TREPKO S.A.

Opinie o TREPKO S.A.

Były

W ciągu ostatnich lat odeszło sporo osób z kluczowych stanowisk do tego dobrych w swoim fachu z takich działów jak serwis konstrukcja i automatycy po zarządzie spłyneło to jak woda po kaczce niema osób niezastąpionych może to i dobrze oby tylko ludzi niezabrali ze sobą ja firma zacznie tonąć

CNC

Ilu pracowników odeszło/złożyło wypowiedzenie ?

Podwyżki o ile będą to w drugim kwartale tego roku, ale nie licz na jakąś wielką podwyżkę, bo tradycyjne tłumaczenie jest takie, że firma ma bardzo kiepskie obroty.

del pierro

nie mam na paliwo żeby jeździć do pracy... taka mała wypłata a auto jak sie zepsuje to pieszo chodze 10 kilometrow kiedy to sie zmieni i odkladam juz z 3 wyplat na naprawe

Były

Dostaniesz podwyżkę w lipcu bo minimalna przegoni twoją pęsje

Jeżeli będą podwyżki to dopiero w drugim kwartale roku, bo wg ,,góry "firma kiepsko stoi finansowo (czytaj: Duńczyk zarobił mniej niż rok wcześniej). Zresztą jakie ,,podwyżki" masz na myśli. W tej firmie nie ma nawet szans na dogonienie inflacji.

A jak myślisz dlaczego fabryka jest w Polsce? Koszty produkcji są tu niższe niż w innych krajach a wypłaty są też ich kosztami. Gdyby chcieli płacić więcej to by kupili sobie fabrykę w Danii.

Mam zamiar złożyć cv na stanowisko konstruktora automatyka, ktoś wie na jaką pensję mogę liczyć na start? Przeglądam forum i piszecie o rzucaniu na głęboka wodę, w przypadku tego stanowiska tez tsk jest? Jak wyglada wdrozenie? Dobrze rozumiem, ze z podwyżkami jest tu słabo? W benefitach napisali o bezzwrotnych zapomogach, co to takiego? Bo nie spotkałem się w żadnym zakładzie z czymś takim:) Macie jakieś rady co do rekrutacji?

Były

Jeśli chodzi o kase to szału niema a zapomogę to możesz dostać jak ci dziecko na raka zachoruje lub inne zdażenia losowe cię dopadną

Były

Na start dostaniesz tyle samo jak na przeciwko w biedronce po kilku latach dociągniesz max do średniej krajowej

J

Ta zapomoga to premia na święta która jest dawana ze socjalnego na wniosek pracownika (wniosek o zapomogę) Także widzisz, firma nie daje premii na święta tylko zapomogę jak poprosisz oczywiście XD

@J

W porównaniu do innych dużych firm w okolicy to ani pęsje ani benefity nieporywają socjal lepszy jest nawet w biedronce (karty multisport,prywatna opieka medyczna,premia roczna w wysokości pęsji itp)a tutaj masz zapomogę na święta w wysokości 200-600 pln żebyś mógł karpia kupić bo z pęsji to raczej ci się nieuda a średnia pęsja w firmie idzie w kierunku minimalnej krajowej już od ładnych kilku lat ludzie pracujący po 20-30 lat w firmie coraz bardziej zbliżają się do minimum krajowego

L
@Były

Na jakie widełki płacowe na rękę można liczyć na takim stanowisku? Jak wygląda na praca w tej firmie? Dużo delegacji? Płatne dodatkowo?

@L

Ludzie mają przy 25 letnim stażu 5-6k brutto więc niewiem na co liczysz lepiej dać se luz

@Były

Serio 6 tys przy 25 latach pracy? możecie rozwinąć przy tym zakres obowiązków? czy wykonywane zadania są jakkolwiek adekwatne? To osoby nowe w zasadzie robią mniej więcej to samo i maja mniej?

@Były

Niestety, ale pracownik jest tu tylko małym trybikiem, który wg tzw. góry można bez problemu wymienić na inny. A Ty masz się cieszyć, że masz pracę. Polityka wyzysku pracowników wcześniej czy później się zemści, bo zostaną tutaj tylko najgorsi. Póki co Duńczyk doskonale to wszystko rozgrywa. Daje dobrą kasę kilku osobom, którzy mają pilnować aby pozostali siedzieli cicho.

A co to ma ze mną wspólnego? Piszę tylko jak wyglądają układy w tej firmie. O mnie się nie martw. Poza Trepko jest także życie i możliwość zarobienia pieniędzy bez zwalniania się.

Na podstawie czego snujesz takie właśnie wnioski? Wiem, że było napisane o lojalce ale nie można tego jakoś wyminąć albo się dogadać? Nie dadzą tu nigdy więcej godzin? Wola wziąć nowych?

Były

Kilka osób miało wycieczki na policję i się tłumaczyli z pracy w innych firmach bez względu na to czy mieli podpisane lojalki czy nie a dostając lojalke do podpisu masz wybór podpisujesz lub wylatujesz

Johny

Odnosnie opini powyzej,sa rynki na ktorych klienci mimo wszelkich problemow sa zadowoleni z maszyn. Jest to zasluga wylacznie serwisu- niestety niewielu ogarnietych chlopakow pozostalo w tym dziale. Wlasciciele i zarzad firmy nie rozumieja,ze podstawa firmy o takim profilu sa zasoby ludzkie. Obecnie wszedzie mamy rynek pracownika-w obecnych czasach, to pracownik stawia warunki, a wbrew pozorom pracy dookola jest multum. Aby miec dobrego pracownika trzeba tez w niego dobrze inwestowac. W innych firmach standardem sa auta słuzbowe, karty multisport, prywatne ubezpieczenia medyczne, co oferuje Trepko ? Slabe wynagrodzenie i nic poza tym... Najwazniejsze aby wlasciciel byl zadowolony z zyskow na koniec roku. Wiekszosc ogarnietych pracownikow juz sie ewakuowala, kolejni,ktorzy maja glowe na karku podejma takie same decyzje, i na tym zakonczy sie rozwoj firmy ktora ciagle szczyci sie mianem"swiatowej". Ciekawe jaka jest koncepcja dalszych dzialan wspomniana powyzej-jak do tej pory wszelkie koncepcje byly bledne, jedno jest pewne, dobrzy fachowcy nadal bez zalu beda opuszczac Trepko.

trepiarz
@Johny

Ile ludzi się zwolniło w 2023roku ?

@Johny

Masz całkowitą rację. W tej firmie najważniejszy jest właściciel, później długo nic, następnie pani prezes, dyrektorzy a reszta niech się cieszy, że ma pracę, bo na ich miejsce jest ,,kolejka do torów". Ktoś powiedział, że w zeszłym roku były podwyżki. Nie za bardzo wiem jakie podwyżki, skoro nawet nie dogoniły inflacji. W tym roku mamy grzecznie czekać, bo może będą. Coraz więcej ludzi zaczyna głośno narzekać i w ten sposób zaczyna obowiązywać zasada: oni udają, że płacą my udajemy, że pracujemy. Może powstający w Łubowie Maxcess będzie konkurencją na rynku pracy?

Czyżby to pisał jakiś dyrektor lub kierownik? Najłatwiej jest pozbyć się ludzi, którzy widzą wiele i piszą o tym, ale nic nie robić, aby zatrzymać doświadczoną kadrę. Tracicie ludzi, którzy oddali serce za tę firmę a zostają Ci, którzy czekają tylko na moment wyjścia z pracy.

Lazy Worker

Witam znalazłem ogłoszenie że firma szuka profesjonalnego montera. Czy firma jest przyjazna pracownikom pokolenia Milenialsów ?

Szakalaka
@Lazy Worker

Ogloszenia to fake. Nikogo nie szukaja a raczej czekaja na to ze ludzie sami odejda. Zamowienia lipne na ten rok.

Starszy monter

Jak wygląda proces onboardingu w organizacji Trepko ?

Konsulting

Dlaczego zarząd firmy nie prowadzi otwartego dialogu z pracownikami którzy wykonują najcięższą pracę ?

Były

Za mało to płacili już kilka lat temu dobre zarobki skończyły się 10 lat temu teraz to tylko współczuć ludziom którzy zostali w tej firmie bo dogoniła ich pensja minimalna

Cookie MONSTER

Godzinowka 30zl brutto to mało ?

@Cookie MONSTER

30 zł brutto to niewiele więcej niż minimalna od stycznia

Fitter

W jaki sposób można się dostać do działu serwisu?

Możesz to w praktyce opisać? przychodzę na rozmowę i co dalej? z kim gadam? Co ewentualnie sprawdza? Czy faktycznie wystarczy to co na CV mam zamieszczone? Jest okres próbny?

Były

Kilka pytań po angielsku w celu weryfikacji języka pare pytań z rysunku technicznego oraz schematu elekteycznego po pozytywnym zaliczeniu lądujesz na montażu na kilka miesięcy w celu zapoznania z maszynami kompletujesz narzędzia dostajesz laptopa z programami do sterowników i paneli małe szkolenie u automatyków jak podpiąć kompa u klijenta i zdalnie udostępnić dostęp automatykom i wio na głeboką wodę na delegacje a jeśli chodzi o kasę to kiepska podstawa do tego premia no i ci powiedzą że przecież dostajesz dietę na wyjazdach zwłaszcza zagranicznych a nie powinno to być liczone do pęsji

Krysia

A coś o pracy jako MŁODSZY SERWISANT/SERWISANT?? Szukam informacji, konkretnie to napiszecie mi, jak tu można się rozwijać? Bo jak napisali, że dają znakomite możliwości rozwoju, to znacie jakieś konkrety? Czy te możliwości to chodzi o awans i lepszą kasę? Czy finansowanie szkoleń i innych kursów? Dajcie znac, ok?

@Krysia

Nie rozwijać tylko jak najszybciej się zwijać z tej firmy najlepszy awans to poza firmę i najlepiej na własne rządanie bez wypowiedzenia niema żadnych szkoleń i kursów poza bhp co 5 lat a jeśli chodzi o kase to podobnie jak w innych biedronkach czy lidlach 4500 brutto

Były

No właśnie na zewnątrz jak popracujesz chwile to szybko zmienisz zdanie obłuda kolesiostwo nepotyzm traktowanie ludzi jak (usunięte przez administratora) i mówienie każdemu że na jego miejsce czeka kilka osób za szlabanem no i kiepskie zarobki jak w biedrze

Roma
@Były

No ale jednak czasami chyba zdarzają się wakaty na lepszych posadach, bo np. ktoś odchodzi. Jak wtedy jest wolne miejsce to firma prowadzi rekrutacja wewnętrzna? I wtedy jest opcja na awans, czy wtedy też biorą kogoś z zewnątrz?

@Roma

Wakaty na lepszych stanowiskach są przeznaczone dla rodziny i znajomych bedąc z zewnątrz możesz liczyć tylko na stanowisko pracownika fizycznego szeregowego konstruktora lub serwisanta których stale im brakuje ze względu na to że kto jest kumaty i ma pojęcie szybko ucieka z firmy ze względu na zarobki i atmosfere pracy zostają tylko tacy co niemogą odnaleść sie na rynku pracy (mało co umią)

Cinek
@Krysia

Praca jako serwisant wiąże się z posiadaniem jaj ze stali i łba z gumy. Szkolenia?! Zapomnij! Jedynie BHP i koniec, to co jest napisane w ogłoszeniu i podczas rozmowy kwalifikacyjnej to jedna wielka ściema !

Były

Właściciela interesuje tylko przelew na konto kasa sie musi zgadzać reszta go nieinteresuje

Jak w tym momencie oceniacie sprzedaż? i jakie są prognozy na kolejny rok? Zastanawiam się nad tym ogłoszeniem dla specjalisty od niej. Z rok temu podkreślali zarobki liczone od 5 do 7 tys oraz prowizje zależna właśnie od wielkości sprzedaży. wiec w jej zakresie chce się zorientować.

Fachowiec

Ile zarabiają fachowcy monterzy w Trepko UK ?

Czy TREPKO S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Ta lojalka na jaki czas? Miesiące? Lata? O co chodzi z tym detektywem? Serio? Ale to dzieje się po tym jak pracownik odejdzie, czy jak jeszcze jest zatrudniony w firmie?

Makrel giełdowy

Lojalka na 3 lata przynajmniej. Z detektywem poważnie, ale nie będę tutaj tego roztrząsać. W każdym razie spawacz nie może sobie po pracy pospawać, tokarz potoczyć, szlifierz poszlifować, monter montować a konstruktor konstruować bo jego wiedza to 'wlasnosc intelektualna firmy'. Jakiekolwiek działanie w celu dorobienia sobie do lichej pensji jest uznawane za działanie konkurencyjne lub na szkodę firmy...

@Makrel giełdowy

W jakim sensie ta lojalka? Tzn ze tokarz czy monter musi podpisac papier ze bedzie robil tylko tutaj ? Za zrobienie sobie fuchy w wolna sobote w innej firmie konsekwencje ? Co na to wszystko pracownicy ? Ktoś sie na to godzi ? Przecież to brzmi absurdalnie śmiesznie.

@CNC

Niestety jak będziesz chcial sobie dorobić wylądujesz na policji w celu przesłuchania i się bedziesz tłumaczyć w ostateczności cię wywalą lub sam się zwolnisz jak ci powiedzą wprost że na podwyżkę niemasz co liczyć przez najbliższe 5 lat

@Były

Brzmi dość kiepsko. Jak stawki dla doświadczonych programistów/operatorów CNC? Jest jakis bonus za to ze nie robisz w innych firmach ? Chociaż to 35 pln/godz na początek jest realne ? Jakie maszyny do dyspozycji ? Patrząc na firme to chyba większość nowych maszyn, czy to taka garażowa produkcja na wielka skalę na zabytkach z lat 90-tych

@CNC

Jak nie robisz w innych firmach nie masz problemów z policją za lojalke nic nie płacą stawki podobne jak w biedronce 25 pln brutto

@CNC

Nowe maszyny są z lat 90 tych stare z lat 70tych jak trafisz na nową to spoko jak bedziesz podskakiwał to pójdziesz na manuala gdzie mało który młody umie pracować i szybko uciekniesz z firmy

@Były

Nowe maszyny z lat 90tych? A jak finansowo firma teraz stoi? Mam na myśli właśnie zakres inwestycji, nie ma jak na razie szans by o nich myśleli jakoś w dłuższej perspektywie? Jak bardzo wpływa to na efektywność?

Inżynier

Jaka stawka w tym roku dla serwisantów ?

Miś

Jak wygląda praca konstruktora? Dużo pracy i czy odpowiedzialna? trzeba być twórczym?

Rafi
@Miś

Praca konstruktora wygląda tak Przychodzisz na 6 lub 7 lub 8 i 8 godzin siedzisz ewentualnie coś zepsujesz z 3 razy. Wypijesz z 5 kaw zjesz z 3 śniadania i z dwa obiady najwięcej ci najgrubsi konstruktorzy. Potem idziesz z 5 razy na WC i pierdzisz. Dzień mija wypłata dobra wszyscy uśmiechnięci idą do domu powtórzyć ostatnie czynności

Maryla
@Rafi

Nie wiem jak można w taki sposób pracę ułożyć ale skoro tak to jakie są warunki odnośnie zakresu obowiązków wobec konstruktora? Zastanawiam się gdzie one zniknęły w tym opisie. I z jakim wynagrodzeniem łączy się taka praca? Trudno się dostać?

@Maryla

Biorą każdego jak leci byle byś umiał komputer włączyć możesz być świeżo po studiach co chwile się ktoś zwalnia więc mają stale wakaty zaczynasz prace z pęsją minimalną po 4 latach zwalniając się zarabiasz max średnią krajową

Margarita
@Rafi

I szefostwo tego nie widzi że w konstrukcji tak pracują? Mogą sobie tak błędnie po 3 razy popsuć? Nie ma żadnych konsekwencji w postaci nagan, zabieraniu części premii?

Byly
@Margarita

Nie tylko na produkcji jak zepsujesz detal za 30zl zabierają Ci całą premie, a w konstrukcji na spokojnie można się mylić bez żadnych konsekwencji

Antosia
@Byly

Łatwo zepsuć coś czasem? Bardzo delikatne te detale są? A jak już ta premia wleci, to ile jej jest? Co miesiąc jest przyznawana?

@Antosia

Jest premia stała którą dostajesz za brak chorobowego i premia uznaniowa którą dostają tylko (usunięte przez administratora)

@Były

Oj, nie wiem kto tylko taka premie otrzyma, ale skoro tak to jedyne co mogę zrobić w tej pracy to być zdrowym i tylko w ten sposób więcej zarobię? Moje wyniki na nic nie wpływają i mogą być wystarczające / przeciętne? Nie weryfikują ich zbytnio?

Tatiana

Jak wygląda przebieg on-boardingu nowego pracownika w organizacji ?

Były

No napewno nie w celu rozwijania swoich pasji umiejętności i kariery no i nie dla kasy podobne można zarobić w pierwszej lepszej biedrze czy lidlu

Koczkodan

Czy ty człowieku masz głowę do myślenia czy do jedzenia tylko? Podnoszenie minimalnej płacy spowoduje że wszyscy niedługo będziemy zarabiać minimalną bez względu na to czy jesteś fachowcem z 20sto letnim stażem czy może uczniem bez ŻADNYCH umiejętności (nawet w zamiataniu)...

Jarek
@Koczkodan

Bo jak nie (usunięte przez administratora) to kto ?

Pasjonat

Czy firma dba o tzw Work-life balance pracowników ? Na przykład czy Można pracować 4 dni w tygodniu po 8 godzin, lub 5 po 7 godzin ?

@Pasjonat

Masz (usunięte przez administratora) i niedyskutować za(usunięte przez administratora) a jak chcesz 5k na ręke to muszisz 120 nadgodzin zrobić łącznie z sobotami

Już były
@Były

Masz pracować nie 4 dni a najlepiej 6dni z nadgodzinami i zarobisz mniej niż najgorszy biurowy, narobisz się też dużo więcej przez niego bo zawsze coś źle zrobi. Potem pójdzie komisja od rzeczy niepotrzebnych tzw Minionki i posmieja ci się jak ładnie się męczysz i jeszcze cię oskarżą że za wolno robisz a sami wszystko hamują.Pamiętaj że ty będziesz utrzymywał tych wszystkich biurkowych więc najlepiej się zwolnic bo za szlabanem czekają nowi lepsi od ciebie, bardziej wydajni.

Zostaw merytoryczną opinię o TREPKO S.A. - Gniezno

• Jak się pracuje w TREPKO S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy TREPKO S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TREPKO S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 6 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TREPKO S.A.?

Kandydaci do pracy w TREPKO S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TREPKO S.A.