Olympus Polska Sp. z o.o.

Opinie o Olympus Polska Sp. z o.o.

Alicja

@Rock, a co Ci się najbardziej podoba?

franko

ej a gdzie szukaliście ofert do nich? Szukam wszędzie więc albo jestem ślepy albo nie mówmy o tej samej firmie :) ludzie pomocy! Gdzie szukać wie ktoś

Rock

Pracodawca na niezłym poziomie. Wynagrodzenia w średniej dla danej branży. Co do kierownictwa, to wiele zależy od działu. Faktycznie praca jest ciężka ale nikt przynajmniej nie obiecuje wakacji. Moim zdaniem to dobre miejsce pracy.

jędrek

Tutaj na gowork widze, że rekrutacja zakończona, ale na ich stronie internetowej jest jedno ogłoszenie, stanowisko to SPECJALISTA DS. MIKROSKOPII KONFOKALNEJ I SYSTEMÓW MIKROSKOPOWYCH DO BADAŃ PRZYŻYCIOWYCH. Ja niestety nie spełniam wymagań, ale gdyby ktoś był zainteresowany, to podaję linka http://www.olympus.pl/corporate/pl/jobs_and_career/getjob.do?id=IBIT-9SRGXB nie wygląda to w sumie tak źle.

lublinianim

Nie wiem czy was to zainteresuje ale w firmie Olympus Polska Sp. z o.o. szukają pracowników. Zajrzyjcie na nową ofertę pracy. Nie wiem ile będzie trwała rekrutacja ale ogłoszenie wygląda ciekawie. Witam, szukamy Promotora do hali Media Markt Zabrze, produkty Fotograficzne firmy OLYMPUS. Praca dorywcza w weekendy. Wy... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5699140?keywords=&region=

hej

Może ktoś napisać jak pracuje się w sekcji medycznej (endo)? Jakie plusy, minusy, jaki szef. Jakie podstawy, premie, prowizje. Cokolwiek co może pomóc w decyzji. Z góry dziękuje.

Przytomny katolik

Do Bo: marża może mieć nawet 200%, jeśli wartością wyjściową jest cena "po kosztach" Dla jasności : jeśli produkt po kosztach produkcji ma cenę 100, to marża 100% oznacza,że wynosi ona 100, więc końcowa cena to 100 + 100 +VAT = 208 (w Polsce mamy 8% Vat na produkt medyczny). W praktyce ta marża raczej podlega negocjacji i w efekcie końcowym może wynieść np 25%. Ale to nie jest wyłączna praktyka firmy Olympus. W ten sam sposób postępują przedstawiciele innych firm medycznych. Cierpią na tym szpitale, pacjenci, pracownicy służby zdrowia. A odpowiedzialni są menedżerowie, którzy się na to godzą, aby zachować miejsca pracy i boją się zaproponować zagranicznym właścicielom inne rozwiązania, chroniące rynek w Polsce :( W efekcie dochodzi do sytuacji, w której to samo urządzenie oferowane w Niemczech jest tańsze o 20-30% niż przez jedynego przedstawiciela tej samej firmy w Polsce :(( Pracuję w tej branży, więc informacja jest sprawdzona. Inna sprawa, że sprzęt Olympusa jest wysokiej bardzo jakości !

rep

adam - 2013-06-04 09:45:06 W formie tej pracują Bardzo nie przyjemni ludzi. Cwani, nastawieni tylko na swoje potrzeby. Nie polecam.Witamy w dorosłym świecie (usunięte przez administratora) na co liczyłeś, czego się spodziewałeś ? To jest firma handlowa a nie liceum. O przyjaciół i atmosferę zabiegaj w prywatnym życiu. Olympus ma swoje minusy ale to jedna z lepszych firm jakie znam w kraju, a znam ich sporo.

adam

Bo

Marża nie może mieć 100%

były pracownik 2

Firma pogrążona w głębokim kryzysie .Od dwóch lat zatrudnia pewną ilość osób ,jest to około 6 do 10 osób ,w celu odbudowania struktur sprzedażowych ,a następnie zwalnia ,szuka nowego wytłumaczenia ,żeby przetrwać w czasach kryzysu. Pracuje się bardzo ciężko ,po minimum 12 godzin dziennie ,eksploatuje się człowieka do granic możliwości ,po czym ,najnormalniej w świecie zwalniają ludzi ,i cały proces powtarzają od nowa .Mają bardzo dobry sztab prawników ,którzy usuwają bardziej pikantne wpisy w internecie na temat opini o tym pracodawcy. Ogólnie podsumowując ,jeżeli masz dobre doświadczenie i planujesz zmienić pracę ,omijaj firmę szerokim łukiem .Kierownictwo firmy cierpi na nerwicę sięgającą zenitu ,połączoną z ze stresem ,co daje naprawdę niepowtarzalną i rodzinną atmosferę .Niektórzy wyrobili sobie nawet nieludzkie odruchy ,efekty parskania i podskakiwania ,wygląda to komicznie ,ale taką cenę należy zapłacić za pracę w strukturach tej firmy.Podsumowując ,firma wg mojej oceny ma szarpaną opinię ,sprzedaje swoje towary z marżą 100% ,tym samym krojąc polską naukę o drugie tyle co warty jest sprzęt .W sumie mamy wolny rynek ,a jak .Pozdrawiam wszystkich serdecznie ,z mroźnej Norwegii ;-).

były pracownik

Exera , jaki dyrektor medyczny ? Czy w olympusie jest jeszcze jakaś działalność medyczna ? z tego co wiem to została sprzedana innej korporacji - która skutecznie ją rozwaliła po przejęciu i swoim "cudownym rozwoju" . szkoda marki - .. i tyle . .. a może czegoś nie wiem - więc wyjaśnij proszę

alf

czeczeczerecze czeczeczerecze czeczeczerecze czeczeczerecze cze cze cze czere cze

wolf

exera - błyskotliwie nawiązałeś dyskusję z robotem internetowym ;-) Firma jak każda korporacja ma swoje minusy, jak zawsze związane gł. z czynnikiem ludzkim ale bądźmy szczerzy nie ma dramatu. Pracowałeś w farmacji albo jakiejś polskiej firmie medycznej - tam to jest prawdziwa hipokryzja i pomiatanie człowiekiem. Prezes jest specyficzny ale cenię go za konsekwencję i przewidywalność ;-)

Exera

To co Kolega napisał to dawno już się skończyło. Trudno mówić o profesjonalizmie jeśli prezesa firmy nikt nie zna, a dyrektor medyczny bardziej skupia się na własnej karierze i na okupacji stołka, z którym jest bardzo emocjonalnie związany, niż na relacjach z klientami. Kadra menadżerska w tej firmie to wataha albo raczej zbieranina ludzi bez merytorycznego przygotowania oraz bez kwalifikacji. Szefowie działów (dzięki Bogu nie wszyscy) nie znają języka angielskiego. Na spotkaniach z przedstawicielami firmy matki trzeba ich wypowiedzi tłumaczyć. Prezes - wydawałoby się człowiek obyty, inteligentny, wzbudzający szacunek i respekt... jednak przy bliższym kontakcie ten brylant okazuje się mieć liczne skazy. To typowy hipokryta, bufon i zajmuje się najmniej ważnymi rzeczami w firmie. Gdyby ktoś puścił bąka w kuchni, prezes rozdmuchałby go w mailach tak, że czuć by go było nawet w Łomiankach. Przez 10 lat tworzył zbiór "wartości firmy". Jest nimi zachwycony, opowiada o nich jak w amoku

Zostaw opinię o Olympus Polska Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Olympus Polska Sp. z o.o.