Sarens

Opinie o Sarens

Iwona

@kadrowiec, nie powinno oceniać się sarens przez pryzmat jednej osoby. Rozumiem, że współpracowałeś z tą firmą. Czy przedstawiłbyś w takim razie na forum swoje całe doświadczenie z nią? Jakie stanowisko obejmowałeś i jakie warunki zatrudnienia były podstawą Twojego zatrudnienia w tym miejscu? Twoja wypowiedź posłuży innym użytkownikom poszukującym informacji o tym pracodawcy.

Iwona

@Re-bau, niestety muszę Cię rozczarować i wyprowadzić z błędu, ponieważ nie jestem pracownikiem sarens i nie mogę udzielić odpowiedzi na Twoje pytania. Na tym forum jedynie pytam o tego typu kwestie dotyczące sarens i zamieszczam takie informacje, które mogą okazać się ważne również dla innych użytkowników tego wątku.

Tedy

Zastanawiam się jaki jest powód tej ciszy?

Iwona

Na stronie internetowej sarens w zakładce praca możecie zapoznać się z proponowanymi ofertami pracy w tej firmie. Poszukiwany jest m.in. monter, operator żurawia itp. Proszę pracowników tej firmy o wyrażenie swoich opinii o sarens jako pracodawcy. Wasze aktualne uwagi i spostrzeżenia będą wzięte pod uwagę przez osoby interesujące się pracą w sarens.

Re-bau
@Iwona

Mam pytanie do bardziej zaznajomionych z tematem, czy firma Mega sprzęt jest podwykonawca Sarensa. Pytam, bo ostatnio na południu pod szyldem w.w. firmy pracują wyłącznie sarensy ????

Operator żurawia

szybko

monter

witam pracowalem jako monter za szalone 14zl bruttto ;p w sumie jesli chodzi o umowe to jest oki bo odprowadzane od tego co zarobisz ;) jesli chodzi o prace w sumie ciezka nie jest tylko problemy sa ze zjazdami do domu,.. pracuje sie w sumie z debilami i podpierdalaczami..... w sumie kazdy kto to przychodzi to jakas rodzina do kogos badz znajomy....pomijajac to ze pracuje sie 7dni w tyg po minimum 12h ;p a jesli mowa o powrotach do sarensa to jak potrzebuja ludzi to nawet i tego co dzwig przewrocil przyjma a jak juz nie maja roboty wtedy zwalniaja ;P ogolnie nie polecam tej firmy

HANS
@monter

Jak pracowałeś w DE to miałeś 14 EUR na h. Jak już nie pracujesz to pewnie nie wiedziałeś co to młotek albo za bardzo nim dostałeś w głowę

Dorek

Nowe ogłoszenie o pracę: stałą pracą w firmie międzynarodowej, o ugruntowanej pozycji na rynku polskim i zagranicznym, (i stała pensję przez 10 lat) możliwość rozwoju zawodowego, ( 0 awansów, chyba, ze w dół) pracę przy realizacji ciekawych projektów, ( sam znajdź i sam wykonaj, jeszcze napraw sobie sprzęt) zapewniamy wsparcie techniczne biura projektowego, ( brak jakichkolwiek uprawnień przez osoby tam pracujące ) niezbędne narzędzia do wykonywania pracy (samochód, telefon, komputer) ( WV Polo, Samsung Solid, 10 letni) prywatną opiekę zdrowotną. ( zwykłe dodatkowe ubezpieczenie w PZU za 130 PLN/ miesiąc)

Gonzo
@Dorek

Dorek już dawno się tak nie uśmiałem A co byś chciał , Mercedesa, Iphone 8 i 20.000 netto , brawo ty. To chyba ty jesteś ten słynny handlowiec który nic nie sprzedawał do klienta przez ostatnie 10 lat i pracował chyba na 3 innych etatach na czarno a w sarensie tylko po to by mieć zus opłacony he he he

Iwona

Na swojej stronie internetowej sarens zamieścił wiele ofert pracy, np. na stanowiska operatora żurawia, montera, referenta operacyjnego. Czy znana Wam jest aktualna sytuacja tej firmy? Dlaczego, Waszym zdaniem, występuje tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników? Jak osoby aktualnie zatrudnione w tej firmie, oceniają pracę w niej? Warto zainteresować się tymi ogłoszeniami?

robson

Niemile wspominam tę firmę. Byłem na rozmowie z jedną paniusią, dyr. finansowa to była. Jeszcze jak w Pruszkowie w barakach mieli siedzibę. Na rozmowie uśmiechanie się i magiczne "na pewno damy znać o wyniku rekrutacji" i oczywiście nic zero odzewu. Jeśli pracownicy tej firmy i to na takich stanowiskach traktują ludzi, którzy starali się u nich o pracę to ja nawet nie chcę wiedzieć jak traktują tych, których mają za pracowników. (usunięte przez administratora)firma. Tyle w temacie.

Kierownik z Sosnowca oszukuje ludzi, skreśla godziny i kombinuje na boku. Nie będzie dobrze gdy osoba , która odpowiada za twoja pensję nie zna się na żurawiach a, a swój brak umiejetności nadrabia chamstwem i cwaniactwem. Pracowałem w tej firmie krótko, ale PJ okazał się naciągaczem i , co wszyscy widzą, kombinuje na boku.

Janek
@Marcin

Pracowałem tam trochę i kto jak kto, ale PJ to kierownik na poziomie i z dużym doświadczeniem. trochę zakręcony, ale złego słowa nie mogę powiedzieć.

SPMT

Cześć. Ktoś wie jakie warunki mają operatorzy SPMT? Pozdrawiam

Iwona

@Marcinos może to jakieś problemy techniczne na linii? Próbowałeś z działem kadr kontaktować się drogą mailową?

Marcinos
@Iwona

Dzien dobry. Tak i niestety rowniez bez zadnego odzewu. Trudno sie mowi. Widocznie ktos spojrzal na moje cv i doszedl do wniosku ze jednak nie. Fajnie bylo by kontynuowac kariere w ktorej ma sie sporo kwalifikacji ale jak sie nie da to moze trza bedzie zmienic branze po powrocie do kraju.

Iwona

@Marcin rozumiem, że masz uwagi co do pracy niektórych kierowników. A co więcej możesz powiedzieć o warunkach zatrudnienia? Jakie są plusy z pracy w sarens?

Iwona

@sarmat długo już pracujesz w sarens? Chętnie usłyszymy więcej o Twojej opinii na temat warunków pracy w firmie.

sarmat

Jedyny plus to taki , że kasa co miesiąc jest na koncie w terminie , cała reszta to żenada . Niekompetencja zarządu , ludzie z przypadku po znajomości nie rozumiejący runku żurawi , co ma tragiczne konsekwencje dla firmy i pracowników ( zwolnienia pracowników , niby z powodu braku efektów ) . Ciekawe kiedy Belgowie pójdą po rozum do głowy i wytsla do nas swojego człowieka , który w końcu zrobi w tej firmie porządek .

on

szkoda słów

kmwtw

może jakieś opinie na stanowisko statyk-inżynier budowlany? jak z wynagrodzeniem? jak atmosfera?

Papa Gorgio
@kmwtw

O zarobkach się dowiesz na spotkaniu rekrutacyjnym. Atmosfera bardzo dobra, kilku przyprowadziło swoje rodzeństwo do pracy i jest kilka małżeństw, dużo młodych ludzi

robiłem w soczi

Otóż niektórzy twierdzą, ze zarabiają XXXXX na miesiąc. Już wyjaśniam te mityczne zarobki. Stawka dla montera na początek 14zł x 176h = 2464 + 100 nadgodzin płatnych 150% czyli 21zł = 2100 + powiedzmy 30 nadgodzin płatnych 200% (nocki, niedziele) czyli 28zł = 840 , razem 5404 brutto (3830 netto) za 306 godzin pracy. +delegacje w Niemczech 30dni *49e czyli jakieś 6000pln. Gorzej jak ci się trafi delegacja w Polsce za 30 złotych minus śniadanie i kolacja w hotelu to wychodzi 450pln za 30 dni. Zależy gdzie jest robota i czy kierownik cię lubi albo potrzebuje bo znasz niemiecki/angielski. Więc różnie bywa, czasem 10000 do przelewu za miesięczny zapieprz za granicą a czasem gołe godziny na bazie w Sochaczewie od pn do pt (firma daje hotel) i jeszcze dojazd do Socho za swoje jak mieszkasz np na Dolnym Śląsku. Różnie bywa. Stawki 20- 22zł to pamiętam w Gromaniaki w Gdańsku mieli na teleskopach 80-100 ton, a w Sochaczewie na kratach 600 ton, ile wyszarpiesz tyle będziesz miał, ja nie wyszarpałem więc odszedłem.

Bonzo
@robiłem w soczi

Widocznie byłeś cienki albo kradłeś bo dobry monter za granicą zarabia 12 EUR na godzinę minimum i raczej nie widać by inni chcieli odchodzić. Wszystko ozusowane i zapłacone na czas , nie pod stołem. Każdy ma kartę służbową i mieszka w hotelu a nie jakiejś zawszonej przyczepie kampingowej. Chłopaki jak zjeżdżają do domu to lecą samolotem i z powrotem na koszt firmy.... paru operatorów odeszło bo pojawiło się kilka firm krzak z żurawiami kratowymi... odeszło ale po pierwszej pensji wydzwaniają codziennie że chcą wrócić, albo im nie przelali całej pensji, albo nie wypłacili delegacji albo sami musieli wykładać na hotel a koniec końcem nie dostali zwrotu kasy. Ten co w soczi pracował to pewnie myślał ze złapał była za złote rogi, nic nie umiał to dostał stawkę początkową na startapie. Jak by udowodnił że jest dobry to pewnie by źle nie miał....

GrubyLolo
@robiłem w soczi

Witam, tak zgadzam sie z ta opinia tez tak pracowalem tylko ja akurat nie bylem w Niemczech inna diete mialem. Jesli chodzi o aktualnosci to nie ma diet bo zabrali,pracujesz za stawke niemicka i nie mozesz przekroczyc danej liczby godzin w miesiacu bo ponoc sprawdzaja.

robiłem w soczi
@Bonzo

1. Ani nie bylem cienki ani nie kradłem, więc wypraszam sobie. Firma chciała mi dać umowę, ale ja chciałem zarabiać. Powiedz mi jak mogło być tak że operator na małym teleskopie, albo monter zatrudniony po rodzinie zarabia więcej niż operatorzy na kracie znający jakiś zachodni język i robiący na farmie wiatrowej jeszcze za tłumaczy? Naprawdę sądzisz, że nie odejdą? 2. Ozusowana umowa to fakt, Belgowie im kazali podpisywać umowy o pracę to tak robią. To pokazuje zresztą jak niskie są w Polsce standardy jeśli fakt posiadania umowy o pracę jest tak wielką zaletą. 3. A samolotów gratuluje, może ktoś bardziej ogarnięty pracuje teraz w biurze, jeszcze niedawno to było nie wykonalne, grubo ponad 1000km do Francji czy Szwecji tylko samochodem. A powiedz mi dają już porządne ubrania bo ja miałem swoje buty, swoje spodnie i swoje rękawice? 4. Jeszcze tego brakowało aby mieszkał w przyczepie kempingowej robiąc w delegacji za paręnaście złotych na godzinę, żarty. A pamiętam jak kiedyś nas nie chcieli z hotelu w Niemczech wypuścić bo nie było przelewu, potem jeden z nas dostał kartę. A hotel sami sobie znaleźliśmy bo w biurze nikt po Niemiecku nie mówił. 5. A że nie ma powrotu? Nie tacy już wracali, a potem znowu odchodzili. Sarens na pewno nie jest najgorszy bo wiem, że są inni znacznie gorsi. Dlatego ja nie odszedłem do konkurencji tylko prosto na lotnisko. Nawet dobrze wspominam firmę, ciekawa przygoda, ale nie wracam. Trzeba iść dalej, zarobić na dom i łódkę. Jak się stęsknię za Polską to się przeniosę do Berlina. Tschüss

Operator

w zależności od landu od 8 do 14,5 EUR

kate1980

Na razie słyszałam że nie zatrudniają pracowników zarówno operatorów jak i monterów, a ci co odeszli już nie mają powrotu, czyli jak ktoś się sam pożegnał to nie zostanie ponownie przyjęty jak się okaże że nie jest wcale tak fajnie jak się myśli że jest w konkurencji.

pat

dokładnie, to b. dobre podejście. Nie każdy musi być mega zadowolony z pracy.. Różnie bywa i to nie tylko w Sarensie, dosłownie wszędzie tak jest. Mi firma się podoba, ale nie nastawiam się za bardzo, bo może coś mi jednak nie przypasować. Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Sarens - Sochaczew

• Jak się pracuje w Sarens?

Zobacz opinie na temat firmy Sarens tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sarens?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sarens?

Kandydaci do pracy w Sarens napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sarens