Maco Pharma

Wrocław

Opinie o Maco Pharma

Ona

Jest mobbing,wystarczy że liderce któraś nie pasuje to jedzie po niej i nieważne czy zrobiła dobrze czy źle. A jak się próbujesz bronić to mówi "i tak mi nic nie udowodnisz"A koleżanki choć widzą co się dzieje boją się odezwać.

Wspaniala

Czytając opinie widzę że firma stawia na mobbing zamiast na jakość produktu. Beata i Kaśka doskonale wiodą w tym prym. Ciekawe dlaczego nie wybrali kompetentnych ludzi na liderów i mistrzów. Chory układ jest w tej firmie.

LOL
@Wspaniala 02.12.2017 09:45

To się zwolnij.Wiele rzeczy jest nie fer , ale mobig! Może tak jakaś lektura by się przydała

Wspaniala
@LOL 02.12.2017 12:07

Wiem co pisze. Ograniczone wyjścia do toalety,roczne planowanie urlopu a nawet pogrzebu . Brak mozlìwosci swobodnej wypowiedzi. Co to jest twoim zdaniem. Premia świąteczna? Szkoda ze tego nie widzisz. Życzę powodzenia.

LOL

@Kasza 25.10.2017 23:38
Kto bedze nowa liderka?

A są juz wyniki

Tadeusz

Może niektóre osoby powinny zastanowić się nad sobą? Skoro większość osób nie narzeka to może jednak przesadzamy z tymi problemami w firmie? Maco Pharma to dobra firma i uważam, że jeśli ktoś pracuje jako przeciętny pracownik to niech zarządzanie pozostawi innym.

Acconto

Proponuję więcej pracy a mniej takiego podpuszczania innych. Jeśli komuś tak bardzo nie odpowiada praca w Maco Pharma to zawsze może ją zmienić na inną! Może trzeba spojrzeć na siebie czy jesteśmy tacy dobrzy?

@Acconto 29.09.2017 08:46

Acconto czy Ty rzeczywiście jesteś taka świetna.Moze tak trochę pokory.

Mloda

Witam powinni Kaskę dać na inną zmianę rozbić ten gang rodzinny. A mistrzyni powinna sama odejść

dziewczyny dlaczego dałyście się podejść i podpisałyście tę petycję , trzeba było zrobić to serce Wam podpowiada a tak Wasza Kadra Zarządzająca utrzymała stołeczki.

@25551535 23.09.2017 12:37

Jak można coś zdziałać skoro większość załogi nagle nie widzi problemu.W takiej sytuacji można tylko powiedzieć jaka załoga takie zarządzając.

@Lolo 23.09.2017 14:45

Załoga boi się własnego cienia

Chuda

Nic się zmieni. Bardzo to przypomina sytuację z pewno liderka z przed lat. Miała się zmienić ale po pewnym czasie było to samo. I tak będzie z panią K. . A pani B.znowu zachowała stołek.????

Nuda
@Chuda 22.09.2017 21:45

To jakaś farsa, nagle załoga twierdzi że nic się nie dzieje i wszystko jest cacy. Jedna miała odwagę aby powiedzieć że tak różowo to wcale nie jest.Brawo

Aneta

@Monika ale co w takim razie zmieniło się w ostatnim czasie, że oceniasz aktualną sytuację w Maco Pharma w taki sposób? Czy to są te same liderki, które pracują od początku Twojego zatrudnienia w firmie?

cyrk na kółkach
@Aneta 21.09.2017 21:54

to się zmieniło że K jest coraz bardziej bezczelna wobec nas i z tego co widzę niektórych liderek. brak szacunku. a B na to pozwala broniąc swojej pupilki. nie dostałyśmy odpowiedzi dlaczego chcą Kaśkę dać na kondycjonowanie, ale najlepiej im wyszło wymuszenie większości podpisów za tym by została. wiadomo było że zobaczy tą listę i zobaczy kto jest za nią a kto nie. a jak myślicie dlaczego W się zwalnia???!!!! bo ja myślę że to przez nich bo ona zawsze lubiała do nas przychodzić nawet jak sie na nas wściekała. a teraz jak się wzieli za nie to biegają zesrane i wielce pracowite. czy K się zmieni??? na chwilę...

Chuda

W tej firmie się nic nie zmieni. Na spotkania z p. Ania chodzą osoby które nigdy nie udzielały się na spotkaniach produkcyjnych. Teraz też nic nie mówią. Wszystko jest cacy. Przecież od dawna p .Przemysław i Michał oraz bhpowiec razem wzięci wiedzieli co się dzieje w firmie. Nigdy nie polecalam tam pracy,mimo że pracowałam prawie od początku istnienia. A teraz to już szczególności. Dziewczyny postawcie się w końcu p. B a nie dajecie soba pomiatac. Zwolnienie z pracy to tylko ucieczka. Pozdrawiam

Lolo

Nie widać tych działań,jedna osoba trzepie sterylką.Ludzie odchodzą a nie zawodne pracownice za wschodniej granicy leżą na stołach i tak z nóżki na nóżkę.Opieprz dostaną wszyscy a nie osoby które opóźniają linie. To gdzie te działania.Brak organizacji ,jeden wielki bajzel

Agniecha

Może czasami trzeba się mocno sparzyć żeby zacząć inaczej mysleć i działać.? Sądzę, że dyrekcja nie zawsze wie o trudnych sprawach, dopiero jak się sypie to zaczynają działać.

Aneta

@zołza to, o czym mówisz, mogłoby wskazywać, że jest duża rotacja - a tym samym duże zapotrebowanie na nowych pracowników. Tymczasem w sieci nie widać ogłoszeń o pracę do Maco Pharma. Firma nie poszukuje nowych pracowników?

@Alicja 05.09.2017 14:55
Maco Pharma zatrudnia ok 700 osób a niektórzy skarżą się na dwie. Czy to żarty sobie robicie na forum?...

Przejrzyj na oczy tu chodzi tylko o jedną zmianę która jest żle zarządzana ,pomyśl ile osób w ciągu roku odeszło ze zmiany od pani B.D( sterylizacja) i to dziewczyn które pracowały przeszło 7lat lub więcej o czym to świadczy.Wszyscy wiedzą doskonale o kłopotach na tej zmianie począwszy od dyrektora i kierownictwo ale mieli to w du.... aby zmienić a teraz płacz bo nie ma ludzi do pracy.

Monika
@zołza 06.09.2017 08:51

To prawda.Sama pracowałam w tej firmie ponad 10 lat ale to co ostatnio się działo przekraczała granice.Zachowanie liderem karygodne.Człowiek nie miał żadnych praw.Teraz wiem jak powinien być doceniony pracownik. Szkoda że wcześniej nie odeszła z tego obozu pracy.

@Aneta 30.08.2017 16:28
@zolza osoby, które nie pracują w Maco Pharma nie mają pojęcia o czym mówisz. Możesz wyjaśnić, co masz dokładniej na myśli?...

Wystarczy poczytać sobie wcześniejsze komentarze.Po co pisać jedno i to samo jak tam nic się nie zmienia

zainteresowana

a Mikrobiologia jak tam jest?

Może ktoś nie lubi pewnych osób ale Maco Pharma jest spoko

@Alicja 29.08.2017 12:01
Może ktoś nie lubi pewnych osób ale Maco Pharma jest spoko

Tu chodzi o jedną zmianę zarządzaną dobrze wiadomo przez kogo tam jest żle !!!! dlatego tak dużo starych pracownic odchodzi z tej firmy .

Aleksander

Chcę aplikować do firmy Maco Pharma i robiłem wywiad. Dowiedziałem się, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

Aneta

@pracownica, czy mogłabyś przybliżyć w takim razie warunki pracy, jakie Maco Pharma proponuje na innych działach? Wiele osób pyta tutaj o rekrutację, więc na pewno takie informacje będą dla nich przydatne.

Pracownica

ludzie ktorzy pisza ze jest zle itp. to ludzie ze zmiany od pani B (sterylizacja ) kazdy wie ze tam jest zle i naprawde gora nic z tym nie robi . Na innych dzialach bywa roznie ale nie jest najgorzej napewno nie jest tak zle jak u pani B

Aneta

@Unikat firma prowadzi we Wrocławiu dwie rekrutacje - Inżynier ds. pomiarów narzędzi oraz Operator produkcji. Można je bez problemu zlokalizować w sieci. Czy ktoś z forumowiczów pracuje bądź pracował na tych stanowiskach?

Unikat

Maco nie ma zupełnie nowych ofert? Pytam bo jestem zainteresowana pracą.

Aleksis

Ja również jestem zdania , że ten portal jest stworzony po to żeby pisać opinie o pracodawcach ale czasami to czytać się nie da jest takie słownictwo. Często ludzie zwolnieni z pracy wylewają swoje żale. To nie jest obiektywne i bardzo szkodzi prawdzie.

Olek

Maco Pharma zatrudnia ok. 700 osób więc skala tych wpisów jest żałosna. Zawsze znajdzie się osoba która ma na zatarg z firmą.Jest to bardzo nieuczciwe, jeśli jest tak źle zawsze można zmienić firmę prawda?

nynyn
@Olek 20.07.2017 11:49

Oczywiście, że można. Ale to chyba portal z opiniami pracowników, prawda? Więc służy do wystawiania opinii?

Alicja

Pracownicy sami psują sobie atmosferę w pracy a póżniej narzekają.

xyz

dla facetów raj........ brać, wybierać, decydować nie żałować- jest wśród Was kilkanaście które były rewelacyjne...wasze ciasne...... może do Was wrócę:)

Wiem
@xyz 11.07.2017 23:11

Te casanowa od siedmiu boleści dużo ryczysz ale w tych sprawach to przeciętny bolek z ciebie. Nie wracaj, nie tęsknimy.

Aconto

Szkoda, że wiele osób zapomina co ma w zakresie swoich obowiązków i pilnuje innych!

@Aconto 10.07.2017 09:42

No właśnie to liderki zapominają o swoich obowiązkach a zajmują się pierdołami.Chyba zabolała cię prawda że w końcu ktoś napisał jak pracujesz .

Aneta

@ninia chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak Ty oceniasz Maco Pharma jako pracodawcę oraz co uważasz za mocne i słabe strony pracy w firmie, jednak nie jest to miejsce na komentowanie indywidualnych pracowników firmy, szczególnie w taki sposób. Komentarze nie mogą naruszać zasad regulaminu, w tym naruszać dóbr osobistych innych. Bardzo również proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do pracy konkretnych osób, to warto taki problem zgłosić wewnętrznie, bezpośrednio do firmy.. .

@Aneta 03.07.2017 13:56

A co prawda boli.... Od dobrych 2 lat dyrekcja( była rozmowa z dyrektorem i kierownikiem) wie co się dzieje na zmianie u jednej mistrzyni i jej pupili.I nic z tym nie robi zamiata wszystko pod dywan jeżeli normą jest że połowa zmiany jej odeszła w ciągu niecałego roku a kolejne osoby czekają tylko do urlopu jak skończy im się wypowiedzenie .To co to znaczy???????? Dziewczynki(liderki K,M,B) tylko patrzą jak upierdzielić premie poniżają ludzi. np.Stoi taka jedna i gada sobie z operatorami,śmiechy itd dziewczyny zaczynają komentować jej zachowanie a ona na to : przestańcie w końcu gadać i weżcie się za robotę. A ona jaki przykład daje!!!!!!!!!!

lolo
@zołza 06.07.2017 15:50

to prawda. ona i jej (wymienione w nawiasie) pupile. reszta się nie liczy.

ninia

Witam w tej firmie nie zmieni się .Traktują ludzi jak śmieci tylko ciągle słyszysz -opóżnienia mamy ,przyspieszamy na tym klejeniu,i tak w kółko. Co nie którym liderkom to się w głowie poprzewracało chodzą skarżą jak dzieci w przedszkolu się zachowują,a na domiar tego same nie są bez winy. Fałszywe świnie tylko czychają żeby komuś premie zabrać.

Aneta

Jest wśród Was ktoś, kto pracuje obecnie jako Inżynier Procesu? Właśnie trwa rekrutacja na to stanowisko. Co możecie powiedzieć na temat pracy w tym dziale firmy? Jakie możliwości ona daje?

Alicja

Pracowałam już w kilku firmach i jak mantrę słyszałam w każdej, że kierownictwo nie ma żadnych kompetencji i pojęcia o zarządzaniu zasobami ludzkimi, nie szanują pracowników. Oni są właśnie od tego żeby pilnować ludzi i pracy i tu jest konflikt interesów.

Brr
@Alicja 24.06.2017 14:54

Zarządzanie zasobami ludzkimi nie polega na pilnowaniu ludzi, to nie obóz. To raczej budowanie zespołu do którego ma się zaufanie i jest zdrowa komunikacja,bo jak jej brak to lipa.Nie wystarczy krzyczeć do wszystkich te same hasła (przyśpieszcie),to do niczego nie prowadzi, na pewno nie do szybszego tempa,gdyż osoby które się starają to przyśpiesza,lecz ta reszta dalej będzie miała to w nosie.Wiec jeśli ciągle dochodzi do takich sytuacji, to jest brak kompetencji.Zabieranie premii całej grupie też tego nie rozwiąże.Jest kij ,tylko gdzie podziała się marchewka.No przepraszam tą marchewka może być znakomita ,lecz jakaś marniutka.

kamila

Witam, pracuję kilka lat i jak w każdej firmie i na każdym stanowisku są plusy i minusy- ja nie narzekam robota jak robota . Prawda jest taka, że praca jest ciężka i monotonna, ale nie ma wobec (nas) jakiś wymagań, ani wykształcenia, prawa jazdy, znajomości angielskiego czy nawet podstawy obsługi komputera- a mamy XXI w !!!! opis rozmowy młodych dziewczyn ( mniej niż 25 lat z działu sterylki) : jak nazywa się ten program co cv w nim pisałam?- nie wiem chyba paint...nie, w nim sie chyba rysuje, to w czym się pisze? ( wtrąciłam się do rozmowy i mówię, że chyba wam chodzi o worda?) na co dziewczyna..... aaa tak...bo one zawsze mi się mylą, na co kolejna z kobiet mówi...tak ?to jak w jednym się rysuje a w drugim sie pisze to w czym sie robi prezentacje?..na co dziewczyna mówi...no jak to w czym w paintcie!!! po czym mówi do mnie... bo ja znam dobrze angielski a ty? na co ja mówię? -znasz?- to powiedz po angielsku jaki jest zakres twoich obowiązków w maco i co robiłaś w poprzedniej pracy... bo kali pić, kali jeść z gimnazjum to nie sztuka ... i nasza rozmowa się zakończyła.....makaron nawijać na uszy dużo kobiet potrafi ale jak się rozmawia albo raczej próbuje na argumenty to z rozmowy nici....cóż... nie każdy ma świadomość, że istnieją inne programy ale najważniejsze żeby fb działało zero wiedzy ......cóż .... takie perełki też tu pracują, oczywiście jak w każdej firmie są osoby które się marnują i takie której lepszej roboty nić maco nie znajdą..... pozdrawiam te mniej i bardziej udane egzemplarze :)

Aneta

@Anula jakie reformy według Ciebie należałoby w firmie wprowadzić? @Szczęśliwa piszesz, że w Maco Pharma nie szanuje się pracowników. Co masz na myśli? Co zmieniło się w firmie na przestrzeni lat?

Anula

Myślę, że Maco powinno zaostrzyć wymagania i konsekwentnie pilnować dyscypliny. Pracując tu widzi się błędy. Ogólnie firma jest spoko niemniej jednak wydaje się, że pewne reformy są niezbędne aby poprawić sytuację.

STARY PRACOWNIK

do Biała sala, co to znaczy nie ludzkie warunki?Pracuję w tej firmie i nic takiego nie zauważyłam. Możesz konkretniej Biała salo? A może Biała damo ?

Andrej

Czy jesteście pewni, że nie da się napisać czegoś pozytywnego o firmie? Narzekacie ale w sumie trudno dowiedzieć się dlaczego bo nikt nie pisze konkretnie.

Szczęśliwa
@Andrej 16.06.2017 18:28

Niestety pracując kilka lat w firmie i będąc świadkiem zachodzących zmian można tylko stwierdzić, że firma z każdym rokiem staje się coraz gorsza. Szkoda bo praca nie jest zła tylko osoby zajmujące stanowiska nie mają żadnych kompetencji i pojęcia o zarządzaniu zasobami ludzkimi. Nie szanując pracowników traci się ich i tego właśnie doświadcza teraz Maco. Od kilku miesięcy mam inną pracę i żałuję tylko, że wcześniej tego nie zrobiłam.

lalalalal
@Szczęśliwa 17.06.2017 12:01

dobrze ze juz cie nie ma ! widać jaka Ty jestes wykształcona i bystra skoro po 2 razy te same posty wrzucasz!

Aneta

@Była pracownica Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym jak wygląda praca w dziale sterylizacji? Dodatkowe informacje będą cenne dla osób, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy. Wspominasz również o dużej rotacji pracowników. Z czego ona wynika? Co było powodem Twojego odejścia z pracy?

Aconto

@Była pracownica Nie jesteś pracownikiem i opowiadasz jakieś bzdury, powodowana zwyczajnie złością.

@Aconto 04.06.2017 11:20

Prawda w oczy kole... Ze zmiany na której pracowałam na sterylizacji w ciągu ostatniego roku odeszło ok 20 osób... A zmiany są trzy i są też inne działy... Więc napisałam prawdę. Wystarczy być obiektywnym.

@Alicja 30.05.2017 12:10
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma! Tak bardzo złe warunki pracy ale wszyscy pracują, przecież można odejść....

Wcale nie wszyscy, co miesiąc odchodzą ludzie. W ciągu ostatniego roku odeszło kilkadziesiąt osób... To nie świadczy dobrze o firmie.

@Alicja 30.05.2017 12:10

Olcia

a jak jest w mikrobiologii? praktykantów szukają:)

Mr.Beer

Oj wezmą się za Was, wy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Nie może być tak że to dziewczyna mi wraca z pracy codziennie zapłakana. Macie mobing i jesteście tego świadomi. Coraz więcej wałków wychodzi. To się nadaje do telewizji. Pilnujcie się, bo powoli przeginacie. Pal sześć co się dzieje na zmianę z Ukrainkami. Tam wjedzie Was w końcu ukryta kamera. Pilnujcie się bo będzie w UWADZE, SPRAWDZONE FAKTY!!!!!

Mloda

A to że zgłaszania było kilkanaście razy że panie sprzątająca zostawiają wodę na białej sali po myciu to że możemy zęby powybijac albo nogi polamac że woda w sasie jest nie dobra to się nie liczy

Grzegorz Kamiński BHPOWIEC

postanowiłem napisać na forum. Przyznam ze zaciekawił mnie temat, o którym mi powiedzieli sami pracownicy - "Grzegorz poruszyli twój dział". Poczytałem sobie trochę. Zastanawiałem się nad wpisami muszę przyznać, że widać pisanie kilku osób na 600 pracujących. Jak ktoś określił „kilka osób może pisać”. Chciałbym poruszyć temat mojego działu, a więc BHP. Piszę także w trakcie pracy, gdyż potraktowałem to jako sprawę jak najbardziej służbową. Chodzi oczywiście o chorobę zawodową, a w zasadzie prowadzone postepowanie. Wyjaśnię w skrócie jak to wyglądało (bez nazwisk). Nasz pracownik w zeszłym roku około lipca-sierpnia zgłosił się do mnie z objawami zapalnymi na skórze dłoni i z tego co pamiętam także twarzy. Natychmiast zareagowałem i zarejestrowałem pracownika do LMP w celu przeprowadzenia diagnostyki lekarza. Lekarz, gdyż jest to jego obowiązkiem, pokierował pracownika na konsultacje do ośrodka medycyny pracy aby przeprowadzić badania związane z możliwością wystąpienia choroby zawodowej. Kilkukrotnie odbywały się badania, aż do kwietnia, gdzie zapowiedział wizytę inspektor z higieny pracy w celu oglądnięcia naszych stanowisk pracy (podkreślmy, że są to normalne procedury). Na podstawie badań, wizyty na stanowiskach pracy, wywiadów z pracownikiem, wywiadów ze mną opinia inspektora z higieny pracy wraz z badaniami jest kierowana do orzekania czy to, na co choruje pracownik może być chorobą zawodową. No i nie ma jeszcze odpowiedzi czy jest to choroba zawodowa, czy też nie. Musimy pamiętać, że rodzaje chorób i tryby postępowania określają przepisy, a nie wymysły i spekulacje. Zapewniam, że z mojej strony są prowadzone wszelkie starania aby tego typu sprawy były prowadzone całkowicie bezstronnie, gdyż ja jako „Służba BHP” zawsze dążę do polepszania warunków pracy i ochrony zdrowia pracowników. Podkreślić należy, że wręcz nakłaniam pracowników aby tego typu problemy zgłaszali, nie leczyli się maściami „od koleżanek”, są od tego lekarze. Pamiętajcie, jak macie jakieś problemy związane ze zdrowiem dotyczącym pracy, bezpieczeństwem pracy to zapraszam do mnie, chętnie porozmawiam, wytłumaczę, podziałam w taki sposób aby pracownik nie odczuwał zagrożeń związanych z naszym zakładem. Uwierzcie, że jestem przygotowany na czasem trudne rozmowy, czy to z pracownikami, czy to z pracodawcą lub kierownikami w sprawach dobra pracowników. Zawsze powtarzam na szkoleniach, że to są wasze ręce i nogi a do emerytury daleko. pozdrawiam grzegorz

Aga Martyniak
@Grzegorz Kamiński BHPOWIEC 19.05.2017 12:25

Do Pana Kamińskiego... Bardzo proszę nie wprowadzać fałszywych informacji do obiegu jakoby wysłał mnie pan do lekarza medycyny pracy w związku z uczuleniem. Dostałam od Pana zwykle skierowanie na badania kontrolne po zwolnieniu lekarskim trwającym powyżej 30 dni co jest normalną procedurą w takim wypadku. To lekarz medycyny pracy skierował mnie do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy na konsultacje. Proszę trzymać się faktów. Agnieszka Martyniak

Grzegorz Kamiński BHPOWIEC

Pracownica
@Grzegorz Kamiński BHPOWIEC 19.05.2017 12:24

Spacerując po białej sali moze by zwrócił Pan uwagę na krzesełka,na których musimy siedzieć czasami 8 godzin? 30kilogramowe złomy z powyginanymi oparciami bez dostatecznej regulacji wysokości!!!Kręgosłup też jest jeden,a wyposażenie fabryki woła o pomstę do nieba.

Maco Pharma funkcjonuje zgodnie z wieloma normami ISO dotyczącymi wyrobów medycznych, systemu zarządzania jakością , zarządzanie środowiskowe oraz OHSAS 18001 system zarządzania BHP . To co opisujecie to właśnie świadczy i dbałości firmy o bezpieczeństwo ludzi.

osoba

w tej firmie nigdy sie nie zmieni na lepsze. Tu musisz byc dupolizem niestety. Nie doceniają tu pracujących osób. Pomimo że firma się rozwija to jednak spadła na psy. Powodzenia

Nana

Wiele osób ma problemy z uczuleniem ale oczywiście firma nie widzi problemu. Może teraz coś się zmieni.

Ciekawa

Kilka dni temu była na sterylce dziewczyna która pracowała jako pomoc liderska z jakąś babką chyba z sanepidu i był BHPowiec . Czy ktoś wie o co chodzi? Ona miała problemy z uczuleniem a teraz ładnie wyglądała. Ciekawe po co była.

Zu
@Ciekawa 30.04.2017 18:31

Była to pani inspektor sanitarna .Sprawa dotyczy płynów do dezynfekcji powierzchni.Nie są one obojętne na naszą skórę.Wiele dziewczyn ma zmiany na twarzy ,rękach, właśnie od tych płynów.Dziewczyna o której piszesz walczy o uznanie to za chorobę zawodową,udało się.

Lidia

Po lekturze wpisów dochodzę do wniosku, że przy 700 osobach zatrudnionych w firmie te kilka negatywnych opinii jest zupełnie normalne. To potwierdza, że firma jest dobrym pracodawcą tak jak wyjątki potwierdzają regułę. Czemu nikt nie pisze o dodatkach socjalnych?

Zostaw opinię o Maco Pharma - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Maco Pharma