia?

@Edyta

Ale na jakie stanowisko? Z jakimi umiejętnościami? Jakie masz dodatkowe atuty? Czy znasz jakiś język? Czy może świetnie sobie radzisz w negocjacjach? A może jesteś mistrzem lutownicy? Chcesz pracować? Czy siedzieć i dostawać kasę? - to chyba pytanie kluczowe :) Oferty są dostępne na portalach. Można sprawdzić od jakiej stawki się zaczyna.

Ok, sprawdziłam jeszcze raz. Faktycznie, w tamtym ogłoszeniu była kwota netto, ale to tak nietypowe jest, że do głowy mi nie przyszło, że to nie jest brutto :) To ile teraz miesięcznie wychodzi? :)

Miło z Twojej strony, że odsyłasz do ogłoszeń. Może jeszcze napisz, gdzie one są, bo nadal twierdzę, że wisi w sieci tylko to z 2018 roku :3

Przepracowałam w firmie około dwa lata. W firmie łatwo o awans jeśli jesteś zaradny i po niego pójdziesz jednak wynagrodzenie nie zostaje adekwatnie podniesione. Mało tego najczęściej nie jest adekwatne do ilości obowiązków i odpowiedzialności. Firma jest już średniej wielkości, jednak występuje w niej nepotyzm. Rodzina / znajomi dostają z łatwością prace i wysokie stanowiska bez jakichkolwiek kwalifikacji lub nawet zaangażowania. Byłam świadkiem zwolnienia wykwalifikowanej i bardzo wydajnej osoby aby zwolnić miejsce znajomemu i nie tylko. Nerwowa atmosfera, kłótnie i krzyki są na porządku dziennym od samego prezesa przez innych przełożonych, więc jeśli nie będziesz w stanie przywyknąć to będzie Ci ciężko pracować. Brak konsekwencji w przypadku niedopełnienia obowiązków (na plus jeśli komuś często się zdarza). Firma trzyma się dzięki dobrej woli tych którzy chcą pracować i chcą jak najlepiej wykonać swoją prace. Do CM International przyjmują bez kwalifikacji - wszystkiego uczą albo nauczysz się sam. Nie wymagają języków. Podsumowując nie jest najgorzej ale jeśli masz inną opcję to polecam najpierw ją sprawdzić.

CMI
@Anna

Droga Anno , Oczywiście masz prawo do swojej opinii i nie będę jej podważał. Jednak w twojej wypowiedzi pełno jest nie tyle opinii co zwyczajnych kłamstw. Nie wiem dlaczego i nie wiem czy specjalnie napisałaś to w ten sposób ale czuję się w obowiązku sprostować twoją wypowiedź. 1) "Łatwy awans" - awans nigdy i nigdzie nie jest łatwy. Jest to trudne zarówno dla promującego jak i promowanego z wielu powodów. CMI jest w fazie bardzo szybkiego wzrostu, firma przyjęła strategie promowania organicznego. W pierwszej kolejności szukamy liderów/managerów na własnym podwórku jeśli wśród pracowników jest osoba która wyróżnia się na tle innych to chcemy aby miała pierwszeństwo do objęcia stanowiska. Jeśli takiej osoby nie ma, zaczynamy rekrutacje zewnętrzną. Ponieważ jak już wspomniałem CMI rośnie bardzo szybko, zapotrzebowanie na liderów i managerów jest spore.To oni bowiem tworzą strukturę która umożliwia dalszy wzrost.To zapotrzebowanie (dla kogoś kto tego nie rozumie) może dawać złudne wrażenie "łatwego awansu" podczas gdy tak na prawdę firma ma po prostu duże zapotrzebowanie na liderów . 2) Wynagrodzenie i obowiązki. Ciężko z tym dyskutować, każdemu zawsze wydaje się że robi zbyt dużo za zbyt mało . Ten problem jest stary jak świat, i bardzo powszechny nie wydaje mi się aby CMI było wyjątkowe w tym temacie. 3) Rodzina/Znajomi - nie mam pojęcia skąd wzięłaś informacje o rodzinie na wyższych stanowiskach, bzdura. Czyja rodzina? W CMI nie pracujemy " po rodzinie" Jeśli masz choćby jeden przykład układów rodzinnych udowodnij że mówię nie prawdę. Czy w CMI zatrudniamy znajomych? Oczywiście! Jak tylko pojawia się potrzeba zatrudnienia kogokolwiek, na jakiekolwiek stanowisko pierwsze co robimy to pytamy ludzi czy znają kogoś kto by się nadawał. Dlaczego? Bo jest to ktoś z polecenia o kim wiadomo więcej niż o osobie "z ulicy". Twoje stwierdzenie o przyjmowaniu i promowaniu ludzi bez kwalifikacji czy nawet zaangażowania jest po prostu śmieszne. Nie da się zbudować firmy jaką jest dziś CMI stawiając na kluczowych stanowiskach nieodpowiednich ludzi. Z całym szacunkiem ale jakie ty posiadasz doświadczenie w tym temacie ,aby stwierdzić czy dana osoba jest odpowiednia na dane stanowisko? Troszkę skromności. 4) Byłaś świadkiem zwolnienia wykwalifikowanej i bardzo wydajnej osoby, wiem, wszyscy byliśmy. Była to bardzo ciężka decyzja i duża starta dla firmy. Nie myślisz chyba że tylko ty widziałaś potencjał w Ani?. Mimo tego że nie muszę ,to wytłumaczę ,żeby pokazać jak bardzo pochopny i niesprawiedliwy jest twój komentarz .Sprawa była wynikiem wybuchu pandemii, jak zapewne wiesz sytuacja wielu firm mocno się skomplikowała, CMI nie było wyjątkiem. Potrzebowaliśmy osoby z innym zestawem cech ( jak już pisałem wyżej, najpierw pytamy ludzi czy kogoś znają i tak się złożyło że znali). Na utrzymanie obu osób firma nie mogła sobie pozwolić i dlatego też tak się stało.Na decyzje miało więc wpływ wiele czynników i do dzisiaj żałuję. Ale jak widzisz jest to trochę bardziej skomplikowane niż tylko "zwolnić miejsce znajomemu". Nie posiadasz wiedzy w tym temacie ale zakładasz że to co ci się wydaje jest słuszne. 5)Nerwowa atmosfera ,kłótnie i krzyki. Tak, w CMI bywa głośno.Mamy charakternych ludzi którzy emocje noszą jak odzież. Pracujemy nad tym :) jest jak napisałaś. 6) Brak konsekwencji w przypadku niedopełnienia obowiązków- znowu, problem stary jak świat.Ludzie popełniają błędy. Leniuszków nie lubimy ale za błędy karać ludzi nie będziemy, każdemu może się zdarzyć :) 7) Teraz będzie moje ulubione :) "Firma trzyma się dzięki dobrej woli tych którzy chcą pracować i chcą jak najlepiej wykonać swoją prace" :) Firma trzyma się bo jest dobrze zarządzana. W CMI nie ma ludzi którzy nie chcą pracować, ludzie pracują z dobrej woli?:) rozumiem że charytatywnie ? Aniu, firma ma obowiązki wobec pracowników i dba o nich a pracownicy mają obowiązki wobec firmy i dbają o nią. Inaczej nie miało by to sensu. 8) Do CMI przyjmują bez kwalifikacji - nie do końca. Po pierwsze musisz pasować do zespołu i chcieć się czegoś nauczyć. Kwalifikacje to też twoje cechy, zaangażowanie, pracowitość. Nie tylko umiejętności typu lutowanie, spawania. Nikt nie uczy się sam, wszystko jest wyjaśniane. 9) Kolejny hit :) "nie wymagają języków" - już samo to że w nazwie firmy jest "International"sugerowało by że jednak języki w firmie są potrzebne :) Dokładając do tego fakt że 95% naszych klientów to firmy zagraniczne ,stwierdzenie że nie wymagamy znajomości języków jest chyba mylące dla czytających twój wpis. Owszem, na stanowiskach produkcyjnych nie wymagamy ale na innych już tak( chociażby w dziale handlowym) Tyle z mojej strony, bardzo mnie zdziwił twój wpis bo wszyscy w firmie bardzo cie lubili i wydawało się że i tobie źle z nami nie było.Bądź co. bądź jednak coś cię 2 lata trzymało :) Nie twierdzę że jest idealnie, nigdzie nie jest ale bądźmy uczciwi w ocenie. Pozdrawiam.

Tomasz
@Anna

Dla mnie to plus że przyjmują bez kwalifikacji bo szybko się uczę i pewnie zaraz załapie o co chodzi. A jak z kasą? Napisałabyś ile dają na początek, bo jak nawet z awansem nie można się doprosić podwyżki to nie nastraja to optymistycznie, nie?

Barbara

Hej, już bardzo dawno temu pojawił się wpis @Antysystem, który wspomniał o oferowanej stawce. Na pewno przez ten okres czasu wiele się zmieniło dlatego chciałabym dopytać :) Jakie obecnie wynagrodzenie jest proponowane w CM International? Jaka jest jego wysokość na start a ile wynoszą późniejsze ewentualne podwyżki?

A tam łatwo o awans ?

Joanna
@Michał

Panie Michale, Większość managerów wypracowała sobie stanowisko doświadczeniem i latami pracy na szeregowych stanowiskach. Nie ma tu ludzi zerwanych z przysłowiowej choinki,którzy nagle zarzadzaja. Mysle,że udało mi się Panu odpowiedzieć- możliwości są.

@Joanna

Hej @Joanna, w takim razie, czy CM International dba o rozwój zawodowy swojego zespołu? Jeśli tak, to w jaki sposób i jak jest oceniana efektywność pracy poszczególnych pracowników?

Jarosław

Witam. Chcę dowiedzieć się, czy osoby bez żadnego doświadczenia zawodowego również są mile widziane w strukturach firmy CM International? Chciałbym się tego własnie od Was dowiedzieć, dlatego liczę, że ktoś z Was po prostu będzie to wiedział i napisze. Mogę na Was liczyć?

ABC
@Jarosław

Jarosławie jak najbardziej osoby bez doswiadczenia sa mile widziane poniewaz wszystkiego nauczymy. Praca nie jest trudna ani ciezka. Licza sie checi do pracy i zdolnosci manualne. Jesli jestes zainteresowany pracą w milym zespole to zapraszamy

@ABC

A praktyki zawodowe? Czy firmaCM takie organizuje, jeśli tak to na jaki okres i po ile godzin dziennie? Będę naprawdę wdzięczna za informacje z pierwszej ręki:)

Antysystem

2000-2200 na reke w 2018! We Wro??? 10 lat temu taka kasa starczyla na normalne zycie...

ELP
@Antysystem

No cóż - to stawka początkowa. Jeśli masz ambicje na więcej- to na pewno zostanie to zauważone i wynagrodzone

@ELP

W tej chwili na produkcji maja juz 2.5-3 tys na reke Wiec nawet 2300 jak ktos ugra to nic... Pozd

Heron.
@ELP

Bzdura! Firma beznadziejna , szkoda czasu , (usunięte przez administratora) , brak szacunku do jakości, ciągła rotacja powoduje ,że urządzenia to (usunięte przez administratora) . Nikomu nie polecam !

@Heron.

Mówidz @Heron. o ciągłej rotacji pracowników, ja jednak nie znalazłam żadnej aktualnej oferty pracy. Być może miałeś na myśli rekrutacje wewnętrzne- czy takowe są przeprowadzane w CM International?

Alicja

Cześć, miałam nadzieję znaleźć tutaj aktualne informacje dotyczące pracy w CM International. Interesuje mnie atmosfera w zespole, biuro, ewentualne benefity. Może jednak ktoś z Was posiada jakieś informacje?

Kamila

Jeśli nie mam dobrego angielskiego mam szanse na dostanie się do firmy?

Zostaw merytoryczną opinię o CM International S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w CM International S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy CM International S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CM International S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CM International S.A.?

Kandydaci do pracy w CM International S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CM International S.A.
3.3/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Miłoszycka 19
    51-502 Wrocław