BMW Olszowiec

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o BMW Olszowiec

Zombie Nowy wpis

Zarobki w dziale handlowym 3 - 30tys miesiecznie. Serwis 3-20 tys miesięcznie . Wszystko zależy od umiejętności. Administracja księgowość recepcja czyli działy które nic nie generują poza kosztami zarabiają mniej. Pewnie koło 4-7k. Ogólnie atmosfera ok, psuje ja tylko dyrektor sprzedaży pani Alicja która jest znienawidzona przez wszystkich pracowników którzy muszą udawać że ja lubią. Ale teraz urodzila i jest lepiej. Nie ma jej. Haha.

Sebastian X4 Nowy wpis
Klient

Szanowni Państwo. Niezbyt przyjemny przypadek sprawił (nieoczekiwana awaria mojej X4 nieopodal Poznania), że laweta dowiozła mnie w nocy akurat do BMW Olszowiec Poznań. Wstępna diagnoza nie napawała optymizmem, a wręcz przeciwnie - brzmiala jak wyrok wysokiej grzywny :( Moje szczęście polegało zaś na tym, że trafiłem akurat tutaj, do tego serwisu i na - to chyba najważniejsze w tej opowieści - na taki personel. Miły, profesjonalny, zaangażowany i stojący po stronie najważniejszej części marki - czyli klienta... Szczególne podziękowania składam Panu Filipowi Bartosiakowi, który okazał się bardzo pomocy, wyrozumiały i cierpliwy. bardzo mu dziękuję. Korzystając z okazji składam podziękowania pozostałej części personelu BMW Olszowiec, mechaniko, testerom oraz Panim z recepcji, spotkanie których na swej drodze potwierdza, że marka BMW nie przez przypadek jest marka Premium. Serdecznie wszystkim Państwu dziękuję oraz życzę powodzenia i radości z dalszej pracy w tym salonie. z poważaniem, Sebastian

Pytanie Nowy wpis

Jak jest z pakietem medycznym w BMW Olszowiec? Można dołączyć rodzinę?

Czekoladowy Maharadża
Kandydat

Witam   Rowniez bylem na rozmowie kwalifikacyjnej i stwierdzam, ze Polacy to wieczni malkontenci i narzekacze. Zwlaszcza uzytkownik Green z tego co widze ma problem i to najprawdopodobniej wyssany z palca, cos go boli czy cos...  Tak sie sklada, ze pracowalem w roznych krajach na swiecie (rowniez w salonie BMW), wiec moge sie wypowiedziec, porownac itd.  Nie wiem co bylo 'wczesniej' w BMW Olszowiec i nawet mnie to nie interesuje. Dla mnie liczy sie tu i teraz.   Rozmowa z kierownikiem odbyla sie na bardzo wysokim poziomie i to nie w porownaniu do standardow Polskich, ale i nawet tych swiatowych. Ani przez chwile nie poczulem sie gorszy czy nieszanowany. Szacunku, wiedzy i podejscia do biznesu i zycia to, co niektorzy tutaj, akurat mogliby sie nauczyc od niego w naprawde poteznej skali.  Rotacja jest duza - to prawda, przyznal to nawet sam kierownik, ale to wynika z tego, ze przychodza i odchodza ludzie, ktorym sie nie chce pracowac, prezentuja postawe roszczeniowa i mysla, ze dostana 8 tys zlotych netto podstawy i nie beda musieli wiele robic. Glowny trzon dzialu, na ktorym kierownik moze akurat polegac i im sie 'chce', juz jest. Przychodzi i odchodzi pracownik niezangazowany, leniwy...nieodpowiedni. Stad i rotacja jest duza.  Ja Wam cos powiem, jedzcie sobie na zachod. Znajdzcie tam prace bez zadnych znajomosci czy ukladow. Nauczcie sie zycia a przede wszystkim szacunku do pracy (i siebie samego) i dopiero potem wymagajcie (i to byc moze!) od innych, krytykujcie itd.   Zarobic w BMW Olszowiec tez idzie - nie jest to ten sam poziom co na zachodzie, ale jak na warunki Polskie to mozna spac spokojnie. O kosztach utrzymania nie bede sie rozpisywal bo kazdy, w miare rozgarniety czlowiek, bierze takie rzeczy pod uwage.   Powiem jedno: jak komus sie nie chce pracowac i np. ma problem zeby zostac pol godziny po zamknieciu salonu bo sie klient spoznil, albo chcesz dostawac na reke 10k netto bez zadnego wkladu energii i dedykacji najpierw to...nie idz na rozmowe, nie psuj nikomu krwi w tym przesiebiorstwie i nie marnuj czasu. Idz sprzedawac koparki czy piece kondensacyjne - tam na pewno bedziesz lezal, pachnial i nic nie robil. O identyfikacji z produktem nie bede pisal, bo wiadomo...po co to komu prawda? Jestem przekonany, ze BMW Olszowiec zakonczy kiedys proces budowania jednego z najlepszych teamow BMW w Polsce i tego im zycze. Duzo opinii, z tego co tu widze, jest wybitnie krzywdzacych i jestem w stanie zaryzykowac stwierdzenie: nieprawdziwych. Ale to nic nie zmienia, ludzie ogarnieci, zdeterminowani i poprostu chetni do pracy i rozwoju, predzej czy pozniej zapelnia szeregi tego dealera - wszystko wlasnie dzieki kierownictwu/kierownikowi.   Aha, jeszcze jedno: salon zostal do uzytku w tym roku, i jest naprawde ladny i duzy - w duzej mierze przypomina inne salony BMW (wymagania importera/centrali zapewne). Ale to co oni zrobili w strefie luksusu na pietrze to jest naprawde koniec swiata (ponoc jedyny taki lounge na swiecie w sieci BMW) - poziom wystroju, eksponowane BMW (wszystkie w wersjach Ultra), klimat, przestrzen....to trzeba zobaczyc zeby uwierzyc, serio. Widzialem juz kilka salonow BMW (oprocz pracy tam jestem fanem marki) ale czegos takiego, i to w Polsce, sie nie spodziewalem. Wypada pogratulowac i chylic czola.   Pozdrawiam chetnych do pracy ludzi z szacunkiem podchodzacych do siebie samych i otaczajacego ich swiata   Ps. Oswiadczam, ze nie znam nikogo w BMW Olszowiec, nie jestem ich pracownikiem ani oplacony do wystawienia tej opinii. Bylem poprostu na rozmowie kwalifikacyjnej i potrafie docenic ludzi na wysokim poziomie, ktorzy traktuja innych z szacunkiem i ponadto reprezentuja dana organizacje w sposob naprawde wybitny, a z tym w Polsce z tego co rozumiem, jest problem. Dlatego wlasnie chcialem napisac te opinie, bo im sie nalezy i naleza rowniez najlepsi specjalisci do pracy. Nie wierzysz to spoko, idz plakac do poduszki jaki to swiat jest straszny i co Ci sie nalezy z gory. A jak wierzysz to wyslij im CV, pojedz osobiscie i popros o kierownika i pokaz jaki jestes dobry i zdeterminowany, a na pewno zostaniesz wysluchany i potraktowany z szacunkiem.    Ps2. Polecam w 100%

Grażyna
@Czekoladowy Maharadża

Bardzo rozbudowana i ciekawa opinia. Zastanowiło mnie, że byłeś tam na rozmowie kwalifikacyjnej i piszesz, że "zarobić w BMW Olszowiec też idzie", czyli znasz stawki, jakie otrzymują tam doradcy i specjaliści? Z uwagi na to, że aktualnie są nabory, info o podstawie i premiach może być kluczowe dla kandydatów. Podałbyś je?

Kandydat Nowy wpis
@Czekoladowy Maharadża

A ja powiem tak. Duza ilosc wlewu I poczucia zajebistosci, a profesjonalizmu zero. Pytania z (usunięte przez administratora) wazne zeby sie zgodzic na wlasna dzialanosc, mysle ze to wiele tlumaczy... I jeszcze ten lysy znawca ???? nie polecam

Recepcjonistka
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Z pozoru jednoetapowa rekrutacja, po czym zaproszenie na dzień próbny, który okazał się DARMOWY. 8 GODZIN PRACY ZA DARMO.

Pytania

Coś o sobie, Doswiadczenie w branży Dojazd

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie BMW Olszowiec?

Karolina

Sprawdzaja w cv wykształcenie ?

Magda
Kandydat

Moja piątkowa opinia została usunięta dwukrotnie, mimo, że nie jest niezgodna z regulaminem. Kolejne usunięcie muszę zgłosić już do admina. Rekrutacja na stanowisko kierownicze. Umówiona z tygodniowym wyprzedzeniem, byłam punktualnie (środa). Lekkie opóźnienie do 15 min - zdarza się. Rozmowa z dyrektorem zarządzającym - niecałe dwie godziny. Rozmowa profesjonalna, omówione wymagania ale też samo oczekiwanie dotyczące nowego stanowiska. Na koniec informacja zwrotna, że jeszcze są do przeprowadzenia rozmowy z dwoma kandydatami i informację zwrotną mam otrzymać w poniedziałek. W poniedziałek cisza - w okolicach 16.00 dzwonię do Pani, która umawiała spotkanie podpytać czy rekrutacja się przedłuża - jest zaskoczona moim telefonem - nic nie wie. Pan Dyrektor ponoć cały dzień na spotkaniach. Obiecuje informację zwrotną. Mija kolejne kilka dni. Czwartek, dzwonię ponownie zapytać co się dzieję, że mimo obietnic, nie ma informacji zwrotnej. Proszę o informację do piątku, ponieważ otrzymałam inną propozycję i chcę podjąć decyzję. Pani obiecuje kontakt, potwierdza, że oczywiście, że rozumie. Dziś mamy piątek - 21.30. Chyba już nie zadzwoni;) Dlaczego piszę tę opinię. Nie jestem w desperacji, decyzję podjęłam i wiem, że słuszną. Mam kilkuletnie doświadczenie w branży automotive i odwiecznym problemem klientów, są: brak możliwości dodzwonienia się, lub niesłowność w dotrzymywaniu obietnic dotyczących oddzwonień, wysyłania ofert. Cóż... Ryba psuje się od głowy

Magda
Kandydat

Rekrutacja na stanowisko kierownicze. Umówiona z tygodniowym wyprzedzeniem, byłam punktualnie (środa). Lekkie opóźnienie do 15 min - zdarza się. Rozmowa z dyrektorem zarządzającym - niecałe dwie godziny. Rozmowa profesjonalna, omówione wymagania ale też samo oczekiwanie dotyczące nowego stanowiska. Na koniec informacja zwrotna, że jeszcze są do przeprowadzenia rozmowy z dwoma kandydatami i informację zwrotną mam otrzymać w poniedziałek. W poniedziałek cisza - w okolicach 16.00 dzwonię do Pani, która umawiała spotkanie podpytać czy rekrutacja się przedłuża - jest zaskoczona moim telefonem - nic nie wie. Pan Dyrektor ponoć cały dzień na spotkaniach. Obiecuje informację zwrotną. Mija kolejne kilka dni. Czwartek, dzwonię ponownie zapytać co się dzieję, że mimo obietnic, nie ma informacji zwrotnej. Proszę o informację do piątku, ponieważ otrzymałam inną propozycję i chcę podjąć decyzję. Pani obiecuje kontakt, potwierdza, że oczywiście, że rozumie. Dziś mamy piątek - 23.00. Chyba już nie zadzwoni;) Dlaczego piszę tę opinię? Nie jestem w desperacji, decyzję podjęłam i wiem, że słuszną. Brak szacunku nie rokuje dobrze na żadnym stanowisku. Mam kilkuletnie doświadczenie w branży automotive i odwiecznym problemem klientów, są: brak możliwości dodzwonienia się, lub niesłowność w dotrzymywaniu obietnic dotyczących oddzwonień, wysyłania ofert. Cóż... Ryba psuje się od głowy.

Nick Cave
Klient

Bardzo dobry diler BMW!

Twój stary

Polecam bardzo

Czekoladowy Maharadża
Kandydat

Witam Rowniez bylem na rozmowie kwalifikacyjnej i stwierdzam, ze Polacy to wieczni malkontenci i narzekacze. Zwlaszcza uzytkownik Green z tego co widze ma problem i to najprawdopodobniej wyssany z palca, cos go boli czy cos... Tak sie sklada, ze pracowalem w roznych krajach na swiecie (rowniez w salonie BMW), wiec moge sie wypowiedziec, porownac itd. Nie wiem co bylo 'wczesniej' w BMW Olszowiec i nawet mnie to nie interesuje. Dla mnie liczy sie tu i teraz. Rozmowa z kierownikiem odbyla sie na bardzo wysokim poziomie i to nie w porownaniu do standardow Polskich, ale i nawet tych swiatowych. Ani przez chwile nie poczulem sie gorszy czy nieszanowany. Szacunku, wiedzy i podejscia do biznesu i zycia to, co niektorzy tutaj, akurat mogliby sie nauczyc od niego w naprawde poteznej skali. Rotacja jest duza - to prawda, przyznal to nawet sam kierownik, ale to wynika z tego, ze przychodza i odchodza ludzie, ktorym sie nie chce pracowac, prezentuja postawe roszczeniowa i mysla, ze dostana 8 tys zlotych netto podstawy i nie beda musieli wiele robic. Glowny trzon dzialu, na ktorym kierownik moze akurat polegac i im sie 'chce', juz jest. Przychodzi i odchodzi pracownik niezangazowany, leniwy...nieodpowiedni. Stad i rotacja jest duza. Ja Wam cos powiem, jedzcie sobie na zachod. Znajdzcie tam prace bez zadnych znajomosci czy ukladow. Nauczcie sie zycia a przede wszystkim szacunku do pracy (i siebie samego) i dopiero potem wymagajcie (i to byc moze!) od innych, krytykujcie itd. Zarobic w BMW Olszowiec tez idzie - nie jest to ten sam poziom co na zachodzie, ale jak na warunki Polskie to mozna spac spokojnie. O kosztach utrzymania nie bede sie rozpisywal bo kazdy, w miare rozgarniety czlowiek, bierze takie rzeczy pod uwage. Powiem jedno: jak komus sie nie chce pracowac i np. ma problem zeby zostac pol godziny po zamknieciu salonu bo sie klient spoznil, albo chcesz dostawac na reke 10k netto bez zadnego wkladu energii i dedykacji najpierw to...nie idz na rozmowe, nie psuj nikomu krwi w tym przesiebiorstwie i nie marnuj czasu. Idz sprzedawac koparki czy piece kondensacyjne - tam na pewno bedziesz lezal, pachnial i nic nie robil. O identyfikacji z produktem nie bede pisal, bo wiadomo...po co to komu prawda? Jestem przekonany, ze BMW Olszowiec zakonczy kiedys proces budowania jednego z najlepszych teamow BMW w Polsce i tego im zycze. Duzo opinii, z tego co tu widze, jest wybitnie krzywdzacych i jestem w stanie zaryzykowac stwierdzenie: nieprawdziwych. Ale to nic nie zmienia, ludzie ogarnieci, zdeterminowani i poprostu chetni do pracy i rozwoju, predzej czy pozniej zapelnia szeregi tego dealera - wszystko wlasnie dzieki kierownictwu/kierownikowi. Aha, jeszcze jedno: salon zostal do uzytku w tym roku, i jest naprawde ladny i duzy - w duzej mierze przypomina inne salony BMW (wymagania importera/centrali zapewne). Ale to co oni zrobili w strefie luksusu na pietrze to jest naprawde koniec swiata (ponoc jedyny taki lounge na swiecie w sieci BMW) - poziom wystroju, eksponowane BMW (wszystkie w wersjach Ultra), klimat, przestrzen....to trzeba zobaczyc zeby uwierzyc, serio. Widzialem juz kilka salonow BMW (oprocz pracy tam jestem fanem marki) ale czegos takiego, i to w Polsce, sie nie spodziewalem. Wypada pogratulowac i chylic czola. Pozdrawiam chetnych do pracy ludzi z szacunkiem podchodzacych do siebie samych i otaczajacego ich swiata Ps. Oswiadczam, ze nie znam nikogo w BMW Olszowiec, nie jestem ich pracownikiem ani oplacony do wystawienia tej opinii. Bylem poprostu na rozmowie kwalifikacyjnej i potrafie docenic ludzi na wysokim poziomie, ktorzy traktuja innych z szacunkiem i ponadto reprezentuja dana organizacje w sposob naprawde wybitny, a z tym w Polsce z tego co rozumiem, jest problem. Dlatego wlasnie chcialem napisac te opinie, bo im sie nalezy i naleza rowniez najlepsi specjalisci do pracy. Nie wierzysz to spoko, idz plakac do poduszki jaki to swiat jest straszny i co Ci sie nalezy z gory. A jak wierzysz to wyslij im CV, pojedz osobiscie i popros o kierownika i pokaz jaki jestes dobry i zdeterminowany, a na pewno zostaniesz wysluchany i potraktowany z szacunkiem.

Green
Kandydat

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej. Dramat jeśli chodzi o podejście i szacunek. Kierownik salonu jakby z kosmosu, skąd oni biorą tych ludzi. Porozmawiałem z kilkoma osobami i wiem, że jest duża rotacja. Odradzam, strata czasu.

P.P.H.U BUD-MAX BOBULA JÓZEF

POLECAM!!!!

Adam

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat warunków pracy w BMW Olszowiec Leszno? Na pracuj.pl ogłoszenie na stanowisku doradca serwisu jednak z tego co wiem w Lesznie Olszowiec nie prowadzi serwisu. Chciałem podpytać kierownika w Lesznie ale jego kontakt ze strony internetowej w ostatnich dniach zniknął...

Maciej
@Adam

Zniknął bo został zwolniony 3 miesiące temu

Zbyszek

Dziś w IMP Poznań zwolniono kolejnych 7 osób. A u Was ilu dziś zwolnili?

Pracuje w tym(usunięte przez administratora)ale tylko dlatego bo muszę, codziennie stres i nerwy, zawsze wszystko mało, źle i za wolno, ogromna rotacja i (usunięte przez administratora) a pensje stoją w miejscu.

Aleksandra
@Pracownik

To szkoda, że w BMW Olszowiec wynagrodzenie cały czas utrzymuje się na takim samym poziomie. A czy nawet Ci pracownicy, którzy pracują tam już wiele lat, nie mogą liczyć na jakieś specjalne dodatki do pensji?

xyz
@Aleksandra

Jest tak wielka rotacja w dziale handlowym, że praktycznie nie ma tam "starych" pracowników...

Nice
@Aleksandra

Nie mogą...uciekają

MMM

Witam, znalazłem ofertę pracy w Lesznie jako doradca serwisu. Czy ktoś może podzielić się informacją na temat atmosfery, zarobków, rozwoju w Lesznie?

Janusz

Witam Od paru dni przedstawiciel BMW Olszowiec chce mnie umówić na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko doradcy handlowego. Wiem, że inni handlowcy z różnych salonów też dostali takie propozycje. Rozmawiałem z ludźmi, który pracowali dla BMW Olszowiec i zdecydowana większość była zgodna w tym, że w firmie panuje niesamowita rotacja pracowników. Czy użytkownicy tego forum mogą wypowiedzieć się w tej sprawie? Co jest przyczyną tych fatalnych opinii?

Grażyna
@Janusz

Jak wrócisz do wcześniejszych opinii to znalazłbyś odpowiedź na pytanie o rotacje. Wiele osób tutaj to potwierdza. Zdecydowałeś się na udział w rekrutacji BMW Olszowiec?

Piotr Nowak

Jestem klientem firmy nie rozumiem dlaczego czepiacie się działu handlowego ja ostatnio odbierałem auto i jestem pod dużym wrażeniem obsługi Pani Doroty Wicher pełen profesjonalizm , sam pracuje w handlu od 30 lat i życzyłbym sobie takiego pracownika , pozostała część obsługi handlowej również bez zarzutu wydawali mi samochód w Wigilię i nie odczułem abym im w pracy przeszkadzał. Pozdrawiam Piotr Nowak

Bazuka

Szymon moze ty kiepskim pracownikiem byles ze nie mieli szacunku do ciebie. Latwo oczerniac ale moze watro zrobic rachunek sumienia i samemu siebie ocenic.

Zostaw merytoryczną opinię o BMW Olszowiec - Poznań

BMW Olszowiec