Opinie o Elsta Sp. z o.o. w Wieliczka

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Elsta Sp. z o.o., oraz Klientów firmy. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Elsta Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elsta Sp. z o.o. w Wieliczka

Rychu

Czy to prawda że teraz firma elsta okrada ludzi na budowie

Jacek

Nowy pomysł w firmie ,teraz wymyślili by odliczać Ludziom kasę za święta i dni ustawowo wolne od pracy.

Czy pracodawca Elsta Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Pytanie Nowy wpis

Ile jest zmian w Elsta Sp. z o.o.?

Kotulski Ltd Nowy wpis
@Pytanie

Czy pracodawca Elsta Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Insider
@Pytanie

Elsta istnieje juz tylko teoretycznie.

BB
@Insider

Chyba w Twoich snach.

Insider Nowy wpis
@BB

Odpowiedz typowego elektryka "dej wiecej" z budowy.

Nikita Nowy wpis
Klient
@Pytanie

Motywuje ucinaniem godzin, pracujesz 10 masz płacone za 9.5 ,dziwne że jeszcze nikt tego nie zgłosił bo (usunięte przez administratora) jest karalny.

Jacek

Mirosław
@Jacek

Jaka była reakcja pracowników na te zmiany? Czy ktoś z Was zaprotestował? Jeśli tak, to jaka była odpowiedź firmy? Jestem tego ciekaw, napisz proszę coś więcej.

antyzmierzły
@Jacek

Mają chyba na myśli że nie będą płacić nadgodzin,chyba o to chodzi.

Insider
@Jacek

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wynagrodzenia za dni wolne od pracy nigdy nie powinno byc zatwierdzone przez kierownictwo

Jak jest z pakietem medycznym w Elsta Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Jotbe
@Pytanie

Tak, można. W kilku opcjach.

biurowe
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Zaproszenie na rozmowę przez panią z HR, później spotkanie z przełożonym, następnie brak informacji zwrotnej która miała być do 2tyg. niezależnie od decyzji :) Rozmowa całkiem przyjemna i luźna.

Pytania

Zestaw standardowych i oklepanych pytań typu czemu zmiana, czemu elsta, czemu takie studia itp. , itd., kilka pytań po angielsku, przebieg kariery.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Rychu

Czy to prawda że teraz firma elsta okrada ludzi na budowie

Tolek

Niestety, ale tak jak wspomniał @Leonidas, Elsta zeszła z budów jakie miała, zeby zająć się innymi sprawami

W22
@Rychu

Pracowałem tam i niemam co narzekać,niewiem kto takie głupoty opowiada ze okradają ludzi. Firma jezeli chodzi o pieniądze zawsze wypłacała nigdy niezalegała,firma dodatkowo pracownikom fundowała obiady na budowach czy to w kraju czy zagranicą...Atmosfera ok..Ludzie zawsze narzekali i będą narzekać...tak to już jest..

Arni
@Rychu

Chłopie jak ci nie wstyd się tak kompromitować nawet anonimowo. Sam siebie okradasz z resztek godności...

Sławek

Czy jest ogłoszona upadłość elsty

Wandas
@Sławek

Na stronie są aktualne informacje.

collie

w takiej formie jak za szefa Jacka już nigdy nie będzie zostanie tylko puste logo bez treści

Adam
@collie

Jeszcze poznacie prawdziwe oblicze "Starego". Zapytajcie tych,którzy odchodzą,jak wyglądają jego rozmowy " na pożegnanie".

g
@Adam

@Adam Możesz napisać skoro wiesz?

dostawca

Firma Elsta nie zapłaciła dostawcom milionów złotych za usługi i towary dostarczone na budowy. Szybko za to uciekła w "restrukturyzację" …….

Lit

BaLon to Ty cwaniakujesz. Nie obrażaj innych. Elsta jest najuczciwszą firmą z jaką miałem do czynienia od początku kariery zawodowej, a pracuję dobrze ponad 20 lat. Firmie się podwinęła noga, tak bywa, ale oskarżanie ludzi o cwaniakowanie z tego powodu to zwykła podłość.

KugSka

Szkoda, że tak wyszło porządna firma, żal.

Tost

(usunięte przez administratora) A ludzie zapamiętają, że zabrakło im jaj, żeby osobiście zwalniać ludzi, tylko wynajęli jakiegoś cwaniaczka z krakowa. Idzie koniec miesiąca, czyli znów poleci blisko 30 os, ale nie 30 żeby nie było podejrzenia, że to zwolnienia grupowe. (usunięte przez administratora)

collie

a teraz czekajcie i obserwujcie co się będzie działo w firmie , co będzie z ludźmi których sprzedali

collie

Leo zapomnij nikt już nie wróci ,nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki tym bardziej że ta rzeka upodliła nas , i nie pisz takich rzeczy o przyczynach wszyscy je dobrze znamy

Leo

Młody zbyt łatwo osądzony. Miał inne pomysły na firmę niż senior kilka lat wcześniej, ale później gdy zmiany następowały senior o nich wiedział. Tak naprawdę na problemy firmy złożyło się kilka spraw: problemy na rynku brytyjskim, związane również z zamieszaniem w sprawie brexitu, problemy głównego dużego kontrahenta jakim jest firma CNIM, gwałtowny wzrost cen materiałów w stosunku do cen z etapów ofertowania i podpisywania kontraktów, generalne problemy branży w Polsce i na świecie, przeinwestowanie w lepszych czasach. Faktem jednak jest że spece od statystyki twierdzą że w Polsce 80% nie przeżywa sukcesji i upada lub zostaje zlikwidowana z różnych powodów. Tutaj można powiedzieć, że na pewno młody miał plany rozwoju firmy (a nie tak jak inni sukcesorzy w innych firmach chcą zgarnąć forsę tatusia i pozbyć się firmy rodzinnej za dobre pieniądze aby móc dobrze żyć bez pracy). Młody się starał, być może problemem było to, że zbyt bardzo. No ale rynek firmie też nie pomógł. W Polsce jak ci się podwinie noga na chwileczkę to już po tobie.

Pomoc
@Leo

Coś w tym jest. Ważne aby powoli wracali na rynek. Zbyt rozdmuchany personel, również zjadł pieniądze. Zaczęto tworzyć sztuczne stanowiska, dyrektorów w pewnym momencie było więcej niż inżynierów ( oczywiście żart) ale było blisko, :). Gdy zaczęło robić się źle ucierpieli wszyscy, ale w czasach dobrych które trwały długie lata również korzystali wszyscy... Jak to mówią 7 lat tłustych 7 lat chudych i miejmy nadzieję że wrócą znów te tłuste.

Ing
@Pomoc

Z tą ilością dyrektorów i kierowników to tak nie do końca żart - kilkudziesięciu ich chyba było na całą firmę. Inżynierów podobna ilość.

Pomoc

Elsta za czasów Panowania Prezesa seniora, była Firma świetną. Terminową, zrównoważoną w rozwoju. Niestety rządy się zmieniają raz na lepsze raz na gorsze... W tym przypadku jak widać... 3mam kciuki za Firmę aby wróciła na należyte miejsce. Mam nadzieję, że przewrócili się po to aby wstać.

Adam

Firma ma problemy finansowe...Cud jeśli przetrwają to półrocze. Radzę szukać pracy gdzie indziej.

Zmierzły
@Adam

Będzie dobrze.Nie można patrzeć co firma zrobi dla Ciebie.Teraz pomyślmy co możemy zrobić dla firmy

elektryk spod biedronki
@Adam

ja już znalazłem,zbieram puszki pod biedronką,czasami mi się uda pod żabką ale to nie mój rewir

Elektryk
@elektryk spod biedronki

Zostawcie też dla mnie

Mirek

Kolego ws,Ustki się zgadza tylko jeden Problem jak się coś pisze to nie należy się ukrywać M Gol.

Instalator

Na zamieszczone ogłoszenie o prace Elektromonter - I Zmiana; wysłałem CV. Zostałem zaproszony do siedziby firmy na rozmowę. Na spotkaniu z kierownikiem rozmowa na ogólnie tematy, brak pytań z elektroniki, elektryki automatyki – myślałem ze będzie weryfikacja wiedzy np. symboli elektrycznych, rodzajów bezpieczników itp. Rozmowa przebiegała tak jakby nikt nie przeczytał mojego CV. Co pan robił? - zaciąłem opowiadać o moim doświadczeniu – i od razu zmieniony temat. Na ogólny. Specjalnie zmieniony abym nie zaprezentował mojego bogatego doświadczenia jako instalator, elektryk, automatyk. Stwierdzono ze mam małe doświadczenie i mogą mi maksymalnie zaproponować 2500zł netto. Mimo ze w ogłoszeniu jest: wynagrodzenie od 2500zł wzwyż w zależności od doświadczenia. A mam duże doświadczenie i mogłem chcieć 3200zł netto lub więcej. Nieważnie jakie masz doświadczenie – oni mają założone że tylko 2500zł i tyle i dorabiają do tego ideologie. Nie pytają ile pan chce, tylko zakładają od razu te 2500zł. Z ogłoszenia wynikało ze praca po 10h od poniedziałku do piątku i soboty jest nie kiedy – od czasu do czasu. Z rozmowy wyszło że praca po 10h nonstop nie od czasu do czasu, pewnie z sobotami też tak jest, Mimo ze mówią ze od czasu do czasu. Oczywiście nadgodziny są dodatkowo płatne 50% lub 100%. Oprowadzono mnie po produkcji - pokazano co firma produkuje. Chciałem większe pieniądze, to poinformowano mnie ze dostanę informację zwrotną (pozytywną lub negatywną) do tygodnia czasu. Musiałem sam skontaktować się z firmą, która stwierdziła że zdążyła skompletować załogę i nie nawiąże zemną współpracy. A ogłoszenie nadal jest dostępne w necie. PO PROSTU FIRMA SZUKA LUDZI DO PRACY ZA NAJNIŻSZE PIENIĄDZE I ROBIENIA ILE SIĘ DA NADGODZIN (miałem wrażenie ze chętnie by nie płacili za te nadgodziny). W innych firmach opowiada się o doświadczeniu, sprawdza się wiedzę i negocjuje wynagrodzenie na podstawie zaprezentowanego doświadczenia a tu niema takiego czegoś. Firma wydawała mi się fajna; czysto schludnie nowe pomieszczenia, hale produkcyjne, dobrze doświetlone wentylowane. Ludzie tam przebywający wydawali się normalni. TYLKO TA POLITYKA FIRMY JEST NASTAWIONA NA WYZYSK (wydaje mi się że kierownik nie jest taki – ale wykonuj co każe góra). Chciałem pracować w firmie za lepsze pieniądze i lepszych warunkach.

Grzegorz
@Instalator

A pytałeś może osoby prowadzące spotkanie rekrutacyjne, czy stawka wynagrodzenia mogłaby wzrosnąć wraz z rosnącym stażem pracy? Ciekawi mnie ile czasu należy przepracować w firmie Elsta, aby otrzymać podwyżkę? Mam nadzieję, że uzyskałeś informację na ten temat.

Worker
@Grzegorz

Podwyżkę? Nawet o inflację nie podwyższą Ci wynagrodzenia.

Grzegorz
@Worker

Mam przez to rozumieć, że nie ma na to szans? W takim razie może mógłbyś napisać, czy często zdarzają się sytuacje, że pracownik musi zostać po godzinach, aby dokończyć swoje obowiązki? Załóżmy, że jest sytuacja, w której pracownik nie może zostać dłużej, ponieważ ma umówioną np. wizytę u lekarza. To co wtedy?

@Grzegorz

Proszę czytać ze zrozumieniem :) W firmie pracuje się po 10h a nie po 8h i jest to obowiązkowe. Zostajesz 10h a potem idziesz do domu. I co będziesz w tym czasie robił to twoja sprawa. Od spraw prywatnych są urlopy.

Mario
@Pracownik

Taka jest prawda i to potwierdzam

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w Elsta Sp. z o.o. o opisanie nowej sytuacji panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Gość
@Administrator

Totalny brak szkoleń. Pracowałem już w kilku firmach, ale tutaj jest z tym najgorzej.

Maria
@Gość

Szkolenia to bez dwóch zadań jeden z najważniejszych aspektów w chyba każdej pracy. To one umożliwiają bowiem nieustanny rozwój pracowników, przez co są wykonują jeszcze lepiej swoje obowiązki, są efektywniejsi. A jak to jest z nowo przyjętymi osobami w Elsta? Czy nawet oni nie mogą liczyć na jakieś szkolenia wdrażające?

Sylwia

W ostatnim czasie trochę zapomnieliście o firmie Elsta. Dobrym pretekstem do przypomnienia o niej będzie chęć poinformowania Was o trwającej w niej rekrutacji. Elsta daje możliwość pracy w spółce o polskim kapitale działającej na międzynarodowych rynkach. Dzięki połączeniu doświadczonej kadry otwartej na młode talenty firma oferuje przejrzystą ścieżkę rozwoju kariery opartą na partnerstwie i jasnych celach do zrealizowana. Podaję Wam stronę, na której znajdziecie aktualne oferty pracy: https://www.elsta.pl/kariera/ Jeśli znajdziecie coś dla siebie - dajcie znać! Czekam na Wasze opinie.

Gość
@Sylwia

Sylwia, w tej firmie nie ma czegoś takiego jak przejrzysta ścieżka kariery to co piszesz jest bzdurą. Pozdrawiam Pracownik

Zostaw merytoryczną opinię o Elsta Sp. z o.o. - Wieliczka

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Elsta Sp. z o.o.