Mondelez

Skarbimierz

Opinie o Mondelez

Tomek

Witam. A ja jestem inżynierem procesu i zarabiam 4,5 tys. brutto i jest mi dobrze. Chodzę do kantyny i na fajki kiedy chcę i ile chcę. Ale to Wy ludziki niedouczone musicie na nas pracować. Było się uczyć, nikt Wam nie zabraniał.

m
@Tomek 19.11.2017 20:06

XD Nie mogę.

X.

Czy ktos wie ile zarabia technik liniowy na czekoladzie?

ron

nie polecam zarobki nędzne 12,50 za godzinę brutto a teraz zatrudnili ukrainców i oni dostali na umowie 16,50 za godzinę skandal nawet operator ma mniej jak tak można traktować pracowników nie polecam

Szukasz pracy?

Kkkkk

Pozdrawiam wysokiego chłopaka w okularach z cr ;-)

Dlaczego najlepszy?

Fury

Selection box to jeden wielki bałgan , ale to najlepszy dział.

Selection box *

Malina

Opowie ktos o pracy w fabryce czekoladek na dziale selection pack? Jak tam jest i w ogóle? Bo nie wiem czy sie decydować.

Pani Natalia dobrze że pani wróciła do nas. Szczerze mówiąc to własciwa osoba na właściwym stanowisku. Rozumie pani naszą ciężką pracę i jak trzeba to pomoże. Były kierownik ... szkoda gadać tylko cisną a coś odla siebie ... to nic. Pozdrawiam. Super postawa????

Natalia

@PaniM, pozwolę sobie zapytać bo w sumie nawiązujesz do mojego pytania. Czy jedyny powód takiej sytuacji w Mondelezie to atmosfera? Wcześniej niektórzy narzekali na zarobki, czy Ty też miałaś z tym tutaj problemy?

PaniM

Praca w mondelezie to masakra ,nie polecam tego miejsca z własnego doświadczenia :) chamstwo ,ze strony pracowników jak i kluczowej ,naprawde ludzie nawet nie zatrudniajcie sie w tej "fabryce" bo tylko bedziecie sie męczyć ,pozdrawiam :)

Natalia

@Pracownicy Mondelez, wcześniej staram się dopytać o to co dokładnie dzieje się w Mondelezie ale nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi. Dopytam w takim razie Ciebie, piszesz o tym, że wiele osób z firmy odeszło, jaki był tego powód? Zastanawiam się też czy Ci nowi pracownicy mieli czas, żeby dobrze poznać firmę i wprowadzić swoje zarządzanie, skoro pracują od nowego roku?

Malina

Czy może ktos opowiedzieć jak pracuje sie w fabryce gum do żucia? Jaka atmosfera, jakie zarobki, czy ogólnie praca jest znośna?

Pracownicy Mondelez

Praca w Mondelez to jedna wielka patologia . Dlaczego tak twierdze , bardzo dużo w tym roku osób (dobrych )odeszło ( pracownicy fizyczni , prac. biurowy . liderzy , kierownicy) . Osoby które obecnie przejęły funkcji po byłych kierownikach , liderach nie maja zielonego pojęcia o zarzadzaniu , maja bardzo wymagania , a same nic nie robią. Nie dajcie się zwieść nie w zakładzie czekolady jest dobra atmosfera , dobre zarobki 1900 zł ( plus 50 podwyżki ) . To wszystko jest kłamstwo . Jak już wcześniej piszałem w tym zakładzie ludzie się zwalniają i jest coraz ciężej . Od marca trwa rekrutacja i na początku września przybyło tylko 15 osób , gdzie zakład twierdził ze zatrudni do września 60 osób . Odradzamy tej pracy.

Natalia

@Zyrcia, skoro nie pracujesz w Mondelez, nie możesz jednoznacznie stwierdzić, czy tutaj takie "procedery", również się odbywają. Dodatkowo forum nie jest miejscem, gdzie można obrażać inne osoby, nawet takie, które bezpośrednio w firmie nie pracują.

Natalia

Dobrze, że kierujecie swoje spostrzeżenia do dyrekcji @PracownicyMondelez warto dać znać pracodawcy o takim wątku, może wtedy zdecyduje się on na odpowiedź i mediacje z wami - taki jest główny cel tego forum i warto przekazywać to dalej.

Pracownicy Mondelez

Fabryka Mondelez w Skarbimierzu to jedna wielka porażka . Dyrektor który nie chce dać ludziom podwyżki, robi jakieś śmieszne oszczędności. Zamiast podnieść ludziom stawkę to postawili na parkingu progi zwalniające, po ch...j one tam są nie wiem. Praca na produkcji to dopiero ostra jazda , trzeba robić za trzy , cztery osoby , bo ciągle ludzie odchodzą . Żeby awansować trzeba albo robić przez 5 lat i mieć niesamowitą wiedzą( którą nie posiada kierownictwo - ale o tym później). Natomiast ludzie którzy pracują w biurze mogą awansować bo 6 miesiącach ( śmiech na sali). Ich awansuje to tylko zwiększenie ich pensji która należy się pracownikom. Kierownictwo ze stronny niealergennej to osoby które wykorzystują swoją pozycje kosztem pracowników produkcji . Są to osoby nie posiadajcie żadnej wiedzy, udających że coś robią , a tak na prawdę nic nię robią . Jedną rzecz zrobili wprowadzili system 7 na 2 ( BRAWO) i myśleli ze ludzie będą tak pracować( bo przecież ludzie mają dużo czasu , nie mają rodzin i stali się niewolnikami tego zakładu). Jak dużo ludzi odeszło to wrócili na 4 brygadowe. Panie Dyrektorze może Pan to przeczyta może nie , ale my ludzie pracownicy pańskiej firmy prosimy o pomoc , o dobrą zmianę dla nas ( podwyżkę, zmienne systemu pracy) . My też mamy rodzinny , chcemy zapewnić jej jakiś byt , a nie ciągle robić na opłaty . Prosimy o wysłuchanie nas.

Jola

Czy młoda kobieta poradzi sobie w pracy w fabryce czekolady?

Szaraczek

Pracuje się tam coraz gorzej. Wymagania rosną a place stoją w miejscu to chyba najmiej atrakcyjna firma w Skarbimierzu. Pracuję tam od początku ale chyba czas to zmienić moi koledzy i koleżanki masowo składają wypowiedzenia chyba i czas na mnie. Brak poszanowania dla takich szaraczków jak my. Do tego system 4 brygadowa praca w weekend to norma. Liderzy latają tylko na kawkę do biura i wszystko mają gdzieś. Godzina 6.15 już żadnego nie ma na linii bo wszyscy kawkę piją w biurze a nas rozliczają z każdej minuty i wymagają żeby robić swoją robotę posprzątać i jeszcze za nich ogarnąć kilka spraw. Ktoś w końcu powinien się za nich wziąć porządnie. Do tego godzinna przerwa i jest super, a my równo 30 min. Chociaż nie na każdej linii niektórzy są uprzywilejowane tzw ulubieńcy liderów. Żenada jednym słowem. Jak to się mówi 5 lat w jednej firmie to za dużo. Co mogę powiedzieć jak ktoś nie wierzy to niech próbuje.

cadbury

Pora rozstać się z tą firmą, czarę goryczy przelała ostatnia "podwyżka" 16,7zł miesięcznie więcej, to okruszki z pańskiego stołu. Patrząc dzisiaj to najgorsza firma w Skarbimierzu, szkoda bo w Cadbury było ok.

Johhny

Jeszcze ktoś tam pracuje w ogóle??Współczuję.

Piotrek

mam pytanie czy poprawiło się jedzenie na stołówce w fabryce? mam zacząc prace za tydzien i tak przeczytalem te wszystkie opnie i nie wiem czy uciekac..... pytam bo sam se nie gotuje i nie wiem jak tam jest teraz....

kandydat

A jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu na gumie. Jacy tam pracują ludzie i jakie są tam zarobki. Warto tam iść czy szukać czegoś innego.

Sabina

Praca na produkcji wygląda jak w chińskiej fabryce ! Nie polecam !

stały

Poleciłbym gdyby nie to, że obowiązki rosną nie adekwatnie do zarobków, ponieważ z dnia na dzień przychodzi co raz więcej obowiązków, stresu a nikt nic za to ci nie da. Najbardziej irytujące jest to, że nigdy nie jest dobrze, zawsze produkcja robi coś nie tak,. Zawsze według biur robimy coś nie tak, a trzeba szybciej i więcej i taniej, ale jak już przez ten stres zaczęły się wypadki to nagle Ojjjjjjj bezpieczeństwo na 1 miejscu, ale mimo wszystko róbcie wszystko szybko i jak najwiecej bo musicie być elastyczni. Na 4 brygadach najgorsze jest to że jak wszędzie na 4 brygadach weekendy w pracy

xxx

Panowie i Panie ! Cóż mogę napisać ? u nas w pl wszędzie jest kolesiarstwo niestety nikt nigdy tego nie zmieni. Miałem okazję pracować chwile w waszej firmie ale jako firma zewnętrzna. Jestem praktycznie z drugiego końca Polski i u nas jest taki sam syf. Prywaciarze skurwysyny i chamy a w większych firmach takich jak wasza to człowieka traktują jako sztukę że jest a jak nie on to ktoś inny przyjdzie pracować. Niestety ale taka prawda że jak ktoś chce się czegoś dorobić to trzeba wyjechać za granicę bo innej opcji nie ma. Nie będę się wypowiadał więcej na temat firmy bo nie pracowałem tam jako pracownik więc nie wiem jak wygląda praca na produkcji. Chciałem was tylko pocieszyć że nie jesteście sami. Aczkolwiek czekolady Milka są bardzo dobre od was. Pewnie będzie odpowiedz pod moim komentarzem od jakiegoś kierowniczka zatrudnionego po znajomościach albo jakiegoś mistrza ale niech wiedza jedno że sukces kierowników ,mistrzów czy wyżej ustawionych ludzi jest osiągnięty przez nieszczęście innych pracowników i kiedyś zapłacicie za to!! Niestety ale taka prawda !!!!

kornik

ta fabryka to masakra ja tam pracuje jeszcze ale już niedługo jak sezon się konczy to zucaja ludzmi jak szmatami jak tak można nigdy nie będą mieli stalych pracowników bo ludzie uciekają a brygadziści porazka nic nie umieja tylko siedza na kantynach i kawke pija niczym się nie przejmują maja po prostu ludzi za roboli!!!

NotLuckyLuke

Jakby to powiedzieć ta praca to jest porażka.Na produkcji ludzie zapieprzają szybciej niż Chińczycy i zarabiają mniej.System 4 brygadowy to typowe niewolnictwo i zero życia.Postkolonializm w Polsce ma się bardzo dobrze.Serdecznie nie polecam.I dziwią się,że już 4 miliony Polaków za granicą.Polska w ruinie.

Dejzi

Czy na pakowni na prawdę jest taki zapieprz? Przy linii, która podaje bardzo szybko gumy do pakowania człowiek nie wyrabia... Ci, którzy tam pracują/pracowali powiedzcie, czy na innych i których działach jest dużo lżej i lepiej, z góry dziękuje :)

Gość z Gum

Praca tam to jakaś kpina.... Pierwszy dzień pracy, otrzymałem używane obuwie robocze (wyprane chemicznie) hehhehe wstyd żeby taki zakład dziadował na buty ;) Zarobki co do rynku pracy w Skarbimierzu to tu chyba płacą najmniej do tego praca w systemie czterobrygadowym. Jeżeli ktoś nie ma ambicji to polecam takim osobą tą firmę !

alvaro Maczeta

Pracowałem na gumach na magazynie kasa jak na magazyniera 1800 zł miesiecznie umowa na pol etatu żenada ;/ po miesiacu nie przedłużyłem umowy ;)

pietia

Dla ZAINTERESOWANYCH: - praca obowiązkowo na ochotnika w święta to norma (co prawda płatne nadgodziny 100%), - wysyłanie na urlop obowiązkowo na ochotnika to też norma szczególnie pracowników tymczasowych, - zmiana harmonogramu pracy z 3 zmian na 4 brygady i odwrotnie to norma, powiadomienie czasem 2 dni przez zmianą, czasem tydzień, - brak kompetencji merytorycznych, wyprane korporacyjnie mózgi to cecha większości liderów i ich przełożonych, - brak poszanowania ludzkiej pracy i godności to norma, masz umieć i robić wszystko niezależnie od stanowiska i masz być zadowolony, że masz prace to norma, - zakłamanie i dwulicowość to cecha większości pomocników liderów, liderów i wyżej, Masakra ! No ale gdzieś trzeba pracować 

ali

witam staram się o przyjęcie do fabryki czekoladek na magazyn jako operator wózka widłowego mam pytanie jakie są tam wózki elektryczne czy na gaz po proszę o jakieś info

ali

jacek

Ta paniusia gówniara z rekrutacji Półtorak Ćwierćtorak czy jak jej tam to wielka tragedia porażka. Szuka doktorów a może nawet profesorów na stanowiska do przerzucania kartonów z batonikami hehe.Rozmawiałem z tą panią z kadr no i paniusia na koniec że info zwrotne otrzymam w terminie do 2 tygodni zapytałem czy na pewno odpowiedziała że tak i od tego momentu słuch od niej zaginął. Ma Was wszystkich za ludzi drugiego sortu chyba. Zabrakło kasy na oddzwonienie a może strach co ma odpowiedzieć że na taśmę potrzebuje Leonardo Di Caprio z dyplomem profesora. Żałosne. Musisz się nauczyć kultury kobieto jak Ciebie nie nauczono na uczelni chyba przyzakładowej.

xyz

Dokładnie, układy i "kolesiostwo" to podstawa! Nie liczą się kompletnie z ludźmi, w myśl zasady: "morda na kłódkę i za........j". Wykorzystają człowieka ile się da, a potem but. Na miejsce takiego pracownika mają conajmniej kilkunastu innych, dlatego tak jest. Dobrze mają tylko ci, którzy pracują od samego początku. Nie jest ważne, jakim się jest pracownikiem ( wydajność, obecność w pracy, zaangażowanie), tylko czy ma się znajomości i czy leader "lubi" . Stąd tak duża rotacja. Ale cóż, takie są realia...

aktualny pracownik

Atmosfera pracy w zależności od zespołu w jakim się pracuje. Wiadomo ludzie są różni jedni są przyjaźnie nastawieni inni wcale. Stresem jest jeśli nie można liczyć na współpracowników. Z liderami jest podobnie. Większość bez wykształcenia, stanowiska dostali nie za kompetencje, wiedzę czy doświadczenie ale za układy, kolesiostwo czy długi staż pracy w Mondelez bo większość się dobrze zna i stanowiska dzieli między siebie.Wynagrodzenie podstawowe operatora na umowie Mondelez wynosi 2000 zł brutto, starszego operatora 2500 brutto gdzie ta stawka była na start w 2008 kiedy fabryka się otwierała. Pracownicy na umowach tymczasowych więcej zarabiają niż podstawowy operator. Przemiał ludzi jest baaaaaardzo duży. Ogólnie pracownik nie jest szanowany jest od roboty a nie od myślenia. Jest to praca dla tych którzy nie mają innych perspektyw, wiadomo że z pracą jest ciężko a jak jest to na umowę śmieciową. Aktualnie Mondelez mimo apelacji i próśb zlikwidował część przewozów pracowniczych czym skutecznie utrudnił ludziom życie. Tym samym część pracowników pewnie się zwolni co stworzy miejsca pracy dla pracowników tymczasowych.

SRARENSRACH

Zdarzyło mi się aplikować do mondeleza w skarbimierzu. Nawet była rozmowa z pania z kadr no i paniusia na koniec że info zwrotne otrzymam w jakims terminie. Oczywiście termin minął a info zwrotnego tak jak i samego YETI nikt nie widział... Na moje maile paniusia z kadr nie odpisywała oczywiście telefonów moich tez nie odbierała. Dopiero po iluś wielotygodniowych ponagleniach i próbach dodzwonienia się dosłownie chwile po mej próbie dodzwonienia nagle zadzwoniła mi ta paniusia i stwierdziła ze nie udało mi się przejść rekrutacji "ze względu na moją zdecydowanie zbyt małą komunikatywność. A oni pod tym wzgędem szukają zdecydowanie coś znacznie wyżej". No to przywaliło babsko kulą w płot chyba bo co do komunkatywności nie wiem po czym ona stwierdziła że ma komunikatywność jest zbyt niska (ona sama tez pewnie by nie otrafiła tego wytlumaczyć na jakiej podstawie to stwierdziła), ale jej komunikacja to chyba na najwyższym poziomie jest (nie odpisywanie na maile i nie odbieranie telefonów). W wyniku takowych zaistniałych okoliczności mozna odnieść wrażenie że nie chodziło o "zbyt małą komunikatywność" tylko o brak obłudy i zakłamanie z mej strony. Bo takiego postępowania (nie odpisywanie na maile i nie odbieranie telefonów) jak u tej paniusi to nie można inaczej nazwać jak objaw obłudy i zakłamania. No chyba, że paniusia twierdzi co innego to niech się na tymże forum wypowie publicznie na temat swego zachowania wobec kandydatek i kandydatów. Moim zdaniem ona się zachowywała jak typowa psychopatka (nie odpisuje na maile i nie odbiera telefonów). Podsumowując firma niby zagraniczna, ale za to polska wysokorozwinięta obłuda, zakłamanie i patologia. Jednym słowem dno....

andzia

masz może mejla na którego można wysłać cv

Wątły

A nowego Dyra jak nie było, tak nie ma. Ciekawe dlaczego? Nikt nie chce przyjść?

Kajtek

Ja jeżdżę jako PH. Rewelki nie ma jest oki,koło 4-5k. Ale produkty nigdy nie jem,wiem jak je robią. Chyba teraz brak jeszcze 2 handlowców.

Ani

Wolałbym jeść kanapki niż te żarcie niesmaczne. Wogóle ten cały zakład czekolady to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

CR

Kantyna czytam brednie na temat Kantyny. Fakt łososia nie podają za ta cenę ale 6.5 Pln za obiad z dofinansowaniem 50% to niezła cena. Po zmianie operatora jest super w porównaniu do poprzedniej firmy. Jest świeże i zaloga sie stara a jak komuś nie pasuje to może jeść kanapki z domu

mondi

Złożyłam zażalenie na mondelez do pipu dlaczego mamy pracować w boże ciało skoro na kalendarzu pracy ten dzień był ustawowo wolny a skreslono i z dnia na dzień kazano pracownikom przyjść do pracy co jest nie zgodne z prawem pracy ---- to jest skandal .

zero tolerancji

Ogólnie praca w (czeko) do ...bani delikatnie powiedziane,ale nikt nikogo na siłe nie trzyma.Nowi na umowy smieciowe 1/2 etatu ze smiesznym jakims dopełnieniem.Liderzy j.w napisane.

PIGWA

Jak z zarobkami w Modelez ?? śmieszy mnie to że umowa przez pośrednika na 1/2 etatu po 8 godzin dziennie.

Zostaw opinię o Mondelez - Skarbimierz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mondelez