Opinie o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy XL Tape-International Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w XL Tape-International Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Omijajcie tą firmę z daleka. Zarówno w kontekście podjęcia tam pracy jak również współpracy z nimi. Kupowałem od nich towar. Handlowcy zmieniali się jak rękawiczki - przez dwa lata współpracy chyba 8 do mnie przyjeżdżało. Pojawił się nawet jakiś kierownik, który nie zrobił dobrego wrażenia. Widać, że to jakiś szczawik bez doświadczenia i obycia na takim stanowisku. Wiecznie miałem problemy z reklamacjami, obietnicami bez pokrycia, zmienianiem warunków, pomyłkami cenowymi na fakturach itd. Nie było się z kim porozumieć bo co chwilę ktoś inny przyjeżdżał. Zerwałem współpracę bo to był istny koszmar. Nie maiłem takich cyrków z żadnym dostawcą a prowadzę firmę od 20 lat. Dodam jeszcze, że w całej branży budowlanej aż huczy od opowieści o tym co wyprawia ta firma.

@Warszawa

Nie dziw się, że na Warszawie taka rotacja. Jak oni płacą psie pieniądze i byle konkurencja podbierze im PH bo zapłacili lepiej a i pracownik nie będzie ofiarą ciągłego nękania ze strony pseud kierowników. W delfinie zostały już tylko osoby, które mają zbyt niskie poczucie własnej wartości by chcieć samemu zmienić pracę. To chyba zbiorowisko najbardziej zakłamanych osób w jakim przyszło mi pracować.

szef wszystkich szefów

Najlepsze walki kierowników są na południu polski, niektórzy próbują sobie przypisać sukcesy innych na swoje konto. Czy to prawda, proszę o potwierdzenie a zrobię z tym porządek.

@szef wszystkich szefów

Z praktyki wiem ,że ci teraz kierownicy byli kiedyś product menagerami i wtedy właśnie przypisywali sobie zasługi handlowców . Dyrekcja nie chciała słyszeć ,że to lipa i w zamian za to awansowali ich na kierowników pewnie d...ę dobrze lizali MB . Ten człowiek z fantastyczną fryzurą lubi kapusiów i lizusów . Ludzie którzy nie mają nic do powiedzenia i na wszystko się zgadzają mają drzwi otwarte do kariery w xl-u tak jak to zrobili pseudo kierownicy i dyrektorzy.

były
@szef wszystkich szefów

Porządki zaczyna się u siebie w domu a nie u innych. Ktoś sobie zrobił dowcip podszywając się pod wszechmogącego a tu cisza jak makiem zasiał. To tylko pokazuje jaki panuje tam terror psychiczny :-) Ludzie uwierzcie mi można pracować bez zastraszenia i sraczki stresowej.

Psycholog

Sprawowanie władzy zmienia niektórym system wartości. Udowodnił to w wielu eksperymentach, znakomity amerykański profesor psychologii David Kipnis. Powszechnie wiadomo, że władza demoralizuje. Jak bardzo, to zależy od sposobu zarządzania i samego zarządzającego. Jeżeli dyrektor stosuje wobec podwładnych twarde strategie wpływu (oparte na interesie jednej strony) i osiąga chwilowy sukces (podkreślam CHWILOWY), to jest przekonany, że całkowicie przejął kontrolę nad zachowaniem pracowników. Jeśli tylko taka myśl zakiełkuje w jego głowie, zaczyna swój zespół traktować instrumentalnie, przedmiotowo, bez szacunku. W dodatku tacy dyrektorzy dochodzą do oczywistego wniosku, że ich decyzje i pomysły są o wiele lepsze od propozycji podwładnych. W konsekwencji prowadzi to do manipulowania pracownikami. Taki model sprawowania władzy jest typowy dla przywódców "transakcyjnych". Nad wszystkim chcą mieć kontrolę, bo nie mają zaufania do pracowników, nie potrafią delegować zadań. Zdarza się, że dyrektor kontroluje nawet ilość długopisów zamawianych do biura. Psychologowie oceniają takie zachowania jako poważne zaburzenia psychiczne a organizacje pod kontrolą takich przywódców zmierzają ku nieuchronnemu upadkowi. Coś Wam to mówi...

jeszcze pracownik
@Psycholog

Dokładnie tak jak piszesz. Wyciągnąłeś mi te słowa z ust nic dodać nic ująć.

Melon

Najlepszy jest ten naczelny - kudłaty. Ani wiedzy, ani wyglądu, ani gadki. Skąd on się urwał.

jozin z bazin
@Melon

Podobno go od pługa oderwali :)

@Melon

Nie wiedzieli co z nim zrobić to zrobili go dyrektorem.

Przedstawiciel Handlowy

Żenada. Pytania bez sensu. W połowie tych dziwnych pytań wiedziałam, że to nie dla mnie. Chcą dawać najniższa krajową, a wymagania z kosmosu.

Czy w obecnej pracy może pani korzystać z samochodu do celów prywatnych? Jak pani obecnie raportuje, w dzień czy po południu? Zamówienia wysyła pani z programu czy mailem?

2latapsuwdupę

Ludzie omijajcie tą "pseudo firmę" szerokim łukiem. Szkoda zdrowia, energii i czasu. Myślałem, że przedstawiciel jest od sprzedaży towarów swojej firmy, ale nie. Oprócz walki z konkurencją co jest uzasadnione i wpisane w zawód przedstawiciela, jesteście skazani na walkę z własną firmą począwszy od samej góry a kończąc na niekompetentnych koordynatorach i kierownikach. Z każdej pierdoły potrafią zrobić mega problem. Żałuje każdej godziny spędzonej w tej firmie. Nie wiem skąd te gwiazdki. Moim zdaniem nie zasługują nawet na jedną.

były
@2latapsuwdupę

Tyż prowda nie wiem skąd biorą takich nieudaczników na kierowników pewnie przez włażenie do zadka niektórym, a ludzie którzy mają pojęcie o zarządzaniu a przez to mają swoje zdanie są nikim w firmie, bo po co im takie osoby na takich stanowiskach jak mają marionetki które o niczym nie mają pojecia i nie mają własnego zdania. To są ludzie bez honoru.

Kolega z ławki MB
@2latapsuwdupę

Te gwiazdki powinny podświetlać w lewo nie w prawo. Pewnie by się uzbierało 20

Ed

Odszedłem z tej firmy wiosną 2016, i w 100% nie załuję, bo to co się teraz tam dzieje to jest jedna wielka paranoja,przepracowałem tam ponad 2 lata i z miesiąca na miesiąc było gorzej, z mojej starej grupy naprawdę fajnych handlowców została 1 czy 2 osoby , reszta (10 osób) znalazła sobie pracę bez problemu i żaden nie narzeka. A po tym co się słyszy od ludzi i czyta tutaj , włosy się jeżą na głowie. I dziwi mnie tylko jedno że jeszcze nikt nie zgłosił sprawy do prokuratury czy tez sądu ponieważ na to co wyprawiają są paragrafy. DLa tych którzy się zastanawiają nad pracą w XL, przemyślcie to proszę 2 razy, kiedys faktycznie była to fajna firma dbająca o pracownika w której dało się zarobić. Teraz to chyba powoli wstyd wpisywać tego pracodawcę do CV , bo na rynku opinie mają tragiczne. Profitów nie ma żadnych ( auto tylko do użytku służbowego, tablet i najtańsza komórka). Jeśli ktoś ma zapał i chce pracować to znajdzie pracę za uczciwe pieniądze i taką w której traktują człowieka jak partnera w biznesie a nie niewolnika do zarabiania pieniędzy. Czekam tylko na moment który nadejdzie niebawem i w firmie XL nikt nie będzie chciał pracować. Ciekaw jestem jaka wtedy będzie "strategia" firmy

Arni

Nie ma co narzekać jest ok. Kierownik Patryk to super facet,a współpraca z nim to czysta przyjemność. Ja już trochę tu pracuje i nie powiem złego słowa na firmę.Jak ktoś nie ma pojęcia o handlu niech szuka czegoś innego!

ziomeczek

Dużo wazeliny używasz u Prezesa pod biurkiem ?? :) DNO XL TO DNO

@Arni

OK,TO TU BYŁO 5LAT TEMU,JA SIĘ ZARABIAŁO FAJNĄ KASĘ NA STARYCH ZASADACH,TERAZ JEST LIPA I NĘDZA, NIC SIĘ NIE BĘDZIE LEPIEJ TYLKO DOŁOWANIE .....

Były kierownik
@Arni

"Arni" to na pewno pseudo kierownik Patryk ( jest może kilka miesięcy bo go nie kojarzę),który pisze o sobie pochlebną opinię. Żenada do do czego doszło ,że musi o sobie pisać pozytywne opisy bo nikt nie jest w stanie napisać coś dobrego.

Zawodnik

Witam.. Byłem pracownikiem tej słabej firmy,która spadła w rankingach wszystkiego. Prezes traktuje ludzi jak bydło, nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu firmą, krzyczy ,wydziera się na wszystkich myśli ,że to zadziała. Wszyscy normalni ludzie dawno odeszli z tej słabej firmy. Konkurencja wykorzystuje wszystkie te bolączki bardzo dobrze. Wszyscy obecnie pracujący szukają pracy. Wypłaty naliczają jak chcą nie wiesz ile zarobisz,dowiadujesz się dopiero jak sprawdzisz konto. Wszystkie pozytywne opinie piszą ludzie z biura ,nikt normalny nie pochwali XL - taka prawda. Wyzysk na maxa ,ludzi mają za nic. ODRADZAM PRACY W TEJ FIRMIE, LEPIEJ SIEDZIEĆ NA ZASIŁKU. POZDRAWIAM WSZYSTKICH ,KTÓRZY ODESZLI Z PODNIESIONYM CZOŁEM Z TEJ UPADAJĄCEJ FIRMY.

ph goscinny

firma xl to padaczka. Kierownicy są tylko od trzymania bata i grożenia, no i oczywiści od zbierania pochwał, że obrót i poszerzenia dobre, tylko, że zrobili to PH. Warunki gorsze jak w AMAZON, WYPŁATA TO 2000brutto, z łaską tych Państwa w tym okresie nie zarobicie wiecej niz 2000zł na ręke, ale jest warunek MUSISZ sprzedac DUZO, raporty z promocji kto ile sprzedał, maile telefony z grozbami, ze jak nie sprzedaz promocji obetna wypłaty. CHAMSKA firma. NIE POLECAM

ZYTA

firma za opóżnienie zapłaty faktury o 2 miesiące podała mnie do komornika bo trzeba odsetki zapłacić co nie dostałam żadnej informacji o odsetkach i kwocie do zapłaty odsetki jakie naliczyłą to niecałe 20 zł doliczono wszystkie koszta procesowe itd. teraz muszę zapłacić komornikowi ponad 900 zł wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! księgowa twierdzi że zgodnie z prawem ale poinformować telefonicznie to nie raczyła czy listownie . Współpracuje z dużo firmami i tez mi wiszą kase ,ale żeby zaraz tak nigdy nie pomyślałam ,żeby się dorobić w ten sposób . Mam 3 dzieci i teraz zabieram im 500+ co powinno być na cel dla dzieci zabiera mi komornik ŻYCZE SZEFOSTWU I KSIĘKOWEJ PRZEDE WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT !!! i obficie nakrytego stołu bo ja takiego nie będę mieć bo musze zapłacić KOMORNIKOWI

fredek

Dotyczy wszystkich, tylko kierownicy nic nie mówią bo się boją, że wszyscy odejdą z pracy. Ma być tak: plan zrobiony, głodowa premia jest. Plan nie zrobiony, sama podstawa najniższa krajowa. Powariowali - było źle, będzie jeszcze gorzej. W tym roku to najlepsi handlowcy może 6-7 razy plan zrobili a większość to nawet jeden raz w roku nie zrobiła planu. Powodzenia na tonącym delfinie.

@fredek

Jeśli to prawda, to będzie się działo:) ciekawe kto wpadł na tak genialny pomysł:)? Brak szacunku do pracowników szybko się im odbije.. na szczęście teraz bardzo łatwo znaleźć alternatywę dla tej śmiesznej firmy;) życzę powodzenia wszystkim pracownikom bo większość z nich to naprawdę fajni i pracowici ludzie.. niestety nie dostrzegani przez firmę, ktora myśli że ich produkt jest tak za.....ty, że sprzeda się sam..

Dolphin

Jakie warunki bo nam kierownik nic nie przekazał, chyba że się boi reakcji i czekać do końca miesiąca. Możesz coś więcej informacji przekazać.

@Dolphin

Nie przekazał bo boi się ,że już od grudnia zaczną się zwalniać pracownicy. Skąd mają brać nowych skoro już chyba wszystkich możliwych przerobili a prezes dalej myśli ,że jeszcze jest 90% przedstawicieli ,którzy jeszcze nie pracowali w xl-u. Co do planów to gratuluję wyobrażni prezesowi ,myśli ,że tylko xl jest na rynku i w nieskończoność będzie miał wzrost o 50% do roku poprzedniego??? Współczucie dla pracowników ,którzy jeszcze tam pracują będzie Wam to potrzebne.

@Dolphin

Zapytaj kierownika, nowy regulamin ma wejść w życie z początkiem grudnia. Daj znac, może to nie dotyczy wszystkich województw, ale wątpię.

Ciekawy

Tak, to pewne :( dostaliśmy nowy regulamin. Zastanawia mnie, czy można osiągnąć plany zawsze w 100%. Inaczej najniższa. Średnia perspektywa.

BBold
@Ciekawy

Spokojnie, w styczniu dostaniecie +30% podwyzki do obrotu i będzie po premii! Na pocieszenie najniższa od 2017 wzrasta do 2000 brutto! Pozdrawiam i zachęcam do szukania pracy zanim wszyscy z XL wysypią się na rynek w poszukiwaniu nowej roboty! :)

Karol
@Ciekawy

To się ciesz kolego że nie będzie to np.110 % . :-)

Ciekawy

Witam, czytałem wasze komentarze i chciałem się przyłączyć. Słyszał ktoś o nowych zasadach premiowania od grudnia? to jakaś masakra! Premiowanie uzależnione od 100% planu. To jest osiągalne?

BBold
@Ciekawy

To jakieś potwierdzone informacje? Słyszałem, że mają w planach jakąś podwyżkę planów ale aż takiej głupoty sie nie spodziewałem :)

@Ciekawy

Kolego ,to jest abstrakcja, nic się nie chwalą bo kolejnych dwudziestu PH się zwolni. Nie ma opcji zrobienia tak wysokiego planu w 100 -u procentach . Te czasy już dawno minęły. Zasady jak w obozie pracy.

Sabrina

Proszę nie wierzyć że to dyrektorzy zwalniają przedstawicieli, ta decyzje podejmuje kierownik tylko zeby być "fer" do przedstawiciela mówia, że to góra podejmuje taką decyzję. Taka prawda na temat kierowników. To mówię ja Sabrina.

Kubik
@Sabrina

No właśnie kierownicy nigdy nic nie wiedzą haha. "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka" Na nich też przyjdzie pora :)

Zeus
@Kubik

Podobno już kierownikom śląskich grup już się pali pod nogami bo już nie mają kogo zwalniać ze "starych" pracowników i trzeba będzie się tłumaczyć górze dlaczego planów nadal nie robią.

maggienka

Tak, potwierdzam wszystkie negatywy dotyczące tej firmy. Wyzyskują tam pracowników ile się da. Lizusy i kable jakoś mają tam dobrze. Pracowałam tam kilka lat i wiele widziałam. W życiu nie spotkałam się z takim wyzyskiem i taką bezczelnością w stosunku do pracowników. Kierownicy czy dyrektorzy to istne Chamy, a już nie wspomnę że ich wiedza i kompetencje to tylko lizostwo. Szanujesz siebie, swoją rodzinę i czas dla niej ??????? - to nie pracuj w XL-Tape. Tam dorobisz się garba lub popadniesz w depresję a nie zarobisz przyzwoicie pieniędzy. Już w Biedronce lepiej płacą i czasu więcej :)

MAX

Witam już trochę pracuje w tej firmie i zlego słowa nie mogę powiedzieć,jak ktoś sobie radzi nie narzeka nie powinni tylko wyrozniac co kwartal najlepszych handlowcow.Uwazam ze jak w innych wielkich firmach powinno być podsumowanie roczne i wtedy się wybiera bo widać kto jak pracowal caly rok!

@MAX

Jak widać co raz więcej analfabetów przyjmują. Człowieku, z szacunku dla ludzi, którzy przelewali krew za ten kraj, postarałbyś się chociaż trochę pisać poprawnie. Niemniej brawo dla BDT, w końcu nie spamujecie tymi wiadomościami pisanymi na jedno kopyto.

@MAX

Nie rozumiem Twojej logiki. Co w tym lepszego, że będą dawać nagrody raz na rok. Czyli zaoszczędzą bo rozdadzą ich mniej. Jest żałosne, że nagrodę dostaje 3 ze 100 handlowców, nagrody są niskiej wartości a 2 z 3 "najlepszych" przedstawicieli, którzy dostali nagrody w tym roku odeszło już z firmy. Najbardziej mnie rozbawiło stwierdzenie "jak w innych wielkich firmach", uśmiałem się bardzo... chociaż może dla Ciebie to wielka firma bo nigdy nie pracowałeś w dużych firmach. Znam wielu przedstawicieli, którzy sobie radzą i każdy z nich szuka innej pracy. Coś mi się wydaje, że jesteś podstawiony.

Jon
@Marcin

Trzeba dodać że najpierw dadzą nagrodę a następnie podniosą plany i obecna wyplate

Jon
@Jon

Oczywiście obetna wyplate

@MAX

Nie wiem jak możesz pisać takie bzdury, po tonie widzę, że nie pracujesz więcej niż pół roku, a podpisałeś nowy system wynagrodzeń???? zobaczysz jak będzie od stycznia .Radzę szukać pracy ,bo nowy system urwie wszystko zostanie tylko podstawa, powodzenie za 1500 zł.

daria

Słuchajcie ja mam mieć rozmowę na stanowisku "Recepcjonitka", wiem że to zupełnie co innego niż pH ale może ktoś napisze jak jest z tym stanowiskiem ? Bo po tych komentarzach - "troche" się obawiam.

Oliwia
@daria

W Kielcach? Też widziałam to ogłoszenie i waham się czy w ogóle tam aplikować...

@Oliwia

Za mojej kadencji była tam spora rotacja, do tego musisz pilnować, żeby PH nie łazili po biurze bo im nie wolno choć są pracownikami firmy.

Zasmucony losem pracowników xl-a

Cisza przed burzą? zero wpisów od paru dni, co się dzieje?

@Zasmucony losem pracowników xl-a

A co więcej można pisać o tej firmie? Myślę, że wszystko na temat zostało powiedziane i tylko człowiek o marnym poczuciu własnej wartości może tam pracować.

PH szukający pracy
@zzzz

Coś chyba zmierza w lepszym kierunku,mniej zwolnień,jakieś podwyżki się (chyba) szykują,a i dyro z prezesam jacyś spokojniejsi,a może faktycznie cisza przed burzą????

K84

Dzięki ludziska za wasze opinie, bo właśnie na darmo przyjechałbym 400km. Pozdrowienia dla was!

Zostaw merytoryczną opinię o XL Tape-International Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XL Tape-International Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XL Tape-International Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w XL Tape-International Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XL Tape-International Sp. z o.o.