counter
2 19 33 5 1
Pytanie Nowy wpis

Czy w obrębie jednego działu w Olympus Polska Sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Odpowiedź Nowy wpis
@Pytanie

Na chwile obecna więcej tam zwolnień niż wewnętrznych rekrutacji.

Pytanie Nowy wpis

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Olympus Polska Sp. z o.o.?

Monter Nowy wpis
@Pytanie

Podejście bardzo dobre zwłaszcza CEO.

Luidzi

Szukać ideałów można długo i bez efektów. Każdemu zdarzają się wpadki ale generalnie dobra firma więc polecam pracę.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 440 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z Olympus Polska Sp. z o.o.?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Nowy

Witam. Jakie są obecne widełki wynagrodzenia na Back office? Zaoferowania mi 6 000 brutto i wydaje mi się, że jak na tą pozycję trochę mało. Czy ktoś was otrzymał lepszą propozycję?

A
@Nowy

Racja, warto negocjowac.

Nowy
@A

Sprawa juz nieaktualna, w międzyczasie byłem na innej rozmowie u konkurencji i zaproponowali więcej bez targowania wiec umowa podpisana

Byly pracownik.

Mialem niewatpliwa przyjemnosc pracy dla Olympus Polska i teraz moge z czystym sumieniem powiedziec, ze zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Dzialy backofficowe tej firmy, ich zorganizowanie i kierowanie to jakas masakra. Managerowie zupelnie nieprzygotowani do zarzadzania ludzmi. Inaczej... Oni nie potrafia tego robic. Ludzie sa w tej firmie zajezdzani a dzial HR ma to gdzies. Atmosfera w firmie kiepska. Nawet bardzo. Pracownicy podzieleni na male grupki. Przy czym jedna grupka obrabia tylki dugiej. I tak w kolko. Taka troche szkola podstawowa, tylko dla doroslych ludzi. Najgorsze jest to, ze rowniez managerowie uczestnicza w tej szopce. Zarobki w okolicy kasjera w lidlu lub magazyniera w duzej sieciowce. Brak mozliwosci awansu ( chyba, ze jestes na stanowisku przedstawiciela handlowego ), a praca dla 3-4 osob rozlozona jest na max 2 etaty. Podsumowujac. Firma jakich wiele na rynku bez zadnych szans na rozwoj. Kiepska kadra zarzadzajaca, fatalnie zorganizowane procesy i niskie pensje. Nie polecam.

Szukam

Biorę udzial w procesie rekrutacji do działu logistyki. Wyczytałem, że ta firma ma słabe opinie. Jest sens sie w to ładować?

Alicja

@Asia, rozumiem, że kwestia rekrutacji w Olympus Polska jest dla Ciebie bardzo istotna. Jednak nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, ponieważ nie pracuję w tej firmie. Czy jesteś w trakcie procesu rekrutacyjnego? Jeżeli tak, to proszę Cię o opisanie jego przebiegu. Zainteresuje on innych użytkowników tego forum.

Alicja

@Alicja, czy Twoim zdaniem rotacja pracowników, o której wspomniałaś jest wynikiem sytuacji o której napisałaś w swoim wpisie? Mogłabyś szerzej opisać co aktualnie dzieje się w Olympus Polska Sp. z o.o.? Uargumentowana wypowiedź będzie cennym źródłem informacji dla tych osób, które chciałyby się w tej firmie zatrudnić.

Asia
@Alicja

jak sytuacja w Olympusie sie przedstawia? czemu sami nie rekrutują ludzi tylko korzystają z firmy Michael Page?

Alicja

Niestety potwierdzam wczesniejsze opinie, firma pograzona w kryzysie zarzadzania, na zewnatrz zachowane sa pozory ale wewnatrz dzieje sie cos niedobrego i w ostatnim czasie odchodzi bardzo duzo osob ...

Alicja

@inżynier, rozumiem, że jedną z możliwości otrzymania premii w Olympus Polska Sp. z o.o. jest wyrobienie planu nałożonego przez pracodawcę. Czy jest to jedyny rodzaj premii w tej firmie? Jak wygląda ewentualna podwyżka w Olympus Polska Sp. z o.o.? Od czego Twoim zdaniem zależy?

Kolega inżyniera
@Alicja

@Alicja 1. Tak, jest to jedyna możliwość premii. 2a. Podwyżka bardzo mała

inżynier

Radze szerokim łukiem omijać serwis Olympus bo tam jest bardzo zła sytuacja, niskie zarobki i brak premii bo serwisanci mają taki target do zrobienia ze klienci masowo rezygnują z usług a do tego wszystkiego kierownictwo które nie szanuje pracowników i dba tylko o siebie

Alicja

@Rock, a co Ci się najbardziej podoba?

franko

ej a gdzie szukaliście ofert do nich? Szukam wszędzie więc albo jestem ślepy albo nie mówmy o tej samej firmie :) ludzie pomocy! Gdzie szukać wie ktoś

Rock

Pracodawca na niezłym poziomie. Wynagrodzenia w średniej dla danej branży. Co do kierownictwa, to wiele zależy od działu. Faktycznie praca jest ciężka ale nikt przynajmniej nie obiecuje wakacji. Moim zdaniem to dobre miejsce pracy.

jędrek

Tutaj na gowork widze, że rekrutacja zakończona, ale na ich stronie internetowej jest jedno ogłoszenie, stanowisko to SPECJALISTA DS. MIKROSKOPII KONFOKALNEJ I SYSTEMÓW MIKROSKOPOWYCH DO BADAŃ PRZYŻYCIOWYCH. Ja niestety nie spełniam wymagań, ale gdyby ktoś był zainteresowany, to podaję linka http://www.olympus.pl/corporate/pl/jobs_and_career/getjob.do?id=IBIT-9SRGXB nie wygląda to w sumie tak źle.

lublinianim

Nie wiem czy was to zainteresuje ale w firmie Olympus Polska Sp. z o.o. szukają pracowników. Zajrzyjcie na nową ofertę pracy. Nie wiem ile będzie trwała rekrutacja ale ogłoszenie wygląda ciekawie. Witam, szukamy Promotora do hali Media Markt Zabrze, produkty Fotograficzne firmy OLYMPUS. Praca dorywcza w weekendy. Wy... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5699140?keywords=®ion=

hej

Może ktoś napisać jak pracuje się w sekcji medycznej (endo)? Jakie plusy, minusy, jaki szef. Jakie podstawy, premie, prowizje. Cokolwiek co może pomóc w decyzji. Z góry dziękuje.

Przytomny katolik

Do Bo: marża może mieć nawet 200%, jeśli wartością wyjściową jest cena "po kosztach" Dla jasności : jeśli produkt po kosztach produkcji ma cenę 100, to marża 100% oznacza,że wynosi ona 100, więc końcowa cena to 100 + 100 +VAT = 208 (w Polsce mamy 8% Vat na produkt medyczny). W praktyce ta marża raczej podlega negocjacji i w efekcie końcowym może wynieść np 25%. Ale to nie jest wyłączna praktyka firmy Olympus. W ten sam sposób postępują przedstawiciele innych firm medycznych. Cierpią na tym szpitale, pacjenci, pracownicy służby zdrowia. A odpowiedzialni są menedżerowie, którzy się na to godzą, aby zachować miejsca pracy i boją się zaproponować zagranicznym właścicielom inne rozwiązania, chroniące rynek w Polsce :( W efekcie dochodzi do sytuacji, w której to samo urządzenie oferowane w Niemczech jest tańsze o 20-30% niż przez jedynego przedstawiciela tej samej firmy w Polsce :(( Pracuję w tej branży, więc informacja jest sprawdzona. Inna sprawa, że sprzęt Olympusa jest wysokiej bardzo jakości !

rep

adam - 2013-06-04 09:45:06 W formie tej pracują Bardzo nie przyjemni ludzi. Cwani, nastawieni tylko na swoje potrzeby. Nie polecam.Witamy w dorosłym świecie (usunięte przez administratora) na co liczyłeś, czego się spodziewałeś ? To jest firma handlowa a nie liceum. O przyjaciół i atmosferę zabiegaj w prywatnym życiu. Olympus ma swoje minusy ale to jedna z lepszych firm jakie znam w kraju, a znam ich sporo.

Zostaw merytoryczną opinię o Olympus Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Olympus Polska Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Suwak 3