GK VOTUM S.A.

Opinie o GK VOTUM S.A.

Jakie są warunki zatrudnienia w GK VOTUM S.A.?

Karol

Są owoce w biurze, budynek dostosowany do osób niepełnosprawnych, biurka, krzesła, nawet okna są w budynku, woda w toalecie, ściany, schody no i komputery, klawiatury (wypasione, bo z klawiaturą numeryczną) oraz myszki. Także jest bardzo nowocześnie.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba na stanowisko specjalisty do spraw finansowych? Widzę ostatnio taką ofertę, ale nie ma widełek finansowych. Czy ktoś z pracowników mógłby się wypowiedzieć jakie Votum oferuje stawki?

Yolololo

Witam, Odpowiedź brzmi minimalna + 100 brutto. Pozdrawiam

Lol
@Piotr

Panie, jakie wynagrodzenie? Tu trzeba dopłacać do interesu. Serio, policz kasę wydaną na jedzenie (gdy musisz bardzo dużo jeść, bo jesteś zestresowany, jedzenie odreagowuje), picie (trzeba pić dużo kawy, jak się zasuwa na NIEPŁATNYCH nadgodzinach), prąd w domu (a ten stary sprzęt dużo pobiera energii - o ile się go dostanie, bo zwykle trzeba pracować na własnym). Jak dojeżdżasz to odejmij sobie jeszcze kasę na paliwo (siedziba na samym końcu miasta), albo na naprawy auta (parking ciasny, wolna amerykanka to i czasem ktoś może komuś stuknąć) no więc powodzenia daj spokój

smutny pracownik
@Yolololo

Potwierdzam kolego, smutna rzeczywistość

@Piotr

W Votum S.A. nie ma stanowiska Specjalisty ds. finansowych. Warunki, współpracy zawsze są znane dla obu stron. W spółkach i kancelariach panują przejrzyste zasady dotyczące ścieżki karier zawodowej, która uzależniona jest od doświadczenia danej osoby oraz jego chęci rozwoju w naszej organizacji. Firny organizują konkursy na stanowiska menadżerskie, w których udział może wziąć każda zainteresowana osoba spełniające kryteria konkursowe. Spółki w sposób przejrzysty ustalają zakres wynagrodzenia w oparciu o doświadczenie pracownika, jego staż pracy oraz zajmowane stanowisko.

Yololo
@GK VOTUM S.A.

Streszczę odpowiedź Votum. Oczywiście, proponujemy najniższe stawki ale nie ogłaszamy tego publicznie, ponieważ ustawodawca nie wprowadził obowiązkowych widełek do ofert pracy. Jak macie szczęście to możecie startować na kierownika (nie polecam). Dodatkowo Votum ma stanowisko specjalisty ale w innej spółce. Proszę o niemanipulowanie przekazem.

Sebastian
@Yololo

Nic więcej się nie wyciągnie niż najniższa nawet na stanowisku kierownika? Czemu nie polecasz aplikowania na to stanowisko? Co prócz wpłaty jest nie tak? Weź wytłumacz.

Yololololo
@Sebastian

Witam Sebastiana, Nie wiem jak Pan wyczytał z mojej opinii, że stawka na stanowisku kierownika, to minimalna krajowa, ale odpowiem. Zapewne nie jest, aż tak mała, ale zdecydowanie za mała przy ilości pracy jaka jest (ciągłe terminy, dbanie o Wielki wolumen spraw, poganiający dyrektorzy itd.). Uważam, że kierownik w tej firmie ma jeszcze gorszą pozycję niż zwykły pracownik (praktycznie stosunek wasalny względem wyższego menagmentu), co nie oznacza, że nie jest lepiej gratyfikowany. Teraz nie znam stawek, dawno tu nie pracuje i jedyne przed czym chce przestrzec, to przed pracą dla Votum. Prócz wypłaty, jest wiele powodów, które może Pan wyczytać na forum. Najważniejsze z nich to: -Brak work life balance (ciągłe nieodpłatne nadgodziny, ze wzgledu na wielkość spraw) -Brak waloryzowanych wypłat (chyba że ustawodawca podniesie minimalną) -Powszechne kumoterstwo -Model biznesowy polegający na gloryfikowaniu przedstawicieli jako najważniejszych ludzi w tej firmie (potrafią sprzedać produkt bez poprawnego objaśnienia na czym on polega. Koordynatorka w Votum nawet chwali ich na wykładach, że "sprzedali by nam nawet skórkę od banana"). -Ciągła pogoń za zyskiem, tylko dla zarządu i świty, szary pracownik pomimo wielkiego stażu, nie otrzyma dosłownie nic z owoców pracy. -Brak benefitów (w ofercie pracy oferują kawe i herbate oraz kartę multisport, za którą samemu się płaci...) -Brak inwestycji w narzędzia pracy (komputery pamiętają jeszcze Steve'a Jobs'a i działają nadal na windows XP. Dodatkowo, twoje poczynania są śledzone nawet na komunikatorach prywatnych) i wiele więcej... Mam nadzieję, że odpowiedziałem wystarczająco. PS: Proszę trochę kultury, "...weź wytłumacz", możesz mówić prywatnie do znajomych.

Krzychu

Hehe, widzę że już Votum nie prostuje nawet tych poniższych opinii… bo to wszystko prawda. Bardzo słabe wynagrodzenie i masa roboty, więc jak chce się komuś nabijać doświadczenie za śmieszne pieniądze to czemu nie. Aha i jak oczywiście ma się nerwy ze stali, żeby świecić oczami za wszystkie błędy innych przed klientem.

gdzie jest tamta opinia

Warunki w Votum podsumowuje to, że usunęło opinię, która pojawiła się tu 9.12, w której była mowa o widełkach wynagrodzenia, poziomie podwyżek (było 2-3%, ale tylko na wniosek o ile przejdzie), zapewnianiu osobnej herbaty dla pracowników i zarządu, itp. Dlaczego ta została usunięta? Nie doszukałam się tam żadnej obelgi, wulgaryzmu ani kłamstwa.

Pani zadzwoniła i nadawała o kredytach frankowych nie interesując się czy wogóle jestem po drugiej stronie czułem się jakby gadał do mnie automat

Kobieta mówiąca o nagabywaniu ludzi bardzo nieuprzejma kopiąca dołki pod potencjalnymi kandydatami

Tufta

No ja też nie polecam. Szkoda wykształcenia za taką pensję, jeśli się ktoś tam wybiera, strata nerwów oraz czasu. Firma nie inwestuje w ludzi, dlatego odchodzą. Za dużo spraw na jedną osobę, spychologia i niepłatne wymuszone nadgodziny i jak by się człowiek nie dwoił i troił to i tak będzie źle. Ogółem nie warto.

Basia

Dla nas to dopiero początek drogi do unieważnienia kredytu. Jesteśmy na bieżąco informowani o podejmowanych przez Votum działaniach w naszym imieniu. Poza tym mamy dostęp do panelu klienta gdzie możemy śledzić przebieg sprawy. Na tym etapie jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą i oczywiście liczymy, że tak pozostanie.

Gruba Dyrekcja

Cześć, Jak tam pracownicy? Dalej bez podwyżki? Wgl po co wam podwyżka, lepiej robić na kolejną przyczepę pieniędzy dla zarządu jak to się pochwalili na jednej z zakrapianych imprez ;) a ty szary żuczku dzwoń po klientach j się tłumacz, dlaczego po 2 miesiącach nie ma wyroku sądowego. Oj biada wam, oj biada.

Martens

Co to znaczy?

KML

Pracodawca nie wypłaca ekwiwalentu ze używanie własnego komputera podczas pracy w trybie HO. Oczywiście, pensja jest niska jak na sprawy jakie toczą w kancelarii. Oczywiście nie udało mi się pozyskać informacji do jakich danych znajdujących się na komputerze pracodawca ma wgląd.

@KML

Pracodawcy w Grupie Kapitałowej VOTUM udostępniają pracownikom stacjonarny lub przenośny sprzęt służbowy do pracy. Praca w wybrane dni w trybie HO odbywa się na wniosek lub za zgodą pracownika przez połączenie z wirtualnym pulpitem. Pracodawca nie ma dostępu do prywatnych danych pracownika. Wynagrodzenia w Grupie Kapitałowej VOTUM odpowiadają warunkom rynkowym.

Gruba Ola

Gdy dają 5 tys na rękę radcy i mówią ze ma sie cieszyć XD

Chuda Ola
@Gruba Ola

5 tyś na rękę czyli netto na fakturze czy po odliczeniu zusu i dochodowego?

domi
@Chuda Ola

netto czyli na fakturze 5000 plus vat, po odliczeniu zus podatku i kosztów dla ciebie zostaje 2,5 tys jak masz duży zus

Chuda Ola
@domi

I czy to dotyczy pracy na pełen etat czy na zasadzie kilku godzin w tygodniu?

Mała Mi
@Chuda Ola

Za cały etat - jest to FV miesięczna (8h każdego dnia). Taka stawka to standard w dużych firmach zajmujących się masową obsługą spraw odszkodowawczych czy frankowych. Niektórzy pewnie mają trochę więcej nie sądzę jednak by pensje przekraczały 6000 + VAT. W kancelariach adwokacko- radcowskich zajmujących się frankami dostaniesz 8.000-10.000 + VAT podstawy, też należy liczyć jako cały etat nikt nad tobą z zegarkiem nie stoi ale masz swoje rzeczy do zrobienia

Ella
@Mała Mi

Dlatego nikt tam nie chce pracować ???????? Dla każdego dobrego szanującego się prawnika taka stawka jest wręcz śmieszna ;) Dlatego takie rotacje w firmie

Chuda ola
@Ella

Dziękuje za odpowiedzi Chciałoby się napisać ze praca za taką stawkę to psucie rynku ale rozumiem ze różne są sytuacje życiowe. 5000 zł netto to bardzo mało dla adwokata. Na dużym Zusie to już w ogóle trudno uwierzyć ze ktoś chce tak chce pracować

Pawcio
@Ella

Jeśli zaczynasz i nie płacisz ZUS lub masz tzw mały ZUS to 5-6 tys na stałej fakturze nie jest zle „na start” , jest to jakiś pomysł by zacząć wykonywać zawód, Większym problemem jest to ze w miarę zdobywania doświadczenia twoja pensja nie rośnie lecz maleje, bądź zostaje na tym Samym poziomie jeśli dorzucą ci na koszty. Beneficjentem twojego doświadczenia staje się wyższy ZUS a nie ty ;) Faktury w firmach takich jak votum określane są jako „stałki”. Ludzie którzy zostają po jakimś Czasie przechodzą na ten styl myślenia - pracuję tylko po to zeby dostać co miesiąc stałą kwotę nawet jeśli jest ona niska. Dla większości społeczeństwa stałe dochody są jednak zaletą. Nieliczni decydują się zmienić prace czy otworzyć własna firmę, w votum był tylko jeden taki przypadek ze prawniczka odeszła i rozkręciła swój biznes. Dlatego moim zdaniem jak Chcesz więcej zarabiać musisz podjąć ryzyko chociażby zmiany pracy, inaczej tego nie przeskoczysz. Nie sadze przy tym by w innych firmach płacili więcej, a żeby dostać się do kancelarii z poziomem 8-10 tys + VAT siłą rzeczy musisz najpierw zdobyć doświadczenie, takiej stawki nie dostaniesz w pierwszej pracy. Mam nadzieję ze pomogłem

Alicja
@Chuda ola

To nie jest psucie rynku, lecz średnia rynkowa - płaca typu mid/regular, która obejmuje czynności powtarzalne na wzorach (jeden typ spraw). W wolnych zawodach gdy chcesz więcej zarabiać musisz stawiać na siebie. Masz dwa/trzy wyjścia: 1) - zdobycie poziomu eksperta, co wymaga lat + musi istnieć zapotrzebowanie na daną specjalizacje na rynku 2) - budowa własnej kancelarii, co poza dużą pewnością własnej wiedzy, wymaga zaciskania pasa przez lata, pracy 24 godziny na dobę oraz dodatkowych umiejętności biznesowych, a często łączenia z pracą na FV u kogoś, zanim twoje wysiłki przyniosą skutki 3) - budowanie kariery w kancelarii niezależnej od spółek, ale tu też musisz liczyć się z tym, że wyższą pensję i stanowisko wypracujesz dopiero z czasem wiedzą, stażem, relacją z klientem itp. Jeśli będziesz czekać na przydział czynności i miesięczną FV , to mogę cię zapewnić, że długo nie popracujesz w takiej kancelarii, albo twój poziom pensji zostanie na poziomie początkowym mid/regular, podczas gdy pensje innych będą rosły.

Sebastian
@Chuda ola

Masz racje. Kasa mała jak na takie stanowisko. Ale może to tylko na początek. Nie myślałaś że potem mogą być większe pieniądze?

@Sebastian

Obecnie pracuję jako młodszy prawnik w dziale prawnym, pensja odpowiada warunkom rynkowym, dodatkowo jest waloryzowana o współczynnik inflacyjny. Nikt mnie nie monitoruje tylko jestem rozliczana z efektów mojej pracy. Nie wspominając o służbowym sprzęcie, który otrzymałam od obecnego pracodawcy do pracy w trybie HO. Odejście z Votum było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Żyję na dobrym poziomie, mogę pozwolić sobie 2 razy na wakacje oraz samodzielnie się utrzymać nie prosząc rodziców o dodatkowe pieniądze na opłacenie aplikacji. Chodzę spokojniejsza gdyż nie żyję pod ciągłą presją monitoringu, który mierzy efektywność i nie jestem przeładowana obowiązkami. Nie musze się martwić czy moja pensja wystarczy mi na egzystowanie od pierwszego do pierwszego. Warunki jakie oferuje Votum obecnie nie odpowiadają standardom rynkom.

J.

Czytam te wpisy i nie wiem skąd biorą się takie negatywne opinii. Moim zdaniem wynagrodzenie zależy od umiejętności. Jeżeli prawnik sam sobie radzi, można mu przepisać najtrudniejsze sprawy i ogarnia swój referat, to zarabia całkiem dobrze. Natomiast istotnie chyba są spore różnice i jeżeli ktoś cały czas wymaga wsparcia, ma problemy, nie jest samodzielny i liczy co chwilę na pomoc kierownika, przepisywane są od niego trudniejsze sprawy itp. to na pewno zarabia sporo mniej. Jednak na pewno nie jest to 3.000 zł netto. Nawet aplikant ani prawnik zaraz po aplikacji, który skrajnie słabo sobie radzi takich małych pieniędzy nie dostaje. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że bardzo dobra praca jest wynagradzana i jeżeli ktoś się wyróżnia, to firma robi wszystko, żeby go zatrzymać. Jeżeli zaś chodzi słabsze osoby, to daje im się odejść. Kończąc kwestię zarobków: ja z moich jestem zadowolony, są to normalne, rynkowe pieniądze. Jeżeli chodzi o główne plusy pracy to według mnie przede wszystkim ogromna elastyczność jeżeli chodzi o czas pracy. Przyznam, że ja miałem i mam kilka opcji odejścia do firm z lepszą płacą ale nikt aż takiej elastyczności czasowej nie oferuje. Jak człowiek jest dobry to może być w biurze ile chce. Jeżeli ktoś chce pracować w domu, to może. Jeżeli natomiast chce chodzić do biura czy w domu to ma czas pracy od 6:00 do 22:00 i nikt nie kontroluje od której zacznie. Dlatego moim zdaniem to najlepszy pracodawca dla młodych mam, które jak są dobrze zorganizowane i chcą pracować w domu, to po okresie próbnym mogą pracować od ile chcą i zaczynać kiedy chcą. Druga zaleta - świetni kierownicy: pomagający i bezproblemowi.

orzech
@J.

Czym dla Ciebie są normalne, rynkowe pieniądze? Czy jesteś w stanie wskazać jakieś wady tego miejsca żeby Twoja opinia stała się wiarygodna, bo trochę wygląda jak napisana przez firmę

Alicja
@orzech

A to nie chodzi w domyśle, że konkurencja ma te same stawki po prostu? Ja ani zalet ani wad jeszcze nie znam, ale może Ty podzielisz się swoimi spostrzeżeniami?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do GK VOTUM S.A. odbywa się w siedzibie firmy?

Lololololo

Nie idź na rozmowe. Poszukaj lepszego miejsca. Jest ich wiele w tym mieście

@Lololololo

Czemu tak uważasz? A może chcesz odstraszyć żeby samemu pójść na rozmowę i mieć większe szanse?

Bababababa
@Karolina

XD Jak z tej firmy ludzie odchodzą po 2-4 tygodniach ze względu na lepsze wynagrodzenie gdzie indziej. Do tego pracodawcy się idzie jak do „poczekalni” na lepszą ofertę. I proszę nie manipulować, ponieważ do spółki, nie ma tylu chętnych do pracy i sami dobrze o tym wiecie. Jesteście prawniczą masówką zatrudniających tylko ludzi świeżo po studiach lub świeżo po egzaminie prawniczym, dzięki czemu, możecie oferować niskie stawki. A skąd wiem? Bo pracowałam/em, i powiem wam tak, 1-1,5 roku popracujcie i szukajcie czegoś nowego. Każdy kolejny miesiąc będzie tylko stagnacją w karierze.

Agata
@Bababababa

To ile tutaj można zarobić w takim razie , że ludzie odchodzą ze względu na wynagrodzenia ?

Lolololololo
@Agata

Szeregowy pracownik: minimalna plus 200 brutto zł Radca/adwokat. W zależności od umowy ale na B2B na „czysto” 3-4k netto uwzględniając mały ZUS.

Nowa

Słyszałam o możliwości współpracy z GK Votum tylko jako pełnomocnik na rozprawach. Czy mogą wypowiedzieć się osoby współpracujące z GK Votum w zakresie wynagrodzenia po okresie próbnym, ilości spraw na wokandach na jednego pełnomocnika, czasu na przygotowanie się na rozprawy?

Elo
@Nowa

Po okresie próbnym pełnomocnik na klatę bierze 200 sprawa sam, a z asystentem 270. Z miesiąca na miesiac będzie po prostu więcej, ponieważ spraw przybywa a rotacja pracowników jest przepotężna. O czasie na przygotowanie do rozprawy nie będę się wypowiadał.

martyna
@Elo

A możesz napisać jakie zarobki dla pełnomocnika okres próbny i później czy to się w ogóle opłaca?

Nowa
@Elo

@Elo, 200 spraw miesięcznie to jest 10 rozpraw dziennie, rozprawy musiałyby trwać po 30-40 min, żeby tak było. Chyba że piszesz o ilości spraw w kwartale? A jak wygląda wynagrodzenie pełnomocnika po okresie próbnym?

Witam. Niestety ale muszę negatywnie ocenić jakikolwiek proces rekrutacji do tej firmy. Pierwsze co po podłączeniu na rozmowę to od razu ciąg 30-40 pytań, potem na pytania związane z rozwojem odpowiedź, że na bezsensowne szkolenia nie wysyłają :) Oczywiście po rozmowie 0 odpowiedzi (mija miesiąc). Szkoda marnować czas na takie firmy, ja do tej pory żałuję tej zmarnowanej godziny.

Sławomir
@Kandydat

I tak dobrze że tylko godzina poszła :) O co Cię jeszcze pytali w ogóle?

mery

W czasach, kiedy wszystko drożeje, a ludziom ledwo wystarcza na chleb, Votum zamiast podwyżki oferuje... wycieczkę na majorkę :)

Król Julian
@mery

Nie zapominajmy o licznej grupie przedstawicieli jadących do Turcji. Bardzo wam dziękujemy za pracę po 12 godzin za darmo bo kadry się czepiają jak za długo siedzisz, a roboty masz za trzech ;)

didi
@Król Julian

No ale to oni przynoszą pieniądze do votum to chyba zasługują na wycieczkę tak ?

lalalalala
@didi

Za to że często kłamią klientów odnośnie sprawy i nie jako te pieniądze są z (usunięte przez administratora) Nie, nie zaslugują.

Aaa

A może Auxilia?

radca prawny

Procedury i ciągły monitoring. Działania według schematów i ciągłe raportowanie. W mojej ocenie to nie jest praca dla adwokata lub radcy prawnego. Pogodzenie prowadzenia własnej kancelarii z 8-godzinną pracą na quasi-etacie jest w mojej ocenie niewykonalne. Ja po jednym dniu podjąłem decyzję o rozwiązaniu umowy. Jednakże rozumiem, że są osoby, którym takie warunki pracy mogą odpowiadać i to szanuję.

Janusz z VOTUM
@radca prawny

Brawo, trzeba uświadamiać ludzi, Że to nie jest normalna praca. Cały czas będą Cię wykorzystywać by na końcu wyrzucić

Niestety stawka to mało śmieszny żart. Obowiązki masz swoje, osób z innych działów i jeszcze słyszysz pretensje, że się nie wyrabiasz. A to wszystko za najniższą krajową.

Każda firma prowadzi swoją politykę wynagrodzeń na danym stanowisku. Na niektórych stanowiskach jest płaca minimalna a na innych wyższa. Ścieżka zawodowa i wzrost wynagrodzenia wzrasta w zależności od stanowiska: np. asystent, młodszy specjalista, specjalista, starszy specjalista. W umowie o pracę którą podpisuje pracownik i pracodawca wyraźnie jest wskazane wynagrodzenie i zakres obowiązków. Po rozmowie kwalifikacyjnej przy chęci nawiązania współpracy, pracownik jest informowany o wysokości nagrodzenia na danym stanowisku.

Czy można liczyć w GK VOTUM S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Pracownicy Grupy Kapitałowej Votum mogą korzystać z prywatnej opieki medycznej (enel-med).

@GK VOTUM S.A.

Jaki jest zakres świadczeń, czy jest ona na koszt firmy czy dopłacasz i ile? pozdrawiam

@Ewa

Pracodawca zapewnia pracownikom prywatną opiekę medyczną. Zakres świadczeń oraz wysokość dopłaty różni się w zależności od pakietu wybranego przez pracownika.

(usunięte przez administratora)za dużo spraw na jednego człowieka, podsłuchiwanie rozmów telefonicznych, wyciskanie z człowieka najwięcej jak się da, żadne zarobki a wymagania coraz większe, praca tam nie ma nic wspólnego z warunkami w kodeksie pracy, uciekać

Jan
@były pracownik

miło słyszeć, że coraz więcej osób przejrzało na oczy ;)

Eloszka
@były pracownik

Z miesiąca na miesiąc ciężko nie zgodzić się z tą opinią.... Kiedyś zdecydowanie było inaczej.

@były pracownik

Wymagania oraz obowiązki służbowe pełnione przez osoby zatrudnione na danym stanowisku są dopasowane do oferowanego poziomu wynagrodzenia. Korzystając z narzędzi pracy udostępnionych przez pracodawcę, takich jak telefon służbowy czy komputer należy liczyć się z tym, że pracodawca ma prawo weryfikować czy są wykorzystywane w celach służbowych, o czym pracownicy są informowani w momencie rozpoczynania współpracy. Wszystkie działania podejmowane przez pracodawcę są zgodne z zapisami Kodeksu Pracy.

smutno
@GK VOTUM S.A.

niestety nie zgodzę się z tym ,aby wymagania były adekwatne do poziomu zarobków. Czego można wymagać od pracownika otrzymującego minimalne pieniądze za 8 godz. pracy na pełnych obrotach. A może powinnam zapytać inaczej: jakiego wynagrodzenia powinien wymagać pracownik za taką pracę? Poza tym weryfikowanie pracy powinno odbywać się na podstawie wyników, a nie czasu spędzonego przy komputerze i ilości klikniec na minutę. Nie temu służy to narzędzie. Są osoby będące w stanie wykonać pracę zgodnie z USTALONYMI OBUSTRONNIE obowiązkami zdecydowanie szybciej. W takim wypadku powinien spodziewać się podwyżki i poszerzenia zakresu obowiązków lub pozostania na obecnym poziomie wynagrodzenia i możliwości spokojnego skorzystania z toalety i zjedzenia posiłku w trakcie pracy. Nawet kiedyś pracowało się wg normy, a po jej wyrobieniu zarabiało się więcej :)

@pracodawco
@GK VOTUM S.A.

Ze jak? pracodawca moze podsluchiwac rozmowy? po co, dla oszczednosci? Jesli takie macie praktyki, to nie ma to nic wspolnego z etyka pracodawcy. Pracuje w innej firmie i niechcacy wpadlem na te forum szukajac opinii o Votum. Mam telefon firmowy i dzwonie do USA w sprawach i firmowych i prywatnych i po calym Swiecie. Nie bede nosil dwoch cegiel, jesli pracodawca chce mnie miec w zasiegu po godzinach pracy. To normalne, ze jak dostajesz telefon sluzbowy to dzwonisz w sprawach firmowych i prywatnych, To nie czasy gdzie abonament kosztuje 1000zł a rozmowy po Swiecie 2000. Widac jaki macie poziom myslenia i traktowania pracownika po tym co piszecie w odpowiedzi. W stanach to sie nazywa "cheap company". Pewnie po 4 latach pracy laptopa sluzbowego trzeba oddac? No wasnie w normalnych firmach laptop sie splacil i nikt nie chce abys zwracal bo jest to dla nich koszt.

@smutno

Tak jak pisaliśmy wcześniej wymagania oraz obowiązki służbowe pełnione przez osoby zatrudnione na danym stanowisku są dopasowane do oferowanego poziomu wynagrodzenia. Ponadto zarówno obowiązki, jak i poziom wynagrodzeń różnią się w zależności od zajmowanego stanowiska. Zgodnie z Regulaminem Pracy pracownikom przysługuje przerwa.

@@pracodawco

Monitoring rozmów telefonicznych jest prowadzony w celu obsługi klienta lub kontrahenta oraz zapewnienie kontroli jakości obsługi.

błagam
@GK VOTUM S.A.

Wiele pracowników musi korzystać ze swoich prywatnych komputerów na którym instalowane jest oprogramowanie pozwalające łączyć się z systemem. Informatycy również mogą wchodzić na nasze prywatne komputery tak naprawdę więc błagam. (nie dajcie się zwieść laptopy ma tylko kierownictwo, pełnomocnik zwykły go nie dostanie, może co najwyżej liczyć na komputer stacjonarny jeśli prosi o niego w dobrym czasie i zespół w danym momencie nie dostał ich dużo bo inaczej limit się skończył - dotyczy to również pracowników po okresie próbnym a nawet tych co rok tu pracują) Rozmowy są przesłuchiwane nie przez głównego pełnomocnika a inną osobę, więc gdzie tajemnica radcowska? Jeśli chodzi o działania z kodeksem pracy - nie są wypłacane nadgodziny - oczywiście wysyłacie Państwo emaila że pracownicy mają pracować 8h i nie przekraczać wymiaru czasu pracy, gdy jednak nie jest przekraczany to nie da się wykonać wszystkich obowiązków bo spraw jest za dużo i wtedy są gigantyczne skargi, atak emailami rozmowami i ogólnie (usunięte przez administratora) Więc niewypłacanie pensji za nadgodziny jest niezgodne z kodeksem pracy. Obcinanie premii za wysłane pozwy w danym miesiącu kiedy trzeba iść na urlop (bo trzeba go zaplanować na początku roku i nie można go zmienić a nie można nie skorzystać z urlopu) również jest wysoce wątpliwie prawnie.

@błagam

Dbamy o to, aby poprzez realizację systemu szkoleń, każdy nowy pracownik otrzymał nie tylko odpowiednie informacje i wiedzę, ale również staramy się zapewnić odpowiednie narzędzia pracy, w tym w szczególności przygotować należycie stanowisko pracy. Każdy pracownik otrzymuje dostęp do sprzętu teleinformatycznego, pozwalającego na wykonywanie czynności w biurze. Standardem staje się możliwość świadczenia pracy zdalnej. Do realizacji tej formy zatrudnienia wykorzystujemy zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne będące własnością spółki, jak również, za zgodą pracowników, prywatny sprzęt pracowników, na którym instalowane jest oprogramowanie pozwalające łączyć się z systemem. Narzędzia systemowe umożliwiają zarządzanie czasem pracy oraz efektywnością, dzięki udostępnieniu pracownikom i ich przełożonym dostępu do danych dotyczących aktywności. W skład grupy kapitałowej wchodzi klika Kancelarii radców i adwokatów. W kwestii zachowania tajemnicy adwokackiej, kancelarie i spółki przestrzegają wszelkie standardy obsługi i dbają o to, aby dostęp do takich informacji nie posiadały osoby nieuprawnione. Pracujemy w wymiarze 40h w tygodniu, a zakres obowiązków jest dostosowany do niniejszego wymiaru. Oczywiście obsługa referatu spraw jest wymagająca, dlatego na bieżąco analizowana jest jakość wykonywanych czynności przez osoby przełożone. Oprócz wynagrodzenia zasadniczego, spółka wypracowała również systemy premiowe, których zasady są na bieżąco komunikowane pracownikom.

odpowiedź
@GK VOTUM S.A.

zakres obowiązków dostoswany? po 250 spraw i więcej na tandem i 180 na pojedynczy referat? Każda prośba rozwiązania problemu kończy się informacją że pracownicy są nieefektywni, trzeba sie tłumaczyć że nie jest się wielbłądem a w ogóle to za mało pracowników jest w spółce. Dalej Państwo nie odnieśliście się do tego ze premie są potrącane za urlop a napisaliście jedynie że one są. Często w biurach nie ma wystarczającej ilości komputerów aby cały zespół mógł być w biurze. A to czy ludzie pracują rzeczywiście 40h tygodniowo można sprawdzić na systemie który wskazuję na czas spędzony przy komputerze.

@odpowiedź

180 spraw na jednego adw/ r.pr.? Nie wiem nawet jak to skomentować Czy wraz z takim przyrostem spraw oferowane są podwyżki?

Anonimie
@były pracownik

Pracodawca oszczędza na wszystkim czym tylko się da. Firma podczas posuwania umowy o prace przedstawia zgodę na nieodpłatne użyczenie własnego sprzętu do pracy zdalnemu. Przy tak dłużej ilości dokumentów ciężko się ze wszystkim dogłębnie zapoznać. Liczba slotów do pracy zdalnej kośćmi ograniczoność przez co pracownicy pracuje na zmiany 6-14 lub 14-22, w czasie pandemii. Brak podwyżki wynagrodzeń w związku wysoką inflacją. Premie marne. Pensja głodowa. Czasem musze liczyć na wsparcie rodziny abym mogła godnie żyć, a nie od pierwszego do pierwszego. Aktualnie to wszystko spowodowało, że intensywanie rozglądam za inną lepiej płatną pracą, w której dostanę służbowy sprzęt.

Jak szefostwo w GK VOTUM S.A. traktuje ludzi?

Eloszka

Odkąd jest pandemia, nawet się z szefostwem nie widzisz. Nawet nie wiedzą kim jesteś. Mimo to, od starszych pracowników słyszałem, że prywatnie są spoko. Jak dasz wniosek o podwyżkę, to mogą się zdenerwować :D

Grupa Kapitałowa to dzisiaj ponad 20 spółek, które liczą sobie od kilku do nawet kilkuset pracowników, tak jak ma to miejsce w przypadku Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych. Wpływa to również na strukturę organizacyjną każdego z podmiotów, jednak nawet jeśli Prezes danej spółki jest trudno dostępny, do dyspozycji pracowników i współpracowników są Dyrektorzy czy Kierownicy. Można się do nich zwrócić z różnymi sprawami, w tym również porozmawiać o ewentualnym awansie czy podwyżce ;)

Ewelina
@GK VOTUM S.A.

Niestety ale to nieprawda :/ Pracodawca oszczędzając swoje koszty tnie pensje długoletnich, uznanych pracowników… A co dopiero mówić o podwyżkach Inflacja galopuje, wszystko drożeje,a pracownik mając podwyższoną pensję w 2017r nie może za nią obecnie żyć na takim samym poziomie jak w 2017. A najlepsze jest to, że takiemu pracownikowi zamiast podwyższyć pensję to się ją znacznie obniża Chyba komuś tutaj coś się pomyliło Nie polecam pracodawcy, no chyba że ktoś lubi dawać z siebie 300% za marne wynagrodzenie bez perspektyw

smutno
@Ewelina

nie spotkałam się z obniżeniem wynagrodzenia w spółce, ale niestety ich obecny poziom zasługuje na miano "jałmuży", a podwyżki chyba nie istnieją - na pewno każdy potencjalny pracownik czyta o wielkich osiągnięciach finansowych GK Votum, ale trzeba pamiętać, że zatrudniacie się w jednaj ze spółek, a one pod względem zarzadzania i poziomu współpracy różnią się diametralnie. Co więcej, czytając opinie i będąc jednocześnie osobą, która długo współpracowała ze spółką wiem, że pozytywne opinie o rozwoju, zarobkach i możliwościach zwiedzania świata piszą przedstawiciele, nie osoby pracujące w Centrali. Trzeba zaznaczyć, że GK kieruje się ideą "wszystko dla Przedstawicieli, bo bez nich nas nie będzie". Poziom zarobków dobrego Przedstawiciela jest (uwaga) nawet kilkanaście razy większy, niż dobrego pracownika Centrali. Przedstawiciele mają możliwość premiowania, udziału w konkursach i szkoleniach, premiach motywacyjnych i wyjazdach zagranicznych. Niestety nic z powyżej wymienionych nie tyczy się Centrali. Warto to wziąć pod uwagę przy wyborze stanowiska. Oczywiście można podjąć pracę Przedstawiciela zamiast osoby z back office, ale jest to kwestią predyspozycji i możliwości.

@pracodawco
@GK VOTUM S.A.

Ewentualnym? Ceny ida co rok do gory nie na dol, wiec chyba normalna jest podwyzka co rok, trzeba o tym pisac i EWENTUALNIE otrzymac? no smieszne.

ewa

jak pracowników produkcji w krajach trzeciego świata

Zostaw merytoryczną opinię o GK VOTUM S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w GK VOTUM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy GK VOTUM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GK VOTUM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 13 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GK VOTUM S.A.?

Kandydaci do pracy w GK VOTUM S.A. napisali 21 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GK VOTUM S.A.