Carl Zeiss Shared Services

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Carl Zeiss Shared Services

ekspracownik

Potwierdzam wszystkie negatywne opinie. Odejście z Zeissa było moją najlepszą decyzją zawodową. Byłam jedną z pierwszych zatrudnionych osób - ci, co przyszli później mogli się cieszyć, że mieli biurka i komputery - takich luksusów nie było od początku ;)Nie wspominając o walkach o multisport i inne obiecane podczas rekrutacji benefity. Menedżerki bez siły przebicia i z uboższą niż niektórzy pracownicy wiedzą księgową. Brak szacunku dla pracownika - lądowanie na dywaniku za wyjście o 20, po 12 godzinach pracy, "poważne rozmowy" o stroju (dersscode nie obowiązuje), śledzenie wyjść na kawę. Fochy głównej szefowej po złożeniu wypowiedzenia - obraża się i przestaje zauważać odchodzącego pracownika. Fatalne migracje, źle przygotowani lokalni menedżerowie, negatywnie nastawieni, przez co były trudności z pracownikami, od których przejmowało się obowiązki - przykład idzie z góry - i problemy z lokalsami już po tranzycji (doszukiwanie się błędów, raporty z popełnionych błędów wysyłane do menedżerów, telekonferencje dot. złej pracy zespołu itp.). Często pracownicy byli oceniani na podstawie ułożenia sobie stosunków, a nie rzeczywistej wiedzy i umiejętności (np. team liderzy). Do tego mogę dodać filtrowanie prawdy - bo informacja, że firma nie daje podwyżek i premii jest nieprawdziwa. Dostają wybrane osoby i są zobowiązanie trzymać to w tajemnicy :) Smutne jest to, że Zeiss przyszedł do Poznania ze znakomitą opinią, sprowadził świetnych ludzi z całej Polski i nie wykorzystał tego potencjału. Opinia zepsuta, ludzie uciekają. Lepiej tam nie trafić.

słoneczko

Prawda. Z pierwszego składu zostało po roku tylko kilka osób. Nawet pracownicy firm rekrutacyjnych pytają się osób odchodzących co się w tej firmie dzieje, ponieważ tak wiele osób tam pracowało i już nie pracuje. Team liderem zostaje osoba, która się prawie wcale nie odzywa. "Kolor włosów" powoduje, że nowa osoba nie otrzyma na początku żadnej pomocy i po miesiącu zrezygnowana ucieka jak najdalej od Zeissa.

ktos

nie polecam tej frrmy, rotacja jest ogromna, ludzie uciekaja stad jak szczury z tonącego okrętu. Zero premii (taka polityka firmy)i podwyżek. Robota dla murzynów, pracy mnóstwo- liczy sie tylko ilosc zaskiegowanych faktur, i tylko to, jak zaksięgujesz duzo to jesteś super, jak malo to jest do (usunięte przez administratora) Ludzie na stanowiskach team liderow bez doświadczenia w zarządzaniu ludzmi i nikłą wiedza księgowa...porażka. Jest chyba tylko pare osób z pierwszego składu firmy, reszta zmieniła prace.

Luna

Dobre. Hahaha. Mi na rozmowie kwalifikacyjnej mówili, że chcą by to było ciepłe/rodzinne centrum księgowe. W ciągu pierwszego roku nie wytrzymała chyba połowa pracowników. Są zespoły w ramach danego języka, w których po pierwszym roku działalności nie ma żadnej osoby z pierwszego składu. Taka to przyjazna firma.

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Oferują stawkę poniżej podanych widełek, rekrutację prowadzą osoby świeżo po studiach, brakuje im profesjonalizmu a cechuje młodzieńcze cwaniakowanie. Rozmowa kwalifikacyjna już z managerkami.

Pytania

Padło pytanie, czy pracuję też dla pieniędzy poza chęcią rozwijania się i odpowiedź pozytywna nie spodobała się managerkom. Dziwne.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
santa

Nowe centrum finansowe w Poznaniu. Słyszałam, że są okropne roszady w tej firmie. Przychodzą ludzie, po czym szybko odchodzą. Czy warto tam aplikować z innego centrum?

Zostaw merytoryczną opinię o Carl Zeiss Shared Services - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Carl Zeiss Shared Services?

Zobacz opinie na temat firmy Carl Zeiss Shared Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Carl Zeiss Shared Services?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Carl Zeiss Shared Services?

Kandydaci do pracy w Carl Zeiss Shared Services napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Carl Zeiss Shared Services
Przejdź do nowych opinii