Opinie o JassBoard Sp. z o.o. w Gostyń

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy JassBoard Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w JassBoard Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JassBoard Sp. z o.o. w Gostyń

@stary, nie neguje Twoich słów jednak może nie warto generalizować? W dalszym ciągu są osoby, które w firmie pracują i te, które chcą do niej aplikować - nie powinniśmy odbierać im szansy na poznanie istotnych informacji dotyczących pracy, atmosfery czy benefitów w firmie. Zakładam też, że ostatnie pytanie nie jest skierowane do mnie? Bo jeśli jest, nie umiem na nie odpowiedzieć ponieważ nie jestem pracownikiem firmy Convert Paper - jestem moderatorem tego wątku. Chętnie natomiast dowiem się jak wygląda proces rekrutacji w firmie. Jeśli masz takie informacje, czy możesz się nimi z nami podzielić?

@Marta

Marta, jakie generalizować? Przecież nie wolno podawać nazwisk a poza tym kto chciałby, aby napisano o nim, że ma problemy psychiczne? Chyba psychiczny jakiś. Cały czas pytasz o to samo... Jaka jest atmosfera możesz się dowiedzieć czytając posty dla tej firmy. Proces rekrutacji jest banalny - łapanka na rynku, kryterium: nadaje się czy ... a może jednak się nadaje? A kto to jest (czytaj kto go polecił)? Kiedyś była osoba, która pomagała przy rekrutacjach ale mówiło się na produkcji że były wtopy, więc robią rekrutacje sami. O co tu pytać. Kobitki w dziale personalnym nie ogarniają nawet jak przyjdziesz do nich o coś zapytać. Właściciel dobrze robi, że wymienia skład na ludzi co coś potrafią, ale przez to jest nerwowo a ludzie się boją. Nikt nie chce iść na kierownika a potem są tacy na siłę wyciągani z ochrony z marketu.

@operatpr, czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Jakie warunki pracy panują w Convert Paper? @Lolek, jak rozumiem doświadczyłeś tego osobiście? Czy próbowałeś zgłaszać swoje uwagi kierownictwu? Czy takie rozmowy przyniosły rezultaty w postaci poprawy sytuacji?

@Marta

Jeśli starzy pracownicy odchodzą na zwolnienie lekarskie od psychiatry, bo właściciel robi im takie jazdy że nie mogą wytrzymać to o co tu więcej pytać? Kierownicy na produkcji chowają sie po kątach, jak jest inspekcja najwyższa na produkcji żeby nikt ich o coś nie spytał. Nawet jak coś jest na swoim miejscu to może to i tak być źle. Pracownicy na produkcji trzymają się razem i atmosfera jest dobra i jedni drugim pomagają. Gorzej pracownik i kierownik a jeszcze gorzej podobno kierownik i dyrektor. Odchodzą dobrzy ludzie. W ostatnim czasie 4 dyrektorów i prezes. Ludzie na produkcji już nie ogarniają zmian bo co chwilę przychodzi nowy i wymaga co innego aby się podlizać właścicielowi. Czy tego nie widać?

Czy ktoś może podpowiedzieć coś użytkownikowi @Ryy? @Ryy, jak rozumiem jesteś zainteresowany pracą w Convert Paper? Złożyłeś już swoją aplikacje? @stary, jesteś pracownikiem firmy? Powiesz nam jaka atmosfera panuję w tym miejscu pracy?

ryy
@Marta

tak planuje aplikowac dlatego ze mam zostawic stara prace chciałbym wiedziec czy warto

operatpr
@ryy

Nie warto! Chyba że pracujesz w kamieniołomach albo jesteś niesamowicie odporny na stres i zmiany decyzji

Ryy

Nowosci kadrowe ? Powolujecie bryvadzistow ? Jakie sa wymagania i wynagrodzenia na tym stanowisku ? Ile zarabia kierownikn?

Lolek
@Ryy

Nawet sie nie pchaj na stanowisko kierownika albo brygadzisty. Bedziesz dostawał po tyłku codziennie. Kierownik praktycznie nie ma nic do gadania. Wszystko ma odgórnie wyznaczone, a wszelkie pomysły i sprawy które zgłosi zarządowi, są automatycznie ignorowane. Pracownicy produkcji również są ignorowani. Robią z nas ciemnoty, sądząc, ze na niczym sie nie znamy. W końcu zarząd jest „po studiach” i wie wszystko najlepiej. A my, ciemny lud, mamy tylko robic.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno

"Zasadą, którą w Convert Paper kierujemy się wszyscy jest stały rozwój. Rozwój, to również a nawet przede wszystkim ludzie. Zawsze przywiązywaliśmy ogromną wagę do szkoleń podnoszących nasze kwalifikacje. Dzisiaj poszliśmy krok dalej i powołaliśmy do życia Akademię Rozwoju, która w bardzo świadomy i nowoczesny sposób podnosi kompetencje zespołu." Pozwoliłam sobie na cytat z firmowej strony internetowej, ponieważ brzmi wyjątkowo zachęcająco dla wszystkich, którzy chcieliby stać się częścią tego zespołu. Jak myślicie, czy deklaracja ta zostanie zrealizowana i tym samym zmieni się obraz pracy w firmie Convert Paper?

Nicki
@Marta

Szkoda gadać. Na stronie można napisać wszystko. Z reguły wszyscy piszą "jesteśmy liderem w branży ..."

Diświadczony
@Marta

Marta mam pytanie czy Ty tutaj piszesz i zbierasz informacje z ramienia firmy Convert PL??

Lolek
@Marta

Ogólnie w tej firmie idą niezłe przekręty kadrowe. Nowy dyrektor to kolega właściciela, drugi dyrektor, odpowiedzialny za system, tez kolega szefa. Mimo, ze o produkcji maja pojęcie takie, jak o mongolskim balecie, to udają ze wszystko wiedza najlepiej. A jak powiesz cos, co zaprzeczy ich zdaniu to mozesz jedynie usłyszeć, ze to ty jesteś winny i sie nie starasz, a Jak ci sie nie podoba, to zawsze mozesz zmienic prace.

@Lolek

Lolek ma rację. Tak jest odkąd pamiętam. Kolegami i rodziną firma stoi. A ktoś może mi powiedzieć, dlaczego maszyny we firmie robi kolega właściciela? Mówi się że są tańsze, ale chyba nie działają jak powinny a wini się za to operatorów albo mechaników. Bez sensu pomysły i jak się nie zgadzasz to nie rozumiesz tego biznesu i możesz natrafić na atak i jesteś poza firmą. Kierowniczki biegają, nic nie rozumieją ale zgadzaja się na wszystko a potem opowiadają, jaki jest pomsył i dlaczego taki super. Żenada

Czy w tej firmie zatrudniają nieletnich na okres wakacyjny czy nie ma takiej możliwości?

@Doświadczony, dziękuję Ci za kolejny interesujący opis sytuacji w firmie Convert Paper. Zastanawiam się, czy jest jakaś szansa, aby komentarze pojawiające się na tym forum czytane były przez osoby decydujące o kierunku rozwoju tej firmy. Myślę, że troska i zaangażowanie pracowników od lat związanych z tą firmą mogłoby być silnym impulsem do podjęcia tematu koniecznych zmian, tak, aby nadal było to miejsce pracy postrzegane jako atrakcyjne na lokalnym rynku pracy.

@Marta

@Marta, jeśli pytasz o osoby decyzyjne to rozumiem że myślisz o właścicielach, bo nikt inny tam decydować nie może. Tylko pozorni dyrektorzy, mianowani na marionetki cofają swoje decyzje albo są one cofane poza ich plecami. A właściciele nie muszą się liczyć z nikim!!! Doświadczony ma rację, że nie słucha się starych pracowników tylko przypadkowych ludzi, którym coś się wydaje. Ale tak było zawsze i chyba już tak zostanie. Szkoda mi ludzi co sie zaangażowali bo podcieli im skrzydełka. Każdy z produkcji kto dostanie 2 zł na godz. więcej u konkurencji to pójdzie z pocałowaniem ręki. Szacunku niestety brak

@Doświadczony, z dużym zainteresowaniem przeczytałam Twój komentarz, dlatego, że poza ważna warstwą informacyjną, czułam, że jest pisany z emocjonalnym zaangażowaniem osoby, która wie, że można inaczej traktować pracowników, bo doskonale pamięta to z własnego doświadczenia. Natomiast kluczowe pytanie brzmi jak przywrócić dawne standardy relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym szacunku? Kto miałby się tym zająć i od czego taką przemianę rozpocząć? Wiele pytań. Czy ktoś z zatrudnionych w Convert Paper spróbuje na nie odpowiedzieć?

Diświadczony
@Marta

Jak przywrócić dawna atmosferę??? Nie wiem czy jest to realne biorąc pod uwagę rozwój firmy. Jak wiadomo najlepiej na zaangażowanie, zadowolenie i dobra opinie działa dobra wypłata a inaczej wypłata która się chociaż trochę wyróżnia na plus wobec innych firm znajdujących się w okolicy... Tak było kiedyś pracownik z większym stażem zarabiał odpowiednio więcej niż ktoś kto pracuje chwilę, był podział na stanowiska każdy miał jakiś cel dużym osiągnięciem w tej firmie było zostać np operatorem maszyn to było wiadomo że jest to osoba która dużo potrafi i trzeba liczyć się z jej zdaniem a dzisiaj dążą do tego aby każdy był tzw operatorem zarobki różnią się nieznacznie i niestety firmy które kiedyś były śmiało można powiedzieć daleko za nami jeśli chodzi o zarobki, dzisiaj nas już dogonily a niejeda już nas przegonila. Już nie można powiedzieć że w Convercie się dobrze zarabia bo po prostu się nie wyróżniamy a nawet jesteśmy do tyłu. To tyle opinia doświadczonych pracowników w każdej sprawie czy o usprawnienie produkcji czy modernizacji maszyn czy zmianie sposobu planowania itd gdzie każdy chce z nas żeby produkować jak najwięcej bo to są min.nasze premie niestety spotyka się z totalnym nie zwracaniem uwagi a słuchają się ludzi których zatrudnili nie dawno są na jakiś stanowiskach ponad produkcyjnych którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tą firmą. My doświadczeni pracownicy wiemy jak produkować żeby było dobrze lepiej i więcej ale niestety poprzez jakieś decyzje osób chcących się wybić w oczach Prezesa mamy podcinane skrzydła bo nie można powiedzieć przecież że to zasugerował dany pracownik i wpłynęło na poprawę tylko trzeba sobie jakieś ordery przypiąć chodź tak naprawdę wymyślilo się głupotę tylko po to żeby cokolwiek wymyslic

Doświadczony

Firma z momentem rozwoju niestety staje się coraz mniej przychylna dla pracownika tak jest wszędzie dążą do tego aby jak naj mniej wydawac a jak najwięcej zarabiać to też jest normalne ale niestety atmosfera się psuje i pensje niestety na dzisiejsze czasy są takie żeby przeżyć od wypłaty do wypłaty nie pozwalają na spokojne życie bez wyliczania na co się wydaje trzeba liczyć każdy grosz brakuje bardzo bardzo dużo do średniej krajowej. Ogólnie w firmie fizycznie pracuje się dużo lżej niż kiedyś ale cała otoczka co wpływa także na komfort psychiczny jest o wiele gorsza niż przed laty. Niestety mimo tego że placuje rąk do pracy to pracownicy z wieloletnim stazem a także z dużym doświadczeniem nie są dobrze traktowani i szanowni i do daje się mocno odczuć. Ogólnie między pracownikami opinie na temat firmy są bardzo źle. Fakt jest jeden ze zawsze wypłata jest na czas i wszystko jest odprowadzane jak należy tutaj nie można powiedzieć złego słowa ale natychmiastowej poprawy wymaga podejście i szacunek do pracownika tak aby chciało się do tej pracy iść i nie wstydzić się powiedzieć że pracuje się w tej firmie. Tak było kiedyś.

@trójfala, dziękuję Ci za rzeczowy opis sytuacji. Przypuszczam, że dla wielu osób, które myślą o podjęciu pracy w Convert Paper dwie informacje są najbardziej istotne. Właśnie terminowość i wysokość wynagrodzeń, a dodatkowym atutem są pracownicy, którzy potrafią stworzyć dobrą atmosferę w miejscu, gdzie spędza się aktywnie tyle czasu co w zaciszu domowym. Jeśli są jeszcze inne aspekty pracy w tej firmie warte podkreślenia, a dotychczas pomijane, to zachęcam, aby o nich wspomnieć. Niech kandydaci do pracy w Convert Paper aplikują do niej mając jak najpełniejszy obraz sytuacji wewnątrz firmy.

trójfala

@Marta ludzie na produkcji są przyzwyczajeni do zmian na górze. Robotę swoją trzeba robić i koniec. Atmosfera jest różna ale to w każdej firmie tak jest. Ludzie są w porządku. Firma płaci dobrze i zawsze na czas i to jest najważniejsze.

@trójfala, jak zawsze Twoja opinia jest niezwykle cenna z punktu widzenia osoby, która chciałaby podjąć pracę w Convert Paper. Ta nadzwyczajna, jak sygnalizujesz, rotacja dotykająca osób na najwyższych stanowiskach w firmie może mieć wpływ na atmosferę wśród pracowników zatrudnionych na produkcji. Może, ale nie musi. Napisz jak Ty to oceniasz. Jakim echem każda taka zmiana odbija się wśród osób realizujących swoje zadania na produkcji?

trójfala

@Marta, rotacja nie jest duża i kto chce iść na produkcję, to może popracować nawet do emerytury. Gorzej jest z kierownikami a najgorzej z dyrektorami. Tych to wymienia się prawie raz na sezon. Ludzie są ok i bardzo mili ale niepodzielnie nad wszystkim rżądzi właściciel i mówią że dlatego dyrektorzy nie mogą tam zostać dłużej bo nie mogą realizować swoich pomysłów albo korporacyjnych trafia sz...g. Taka firma na miejscu to skarb dla większości.

Przebieg spotkania bardzo dziwny, pani ściągnięta z sąsiedniej firmy w celu zadania, no właśnie..., nieprofesjonalnych pytań. Doświadczenie zawodowe, krótkie w jednej z niemieckich dużych tzw. koncernowych firm natomiast wiedza merytoryczna bardzo słaba. Stąd pewnie jej dalszy przebieg kariery już poza strukturami ww. korporacji. Przygotowanie ok, oprowadzenie po firmie, poznanie właściciela. Z tego co mi się udało przeczytać, usłyszeć, to firma dobrze zarabia ale również dzięki niskim płacom oferowanym pracownikom.

trójfala

@Marta, to zależy. Kiedyś mięcho produkcyjne czyli studenci, uczniowie i inni nie mieli szans na zwykłe umowy. Teraz potrzebują ludzi więc ponoć są już umowy. Firma cały czas poszukuje pracowników, bo nie szanuje starych. Jak to mówią przykład idzie z góry i kiedyś słyszałem, co robi właściciel z kierownikami na zebrankach. Po prostu masakra i poniżanie jak szmatę. Jakby to nagrali i puścili w tvn to byłaby niezła afera. Ale czytając twój wpis to chyba nie szykujesz się do pracy na produkcję albo szefostwo wysłało cię na przeszpiegi ... Nie wiem co chcesz wiedzieć ale nie warto słuchać o tym miejscu i tam iść!

@trójfala, a możesz powiedzieć coś na temat warunków oferowanych przez Convert Paper sp. z o.o. S.K.A.? Na jaką umowę można liczyć w tym miejscu? Nie widziałam, aby firma poszukiwała aktualnie nowych pracowników - czy ktoś wie coś na temat nowych, nieopublikowanych jeszcze ofert?

@Marta

Wszystko zależy na jakie stanowisko chcesz aplikować, najlepiej jest wysłać CV będą dzwonić jak będzie zapotrzebowanie. Jak zadzwonią to od razu pytaj jaki rodzaj umowy oferują ;)

trójfala

W robocie mówili, że tu niezłe komentarze o firmie. Czytam i powiem szczerze, że to wszystko prawda. Pracuję od paru lat. Firma urosła, apetyty właścicieli na kasę też. Atmosfera jest straszna! Ludzie odchodzą gdzie mogą. Krzyki i poniewieranie psychiczne. Nie wiem czemu jeszcze tu jestem, ale jak dostanę dobrą ofertę to nie obejrzę się więcej. Tu nie ma nikogo, kto by potrafił rządzić ludźmi. Chyba trzeba na pół roku do Filtronu a później Mondi. Oni zabierają najlepszych operatórów, których Convert czegoś nauczył i nie potrafił uszanować. Ja mam już po mału dość.

OLO

Kiedyś właśiciel był inny. Teraz pomiata ludzmi i nie szanuje ich. Kupił kilka porsche i teslę .. ale na innych patrzy, jakby wszyscy go okradali ... Najgorsze kierowniczki - sługi bez wykształcenia (i były ochroniarz jako dyrektor .. masakra). Jak robisz za nich to jest ok. Kolesiostwo. Zero organizacji pracy. Czas uciekać.

Karma-zyn
@OLO

Kiepska próba zrobienia korporacji w Convercie i Netboxie ... Panie "G" pamiętaj Pan - "Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" - E. Hemingway. Szanuj Pan pracowników, bo karma wraca! Ludzie odchodzą, bo godność i honor nie pozwalają, aby pluto im w twarz w obecności innych (podstawowa zasada DOBREGO menedżera). A odchodzą do konkurencji nie dlatego, że potrafią wykorzystać to, czego pan nie docenia, tylko po to, aby wzmacniać konkurencję i manifestować swoją wartość ... za niższe pieniądze, karma Panie "G", karma ...

Piochu
@Karma-zyn

Dzieki panu G macie prace ludzie wiec do roboty a nie do narzekania jak to polak potrafi mogl twoj stary kiedys zakasac rekawy i zalozyc firme mialbys super prace i palace ale to jest mentalnosc polaka

Tede
@Piochu

Piochu, wujek kazał napisać pozytywny komentarz, czy doskwiera tobie brak wykształcenia, ale że to Convert to liczysz na szybką karierę? Gdyby twój stary nie zakasał kiedyś rękawów, nie byłoby dzisiaj tak mdłych kommentarzy jak twoje .. mentalność Polaka? Czyli co miałoby być? Poddaństwo i lizanie butów za pracę czy co? Weź się chłopie ogarnij, to (jeszcze) nie Białoruś!

sebol

jakie zarobki kobiet i mężczyzn? jak się pracuje? jaka atmosfera? cieżka praca?

Ulka

Niektórym najlepiej wychodzi narzekanie. Zawsze można zmienić pracę, po co tak się przemęczacie?

Zostaw merytoryczną opinię o JassBoard Sp. z o.o. - Gostyń

• Jak się pracuje w JassBoard Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JassBoard Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JassBoard Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 79, z czego 14 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JassBoard Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w JassBoard Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JassBoard Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 87 ocen.

JassBoard Sp. z o.o.