Opinie o OTIS Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy OTIS Sp. z o.o., lecz również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie OTIS Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OTIS Sp. z o.o. w Warszawa

Był sobie Otis

Panowie KONSERWATORZY z całej Polski proponuje wam odejść z tej firmy, niech zostaną tylko dyrektorzy. Oni dadzą sobie radę, nawijać makaron na uszy potrafią doskonale. Otis jedynym wytwórca części hehe. Tylko Otis ma oprogramowania i tym podobne bzdury. Ja po wieloletniej pracy podziękowałem firmie za współpracę, i nie żałuję. A dyrektor oddziału Wrocław nawet nie pofatygował się żeby pożegnać się z pracownikiem który pracował 14 lat.(usunięte przez administratora)

ZAdowolony Otis

Ech sami malkontenci sie wypowiadają ale dobrze wiemy że Otis jest jednym z lepszych pracodawców w branży. Można by długo i dużo wyliczać zalety ale ale największe atuty: bardzo dobrze płaci, służbowy samochód i telefon, świetny socjal i dodatki i stabilność zatrudnienia no i ostatnie dobry klimat w pracy, każdy sobie pomaga. Narzekacie na iphony i monitoring na gps ale chyba niektórzy zapominają jakim badziewiem były poprzednie. Zawieszały sie, nie mozna było sie dodzwonic, dostaliśmy nowiutkie fajniutkie a i tak płacz. Gps w innych firmach to teraz standard, i tez tego nikt u nas nie sprawdza gdzie znajduje sie konserwator. Co do podwyżek, nie musza byc bo jak pisałem Otis płaci bardzo dobrze w naszej branzy. Koledzy pod zarządem obecnego prezesa firma się rozwija i gdyby nie pandemia to firma mogła by otrąbić sukces że jest Liderem 2020 w Polsce. Tyle osób tu narzeka ale w praktyce wiecej osób nowych garnie się do pracy w naszym Otisie niż z niego odchodzi. Nie twierdze że kierownictwo nie popełnia błędów czy zajmuje się głupotkami jak ściganie za stopki w mailu ale w ogólnym rozrachunku to Otis jest jednym lepszych miejsc do pracy. (usunięte przez administratora)

Zainteresowany

Witam, czy ktoś coś wie na temat stanowiska Opiekun klienta serwisowego - Biznes Partner? Czym się zajmuje i jak wygląda praca na tym stanowisku?

Szukam pracy pomorskie
Kandydat

Czytałem tutaj opinie bo widziałem ogłoszenie a już nie jeden facet mnie (usunięte przez administratora) No ale zadzwoniłem i powiem ze sympatyczna pani. Nie mam uprawnień ale pani cierpliwie wszystko wytłumaczyła, opowiedziała na wszystkie pytania, warunki i co mogę zrobić żeby dostać pracę. Jak mam być szczery to jeszcze nikt nie był dla mnie tak miły i cierpliwy. Nie wiem jak się pracuje w Otis ale jakos nie chce mi się wierzyć w te wszystkie opinie. Mam 47 lat i swoje się narobiłem w firmach. Zwykle to całe wyposażenie było na mojej głowie włącznie z narzędziami, od kilku lat tylko zlecenie albo na własnej firmie, nadgodziny nikt nie płacił ze o bhp nie wspomnę. Nie wiem jak dzisiaj młodym się w głowach przewraca ale ja to bym dziękował za taką pracę. Coraz trudniej o pracę żeby do emerytury dociągnąć bo każdy patrzy jak na dziadka a ja całe życie mechanik i silny dalej jestem. Jak głód zajrzy ludziom w oczy to docenia. Zdrowia życzę wszystkim.

Eo
Kandydat

Czy obowiązuje okres próbny? Ile trwa?

Eo

3 miesiące?

Monte Nowy wpis
@Eo

czy to nie jest tak że w zasadzie w każdej firmie jest swego rodzaju jakiś tam okres próbny?

Monte Nowy wpis
@Eo

chyba powinni pisać o tym w ogłoszeniu nie? albo na pewno powiedzą ci na rozmowie

Eo Nowy wpis
Kandydat

I po jakim czasie można się spodziewać odpowiedzi o wyniku rekruracji?

Eo Nowy wpis

rekrutacji*

Kandydat

Jakie samochody służbowe dostają pracownicy do dyspozycji?

@Lukas

UP i czy można go wykorzystywać do użytku prywatnego również?

S

Tak

Kandydat

A pierwsza częśc pytania? Znasz odpowiedź?

Renault Megane

@A

W sumie to meganką jechać nigdy nie miałem okazji, ale patrząc po specyfkacji to chyba całkiem spoko

Oti
@Lukas

Może i spoko ale biorąc pod uwagę że nie jeden prywaciarz daje hybrydowe toyoty w kombi zwykłym konserwatorom... To ta meganka wygląda dosyć słabo:) Hybryda jakby ktoś nie wiedział ma zawsze automatyczną skrzynie biegów;)

what
@Oti

serio ma to dla ciebie aż takie znaczenie jakie auto dostaniesz jako służbowe? jak ci się marzy toyota w hybrydzie to idź do salonu i sobie kup

@Oti

No nie pogardziłbym, ale wezmę co dają

KRISS
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Witam Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda praca na stanowisku kierownika serwisu.Zakres obowiązków, wady i zalety. Dziękuję za wszelką pomoc.

Rozmowa kwalifikacyjna
W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie OTIS Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Regionalny Kierownik Sprzedaży powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Merytorycznie

Średnie zarobki pracownika otis z kilkunastoletnim stażem to 6000 brutto.To się dotyczy większości pracowników.U prywaciarzy to tyle się zarabia do ręki z umową o pracę na tyle na ile jesteś zatrudniony.A tutaj musisz mocno się napocić żeby tyle mieć ze zleceniami i to też jak się uda bo nie co miesiąc ale najgorsze jest że konserwatora zrbilii ciecia koczującego w maszynowni na klatce albo w samochodzie no bo inaczej przeglądu nie rozklepie.U prywaciarza zrobisz robotę jedziesz do domu a tu jeszcze musisz uważać na bhp czy dyrektora który niespodziewanie może Cię nawiedzić.

Kandydat

W biurze wymagana jest znajomość języka angielskiego?

Like a boss
@Cyber

Tak wymagana, aczkolwiek malo kto w tej firmie faktycznie mowi po angielsku, wymaganie kompletie bez sensu

Pracujesz w biurze?

W jakim dziale?

@Like a boss

W jaki sposób w ogóle weryfikują to na rekrutacji?

@Like a boss

Jakiś test, rozmowa w danym języku?

@Cyber

Z góry dzięki za wskazówki

@Like a boss

Możesz powiedzieć ile się tu zarabia? Jakie są stawki w OTISie, są konkurencyjne? Jakie są wymagania wobec nowych pracowników, ciężko się dostać?

Like a boss
@Artur

Ile wynegocjujesz tyle dostaniesz, bardzo indywidalna sprawa, aczkolwiek ludzie, ktorzy tu pracowali po 30 lat, odchodzili z placzem jak im zus emeryture wyliczyl, i z usmiechem, ze w koncu sa wolni od tego, delikatnie mowiac, psychiatryka... Odpowiadajac na inne pytania, nowe urzadzenia, tzw Kier robot montazowych, nie daj sie zwiesc tej nazwie bo faktycznie robisz wszystko to co Project Manager. Nie polecam tej firmy osobom bez doswiadczenia i odpornosci na niebywale wielki stres, ktory jest spowodowany obecnie zarzadzajacymi ta firma. Jestes zwyklym popychadlem. CZy trudno sie dostac, Nie, patrzac po tych co przychodza to chyba nawet nic nie trzeba soba reprezentowac aby sie tu dostac. Klapki na oczy i robisz to co ciec od betonow wymyslil. Oczywiscie, musisz sie nauczyc klamac, bez tego ani rusz...

@Artur

Zarobki są zależne od tego ile potrafisz i czy pracowałeś już w takiej firmie o podobnym profilu i zajmowałeś się tym czym tutaj miałbyś się zajmować. Wszystko jest tak naprawdę do dogadania się już na miejscu

@Artur

A opinii nie ma co słuchać/czytać. Najlepiej iść i się przekonać samemu, od tego jest poczatkowy okres pracy żeby pracodawca poznał ciebie i żebyś ty poznał pracodawce

@Artur

Nie dawaj się omamić ludziom którzy próbują na siłę wcisnąć ci swoje zdanie. powodzenia

@Big

Super, a jak oceniasz atmosferę w OTISIE? Bywa nerwowo czy jest raczej spokojnie cały czas? :) Czekam na Twoją odpowiedź!

@Artur

Ja czuję że jestem traktowany z szacunkiem ale taki sam szacunek daje od siebie. to zawsze działa w dwie strony a znajdzie się nie raz i nie dwa ktoś taki, kto myśli ze może wszystko a potem sie dziwi

Kazik
@Big

Słyszałem o takich co zrezygnowali. Brak wprowadzenia i wsparcia. To prawda?

SITO
@Kazik

@Kazik Brak wprowadzenia, wsparcia, współpraca między działami pozostawia wiele do życzenia Musisz stawać na rzęsach by doprosić się o odpowiedź na procesy/projekty, ktore chcesz doprowadzic do końca. Gdzie to powinno być standardem i wszystkim na tym zależeć. Managerowie i HR zamiatają wszystko pod dywan udając, że wszystko śmiga...Niestety jesteś skazany sam na siebie

Kandydat

Chciałam się dowiedzieć jaki Otis ma stosunek do obcokrajowców jako kandydatów do pracy. Pytam bo znajomy obcokrajowiec, z uregulowanym pobytem w Polsce, z bardzo komunikatywnym polskim, z doświadczeniem w branży 17 letnim (samodzielnie montował windy w swoim kraju), z polskim SEP, prawo jazdy, nawet nie może się spodziewać z Otisu jednej głupiej odpowiedzi typu: dziekujemy ale nie jesteśmy zainteresowani. Wysyłał CV na oferte: pomocnik konserwatora urządzeń dżwigowych. Aha i może co jest istotne w Polsce pracuje w branży od ponad roku ale w jednej z mniejszych firm. Zależało mu na pracy w Otisie ze względu na lokalizację i perspektywy.

@Pola

i dlatego ty zdecydowałaś się pisać za niego na portalu na którym nikt pewnej odpowiedzi ci nie udzieli bo osoby zajmujace sie rekrutacja tutaj nie wchodza???

@Pola

takie rzeczy to chyba sam powinien załatwiać a nie przez kogoś jeszcze na anonimowym portalu.. no błagam

@Mon

Zastanawiam się w czym twoja odpowiedź jest pomocna? Piszesz po to aby zaistnieć?

@Pola

Pola, wybacz jeśli poczulaś się urażona, więc zacznijmy jeszcze raz. Należałoby najpierw określić okoliczności, czy było ogłoszenie? czy do niego zadzwonili i umówili się na spotkanie? na jakim etapie rekrutacja utknęła? czy wysłał randomowo CV i czekał na odpowiedź? i na jeszcze pare innych pytań dobrze byłoby odpowiedzieć zanim przejdziemy do zastanawiania się dlaczego się nie odezwali. Bez poznania okoliczności możemy równie dobrze szukać odpowiedzi w kryształowej kuli. Więc widzisz że moje pytanie nie było po złości. Na pewno brak odzewu nie miał związku z narodowością, to ci gwarantuje no chyba że wszystko według ciebie jest po złości

@Pola

Firma chętnie Zatrudni, nie ma żadnych przeciwwskazań do zatrudnienia obcokrajowców jeśli jest zgoda na pracę w Polsce

@Mon

Profil założony na pracuj.pl i z tego adresu została wysłana odpowiedź na ogłoszenie. Pomocnik konserwatora urządzeń dźwigowych lokalizacja Bielsko-Biała. W pracuj.pl jest możliwość obserwacji statusu i wynikało że nawet nie otwarto jego CV. Tak że...

Hola
@Pola

Jeśli ma taką wiedzę jak piszesz to niech sobie podaruje OTIS i to,że nikt się nie odezwał. Montował dźwigi a chce być w OTIS pomocnikiem konserwatora?! Niech szuka firmy, których jest masa i lepiej płacą i docenią osobę z doświadczeniem. Niech dziękuje Bogu,że nikt się nie odezwał!!

@Hola

Oczywiście, że już znalazł prace w innej firmie w branży bliżej miejsca zamieszkania. Wiesz tutaj każdy obcokrajowiec musi od czegoś zacząć. Co z tego że w swoim kraju ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży jak nie ma uprawnień UDT w PL?

Mundek
@Pola

z tym pracuj pl to ogólnie tak jest.. moja córka też ma taką sytuacje. wysyła cv (oczywiście w innej branży) i niektóre faktycznie nawet nie zostają otwarte. Najczęściej odzywają się ci z olx, nie wiem od czego to zależy, czy te aplikacje nie dochodzą, czy mają tam tego za dużo i ciężko im zrobić przesiew

@Mundek

Tylko że sytuacja wygglada tak że szukali kogos do tego konkretnego małego miasta 3 msc temu, mój znajomy wysłał CV które nawet nie otwarli, a teraz znowu Otis szumnie ogłasza sie że w tym samym mieście szuka konserwatora i pomocnika więc czegoś nie rozumiem.

Mundek
@Pola

no to ja nie wiem może trzeba bylo iść tam osobiście zostawić albo coś. ja tak robiłem jak się przyjmowałem

Kazik
@Mon

A są obcokrajowcy w Otis Polska? Nikogo nie znam.

Ja
Kandydat

Witam, znowu widzę ogłoszenie na Kiero obszaru serwisowego we Wroclawiu. Czy tak krótko się tam pracuje czy nie maja odpowiednich kandydatów? Jaki tam jest klimat w tym oddziale? Zastanawiam się czy zastartowac ze CV i czy sobie głowę zawracać.

@Ja

Jak masz doświadczenie w branży tak jak nie masz nie dasz rady

@A

Może da, nie twoja w tym głowa, żeby to oecniać

oceniać*

bezsens
@Kick

prawdę napisał. Gdzie kierownik bez żadnej wiedzy

?
@bezsens

Skąd założenie, że wiedzy nie ma?

Kier

Zaczynałem tutaj jako pomocnik konserwatora teraz już jestem samodzielnym konserwatorem. chcieli mnie uczyć i wszystko pokazywac i dzięki temu teraz ja mogę też uczyć innych. opłacało się tutaj zostać na dłużej żeby teraz móc robić to co robię

@Kier

Ile trwał taki proces "transformacji" we w pełni samodzielnego konserwatora?

@Jędras

Transformacja trochę kojarzy mi się z pokemonami.. ale to pewnie przez dzieci mam taki tok myślenia.

@Jędras

U mnie ponad 2 lata, ale nie sądzę żeby to był jakiś umowny okres dla każdego, to zależy od pracownika

@Kier

Aha...nie wiem co zrobić z tą informacją...

Okej, rozumiem

@Jędras

Wszystko zależy tak naprawdę od tego kto Cię będzie uczył i jak Ci będzie szło wdrażanie tej wiedzy w praktykę. Jest tego sporo do nauczenia i zajmuje to czas żeby wszystko umieć wykonać samemu i nie musieć prosić o pomoc kogoś innego, bo wiadomo że samodzielny konserwator już musi sobie poradzić w każdej sytuacji

Benyhil
@Kier

Pracowałem 10lat na montażu większość gen2 no trochę hydraulicznych i modernizację jest szansa dostać się na serwisanta

Bodex

Wspaniałe gratuluje

@Bodex

??

@Bodex

...dzięki? czy coś...

edo
Klient

Po ponad 2 godzinnym oczekiwaniu na konserwatora w Nowy Sączu wezwana została straż pożarna by wnieść do mieszkania na 6 piętrze chorą kobietę.Ponad dwie godziny czekano na konserwatora OTIS z powodu awarii windy i nie doczekano się !!!!!!!!!!!!!!!! 15.07.2021 Stefan

Sławek
@edo

a tak z ciekawości to kiedy zgłoszono awarię? Bo jak jest zatrzymanie windy awaryjnie to konserwator jest od razu w ciągu 20 min ale jak się zepsuje jedyna winda w budynku to może pretensje należy kierować do administracji budynku a nie konserwatora który ma cały rejon do napraw i kolejkę. w kazdym budynku są dzisiaj chorzy i starsi ludzie, a może konserwator naprawiał windę w szpitalu żeby móc przewozić pacjentów na łóżkach na sale operacyjne- krótkowzroczność przypadłość polskiego ludu

Kamil
@Sławek

Pytanie też jaka jest umowa na konserwację,najpierw się zapytaj w adm a nie od razu plujesz i oczerniasz firmę. Może np.jest czas reakcji 24h do stojącej windy.

Fix
@edo

Nie lepiej sprzedać lub zamienić mieszkanie i zamieszkać na parterze? Ludzie naprawdę lubią sobie utrudniać. kaleka i VI pietro dobre.. . ..

serio
@Fix

ale wyzywać nikogo nie musisz bo to nie twój interes.. żenujący poziom pokazujesz.

@Fix

Serio? Kultura lvl master

Mikac
Kandydat

są służbowe auta dla konserwatorów?

@Mikac

No nie stety samochodów nie ma ale są za to osiołki dla konserwantów a dla starszych konserwatorów mamy już kucyki z przyczepka zapraszamy

@Prezes

A może skoro znasz OTIS od środka, to powiesz (tym razem już na poważnie) jakie są tu zarobki i czy firma zapewnia też jakieś benefity pozapłacowe?

@Mikac

niektórzy mają. jak nie masz to kupują ci kartę miejską na dojazdy

@Artur

a zabawne to wcale nie było . nie oczekuj poważnej odpowiedzi od kogoś kto nie rozumie tego słowa

Ręce opadają

@odp

I przy tobie

@Prezes

a przy Tobie to już tak że nawet szkoda sie wypowiadać na ten temat

poziom
@odp

Panowie to się cofnęli rozwojowo do przedszkola, jak mniemam?

Otis fan

MAM WIELKĄ PROŚĘ DO DZIAŁU KARD FIRMY OTIS. PRZESTANCIE MODEROWAĆ. TO CO ROBICIE JEST ŻENUJACE!

Otis fan
@Otis fan

Dział HR Otis zadaje pytanie .. dział HR Otis odpowiada na swoje pytanie. I tak cały czas. To jest naprawdę bardzo słabe.

Ciekawski

A czy w firmie otis ludzie wiedzą, że zmuszanie do zakładania szmatek jest nie zgodne z prawem? Czy jakiś sąd musi to wyjaśnić?

nick

rozwin to bo nie kap

Ciekawski
@nick

Są naciski do noszenia "maseczek" chociaż nie mają do tego prawa

@Ciekawski

Abstrahując od sprawy maseczek, może powiesz mi jaka atmosfera panuje w OTIS? Czy pracownicy dobrze się ze sobą dogadują? I jakie jest podejście przełożonych do pracowników? Czekam na to co mi powiesz, daj znać koniecznie!

Ken
@Artur

Wiesz, zależy na kogo się trafi na naprawde

Wens
@Ken

jak się jest normalnym człowiekiem i sie chce z każdym dogadać to niezależnie jak się trafi to atmosfere sie dobrą otrzymuje. ile dajesz od siebie tyle dostajesz. prawda stara jak świat. ja od poczatku podszedłem do tego pozytywnie bo nikt nie chce miec słabej atmosfery w pracy i do tej pory jest dobrze między nami. wiadomo idealnie nigdy nie jest ale ogolnie jest ok

max
@Ciekawski

Jak w całym kraju, wielkie mi halo

Norbert
Kandydat

Widzialem też logo firmy otis w Krakowie. to też jakaś wasza siedziba? biuro?? czy tylko logo było

Fire
@Norbert

Po kiego grzyba miałoby sobie wisieć logo na budynku, tak o? Jest oddział na Conrada, koło Ikei.

Ots

@Artur ogólna atmosfera nie jest zła. Wiadomo, nie wszyscy muszą się lubić, ale wszyscy powinni się szanować i myslę że to powinna być główna wartość dla każdego kto pracuje w firmie.

Klient

Jakie są mniej wiecej ceny windy domowej? orientacyjnie, jak długo zajmuje instalacja? może jakiś Pan zajmujący sie montażem móglby nakreślić jak wygląda sytuacja

S
@Klient

Jak duża? Udźwig 630"kg? 2przystanki?

Stud
Kandydat

otis prowadzi jakieś staże w dziale inżynierskim?

@Stud

Na staż, praktykę śmiało przyjmujemy zapraszamy

Eddy
@A

a tylko w dziale inżynierskim tak jak kolega pytał?

Eddy
@A

czy inne działy tutaj też wchodzą w grę?

?
Klient

Można samemu zaprojektować jak mają wyglądać schody ruchome czy tylko można wybrać jeden modeli już istniejących. Czy jest gdzieś "przewodnik" co można innowacyjnego wprowadzić i na ile można sobie technicznie pozwolić

pzdr

Ogólnie to sama praca w porządku, warunki całkiem ok, dają trochę dodatków, więc nie jest źle. Jak każdy czasami mam tej pracy po dziurki w nosie, ale to chwilowe stany, bo w ogólnym rozrachunku jest całkiem nieźle, a to że się człowiek wkurza to chyba dosyć naturalne i w każdej robocie dotychczas tak miałem, niezależnie od branży.

@pzdr

Na jakie dodatki można w takim razie liczyć?

Hm?

@mex

Kilo gwoździ i prąd wiaderku co miesiąc

@Prezes

Jak nie masz nic mądrego do przekazania to lepiej milczeć...

@mex

A ty jak byś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś wiedział jakie są dodatki i tyle w temacie

tho
@mex

niżej jest cały wątek na ten temat.

@tho

Jeszce nie zdążyłem przeczytać całego profilu, po prostu dopytałem.. sory jak to taki problem.

Kandydat

Ile czeka się na odpowiedź po rozmowie?

Majkro
@rozmowa

Z tego co wiem to taki umowny okres to 2,3 tygodnie, ale to pewnie zależne od różnych czynników.

@Majkro

Zapewne przede wszystkim od tego ile się chętnych zgłosi... ale chyba obu stronom zależy na jak najszybszym zatrudnieniu, więc nie będą tego za długo przeciągać. Taka odpowiedź też mi już daje jakiś obraz. Chce się zwolnić z poprzedniej firmy i nie być też za długo bez niczego, czas się trochę dla mnie liczy jednak

Golum
@rozmowa

no to skoro wiesz od czego zależy dlugosc rekrutacji i odpowiedzi to po co pytasz

Golum
@rozmowa

to wszystko jest tak ruchome i zależne ze nikt ci nie powie wprost tak bedzie i juz. chociaz wiadomo wygodniej byłoby wiedzieć. pójdziesz to się przekoansz

@Golum

Bo myślałem, że może mają umowne ramy czasowe, albo ktoś się podzieli danymi z własnego doświadczenia. Nie pytałem "Od czego zależy" tylko ile wynosi.

@rozmowa

Tego samego dnia zostałem przyjęty do pracy co miałem rozmowę, no cóż

@A

No to świetnie. szybko poszło i musiała dobrze pójść rozmowa. miałeś już doświadczenie w takiej branży?

@rozmowa

Nie miałem doświadczenia w dźwigach.

Julia
@A

Czyli cała rekrutacja w Otisie składa się jedynie z rozmowy o pracę? Czy może jeszcze wcześniej był jakiś wstępny etap np. rozmowa przez telefon? :P Jak cały proces przebiega? Mógłbyś jeszcze podpowiedzieć jak się przygotować? Z jakich obszarów Cię pytano?

@Julia

Rozmowa przez telefon, żeby ustalić termin rozmowy w biurze

ciekawy
@A

doczekał się ktoś tej odpowiedzi? jakie efekty???

Zostaw merytoryczną opinię o OTIS Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

OTIS Sp. z o.o.