Opinie o Globema Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Globema Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Globema Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Globema Sp. z o.o. w Warszawa

Izabela Nowy wpis

Cześć, na stronie widziałam ofertę (usunięte przez administratora) dla Junior Java Developer, jeśli ktoś zaczynał tu jako junior, podzielcie się waszymi początkami, jak wasza kariera rozwinęła się w firmie dalej. Mam pytanie o widełki, na umowie o pracę wynoszą 5 500-7 500 zł. Zastanawiam się, czy mimo juniorskiego stanowiska, jeśli spełniam kryteria, które są mile widziane, mam szansę na dostanie tej górnej granicy już na start?

Potencjalny Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Jeżeli chodzi o Smallworld, z jakimi produktami się tutaj pracuje? Jest to tylko PNI czy są jeszcze inne z jakiś korzystacie?

w internecie znalazłem ofertę pracy na stanowisko key account manager. widzę, że jest to możliwość pracy zdalnej oraz hybrydowej. czy można samemu dokonać wyboru? czy ten tryb jest od czegoś zależny? jeśli chodzi o możliwość umowy o pracę a kontrakcie B2B, to która z tych wersji jest bardziej opłacalna pod kątem finansowym?

Czy firma Globema Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Tak, pracownikom zatrudnionym na Umowę o Pracę udzielamy pożyczek z Zakładowego Funduszu Świadczeń Pracowniczych.

Agata
@Kasia

Czy jest jakaś maksymalna / minimalna wysokość tego rodzaju pożyczki? Harmonogram spłaty można ustalać elastycznie?

Kasia Nowy wpis
@Agata

Wysokość pożyczki zależy od sytuacji pracownika oraz aktualnych środków na funduszu świadczeń pracowniczych. Harmonogram możemy ustalać elastycznie

Aplikowałeś na stanowisko Junior Key Account Manager, sprzedaż zagraniczna oferowane przez firmę Globema Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Czy firma Globema Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Tak, chętnie zatrudniamy kobiety i wszystkich traktujemy równorzędnie. Wynagrodzenie nie zależy od płci, ale od umiejętności i doświadczenia.

Agata

Z tego co widzę w firmie mają nawet luźne podejście do pracownika, skoro można się ubierać tak jak się chce. Tak samo luźno można próbować tutaj negocjować jakieś podwyżki? Ktoś może próbował? Z jakim efektem?

Jaka jest kultura pracy w Globema Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

junior

Totalny luz. W lecie szorty, po biurze ludzie w klapkach chodzą na codzień.

@junior

I jak to oceniasz? Twoim zdaniem to dobrze, że w biurze w Globema nosi się bardziej "na luzie", czy jednak wolałbyś jakieś bardziej ściśle określone zasady, jeśli chodzi o ubiór w pracy? Chętnie się tego dowiem!

Magda
@Joanna

To o tyle nie ma znaczenia, że i tak większość globemowiczów pracuje obecnie z domu.

Junior

Plusy: - świetna atmosfera - elastyczne godziny pracy - możliwość załapania się na projekty rozwojowe Minusy: - niszowe technologie - słabi PM'owie - stawki bardzo przeciętne jak na Warszawę Polecam na początek. Tęsknię za atmosferą, ale podwyżki były zbyt symboliczne, żeby dogonić rynek.

Mieczysław

Pojawiły się nowe oferty pracy, aktualnie w witrynie firmy można znaleźć 11 ogłoszeń, prowadzona jest rekrutacja na m.in. Inżyniera wsparcia technicznego, Projektanta/programistę, Specjalistę ds. sprzedaży i inne pozycje. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.globema.pl/kariera/. Jakie są Wasze obecne doświadczenia związane z pracą w Globema Sp. z o.o.?

Iwo

Firmy nie mają obowiązku a wręcz uprzedzają, że nie uzasadniają decyzji negatywnych podczas rekrutacji.

kandydat
@Iwo

Nie pisałem o obowiązku, a zwykłej uprzejmości. Mogłem dostać również wiadomość że firma nie udziela takich informacji - jakakolwiek wiadomość. Kandydat również nie ma obowiązku rozwiązywać zadania rekrutacyjnego ale to robi. Nie dostałem kompletnie żadnej odpowiedzi! Tak zachowuje się profesjonalna firma ... ?

pracownik Globemy
@kandydat

Dzień dobry, Natrafiłem wczoraj na ten wątek i - w imieniu Globemy - przepraszam za brak udzielenia Panu odpowiedzi. Istotnie firmy nie mają obowiązku uzasadniania decyzji odmownych, ale u nas staramy się zawsze dawać merytoryczny "feedback" kandydatom zaproszonym na rozmowę, szczególnie w procesach rekrutacyjnych których elementem jest zadanie do wykonania. W Pana przypadku doszło ewidentnie do niedopatrzenia. Poprosiłem osobę rekrutującą o niezwłoczne skontaktowanie się z Panem i wyjaśnienie sprawy.

kandydat

Niestety jestem zmuszony wystawić negatywną opinię na temat procesu rekrutacyjnego. Rekrutowałem na stanowisko Data Scientist. Przed spotkaniem dostałem do rozwiązania zadanie którego wyniki zaprezentowałem na spotkaniu. Spotkanie rzeczowe i przeprowadzone z kompetentną osobą. Po tygodniu czasu dostałem wiadomość o negatywnej decyzji na temat zatrudnienia mojej osoby, co przyjąłem. Niestety nie otrzymałem przyczyny dlaczego została podjęta negatywna opinia, a chęć otrzymania takiej informacji wyraziłem za pomocą e-mail. Po prostu nie dostałem żadnej odpowiedzi na tej e-mail. Uważam że poświęcając dwa dni na zrobienie zadania oraz poświęcając czas na spotkanie zasługuję na poznanie przyczyny negatywnej decyzji, a nie unikanie odpowiedzi. Z mojej strony mocno negatywna opinia.

Joanna

@senior developer, dziękuję jeszcze raz za wyrażenie swojej opinii i podzielenie się informacjami na temat pracy i funkcjonowania firmy Globema. Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele dobrego! Czy są na forum osoby, które także pracują w Globema? Podzielcie się swoją opinią na temat tego pracodawcy!

Joanna

@senior developer, dziękuję za Twoją wypowiedź dotyczącą pracy w Globema! Myślę, że zawarłeś w niej wiele istotnych kwestii, więc z pewnością będzie bardzo przydatna dla osób chcących podjąć pracę w tej firmie. Mógłbyś napisać jeszcze, czy ta firma stwarza swoim pracownikom jakieś realne możliwości rozwoju? @Dariusz, widzę, że jesteś zainteresowany pracą w Globema. Zdecydujesz się aplikować?

@Joanna

Joanna, tak. jesli firma sie rozwija technologicznie i rynkowo to i pracownicy maja takie mozliwosci. zreszta najlepszym dowodem na mozliwosci rozwoju sa dwaj nowi członkowie zarzadu - obaj zaczynali jako programisci w firmie lata temu :) pozdrawiam

Dariusz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Interesuje mnie umowa na początek? Jakieś wskazówki o zarobkach?

@Dariusz

Dariusz, cały czas jest otwarta rekrutacja programistów. teraz też o ile wiem firma szuka inżynierów wsparcia technicznego oraz kogoś do sprzedaży i marketingu. chhyba też 4 edycja akademii rusza niedługo (to dla studentów / osób które się chcą nauczyć programowania, a są np. po fizyce, matematyce czy geografii). zarobki zależą od kompetencji. jeśli masz doświadczenie to celuj 10-20% powyżej poprzedniej pensji. raczej bym nie szedł za wysoko bo sporo osób kandyduje i można odpaść przez przestrzał... na stronie globema.pl poeinno być info. a najlepiej napisz na praca@globema.pl, ktoś z kadr lub techniczny odpowie . powodzenia :)

senior developer

dobra atmosfera pracy, sensowni ludzie, na poziomie. technologie specjalistyczne / niszowe, więc to trochę zamyka. globema jest jednostką badawczo-rozwojową więc można się załapać na niekomercyjne projekty. zarobki przeciętne jak na IT w Warszawie, ani luksus ani bieda. od kilku lat poprawiły się integracje, sporo darmowych benefitów, jedzenie i kawa itp. mała rotacja, większość ludzi pracuje tu długo. odkąd ruszyła akademia globemy dla msporo nowych twarzy. na duży plus prawdziwie elastyczne godziny pracy ogólnie - polecam, pracuję już 9 lat :)

asdfasd

mało merytoryczna rekrutacja. Nie wiadomo jako kryteria były wzięte w moim przypadku ale na pewno nie były to wiedza i umiejętności. Wygląda to trochę tak jakby pan guru rekrutujący szukał chemii z kandydatem. Niby nie ma w tym nic złego, ale pokazuje to jedynie że to mała polska firma i wschodnie standardy. Pan rekrutujący lubi młodych... lol

Edek

Czy wie ktoś może jak wygląda praca na stanowisku specjalista ds. telekomunikacji? Jakie zarobki?

olek

z tego, co wiem, jakiś czas temu firma szukała pracowników na dwa ciekawe stanowiska. A dokładniej: inżynier oprogramowania i programista JAVA. Ciekaw jestem @bluman, jak obecnie wyglądają tam zarobki.

ziutek

Na studiach ma sie stosunkowo niewielkie oczekiwania. A jesli po studiach okazuje sie, ze pensja pozwala na zakup 30 metrow na Bialolece, zmienia sie percepcja. To nie jest zla firma! Pozwala zdobyc doswiadczenie - 2-3 lata to dobry czasookres pierwszego powaznego wpisu w CV. Globema jest rozpoznawalna w branzy i jej "ex"-pracownicy sa cenieni. Ale jesli 'zdobycie doswiadczenia' to glowna motywacja mlodych pracownikow, to cos trzeba zmienic. Globema stawia na studentow - proste, sa tani. Nie docenia doswiadczonych pracownikow przychodzacych po pierwsze konkretne podwyzki, bo rynek pelen jest studentow 3-4 roku o niewielkich oczekiwaniach.

ziutek

Rodzinna firma, co oznacza tyle, ze synowie prezesow maja najwieksza szanse na rozwoj i nieuzasadniony merytorycznie awans. Sporo osob trafia tu na studiach i Ci pracownicy albo po 2-3 latach odchodza, kiedy okazuje sie, ze rynek ma do zaoferowania duzo ciekawsze stawki i ciekawsze wyzwania, albo zostaja na wiele wiele lat - wtedy motywatorem zazwyczaj jest "wygodnictwo", lub lek przed nieznanym. Jesli zaczynasz swoja kariere i jestes dobry - sprobuj w Globemie, po 2-3 latach bedziesz wiedziec w jakich warunkach nie chcesz pracowac. Jesli jestes doswiadczonym pracownikiem - szukaj szczescia gdzie indziej, chyba ze masz noz na gardle i szukasz pracodawcy na krotki czas.

Zostaw merytoryczną opinię o Globema Sp. z o.o. - Warszawa

Globema Sp. z o.o.