Carl Zeiss Shared Services

Opinie o Carl Zeiss Shared Services

Neutral

Praca dosyć monotonna, dobra jako dorywcza praca na studiach lub jako pierwsza praca po studiach. Ludzie ambitni lub doświadczeni będą się raczej nudzić. Projekty rzeczywiście są, ale raczej mało interesujące, ponieważ procesy są już ustandaryzowane. Zarobki raczej przeciętne, trochę niższe niż w innych ssc w Poznaniu. Benefity są takie jak wszędzie, czyli multisport, karta lunchowa, opieka medyczna. Bonus roczny i dofinansowanie do wakacji bardzo niskie w porównaniu do innych firm. Lokalizacja była całkiem ok, zanim rozpoczęły się budowy. Parking płatny, a najbliższy przystanek tramwajowy ok. 15 minut dalej. Biuro starodawne, małe, a kuchnie bardzo niekomfortowe. Na 100 osób łącznie dwa czajniki i kilka metrów kwadratowych. Ktoś pisał o remoncie, więc mam nadzieję, że rzeczywiście się odbywa, ponieważ biuro pozostawialo wiele do życzenia za moich czasów. Największym minusem firmy od niepamiętnych czasów była kadra zarządzająca. Awanse i podwyżki udzielane według sympatii, a nie na podstawie wiedzy i zaangażowania. Niestety wpływało to negatywnie na atmosferę w zespołach. Na szczęście osoby ambitne są szybko wylapywane przez rekruterow i teraz pracują w miłej atmosferze w nowych firmach. Jeśli zaś chodzi o ilość pracy, to codziennie nadgodziny i praca w sobotę, to standard w tym sektorze i spotkałam się z tym w każdej firmie. Podsumowując moja opinia jest neutralna, ponieważ jest wiele fajnych aspektów (szeregowi pracownicy przede wszystkim). Znam lepszych pracodawców w tym sektorze, ale znam też gorszych :).

Jacek
@Neutral

Dziękuję za Twoją obiektywną opinię. Pisząc o nadgodzinach są one dodatkowo płatne, czy możesz za nie odebrać wolny dzień w dogodnym terminie? Nie dodałeś nic o szkoleniach. Pracodawca je zapewnia, a jeśli tak to czy są one na tyle atrakcyjne, że mogą dać nowe uprawnienia lub podnieść kompetencje?

@Jacek

Nadgodziny są oczywiście dodatkowo płatne lub możesz sobie je odebrać wtedy, kiedy masz ochotę. Obowiązuje miesięczny okres rozliczeniowy. Taki elastyczny czas pracy, to chyba najlepsza rzecz w tej firmie. Co do szkoleń, to są to szkolenia językowe oraz księgowe. Językowe oczywiście przydatne, księgowe niekoniecznie. Obsługiwane są spółki zagraniczne, a na szkoleniach jest polska księgowość. Tak jak wspominałam, pracodawca za nie płaci, ale tylko niektórym. Część osób otrzymała odmowę bez uzasadnienia. Jest to zwiazane z sympatią Team Leaderow tak naprawdę. Jeśli chodzisz z nimi na fajkę lub podwozisz do pracy, to pewnie dostaniesz. W innym przypadku nie ma premii i awansow ;). Pomimo wielu zalet, decyzja o odejściu była bardzo dobra. Pracuje teraz w innym ssc i jestem oceniana za pracę oraz pracuje z dojrzałymi ludźmi. Toksyczna atmosfera w zeissie sprawia, że każdy wytrzymuje max. rok.

Wszyscy wiedzą kto
@Neutral

Dzień dobry „Praca w weekendy i nadgodziny są standardem” … nie wiem gdzie, ale nie w Zeiss. Kuchnia owszem, była jedna, ponieważ trwa remont biura :) Poznań się rozrasta i może o brak miejsc parkingowych warto oskarżyć Miasto Poznań? W końcu to chyba nie biurowce na Malta Office Park wykupiły puste ziemie wokół i stawiają budynki mieszkalne? Jeśli jednym z większych problemów jest ilość czajników, to nie dziwię się Twojej opinii… gratuluje serdecznie nowej pracy w miłym towarzystwie :)

Wszyscy wiedzą kto
@Neutral

W firmie stuknie mi w tym miesiącu 4 lata, nie palę papierosów, nie wożę nikogo do pracy, nie płaciłam za swoje szkolenia :) Awansów miałam już naprawdę sporo, a w każdym dziale mój TL był zaangażowany w to, co się dzieje ze mną oraz z teamem. Praca w Zeiss to po prostu praca. Jeśli ktoś nastawia się na siedzenie w kuchni, na wyimaginowane fory, ale pochwałę za lenistwo, to może poczuć się delikatnie rozczarowany. Mam przepracowane 14 lat i jeszcze nigdy nie spotkałam żeby pracodawca nagradzał pracowników za niewykonywanie swoich obowiązków, ale w sumie mamy XXI w. i wszystko jest możliwe :)

@Wszyscy wiedzą kto

Złośliwości pominę i przejdę od razu do meritum. W swojej wypowiedzi stwierdziłam jedynie fakt, że do pracy można dojechać tramwajem i przejść się ok. 15 minut lub można dojechać autem i wtedy zapłacić dodatkowo za parking. Nie napisałam, czy to dobrze, czy źle, a podałam informację. Niektórzy pracodawcy losuja darmowe miejsca dla pracowników w każdym miesiącu, inni opłacają parking, a jeszcze inni nie partycypuja w kosztach. Opinie na tej stronie czytają przede wszystkim osoby szukające potencjalnego pracodawcy i myślę, że dla nich informacja o lokalizacji i ewentualnych kosztach / czasie dojazdu jest ważna. Co do nadgodzin to każdy pracownik może sprawdzić plik i zobaczyć, ile pracują koledzy i koleżanki. Oczywiście są osoby, które kończą pracę zgodnie z regulaminem, ale zdecydowana większość zostaje dłużej. Resztę złośliwości pominę, ponieważ przypomina mi się od razu dlaczego odeszlam z tej firmy. Za gratulacje szczerze dziękuję i również życzę miłej atmosfery w pracy :).

pytajaca
@Neutral

Zastanawia mnie jedno, z jednej strony mówisz ze już jakiś czas nie pracujesz, podajesz zresztą nieaktualne informacje, bo pliku z nadgodzinami nie ma już prawie dwa lata, ale z drugiej strony wypowiadasz się o bieżącej sytuacji w firmie. Nie uważasz wiec, ze przekazywane przez Ciebie informacje (przede wszystkim o ciągłych nadgodzinach) wprowadzają potencjalnych kandydatów w błąd, bo tak naprawdę nie wiesz jak teraz się pracuje w Zeissie?

Majka
@Jacek

Są przyjęcia do pracy, jak atmosfera.

Człowiek bez maski na twarzy

Jestem zadowolona z pracy w tej firmie. Jest dużo korzyści pozapłacowych: multisport lub flexipass, do tego karta lunchowa, owoce dwa razy w tygodniu, opieka medyczna, wczasy pod gruszą, bony na święta, kursy językowe i księgowe, podwyżka inflacyjna i raz w roku bonus uzależniony od wyniku finansowego grupy - ostatnio ponad tysiąc złotych na rękę. Kadra zarządzająca: niższa, czyli team leaderzy, w większości kompetentni, wspierający, dobrze zorganizowani, zaangażowani, z dobrym kontaktem ze swoimi zespołami. Wyższa, czyli menadżerowie, w większości niekompetentni lub niezaangażowani, dający zły przykład i demotywujący pracowników. Oczywiście są i pojedynczy menadżerowie będący wzorem profesjonalizmu i ciężkiej pracy. Na szczęście coś się zmienia i osoby źle wpływające na zespół powoli się z tą firmą rozstają. Duża w tym zasługa mądrego i dojrzałego szefa z Niemiec. Zespół czyli szeregowi pracownicy: w większości bardzo fajni ludzie, często o ciekawych zainteresowaniach. Można tu zawrzeć znajomości wykraczające poza czysto zawodowe relacje. W tej chwili jest naprawdę zdrowa atmosfera. Odchodzą lub odeszli roszczeniowi maruderzy, którzy chcieli tylko brać, a dawali niewiele lub nieustannie podkreślali swoje poświęcenie i doniosłość dla tej firmy. Teraz psują atmosferę gdzie indziej. Zajęcie: praca typowa dla CUW. Zaletą jest dość duże zróżnicowanie procesów. Ludzie otwarci na wiedzę mogą się dużo nauczyć, choćby biorąc udział w projektach, zdarzających się ciągle migracjach, korzystając ze szkoleń na platformie e-learningowej. Dodatkowo każdy proces jest dokładnie opisany i dostępny dla każdego chętnego w postaci jasnej instrukcji. Zaznaczam jednak, że trzeba chcieć z tego skorzystać, bo są pracownicy, którzy ani razu nie sięgnęli do którejś z tych opcji. Inna zaleta to kontakt z językami i ćwiczenie umiejętności miękkich w kontakcie z partnerami biznesowymi. Oczywiście, raz jeszcze, trzeba chcieć, bo są osoby, które powtarzają lubię / znam / potrzebuję języków obcych, ale jak dzwoni telefon z zagranicy, to udają, że to kolegi. Infrastruktura: niestety poniżej oczekiwań. To jeden ze słabszych punktów firmy. W dużym jednak stopniu wynika to z ograniczeń narzuconych przez centralę, choć nie zawsze. Przykład: mikroskopijna kuchnia, a na ponad stu pracowników dwie mikrofale i w tej chwili jeden czajnik, bo drugi się zapewne zepsuł. Plus, że zmieni się to po trwającym właśnie remoncie. W mojej ocenie ogólnie na plus. Starałam się w swoim komentarzu odnieść uczciwie, bez emocji i tak, jak rzeczywiście to widzę. Mam nadzieję, że ocena jest pomocna osobom szukającym informacji na temat naszej firmy.

accountant
@Człowiek bez maski na twarzy

Zgadzam się z opinią. Atmosfera w firmie jest bardzo pozytywna. Klimat tworzą interesujący i pomocni ludzie. Jak wszędzie znajdą się osoby roszczeniowe, których oczekiwania w stosunku do swoich umiejętności i wykonywanych prostych czynności księgowych są nieproporcjonalnie wysokie. Dużo benefit ów, spotkań integracyjnych oraz akcji CSR. Nowy Dyrektor wprowadza niezbędne zmiany kadry zarządzającej. Wysokie stanowiska przez lata były zajmowane przez osoby niekompetentne, bez zaangażowania, jedynie z umiejętnością delegowania zadań i frustrowania pracowników. Na szczęście sytuacja się zmienia na lepsze!

Jacek
@accountant

Piszesz o dużej ilości benefitów. Fajnie byłoby gdybyś je wyszczególnił. Dodatki do wynagrodzenia są interesującym tematem dla przyszłych pracowników. Nie znalazłem żadnych aktualnych ofert pracy. Może mógłbyś napisać czy pracodawca prowadzi rekrutacje, a jeśli tak to na jakie stanowiska?

M&M's

Praca w Zeissie jest dobra na początek, żeby nabrać doświadczenia na przykład zaraz po studiach. Daje różne możliwości rozwoju i uczenia się, ale nie jest to firma w której chciałoby się zostać na dłużej. Po pierwsze wynagrodzenie słabsze niż w innych shared servicach, benefity bardzo podobne. Rzadko można spodziewać się jakiegokolwiek podziękowania za zaangażowanie, a podwyżka związana z awansem jest wręcz żartem. Plusem jest możliwość korzystania ze szkoleń językowych czy księgowych, ale to nie jest nic nadzwyczajnego - to raczej już standard w firmach tego typu. Na plus są też ludzie, w większości fajni i pomocni, ale mozna to powiedziec glownie o pracownikach. Problem stanowi tu kadra kierownicza. Niektórzy z wyżej postawionych nadużywaja swojego stanowiska i zachowują się w bardzo nieprofesjonalny sposób. Od razu z zachowania można poznać czy ktoś jest przez nich lubiany czy nie - to bardzo niepoważne, a niechęć personalna nie powinna wpływać na traktowanie pracownika. Zeissa oceniłbym więc na 3. Ogolnie nie żałuję decyzji, którą podjąłem o zmianie pracy oraz branży.

aplikujący

Hej, czy ktoś z obecnych pracowników wypowie się jak sytuacja w firmie? mało jest aktualnych opinii :( mam na myśli głownie stanowisko verifier z j. angielskim i inne stanowiska księgowe (AP lub AR).

@aplikujący

Co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Jak rozumiem, interesują Cię warunki pracy na opisanych stanowiskach? Podałeś w swoim komentarzu kilka z nich. Zdradzisz nam, na które stanowisko konkretnie złożyłeś swoją aplikacje?

aplikujący
@Julita

Invoice verifier :) ale chodzi mi o ogólna atmosfere w firmie i podejście przełożonych do pracownikow

@aplikujący

Od czasu opublikowania Twojego komentarza minął przeszło miesiąc. Czy powiesz nam, jak potoczyła się Twoja kariera zawodowa? Jesteś pracownikiem firmy? A może proces rekrutacyjny w dalszym ciągu trwa?

Oskar
@Julita

Jeśli nadal trwa, to jestem zainteresowany!

Ewelina
@Oskar

Oskar, co prawda to na stronie głównej firmy Carl Zeiss Shared Services nie ma wyszczególnionych informacji co do obecnych rekrutacji do firmy, niemniej jednak widnieje tam informacja, która zachęca osoby zainteresowane ta firmą do wysyłania swoich aplikacji pod adres e-mail: sharedservices@zeiss.com Jeśli dowiesz się czegoś więcej, koniecznie o tym napisz.

Oferują stawkę poniżej podanych widełek, rekrutację prowadzą osoby świeżo po studiach, brakuje im profesjonalizmu a cechuje młodzieńcze cwaniakowanie. Rozmowa kwalifikacyjna już z managerkami.

Padło pytanie, czy pracuję też dla pieniędzy poza chęcią rozwijania się i odpowiedź pozytywna nie spodobała się managerkom. Dziwne.

Julita

@Drhouse, dlaczego akurat taki czas określiłeś w swojej wypowiedzi? Powiesz nam coś więcej na ten temat? @Bartek, czy jesteś zainteresowany pracą w firmie? Zauważyłam, że komentarz napisałeś jakiś kilka tygodni temu. Czy złożyłeś już swoją aplikację?

Bartek

Czy tak dobrze się wam pracuje, że rzadko zaglądacie na forum? Czy warto aplikować?

Drhouse
@Bartek

Nie warto. Jak Cię przyjmą to daje ci max 6 mc tam.

Mereike

Jeśli macie możliwość pracy w innej firmie niż Carl Zeiss Shared Services w Poznaniu, to tak zróbcie. Ja żałuję że tam spędziłam trochę czasu. Warunki finansowe słabsze niż w innych firmach tego typu, a do tego nieprzyjazne atmosfera. Stres, wycisk i wieczne niezadowolenie z Twojej pracy. Jak pójdziesz poprosić o podwyżkę to zbywaja bądź dadzą taka ze na dobry obiad nie starczy. Wg mnie jest tam sporo do zmiany od niedoswiadczonej i kiepsko zarządzającej "kadry kierowniczej" zaczynając. Jeśli to się nie zmieni, pewnie niedługo podziela los Carlsberga i Hindusi przejma wszystko bo u nich taniej a bałagan na kontach i niezadowolenie klientów oraz spółki matki w Oberkochen i tak jest duże, bo rotacja jest ponadprzecietna. Niemcy juz są bardzo wkurzeni na wciąż nowo pojawiających się i tak samo szybko znikających pracowników.

Julita

@pracownik, czy zazwyczaj po takiej rewizji w Carl Zeiss Shared Services dochodzi do zmiany warunków finansowych? Mógłbyś coś więcej w tej kwestii powiedzieć? Czy firma bardzo restrykcyjnie podchodzi do warunków jakie należy spełnić aby otrzymać podwyżkę? Proszę Cię o zajęcie zdania na ten temat.

Julita

@Niedźwiedź, próbowałeś podpytać Carl Zeiss Shared Services o ewentualną podwyżkę? Jeżeli tak, to jaką odpowiedź usłyszałeś? Czy podwyżki w tej firmie są regularne czy zależą od czynników określonych przez pracodawcę? Zachęcam Cię do wypowiedzi w tej kwestii, z pewnością zainteresuje innych odwiedzających to forum.

@Julita

Julita, odpowiadając na Twoje zapytanie - w firmie rewizja wynagrodzeń jak i stanowisk przeprowadzana jest 2 razy do roku i zależy od kilku czynników takich jak na przykład realizacja założonych celi, zaangażowania, efetów pracy. Do tego dochodzi coroczna podwyżka inflacyjna.

Hola ola

Oczywiscie, ze znajdzie sie zgraja niedocenionych pracownikow. Bo zeiss najzwyczajniej w swiecie ich po prostu nie docenia. Hola ola hola szczegolnie

Niedźwiedź
@Hola ola

Docenia - managerów i tl. Dostają kasę nieproporcjonalna do wiedzy i nakladow pracy. A dla zwykłego pracownika który haruje za nich problemem jest minimalna podwyżka.

Urząd kontroli skarbowej

Przyjdę i sprawdzić te błędy.

Szczera zeisowka

Cóż. ..niestety ale to bolesna prawda... ja juz nie widzę szansy na poprawę sytuacji w tej firmie. Powstała klika, ktora eliminuje wszystkich, którzy stanowią zagrożenie. Swojego czasu w niemieckim AP było kilkanaście ogarniętych ksiegowych, którzy "budowali" te firmę od początku.Niestety...odmienne zdanie niż managerów sprawiło ze zmienili pracę. Przez ten czas przez dział przewinęło się dziesiątki osob bez doświadczenia, chęci i zaangażowania które pozostawiły masę błędów....i jak tu ma być dobrze skoro firma stawia na cięcie kosztów (ludzie bez wiedzy i doświadczenia ) a nie jakość.

serwis

Byłem tam kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej- na serwisanta mikroskopów. Przyjęli mnie na... taboreciku postawionym gdzieś w kącie pokoju sekretarki. Czekałem sporo czasu, bo kierownicy spóźnili się na godzinę, którą sami zaproponowali. Sama rozmowa beznadziejna- tylko wyciągali ze mnie informacje, nie odpowiadając na moje pytania (lub odpowiadając bardzo ogólnikowo). Oczywiście informacji o wyniku rekrutacji nie otrzymałem, choć zapewniali, że zadzwonią/wyślą maila. Tu złapałem ich na kłamstwie, bo wg kierownika maila wysłała sekretarka, ale nie doszedł. Rozmawiając z sekretarką nic owa pani o mailu nie wiedziała. Podsumowując: BEZNADZIEJA, niby światowa firma, a ludzie tam zatrudnieni okazali kompletny brak profesjonalizmu.

aaa
@serwis

@serwis wydaje mi się, ze mówisz o Carl Zeiss sp. z o.o. a nie Shared Service - to dwie rożne firmy. Shared Service to księgowość.

Julita

@Zeissianin, tak jestem moderatorem forum gowork i moim zadaniem jest pozyskiwanie aktualnych informacji o firmach jako pracodawcach i aktywność na tym forum. Zainteresował mnie wpis użytkownika @serwis dlatego odpowiedziałam na niego. Jeżeli jest tak jak napisałeś i Carl Zeiss Shared Services nie zajmuje się serwisowaniem mikroskopów to dziękuję Ci za tę informację. Pracujesz w tej firmie? Jak oceniasz pracę w niej?

Julita

@serwis, rozmowa kwalifikacyjna to tak naprawdę pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą. Rozumiem, że w Twoim przypadku okoliczności, w których odbywała się rozmowa, nie zrobiły na Tobie pozytywnego wrażenia. Nie zostałeś również poinformowany o wyniku rekrutacji. Czy pomimo tych odczuć, mógłbyś jednak opisać pytania jakie usłyszałeś i warunki zatrudnienia w oparciu, o które współpracowałbyś z Carl Zeiss Shared Services?

Zeissianin
@Julita

Czyżby Julita została zatrudniona do monitorowania forum? A nie wie nawet ze @serwis pomylił firmy, bo Carl Zeiss Shared Services nie zajmuje się serwisowaniem mikroskopów? W Poznaniu as dwie firmy CZ i robią dwie zupełnie inne rzeczy, Shared Services to firma świadcząca usługi księgowe, pewnie większość pracowników tam nie widziała mikroskopu na oczy..

Julita

Carl Zeiss Shared Services nie prowadzi aktualnie żadnych rekrutacji. Jednak na stronie internetowej tego pracodawcy znajdziecie info o tym,że pracownicy mogą oczekiwać inspirujących wyzwań w ramach współpracy i stabilności zatrudnienia. Jak to wygląda w praktyce? Moglibyście opisać swoje doświadczenia z Carl Zeiss Shared Services?

m

Carl Zeiss jak obiecujecie,że będziecie informować o wynikach rekrutacji to wypada o tym poinformować. Sami sobie wystawiacie negatywną opinię takim zachowaniem. Zresztą jak wpisywałam się do zeszytu Pani recepcjonistki i zobaczyłam jaka jest rotacja jeśli chodzi o rozmowy u Was odnośnie pracy to zrozumiałam,że Wy sami nie wiecie czego chcecie odnośnie potencjalnych kandydatów co do pracy Was. Tylko marnowanie czasu jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną!!!

ann
@m

Prawda, podpisuje sie. Mialam rozmowe w polowie kwietnia, odpowiedzi zwrotnej nie otrzymałam mimo goracych zapewnien pani manager i TL Ar na rozmowie rekrutacyjnej.

Serio?????
@m

Wiecie o tym, że do zeszytu wejść i wyjść wpisują się tylko osoby, które przychodzą na rozmowę kwalifikacyjną, ale również kurierzy, listonosze, monterzy, przedstawiciele handlowi, dostawcy, etc.? ;-)

księgowa

Jestem zadowolona z pracy w Zeissie. Fajna atmosfera, zarobki i benefity bardzo dobre. Nadgodziny są wypłacane lub do odbioru. Są jednak duże zastrzeżenia do kadry wyższego szczebla (szczególnie dział zobowiązań), ponieważ bardzo dużo ludzi odchodzi, a przyjmują jedynie juniorów albo dokładają pracy innym. Dopóki zarządzający nie wezmą tego pod uwagę będzie tylko gorzej.

Pytajnik

Czy mogę prosić o aktualną sytuację w tym SSC? Idę na rozmowę do działu AP - stanowisko Accountant. Jak zarobki/ godziny pracy/ nadgodziny/ atmosfera?

Ksiegowa
@Pytajnik

Ja pracuje w Zeissie juz dosyc sporo (szczegolnie biorac pod uwage rotacje w tej branzy, bo problemy z tym ma kazdy Shared Service w Poznaniu i pewnie nie tylko). Owszem czasem zdarza sie duzo pracy i w zwiazku z tym nadgodziny, ale nie ma zadnego problemu, zeby je odebrac, miec wyplacone czy wziac home office (dla mnie np. bardzo wazne). Godziny pracy elastyczne - os 6.30 do 10 (ale prawda taka ze i trzeba sie z reguly wczesniej pojawic). Atmosfera za to bardzo na plus, zespol widac ze zgrany, chociaz czesc niemiecka i "nieniemiecka" AP zna sie glownie z plotek, a te bywaja rozne.

Julita

@ann, zawsze możesz się przypomnieć, na stronie internetowej firmy podany jest kontakt i mail, jak rozwiązała się sytuacja? Jest ktoś z was po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej? Napiszcie coś na ten temat, tym bardziej, że ofert pracy jest kilka, zawsze to pomoże w przygotowaniu się do spotkania.

Zawiedziona

Pracuję tu już od jakiegoś czasu i chciałabym podzielić się moją opinią z osobami ubiegającymi się o pracę tutaj: jeżeli macie inny wybór to skorzystajcie z niego. Firma wg mnie nie ma nic do zaoferowania, nie jest to mój pierwszy shared service i niestety niczego nowego się tu nie nauczyłam. Niesprawdzone rozwiązania workflow, archaiczne metody. Benefity takie jak wszędzie indziej. Za to ilość pracy jest przeogromna – rzadko kiedy udaje mi się wyjść o czasie i nie mam tu na myśli zamknięć czy innych okresów wzmorzonego ruchu. Rotacja jest ogromna – każdy kto przegląda ogłoszenia sam zauważy, że ogłoszenie o księgowego do działu zobowiązań z językiem niemieckim widnieje od przynajmniej roku bez zmian. Ktoś w poprzednim poście wspomnia o książce w recepcji – to niezbity dowód na to, że ludzie uciekają stąd jak mogą. Jak już będziecie na rozmowie zapytajcie o plik z nadgodzinami – zobaczycie sami jaka jest średnia. Ludzie spoko? Może prywatnie, bo w pracy nie można liczyć na to, że ktoś Ci pomoże w razie większej ilości faktur. Każdy wychodzi o swojej godzinie albo sam ma mnóstwo do zrobienia a Ty zostajesz z problemem samemu. TL w ogóle tego nie widzi i nie rozdziela obowiązków a potem pytania skąd te nadgodziny. (usunięte przez administratora) Sama szukam innej pracy bo tutaj tylko ubywa osób i nie zanosi się na to, aby na ich miejsca ktoś przyszedł a ich obowiązki są przerzucane na tych, którzy zostali.(usunięte przez administratora)szczerze odradzam. Powodzenia w poszukiwaniach!

m
@Zawiedziona

Byłam tam niedawno na rozmowie w tej firmie,ale nie dostałam się. Może i dobrze. PRACODAWCY JEDNA PODSTAWOWA ZASADA NAUCZCIE SIĘ SZANOWAĆ OSOBY KTÓRE DLA WAS PRACUJĄ. Ludziom chcę się pracować,ale mają prawo wymagać za to godnego wynagrodzenia i wzajemnego szacunku. Znaleźć w dzisiejszych czasach dobrego pracodawcę który doceni pracę innych osób to jak wygrana na loterii. Oczywiście pracodawca też ma prawo wymagać od swojego pracownika, ale po swoim doświadczeniu mogę sama potwierdzić,że znalezienie dobrego pracodawcy jest o wiele trudniejsze ,niż znalezienie dobrego pracownika. Jeszcze jak się znajdzie takiego który będzie po dłuższym okresie współpracy inwestował w pracownika co do szkoleń czy zdobywania dodatkowych kompetencji tylko pozazdrościć.

Zostaw merytoryczną opinię o Carl Zeiss Shared Services - Poznań

• Jak się pracuje w Carl Zeiss Shared Services?

Zobacz opinie na temat firmy Carl Zeiss Shared Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Carl Zeiss Shared Services?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Carl Zeiss Shared Services?

Kandydaci do pracy w Carl Zeiss Shared Services napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Carl Zeiss Shared Services