Scalo Sp. z o.o.

1.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Scalo Sp. z o.o.

cig

Bylem na jednym projekcie przez NBC . Generalnie polecam . Ludzie sa po prostu rozsadni i mozna sie z nimi dogadac .

Żywiec

Atmosfera i ludzie jak najbardziej ok! Na razie nie mogę się do niczego przyczepić.

Krzysztof

Chciałbym polecić kontakt z przedstawicielami firmy NBC. Miałem już okazję wspólpracować z firmą od 2008 r, po 8 latach pracy w innych miejscach aplikowałem na interesujące mnie stanowisko przez NBC. Rozmowa rekrutacyjna w siedzibie firmy była bardzo rzeczowa i w miłej atmosferze. Klient wybrał innego kandydata, takie jest prawo klienta, jednak przez cały czas trwania procesu byłem informowany jak przebiega rekrutacja. Bardzo dziękuję pani Magdzie Czyczyło za profesjonalne i ludzkie podejście do kandydata szukającego pracy. Życzę wielu sukcesów i dalszej cierpliwości dla nas - kandydatów.

Anka

Ja nie mam się w sumie do czego za bardzo przyczepić. Najpierw przeprowadzono ze mną wstępną rozmowę rekrutacyjną „miękką” na temat moich mocnych i słabych stron oraz oczekiwań finansowych (super kobietka - Magdalena Araszkiewicz - szczerze polecam!). Następnie przedstawiono oferty, z których najciekawsza była z branży bankowej (jestem testerem oprogramowania). Zaoferowano mi podpisanie umowy o... pracę (czego się nie spodziewałam!) i to ze stawką o wiele lepszą niż miałam w obecnym banku. Oczywiśnie nie od razu, tylko po potwierdzeniu przez klienta, że wybrał mnie do projektu. Kolejnym etapem był test z wiedzy technicznej - przeszłam pozytywnie. Następnie czekałam tydzień czasu na umówienie rozmowy technicznej z klientem - niestety nie doszło do niej, bo rekrutacja została zamknięta, ale rekruterka była ze mną w stałym kontakcie i poinformowała, że niedługo będą rekrutacje do kolejnych projektów i żeby uzbroić się w cierpliwość. Także spokojnie sobie pracowałam w obecnej pracy i czekałam na rozwój wydarzeń. Po około 3 tygodniach dostałam zaproszenie na rozmowę techniczną do innego banku, którą w pocie czoła przeszłam wg mnie w miarę dobrze, i znowu czekanie, tym razem na decyzję od klienta. Po półtora tygodnia dostałam info, że wybrali mnie do projektu długofalowego - w planach kilka lat :-). Zatem ja jestem BARDZO zadowolona, bo nawet jak ten projekt się skończy, to z takim doświadczeniem nie będę miała problemu ze znalezieniem innego. Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, czy trafi się na opiekuna HR będącego prawdziwym profesjonalistą, czy też na kogoś, kto nie powinien w ogóle do takiej pracy trafić ;-)

Dariusz S
Kandydat

Nie polecam aplikowania do tej "kontraktorni". Aplikowałem na full stack developera - umówiono spotkanie techniczne z klientem, na którym nikt się nie pojawił. Po kilku dniach informacja, że jednak wybrano kogoś innego a po kolejnych dwóch dniach znowu opublikowano ofertę pracy. Mieli podesłać mi ofertę na inne stanowisko w innych projekcie jednak zero odzewu. Brak szacunku do kandydata, firma niepoważna.

@Dariusz S

To identycznie jak za czasów NBC. Generalnie rebrandingu nie robi się bez powodów ;-)

Andrzej

Takie historie z rekrutacją już się zdarzały? Ty tu pracowałeś czy tylko wiesz o negatywach ze słyszenia? Bo może nie jest tak źle, co?

Kandydat Nowy wpis
@Andrzej

Według mnie nie jest.

Renata Nowy wpis
@Kandydat

No skoro tak to chyba dobrze? A opiszesz swoje wrażeni w takim razie? ;)

Ciekawski Nowy wpis
Kandydat

Czy konsultanci zatrudnieni w Scalo na B2B mają płatny urlop? Ile dni? Jakie są dodatkowe benefity dla osób B2B?

Pytanie Nowy wpis

Czy Scalo Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Zuzanna

W czasie rekrutacji mimo zaaplikowania tylko na jedno stanowisko dostałam kilka kolejnych ofert - w pewnym momencie miałam wrażenie, że nie nadążam nad ich liczbą. Jeszcze formalnie nie współpracowaliśmy, a już zyskałam duże zaangażowanie i determinację do znalezienia projektu dla mnie. Na plus możliwość negocjacji umowy przy zatrudnieniu, a po nim kolejne plusy - super sympatyczna komunikacja, wysoka dostępność osób po stronie Scalo kiedy czegoś trzeba, płatności na czas - a nawet przed czasem, różne inicjatywy budujące społeczność Scalo. Dobre miejsce, polecam!

Jacek

Pracuje dla Scalo od około roku. Rozmowy podczas procesu rekrutacji były rzeczowe i bez niedomówień (sam proces przebiegł szybko i bez zbędnego gadania). Praca na rzecz Scalo nie wymaga ode mnie, bym zajmował się zbędną papierologią. W razie pytań zawsze mam do kogo się zgłosić, a odpowiedzi zwykle uzyskuje od ręki. Nie było też problemu z uzyskaniem podwyżki, a wypłata zawsze pojawia się bardzo szybko. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pracy dla Scalo (na tyle, że polecałem firmę wśród znajomych, którzy szukali pracy).

Jakub

Mam przyjemność świadczyć usługi za pośrednictwem Scalo. Wyrażając swą opinię chciałbym zacząć od procesu rekrutacji, który został przeprowadzony wzorowo. Obiecane terminy były zachowane co do dnia, rozmowy rzeczowe i profesjonalne. Rekrutacja przebiegła szybko i bezproblemowo. Przechodząc dalej, jeśli chodzi o świadczenie usług, wszystko jest poprawnie i bez obsługowo. Jako usłogobiorca muszę dopilnować wyznaczonych terminów, Scalo również ich pilnuje ze swojej strony. Terminowa wypłata, brak problemów z papierologią. Kontakt z managerem to sama przyjemność. Ludzkie podejście do pracowników, przyjazna atmosfera. Jeśli miałbym wybrać drugi raz, zdecydowanie wybrałbym Scalo!

M

Scalo to świetne miejsce pracy! :) Zgrany team, możliwości rozwoju i wypłata zawsze na czas. Do tego sporo benefitów i komfortowe biura. Polecam :)

Worker

Scalo to bardzo pozytywna firma szeroki wachlarz projektów umożliwia szybkie znalezienie zajęcia adekwatnego do swoich umiejętności. - Na plus terminowe rozliczenia - Szybkie i proste rozliczanie czasu pracy - Benefit w postaci kafeteryjnej - Praca zdalna - jeśli danych projekt taką przewiduje - Integracje w ramach Scalo oraz Firm dla których się pracuje :)

Warto :)

Warto :) Wszystko w najlepszym porządku - nikt nie robi nikomu problemu :) Zawsze są pozytywnie nastawieni na swojego specjalistę i załatwiają wszystko za niego - specjalista ma miec jak najlepsze warunki do pracy i tak właśnie jest w SCALO :) Polecam

DominikB

Myślę, że większość opinii dotyczyła już nieistniejącego NBC i została tutaj dodana przed 2021 rokiem. Od momentu rebrandingu i zmiany na Scalo jest to już zupełnie inna firma. Przede wszystkim zatrudniony został HR Manager który zadbał o wprowadzenie wielu, nowych benefitów dla wszystkich pracowników. Udało się również rozwinąć działalność na inne kraje niż Polska, sam uczestniczę w projekcie dla zagranicznego klienta (liczne podróże służbowe, interakcje z zespołami z całego świata u klienta, budżety szkoleniowe itp. ) Mój manager liniowy po stronie Scalo to osoba doświadczona w branży, która przyszła tutaj z bardzo znanego Software House. Gdybym miał się do czegoś przyczepić to faktycznie mogłaby to być nadmierna papierologia, natomiast w praktyce wszystko przychodzi do mnie kurierem, więc nie jest to jakiś duży zarzut. Doszły mnie również słuchy o zmianie lokalizacji wrocławskiego biura, obecne faktycznie jest nieco przestarzałe. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało po zakończeniu kontraktu dla klienta (18 miesięcy) ale z tego co zdążyłem się zorientować firma ma kilkudziesięciu klientów z różnych branż więc myślę, że dostanę jakieś propozycje (.NET).

DJ
@DominikB

:-)

Łucja
@DominikB

A możesz powiedzieć co za benefity zostały wprowadzone, bo jestem bardzo ciekawa :D Ogólnie to brzmi ciekawie z twojego komentarza, a ta papierologia faktycznie jest taka problematyczna?

ktośtam
@Łucja

70zł/mies na paltformie motivizer, moim zdaniem to nie jest jakiś super benefit

@ktośtam

Hej, dziękujemy za sugestię, popracujemy nad tym. :) Mamy nadzieję, że nasze pozostałe benefity przypadły do gustu. Pozdrawiamy #ScaloTeam

Arek
Kandydat

Którego dnia mc zwykle płacone są wynagrodzenia? Dostałem ciekawą ofertę aczkolwiek znajomi mówią o problemach z płatnościami w tym miesiącu.

@Arek

Przelew dostaniesz po tym jak Scalo przemieli cała swoją papierologie, czyli zwykle sobie na niego poczekasz. To jedna z tych firm która od ciebie wymaga natychmiastowej reakcji na ich prośby a sama ma żółwie tempo.

ktośtam
@Arek

zazwyczaj płacą między 10 a 14

Frustrat

Cokolwiek by się działo nie idź do projektu dla amerykańskiej firmy na F. Samo Scalo spoko, kontraktornia, fajna atmosfera.

@Frustrat

Dzięki za opinię i cieszymy się, że podobała się Ci atmosfera w Scalo :) Co do samego projektu, każdy z nich ma czasem swoje górki i dołki, ale walczymy zawsze o te jak najciekawsze projekty i zadania :) Pozdrawiamy Scalo Team

Karol
@Frustrat

Możesz napisać coś więcej o tym projekcie? Dlaczego nie polecasz?

meh
Kandydat

Po złożeniu CV dostałem telefon w ten sam dzień, po krótkiej rozmowie umówiliśmy się na telefoniczną rozmowę kwalifikacyjną w kolejnym tygodniu. Od tamtej pory cisza. Bardzo słabo.

Ewelina
@meh

Od tamtej pory? Czyli ile już nie masz feedbacku?

Java Dev
Kandydat

Bardzo słaby proces, musiałem upomnieć się o feedback i dostałem kilka słów od rekrutera, który nie miał nawet czasu na rozmowę ze mną i chciał jak najszybciej ją zakończyć. Feedback, który otrzymałem w żadnym stopniu nie dotyczyły mojej kandydatury i pozycji, na którą byłem rekrutowany. Rekruterzy sami się gubią kogo rekrutują i na jakie role. Kolega pracował przy jednym w projektów zachęcając mnie fajną atmosferą, jednak po tej sytuacji już nie będzie polecać tej firmy. W skrócie nie polecam.

Zbigniew
@Java Dev

Może rekruter miał gorszy dzień lub niedawno rozpoczął pracę, że nie był w stanie udzielić Ci rzeczowej odpowiedzi? Sam pisałeś, że kolega był zadowolony z pracy przy projekcie i fajnej atmosfery w firmie. Może nie ma co skreślać firmy z powodu jednej osoby i jednego spotkania?

Java Dev
@Zbigniew

Był zadowolony, już tam nie pracuje. Więcej dają na start niż osobie, która pracuje +2 lata w firmie. Jeżeli przez prawie 1.5 tyg nie ma żadnego feedbacku, a podobno tak dbają o kandydatów bo brakuje specjalistów to nie jest zły dzień czy brak doświadczenia- brzmi jak słaba wymówka pisana przez HR’owca z firmy

Aleksander
@Java Dev

O ile więcej dostaje osoba na start niż ktoś kto już tam pracuje? No i zgodzę się, dziwna praktyka ;/

@Java Dev

Cześć, jeśli taka sytuacja miała miejsce, to wiedz, że na pewno tego nie popieramy i przyjmij nasze przeprosiny. Faktycznie - każdemu może coś umknąć, nawet mimo najlepszych praktyk, ale tym bardziej będziemy dokładać starań, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Jeśli chciałbyś porozmawiać na ten temat - daj znać mailowo: recruitment@scalosoft.com Pozdrawiamy Scalo Team

Lol
Klient
@Aleksander

To niezłe przeprosiny

Czy w Scalo Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Java Developer

Firma godna polecenia. Pan Rafał T. bardzo rzeczowy i pozytywny. Pozdrawiam

Justyna
@Java Developer

Godna polecenia jako praca tam? Czy godna polecenia z innej perspektywy? ;)

developer

Brałem udział w procesie rekrutacyjnym z udziałem Scalo. Niestety - do dzisiaj nie dostalem żadnej informacji zwrotnej.

@developer

Dzień dobry. Niepokoi nas Pana opinia. W Scalo zawsze staramy się udzielać feedbacku i informować naszych kandydatów o podjętej decyzji. Jest to dla nas istotna kwestia. Jeśli nie otrzymał Pan od nas informacji zwrotnej, prosimy o wysłanie wiadomości na adres: recruitment@scalosoft.com Zrobimy wszystko by wyjaśnić tę sytuację. Pozdrawiamy Scalo Team

alsodev
@developer

Gdybyś rozkręcił własną firmę nie musiałbyś biegać po firmach z prośbą "mnie weźcie, mnie!". To ty byś rekrutował i to inni pracowaliby na ciebie.

@developer

U mnie było to samo. Po rozmowie nie było żadnego feedbacku.

Najgorzej

Najgorszy "pośrednik" z jakim się spotkałem. Omijajcie szerokim łukiem, bo żadna inna firma nie jest tak uciążliwa we współpracy. Ciężko się porozumieć w jakiejkolwiek sprawie - nadgodziny? wyjazd firmowy? szkolenie? Mail za mailem, proszenie się i czasem łaskawie się zgodzą. Zmiana formy zatrudnienia? Zapomnijcie. Niby negocjują, ale za dwa dni zmieniają zdanie, stawiają dodatkowe warunki - generalnie zawracają głowę, żeby ostatecznie powiedzieć, że jednak się nie zgadzają. Totalnie zablokują wam rozwój w danym miejscu, bo wciskają niekorzystne zapisy w umowie i ciężko się od nich uwolnić, bez zmiany firmy dla której się wykonuje prace.

@Najgorzej

Dziękujemy za informację, staramy się ciągle pracować nad Employee Experience i każdy feedback jest dla nas cenny. Przykro nam, że Twoja współpraca z NBC nie spełniła Twoich oczekiwań. Codziennie pracujemy nad Tym aby zaadresować Wasze potrzeby.

nomnom
@Najgorzej

no na b2b sa czeste zapisy kar po dziesiatki tys lub nieograniczone niczym tylko wyobraznia klientow gdy cos sie zdarzy... Jak nie ma problemu to jest spoko jak jest problem to moze byc nasz ostatni. Nalezy pamietac zeby wazyc zysk a ryzyko i jak to mowi prawo murphiego: zle rzeczy dzieja sie gdy jestesmy najbardziej na nie podatni. A predzej czy pozniej cos sie zdarzy a winny sie znajdzie. Duza stawka i rozwojowy technologicznie projekt to nie wszystko.

@nomnom

@nomnom, Kary umowne w kontrakcie B2B dotyczą jasno określonych sytuacji oraz wiążą się z koniecznością zapewnienia poufności danych. Jesteśmy jednak otwarci na negocjacje w tej kwestii, a wszystkie wątpliwości zgłaszane przez naszych przyszłych współpracowników wyjaśniamy na bieżąco.

@Scalo Sp. z o.o.

nie byłbym tego taki pewien.umowy są mocno jednostronne i nie ma możliwości negocjowania jej zapisów w żadnym zakresie. zgodziłem się na współpracę bo projekt był interesujący ale do samego końca byłem bardzo rozczarowany samym nbc. największy minus za brak inicjatywy w waloryzacji stawek. pracowałem z wieloma świetnymi specjalistami których straciliście bo mieli już dość proszenia się o jakąkolwiek podwyżkę. sam odszedłem miedzyinnymi z tego powodu. trochę niepoważne w tych czasach. nie spotkałem się z takim zachowaniem w żadnej z firm z którą dotychczas współpracowałem.

@Nick

Dziękujemy za Twoją opinię. Jeżeli chciałabyś jeszcze porozmawiać o tej sytuacji, to wyślij do nas wiadomość na adres: scalo@scalosoft.com.

Jaka umowa obowiązuje w Scalo Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

@Pytanie

@Pytanie, Warunki zatrudnienia zawsze ustalamy wspólnie z pracownikiem, uwzględniając jego indywidualne potrzeby. Okres próbny obowiązuje jedynie w przypadku zawarcia umowy o pracę na okres próbny i trwa on zazwyczaj trzy miesiące.

Aktualność
Otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work® i jesteśmy z tego bardzo dumni! To prestiżowa nagroda przyznawana w oparciu o opinie pracowników, na temat ich doświadczeń związanych z pracą. W tym roku aż 77% członków naszego zespołu stwierdziło, że Scalo jest świetnym miejscem pracy.

Czym jest certyfikacja Great Place to Work®
Certyfikacja Great Place to Work® to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wyróżnień przyznawanych pracodawcom. W całości opiera się na tym, co pracownicy mówią o swoich doświadczeniach w miejscu pracy. Otrzymanie certyfikatu Great Place to Work® oznacza, że Scalo należy do grona najlepszych pracodawców w Polsce:

– Scalo to miejsce tworzone przez wspaniałych ludzi. Dlatego cieszę się, że to właśnie ich opinie pozwoliły nam zdobyć tytuł Great Place to Work, szczególnie, że było pierwsze badanie Trust Index, w którym braliśmy udział. Ogromnie dziękuję każdej osobie, która wierzy w naszą firmę i rozwija ją razem z nami. Dla nas otrzymanie wyróżnienie to też ogromne zobowiązanie, by stale walczyć o to, aby Scalo było jeszcze lepszym miejscem pracy – mówi Krzysztof Wiśniewski, założyciel i CEO Scalo.

Nasze wyniki
Do badania przystąpiliśmy po raz pierwszy. Zapytaliśmy naszych pracowników o ich odczucia związane z wiarygodnością, szacunkiem, uczciwością, poczuciem dumy i koleżeństwem w Scalo. Nie zabrakło również pytań o wartości, które towarzyszą nam podczas codziennej pracy.
W ankiecie uzyskaliśmy 78% poziom zaangażowania, a do naszych najmocniejszych stron należą:

• Budowanie pozytywnych relacji w zespołach

• Przyjazna atmosfera

• Dobra współpraca z managerami

• Autonomia i elastyczność w codziennej pracy

• Poczucie realnego wpływu na biznes/sprawczość

• Równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym

Zostaw merytoryczną opinię o Scalo Sp. z o.o. - Wrocław

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Scalo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Scalo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scalo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 8 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Scalo Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Scalo Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Scalo Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii