Lastra

Opinie o Lastra

Adek Nowy wpis

Czytając niektóre komentarze jestem zdziwiony bardzo. Szczerze mówiąc wróciłem do firmy po paru latach (mówi się że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi ja zaryzykowałem i nie żałuję) Firma bardzo dobrze się trzyma i idzie w dobrym kierunku. Wypłaty są na czas z szefostwem można się normalnie dogadać.Wiadomo przy tylu pracownikach zawsze znajdzie się ktoś kto jest nieodpowiedzialny czy ma wszystko gdzieś (niestety tacy ludzie nie mają co tu szukać) W firmie atmosferę podtrzymują ludzie którzy uwierzcie są doceniani. To jest transport nie przedszkole raz jest więcej pracy a raz mniej.

Czy w Lastra możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Hakunamatata Nowy wpis

Każda tak wyglada. Podstawa plus na 2-3razy są wypłacane diety. dniówka na poziomie 270-370zł zależy od miesiąca dużo czynników ma na to wpływ

Baldi

Współpracuję z tą firmą od około 6 miesięcy , i nawet w tych trudnych czasach jest to firma godna polecenia. Co do wypłat oczywiście wszystkie są płacone (raz szybciej -raz później ) ale zawsze są płacone- i to jest najważniejsze. Co do samej spedycji nie mam żadnych zastrzeżeń, co do szefostwa również ,jeżeli ktoś tylko chce może wszystko wyjaśnić ,bez napięć i zbędnych komentarzy . Oczywiście jak w każdej firmie są problemy ,ale nie są one spowodowane (jak niektórzy piszą tutaj -upadłością czy tym podobnym) tylko realnym życiem firm transportowych. Atmosferę w firmie tworzą pracownicy , nie ma takich którym w 100% by dogodził,stąd duża rotacja kierowców. Tak więc ja osobiście po pół roku współpracy jak najbardziej polecam tę firmę w 100 % . Artur K

Kiero
@Baldi

Witam . Czy dalej podtrzymujesz swoją wypowiedź, pracujesz jeszcze ?

Baldi Nowy wpis
@Kiero

Odpowiem tak,nie pracuję w tej firmie ,a to z uwagi na małe nieporozumienie jakie wyszło podczas mojej pracy w Lastra. Ale moje zdanie na temat tej firmy nie zmieniło się, I nie zmieni. Jest to bardzo dobra firma , która daje wiele możliwości rozwoju. Gdybym dostał ofertę pracy w tej firmie ,bez zastanowienia - przyjąłbym takową. Artur K

Karol

A czy co roku dostaje się podwyżkę do wypłat ?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Lastra? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Grzegorz L.

Szanowni dziękuję za wszystkie informacje które tutaj otrzymuje. Chciałbym przeprosić wszystkich którzy w jakikolwiek sposób zostali przeze mnie źle potraktowani. Jeśli ktoś czuje, że został przeze mnie (usunięte przez administratora) czy komuś coś nie zostało zapłacone to bardzo proszę o bezposredni kontakt. Jeśli ktoś ma w stosunku do mnie jakieś wątpliwości to zapraszam do biura. Jeszcze raz przepraszam tych co czują do mnie urazę a wszyscy którzy pracują u nas od wielu lat dziękuję za pracę i czas. Z wyrazami szacunku dla wszystkich.

Potencjalny pracownik
@Grzegorz L.

Czy wyposaża pan swoich pracowników w środki ochronne typu płyn/żel odkażający, rękawiczki i maseczki ochronne? Czy kierowcy muszą na własną rękę się zabezpieczać, by móc w miarę bezpiecznie pracować?

@Potencjalny pracownik

Nie

Obiektywny
@12345

Po (usunięte przez administratora) kolego piszesz bzdury i kocopoły. Wiesz,że to nie prawda, więc po (usunięte przez administratora) kłamiesz i piszesz nieprawdę. Chyba,że nie pracujesz z nami, nie jesteś jednym z Nas, tylko po prostu dobrze się bawisz czyimś kosztem, nie mając za grosz przyzwoitości ani honoru. Twoje wypowiedzi tylko o Tobie świadczą.

Obiektywny
@12345

Poza wszystkim SKAD NIBY KOLEGO TO WSZYSTKO WIESZ, SKORO JESTEŚ JEDYNIE POTENCJALNY????? Masz POTENCJALNĄ szklaną kulę, czy jesteś jasnowidzem?

Potencjalny pracownik
@Obiektywny

Panie Obiektywny proszę czytać ze zrozumieniem. Ja zapytałem, bo nie wiem. Proszę mnie nie mieszać w ten spór.

Stary
@Potencjalny pracownik

Tym którym wazelina nie jest potrzebna, nie!!

Jarosław Święcicki

Tutaj niestety muszę się zgodzić. Ostatnio mi się oberwało, bo "koledzy" tak zadecydowali. Taką informację usłyszałem w biurze.

Czy Lastra narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Nie ale wiekszosc firmy stoi pomiedzy 15.07 a 15.08

SKOCZEK

Doskonale rozumiem że nie jest łatwo prowadzić firmę, ale jeżeli komuś nie idzie prowadzenie firmy albo narzeka że polskie państwo ciągle coś oczekuje od pracodawców np. (podnosi pracownikom podstawy bo z kilometrów albo dniówek nie da się utrzymać rodziny), to może lepiej zamknąć działalność i zostać zwykłym pracownikiem u kogoś w firmie (kierowcą) inaczej niewolnikiem - odnoszę się do Pana wypowiedzi, a nie do właścicieli firmy o której mowa . Z tego co Pan opisuje że kierowca powinien dziękować za prace i może jeszcze pracodawce po nogach całować itp, być niewolnikiem Szefa bo on mu daje prace, ale żaden pracodawca nie widzi tego że ten pracownik który oczekuje zapłaty za swoją prace, pracuje także na konto szefa, który nie musi się plątać 3 tygodnie po europie, więc proszę nie opowiadać głupot że pracodawca to jakiś święty bożek, któremu trzeba dziękować za wszystko bo On ma ciężko a pracownik siedzi z założonymi rękami i tylko upomina się o swoje. każdy ma pod górkę w życiu, nikomu nic łatwo nie przychodzi. Pracowałem w tej firmie i nigdy finansowo nie zostałem przez Szefostwo (usunięte przez administratora) ale proszę nie mówić że pracownicy tylko narzekają bo tak jak firma oczekuje coś od pracownika to i pracownik ma prawo za swoją prace którą wykonał, dostać należne Mu wynagrodzenie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

Aga
@SKOCZEK

Nie chodzi o to, aby nie szanować pracowników, czy aby musieli szefa całować po nogach, czy aby byli traktowani,bądź też zachowywali się jak niewolnicy. Uwierz proszę, że większość pracodawców zdaje sobie sprawę,że dana firma działa właśnie dzięki pracownikom. Nie uważam, że pracodawca-to święty bożek, któremu trzeba dziękować za wszystko. Owszem, każdy ma pod górkę w życiu-ale tak jak poprzednich partnerów życiowych nie można porównywać do kolejnych-tak szefów również. To nieuczciwe, zatem nie generalizujmy, a każdym z szefów kieruje coś innego, w każdej firmie są inne problemy, wyzwania, niedociągnięcia czy też oczekiwania, ale wydaje mi się,że zawsze można dojść do wspólnego konsensusu, natomiast w tej konkretnej sytuacji widzę,że większość Panów atakuje, wysuwa pretensje, roszczenia i anse, piszecie Panowie,że szef jest beznadziejny, firma na skraju bankructwa-niemniej jednak wciąż tam pracując. Dla mnie to dziwne i niekoniecznie układa się w logiczną całość. Zresztą zawsze najłatwiej jest oceniać,bądź krytykować. W tej sytuacji czy innej. Panowie dostajecie pieniądze w transzach-ale jednak dostajecie. To firma transportowa, zatem zapewne(choć nie wiem) leasingi i paliwo trzeba zapłacić, abyście mieli czym pracować. Mieli narzędzia do tego. Spójrz, Ty potrafiłes napisać, że szefostwo było uczciwe względem Ciebie, a teraz porównaj proszę resztę wpisów. Czy gości tam obiektywizm, czy jad i krytyka? Co do wynagrodzeń- jednak są, zatem nie rozumiem tej sytuacji, gdzie można odebrać te posty, jako jedną wielką falę hejtu dla tych ludzi. Natomiast co do kwestii,że Ci Państwo siedzą w domu, a kierowcy muszą jeździć po Europie-to przecież na tym polega Panów praca, nikt nie broni nikomu znaleźć swojego pomysłu na biznes, a wtedy Panowie będą siedzieli w domu a pracownicy wykonywali swoją pracę. Każdego należy zrozumieć, każdemu dać szansę w dowolnym aspekcie życia, a nie krytykować nie zastanawiając się nad powodami pewnych ruchów, czy decyzji dotyczących firmy. Tej, czy innej. Narzekać każdy potrafi. To najprostsze. Krytykować również, ale krytykować i nic nie robić z sytuacją w której Nam źle-to albo szczyt (usunięte przez administratora) albo zakłamania, czy też nieszczerości-a zarówno ta firma, jak i szefostwo są godnymi polecenia. Tak na zdrowy rozum, rozsądek, czy choć próba w miarę możliwości inteligentnego podejście do życia Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę owocnych refleksji i dystansu do życia i sytuacji, czy też nie sugerowania się podszeptami zjadliwych ludzi i ich niekoniecznie obiektywnych komentarzy !!!

Czy w Lastra panuje luźna atmosfera?

Andrei

Nie

Dariusz
@Andrei

Mógłbyś rozwinąć swój komentarz i napisać, czemu uważasz, ze atmosfera nie jest przyjazna? Dodaj na jakim poziomie według Ciebie jest wynagrodzenie i czy obowiązuje system premiowy. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Kolega

To dlaczego wciąż tutaj pracujesz? Trzyma Cię ktoś na siłę? Zastrasza? Z pewnością nie! To po cholerę piszesz takie bzdury? Ty tu pracujesz bo chcesz, ja też bo chcę. Gdyby rzeczywiście były lepsze oferty to ani Ciebie, ani mnie kolego by tu nie było. A tak naprawdę wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma!

Praciwnok

Większość osób pracuje w firmie od kilku lat jak nie od samego początku, to chyba o czymś świadczy ...???? Pan Grzegorz normalny człowiek, z którym można wszystko załatwić i o wszystkim porozmawiać, tylko właśnie trzeba rozmawiać!!!! Praca jak to w transporcie,.. Czasami jedzie się więcej a czasami mniej., A firma w 100% wyplacalna i na pewno NIE na skraju bankructwa.

Dlaczego uważasz, że opinie napisał Szef???? W 200 % zapewniam, że opinia została wystawiona przeze mnie , obowiązku przedstawiania się , nie mam tymbardziej, że sam piszesz jako Anonim.

Antoni

Możesz coś więcej napisać? Jak wygląda tam praca? Jaki system, jak wynagrodzenie? Gadałem z Grzegorzem, (chyba szef) to szło się z nim dogadać przez telefon.

Odp
@Antoni

Na początku wszystko ok, pierwszy miesiąc. Później dramat. Obiecują złote góry

Dramat tzn? Możesz rozwinąć

@Odp

Umówiłem się na jazdę na solówce, system 2/1. Chcę wsiąść do auta przez 2tyg zrobić swoje. Załadować pojechać i dojechać na rozładunek. Jakie złote góry obiecują?

Odp

Sam sie przekonasz po 2 trasach

@Odp

Nie no, mega wyczerpująca i konstruktywna odpowiedź. Chciałem jakieś konkrety, żeby między innymi nie marnować swojego czasu w jakimś "dziad transie". Nie płaci w terminie? Wypłata w ratach? Nie ściąga na czas z trasy? Po trzech dniach w domu wydzwania, żeby jechać już? Każe jeździć na magnesie na dwóch kartach? A nie odpowiedzi "sam się przekonasz". Jeżeli jest taka ch..nia to czemu nie przestrzegać innych przed pracą w tej firmie konkretami?

Ooo
@Antoni

To napisz dlaczego już nie pracujesz A nie tylko narzekaj przyznaj się dlaczego już nie pracujesz

zadowolony ludzik

Super firma, bardzo dobre opinie w internecie i w związku z tym nie ma parcia na korzystanie z forum, polecam.

Odpowiedź
@zadowolony ludzik

przeciwnie. To tutaj są wiarygodne opinie

Janek

Słyszałem, że to świetna firma. Wiadomo, że idealnie nie jest nigdzie!!

janek
@Janek

gdzie tak slyszales

Dorota
@Janek

A powiedz coś więcej o Lastra, jak możesz. Ciekawi mnie, jaką umowę oferują. Planujesz aplikować tam do pracy? Jakie stanowisko Cię interesuje?

Janek
@Dorota

Nie planuje

Dorota

Dlaczego uważasz, że praca w firmie Lastra jest dobra jedynie na krótki okres czasu? Możesz napisać nieco więcej na temat atmosfery panującej w firmie?

Czy Lastra praktykuje "luźne piątki"?

NIE !

coraz gorzej. zwolnienia. wyplaty na raty opoznione. nowy "dyrektor" bez wiedzy o transporcie i bez szacunku do ludzi. nie polecam

Ciekawy
@.

Skąd wzięli tego nowego "dyrektora"?

@Ciekawy

Z busa

?
@Ciekawy

zakompleksiony stary dziad

Czesław
@.

Wynika z tego, że firma przechodzi kryzys. Myślisz, że jest szansa na lepsze? Na jakich umowach aktualnie pracują ludzie? Napisz jeszcze na czym polega dokładnie ten brak szacunku do ludzi.

@0000000

Juz go nie ma w firmie. ????????????

Tak biadolicie, to tego ten to mądrzejszego itp produkcja trwała. Nie wiem jak na ten czas, lecz chyba obydwoje nie narzekacie :) dobrze będzie.

Dawid

Szkoda, że nikomu nie chce sie pisać na forum ale jak nie ma powodu do narzekania to nic dziwnego.

Małgorzata

@anonymous, na forum niedozwolone jest używanie obraźliwych słów w stosunku do innych osób. Jest to niezgodne z regulaminem, który obowiązuje na stronie Gowork: https://www.gowork.pl/regulamin Zatem Twoja wypowiedź może zostać usunięta. @Janek, podziel się z nami zasłyszanymi opiniami! Możesz napisać co dokładnie słyszałeś na temat firmy lastra?

Małgorzata

@anonymous, a co masz dokładnie na myśli? Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tego pracodawcy? @Pracownik, bardzo Cię proszę o nieużywanie na forum imion osób trzecich. Długo pracowałeś lub pracujesz w lastra? @Qwerty, czy rotacja spowodowana jest zwolnieniami czy ludzie sami odchodzą?

Zostaw merytoryczną opinię o Lastra - Brzesko

• Jak się pracuje w Lastra?

Zobacz opinie na temat firmy Lastra tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lastra?

Lastra