Opinie o Rotometal Sp. z o.o. w Świebodzin

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Rotometal Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Rotometal Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rotometal Sp. z o.o. w Świebodzin

Xxx

No i tak z dnia na dzień jest coraz gorzej Jak to mówią poznaniak sknera i coś w tym jest Dziś był ostatni dzień na wypłatę 13 pensji Może prezes nie zna regulaminu i może warto go przeczytać a nie ludzi (usunięte przez administratora) tak jak z premiami co innego gadał a co innego jest Człowieku nie jesteś słowny oszukaleś ludzi przyjdzie taki czas że nie będzie ludzi do pracy Żeby zarabiać mniej niż monterzy w innych zakładach śmiechu warte A ta premia to tylko zmotywowales ludzi do zwalniania się tak samo za wydajność może się tym zainteresujesz bo takiego przeliczania wydajności to żart chyba Wojtuś a to do ciebie niemasz pojęcia o wydajności i jak to wyliczać przy takiej produkcji Poprostu chcesz utrzymać stołek i wymyślasz jak oszczędzić kasę dla prezesa i pracownicy żeby jak najmniej dostali

@Xxx

Cała prawda słyszałem że 13 prezes nie wypłacił mimo że miał do końca stycznia a sam siedzi sobie na wczasach Tak że kto może niech nie stara się tam o pracę Jak to mówią poznaniak to sknera i tu widać przykład

Czy pracodawca Rotometal Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Pippi

coś nieprawdopoobnego co dzieje się w tej firmie.. żadnych przepisów BHP, brud , smród, Nowa hala to jakaś ściema, pracujesz w tzw. Garażowce. Rodzaj Stanowiska nie maja nic wspólnego z tym co jest w ofercie ; zero przepisów,procedur itp... zero rozwoju, . Ta firma to jakiś Żart. Nie polecam i ostrzegam żeby ambitni ludzi chcacy pracowac i nadal sie rozwijac skladjac tam cv nie zdziwili się i marnowali swojego czasu.

Jak to jest że firma która jest ulicę dalej od Rotometal i produkuje to samo, płaci pracownikom 40 zł na h a Rorometal 28 żł/h. Na dodatek (usunięte przez administratora) pracowników z obiecanymi podwyżkami. Rotometal zaczyna się staczać na upadłościową drogę jak Kico poprzez (usunięte przez administratora) na pracownikach.

@ehe

W jakich godzinach są zmiany? Za jaką kwotę się tutaj pracuje? Możesz przybliżyć? Czy za godziny nocne ma się jakiś dodatek? Daj znać.

Donald Nowy wpis

Widzę, że potrzebny jest przedstawiciel handlowy, tylko szkoda, że oprócz wskazania zakresu odpowiedzialności i wymagań, nie podano żadnych informacji na temat warunków. Czy mogę w związku z tym liczyć na informację o podstawie oraz o proponowanej umowie? Czy sprawdzana jest znajomość j. angielskiego podczas rozmowy, bo widzę, że wymagany jest biegły angielski?

Tomi Nowy wpis

Czy pracodawca Rotometal Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Nie

Motywuje do zwolnienia się

Pippi Nowy wpis

Interesuje mnie stanowisko technologa, widze ze jest u was wolny etat. Pisza że wynagrodzenie jest uzaleznione od umiejetności, a jak spełniam wszystkie wytyczne i mam dwa lata doświadczenia które chcą, to jak myślicie, ile zaproponują. No i co z tą 13 pensją, była w końcu?

Operator Maszyn

Swobodna rozmowa, szukają osób na dłużej, a proponują krótkoterminowe "kodeksowe" umowy, firma w której mówią że oddzwonią i nie oddzwaniają, a przecież można po skończonej rozmowie po prostu powiedzieć, że nie są zainteresowani i krótko uzasadnić, no i szkoda że proponując jakąś maszynę nie pokażą jej chociaż, żeby mieć wyobrażenie jak praca wyglada

Odnośnie doświadczenia, stanowiska jakie kandydata interesuje, czy odpowiada mu system zmianowy

Nirvanus321

Praca w rotometalu nie jest zła tylko wynagrodzenie za nią jest do (usunięte przez administratora) Jeśli jesteś ambitny i pracowity to będziesz (usunięte przez administratora)na zasadzie żadnych nadgodzin bo po co Ci jak się wyrabiasz. Aaale co innego jak jesteś leserem- wtedy to jesteś kimś bo masz i nadgodziny i wszystko. Dziwne dla mnie podejście ale to jest real w roto

Nirvanus

I standardowo nadgodziny 50% więcej płatne chyba ze zostajesz na nadgodzinach po drugiej zmianie to wtedy masz 100%więcej i w obu przypadkach pizza

ehe

40 brutto ci dadzą jak samodzielnie i w miarę szybko będziesz wykonywał swoją pracę,ale jak mówisz firma roto idzie na lini pochyłej a prezes zatrzymał się w rozwoju..ludzi brak coraz.mniej pracy

@ehe

Dlaczego ludzi brak? Pracownicy są zwalniani przez to, że jest mniej pracy? Czy nikt nie chce się tu zatrudnić ze względu na warunki?

ehe

na 3 zmiany za te pieniądze nikt nie będzie robił taka jest prawda konkurencja siedzi na ogonie pozabierali zlecenia i nie ma tak duzo pracy , reszta każdy w Świebodzinie wie jak funkcjonuje rotometal więc każdy omija

Xxx

@Xxx

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Rotometal Sp. z o.o. dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Kierownik Biura.

Duża część komentarzy to niestety negatywne opinie, szczególnie zastanawia mnie 1 wpis, że pracodawca motywuje jedynie do zwolnienia się, jak to rozumieć? Tzn. chodzi o atmosferę czy bardziej o to, że nie można liczyć na jakieś dodatki motywacyjne? A jak wynagrodzenie, może ono jest na plus?

X

Tak jedyne do czego motywuje to do zwolnienia się.(usunięte przez administratora)Atmosfera to jedno wielkie (usunięte przez administratora), na każdym kroku patrzą żeby przyciąć premię, problem z urlopami i praca na maszynach, które lata swojej świetności mają już dawno za sobą. No i wisienką na torcie jest kierownik produkcji który wiecznie tylko pogania A chyba zapomniał jak sam robił na tokarce i leciał fuchy jedna za drugą. NIE POLECAM

@X

O co chodzi z tym ucinaniem premii? Za co zazwyczaj są one obcinane? I jeśli chodzi o problem z urlopami, to na czym on polega? Potrzebuję wiedzieć, bo chcę tu aplikować.

Kierownik Biura Obsługi Klienta nadal może liczyć na te dofinansowania do dojazdu, tak jak pisali w lipcu? W takim ogłoszeniu co było. Jak to ogółem wygląda? Pytam, bo mam daleko i właśnie zastanawiam się, czy opłaca mi się zatrudnić i wydawać sporą część pensji na paliwo.

Dział handlowy z niemieckim

A czy ktoś wypowie się na temat pracy w dziale handlowym? Dzwoniła do mnie head hunterka i powiem szczerze, że oferta wydaje się atrakcyjna i zarobkowo i, jeśli chodzi o zakres obowiązków. Czy warto aplikować?

Mirosław
@Dział handlowy z niemieckim

To nie szukałaś sama pracy tylko rekruterka miała twoje CV w bazie i złożyła ci propozycje? Niemiecki to na jakim ma być poziomie? Rozmowa jest przeprowadzana w tym języku? Wiesz coś?

Pusty

Była różnie, ale raczej na plus.

Grzyb

A ja chce jednemu tylko przekazać tak w ramach nowego roku - karma wraca. Pamiętaj, że to co uczyniłeś komuś wróci do ciebie podwójnie

Pan Darek

Dzwoniła do mnie kobieta z agencji pracy i proponowała mi pracę w Rotometal na stanowisku tokarz. W zależności od doświadczenia stawka od 25 do 28 złoty brutto. Czekam mnie jeszcze rozmowa w Roto z Kadrową.

nikt
@Pan Darek

wtedy będziesz miał taką stawkę w co wątpię jak ci prezes wprowadzi od wakacji 4 brygwdowke

@Pan Darek

Cześć Panie Darku, i jak? Byłeś na rozmowie w Rotometalu? Może podzieliłbyś się wrażeniami z niej? Jak ona wyglądała, o co Cię pytano? :) Czy bezpośrednio po niej dostaje się informacje o decyzji zatrudnienia lub trzeba na nią trochę poczekać? Czy jest jeszcze jakiś kolejny etap rekrutacji?

Darek
@Anna

Po przeczytaniu opinii na temat firmy, dałem sobie spokój. Jest w okolicy wiele innych porządnych firm w których zarówno atmosfera w pracy a także i zarobki są większe.

Operator CNC

Witam! Na jakich tokarkach pracujecie w Rotometalu? Chodzi mi o markę, model maszyny i roczniki. Interesuje mnie też jakie macie sterowanie (Fanuc z nakładką manual guide?) Firma używa narzędzi z sandvika czy inne marki. Na jaką stawkę może liczyć młody " do przyuczenia" Co Waszym zdaniem jest najtrudniejsze w tej pracy? Pozdrawiam!

mmm
@Operator CNC

Zdecydowana większość maszyn to Mazaki, stare, bardzo stare, jak i nowe. Firma nie korzysta z narzędzi sandvika, a z innych marek, tych tańszych ;) Firma od zawsze bazowała na ludziach uczonych od zera w firmie, stopień po stopniu. Dlatego też narzędzi szło dużo w piz... i nie opłacało sie inwestować w narzędzia lepszej jakości. Młody do przyuczenia w roto startował zawsze od stażu, po czym najniższa krajowa + premia i podwyżki (co roku) godzinówki o 1-2zł brutto ;) Premie były różne zależne od stażu pracy, teraz wszyscy mają jednakowe, ale uzależnione od wyrobienia normy całego działu.

Czy Rotometal Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Malwin

Z tego co się orientuję tak, zadzwoń do kadrowej

@Malwin

O, hej Malwin :) Czy wiesz może coś więcej odnośnie stażu w Rotometalu? Jak długo on trwa, czy jest płatny? Jakie obowiązki ma stażysta i przede wszystkim - czy po nim istnieje opcja zatrudnienia w firmie? :D

Jakie są warunki zatrudnienia dla przedstawiciela handlowego w Rotometalu? W ofercie nie widziałam wzmianki o wynagrodzeniu a chciałabym się generalnie dowiedzieć co firma oferuje :) Jaką stawkę? Czy są premie, benefity? Jeśli tak, to jakie i dla kogo?

Nadal jest tam aż tak fatalna atmosfera jak opisują poniżej?

@Kasia

Tak jest.... Tylko... Wszyscy... Siedzą... Jak mysz pod miotłą.... Zamiast się wypowiedzieć... Co myślą... Na temat... Który... Frustruje... Na pewno... Wiele osob.... Uwierzcie w siebie.... i walczcie o swoje... O swoje Zdanie....!!! Niech was ktoś wysłucha....!!! wyciagnie jakieś zdanie... Opinie... Nie jak " ksiądz" na spowiedzi... Ok.... " 4 lody... Dla kierownika produkcji..."... Który i tak jest w.... Wiadomo gdzie.... Przestańcie się bać... Ta firma ma ludzi.... fachowców... Wartościowych... Ludzi... Więc... Walczcie... O swoją wartość... Ale i o wartość... Drugiego... Człowieka... Kolegi.... Polaka.... ????

to wszystko to prawda kamera na kamerze, błędu popełnić nie możesz bo frustracja kierowników jest do nie odpisania, reszta jacy to kierownicy którzy nie znają maszyn ani rysunku technicznego.Mialo być lepiej miały być premie zostały tylko obietnice, jeżeli ci się uda wskoczyć wyżej to dostaniesz śmieszna podwyżkę, podmiotowe podejście do pracownika. jeżeli ktoś chce iść na CNC to niech wybierze inna firmę,tu nawet narzędzi nie posiadają bo ciągle szkoda pieniędzy , masakra

Parówa
@pracownik

Zgodzę się, ale nie do końca ;) Firma jest dobrym wyborem na początek, jeśli planujesz związać swoją przyszłość z obróbką CNC, gdyż biorą "zielonych" bez doświadczenia i uczą od zera. Warto tu przyjść, na trochę, nauczyć się i uciec. Tkwić tam latami nie ma sensu. Co do narzędzi... mam odmienne zdanie. Nigdy nie narzekałem na ich brak. Zawsze były nowe pod ręką. Np. frezerzy robili na nowych frezach, jak się taki stępił/złamał to szedł do ostrzenia (w firmie zewn.) po czym lądował w szafie z narzędziami po regeneracji, gdzie potrafił leżeć latami, bo nowych było full i nikt ostrzonych nie brał, bo po co, gdy można nowe? :)

Norbi
@Kasia

Nie nie jest , (usunięte przez administratora) głupoty. Atmosfera jak dla mnie jest (usunięte przez administratora) Lubię tu pracować i chętnie chodzę do pracy .

On
@Kasia

Praca 3 zmianowa, kierownicy ganiają i sprawdzają, ale to ich robota. Atmosfera jest ok, w porównaniu z innymi firmami bez większych różnic. Trzeba robić swoje i tyle.

Parówa ale, nie TA parówa :p

W firmie zaszło dużo zmian na gorsze, niestety. Zarząd/dyrektor w ostatnim czasie podał do sądu kilku(nastu) byłych pracowników firmy, którzy to odeszli i mieli czelność pójść do "konkurencji". Przy czym o żadnej "konkurencji" nie ma tu mowy. W "lojalce" jest zapis o tym iż nie można pracować w "poligrafii", nie ma mowy o "obróbce skrawaniem". Zresztą taki zapis i tak by się nie mógł tam znaleźć, gdyż jak może sobie ktoś rościć prawo do wykonywania danego zawodu? Większość pozwanych pracowników przeszła do dwóch małych (10 os) firm, zajmujących się obróbką skrawaniem, nie mających nic wspólnego z "poligrafią", a płacących o wiele lepiej aniżeli w Roto. Pozwy miały być chyba jedynie straszakiem dla tych co tam pozostali, a mieli chęć odejścia z firmy. Sytuacja się zmieniła w zeszłym tygodniu. Pan prezes zwołał zebranie, na którym poinformował pracowników, że każdy kto się zwolni, aby przejść do jednej z tych dwóch firm otrzyma pozew...

nikt
@Parówa ale, nie TA parówa :p

ta firma (usunięte przez administratora)jest kompletnie źle zarządzana odeszli tokarze umiejący dużo co chwilę ktoś nowy , podwyżki dają dla wybranych, zero perspektyw, poczekajmy rynek ruszy i się zaczną zwolnienia , prezes manipuluje ludźmi mając ich za nic bo jak Sam mówi nie ma ludzi niezastąpionych, nikt już się nie nabiera na jego obietnice, w ogłoszeniu napisali do 35 brutto haha ludzie nie dajcie się wkręcić w te brednię, idziecie do konkurencji nic wam zrobić nie mogą a po pierwsze lepiej zarobicie i psychicznie odpoczniecie również

Bublik
@Parówa ale, nie TA parówa :p

Skoro na zebraniu ogólnym straszył to dlaczego nie założycie mu sami sprawy w sądzie?

Jak długo trwa proces awansu w Rotometal Sp. z o.o.?

Fuuu

Zależy z jaką prędkością i jak głęboko wejdziesz prezesowi w (usunięte przez administratora)

Parówa

Awans w roto? Nie ma za bardzo możliwości awansu. Był stary kierownik produkcji do połowy 2018r. Który to wcześniej był tam brygadzistą. Z brygadzistów zrezygnowano pare lat temu, po czy przywrócono po przejęciu firmy przez Amerykanów. Tego kierownika usunięto. Nowym został jego zastępca. Po paru miesiącach wprowadzono ponownie brygadzistów/liderów działów produkcji. Którymi oczywiście zostali ludzie którzy z poprzednim mieli "kosę", a "nowemu" wchodzili wiadomo gdzie ;) Innych możliwości "awansu" tam nie ma, niestety. Swego czasu pewien tokarz z ukonczoną MiBM chiał zostać technologiem, wymagania spełniał, potrzebowali technologa... ale go blokowali. Obiecując bez końca zmianę stanowiska, do której nigdy nie doszło. "Dobrze" jest jak dadzą podwyżkę na koniec roku w wys. 1zł/h brutto ;) O awansie możesz zapomnieć. Ta firma jest "wylęgarnią" tokarzy w Świebie. Dobrym pomysłem jest przyjść tu (bo biorą od zera, bez doswiadczenia), nauczyć się i uciec. Tkwić tam przez lata nie ma sensu. Mniejsze podobne firmy w okolicy często lepiej płącą od nich.

Zostaw merytoryczną opinię o Rotometal Sp. z o.o. - Świebodzin

• Jak się pracuje w Rotometal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rotometal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rotometal Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rotometal Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Rotometal Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rotometal Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 37 ocen.
  • Sobieskiego 14
    66-200 Świebodzin