Opinie o Ready4S w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Ready4S. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ready4S o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ready4S w Kraków

Dan

FIRMA CENZURUJE KOMENTARZE!! Uwazajcie !! to oszustwo!

@Dan

Hej Dan, Firmy (w tym również nasza) nie mają możliwości usuwania komentarzy. Jeżeli jakiś wpis został zmoderowany, oznacza to, że został przez administratora portalu uznany za naruszający regulamin serwisu. Liczymy się ze wszystkimi opiniami i staramy się odpowiadać na pojawiające się pytania. Doceniamy konstruktywny feedback - pracowników i osób spoza organizacji, bo dzięki niemu udaje nam się lepiej rozwijać firmę i wprowadzać w niej zmiany. Jeżeli masz dotyczące pracy w Ready4S, zachęcam do bezpośredniego kontaktu pod adresem talents@ready4s.com Miłego dnia

Aga

Widzę, że szukają teraz osoby do obsługi klientów. W ogłoszeniu jest wymagany angielski C1, wiecie, czy to faktycznie konieczne? Firma ma tylko zagranicznych klientów, czy maja też polskich?

@Aga

Cześć, cieszymy się, że zainteresowała Cię nasza oferta. Zdecydowana większość naszych klientów to klienci zagraniczni, głównie z UK, USA i Skandynawii. Praca na stanowisku Customer Service Specialist wiąże się z codziennym kontaktem z firmami z tych krajów, dlatego bardzo dobra znajomość języka angielskiego jest niezwykle istotna. W procesie rekrutacji język angielski jest weryfikowany na pierwszym spotkaniu. Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące rekrutacji zachęcam do kontaktu pod adresem talents@ready4s.com Pozdrawiam serdecznie, Kasia

Dan

I kolejny HR PR :)

tapczan

A ja się zastanawiam skąd @Zaciekawiony83 bierze tyle energii, żeby smarować po jednej firmie od 2017-08-09 - to już prawie 2 miesiące... jeżeli nie byłbym związany z firmą, to naprawdę nie chciałbym wchodzić na gowork co 3 dni i dopisywać komentarz... już abstrahuję od tego czy zaciekawiony pisze prawdę czy nie, ale niestety to bardziej mi wygląda na czarny PR niż dobre rady wujka Bronka. do osób, które są w temacie - wysłałem CV na Business Development Specialist - możecie coś więcej na ten temat napisać? dzięki ;)

Beata Kapturkiewicz
@tapczan

Cześć @tapczan W temacie rekrutacji Business Development Specialist jestem dobrze poinformowana, ponieważ prowadzę ten proces :). Rekrutacja jest aktualna, jesteśmy w tracie rozmów i spotkań z kandydatami. W dalszym ciągu szukamy osoby, która dołączy do zespołu i będzie rozwijać obszar sprzedaży. Kluczowe jest dla nas doświadczenie w sprzedaży projektów webowych lub mobilnych - wynika to z tego, że jesteśmy w ważnym momencie rozwoju firmy i potrzebujemy ludzi, którzy znają się na rzeczy (rozumieją biznes, specyfikę branży, a ich praca przynosi efekty). Szukamy osoby, dla której budowanie i rozwijanie relacji z klientami jest ważnym elementem pracy, a zarazem przyjemnością. BDS w naszym zespole skupia się na tym, co najważniejsze, czyli pracy z klientem i domykaniem kontaktów. Proces przewiduje 3 etapy: 1) analiza CV, 2) rozmowa telefoniczna z osobą z działu HR (w tym wypadku ze mną) i 3) spotkanie z osobami z zarządu. Na podstawie informacji zebranych w trakcie tych etapów podejmujemy decyzję i składamy ofertę. Wszyscy kandydaci biorący udział w procesie otrzymają odpowiedź. Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś wiedzieć więcej – zapraszam do kontaktu beata.kapturkiewicz@ready4s.pl Pozdrawiam serdecznie, Beata Kapturkiewicz Dział HR Ready4S

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
AliEkspres

Widzę, że ktoś usuną mój komentarz odnośnie kontroli firmy przez ZUS, US i inspekcje pracy. Proszę pogooglować nazwiskami zarządu.. aż się włos na głowie jerzy jak to widze.. Jedna osoba 2 firmy.. fundacja, która za pewne również służy "optymalizacji" kosztów. Miałem tam wysyłać CV, ale po tym co znalazłem, a googlowalem na szybko + komentarze tutaj to firma jakaś porażka.. Samo to, że firma usuneła mój komentarz.. no prosze Was :) to jest cebula deal

Andrew

Nie polecam. Słaby rozwój, słaba kasa, słaba praca, słaba.. firma

MM Andr Dev

Dobrzy wyciągają 7-10K. Pracuję tu ponad 1,5 roku wiele widziałem, wiele słyszałem. Zaczynali od bardzo średniego biura w kamienicy, teraz jest ładne i przyjemne biuro w biurowcu. Jak ktoś jest dobry, to płacą tyle ile chcesz jak słaby to nie podnoszą lub nie przedłużają.

Iwona

W takim razie, ktoś rzeczywiście nie do końca pisze na temat umów i dni wolnych prawdę @zaciekawiony83, każdy na forum na prawo do wyrażenia swojej opinii i nie są to osoby związane z portalem Gowork.pl, bo takich stanowisk ta firma nie obejmuje. Na pewno przydałoby się w takim razie więcej wyjaśnień, @iza, @tom86, czy ktoś może to jeszcze potwierdzić?

tom86

Jako że pracuję w ready już jakiś czas to napiszę jak to wygląda z pierwszej ręki. Prawdą jest to, że umowa o prac nie jest tutaj chyba najczęściej spotykaną formą zatrudnienia, ale firma niezależnie od formy zatrudnienia zapewnia i chorobowe i płatne wolne. Jeśli chodzi o samą umowę o pracę - nie wiem czy i kto jest zatrudniony na tej podstawie, ale mi była przedstawiana przy rozpoczęciu współpraca jako jedna z możliwości. Wybrałem świadomie umowę typu B2B (jak zresztą całkiem sporo osób z tego co się orientuję), bo ma wg mnie więcej korzyści i możliwości. Także to rozjaśniając trochę jak to wygląda od środka, bo hipotezy zaciekawionego są trochę jednak za daleko idące ;)

@tom86

yhy ... jeżeli tam pracujesz to się przedstaw :) firma zapewnia chorobowe ?? i płatne wolne?? no ciekawe ... na umowie B2B ? hehehe :) to widzę więcej niż jednego pracownika oddelegowali do pilnowania GoWork :) kilka kwestii: firma nic ci nie zapewnia, chorobowe jest na Twój wniosek - w przypadku umowy zlecenia. Urlopy płatne - pisałem wyżej - jezeli są wpisane do umowy - ja bym chętnie to zobaczył cały ten paragraf bo ciekawe w jakiej ilości dni :) jak to oszacowane :) to pachnie na 1000km ściemą :) no ale generalnie można coś takiego wpisać. Będę wdzięczny jak ktoś pokaże skan takiej umowy (z wymazanymi danymi osobowymi) - ma może ktoś ? :) Natomiast umowa B2B to nie umowa zlecenie - to coś zupełnie co innego - całkowicie rozmijasz się wątkiem - B2B - Business-to-Business. Jeżeli masz działalność własną (np jednoosobową) to sobie zawierasz umowę B2B - oni ci płacą jakąś zryczałtowaną kwotę na która się dogadujecie- rozliczenie za pomocą faktury a ty wykonujesz zamówienie - bo to już normalna działalność. A wszelkie koszty składkowe masz na swojej głowie, bo z tego dochodu musisz się ubezpieczyć i zyć. To zupełnie inna rzeczywistość od umowy zlecenie. Bardzo to popularna w sprzedaży i w IT. w takiej formie faktycznie decydujesz sam za siebie, bo nie jesteś na cudzej łasce tylko "na swoim", jesteś wydzieloną jednostką, ale to nie jest umowa zlecenie :)

Iwona

Dziękuję za wyjaśnienie jeszcze raz @zaciekawiony83, kwestia urlopu, którą opisałeś na pewno nie wpływa pozytywnie na całość wykonywanej pracy. Zastanawiam się teraz po tych wszystkich waszych wypowiedziach, czy ktokolwiek, kiedykolwiek, starał się prosić o zmianę zatrudnienia motywując to osiągnięciami dla Ready4s?

Iwona

Oczywiście - optymalnym rozwiązaniem jest dla każdego umowa o prace i zdecydowana większość pracowników szuka pracy, gdzie taka jest zagwarantowana. Ale niestety - po to są też stworzone inne rodzaje umów, aby pracodawca też mógł z nich korzystać. Często na start oferowana jest umowa zlecenie - a pózniej o prace. Stąd też wynikało moje pytanie. Czy w takim razie nikt nie może w Ready4s skorzystać z urlopu?

@Iwona

Jeżeli o urlopy chodzi: niestety, nie posiadasz urlopu na umowie zlecenie, ani nie masz do niego żadnego prawa. Możesz jedynie iść na chorobowe jeżeli zgłosiłaś się do tego ubezpieczenia - bo w zleceniach nie jest to obowiązkowe - to jest na twój wniosek - więc to jedyna forma wolnego jaką możesz zdobyć - ale musisz mieć zwolnienie od lekarza, a ZUS w tej chwili kontroluje to bardzo mocno - szczególnie zlecenia bo jest oczywiste że takie osoby nie mają urlopu i zachodzi podejrzenie że uciekną się do tego sposobu. Niestety :) taka jest umowa zlecenie - opiera się o Kodeks Cywilny - a tam o prawach pracownika, trybach zwolnienia, czasie pracy, czy też Urlopach nie ma ani słowa. To na co ugadasz się z pracodawca będzie twoje, wolna inwencja, ale daje sobie rękę uciąć że żaden pracodawca nie zgodzi się na urlop w takim wymiarze w jakim przysługiwałby ci z tytułu umowy o pracę. Niestety nie masz NIC :) w READY4S nikt nie może skorzystać z urlopu - bo go nie posiadają po prostu - nie mają do tego tytułu prawnego - żadnego - wspominałem o tym wyżej: że jeżeli zechcesz wolne, to będziesz musiała iść do szefa/zwierzchnika i się tłumaczyć, płaszczyć i prosić o urlop- oczywiście padną pytania dlaczego? dlaczego teraz? na jak długo, - no i mało tego, jeżeli Szef uzna że teraz twoje wolne źle wpłynie na firmę to się nie zgodzi, a Ty nic na to nie możesz poradzić - nawet jeżeli masz pilną sprawę prywatną do załatwienia i wolne jest ci niezbędne - to jest poniżające. Stąd zapewne rotacja u nich jest bardzo wysoka, nikt nie chce dać się robić w konia, więc robią comiesięczne integracje bo ciągle przchodzą nowi zauroczeni . Iwono :) umowy zlecenie - czy też szerzej - umowy cywilnoprawne są nie tylko dla firm, ale i dla każdego, kto ma do zlecenia jakąś prace - i tu na myśli jest jednorazowe zlecenie wykonania czegoś. Nazwa tej formy współpracy mówi wszystko. Umowy zlecenie zostały od dawna wciągnięte przez pracodawców jako podstawowa forma zatrudniania bo jest o wiele tańsze i usuwa odpowiedzialność pracodawcy za pracownika, czyli można go zwolnić natychmiast itd.. To nie jest tak że umowy cywilnoprawne zostały stworzone dla firm - to bzdura, zamysł ustawodawców był dokładnie odwrotny. Chodziło o unormowanie tych prac, które z punktu widzenia kodeksu pracy byłyby bezsensowne, a z drugiej strony nie chciano tego zostawić w szarej strefie - co i tak sie dzieje ale to inna sprawa zupełnie. Uważam że umowy śmieciowe dotyczące w ogóle wykonywania pracy ""etatowej"", o charakterze regularnego pracownika powinny być albo zabronione, albo zlikwidowane. Tutaj duże kompetencje ma PIP, ale pracownicy rzadko decydują się informować PIP o takich sytuacjach. Niestety. Umowa zlecenie jest dobra dla firmy jeżeli ma np chwilowy zawał, jest kupa roboty (np inwentaryzacja w magazynie) nie mogą wyrobić, więc zatrudniają do tego zlecenia osobę z zadaniem do wykonania. Jeżeli dostajesz zlecenie jako regularny pracownik na ""etacie" to firma robi cie w balonik :) No chyba że np. chcesz podłapać coś na miesiąc - bo np dobrze zapłacą - to wtedy jest to jasny układ.

Iza
@Zaciekawiony83

Sprostowanko: nie wiem, skąd masz te wszystkie informacje, ale podejrzewam, że nigdy nie pracowałeś w Ready ;) Co do urlopów: nie ma z nimi problemów. Ja w lipcu osobiście brałam dwa urlopy tygodniowe i wystarczyło zgłosić do menadżerowi - bez problemu się zgodził i jeszcze miałam te urlopy płatne. Co do zleceń i zwalniania z dnia na dzień: nie ma takiej możliwości, na umowach jest dwutygodniowy okres wypowiedzenia, obowiązujący zarówno pracodawcę i pracownika. Chcesz umowę o pracę to ją dostaniesz, mnie też taka forma była zaoferowana jednak wolałam zlecenie, bo jeszcze studiuje i taka forma umowy odpowiada mi znacznie bardziej dzięki swojej elastyczności. Z umową o pracę miałabym problemy gdybym np. przez zajęcia na uczelni nie mogła przyjść do pracy, musiałabym się bawić w fejkowe zwolnienia od lekarza. A tak to po prostu mówię wcześniej, że nie dam rady przyjśc i problemu nie ma. + nigdzie nie znajdziesz tak elastycznych godzin pracy jak w Ready, pracuje skąd chce i kiedy chce, nieoceniony plus jeżeli wciąż studiujesz lub nie lubisz być przywiązany ciągle do biurka 40 h tygodniowo. Co do integracji i spinania ludzi: nie wiem, skąd bierzesz informację, ale takiej rotacji jak mówisz tutaj nie ma, a przynajmniej jej nie ma od 8 miesięcy odkąd tutaj pracuje. Znacznie częściej niż ktoś odchodzi, ktoś jest zatrudniany, bo firma cały czas się rozrasta. Także potwierdzam to co napisał @tom86 - sporo w tych powyższych wypowiedziach przesady :)

@Iza

twój marketing na zlecenie szefa jest tak samo wiarygodny jak twoja znajomość prawa (pracy i kodeksu cywilnego) owszem możesz brać urlopy - jeżeli ten cały menager się zgodzi - akurat się zgodził - ja cały czas podkreślałem że to jest kwestia prośby i tłumaczenia się. urlop jako taki nie przysługuje ci żaden, żaden wymiar ani liczba dni z mocy prawa - wszystko po prośbie. Co do reszty - totalna bzdura i po tym widać pod jaką tezę piszesz to co piszesz - na dodatek pracujesz w Ready (ponoć) wiec to już z gruntu podejrzane. Nie ma w umowach cywilno prawnych okresu wypowiedzenia, ani dwu tygodniowego, ani żadnego więc skąd się bierze to "nie ma takiej możliwości"? bez umowy o prace nie chroni NIC, nawet nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie. Po prostu ... Twój menago powie jesteś zwolniona, do widzenia! tak to działa. Urlopy "płatne" w oparciu o umowe zlecenie budzi uśmiech :) z czego płatne ??? to tymi owocami ci chyba płacą :) Urlop płatny ma konkretne umocowanie w kodeksie pracy - tylko tam. Jest możliwość umówienia się do co płatnego urlopu w umowie - bo jest pełna dowolność co tam wpiszecie - jednak podejrzewam że to celowy chwyt żeby zbyć innych - nie spotkałem się ani jeden raz żeby pracodawca dokładał sobie koszty i bulił za nieobecność, bo skoro nic innego nie oferuje tylko umowe zlecenie to powody tego sa jasne - cięcia kosztów. No ale jak tak twierdzisz .... :) Co do reszty - jezeli ci pasuje taka forma to świetnie - nie ma w tym problemu - każdy może wybrać czy chce być dojony czy też nie :) wolny wybór :) Ready4S to wielka dojarka :) Dodatkowo wspominasz że "oferują umowę o pracę" ... no .. kopiuj-wklej komunikat prasowy wysłanniczki ds. robienia pozytywnego PR firmie :) tylko dlaczego nikt tam nie ma umowy o pracę, lub nikt nie wie czy ktoś ją ma :) jedynie "podobno" oferują - podobno :) skąd to zachwalanie jakie to cudowne i wspaniałe taka elastyczność. Naprawdę wszystkim brak funkcji ważenia zalet i wad ? bo wad jest zdecydowanie więcej. Jeżeli studiujesz - i pracujesz tam - szacun ! wszystko spoko, ale jeżeli utrzymujesz się z tej pracy sama - a z godziny na godzinę ją stracisz - co dalej zrobisz?? bo zostaniesz bez środków do życia w chwilkę :) nadal włozysz do garnka tą elastyczność ? :) a jeżeli ty tak super elastycznie pracujesz, i nie wyrabiasz 40h bo nie dysponujesz czasem - no to tez ciekawy wątek - to co ty zarobisz? nie trzyma się to zabardzo przysłowiowej kupy :)

Iwona

Dzięki za wyjaśnienie Twojego punktu widzenia @Zaciekawiony. Zastanawia mnie tylko, czy były kiedyś takie osoby, które dostały umowę o pracę? Może rzeczywiście, ktoś kto się stara i wykazuje ma taką szansę, to że nie udało się jednej osobie, nie musi oznaczać, że druga nie miała takiej okazji. Czy ktoś z pracowników może się do tego odnieść?

Kakao
@Iwona

Byłam pracownikiem - niestety nikt nie miał umowy o pracę. A poza tym zastanawia mnie punkt z twojej strony - jakie stara się? A co to jest jakiś przywilej - umowa o prace?

@Kakao

dokładnie ! zgadzam sie, to nie żaden przywilej tylko obowiązek pracodawcy! a jak widać są komentarze że nikt nie miał takiej umowy i nie ma nadal - więc szefowie tej formy nadal robią w ciula wszystkich - z wyłączeniem tych którym taka umowa odpowiada. Comiesięczna integracja - która ma za zadanie spinać tą rotacje pewnie wynoszącą 30-40%. To już poniżej absurdu, to jakiś dramat.

@Iwona

Ale Iwono - nikt nie ma tam umowy o prace, i mieć nie będzie - to jest wyłącznie mydlenie oczu i robienie ci nadziei że dostaniesz stabilność której chcesz - wiadomo - każdy chce mieć stabilną prace dla własnego rozwoju i planów. I na tym bazują tacy pracodawcy jak Ready4S - wykorzystać i wycisnąć jak cytryne a jak zaczniesz zbyt wydziwiać to cie zwolnią - a ze zlecenia to jest kwestia 1 minuty. A ty nadal będziesz żyć złudzeniami, marzeniami, że jak sie postarasz, narobisz po łokcie i pokażesz jakim jesteś wspaniałym pracownikiem to dostaniesz umowe o prace - spójrz jak to wygląda, jak to brzmi. Moim zdaniem: staraj się o prawdziwą pracę, z prawdziwą umową i nie marnuj swojej energii dla takich firemek - one same upadną wcześniej czy później bo generalnie społeczeństwo zaczyna dostrzegać jak są wykorzystywani. Jeżeli pracodawca nie definiuje na jaką umowe zatrudnia - to już się pali żółta lampka, jak na rozmowie dostaniesz info że to zlecenie lub własna działalność bo im wygodniej wywalić fakture to uciekaj gdzie pieprz .. szkoda twojego czasu i kompetencji, ani sie nie rozwiniesz, ani nie awansujesz, ani sie nic nie nauczysz - i zapewne zarobić wiele nie zarobisz.

Iwona

@Zaciekawiony83 czyli twoja opinia jest opinią złożona z innych komentarzy? Brałeś może udział w procesie rekrutacyjnym? Czy warunki, które są tu prezentowane potwierdziły się na rozmowie w firmie?

@Iwona

zobacz sobie ofertę - tą o której wspominałem - może jest jeszcze na lento + komentarze innych i wszystko składa się w całość, nie rozumiesz co to jest umowa zlecenie? napisali 40h tygodniowo - jako umowa zlecenie - zapewne dla nich to "etat" a w przypadku zlecenia nawet nie powinno się używać tego określenia, obejrzyj na ich stronie film promocyjny - zobacz warunki, skoreluj to z tym co tu piszą inni a do tego dochodzi grafomański bełt w stylu prasówki rzecznika prasowego niby przedstawiciela Ready4s (Mateusz) , co ma do rzeczy rozmowa kwalifikacyjna z pytaniami czemu tu chce pracować, jakie sa moje mocne i słabe strony i po co ja tu przyszedłem i inne pierdoły ?!? liczysz że zaproponują inną formę? wątpię - skoro przedstawiają to w ogłoszeniu to zakładają że ktoś kto aplikuje się z tym pogodził i najwyżej padnie zdanie " oferujemy umowę zlecenie jak Pan/Pani wie ..." i do tego dodadzą że " jak się będziesz starać " to się rozwiniesz i dostaniesz najbardziej luksusowy luksus czyli umowe o prace - po czym okaże się że "nie mamy etatu" albo "może za kwartał" - to standardowe procedury mydlenia oczu naiwnym i ambitnym osobom, nierzadko bardzo inteligentnym wykształconym i dużo osób daje się tak poniżać. To jest wszystko tak znane i oklepane że ten tok postępowania nawet dzidzi widzi :). Dodatkowy fakt to próba psychologicznego odwrócenia od tego uwagi - bo napisali również o "owocowych środach" i integracjach- i to co miesiąc! - po co aż tyle ??, i do tego chyba jakieś napoje w nieograniczonej ilości - wow - pić dają - chyba zemdleje z zachwytu :) - i już się oczka świecą jak tam fajnie musi być .. no proste, rzuć małpie banana to może nie zauważy istotnych rzeczy. Ja nikomu nie odradzam firmy jako takiej - firma jak każda, ryba mnie co robią dla kogo itp ale zatrudnianie na śmieciówkach wystawia już świadectwo w całości, kurtyna opada i widać na jakich zasadach toczy się tam życie, zlecenie to np Ja zlecam pomalowanie ściany - czas 5 dni, cena 300zł. miejsce: moje mieszkanie, koniec - to jest umowa zlecenie - patologiczne podejście pracodawców do tego tematu sięgnęło zenitu, bo gdzie by tu wykosić z 50 000 zł na nasze premie (bo spodobał mi sie nowy samochód) aha - formy umów - zagonie 10 studenciaków - najlepiej do 26 roku życia, naobiecuje gruszek na wierzbie, i zus ciach, i już 1000zł w kieszonce, x 10 osób - i już mam 10 000 w kieszonce :) :) a ty studenciaku zap....laj za 2,5k brutto, pałaszuj te banany z biedry - smacznego :)

Zaciekawiony83

niestety ale jestem skłonny uwierzyć we wszystkie bardziej negatywne komentarze. Akurat mają rekrutację na asystenta ds. finansów. Miałem to wysłać ale na jednym z serwisów był typ umowy: umowa zlecenie :) Zatem firma tnie kasę na pracownikach - a to już raczej dyskwalifikacja, korpo-kołchoz tak jak ktoś wyżej pisał, cioraj bez żadnych praw, zwolnimy cie z godziny na godzinę , pewnie płaca jakieś grosiki typu 2200 netto albo podobnie - wątpię ze się mylę ponieważ firmy zatrudniające na umowy śmieciowe automatycznie wystawiają sobie świadectwo, ale na stronach www i w social mediach masę kitu jak to ważny jest kapitał ludzki :) najpewniej prezesik i straszne mózgi z zarządu mają po 6,7k netto na łapkę - a ciorają na to studenci :) ot .. dlaczego w Polsce powinny być całkowicie zlikwidowane umowy cywilnoprawne dotyczące pracy. Podsumowując TOTALNIE ODRADZAM - chyba że nie zależy wam na urlopie - na umowie zlecenie go nie macie w ogóle - musisz się prosić i płaszczyć i tłumaczyć, można cie zwolnić natychmiast, bez podawania powodu czy tłumaczeń - po prostu "proszę sobie iść", nie dostaniesz świadectwa pracy - w tych umowach nie ma czegoś takiego-jedynym śladem pozostanie umowa . W ich filmie promocyjnym (na ich stronie) widać sale/salke z nastawionymi biurkami jeden obok drugiego, jak krówki w obórce :) żadnej minimalnej prywatności, skupienia czy możliwości przemyślenia swoich działań. Mnie to osobiście totalnie nie pasuje. Ludzie! szanujcie i ceńcie sie - jak firma leci w kulki to omijajcie z daleka, zmieniły się czasy na prawdę :) jestem pewny na 99% że nikt nie ma tam umowy o pracę i niech Pan Mateusz Stanuszek nie wypisuje już tego kitu marketingowego rodem z Samsunga :) bo jeżeli ktoś - nie wiem kto :P - może się uprzeć i poprosić o kontrolę PIP - bo wszak Pan Mateusz może nie wiedzieć że umowy zlecenie wykonywane w stałym wymiarze godzinowym, we wskazanym przez pracodawcę miejscu, pod nadzorem zwierzchnika, oraz ze stałym zakresem obowiązków sa z mocy prawa umowami o pracę - i sąd pracy z automatu zmienia takie umowy wraz z obowiązkiem wyrównania składek - wstecz - Tak Tak Panie Mateuszu :) może już pora na wyższa świadomość :) dodam jeszcze że nie muszę być pracownikiem Ready4s - wystarczy że " mam takie podejrzenie" :) pozostawiam to też innym pod rozwagę :)

Ovnae

Mam pytanie czy w ready4s pracują tylko polscy programiści? Jak wyglądają zespoły? I w jakim języku (polski/angielski) przeprowadzana jest rekrutacja?

@Ovnae

Cześć, aktualnie zdecydowana większość osób zatrudnionych w Ready4S to polscy programiści. Rekrutacje odbywają się w języku polskim, w przypadku zagranicznych pracowników również w j. angielskim jeśli takie są preferencje kandydata. Jeżeli chodzi o zespoły, to z jednej strony są one zbudowane pod kątem specjalizacji, tj. zespoły: iOS, Android, Web, Testy, UX & UI Design, Analiz Biznesowych i oczywiście Project Management. Z drugiej strony zespoły formują się na potrzeby realizowanych projektów - liczą one od kilku do kilkunastu osób. Pracujemy w modelu iteracyjnym, opartym o zasady metodologii Agile. W razie pytań - zapraszam do kontaktu (talents@ready4s.com) i oczywiście zachęcam do rekrutacji :) Pozdrawiam, Kasia

ehh

Słabe zarobki małe możliwości rozwoju

xyz

O ile mi się wydaje, to na goWork mozna wyrażać swoje opinieo pracodawcy, nawet jeśli są anonimowe. Tego też bym sie trzymał. Skoro kolega ma jakieś zastrzeżenia, to widocznie tak było. Nawet jakby podał swoje dane osobowe, to co ? w imieniu firmy go zlinczujesz? Nie rozumiem po co Ci takie informacje. Dodatkowo twój poziom wypowiedzi jest po prostu obrażający i uwłaczający inteligencji @Michała. Powodzenia z takimi współpracownikami..

Widzę, że "HR" dba także o PR :) Pozdrawiam was dziewczyny.

Iwona

@Izaa co uważasz za największe plusy pracy w Ready4s?

Iza
@Iwona

samodzielność (początkowo wydawała się rzutem na głęboką wodę, ale to dobrze, bo naprawdę dużo się dzięki temu naczyłam) elastyczność (w większości przypadków pracuje kiedy chce i skąd chce) jasna komunikacja w zespole - konstruktywny feedback w każdej kwestii, możliwość po proszenia o pomoc dodatkowe benefity: zawsze jest kawka, herbaty, mleko, woda mineralna, owocki + comiesięczna integracja przyjazna, luźna atmosfera - nie ma wielkich barier między pracownikami wyższego szczebla a stażystami

Mam wrażenie, że niektórzy naoglądali się za dużo youtuba i myślą, że każdy developer zarabia 10-15k. Owszem, można dojść do takiej kasy ale wymaga to czasu tak samo jak w innych branżach. Nawet teraz, gdy parcie na programistów jest ogromne to nie można wymagać, że nagle z zerowymi umiejętnościami ktoś nam rzuci walizką pieniędzy na stół. Zaczyna się od normalnej stawki tak samo jak w innych zawodach, tyle że jeśli się poświęci i pokaże, że coś się potrafi to większa kasa przychodzi bardzo szybko w porównaniu do innych branż. To ile się zarobi, zależy też od umiejętności negocjowania, więc jeśli ktoś narzeka że mu "zaproponowali stawkę jak na ulotkach" to po prostu sam sobie na to pozwolił, lub był po prostu słaby ;> Odszedłem niedawno z Ready4S, ale miło wspominam tam prace iOS deva. Mimo, że pracowałem tylko 4 miesiące to nauczyłem się bardzo bardzo dużo. Wchodzisz umiejąc podstawy, dostajesz projekt do zrobienia i nagle następuje weryfikacja czy się do tej pracy nadajesz. Albo spędzasz bardzo długie dni googlając jak coś zrobić, dokształcasz się i starasz się ile możesz albo jesteś zwykłym klepaczem kodu - wybór należy do każdego z osobna. Wybrałem pierwszą ścieżkę i praca w Ready (a bardziej problemy, na które natknąłem się podczas robienia projektu i znalazłem sposoby żeby je rozwiązać) otworzyły mi drogę do dalszej kariery. Kasa nie była moim priorytetem, jak się pokazało że coś się potrafi to nie ma problemu wynegocjować godziwej stawki. Umowy o dzieło czy zlecenie to norma we wszystkich startupach, gdyby ktoś czuł się oszukany taką umową ;) Btw. nigdzie nie znajdziecie tak elastycznych godzin pracy jak w Ready. PS. Nie przejmuj się anonimowymi hejterami Mateusz! :D

Zostaw merytoryczną opinię o Ready4S - Kraków

• Jak się pracuje w Ready4S?

Zobacz opinie na temat firmy Ready4S tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ready4S?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ready4S?

Kandydaci do pracy w Ready4S napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ready4S