Opinie o Elsta Sp. z o.o. w Wieliczka

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Elsta Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Elsta Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elsta Sp. z o.o. w Wieliczka

Czy pracodawca Elsta Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Insider

Elsta istnieje juz tylko teoretycznie.

BB
@Insider

Chyba w Twoich snach.

@BB

Odpowiedz typowego elektryka "dej wiecej" z budowy.

Nikita

Motywuje ucinaniem godzin, pracujesz 10 masz płacone za 9.5 ,dziwne że jeszcze nikt tego nie zgłosił bo (usunięte przez administratora) jest karalny.

Jacek

Nowy pomysł w firmie ,teraz wymyślili by odliczać Ludziom kasę za święta i dni ustawowo wolne od pracy.

Mirosław
@Jacek

Jaka była reakcja pracowników na te zmiany? Czy ktoś z Was zaprotestował? Jeśli tak, to jaka była odpowiedź firmy? Jestem tego ciekaw, napisz proszę coś więcej.

antyzmierzły
@Jacek

Mają chyba na myśli że nie będą płacić nadgodzin,chyba o to chodzi.

@Jacek

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wynagrodzenia za dni wolne od pracy nigdy nie powinno byc zatwierdzone przez kierownictwo

Jak jest z pakietem medycznym w Elsta Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Jotbe

Tak, można. W kilku opcjach.

Rychu

Czy to prawda że teraz firma elsta okrada ludzi na budowie

Tolek

Niestety, ale tak jak wspomniał @Leonidas, Elsta zeszła z budów jakie miała, zeby zająć się innymi sprawami

W22
@Rychu

Pracowałem tam i niemam co narzekać,niewiem kto takie głupoty opowiada ze okradają ludzi. Firma jezeli chodzi o pieniądze zawsze wypłacała nigdy niezalegała,firma dodatkowo pracownikom fundowała obiady na budowach czy to w kraju czy zagranicą...Atmosfera ok..Ludzie zawsze narzekali i będą narzekać...tak to już jest..

Arni
@Rychu

Chłopie jak ci nie wstyd się tak kompromitować nawet anonimowo. Sam siebie okradasz z resztek godności...

elektromonter

Przebieg spoko, tylko brak wprowadzenia w prace, zapoznanie się ze stanowiskiem ludźmi trochę to kuleje od razu na głęboką wodę

Standardowe

Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Sławek

Czy jest ogłoszona upadłość elsty

Wandas
@Sławek

Na stronie są aktualne informacje.

collie

w takiej formie jak za szefa Jacka już nigdy nie będzie zostanie tylko puste logo bez treści

@collie

Jeszcze poznacie prawdziwe oblicze "Starego". Zapytajcie tych,którzy odchodzą,jak wyglądają jego rozmowy " na pożegnanie".

g
@Adam

@Adam Możesz napisać skoro wiesz?

dostawca

Firma Elsta nie zapłaciła dostawcom milionów złotych za usługi i towary dostarczone na budowy. Szybko za to uciekła w "restrukturyzację" …….

Lit

BaLon to Ty cwaniakujesz. Nie obrażaj innych. Elsta jest najuczciwszą firmą z jaką miałem do czynienia od początku kariery zawodowej, a pracuję dobrze ponad 20 lat. Firmie się podwinęła noga, tak bywa, ale oskarżanie ludzi o cwaniakowanie z tego powodu to zwykła podłość.

KugSka

Szkoda, że tak wyszło porządna firma, żal.

Tost

(usunięte przez administratora) A ludzie zapamiętają, że zabrakło im jaj, żeby osobiście zwalniać ludzi, tylko wynajęli jakiegoś cwaniaczka z krakowa. Idzie koniec miesiąca, czyli znów poleci blisko 30 os, ale nie 30 żeby nie było podejrzenia, że to zwolnienia grupowe. (usunięte przez administratora)

collie

a teraz czekajcie i obserwujcie co się będzie działo w firmie , co będzie z ludźmi których sprzedali

collie

Leo zapomnij nikt już nie wróci ,nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki tym bardziej że ta rzeka upodliła nas , i nie pisz takich rzeczy o przyczynach wszyscy je dobrze znamy

Leo

Młody zbyt łatwo osądzony. Miał inne pomysły na firmę niż senior kilka lat wcześniej, ale później gdy zmiany następowały senior o nich wiedział. Tak naprawdę na problemy firmy złożyło się kilka spraw: problemy na rynku brytyjskim, związane również z zamieszaniem w sprawie brexitu, problemy głównego dużego kontrahenta jakim jest firma CNIM, gwałtowny wzrost cen materiałów w stosunku do cen z etapów ofertowania i podpisywania kontraktów, generalne problemy branży w Polsce i na świecie, przeinwestowanie w lepszych czasach. Faktem jednak jest że spece od statystyki twierdzą że w Polsce 80% nie przeżywa sukcesji i upada lub zostaje zlikwidowana z różnych powodów. Tutaj można powiedzieć, że na pewno młody miał plany rozwoju firmy (a nie tak jak inni sukcesorzy w innych firmach chcą zgarnąć forsę tatusia i pozbyć się firmy rodzinnej za dobre pieniądze aby móc dobrze żyć bez pracy). Młody się starał, być może problemem było to, że zbyt bardzo. No ale rynek firmie też nie pomógł. W Polsce jak ci się podwinie noga na chwileczkę to już po tobie.

Pomoc
@Leo

Coś w tym jest. Ważne aby powoli wracali na rynek. Zbyt rozdmuchany personel, również zjadł pieniądze. Zaczęto tworzyć sztuczne stanowiska, dyrektorów w pewnym momencie było więcej niż inżynierów ( oczywiście żart) ale było blisko, :). Gdy zaczęło robić się źle ucierpieli wszyscy, ale w czasach dobrych które trwały długie lata również korzystali wszyscy... Jak to mówią 7 lat tłustych 7 lat chudych i miejmy nadzieję że wrócą znów te tłuste.

Ing
@Pomoc

Z tą ilością dyrektorów i kierowników to tak nie do końca żart - kilkudziesięciu ich chyba było na całą firmę. Inżynierów podobna ilość.

Pomoc

Elsta za czasów Panowania Prezesa seniora, była Firma świetną. Terminową, zrównoważoną w rozwoju. Niestety rządy się zmieniają raz na lepsze raz na gorsze... W tym przypadku jak widać... 3mam kciuki za Firmę aby wróciła na należyte miejsce. Mam nadzieję, że przewrócili się po to aby wstać.

Firma ma problemy finansowe...Cud jeśli przetrwają to półrocze. Radzę szukać pracy gdzie indziej.

Zmierzły
@Adam

Będzie dobrze.Nie można patrzeć co firma zrobi dla Ciebie.Teraz pomyślmy co możemy zrobić dla firmy

elektryk spod biedronki
@Adam

ja już znalazłem,zbieram puszki pod biedronką,czasami mi się uda pod żabką ale to nie mój rewir

Elektryk
@elektryk spod biedronki

Zostawcie też dla mnie

Mirek

Kolego ws,Ustki się zgadza tylko jeden Problem jak się coś pisze to nie należy się ukrywać M Gol.

Instalator

Na zamieszczone ogłoszenie o prace Elektromonter - I Zmiana; wysłałem CV. Zostałem zaproszony do siedziby firmy na rozmowę. Na spotkaniu z kierownikiem rozmowa na ogólnie tematy, brak pytań z elektroniki, elektryki automatyki – myślałem ze będzie weryfikacja wiedzy np. symboli elektrycznych, rodzajów bezpieczników itp. Rozmowa przebiegała tak jakby nikt nie przeczytał mojego CV. Co pan robił? - zaciąłem opowiadać o moim doświadczeniu – i od razu zmieniony temat. Na ogólny. Specjalnie zmieniony abym nie zaprezentował mojego bogatego doświadczenia jako instalator, elektryk, automatyk. Stwierdzono ze mam małe doświadczenie i mogą mi maksymalnie zaproponować 2500zł netto. Mimo ze w ogłoszeniu jest: wynagrodzenie od 2500zł wzwyż w zależności od doświadczenia. A mam duże doświadczenie i mogłem chcieć 3200zł netto lub więcej. Nieważnie jakie masz doświadczenie – oni mają założone że tylko 2500zł i tyle i dorabiają do tego ideologie. Nie pytają ile pan chce, tylko zakładają od razu te 2500zł. Z ogłoszenia wynikało ze praca po 10h od poniedziałku do piątku i soboty jest nie kiedy – od czasu do czasu. Z rozmowy wyszło że praca po 10h nonstop nie od czasu do czasu, pewnie z sobotami też tak jest, Mimo ze mówią ze od czasu do czasu. Oczywiście nadgodziny są dodatkowo płatne 50% lub 100%. Oprowadzono mnie po produkcji - pokazano co firma produkuje. Chciałem większe pieniądze, to poinformowano mnie ze dostanę informację zwrotną (pozytywną lub negatywną) do tygodnia czasu. Musiałem sam skontaktować się z firmą, która stwierdziła że zdążyła skompletować załogę i nie nawiąże zemną współpracy. A ogłoszenie nadal jest dostępne w necie. PO PROSTU FIRMA SZUKA LUDZI DO PRACY ZA NAJNIŻSZE PIENIĄDZE I ROBIENIA ILE SIĘ DA NADGODZIN (miałem wrażenie ze chętnie by nie płacili za te nadgodziny). W innych firmach opowiada się o doświadczeniu, sprawdza się wiedzę i negocjuje wynagrodzenie na podstawie zaprezentowanego doświadczenia a tu niema takiego czegoś. Firma wydawała mi się fajna; czysto schludnie nowe pomieszczenia, hale produkcyjne, dobrze doświetlone wentylowane. Ludzie tam przebywający wydawali się normalni. TYLKO TA POLITYKA FIRMY JEST NASTAWIONA NA WYZYSK (wydaje mi się że kierownik nie jest taki – ale wykonuj co każe góra). Chciałem pracować w firmie za lepsze pieniądze i lepszych warunkach.

Grzegorz
@Instalator

A pytałeś może osoby prowadzące spotkanie rekrutacyjne, czy stawka wynagrodzenia mogłaby wzrosnąć wraz z rosnącym stażem pracy? Ciekawi mnie ile czasu należy przepracować w firmie Elsta, aby otrzymać podwyżkę? Mam nadzieję, że uzyskałeś informację na ten temat.

Worker
@Grzegorz

Podwyżkę? Nawet o inflację nie podwyższą Ci wynagrodzenia.

Grzegorz
@Worker

Mam przez to rozumieć, że nie ma na to szans? W takim razie może mógłbyś napisać, czy często zdarzają się sytuacje, że pracownik musi zostać po godzinach, aby dokończyć swoje obowiązki? Załóżmy, że jest sytuacja, w której pracownik nie może zostać dłużej, ponieważ ma umówioną np. wizytę u lekarza. To co wtedy?

@Grzegorz

Proszę czytać ze zrozumieniem :) W firmie pracuje się po 10h a nie po 8h i jest to obowiązkowe. Zostajesz 10h a potem idziesz do domu. I co będziesz w tym czasie robił to twoja sprawa. Od spraw prywatnych są urlopy.

Mario

Taka jest prawda i to potwierdzam

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w Elsta Sp. z o.o. o opisanie nowej sytuacji panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Totalny brak szkoleń. Pracowałem już w kilku firmach, ale tutaj jest z tym najgorzej.

Maria
@Gość

Szkolenia to bez dwóch zadań jeden z najważniejszych aspektów w chyba każdej pracy. To one umożliwiają bowiem nieustanny rozwój pracowników, przez co są wykonują jeszcze lepiej swoje obowiązki, są efektywniejsi. A jak to jest z nowo przyjętymi osobami w Elsta? Czy nawet oni nie mogą liczyć na jakieś szkolenia wdrażające?

Sylwia

W ostatnim czasie trochę zapomnieliście o firmie Elsta. Dobrym pretekstem do przypomnienia o niej będzie chęć poinformowania Was o trwającej w niej rekrutacji. Elsta daje możliwość pracy w spółce o polskim kapitale działającej na międzynarodowych rynkach. Dzięki połączeniu doświadczonej kadry otwartej na młode talenty firma oferuje przejrzystą ścieżkę rozwoju kariery opartą na partnerstwie i jasnych celach do zrealizowana. Podaję Wam stronę, na której znajdziecie aktualne oferty pracy: https://www.elsta.pl/kariera/ Jeśli znajdziecie coś dla siebie - dajcie znać! Czekam na Wasze opinie.

@Sylwia

Sylwia, w tej firmie nie ma czegoś takiego jak przejrzysta ścieżka kariery to co piszesz jest bzdurą. Pozdrawiam Pracownik

J

Witam serdecznie, Nigdy nie udzielam się na forach dot. pracodawców, lecz dla firmy Elsta należy się wyjątek - ot tak dla świadomości "przyszłych pokoleń" pracowników. Ile może zarobić na starcie (przez około 1-1,5 roku) magister inżynier? Około 2 tys. złotych na rękę. Jak szefostwo odnosi się do komentarza pracownika na temat wynagrodzenia, który chciałby zarobić np. 2,5 tys. zł? Nic prostszego! Proszę przekalkulować sobie ile nadgodzin należy przepracować aby zarobić kilkaset złotych więcej, a jeśli wynajem i opłaty mieszkania w Krakowie są tak problematyczne, proszę rozważyć wynajem w Wieliczce - tu jest taniej. Ścieżka rozwoju? Tak, istnieją 'schodki kariery'. Najpierw trzeba się 'wykazać' i pracować za 2 tysiące z hakiem, ale gdy pracownik wykazuje się lojalnością to nawet po 2 latach pracy osiąga stawkę oscylującą w granicach aż 3 tys. zł na rękę! Za skończone, kilkuletnie projekty przewidziane są premie - tak, dla 'góry'. Szeregowy projektant nie dostaje nic. No chyba, że w drodze wyjątku, kilkadziesiąt złotych (tak, to nie ponury żart, a realna sytuacja). Firma szczyci się brakiem korporacyjności w swoich strukturach - niestety nie jest to prawda. Coraz więcej jest formalności czy niewiele wnoszących do pracy meetingów. Takie oryginalne wydanie korporacji: są meetingi, są deadliny i nadgodziny, no ale stawka nasza, wielicka. Plusy: - różnorodność pracy - intensywna nauka zawodu - lokalizacja dla osób mieszkających w okolicach Wieliczki oraz w południowo-wschodnim Krakowie - atmosfera (pojawia się pytanie czy to plus dla firmy - w końcu atmosferę tworzą ludzie) Minusy: - przedmiotowe traktowanie pracowników - kolesiostwo i kumoterstwo na najwyższym poziomie - wynagrodzenie - brak obiecanych premii za ukończone projekty - nadgodziny przed terminami- 15/16 godzin pracy. - pogardliwe podejście do studentów/absolwentów (zasada - nic nie umiesz, więc ciesz się, że w ogóle zostałeś zatrudniona/y) Elsta - dla kogo? Jeśli drogi forumowiczu, zadowala Cię praca za 2,5 tys. złotych jako 'szeregowy robaczek' przez długie lata - firma Elsta Wieliczka będzie idealnym miejscem pracy. Jeśli posiadasz natomiast odrobinę ambicji, aby po wymagających studiach zarabiać po prostu godnie, warto poszukać chwilę dłużej i nie zasilać szeregów Elsty. Dołączając do firmy na wspomnianych warunkach, dajesz szefostwu kolejny powód, że model pracy za 2 tys. złotych jest świetny i wręcz skrojony na polskiego inżyniera. W razie pytań i wątpliwości, proszę zostawić stosowny komentarz. Pozdrawiam, J

bee
@J

Dobrze, że ktoś chce rozmawiać o zarobkach. Ale np. w mojej firmie (duża międzynarodowa firma projektowa) początkujący inżynier projektant też nie zarabia o wiele więcej niż 2500 zł na rękę. Problemem w Elsta jest prawdopodobnie stagnacja wynagrodzeń, bo tak jest taniej i wygodniej. U nas po roku (zwykle próbnym) takie wynagrodzenie idzie w górę, gdy pracownik sprawdzi się na stanowisku i chcemy przedłużyć z nim umowę.

rebee
@bee

Co znaczy "idzie w górę"? 500 zł? Jeśli się sprawdzi i chcecie przedłużyć umowę czy też może gdy chce odejść po tym roku wyrobnictwa na 2500 na rękę. Rozumiem, że człowiek po studiach nie ma doświadczenia i tym motywujecie w sumie bardzo niską płacę ale to jest swego rodzaju inwestycja - za jego pracę bierzecie pieniądze od klientów, na których rzecz robicie projekty (i to często całkiem przyzwoite pieniądze). Jeśli są to projekty wymagające wiedzy technicznej to pracownik dyskontu tu nie pomoże a konkurowanie poziomem zarobków ca. 2500 na rękę raczej specjalisty nie przyciągnie. Ta duża międzynarodowa to coś w klimatach C2H5OH a teraz z "kawowych"?

Zostaw merytoryczną opinię o Elsta Sp. z o.o. - Wieliczka

• Jak się pracuje w Elsta Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elsta Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elsta Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 8 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Elsta Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Elsta Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Elsta Sp. z o.o.