Carl Zeiss Shared Services

Opinie o Carl Zeiss Shared Services

do teraz tak jest jak ktoś wspomniał w ubiegłym roku, że biorąc L4 można sobie zmniejszyć zarobki? nie można tego w jakiś inny sposób nadrobić? I czy jest tu może ktoś ze wsparcia IT? wiem ,ze wcześniej była dodawana oferta na to stanowisko dla specjalisty, praca mnie interesuje. opiszecie przykładowy dzień? jaka jest atmosfera? i co z zarobkami?

@Pracodawca

Dzień Dobry, odpowiadając na twoje pytanie podczas zwolnienia lekarskiego pracownik zachowuje prawo do 80 proc. wynagrodzenia i to jest praktyka wynikająca wprost z przepisów. Nasz dział IT jest bardzo małym działem odpowiadającym za całą strukturę informatyczną w firmie, helpdesk dla użytkowników końcowych i IT Governance. Atmosfera w dziale jest bardzo przyjazna. W tej chwili nie szukamy do niego pracowników.

@@Pracodawca

Witam, także ogłoszeń do działu teraz żadnych nie widzę, to oznacza małą rotacje? tego o zostało napisane pracy zajmują się głównie obsługa i zarzadzaniem danymi? Nie programuje się niczego? Nie ma autorskich aplikacji?

Nowy wpis

Dzień Dobry. Jak już wspomniałam wcześniej, nasz dział IT jest bardzo małym działem ale też stabilnym i dlatego rekrutacje zdarzają się tutaj bardzo rzadko. Nie zatrudniamy programistów i nie tworzymy autorskich aplikacji. Być może jednak zainteresują cię możliwości jakie oferuje inna spółka ZEISS w Polsce - Carl ZEISS IQS Software R&D Center zlokalizowana w Słupsku? Poszukaj ich ogłoszeń i zobacz co mają do zaoferowania.

Czy w Carl Zeiss Shared Services obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Asystent/-ka umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 10 kwietnia na Pracuj.pl.

Nowy wpis

Dzień Dobry. W Carl Zeiss Shared Services obowiązuje podstawowy system czasu pracy. Nie poszukujemy obecnie pracowników na stanowisko Asystent/-ka. Czy na pewno jest to ogłoszenie naszej firmy?

Jestem z miasta

Kilka konkretów. Praca hybrydowa, 8 dni w miesiącu w biurze, które pracownik sam wybiera. Przyzwoite benefity w sporej ilości (karta lunchowa, Multisport, dodatek językowy za niemiecki itp.). Podwyżka inflacyjna, w ubiegłym roku dwuprocentowa, w tym roku mniej, ale na poziomie inflacji. Dodatkowa premia w grudniu w wysokości kilku tysięcy złotych. Nadgodziny nie są przymusem, pracownika raczej się zachęca lub prosi, niestety głównie do odbioru, rzadziej do wypłaty. Docenia się praktyczne umiejętności i pracowitość. Są możliwości rozwoju przez awans w strukturach firmy. Zarobki trzymają poziom średniej na rynku, choć oczywiście są SSC, gdzie można lepiej trafić.

@Jestem z miasta

A ten dodatek językowy ile wynosi? I jak często jest on przyznawany? Szczerze nie miałam nigdy styczności z takim dodatkiem, dlatego pytam. Mam jeszcze pytanie odnośnie nadgodzin. Często się zdarzają? Czy to raczej sporadyczne sytuacje?

Ono

Nadgodziny się zdarzają, ale jeśli już to na spółkach niemieckich. Płacą gdy już się wali i pali, generalnie są do odbioru. Dodatek językowy to chyba standard w większości shared services, nie licz na kokosy około 300-400 zł brutto które nie wchodzą do podstawy,odpowiednio umniejszanie w przypadku np. L4.

Czy jest możliwość pracy w Carl Zeiss Shared Services na część etatu?

Oferują stawkę poniżej podanych widełek, rekrutację prowadzą osoby świeżo po studiach, brakuje im profesjonalizmu a cechuje młodzieńcze cwaniakowanie. Rozmowa kwalifikacyjna już z managerkami.

Padło pytanie, czy pracuję też dla pieniędzy poza chęcią rozwijania się i odpowiedź pozytywna nie spodobała się managerkom. Dziwne.

Taki typ

Jestem związany z Carl Zeiss Shared Services od 2019 roku, pracuję tam do dzisiaj. Wcześniej pracowałem w 6 innych miejscach i dla mnie ta firma jest najlepsza z nich wszystkich. Największą wartością jest dla mnie - i to jest super ważne - traktowanie pracownika. Managerowie zwracają uwagę na indywidualne uwarunkowania każdej osoby i nie stawiają wymagań od linijki. Zestaw obowiązków jest realistyczny oraz wyważony w taki sposób, że nie mam poczucia, że jestem eksploatowany aż do wypalenia, byle szybciej, więcej. A zatem nie przeciąża się nas ponad miarę. Same zadania są jasno określone. Wiem czego się ode mnie wymaga i jestem rozliczany tylko z tego, na co się dokładnie umówiliśmy. Wszystko co zrobię ewentualnie ponad to, jest doceniane na ocenie końcoworocznej, natomiast jak nie domagam przez chwilę, to nikt się nie czepia. Mam poczucie, że pracownik jest w tej firmie doceniany oraz traktowany z wyrozumiałością. Oprócz zarządzania, kolejną złotą gwiazdką w moim mniemaniu jest atmosfera w pracy. Wiadomo, że jest to czynnik ściśle powiązany z zarządzaniem, aczkolwiek kultura organizacyjna, taki Zeissowy Kodeks, w który wsiąkają pracownicy sprawia, że próżno szukać u nas typowych (usunięte przez administratora) pracowniczych, takich jak na przykład wykorzystywanie nowych, spychologia, zwalczające się kliki i grupki, (usunięte przez administratora) nieudzielanie pomocy, czy jakieś formy psychicznego nękania. U nas czegoś takiego nie ma. Z czystym sumieniem mogę polecić Zeissa każdej straumatyzowanej w ten sposób osobie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie oraz benefity, to stosunek płacy do komfortu pracy, przynajmniej na stanowiskach juniorskich, jest w mojej ocenie bardzo na plus. Natomiast co do samego charakteru pracy, perspektyw na rozwój itd, to już samemu sobie trzeba odpowiedzieć. To jest shared service, zależy czego od życia się oczekuje. Duża przewidywalność i powtarzalność mogą wydawać się dla jednych wadą, ale dla mnie są akurat mega zaletą. Mogę sobie słuchać podcastów z Youtuba i muzyki ze Spotify podczas pracy i nikt się nie czepia. Nikt też nie patrzy mi na ręce, po prostu liczby na koniec miesiąca muszą się w miarę zgadzać i tyle. Dzięki temu wiem jak będzie wyglądał kolejny dzień pracy i to z kolei sprawia, że po powrocie do domu mogę się psychicznie zdystansować, naładować baterie. Oczywiście w innych działach oraz wyższych stopniach stanowisk, poziom dynamiki zapewne wygląda trochę inaczej. Ja wypowiadam się z perspektywy podstawowego pracownika w dziale Zobowiązań (AP). Dla osobowości o dużej potrzebie stabilności i rutyny może to być praca marzeń, dlatego gorąco zachęcam. Chciałem być obiektywny i znaleźć jakiś minus, ale nie wiem, nic mi nie przychodzi do głowy ;) No może chociaż tyle, że w dobie powszechnego home officu nadal trzeba chodzić do biura 8 razy w miesiącu ;P No i to jest jednak korpo, wiadomo. Pewne cykle muszą być zachowane, takie jak na przykład te coroczne oceny pracownicze, które dla większości są jednak stresujące i wolałoby się, żeby tego nie było. Zamknięcia miesiąca też bywają trochę stresujące, bo tempo pracy przyspiesza, jest jakiś deadline. Ale czy to jest wada samej firmy? Właśnie nie sądzę, to jest po prostu normalna praca w korpo. Wadą mogą być nadgodziny do odbioru (chociaż czasem bywają płatne), ale nikt nie zmusza do ich robienia. Zachęca się czasem, owszem, ale na pewno nie zmusza. Znam przynajmniej dwie osoby, które nie godziły się na taką propozycję rozliczania pracy nadprogramowej, więc nadgodzin nie robiły i nikt ich za to nie zwolnił. Generalnie nie mam żadnych poważnych zastrzeżeń. Podsumowując: jeżeli przychodzi wieczór lub niedzielne popołudnie i nie wpadam z tego powodu w depresję, bo wiem że jutro trzeba wstać do pracy (myślę, że wielu ludzi doskonale zna ten stan), tylko przeżywam dzień do końca w radości, a potem wstaję rano i po prostu idę bez stresu, to jest to chyba wystarczająca rekomendacja ;)

Edyta
@Taki typ

Jeśli chodzi o nadgodziny, to od czego zależy, czy mogą być wypłacane? Bo we wcześniejszych komentarzach innego pracownika, była informacja, że w większości nie ma zgody na ich wypłacanie. Jeśli chodzi o pracę home office i chodzenie do biura. Można sobie wybrać te 8 dni w miesiącu podczas których pracuje się stacjonarnie? Czy decyduje o nich przełożony?

@Edyta

Dzień Dobry. Odpowiadając na Twoje pytanie - praca w nadgodzinach musi być zaakceptowana przez przełożonego i powinna wynikać z rzeczywistej potrzeby pracodawcy. Jeśli już ma miejsce, to w pierwszej kolejności należy skorzystać z czasu wolnego za nadgodziny. Jeśli nie jest to możliwe to następuje wypłata. Home Office - pełna elastyczność czyli pracownicy dowolnie wybierają sobie dni w które chcą przyjść do biura. Pozdrawiam.

Gabriela

Jak wygląda praca zdalna? Ile dni w miesiącu trzeba pojawić się w biurze?

Jakub

Słyszałem, że senior accounting managera szukacie? To nowe stanowisko czy za kogoś? Jaka atmosfera panuje w firmie?

@Jakub

Dzień Dobry. Nie prowadzimy aktualnie rekrutacji na opisane powyżej stanowisko. Być może pomyliłeś nas z inną firmą.

@Carl Zeiss Shared Services

Proszę nie kłamać!!! Rekrutowaliście przez Antal na to stanowisko.

@Paweł

Dzień Dobry, bardzo mi przykro ale na pewno nie prowadziliśmy rekrutacji na stanowisko Senior Accounting Manager. Nie mamy nawet takiego stanowiska w swojej strukturze. Sądzę, że pomylił nas Pan z inna firmą. Pozdrawiam.

Cndmek

Nie polecam pracy w tej firmie, bardzo dużo nadgodzin, oczywiście w większości nie ma zgody na wypłacanie ich XDD, normy do wyrobienia, ganianie wieczne, atmosfera w firmie średnia. Po zakończonej współpracy problem z przesłaniem dokumentów, nie miłe maile z ich strony. Jeśli chodzi o zarobki rowniez średnio.

Jak wygląda kwestia awansu w Carl Zeiss Shared Services? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Asystent/-ka?

Dzień Dobry, odpowiadając na twoje pytanie jest kilka możliwości awansu. Przede wszystkim raz w roku przeprowadzamy rozmowy oceniające i podsumowujące, które mogą zakończyć się awansem na wyższe stanowisko, po drugie awans może być też efektem udziału w rekrutacji wewnętrznej - zawsze ogłaszamy wewnętrznie aktualnie otwarte stanowiska we wszystkich działach na które można aplikować. Pozdrawiam!

Nie polecam firmy - rozmowa kwalifikacyjna bardzo niemiła

@Marta

Dzień Dobry. Staramy się dokładać starań aby rozmowa kwalifikacyjna przebiegała zawsze w dobrej atmosferze. Wiemy jak jest to ważne z punktu widzenia kandydata do pracy, który jest zwykle pod wpływem dużego stresu podczas takiego spotkania. Jeśli Twoje wrażenia ze spotkania z nami nie były pozytywne to bardzo przepraszamy. Dziękujemy też za zwrócenie nam uwagi.

Carl Zeiss Shared Services poszukuje osoby na stanowisko Asystent/-ka w mieście Warszawa. Wiesz, jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

Dzień Dobry, Carl Zeiss Shared Services posiada lokalizację tylko w Poznaniu i nie poszukuje aktualnie nikogo na stanowisko Asystentki. W Warszawie swój oddział ma Carl Zeiss Polska. Jeśli o tą firmę ci chodzi to musisz pytać bezpośrednio u nich. To są dwie różne firmy.

Ciekawy

Jak wyglada sytuacja w firmie ? Czy warto aplikować ?

Emilia

a czemu mieliby nie pozwolić? im raczej zależy na wykfalifikowanej kadrze? ile płacą za większe doświadczenie umiejętności?

Alicja

Ale może przy takiej rotacji przyjdzie ktoś kompetentny kto ogarnie te wszystkie niefajne sytuacje? Czy raczej osoby na najniższym szczeblu nie mają na takie rzeczy wpływu?

@Alicja

Kariera marzeń tylko w Zeissie. Wystarczy trzymać z odpowiednimi osobami a stanowisko samo do ciebie przyjdzie. W innych firmach trzystopniowa rekrutacja na TL, w Zeissie z dnia na dzień dostajesz awans. Rekrutacja? Przecież kompetencje są niepotrzebne, wystarczy wypełniać polecenia i wszyscy będą szczęśliwi.

@123

Proces rekrutacji w Zeiss jest ustandaryzowany i zawsze przebiega w ten sam sposób. Otwarte stanowiska są podawane do wiadomości pracowników przez dział HR i każdy ma możliwość aplikowania na nie i przejścia przez rekrutacje wewnętrzną. Po zakończonym procesie rekrutacji przekazujemy także informacje zwrotne oraz decyzje. Dzieje się tak zarówno w przypadku stanowisk specjalistycznych jak i kierowniczych.

Czy w Carl Zeiss Shared Services możliwa jest praca na podstawie B2B?

Nie

Jacek
@pracownik

To jakie umowy dają na początek? Zlecenie, czy jest bardziej stabilnie na czas określony? Napiszesz, bo to dla mnie ważne.

aleks
@Jacek

Po okresie próbnym na czas określony.

Zuzanna
@aleks

I na ile dają, rok, czy dłużej? Można w ogóle później przejść na umowę na czas nieokreślony? Bez tego ciężko o kredyt ;/

Barbara
@aleks

a na próbnym co? można liczyć na zlecenie? mi by to bardzo pasowało

@Zuzanna

Rodzaj proponowanej umowy zależy od stanowiska na jakim dany pracownik rozpoczyna pracę. Przy stanowiskach juniorskich jest to najpierw umowa na 6 m-cy, potem najczęściej na czas nieokreślony. Może zdarzyć się sytuacja, ze podpisujemy kolejną umowę na czas określony, ale tylko w sytuacji kiedy te 6 m-cy nie wystarczyły na przyswojenie wiedzy i opanowanie obowiązków przypisanych do danego pracownika. Przy stanowiskach specjalistycznych mówimy już o pierwszej umowie na okres próbny i kolejnej na czas nieokreślony.

Kombatant

W tej firmie od lat nic sie nie zmienia. Najwiekszy problem stanowi kadra zarzadzająca obnizajaca morale i nie wiedzaca co to work-life balance. Ostatnie miesiace pokazaly to dobitnie bo juz chyba z 20 pracownikow odeszlo z pracy tak wiec znow ludzie uciekaja w poplochu. Jest umowa o prace z poczatku na czas okreslony. Praca jest zdalna ale mozna tez pracowac w biurze. Pracy bardzo duzo niewspolmiernie do ilosci pracownikow. Zarobki slabe, benefity jak wszedzie. Są SSC ktore placa wiecej i w tej kwestii Zeiss kuleje. Nadgodziny to standard. Sa platne co prawda i widac ze ludzie sa przepracowani lecz idac tokiem myslenia pewnego TL „no i co, mi tez sie malzenstwo sypie” wiec harujmy sobie dalej. Jesli masz inne zdanie niz Twoj TL lub Manager to wynajda problem zeby pozbyc sie Ciebie. Atmosfera demotywujaca, rotacja duza. Obecnie pracuje w ksiegowosci w innym SSC, przepasc miedzy nimi. Jesli macie mozliwosc pracy w innym miejscu to z niej skorzystajcie

Jacek
@Kombatant

Piszesz, ze zarobki słabe ale nie dodałeś ile konkretnie. Bo dla ciebie może być nie dużo, a dla innego wystarczająco. Przydałby się info ile dają na początek żebym wiedział na co się piszę.

....

Jaka sytuacja panuje w działach niemieckojęzycznych? Rzeczywiscie lepiej?

Atka

A coś więcej w tym temacie? Żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę.

Alicja
@Atka

Wątpię, czy odpowie, rok minął od wpisu... A masz rację, że nic z tego komenta nie wynika, dlaczego AP jest najgorszy. Cisną na język, zarobki nie takie, kontakt z Niemcami trudny, stresujące bilanse... Próbuję zgadywać, ale to robota głupiego.

Carli
@Atka

Przez liczne odejscia/zwolnienia AP niemieckie po prostu 'tonie'. Trzeba backupowac oslabione zespoly, niejednokrotnie swiecac oczami za strone niemiecka przed dostawcami.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak

Irena
@:)

Na jaki okres czasu jest zawierana pierwsza umowa w Carl Zeiss z nowym pracownikiem? :) Podejrzewam, że najpierw jest to pewnie okres próbny :D A później? Czas określony/nieokreślony?

Sdk
@Irena

Na określony. I jest przedłużana na czas okreslony na maxa na ile pozwala kodeks pracy

Irena
@Sdk

To jeszcze od razu dopytam o kwestię podwyżek w Carl Zeissie :) Czy często się zdarzają? Jak można sobie na nie zapracować? Trzeba się ubiegać czy może pracodawca sam je przyznaje? Ile wynoszą?

ACCOUNTANT

Tak

ACCOUNTANT
@Irena

Raz w roku jest podwyżka inflacyjna. Przy rozmowach rocznych można dostać kolejną, ale groszowe sprawy. Pensja mogłaby iść w górę z rzeczywistym poziomem inflacji, a nie tylko jego namiastką.

Łucja
@ACCOUNTANT

Tzn te groszowe sprawy to ile konkretnie? Każdy ma inne wymagania. Pozdrawiam ;)

Carli
@Łucja

Zalezy od roku i stanowiska, ale w ostatnim czasie bylo to brutto 150-300PLN.

Rekrut

Czy w Carl Zeiss jest możliwość pracy zdalnej?

Absolwent

Jakie narzędzia używane są w działach AP/AR? Np jakieś narzędzia do komunikacji z klientami wspierające proces wyjaśniania sald rozrachunków?

Tomasz

Ja się wam pracuje w czasie pandemii? Wprowadzone zostały jakieś obostrzenia sanitarne?

Zostaw merytoryczną opinię o Carl Zeiss Shared Services - Poznań

• Jak się pracuje w Carl Zeiss Shared Services?

Zobacz opinie na temat firmy Carl Zeiss Shared Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Carl Zeiss Shared Services?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Carl Zeiss Shared Services?

Kandydaci do pracy w Carl Zeiss Shared Services napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Carl Zeiss Shared Services