brightONE Sp. z o.o.

Szczecin

Opinie o brightONE Sp. z o.o.

1007Y

brightONE to szklanka, która jest w połowie pełna. Firma chce się rozwijać, więc dba o pracowników i poszukuje projektów z różnych dziedzin, rozwijając też projekty wewnętrzne. Jest więc trochę ciekawej pracy, można się różnych rzeczy nauczyć. Management nie stawia na jednego klienta, jak było wcześniej i przez co nie jedna firma miała kłopoty, gdy główny klient zakończył, zabrał, lub zredukował projekt. To daje szansę na bardziej stabilną przyszłość zwłaszcza, że chwilowe braki projektów zewnętrznych są uzupełniane projektami wewnętrznymi, pozwalającymi na zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz, oczywiście, utrzymanie zatrudnienia do czasu pojawienia się nowych zadań. Do plusów należy zaliczyć elastyczne godziny pracy, z obowiązkowym pobytem w biurze tylko od 9 do 15 (przy zachowaniu średniej 40h tygodniowo). Nikt nie zmusza do nadgodzin, ale gdy jest potrzeba (a było to ze 2 lata temu), firma prosi o nadrobienie w sobotę, a oprócz ustawowo większych stawek za weekend, stawia pizzę. Obiady dostarczane przez kilku dostawców na miejsce (jest z czego wybierać), dobra atmosfera, przyjaźni managerowie. Pracowałem w kilku firmach i w b1 jest robi się najlepiej. No i nikt nie kazał mi tego pisać. Zarobki są rynkowe z plusem, ale też, jak wszędzie, trzeba umieć się "sprzedać". Minusy? Każdy znajdzie wedle własnego gustu. Trudno mi znaleźć coś, co nie pasowałoby wszystkim, a zwłaszcza coś, co nie pasuje wszystkim, a nikt niczego z tym nie robi.

jaa

Niestety ta firma to nie to samo co kiedyś, stracili duże projekty i większość ludzi się zwolniła. Nie polecam, szczególnie patrząc na menadżerów - nie są w stanie pozyskać nowych projektów. Finansowo też nieciekawie

sUsU

a ja lubię B1. Jestem szeregowym pracownikiem i nie nie mam na co narzekać. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;) Przydałby się jakiś projekt bo troszkę nudno się robi.

Paulina
użytkownik zarejestrowany

@Ex, jasne, zawsze są jakieś pozytywy i negatywy! Cieszę się, że wspominasz brightONE Sp. z o.o. dobrze. Polecasz firmę innym?

Ex

Ja tam pracowałem jeszcze gdy to było Tieto i musze powiedzieć że to raczej przyjazna firma z dobrym klimatem - a co do projektów to faktycznie bywało róznie raz gorzej raz lepjej - jak wszedzie . NSN przy tej firmie to podobno obóz koncetracyjny :) - więc jak w życiu różnie bywało - ale ogólnie polecam :). Zarobki bez szału ale bywa dużo gorzej więc raczej mały plus na rzecz brightONE.

Bob

Dotyczy brightONE Wrocław. Należy podejść z dużą rozwagą do tej firmy dlatego że firma nie robi software ale jest tylko podwykonawcą a co za tym idzie może podpisać kontrakt bez porozumienie z zatrudnioną osobą w brightONE gwarantująca że osoba ta nie zostanie zatrudniona przez kontraktura np firmę NOKIA co jest standardem. Dalej ciągłe kontakty z kontraktorami gwarantują ciągłą wymianę informacji np. na temat wynagrodzeń. Pewien menadżer się nawet tym szczycił że se pogadał z kolegą z IBM i pracownik nie dostał tyle ile chciał bo koledzy z IBM wiedzieli co i jak i zatrudnili go dużo taniej. Dane o pracownik lub byłych pracownik są rozprowadzane bez ŻĄDNYCH ale to ŻADNYCH ograniczeń, co jest nie tyle nie etyczne co nielegalne. Miernoty są awansowane na zasadzie kolesiostwa a co lepsi się zwalniają. Generalnie firma trzeciego sortu.

były
@Bob 30.01.2017, 16:00

Można do tego dodać że jak się zatrudnisz jako C++ to po zakończeniu projektu będziesz musiał zostać dżawowcem albo testerem liczników dla subkontraktora z Ruminii. Kupa śmiechu - najsłabsza część której Tieto się pozbyło podobno za małe pieniądze. Żenada.

KtosInny

Opinia wyżej to rage quit. Człowiek nic nie robił i do wybitnych nie należał. Nikt nie chcial mu dac innego projektu bo by to zawalil. Prawie wszyscy praktykanci są zatrudniani czego dowodem są ostatnie 4 osoby z przed 2 tygodni. Fakt, ze ilosc projektow nie powala ale firma ratuje się dobrą atmosferą oraz tym, ze pracuje sie bezstresowo. Informacje o wymuszanych nadgodzinach i pracach w sobote to klamstwo. Nikt nigdy mi nie kazal zostawac, a jedynie prosili. Ludzie korzystają z tego bo zarobki podwójne. Ogolnie rzecz biorąc BrightOne jest top 5 najlepiej płacących firm w Szczecinie jezeli chodzi o IT. 3000-15000brutto

mic
użytkownik zarejestrowany

xxx' wiesz co ja tez uważam, że jezeli chodzi o zatrudnienie pracowników dajmy na praktykantow to ludzie sie chyba z tym licza, ze nie zarobią tyle samo co pracownicy zatrudnieni na umowie, wiec sami sie w to pakuja swiadomie

xxx

@mic Zgadzam się, tylko że już widziałem tutaj jak normalne komentarze były usuwane, które nie łamały regulaminu. Mój komentarz też nikogo nie obraża, a raczej pokazuje jaka jest/była sytuacja w firmie.

xxx

Nie wierzcie w to co tutaj piszą :) Ten komentarz pewnie też usuną, jak większość tutaj negatywnych. Spójrzcie na daty - najstarszy pozytywny komentarz z 2014 a potem nagle przeskok na 2016 :) Takie praktyki pokazują co to za firma. Co do samej pracy, nie było źle, ale nie było też dobrze. Na + że można się doszkolić i złapać cenne doświadczenie. I ... to by było tyle z plusów. Co do minusów, to jest ich trochę :) Dziury w projektach, management nie umie oszacować realnych terminów, przez co ludzie byli zmuszani przychodzić w soboty do pracy. Management ukrywa błędy wykrywane przez testerów by sprzedawać bajki o tym jak to w projekcie nie ma błędów i zgarniają za to premie :D Rada dla przyszłych "praktykantów". Nie wierzcie, że was zatrudnią. Praktykanci to najlepsza siła robocza b1 i przede wszystkim najtańsza. Niestety mało kogo tam zatrudniają z praktyk, bo i po co, skoro można za chwilę zrobić kolejny nabór, który da z siebie 200% tylko po to by dostać szansę na normalne zatrudnienie. Nie bez przyczyny jakiś czas temu na praktykach robiło się 4h dziennie za chyba 1k a potem jak zobaczyli jak ludzie są chętni do roboty i siedzą więcej po to żeby się wykazać, to podnieśli czas pracy do 8h za ten sam hajs :D

PracujeTu

Stabilna firma, dobre zarobki, socjal (opieka med., obiady ...), nowoczesne biura, dobra atmosfera. Nie ma czego się czepić :). BrightOne potrzebuje jedynie więcej ludzi do szczęścia żeby szybciej się rozwijać.

Tom

Bardzo dobra firma. Przyjazna i rozwojowa.

Zostaw opinię o brightONE Sp. z o.o. - Szczecin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie brightONE Sp. z o.o.