Opinie o Centrum Nauki Kopernik w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Centrum Nauki Kopernik, jak również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Centrum Nauki Kopernik o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Centrum Nauki Kopernik w Warszawa

robol_w_3_działach

Obecnie pracuję w CNK. To co tu się wyprawia jest po prostu parodią. Skrajna niekompetencja, arogancja i (usunięte przez administratora) bije głównie w tzw. Pionie Programowym od jego dyrektorki, królującej na jednorożcu i żyjącej w innym wymiarze astralnym Ireny C. Przeprowadzając "eksperymenty myślowe", tworząc tezy niepoparte jakimikolwiek badaniami dowolnie manipuluje tym jak ten prywatny folwark ma wyglądać. Byli Animatorzy i potrzeba wsparci zwiedzającego - nie, zaorać. Teraz jest garstka, którzy nie wiedzą w co ręce włożyć. Oferta online - ROBIĆ! A jakiegokolwiek wsparcia, szkolenia, nawet sprzętu nie ma i trzeba pracować na własnym, bo komputery służbowe to gruzy. Potem pretensje, że filmy nieprofesjonalnie nakręcone, że się merytoryka nie zgadza, że ktoś krzywo w kadr spojrzał... i oczywiście ciach po premii (raczej po tym co zostało). Instytucja nabrała różnych projektów, część finansowana z UE czy Ministerstwa i zwyczajnie zachłysnęła się ilością pracy do zrobienia. Co robi dyrekcja? Zwala coraz więcej na pracowników i organizuje bzdurne zebrania, na których opowiada jaka to jest cudowna. Cała banda Dyr. Programowej nadaje się do usunięcia, kolesie i potakiwacze.

Centrum Zniszczonych Nadziei

Jeżeli to czytasz to prawdopodobnie zastanawiasz się nad pracą w CNK. W skrócie - zdecydowanie odradzam. Dlaczego? CNK od lat mnie fascynowało. Misja tej instytucji od lat była dla mnie ważna i cały czas jest, nawet po odejściu z Kopernika. Jaka szkoda, jaka ogromna szkoda, że CNK jest prowadzone w tak nieudolny sposób. Jaka szkoda, że dyrekcja potrafi absolutnie zgasić zapał nawet największych pasjonatów nauki. Jaka szkoda, że dyrekcja traktuje pracowników w sposób absolutnie nieludzki. Jaka szkoda, że odpowiedzią na niezadowolenie pracowników jest zmniejszenie etatu czy nawet "propozycje" przedłużenia umowy na gorszych warunkach. Jaka szkoda, że (usunięte przez administratora) w tej firmie jest nagradzane. Jaka szkoda, że dyrekcja nie widzi nic złego w poniżaniu pracowników. Nie piszę tego wszystkiego ze złości po zwolnieniu czy coś w tym stylu. Przepracowałem w CNK ponad 3 lata i nieprzedłużenie umowy było moją decyzją. Jest mi po prostu smutno, że tak ogromny potencjał się marnuje, bo niestety podejście do pracowników to tylko część problemów tej instytucji. Problemem jest także zarządzanie instytucją. Nowe rozwiązania powstające bez udziału pracowników odpowiedzialnych za ich wykonywanie to absurd. Absurd, który doskonale obrazuje relacje dyrekcja-pracownicy. Jako szary pracownik nie masz prawa głosu, Twój głos nikogo nie obchodzi. Ile pomysłów, zarówno moich jak i moich współpracowników, nigdy nie zostało wysłuchanych. To bolało wtedy i chyba cały czas trochę boli. My na prawdę wierzyliśmy w misję CNK. A jak to wszystko wygląda finansowo? Czy możesz liczyć na podwyżkę po roku pracy? Nie. Nawet moi szanowni współpracownicy, wyrażający więcęj zaangażowania do pracy niż ja nigdy nie dostali podwyżki. No dobra, to w takim razie premie. Warto się starać o premie? Nie. Premie w CNK są śmiesznie niskie. Ponadto, otrzymanie wysokiej oceny kwartalnej graniczy z cudem. Wychodzenie z inicjatywą, ogromne zaangażowanie i praca po godzinach nie wystarczy. Nawet nie mówię tutaj o sobie - moi wspomniani wcześniej współpracownicy nie zostali docenieni wysoką oceną kwartalną pomimo gigantycznego zaangażowania. Nawet na tej stronie widać mnóstwo negatywnych opinii. Kto wie, pewnie część ich autorów poznałem osobiście w pracy. Wszystkie te negatywne opinie absolutnie mnie nie dziwią. Od początku pandemii w instytucji panuje grobowa atmosfera, a wcześniej wcale nie było lepiej. Dlatego jeżeli się zastanawiasz nad pracą w CNK, to przemyśl to wiele razy. Czy chcesz przechodzić to wszystko? Chcesz pracować w miejscu bez perspektyw? Chcesz zgodzić się na poniżanie w zamian za śmiesznie niską pensję?

Centrum Nauki Kopernik to pracodawca, który dba o pracowników. Wielu pracowników wiąże się z CNK na 7-10 lat. Pracuje w CNK długo i przeszłam wiele zmian organizacyjnych. Benefity na dobrym poziomie, dba się o opiekę medyczną pracowników, dofinansowuje szkolenia. Faktycznie zeszły rok 2020 nie był dla CNK łaskawy jednak nie słyszałam o zwolnieniach lub braku pomocy od strony dyrekcji. Większość pracowników ma możliwość pracy zdalnej. Polecam jako pracodawce a opinie proszę czytać od ludzi, którzy pracują w CNK dłużej niż rok.

DłużsyzStaż
@pracownik

Ile to długo? Ponad 5 wystarczy? Czy trzy restrukturyzacje wystarczą, żeby się wypowiedzieć? Otóż dalej moja opnia będzie taka, że CNK nie dba o ludzi. To ludzie sami we własnych zespołach dbają o siebie, ale to oddolne inicjatywy i nic więcej. To właśnie trzyma niektórych w tym miejscu. Zespół, zadania, albo ich różnorodność. To jest super, ale organizacyjnie? Sporo do poprawy. Co do pakietu medycznego - owszem jest bardzo dobry, bo negocjowany przez lata. Czy osoba tworząca komentarz powyżej doda, że w tym pakiecie jest (a przynajmniej były) nielimitowane wizyty u psychologa i psychiatry? Co jest totalnie niezwyczajne, że nawet pracownicy rejestracji musieli sprawdzać kilka razy w umowie? I tu pojawia się pytanie skąd taka liczba potrzebnych wizyt (a w zasadzie brak limitu na wizyty), czy to oznacza spore zapotrzebowanie? A jeżeli tak, to z czego ono wynika? Dofinansowanie szkoleń? Proszę pokusić się i podać wysokość jaka "przysługuje" na każdego pracownika. Niejednokrotnie można było być świadkiem domowy ze strony kadr, bo "szkolenie było za drogie/niepotrzebne". I tak. Kadry w zamian oferowały coś znalezionego przez siebie, co niezbyt pokrywało się z zapotrzebowaniem pracownika. 2020 nie był łaskawy dla większości przedsiębiorstw. Zwolnień może i nie było, ale co mają powiedzieć osoby, które znikąd zostały wysłane na "postojowe" bez jakichkolwiek argumentów, gdzie w tym czasie w zespołach były osoby, które same chciały skorzystać z takiej opcji? Możliwość pracy zdalnej. Czy już absolutnie każdy pracownik ma swojego służbowego laptopa, czy dalej pewna część z nich pracuje na prywanym sprzęcie? Liczę, że autor/autorka komentarza odniesie się do tych kwestii. I jako osoba, która traktowała CNK jako pracodawcę, a nie przyjemne spędzanie wolnego czasu twierdzę, że większość opnii jest tutaj prawdziwa. Aż ciekawe kto dostał zadanie kwartalne, na poprawę opinii na goworku :)

syndromSztokholmski
@pracownik

Byłam związana z CNK przeszło 6 lat. Od umowy Animatorskiej, przez przetargi aż po etat. Kopernik względnie dba o pracowników "wyższego" szczebla - animatorzy, inspiratorzy, laboranci, koorydynatorzy, helpdesk - są po prostu pomiatani i rozgrywani jak się uwidzi (tutaj mam na myśli szczególnie panią dyrektor pionu programowego, ale kilka innych osób też ma sporo za uszami). Ot z takich złotych tekstów - jedna z pań na kierowniczym stanowisku odezwała się do podwładnych, że" jeśli się warunki zatrudnienia nie podobają to można iść pracować w klubie nocnym, zresztą niektóre się świetnie do tego nadają". Praca zdalna? No fantastycznie, tylko może warto powiedzieć też o redukcji etatów i ucięciu premii która wyrównywała pensję do pensji bliższej rynkowej - po tych zabiegach ogromna rzesza pracowników została z wynagrodzeniem wynoszącym ok 2 tysięcy na rękę (sic!), za takie pieniądze bardzo trudno wyżyć w Warszawie. To miejsce praktycznie od zawsze cierpi na brak kadry menadżerskiej, zarządzanie, a w zasadzie jego brak są karygodne, dużo sytuacji toksycznych. Przez te 6 lat, obserwowałam jak z roku na rok jest co raz gorzej. Wartościowi liderzy od których można się było uczyć i wyrażali swoje zdanie - nie byli szanowani i stopniowo odeszli z tego miejsca, zostały już tylko niedobitki, których można policzyć na palcach jednej ręki. Przed pandemią pracodawca miał też problem z wypłaceniem obowiązkowego świadczenia - dofinansowania do okularów. Miejsce w kupie trzyma tylko zapał i dobra wola pewnej części pracowników, niestety patrząc od kogo sypią się obecnie wypowiedzenia - nawet tego zaczyna już brakować. Co jeszcze w tym miejscu nie działa? Można by pisać wypracowania, czy wręcz małe książki, ale czy to coś zmieni?

byłyPracwnik
@pracownik

Pracowałam w koperniku raptem nieco ponad rok - ale co do tej pracy zdalnej i dbania o pracownika - pracodawca nie zapewniał sprzętu do pracy zdalnej! na swoim stanowisku musiałam prowadzić zdalne zajęcia z domu - prosiliśmy o sprzęt - komputer, słuchawki, mikrofon - niestety nic nie otrzymaliśmy, a koordynatorka narzekała, że jakość dźwięku nie taka itd itp. Przecież to obowiązek pracodawcy zapwenić sprzęt niezbędny do wykonywania obowiązków!

Pracownik CNK
@pracownik

Ładna bajeczka. Pracownicy uciekają na potęgę, bo nie mają żadnych szans na rozwój a ich praca, co chwilę wyrzucana jest do kosza gdzie najważniejszym argumentem jest, bo Pani dyrektor tak chce i już. Gdyby za tym szły, chociaż godziwe zarobki, ale niestety jest odwrotnie. Pracownicy z doświadczeniem nie mogą dostać groszowych podwyżek ale na ich miejsce zatrudnia się po kila osób za znacznie wyższe stawki bo nikt za mniej nie chce przyjść. Zwolnień rzeczywiście nie ma ponieważ CNK słynie z tego iż nie zwalnia ludzi a jedynie sprawia że ludzie sami uciekają. Tak lepiej to wygląda. Na porządku dziennym można usłyszeć że jak się coś pracownikowi nie podoba to w każdym momencie można go wymienić. Dyrekcja nie chce widzieć ani słyszeć o problemach. Gdy ktoś mówi głośno to sprawia się by taka osoba sama szybko opuściła szeregi pracowników. Lepiej wszystko zamiatać pod dywan i słodzić sobie na każdym kroku. Kierownicy i dyrektorzy niższych pionów to często samo kolesiostwo i rodzina. Zazwyczaj pracowników oceniają przełożeni, którzy nie mają najmniejszych kompetencji do tego oprócz faktu, iż zostali mianowani "po koleżeńsku". Większość decyzji podejmowana jest emocjami a nie na podstawie faktów. Pracownikom nie pozwala się na realizowanie własnych pomysłów nawet gdy są bardzo dobre bo dyrekcja kopiuje wszystko od zachodnich instytucji. Wszystko zawsze musi być tak jak jest już u kogoś. Nawet wystrój i wygląd eksponatów. Jednak, czego oczekiwać, kiedy kierownik/dyrektor wie i potrafi mniej niż pracownik. Od pracownika wymaga się wiedzy i umiejętności a od kierownictwa i dyrekcji jedynie potakiwania tym, którzy siedzą nad nimi. Wynagrodzenia zwykłych pracowników są śmiesznie niskie. Sytuacja nie zmieniła się w zeszłym roku, lecz jest efektem zaniedbań osób decyzyjnych i traktowania pracowników jak zbędnego balastu przez wiele lat wstecz. Ludzie nie wiążą się z CNK na 7-10 lat tylko większość z takim stażem właśnie ucieka, bo mają już dosyć pracy ku idei i wykonywania zadań sprzecznych z logiką. Zrozumieli że w CNK już nie będzie lepiej. Chyba podpis się pomylił? Nie pracownik a kierownik powinno być podpisane. To by wyjaśniało tak pozytywny wręcz reklamowy opis sytuacji w CNK. Benefity na dobrym poziomie? Multisport za 120 zł to dobry poziom? W innych firmach za to samo pracownik płaci 30zł. Już samo to pokazuje jak CNK dba o pracowników którzy w przeciwieństwie do kierownictwa nie mogą korzystać nawet z firmowego parkingu.

szlifujący beton
@pracownik

Z "kopsem" związany jestem już od wielu lat i Twoja, pracowniku, wypowiedź to pewnie perspektywa działu nie mającego do czynienia ze zwiedzającymi. Fajnie siedzi się w biurze nie mając styczności z syfem, który wywołał "eksperyment myślowy" wspomniany przez "robola w 3 działach". Jedno muszę Ci oddać - pakiet medyczny jest na dobrym poziomie, co do zwolnień związanych z opinią dyrekcji... z radością przemilczę wątek :)

@Byłypracownik
@pracownik

@pracownik, czy ten post był sponsorowany? W większości instytucji budżetowych w sektorze kultury w Warszawie, pracownicy mają zapewniona opiekę medyczną. Podobnie rzecz tyczy się szkoleń - zewnętrznych, wewnętrznych. Proszę się obudzić. Mamy 2021! Ktoś zasnął w 2010.

Mecenas
@Pracownik CNK

Jeszcze trzeba wyjaśnić jedną kwestię w pewnych działach I zakończyć tą narastającą fale mobbingu! A osoby go stosujące ukarać medialnie!

Nie tędy droga
@pracownik

@pracownik Dobrze że CNK zauważa, że ma fatalną opinię jako pracodawca i próbuje coś z tym zrobić. Ale ten komentarz pokazuje podejście CNK do pracownika i jak widać kandydata na pracownika też. Zamiast pisać sobie samemu pozytywne komentarze, i po prostu ściemniać. Spróbujcie zmienić stosunek do pracownika, okazywać mu odrobinę szacunku, dajcie szansę rozwoju. Obecnie coraz więcej osób z wieloletnim stażem odchodzi z firmy i nie ma ich kim zastąpić, bo kolejne rekrutację się nie udają. Tak nie rozwiążecie tego problemu.

Parazaurolof Nowy wpis
@Nie tędy droga

Moja rekrutacja trwa już ponad 6 tygodni i jestem po 4 rozmowach:] odrzucam oferty innych firm bo chciałbym podjąć pracę w Koperniku (mimo wszechobecnych negatywnych opinii) ale faktycznie troszkę już moja cierpliwość się kończy. Chociaż rozmowy rekrutacyjne są bardzo sympatyczne to ciekawi mnie ile można czekać na decyzję?

Kopernikt

Przyciągnęła cię tu oferta pracy zastępczyni / zastępcy wspominanej już tutaj nie raz królowej jednorożców? Nie rób sobie tego! Czeka cię praca z osobą nieprzewidywalną, autorytarną i nie szanującą ludzi. Ludzie nie wytrzymują... Chyba nikt z dyrekcji nie był powodem większej liczby odejść niż ona. Niektórym zdarza się tez dostać od niej obelgami jak mają czelność swoje zdanie. Będziesz musieć przymykać na to oko... Po ostatniej fali odejść (w tym dyrektorskich...) i plotkach o nastrojach można zaglądać na to forum z popcornem. Podobno coraz więcej osób ma nadzieję na wymianę dyrekcji od przyszłego roku.

Jedzszczawtosamozdrowie
@Kopernikt

Nie przesadzaj. Cała załoga Kopernika dostawała propozycję pobrania, przynajmniej 2 lata temu, naręcza młodych pędów sosny z ogrodu dyr - na syropek. Kropla empatii w wiadrze ściemy się znajdzie.

@Kopernikt

Łatwo tak anonimowo oskarżać, prawda? Na takim forum każdy może sobie wypisywać co chce bez żadnych dowodów. Radzę nie sugerować się tymi "opiniami".

Jednorożec
@Pracownik

Dowody, dowody... Niech no ja pomyślę... Aaaaa, PRAWIE 5 LAT HISTORII NEGATYWNYCH OCEN NA TYM FORUM, w tym większość uderzające w pion programowy i jego patologie. Ryba, jak wiadomo psuje się od głowy. No chyba, że wszystko wypisuje ta sama jedna sfrustrowana osoba która nie dostrzega anielskiej dobroci pani dyrektor, przecież to baaardzo prawdopodobne

@Pracownik

To proszę się przedstawić, wiarygodność zdania odrębnego od reszty na pewno wzrośnie.

Sacpa Nowy wpis
@Pracownik

Chcesz dowodów? Pamiętam jak Irena napisała taki tekst do WO, że musiał zniknął ze strony, a redakcja przeprosiny zamieściła: (usunięte przez administratora) Jak takie rzeczy robi bez żenady jawnie w Wyborczej, to pomyślcie co się dzieje na jej folwarku w Koperniku. Na tym forum ludzie piszą prawdę niestety :(

kandydat Nowy wpis
Kandydat

Ile zarabia Specjalista w Pracowni Wydarzeń? Zastanawiam się czy jest sens składać cv i odbywać rozmowę kwalifikacyjną

Specjalista Nowy wpis
@kandydat

Ostatnio zmienił się regulamin wynagradzania. Specjalista dostaje około 3,5k na rękę (plus niewielkie premie kwartalne, które zaczynają się pojawiać po przepracowaniu pół roku).

WiSa
Kandydat

Cześć a co powiecie o stanowisku młodszy specjalista - opiekun gości? Warto aplikować?

Halina
@WiSa

Cześć! Na pewno musisz być gotowa na duuużo chodzenia i pracę czasem po 11h dziennie, również w weekendy i święta. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i masz sporo cierpliwości to powinno być ok :) Niestety nie można się nastawiać na ambitne zadania i duże pieniądze, to dobra praca na wakacje, na emeryturę albo na czas studiów, bo grafik jest w miarę elastyczny i są super ludzie.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Centrum Nauki Kopernik w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Specjalista ds. zamówień publicznych. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

robol_w_3_działach

Mamona
@robol_w_3_działach

Lubię czytać te komentarze:) Podejrzewam, że jeszcze tutaj to wesoło może być bo jest tu jeszcze pewna grupa ludzi która na coś czeka! A czas ucieka..! :)

Morena
@robol_w_3_działach

Siłą Cię trzymają? Odejdź, znajdź lepszą pracę i lepszego przełożonego.

Nie tędy droga
@Morena

Brzmi jak typowa odpowiedź 'kierownika' z CNK. "Nie pasuje? To nara." Nie, żeby próbować brać opinie do serca i starać się z tym coś zrobić. Nie, żeby poprawić cokolwiek w tym miejscu. Lepiej pójść w klasyczne #niechjada Brawo :)

Alicja
Klient

Niestety po ostatniej wizycie w centrum nauki kopernik muszę przyznać, że po pracownikach widać że coś jest nie tak i to bardzo. Mają mnóstwo pracy, wyglądają na zastraszonych i zwyczajnie zmęczonych. Początkowo chciałam się zatrudnić w CNK bo byłam zachwycona ideą tego miejsca. Niestety po przeczytaniu tych opinii nie będę tam uczęszczać jako gość i będę to odradzać znajomych- tak samo jak i pracę w tym miejscu.

Jak długo czekaliście na odzew z Centrum Nauki Kopernik? Oddzwaniają zawsze?

Elektron
@Pytanie

Do mnie oddzwonili z zaproszeniem na rozmowę po prawie dwóch miesiącach.

@Elektron

To niestety standard w tej firmie. 1 miesiąc na przyjmowanie zgłoszeń. 1 miesiąc na czytanie zgłoszeń 1 miesiąc na pierwsze rozmowy + czasem 1 miesiąc na decyzję po rozmowie Jeśli się zdecydujecie to czytajcie BARDZO uważnie umowy. Na papierze może pojawić się co innego niż usłyszycie podczas rozmów.

Aneta
@xyz

Muszę powiedzieć, że cały proces rekrutacyjny w Centrum Nauki Kopernik jest naprawdę dość długi. No ale firma może chce mieć stu procentową pewność, że dobrze kogoś wybrała na dane stanowisko. @xyz, Ty pewnie już tam pracujesz. Możesz powiedzieć, za co jesteś tam odpowiedzialny?

@Pytanie

odzywaja się po około tygodniu po zakończeniu ogłoszenia

@Aneta

Podczas rekrutacji do CNK sprawdzają Twoją zdolność do pracy w grupie, podejście do pracy, wiedzę ogólną i wiele innych rzeczy, co wydłuża czas trwania. Z Kopernika odeszłam w tym roku po 4 latach pracy. Wcześniej pracowałam działach OPR i PPK zawsze na pierwszej linii kontaktu ze zwiedzającymi, co na początku przynosiło dużo radości, potem im głębiej w instytucję tym bardziej zapał słabnie / jest gaszony wiadrem pomyj.

Czy w Centrum Nauki Kopernik są szkolenia zewnętrzne?

Lpd
@Pytanie

Człowieku kasy na materiały nie ma a ty z jakimiś szkoleniami wyjeżdżasz... Firma nie jest w stanie pracownikom zapewnić pensji podstawowej..

pracownik_
@Pytanie

Tak są. Przed epidemią było bardzo dużo szkoleń zewnętrznych i nie było dużego trudu by zdobyć taką możliwość. Oczywiście jeśli Ci zależy na tym i umiesz to uargumentować. Niektórzy kierownicy sami proponują CI szkolenia, do innych warto zgłosić taką chęć, ale nigdy nie miałem problemu z uzyskaniem zgody na szkolenia. Oczywiście jestem z tych, co potrafią konstruktywnie umotywować, a nie tylko narzekać na wszystko za plecami kierownika. Ludzie robią studia podyplomowe, do których otrzymują 50% dofinansowanie. Szkolenia są finansowane w 100%

@Pytanie

są i zawsze były. nawet w trakcie pandemii.

Anna
@Pytanie

Kiedyś były i to na dość fajnym poziomie. Od czasu pandemii nie ma do nich dostępu - przynajmniej nie dla pracowników niższego szczebla. Jeśli dogadasz się ze swoim kierownikiem i wykażesz, że jakieś szkolenie jest niezbędne to masz szansę na jego częściowe dofinansowanie.

zupa pomidorowa

Po roku dostałem umowę na gorszych warunkach, a po dwóch latach nie została mi przedłużona. Zabierają część etatu, obcinają premie jak im się podoba... Zatrudniają ogarniętych ludzi, żeby nimi pomiatać. Nigdzie nie widziałem takiego marnowania potencjału swoich pracowników. Odradzam.

Nikt

Mam nadzieję, że karma wraca! (usunięte przez administratora)

Jakie są warunki zatrudnienia w Centrum Nauki Kopernik?

Uciekinier
@Pytanie

Nie wchodź póki Ci życie miłe. No chyba, że chcesz mieć zakres obowiązków i odpowiedzialnosc na poziomie kierownika za pensje niższa niż w biedronce

Ja
@Pytanie

Niska jak na warszawskie warunki pensja. Obecnie z benefitow został Luxmed, na średnich warunkach. Brak sensownych szkoleń. Słaba atmosfera w pracy. Duży chaos i brak umiejętności zarządzania przez większość kierowników i 8 dyrektorów.

Bronisław
@Pytanie

Pensja 3 000 zł to luksus w tej firmie. Te komenatrze świadczą o tym, że każdy potrzebuje czegoś innego. Jak ktoś szuka dożywotniej pracy za "miskę ryżu" to świetne miejsce. Brak możliwości awansu, żadnych szkoleń, żadnej ścieżki rozwoju ale za to stała umowa od razu. Jak się usiądzie to można wstać za 30 lat. Polecam. Pracownik z 10 letnim stażem.

Bronisław prawdziwy
@Bronisław

Dzień dobry, z tego co mi wiadomo, jestem jedynym Bronisławem kiedykolwiek pracującym w CNK, proszę podpisywać się prawdziwym imieniem, bądź dodać nazwisko, bo jest to trochę mylące :) Pozdrawiam.

@Pytanie

pensja zależna od stanowiska benefity luxmed, multisport, dofinansowanie szkolen, jezyków, studiow, vouchery do wstępu do CNK, Legimi i wiele wiecej

@Pytanie

Przed podpisaniem umowy warto przeczytać dokładnie regulaminy pracy, wynagrodzeń i instrukcje premiowania, bo w samej umowie nic nie ma. Warto zwrócić uwagę na to, że miejscem pracy jest siedziba CNK i dowolne miejsce w Warszawie. Obecnie cześć pracowników jest przenoszona z Wybrzeża Kościuszkowskiego na koniec Targówka, nikt nawet nie pyta czy komuś pasuje taka zmiana lokalizacji. Wynagrodzenia obecnie są niskie, ale mają być wyrównane do mediany Warszawskiej na danym stanowisku, choć nikt nie wie ile ta mediana ma wynosić. Za to mają zniknąć premie które były na przyzwoitym poziomie. Godziny pracy są elastyczne, ale tu dużo zależy od tego kto będzie twoim kierownikiem. Z plusów jest niezły Luxmed, ale nigdy nie wiadomo kiedy będzie kolejny przetargu i w ciągu tygodnia może się okazać, że nastąpiła zmiana. Multisport za 120 zł. Dostęp do Legimi. Dopłaty do kursów językowych, do studiów podyplomowych.

Prawa strona Wisły
@Pracownik

Gdzie dokładnie na Targówek? Napiszesz coś więcej? Jakiś konkretny dział?

@Prawa strona Wisły

Część produkcji warsztatu zostanie przeniesiona na Utratę, na Targówku.

Wesoły Romek
@Pracownik

Ludzie jaka mediana nie dostaliście od kierowników ile będziecie zarabiać nie ma mediany dla pracowników mediana istnieje tylko dla kierowników, dyrektorów, księgowej. Po przeliczeniu pensji jest się 100 200 300 zł w plecy przynajmniej. Zależy to od stanowiska od stażu pracy i tak dalej.

Najwyższa izba kontroli

Ja się tylko chciałem spytać dlaczego nowo przyjęci pracownicy specjaliści w dziale IT zarabią przynajmiej 1400 zł netto więcej niż pracownicy w innym dziale na tych samych stanowiskach z 11letnim starzem . Ja znam odpowiedź kreatywność pozostawiam wam... Powoli odkrywamy karty.

Kandydat

Na jaką pensję netto może liczyć Opiekun Gościa - młodszy specjalista?

Kopernik była kobietą.
@Iks

300 zł mniej niż na kasie w Lidlu.

@Kopernik była kobietą.

Czyli jak rozumiem 2700 netto, bo z tego co wiem to Lidl w Warszawie oferuje 3000 netto na cały etat.

CNK

2800 brutto.

@CNK

Żenua... Zatem porównanie z Lidlem nietrafione.

@Iks

To jednak Lidl dalej daje więcej... Opiekun gości będzie miał mniej niż 2700 netto ale nie wiadomo jeszcze ile mniej (pewnie wyjdzie ok 2500)

Nick.

Przed aplikowaniem o pracę w CNK zastanów się wielekroć. Polecam przeczytać posty odnoszące się do kultury pracy i rzeczywistości finansowej w Koperniku. Opinie nie są przesadzone. Mnogość krytycznych komentarzy zostawianych na Go Work może świadczyć jedynie o niesmaku jaki pozostawia wspomnienie o pracy w tym miejscu. Jeśli chcesz przenieść się w czasie do mentalności, który zatrzymała się gdzie w okolicach 2010, pracować w miejscu gdzie pracownicy są złem koniecznym, gdzie unoszą się opary przeświadczenia o "nowoczesnej firmie" i ogólnej wspaniałości, to proszę bardzo... Pamiętaj, że zostałeś ostrzeżona/y.

Rozbudowany folwark
@Nick.

Z przykrością się zgadzam. Radzę omijać z daleka instytucję. Można łatwo się nabrać na zewnętrzny pijar. Jak znajdziesz się w środku możesz doznać lekkiego szoku i dużego zniesmaczenia. Przykre...

Centrum Zniszczonych Nadziei

Puchacz 42$
@Centrum Zniszczonych Nadziei

Tu jest po prostu "Prywatny folwark zwierzęcy" jak w powieści George’a Orwella. Może się kiedyś za gryzą nawzajem! ????

Anonim

Wszystkim, którzy w przyszłości będą rozważać zatrudnienie się z CNK szczerze odradzam. Trwa kryzys i korona szaleje. To wszystko doprowadziło do totalnej erupcji niekompetencji wśród osób odpowiedzialnych za to miejsce. Chyba tylko obecny kryzys sprawia, że jeszcze nie pojawiają się wypowiedzenia, które także pewnie eksplodują w momencie, w którym sytuacja na rynku pracy odzyska jakąkolwiek stabilność. Przykład? W jednym z działów jakieś 80% osób zostało wysłane na postojowe (choć dyrekcja na początku zapewniała, że nie chce wysyłać ludzi na postojowe), gdy tymczasem w dziale zostało trzech kierowników, którzy mają kierować zespołem składającym się z kilku osób (chyba 10?).

Aga
@Anonim

W koperniku pensję robiły 4premiere kwartalne i roczna. I każdy to traktował jako dodatek który się należy do niskiej podstawy. Nawet z tymi premiami zarobki były niższe niż średnia w Warszawie na podobnym stanowisku. Po zabraniu tych premii i przejściu na postojowe wypłata jest mniejsza o 40%. Aktualnie w Biedronce i w Lidlu zarabia się więcej ...

Nick
@Anonim

Mi obiecali przedłużenie umowy przed świętami wielkanocnymi,dosłownie dzień po świętach zmienili zdanie. A wcześniej była mowa,że chcą Zostawić zespół,mimo kryzyzu. Nawet postojowego się nie udało wywalczyć.

Iwa.
@Anonim

Wypowiedzenia pracy obecnie pojawiają się co parę dni ze strony pracowników.Nawet ikona Kopernika dział Warsztatu tam też zaczynają ludzie odchodzić dział się może rozpaść bo szykują się kolejne odejścia słychać to coraz wyraźniej. Czyżby to było powiązane z nowym projektem Sowy. Już wszyscy widać zrozumieli i za pół darmo nie chceą tam pracować. :/

Ja
@Iwa.

Fachowiec odszedł z Warsztatu. A tu patrz nadal żyjemy.

Iwa.
@Ja

Mnie nie interesuje kto odszedł i czy był to fachowiec czy nie fachowiec nie znałam człowieka prywatnie. Zastanawia mnie kto mógł taki bzdurny komentarz napisać raczej nie pracownik warsztatu?! Ja pracuję w koperniku dalej ale jak już słyszałam, że ludzie z warsztatu chcą odchodzić to znaczy, że dzieje się w instytucji coś niedobrego bo tam są ludzie którzy budowali od podstaw Kopernika ze stażem między 9/13lat. Po prostu współpracuje z tym działem. Po prostu nie wyobrażam sobie jeżeli to jest prawda co będzie z projektem. Ale też im się nie dziwię bo pensje mają znacznie poniżej średniej krajowej . Poprostu słabo to wygląda ze strony dyrekcji taki projekt taka kasa a ludzi zmuszają do pracy za tak niskie wynagrodzenie. Ps. Nie dziwię im się .......

Były Animator

Jako Animator w Centrum Nauki Kopernk nie masz absolutnie żadnych szans rozwoju. Brak możliwości awansu, kierownicze stanowiska obsadzone przez krewnych i znajomych królika, osoby bez znaczących umiejętności zarządzania zespołem. Wypłata na poziomie głodowym, niepozwalającym na utrzymanie się w stolicy. Premia kwartalna, która kiedyś "wyrównywała" niskie zarobki - w tej chwili wynosi 100 - 200 złotych. Rownoważny czas pracy - będziesz musiał pracować w weekendy po 12 godzin, oczywiście w ramach stawki podstawowej. Fatalny przepływ informacji w firmie sprawi, że o istotnych zmianach wpływających na Twój zakres obowiązków dowiesz się 10 minut przed rozpoczęciem pracy. Jedynym plusem pracy w CNK są fantastyczni współpracownicy, pełni pasji i możliwości, niewykorzystanych i nie wspieranych przez pracodawcę. Jeśli chcesz być traktowany jak człowiek - nie polecam tego miejsca pracy.

pracownik_X
@Były Animator

A zatrudniając się na animatora nie wiedziałeś w jakim systemie pracy będziesz pracował i za jakie wynagrodzeni? Przecież to mówią na pierwszej rozmowie. Bądź uczciwy. Czy liczyłeś, że się zaczepisz i po 3 miesiącach awansują CIę na dyrektora naczelnego? Ludzie patrzcie co podpisujecie. W umowie macie jasno napisane wynagrodzenie. Nie odpowiada, to nie frustrujcie siebie i innych. To od Was zależy, co aktualnie robicie. Premie są uznaniowe i nie są zagwarantowane. Pracodawca może je przyznać lub nie. Premii nikt CI nie gwarantuje. Czy miałeś kontakt z kierownikiem jednego działu czy różnych działów? Moje doświadczenie pokazuje, że wśród dyrekcji i kierownictwa są różni ludzie. Niektórzy są mega menagerami inni pozostawiają wiele do życzenia. Kierownik, o którym Ty piszesz nie należy w mojej ocenie do mega wybitnych, ale są też inni w tej instytucji.

Anonim
@pracownik_X

W moim przypadku na rozmowie rekrutacyjnej ustataliliśmy jeden weekend pracujący w miesiącu. Po 2-3 miesiącach regularnie w grafiku widziałem większość weekendów pracujących, mimo ustnych umów.

Na szczeście były pracownik
@pracownik_X

Fakt jeden kierownik na dziesięciu, może faktycznie wiele poprawić. Plus - co do podpisywania. Wydaje mi się, że większość osób, do których Pan/Pani to kieruje, podpisuje umowę, na której nie widnieje liczba dni weekendowych do przepracowania. Tak jak mówi Anonim - wszystko dzieje się ustnie, co raczej jest bardzo życzeniowe. I tak. Sama byłam świadkiem podobnych 'obietnic' w trakcie rekrutacji (o określnej liczbie dni pracujących w weekendy), gdzie bardzo szybko zostało to zweryfikowane przez życie. Niestety (jak to Pan/Pani pisze) już po podpisaniu tego, co zostało przedstawione tej osobie (albo tym, bo to było dość częste). Pamiętam, że to było w momencie otwierania etatów dla animatorów. Wtedy wielu sądziło, że CNK będzie w stanie zatrudnić osoby tylko na weekendy i na dni tygodnia. Niestety (z tego co pamiętam) marzenia bardzo szybko spotkały się z rzeczywistością i zamiast powiedzieć pracownikom wprost 'sorry, ale chcieliśmy inaczej' - pojawiały się właśnie takie argumenty jak przedstawione przez Pana/Panią - 'przecież wszyscy wiedzieli na co się piszą'. I tak to własnie jest :)

Do dyrekcji

Przeliczcie wreszcie te premie kwartalne, roczne i ten staż pracy.... Dodajcie to wreszcie do podstawy bo wartościowi ludzie odchodzą z Kopernika bo wolą pracować za (większe) albo nawet za podobne pieniądze ale stałe pewne w podstawie co miesiac bez szarpania się i nerwów co kwartał i czekania na koniec roku czy będzie czy nie będzie roczna i ile ???? . Działajcie bo zanim się obudzicie już nie będzie Z kim kreatywnym współpracować : (

Zacznę od plusów. Oczywiście świetni ludzie. W większości pracowici, ambitni, twórczy, serdeczni i przyjacielscy. Nawet jeśli odezwiesz się do kogoś nieznajomego najprawdopodobniej otrzymasz pomoc. To dla ludzi większość osób zostaje tak długo. Wbrew opiniom jest spora możliwość rozwoju. Jeszcze przed pandemią można było korzystać ze szkoleń, wyjazdów na konferencję itp. Jeśli ktoś ma chęć może współpracować z innymi działami i uczestniczyć w wielu projektach. Minusów pewnie jest więcej. Oczywiście bardzo niskie zarobki, które w pewnie sposób wynagradzają premie. Ale różnie z nimi bywa, zwłaszcza z rocznymi. Kierownictwo zazwyczaj ma tez problem ze stawianiem wysokich ocen, co znacząco wpływa na wysokość kwartalnych. Kolejnym bardzo dużym minusem jest fatalne zarządzanie. Większość osób na stanowiskach dyrektorów i kierowników zupełnie nie nadaje się do pełnienia swojej funkcji. Nawet niekompetentne osoby są trzymane latami, przez co odchodzi wielu wartościowych pracowników. Zdarza się mobbing. I niestety dyrekcja bez szacunku traktuje podwładnych. Informacja o przedłużeniu i nieprzedłużeniu umowy spływa nawet kilka dni przez jej końcem. Dalej zgodzę się z jednym z komentarzy, że proces realizacji projektów dłuży się w nieskończoność. Koncepcje, a nawet gotowce nieustannie są cofane. Większość fajnych pomysłów wypala się, bo czekanie na decyzje zabija motywacje. Wciąż trzeba przygotowywać dziesiątki tabelek, ewaluacji, opisów i to dla każdego inny dokument, bo ten kierownik potrzebuje na trzy strony, a ten dyrektor na jedną. Większość pracy wykonuje się po prostu bez sensu. Papierologia i formalizm do niczego nie prowadzą. Na koniec dodam, że ludzie z zewnątrz przestają traktować Kopernika poważnie. Momentami aż wstyd proponować wynagrodzenie, jest tak śmiesznie niskie. Kierownictwu i dyrekcji wydaje się, że inni będą pracować za darmo, bo robią to dla CNK. Mimo wszystko czas spędzony w instytucji będę wspominać dobrze. Bo i rozwój nastąpił, i ludzi poznało się wspaniałych. Na start polecam. Do powiedzenia jest jeszcze dużo.

Także były pracownik.
@Były pracownik

Kompletnie się pod tym podpusuję. Od dłuższego czasu przeglądam opinie o CNK i w pamięci mam pamiętne zebranie, na którym dyrekcja wychwalała opinie o CNK na googlu i fejsbuku. Szkoda, że nie wspomieli o opiniach jako pracodawcy. No chyba, że coś się zmieniło od mojego odejścia, ale patrząc na wpisy - dalej jest to samo :) Fakt. Dobrze wspominam ludzi, ale nie chciałbym tam wrócić.

Bylypracownik
Kandydat

Szkoda czasu na samodzielne doświadczanie pracy i pensji w tej instytucji. Bardzo odradzam, no chyba, że jesteś tuż po studiach i nie wiesz co z sobą zrobić i musisz zarobić na czynsz i bułki z Biedry. Nabory w CNK były non-stop, a to dlatego, że rotacja pracowników jest zastraszająca. Odradzam dział edukacji.

p
@Bylypracownik

Ach ten dział edukacji. Czy kiedyś coś tam się zmieni? Ile lat do emerytury zostało pani AD?

@p

Jeszcze dziesięć :)

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Nauki Kopernik - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Centrum Nauki Kopernik