Opinie o Orsay/Ordipol w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Orsay/Ordipol. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Orsay/Ordipol o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orsay/Ordipol w Poznań

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Orsay/Ordipol?

Oszukany klient Nowy wpis

Zwróciłam towar, bo ubrania były za duże. Najpierw firma podała nieprawdziwą datę otrzymania zwrotu: 1 listopada zamiast 24 pażdziernika, wg Śledzenia Przesyłek PP. Podano datę zwrotu pieniędzy 15 listopada. Gdy 2 listopada wysłałam sprostowanie dotyczące daty dostawy, a co za tym idzie terminu zwrotu pieniędzy, poinformowano mnie, że 1 listopada została wystawiona dyspozycja do banku!!! Do dzisiaj (6 listopada) pieniędzy nie otrzymałam, a firma radzi, żebym dobrze sprawdziła, bo wysłali. Sprawdziłam po raz kolejny, nie dostałam i obawiam się, że nie zamierzają zwrócić. Nabrałam się na to, że firma kiedyś w Polsce działała i bardzo lubiłam ich ubrania. Niestety, jakiś (usunięte przez administratora)wykorzystuje markę. A ja jestem do tyłu ponad 800 zł.

Czy Orsay/Ordipol oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

AP Nowy wpis

Firma online obciążająca wszystkimi kosztami kupującego. Niestety musiałam zwrócić towar ze względu na źle dobrany rozmiar. Nie dosyć, że za wysyłkę musiałam zapłacić, to jeszcze przy zwrocie pieniędzy na konto, bank pobrał opłatę za zwrot ( zagraniczny).

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Orsay/Ordipol.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Anula

Firma na sam koniec zachowała się niewłaściwie także wobec klientów, nie dość że oczekiwanie na zamówienie trwało około dwóch tygodni, to był problem ze zwrotem towaru, jak już udało mi się oddać zamówione rzeczy to... Pieniędzy brak na koncie do dnia dzisiejszego, mija już trzeci tydzień... Jak tak można postępować, i jeszcze wystawiają swoje ciuchy na innej stronie, w głowie się nie mieści, zostałam bez zamówienia, i bez pieniędzy... Dno i nic więcej.

Alka
@Anula

Dokładnie ja również odesłałam ubrania jeszcze w czerwcu i do dnia dzisiejszego nie mam zwrotu pieniędzy. Porażka

@Alka

A stale im się o to upominasz? Bo z tego co widzę serio zamieszanie mają niestety

@Anna

Ja ciągle piszę meile do nich i echo. Nic się nie dzieje, ani wiadomsoci, ani pieniędzy.

@Anula

Udało się uzyskać zwrot pieniędzy?

@Sylwia

Bierzesz pod uwagę może wariant, że już niczego nie odzyskasz? Bo to zaczyna tak trochę wyglądać. :(

Anula
@Sylwia

Niestety nie odzyskałam pieniędzy za zwrócone ubrania, z tego co wiem w podobnej sytuacji jest bardzo wiele osób.

@Anna

Oczywiście że biorę to uwagę. Jednak dla zasady jeszcze trochę powalczę

@Sylwia

Rozumiem i jak idzie walka? Bo to wrzesień już

Esia
@Anna

Tez czekam na zwrot pieniedzy od Orsay, mysle ze dużo jest takich osob, ciekawe, ze jak wpiszes w google, ze orsay nie placi za zwrocony towar to nic nie wyskakuje

Drogi Orsay, my pracownicy byliśmy z wami do samego końca, a wy tak się nam odwdzięczacie? Czekamy na wypłatę zaległej za czerwiec pensji albo chociaż informacji czy kiedykolwiek można się jej w ogóle spodziewać. My jako pracownicy zachowaliśmy się wobec was fair, wy za to wręcz przeciwnie. Tak samo Orsay w stosunku do klientów także zalega z wypłatami za zaległe zwroty. Klientki czekają około miesiąca na zwrot albo i dłużej. Czy firma naprawdę uważa, że postępuje w porządku? Nie zwracając uwagi na to czy byli pracownicy będą mieli jak opłacić czynsz/rachunki lub jak przeżyją lipiec nie mając np. nowej pracy.

Kurcze jak słabo. :( A to w takiej sytuacji nie powinni właśnie zadbać o to, żeby jakąkolwiek wyprawkę móc otrzymać? To legalnie rozwiązane jest?

Byly pracownik
@Anna

odprawy dali, ale "zapomnieli" o ostatnich pensjach. Problem robi sie w tym, ze jak ktos zainwestowal w cos swoja odprawe to teraz nie ma pieniedzy na zycie w lipcu.

@Byly pracownik

No cóż, ale ktoś już chyba im przypomniał? Bo oni są zobligowani do tego, żeby je wypłacić, prawda? Nie wywiną się z tego?

Były pracownik Camieu
@Byly pracownik

Dziwne.. Odprawę dostaje się z pensja.. Jestem po likwidacji stanowiska sieć Camieu i wszystko jak należy dostało się.. Przy jednej wypłacie ;/

Zuzanna

Większość Waszych opinii negatywnie ocenia Orsay/Ordipol. Może jednak znajdzie się osoba, która widzi plusy wynikające ze współpracy z tą firmą? Zachęcam Was do odniesienie się do tej kwestii na tym forum. @renata Mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy takie właśnie w tej firmie zaobserwowałaś zachowania?

JA CI POWIEM
@Zuzanna

popracuj tam chociaż tydzień i spróbuj znaleźć chociaż jeden plus to ci złożę pokłon

Ktos
@Zuzanna

Ja pracuje 6 lat ! Jeżeli jesteś dobra w tym co robisz to nie ma problemow ;) niestety negatywne komentarze piszą osoby która najlepiej by siedziały za kasa na krzesełku z telefonem w ręku i nic nie robiły ;) uśmiech i dobra postawa na początek działa cuda, ale jeżeli wymagasz od pracy tego by mieć wolne weekendy i najlepiej wgl pracować 2 dni tygodniu i mieć wysoka pensje … No to Sory to nie dla Ciebie. Narzekanie ze jesteś sprzątaczka ? Jeżeli masz dobra organizacje to jesteś w stanie ogarnąć wszystko do zamknięcia a na koniec tylko przyklepać. Jak stoisz pół dnia z telefonem w ręce nie dziw się ze masz (usunięte przez administratora) roboty, rzeczy same się nie rozniosą. Pamiętaj - zabieraj rzeczy od klientów których wychodzą z przymierzalni … bo wtedy sama odwiesisz na miejsce rzecz w prawidłowy sposób, a jeżeli olewasz obsługę, pomoc … niestety klienci odwieszaja ciuchy gdzie chcą ;) ( to jest praca na wieczór - dla Ciebie) odkurzać nie musisz spoko … ale pamiętaj ze za Ciebie nikt nie odkurzy a potem możesz nabawić się alergii na kurz ;) w domu tez nie sprzątasz ? Sprzątasz dla siebie nie dla pracodawcy ;) ( jeżeli od Ciebie tego wymaga, to skłam ze to zrobiłaś… ale ty potem przyjmij konsekwencje … nie pretensji od kierownika ale od życia i chorób które możesz się nabawić… a zmarnujesz 30 min na odkurzenie … sama wybierz. To samo czyszczenie kibla … a kto ma to posprzątać? Zamówienia materiałów … kończy sie papier ( no tak według nie których komentarzy to kierownik powinen sie tym zajmować ) bo Ty gwiazda na etacie nic nie musisz robić ;) najlepiej przyjść na gotowe ;) dziewczyny trochę pokory … każdy sklep jest inny i kierownik owszem ;) ale jeżeli jesteś dobrym pracownikiem - NIE Z PRZYMUSU ! To i dobrze jesteś traktowany ;) a serio panienki które narzekają ze coś musza ogarnąć nie są nam potrzebne - gdzie większość w CV ma napisane - dbanie o czystość salonu.

Askier
@Ktos

Kierowniczko i po co te nerwy? Brakuje roboli do pracy... I tak twoje bzdety nikogo nie ruszają. To finito...

To ja
@Askier

Od razu widać, że to opinia kierownicza. Kto był i widział ten wie o co chodzi.

Agnieszka
@To ja

A ty byłeś, to może opowiesz cos? Przecież to normalne że ludzie się dziwią jak czytają takie opinie a niewiedzą o co chodzi bo nie napisał nikt

Jak wygląda ścieżka kariery w Orsay/Ordipol? Czy trudno jest zdobyć awans?

tu nie ma ścieżki kariery, jeśli na wyższe stanowiska to zawsze zatrudniają z zewnątrz, aby przełozona nie miała swoich podwładnych jako kumpelki

Askier

Jaka ścieżka jak się zwijają

a może zmienić pracodawcę?
@Askier

Witajcie, jeśli ktoś z Pracowników Orsay (który wg pogłosek w internecie może się wkrótce zamknąć w całym kraju) chciałby płynnie zmienić pracę i przejść do firmy o stabilnym zatrudnieniu, proszę o pozostawienie adresu e-mail w odpowiedzi na tego posta. Obecnie poszukuję Pracowników z doświadczeniem w handlu na terenie Krakowa oraz Katowic. Branża zdrowie i uroda. Zapraszam :)

Krystyna
@pracownik

To oficjalna polityka firmy z tym brakiem awansów aby kierownik nie miał za kumpli swoich podwładnych? Czy to raczej obserwacja? w firmie, nie w sklepach, tylko w centrali, jest podobnie z tymi awansami?

Witajcie, Jeżeli ktoś z Państwa ze względu na zaistniałą sytuacje, chciałby nadal pracować (umowa o pracę - pełen etat) w handlu w dużych CH na terenie Warszawy w prężnie rozwijającej się branży to zachęcam do kontaktu i składania cv na adres mailowy praca.doradca.warszawa@gmail.com.

Zażenowana

Najgorsza praca jaką kiedykolwiek miałam. Patrząc na opinie, lokalizacja nie ma znaczenia, bo wszędzie jest to samo. Zacznijmy od rozmowy kwalifikacyjnej, wejście na zaplecze i rozmowa z normalnym pracownikiem (nie kierownikiem). Zero pytań tylko od razu skierowanie do lekarza pracy. Pozytywnie nastawiona tak szybkim przebiegiem spraw następnego dnia rozpoczęłam pracę w tym paskudnym przybytku. Od pierwszego dnia (usunięte przez administratora) ze strony wielkiej Pani kierownik, która umywała się od wszelkich zadań, mówiąc, że musi wypełniać dokumenty na zapleczu, po czym znikała ze sklepu na dobrą godzinę, robiąc zakupy, wychodząc nagminnie na papierosa. Na sklepie jeden pracownik który robi dostawę, obsługuje klienta, sprząta sklep i pilnuje, żeby nikt nic nie ukradł, bo oczywiście monitoringu nie ma!!! Od samego początku nie było szkolenia dla wszystkich nowych pracowników, wiec każda z nowych dziewczyn w pracy wiedziała co innego, lub nie wiedziałyśmy nic. Wiedza przekazywana przez starszą koleżankę, ni jak miała się do tego co później mówiła kierowniczka. Nagminne obgadywanie nowych pracowników, personalne wycieczki pt.: „co ty masz na sobie?”. Po dwóch tygodniach pracy byłam tak wycieńczo(usunięte przez administratora)chicznie, ze nie byłam w stanie normalnie funkcjonować. Ludzie, to jest jeden z gorszych sklepów odzieżowych, a małe pomyłki były traktowane przez kierowniczkę w taki sposób jakbyśmy pracowały co najmniej w elektrowni jądrowej. Pomijam już fakt wypłaty???? darujcie sobie, uchronicie zdrowie psychiczne i fizyczne.

potwierdzam
@Zażenowana

Przykro mi, że tu trafiłaś. Pracowałam tam kilka lat i bajzel jest wszędzie ten sam. Ja akurat byłam we wszystkich oddziałach w Bielsku-Białej i widzę po Twoim opisie, że nic się tam od lat nie zmieniło. Don't worry, na szczęście zabierają (usunięte przez administratora) z Polski i dobrze. Im mniej takich firm tym lepiej dla wszystkich, nikt płakał za nimi nie będzie. Jako ostrzeżenie dla odwiedzających ten portal powiem, że większość odzieżówek w Polsce tak działa i jest to bardzo smutna sprawa. To jest miejsce dla ludzi, którzy mają nóż na gardle, ale jeśli naprawdę nie musisz koniecznie natychmiast mieć pracy to nie rób sobie tej krzywdy i poszukaj lepszego pracodawcy.

Ann

Współczuję w Raciborzu zatrudnili po znajomości smarkule co w środku dnia nakleja na szybie zaraz wracam,a ludzie czekają pod sklepem...zatrzaśnięcie drzwi przed nosem,bo dama smieci idzie wyrzucać to u niej norma. W zasadzie w tak trudnych czasach i mowie to jako z osoba z branży odzieżowej nie dziwie się, że marka zwija się z rynku tym bardziej, że w mniejszych lokalizacjach jest mniejsza konkurencja i tam warto zadbać o klienta,bo ten zawsze wróci.

nie płacą za nadgodziny a sporo ich trzeba pracować

Uwolniona

Nie polecam pracy w Pruszkowie kierowniczka okropna i dla klientów i dla personelu . Ustawia zmiany po 12h ani wyjsc do wc ani zjesc . Pani kierownik niemiła wręcz tyran obrabia dupe za plecami każdemu pracownikowi . Generalnie jak chcesz sie poczuć jak w zakładzie psychiatrycznym w Tworkach , to zapraszam . Każdy stad ucieka praca ca male pieniądze a jestes kasjerem kamera ochrona sprzątaczka i slugusem pani kierownik i regionalnego . Nie polecam chyba ze chcesz plalac po nocach i zniszczyć sobie psychikę za minimalna krajowa zaorana zmianami po 12 h .

@Uwolniona

Może warto podać imię tej Pani kierownik bo zaraz przyjdzie następna i łatka będzie jej przypisana... Jestem klientką tego sklepu od początku i nie zawsze było tak źle

Poliester
@Uwolniona

Praca ciężka po 11h i czasem jesteś sam na zmianie przez 3h i wszystko na twojej głowie. Ciężko to ogarnąć, co powoduje stres, bo nie jesteś w stanie obsłużyć wszystkich na raz. Często klienci są zdziwieni, ze jesteś sam na zmianie....

Mamba

Straszny wyzysk, miałam 60h nadgodzin, nikt nie liczy się ze zwykłym pracownikiem. Kierowniczka układa grafik pod siebie i zazwyczaj siedzi na zapleczu i rozmawia przez telefon. ODRADZAM

Izabela

może masz jeszcze jakaś uwagę do tego wszystkiego od siebie na temat pracy w tej firmie ? Bo rozumiem , że tam pracujesz

Firma jest często oceniana w komentarzach z perspektywy klienta, a co mógłby powiedzieć pracownik? Jakie są Wasze spostrzeżenia na temat współpracy z Orsay/Ordipol? Co jest w ofercie pracodawcy dla początkującego pracownika i czy można by powiedzieć, że warto szukać tutaj zatrudnienia?

Onomatopeja
@Adam

Z perspektywy pracownika mogę odpowiedziec. Twoja perspektywa to brak perspektyw. Masz zakładać karty klubowe robic wszystko od dostaw dosłownie wszystko. Bo kierownicy czesto siedza na zapleczu pierdząc w stołek niby papiery wypełniają. Jesli zauważysz jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu sklepu np. (usunięte przez administratora) za trzech a inny pracownik robi nic i nie daj Boze sie odezwiesz zostaniesz zwolniony pod pretekstem ze sie męczysz w tej pracy. Perspektywę maja osoby które włażą w tyle kierowniczce i uprzejmie donoszą regionalnemu one mają tytuł STARSZEGO SPRZEDAWCY!(taki awans) donoszą wszystko co sie da za plecami śmiejąc sie z regionalnego.... pracowałam wiec wiem jak to wygląda zostałam zwolniona bo powiedziałam co jest nie tak na sklepie.... miejsce pracy Atrium Targowek szczerze nie polecam

Ktos
@Onomatopeja

Wiesz co wrzucając wszystkich do jednego wora jest nie sprawiedliwe, ja mam Tytuł STARSZEGO SPRZEDAWCY ! i zdziwię Cię ale nie wchodziłam w (usunięte przez administratora) kierowniczce, ani regionalnej ;) po prostu jestem dobra w tym co robię i walczę o siebie ;) przykro mi ze miałaś złe doświadczenia. ;)

Jaka atmosfera jest między działami w Orsay/Ordipol?

Odpowiedź

Są pewne punkty wspólne: więcej zarabiać, mniej pracować.

Madzia

beznadziejny pracodawca, beznadziejne zarobki, szkoda fajnej ekipy tylko

Klientka

dziewczyny są źle traktowane w tej pracy, sklepy bardzo zaniedbane, a kierowniczka regionalna nie pozwala pracownicom obsługiwać klientów, tylko zawraca głowę jakimiś głupotami

Maj

często nie mogłyśmy z dziewczynami nawet zjeść, bo było nas za mało na zmianie i tak się działo w kółko

xxx

Nie polecam pracy w Orsay w krakowskich sklepach . Kierownicy (uogólniam) uważają, że pracownicy poświęcą całe swoje życie i będą na każde zawołanie . Wysyłanie na przymusowe urlopy (z nowego roku) w dni kiedy kierownikowi to pasuje a nie pracownikowi i ściąganie z nich nagle, bo są braki w kadrze . Jeśli ma się tylko swoje zdanie - inne od kierownika - i się je wyrazi to od razu jest burza . Paranoja.

Zostaw merytoryczną opinię o Orsay/Ordipol - Poznań

• Jak się pracuje w Orsay/Ordipol?

Zobacz opinie na temat firmy Orsay/Ordipol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orsay/Ordipol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042