Opinie o Olympus Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Olympus Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Olympus Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Olympus Polska Sp. z o.o. w Warszawa

KP Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Firma posiada renomę, lecz niestety ludzie pracujący tam bardzo ją psują… pani rekruter na początku bardzo profesjonalnie podchodziła do kandydata, po czym kontakt się urwał, a dlaczego? Ponieważ trzy miesiące to dla nich za dużo na okres wypowiedzenia, więc po co informować o tym drugą stronę… za to na wiadomość z informacją, iż „bardzo zależy jej na zatrudnieniu i się postara aby wszystko poszło pomyślnie” czas się znalazł… niestety bezskutecznie. Po 2tygodniach oczekiwania na kontakt łaskawie oddzwoniła będąc w szoku: „przeciez niz pani nie obiecaliśmy”. Podczas tej rekrutacji została wystawiona na próbę moja naiwność i nauczyłam się, by nie wierzyć w wypowiedziane oraz napisane smsem słowa. Jeżeli firma Olympus Polska bez szacunku traktuje kandydata podczas rekrutacji to nie jestem w stanie uwierzyć w to, że codzienna praca w tej firmie jest przyjemnoscią, o której bardzo dużo opowiadają. Bardzo nie polecam.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Olympus Polska Sp. z o.o.?

Rezygnuję Nowy wpis

Dlaczego pytacie kandydatów o wiek? Takie macie standardy?

Czy pracodawca Olympus Polska Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

logo firmy Dietetyk
Zamość
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Technik Farmacji
HSS Work Sp. z o.o.

Jakie warunki pracy są w Olympus Polska Sp. z o.o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Staż?

Odpwiedź

Warunki zatrudnienia w Olympus moim zdaniem są dobre. Jest szatnia w budynku oraz kuchnia dla pracowników. O jaki dojazd Ci chodzi? Każdy pracownik dojeżdża sam do pracy.

Jak w Olympus Polska Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Odpowiedž

Jeżeli chodzi o ewentualny awans to może na stanowisku handlowca, ale pracownik biurowy ma marne szanse, tym bardziej że większość stanowisk zajmują obecnie stażyści.

Anonimowa

Niestety lata świetności pracy w Olympus Polska - minęły. To co opisuję to odczucia jakich doświadczyłam pracując w biurze. Jeszcze 5-6 lat temu było bardzo w porządku. Było dużo przychylnych kolegów i koleżanek - ludzie jakoś się dopełniali. (oczywiście jak wszędzie - czarne owce się zdarzają). To się zmieniło przez złe zarządzanie. 1. Managerowie (w większości) nie są liderami obdarzonymi szacunkiem pracowników. Jakby, nie mieli do tego ambicji, albo znaleźli się tam z przypadku. Nie motywują, nie podnoszą ambicji. A wręcz często gaszą je w zarodku. Tacy managerowie "starej daty". Pracownik jest od pracy. A manager od zaglądania przez ramię i trzymania za gębę. 2. Ludzie, którzy ciężko pracują, wychodzą poza schematy szukając rozwiązań i próbując pomagać - nie są doceniani. Na corocznych spotkaniach w czasie rozdawania nagród często widziałam grymasy na twarzach kolegów i koleżanek - gdy okazywało się kto został doceniony, a kto nie. Przykładowo: ktoś potrafił otrzymać wyróżnienie i nagrodę za - po prostu - wykonywanie swoich podstawowych obowiązków. Zaś ludzie, którzy poświęcali dodatkowy czas, oferowali pomoc i rozwiązania (po prostu pracowali na ponad 100%) nie byli w ogóle wspominani. 3. W pewnym momencie nastąpiła era promowania ludzi nielubianych (jeżeli tak to można nazwać). Awanse dostawały osoby, Uchylające się przed pomaganiem i miłą współpracą. Przeprowadziłam kilka takich rozmów ze współpracownikami, gdzie zastanawialiśmy się gdzie jest na to klucz. 4. Ten punkt nawiązuje niejako do poprzedniego. Osoby mające swoje zdanie, potrafiące wejść w rzeczową dyskusję popartą argumentami, Nie byli lubiani przez management. (A tak przynajmniej dawali to odczuć) Wyglądało to tak, że dla nich chyba lepszym pracownikiem był taki który się podlizuje i grzecznie podąża za rozkazami, aniżeli ten co pracuje ciężko i wydajnie, ale potrafi zająć własne stanowisko w danej sprawie. 5. Finanse - poza wyżej wymienionymi przypadkami awansu - uzyskanie podwyżki graniczy z cudem. Jest co prawda premia roczna - ale sposób wyliczania i uzależnienie od zmiennych musiał wymyślić ktoś po wielu nieprzespanych nocach. Na jednym spotkaniu rocznym zostało zadane pytanie o podwyżki (względem inflacji, dobrej pracy czy po prostu utrzymaniu pracownika). Główna kadrowa odpowiedziała, że podwyżka łączy się z awansem. No tak. Z tymże w Olympusie bardzo często, gdy kogoś zabrakło (np. odszedł) obowiązki rozkładali po innych pracownikach. Żadnych podwyżek. Dodatkowo nadają (również z centrali) ROLE. Dana osoba dostaje dodatkowe obowiązki (w związku z projektem, czy nowymi procesami) i nie jest to brane jako awans. Słyszałam plotkę (może to "urban legend"), że ktoś przy przyznawaniu takich ról usłyszał od wysoko postawionego pracownika, że "Jest to bardzo ważna rola. Myślcie o tym jako o awansie. Co prawda bez podwyżki - ale jak o awansie". 6. Olympus "pozbył" się wielu, bardzo dobrze pracujących ludzi. Było też kilka takich osób, którym "pozwolił" odejść. Nie potrafią zatrzymać u siebie dobego pracownika z szeroką wiedzą know-how o pracy w tym przybytku. 7. Po tych odejściach/zwolnieniach Olympus zaczął zatrudniać stażystów na dużą skalę. To z kolei "rozwalało" pracę. NIe uderzam tu w stażystów personalnie - po prostu widziałam jak takie osoby się co jakiś czas wymieniały - i przez to co chwilę trzeba było tłumaczyć to samo. Co innego byłoby przy stałym zatrudnieniu. Podsumowując - to nie ta sama firma. Pracowników traktuje się tam jako "równych i równiejszych" - atmosfera jest przez to dość gęsta. W Olympusie, do którego weszłam, poznałam fajnych ludzi i przeżyłam wiele fajnych chwil. Do dzisiejszego Olympusa nie chciałabym wchodzić.

Joanna

Widzę na stronie firmy, że jest ogłoszenie na staż w administracji sprzedaży. Ktoś wie może na jakie stawki można liczyć na jakim stażu? Piszą tam cos o możliwości częściowej pracy zdalnej - to ile dni w tygodniu by to było tak mniej więcej? Będę wdzięczna za info

Weronika
@Joanna

Stawek nie znam, praca zdalna wygląda tak, że zalecane jest 3/2 (3 dni stacjonarnie, 2 zdalnie) zależy też na jaką część etatu byś była. Zależy od managera, ale w większości możesz się dogadać, żeby te proporcje pracy zdalnie zmienić i pojawiać się w biurze raz na jakiś czas.

Na stronie internetowej Pracuj.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy Olympus Polska Sp. z o.o.. Poszukiwani są Staż. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Znajoma

Wszystko zależy od tego, jaką pracę będziesz wykonywać i ile będziesz od siebie dawać. Ja jako stażysta jestem w stanie się sama utrzymywać i żyć na naprawdę fajnym poziomie

Kamila
@Znajoma

Czyli tak pomyślnie idzie? A opowiesz proszę coś więcej na temat stażu w firmie? Przede wszystkim jak początki wyglądają i późniejsza organizacja pracy?

Znajoma
@Kamila

Pierwszego dnia miałam spotkanie z moją przełożoną, która oprowadziła mnie po biurze i przedstawiła pracownikom, którzy akurat wtedy byli w biurze. Później przez następne kilka dni miałam szkolenia z systemów, z osobami, z którymi ściśle współpracuje, pokazywali mi co oni robią i w jaki sposób ze sobą współpracujemy. Im dłużej pracuje tym bardziej jestem samodzielna i mam "swoje" obowiązki, za które jestem odpowiedzialna, ale zawsze mogę poprosić o pomoc osoby z działu. Osoby w firmie to bardzo pozytywne osoby, są oczywiście wyjątki, bo przecież nie każdego my musimy lubić i nie każdy musi lubić nas. Są osoby, z którymi bardzo fajnie się współpracuje, ale są też osoby, z którymi ta współpraca nie jest taka kolorowa.

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w firmie Olympus Polska Sp. z o.o.?

Marzenia

Słaba kasa, słaba atmosfera, słabo z awansami….

Ile można zarobić na Stażysta w mieście Warszawa?

Olympus

Nie licz na kokosy

Gooral

Czy warto aplikować na stanowisko Inżyniera serwisu?

Jakie są warunki zatrudnienia w Olympus Polska Sp. z o.o.?

Heros

Słabe, nie opłaca się ! Szukaj dalej!

ZYTA

Olympus kiedyś cieszył się pozytywną opinią, obecnie rozgrywa się tam dramat. Atmosfera jest wręcz fatalna. Ludzi zwalniają choć mieli tego nie robić - o zgrozo każdego dnia przychodzisz i zastanawiasz się czy akurat dziś to ja dostanę wypowiedzenie. Kadra kierownicza kompletnie nie potrafi zarządzać, średnio interesują się swoimi pracownikami. Wciskają tylko obowiązki po osobie która albo się sama zwolniła albo została zwolniona - oczywiście Ty nie dostaniesz nic ekstra $. W działach handlowych oczywiście nie problem z awansem na wyższe stanowisko, natomiast w dziale administracji bez szans!

Czy w obrębie jednego działu w Olympus Polska Sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Odpowiedź

Na chwile obecna więcej tam zwolnień niż wewnętrznych rekrutacji.

Emilia
@Odpowiedź

Czym są spowodowane te zwolnienia, czy chodzi o pandemię? Jaka poza tym panuje atmosfera? Interesuje mnie, czy obecnie istnieje możliwość pracy zdalnej bądź hybrydowej w Olympus, jeśli tak, to czy firma zapewnia sprzęt niezbędny do wykonywania obowiązków?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Olympus Polska Sp. z o.o.?

Monter

Podejście bardzo dobre zwłaszcza CEO.

Luidzi

Szukać ideałów można długo i bez efektów. Każdemu zdarzają się wpadki ale generalnie dobra firma więc polecam pracę.

Witam. Jakie są obecne widełki wynagrodzenia na Back office? Zaoferowania mi 6 000 brutto i wydaje mi się, że jak na tą pozycję trochę mało. Czy ktoś was otrzymał lepszą propozycję?

A
@Nowy

Racja, warto negocjowac.

@A

Sprawa juz nieaktualna, w międzyczasie byłem na innej rozmowie u konkurencji i zaproponowali więcej bez targowania wiec umowa podpisana

Byly pracownik.

Mialem niewatpliwa przyjemnosc pracy dla Olympus Polska i teraz moge z czystym sumieniem powiedziec, ze zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Dzialy backofficowe tej firmy, ich zorganizowanie i kierowanie to jakas masakra. Managerowie zupelnie nieprzygotowani do zarzadzania ludzmi. Inaczej... Oni nie potrafia tego robic. Ludzie sa w tej firmie zajezdzani a dzial HR ma to gdzies. Atmosfera w firmie kiepska. Nawet bardzo. Pracownicy podzieleni na male grupki. Przy czym jedna grupka obrabia tylki dugiej. I tak w kolko. Taka troche szkola podstawowa, tylko dla doroslych ludzi. Najgorsze jest to, ze rowniez managerowie uczestnicza w tej szopce. Zarobki w okolicy kasjera w lidlu lub magazyniera w duzej sieciowce. Brak mozliwosci awansu ( chyba, ze jestes na stanowisku przedstawiciela handlowego ), a praca dla 3-4 osob rozlozona jest na max 2 etaty. Podsumowujac. Firma jakich wiele na rynku bez zadnych szans na rozwoj. Kiepska kadra zarzadzajaca, fatalnie zorganizowane procesy i niskie pensje. Nie polecam.

Szukam

Biorę udzial w procesie rekrutacji do działu logistyki. Wyczytałem, że ta firma ma słabe opinie. Jest sens sie w to ładować?

Zostaw merytoryczną opinię o Olympus Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Olympus Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Olympus Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Olympus Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Olympus Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Olympus Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Olympus Polska Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 21 ocen.
  • Suwak 3
    02-676 Warszawa

Olympus Polska Sp. z o.o.