Opinie o Q Securities S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Q Securities S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Q Securities S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Q Securities S.A. w Warszawa

Michał N.

W Q Securities pracowałem osiem miesięcy. W firmie utrzymuje się świetna atmosfera i organizacja, co jest zasługą ludzi tam pracujących, ale głównie zarządu, który ma bardzo ludzkie podejście. Każda osoba jest indywidualnością w tym mechaniźmie, a poczucie misji spaja wszystkie ogniwa. Miło będę wspominał uczciwość i poczucie zaufania w Q Securities. Z czystym sercem polecam to miejsce pracy wszystkim, którzy mają taką okazję! :)

Obecna pracownica

Firma zatrudnia teraz około 60 osób. Zajmujemy 2 piętra w biurowcu. Departamentów jest parę, m.in.: depozytariusza (największy), emisje czy brokerka. Obecnie zatrudnienie w przeważającej większości działa na zasadzie hybrydy. Na etapie rozmowy rekrutacyjnej można dowiedzieć się na ten temat więcej :-)

W ostatnim roku sporo opinii dodano zdecydowanie na plus jako pracownicy. Specjalistka w Departamencie Nadzoru i Kontroli (Compliance), mam chęć podesłać swoją aplikację. Elastyczne godziny pracy to jakie godziny? Umowa jest podana jako o pracę i zlecenie. Interesuje mnie wyłącznie ta pierwsza forma. Po jakim czasie firma daje umowy na czas nieokreślony?

Michał N.

Edyta
@Michał N.

Hej, może ktoś odniesie się do tego wpisu i napisze jak obecnie wygląda praca w Q Securities? :) Opinia została dodana już dawno temu więc chciałabym ustalić jak obecnie pracuje się w tym miejscu. Czy nadal można liczyć na świetną atmosferę oraz organizację? Czy kadra się zmieniła na przestrzeni tych 3 lat? :)

@Edyta

Obecnie w Q Securities S.A. rotacja pracowników jest ogromna, co powoduje, że nowo zatrudniony pracownik nie ma się od kogo uczyć, nie ma praktycznie żadnego wsparcia i jest rzucany na głęboką wodę. Zarząd od 2018 zmienił się już kilkukrotnie (na gorsze) - atmosfera jest średnia, praca stresująca, duża presja, brak możliwości rozwoju czy awansu. Wzajemne donoszenie na współpracowników do przełożonych jest na porządku dziennym, szczególnie we znaki daje się jeden, wrogo nastawiony do kobiet współpracownik, który za pełnym przyzwoleniem zarządu terroryzuje i (usunięte przez administratora) innych pracowników. W pracy jest dużo nerwów, stresu i chaosu, nad którym kadra zarządzająca nie panuje.

Obecna pracownica

Pracuję w Q Securities półtora roku w Departamencie Depozytariusz dla funduszy polskich (największym departamentem w firmie) i tutaj nie zaobserwowałam sytuacji, o których jest mowa w poniższej opinii. Zarówno atmosferę jak i warunki pracy oceniam tu bardzo wysoko. Osoby nowo zatrudnione otrzymują jak najbardziej wsparcie i zanim otrzymają swoje docelowe zadania, pomagają bardziej doświadczonym kolegom i płynnie wstępują w poważniejsze zadania i zapoznają się ze specyfiką pracy. Mamy jasno ustaloną ścieżkę awansu i przeprowadzamy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne szkolenia. I właśnie w tej firmie, w porównaniu do kilku poprzednich, w których pracowałam, atmosfera jest bardzo pozytywna i nawet jeśli pracy czasami jest dużo, to każdy może liczyć na wsparcie i uśmiech od przełożonych i kolegów. Bardzo polecam pracę tutaj :-)

Dariusz
@Obecna pracownica

Próbuję ogarnąć, czy i jak to jest możliwe, że w zależności od działu do którego się trafi można mieć tak diametralnie różne doświadczenia, jeśli chodzi o kwestię przygotowania do obowiązków, możliwości korzystania ze szkoleń czy awansów? Są to spisane w regulaminy procedury, takie same dla całej firmy, czy zależy od dobrej woli współpracowników (wdrożenie) i przełożonych (szkolenia, awans)?

@obecny pracownik

Nie wiem skąd tak negatywna opinia powyżej, Rotacja pracowników rzeczywiście jest spora, ale część kadry jest stała od lat. Pracuję w departamencie Depo i tam sytuacja opisana powyżej jest nie do pomyślenia. Atmosfera jest super. Świeżo zatrudnieni pracownicy mogą liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Możliwości rozwoju i awansu są jak najbardziej są dostępne.

Dominika
@@obecny pracownik

Ej to jakie są opcje rozwoju w tym dziale Depo?? Są szkolenia regularne? Czy chodzi tez o rozwój, że można piąć się w górę w stanowiskach? Jak tu to wygląda?

Bartosz
@Dariusz

A co tu jest do ogarniania, w depo jest świetny dyrektor, fajni kierownicy, zgrany zespół to daje poczucie normalności i stabilności. Jaka góra, taki departament. Procedury każdy departament ma swoje.

@Dariusz

Dariuszu, ja wypowiadam się za mój dział. Jak jest w innych nie jestem w stanie powiedzieć, chociażby z tego względu, że część firmy znajduje się na innym piętrze i rzadszy kontakt z kolegami nie pozwala mi w pełni wypowiadać się o ich departamentach. Departament Depozytariusz polecam z całą pewnością :-)

@Obecna pracownica

To dużo osób firma zatrudnia skoro kilka pięter wszystko zajmuje? I wszyscy na miejscu pracują czy są też ludzie co zdalnie są z domu? Pytam bo szukam pracy zdalnej albo od biedy hybrydowej. Są tu na to szanse?

Obecna pracownica Nowy wpis

qtp

Ponad rok w tym miejscu, brak zarzutów. Każdemu polecam, wysokie perspektywy rozwoju ale to nic przy tym w jak dobrej atmosferze się pracuje. Może na początku nie będzie najłatwiej (dużo nauki, okres wdrożenia) i wypłata nie będzie największa na rynku (ale dalej godna), ale po chwili zarząd wraz z twoimi umiejętnościami chce cię wynagradzać finansowo. Praca w której można czuć się doceniony.

Kamila Nowy wpis
@qtp

Jak przebiega to nagradzanie co piszesz? Zarząd się zbiera i sam decyduje że należy ci się nagroda? Czy trzeba za tym chodzić i prosić?

Majka Nowy wpis
@qtp

Oooo wysokie możliwości rozwoju?? Wow. Super. Czy to oznacza też jakieś szkolenia dodatkowe od firmy, aby podnosić kwalifikacje i awansować? Czy awansują tylko w wyniku pracy?

Lidia

Witam, szukałam możliwości pracy w firmie i w końcu znalazłam ofertę na stanowisko Młodsza Specjalistka ds. Obsługi Funduszy Inwestycyjnych. Ktoś pracował na nim? Jest w ogóle parking dla pracowników, tak a propos wspomnianej tam lokalizacji? Bo w centrum to różnie bywa…

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Q Securities S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Lidia

Te staże, co kiedyś oferowali do departamentu brokerskiego, to były przez firmę czy pośrednika organizowane? Oraz proszę o informacje, czy po takim stażu istniała faktyczna możliwość zatrudnienia jako zwykły pracownik. Pozdrawiam.

Lidia

Te praktyki w domu maklerskim Q Securities S.A. na asystentkę czasem się zdarzają jeszcze, bo nie widziałam ogłoszenia już, co kiedyś było? Albo jakieś pochodne staże czy praktyki w zawodzie, chodzi o pracę biurową dla pań. No i ile czasu właściwie trwają?

K

Pani prowadząca rekrutację niestety nie była z byt pomocna i miła.

Teresa

Dlaczego macie takie zdanie? Jak przebiegała cała rozmowa? Dostaliście chociaż jakieś informacje odnośnie warunków pracy?

Dominika

Hejka. Mam pytanko odnoście stanowiska Asystentka biura- praktyki w domu maklerskim Q Securities S.A.. Czy na takiej posadzie stażysty można liczyć na pakiet benefitów jak inni, etatowi pracownicy? Są dodatki, czy one dopiero pojawiają się na pełnym stanowisku? Ciekawa jestem, bo właśnie wpadłam na ich oferte w internecie.

Obecny Pracownik

Pracuję w Q kilka lat i jest to firma, która bardzo dynamicznie się rozwija i stawia również na to, by pracownicy się rozwijali. Atmosfera przyjazna, ludzie bardzo pomocni. W Departamencie Depozytariusz 90% osób ma umowę o pracę, na zlecenie pracują tylko te osoby, które tak chciały, bo łączą pracę ze studiami. Ścieżka kariery dosyć wyraźna, zaczynasz od młodszego specjalisty, specjalista, starszy specjalista, ekspert. Potem to już stanowiska menadżerskie. Ostatnio były awanse i część osób awansowała na Team Leaderów. Nie jest prawdą, że ludzie z wyceny pracują po 12h. Jak ktoś zna rynek i tą branżę, to wie, że na dni wycen, czasami trzeba posiedzieć dłużej w pracy. Ale te godziny są zawsze do odbioru. Wynagrodzenie zależne jest od doświadczenia i kompetencji i oczywiście stanowiska, niemniej najniższej krajowej nikt w tym departamencie nie ma, więc te grosze to przesada. Tak naprawdę, to firma, w której jak nigdzie indziej nauczysz się całego procesu i zrozumiesz co robisz a nie, jak w innych depo, klikasz bezmyślnie tylko w przyciski. Ja jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić pracę tutaj.

Antoni

Przeczytałem, że osoby pracujące w wycenie zarabiają marne grosze. Czy to oznacza, że zarabiają najniższą krajową?

Dawid

Czy nowo przyjęci pracownicy w Q Securities biorą udział w szkoleniach i mogą liczyć na rozwój zawodowy? Jak wygląda ścieżka kariery w firmie? Jak często zdarzają się awanse?

Byla
@Dawid

W q securities raczej nie licz na awans . To typowa korporacja nastawiona na wyzysk pracownika . Osoby w wycenie robią po 12 h za marne grosze . Naprawdę lepiej pracować gdzieś indziej . Pracowałam w kilku dm i nigdzie nie było tak źle jak tutaj W innych działach jest podobnie zatrudniaja na umowe zlecenie za najniższe stawki dużo ludzi odchodzi jak widzą co tu się wyprawia

Edyta
@Byla

12h za marne grosze? Hm.. ale te 12h to tak codziennie czy tylko raz na jakiś czas? Napisałabyś jak przy takim trybie pracy wygląda miesięczne wynagrodzenie w Q Securities? Ile w ogóle wychodzi w ciągu miesiąca przepracowanych godzin?

Magdalena

Znalazłby się ktoś z pracowników, kto mógłby krótko przedstawić jak wygląda praca w Q Securities? Czy planowane są rekrutacje w najbliższym czasie? Jak często się odbywają?

Grzegorz

Jakie macie zdanie nt. podjęcia pracy w Q Securities? Interesuje mnie przede wszystkim kwestia finansowa i możliwości rozwoju/awansu, jak to wygląda w tym miejscu?

admin

Czy w firmie Q Securities S.A. można zrobić karierę? Czekamy na Twój komentarz.

Zostaw merytoryczną opinię o Q Securities S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Q Securities S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Q Securities S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Q Securities S.A.?

Q Securities S.A.
  • Puławska 41 lok. 16