Carl Zeiss Shared Services

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Carl Zeiss Shared Services

Maciej - były pracownik

Uspokójcie się wszyscy z tymi opiniami. 20 lat pracowałem w Zeissie. Firma działa od 1991 roku. Pracowałem tam od początku, przeżyłem kilku dyrektorów, prokurentów. Atmosfera była wspaniała do czasu aż przyszedł nowy prezes zarządu, który jest do dzisiaj. Kto tam dzisiaj pracuje , jego też przeżyje.

wiosna
@Maciej - były pracownik

gościu zwróć uwagę że to NIE JEST FORUM Carl Zeiss. To jest forum dla firmy outsourcingowej Carl Zeiss Shared Services. Carl Zeiss Shared Services to zupełnie inna firma od Carl Zeiss. W Carl Zeiss Shared Services ludzie wprowadzają tylko rozliczenia księgowe do komputera i jest to jedną z przyczyn niezadowolenia z pracy w tej firmie.

Ninja

@Pracownik - no wlasnie! Nie pracujesz w AP. Gdybys tu pracowala to musialabys zorganizowac sobie prace za 2 etaty. Moze nawet za 2,5...bo teraz odchodza miesiecznie juz 3 osoby. Nawet jesli jestem kiepskim pracownikiem to firma mnie trzyma, bo jestem dla niej na wage zlota, bo juz nikt nie chce przyjsc do zeissa. I tak jak wyzej...nie odchodze, bo nie ma wielu ofert na rynku (jak twierdzilas, ze to jest powodem odejscia tylu osob). A osoby mobbingowane ktore rozmawialy o tym z menagerka juz tu nie pracuja. Managerka pomogla im w odejsciu.

@Ninja

Dobrze, że Cie mamy ninja :) Zgadza się, że w pewnych okresach pracy jest trochę więcej, jednak gdzie tak nie jest? Ja w każdym bądź razie bardzo polecam zeissa :)

Ninja
@Pracownik

Pewnie, ze dobrze, ze mnie macie. Co miesiac odchodza 3 osoby a na ich miejsce przychodzi 1. Ktos musi robic ich dzialke skoro nie ty, jesli twierdzisz, ze tylko w pewnych okresach masz wiecej pracy. Z tego co wiem to po rozmowie kwalifikacyjnej z menago AP nikt nie chce przychodzic do zeissa. Chyba nikogo to nie dziwi...Wiec masz racje. Dobrze, ze mnie macie.

banan
@Ninja

Dlaczego jeszcze tu pracujesz jak jest tak źle? Może zamiast narzekać, zacznij szukać wymarzonej pracy?

Haha. Nie, pracuje w AP, widocznie umiem organizować sobie pracę. A mobbing to chyba już poważne oskarżenie. Rozmawiales/rozmawialas o tym z menedzerka? Myślę że to by Ci pomogło. Dziwne że dalej tu jesteś i nie odchodzisz. Może kiepskim pracownikiem jesteś skoro nikt inny nie chce Cię zatrudnić?

Ja tu pasuje już dłuższy czas i większość rzeczy jest na plus. Zarobki dobre, obowiązki ciekawe, a co najważniejsze nie jest się nimi zawalonym. Co do odchodzenia ludzi, to zdarzy się jedna, max dwie osoby na miesiąc, które odchodzą. Bardziej to wynika z dużej konkurencyjności na rynku i chęcią zmiany w życiu niż, żeby ktoś przez firmę stąd ucieka. Ja jak najbardziej polecam.

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Oferują stawkę poniżej podanych widełek, rekrutację prowadzą osoby świeżo po studiach, brakuje im profesjonalizmu a cechuje młodzieńcze cwaniakowanie. Rozmowa kwalifikacyjna już z managerkami.

Pytania

Padło pytanie, czy pracuję też dla pieniędzy poza chęcią rozwijania się i odpowiedź pozytywna nie spodobała się managerkom. Dziwne.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
kandydat

Witam, Byłem tam na rozmowie w sprawie pracy. Rozmowa trwała godzinę. Czyste formalności- nic szczególnego, strata czasu. Panie z HR miłe - wrażenie protokolantek, które notowały w laptopach każde słowo. Nie informują kandydatów o wyniku rekrutacji. Strata czasu, ile się zarabia również się nie dowiedziałem.

kandydat

Hej, a praca na stanowisku młodszego księgowego z językiem niemieckim ? Wie ktoś jakie zarobki, zespół, atmosfera? Jak to wygląda obecnie? Ostatni post był już dawno. Wie jak to wszystko wygląda obecnie? Pozdrawiam

Ula
@kandydat

Obecnie ludzie uciekają jak mogą i gdzie mogą.

xxx
@Ula

Podaj przykłady Ula? Przedstaw się z imienia i nazwiska. Czy aż tak odważna nie jestes? Pozdrawiam

blueberry
@xxx

Podpisujesz się trzema iksami i wymagasz od kogoś, by podał imię i nazwisko na stronie oceniającej pracodawcę w internecie, gratuluję.

mnom

Posiadanie wyższego wykształcenia nie stanowi dziwnego wymogu do spełnienia, bo przecież stawki są na pewno adekwatne do powierzanych kwalifikacji.

ceee

Patrz bo ci się przełoży ha ha

Olaaaaa

A może zamiast narzekać zbierzmy się i razem idźmy wyżej przecież nad naszymi team liderkami i menagerkami jest ktoś wyżej zarówno w Niemczech jak i tu na miejscu, przecież one działają na szkodę firmy pozbywając się dobrych pracowników, może nasza ocena przed szefem tu na miejscu na razie też coś pomoże, przecież one też nie są niezastąpione co o tym myślicie?

cccckkkaa
@Olaaaaa

Marzenie scietej glowy zeby ktokolwiek sie odezwal...a szkoda bo firma traci wartosciowych pracownikow, ale taki ich wybor, jak manager nie chce widziec problemu i na wszystko pozwala. Ogolnie zakres obowiazkow bardzo, bardzo ograniczony w porownaniu do innych SSC. A benefity jak wszedzie.

Olaaaa

To prawda co piszą o tej firmie, niestety atmosfera jest zła, team liderki i menagerki ( nie wszystkie) to klika która trzyma ze sobą, lizusami i donosicielami. Może czas najwyższy żeby porozmawiać o tym wszystkim z władzami żeby paniusie nie czuły się zbyt pewnie. Przecież to ich działanie to na szkodę firmy chyba warto to w końcu poruszyć na wyższym szczeblu.

ccccc

Ta firma to jeden wielki wyścig szczurów. Jeśli team leader Ciebie nie lubi albo manager to nie masz na co liczyć w tej firmie. W 100 % zgodzę się z tym, że tylko lizusy i osoby które donoszą coś osiągają w tej firmie. Ostatnimi czasy to nawet okazuje się, że wystarczy powiedzieć, że odchodzisz do innej firmy i kwotę jaką Ci zaproponowali w danej firmie i już otrzymujesz awans w Zeissie. Tam nawet nie ma co się wysilać, awansują jedynie osoby donoszące, nie mające żadnych umiejętności, ani nie znają języka. Jeśli masz odmienne zdanie niż twój Manager albo TL to szybko znajdą wymówkę żeby pozbyć się Ciebie. Jeśli nie chcesz wracać do domu dzień w dzień (usunięte przez administratora) to serdecznie odradzam pracę w tej firmie. Każdy i tak mniej więcej po roku rezygnuję z tej firmy. A team leaderzy bynajmniej w zobowiązaniach to jest jakiś śmiech na sali. Jedyne co potrafią to siedzieć na komórce całymi dniami :D

aaabbb

W której firmie się nie narzeka? A często są to Ci, którzy mają duże wymagania, a często wiedzą nie grzeszą. Firma jest przyjazna dla pracownika, dużo benefitów, szkoleń. Niestety jeśli chodzi o kadrę zarządzającą jest trochę gorzej...Ale ogólnie polecam :).

bbbaa

Moim zdaniem firma byłaby fajna gdyby nie kadra menagerska, osoby na tych stanowiskach tolerują a wręcz gloryfikują lizusów, tych co donoszą, niezbyt rozgarniętych jeśli chodzi o umiejętności w pracy pewnie dlatego żeby im nie zagrażały. A już w ostatnim czasie to przeszły same siebie. Też szukam czegoś nowego bo z takimi ludźmi ciężko pracować.

aaak

Czy "atmosfera w firmie bardzo się oczyściła" ciezko powiedziec, wiekszos ludzi narzeka po katach co daje duzo do myslenia. Niby wszystko super ale jednak... Do zastanowienia sie dla przyszlych pracownikow. Powodzenia

Swego czasu pracowało w firmie sporo osób raczej średnio błyskotliwych i bystrych, jednak wyjątkowo zgorzkniałych i zawziętych :). Lwią część komentarzy powyżej mogłabym ze 100% trafnością przypisać konkretnym koleżankom, którzy (niekoniecznie z własnej woli) z Zeissa odeszli. Atmosfera w firmie bardzo się oczyściła, a sytuacja ustabilizowała, jak widać po datach komentarzy. Pracuje się ok, ale fakt faktem w każdym zespole inaczej. Warto zapytać na rozmowie o dokładny zakres obowiązków i możliwości. To jest Shared Service, więc praca siłą rzeczy kręci się wokół klienta wewnętrznego. Są premie, benefity, języki, możliwość podróży służbowych i jasna struktura i droga rozwoju.

siksa
@pracownik

Widzę opinię pracownika „Swego czasu pracowało w firmie sporo osób raczej średnio błyskotliwych i bystrych, jednak wyjątkowo zgorzkniałych i zawziętych”. Moim zdaniem nie jest to opinia pracownika tylko kierowniczki (ale to tylko moje zdanie). Przecież na początku firma CARL ZEISS SHARED SERVICES ściągnęła do siebie naprawdę świetnych absolwentów ekonomii, posiadających różne certyfikaty księgowe. Jak zobaczyli oni jaki jest zakres obowiązków w tej firmie, to nie za bardzo chcieli tutaj pracować. Skoro „swego czasu pracowało w firmie sporo osób raczej średnio błyskotliwych i bystrych” czy to znaczy, że w tej chwili przyjmują co Zeissa profesorów ekonomii „pracowniku”?

Monika

Problem nie był z kadrą zarządzająca, tylko ze zwykłymi, niezadowolonymi ze wszystkiego pracownikami. To oni "rozwalili" tą firmę na początku. Narzekali na wszystko, wszystko im przeszkadzało. Swoją drogą to kto przyjął do pracy takich ludzi jak nie kadra zarządzająca? :)

lol2.

Na dobrą opinię zasługują jedynie szeregowi pracownicy, a nie kierownictwo. Dużo negatywnych opinii jest skierowanych do najwyższego szczebla i jest to uzasadnione.

lol

Dobra opinia? To chyba tylko dyrekcja pisze takie opinie :)

Paulina

Czytam i czytam i albo jest b.dobra opinia albo b.zła. A jak jest naprawdę? Pracować trzeba wszędzie. Jakie jest kierownictwo? Dyrekcja? To od nich zależy, jak działa firma

przerazona

Kolok w jakim sensie nie starają się o nich zadbać? Pracujesz tam jeszcze? Możesz podać jakieś przykłady? Jaka jest atmosfera w pracy i wśród teamu?

Zostaw merytoryczną opinię o Carl Zeiss Shared Services - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Carl Zeiss Shared Services?

Zobacz opinie na temat firmy Carl Zeiss Shared Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Carl Zeiss Shared Services?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Carl Zeiss Shared Services?

Kandydaci do pracy w Carl Zeiss Shared Services napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Carl Zeiss Shared Services
Przejdź do nowych opinii