ALTEN Polska

Opinie o ALTEN Polska

Krystyna

Sprawdzałem ich opinie i wiem, że mają dobrą opinię jako pracodawca. Może to nie jest idealna firma ale czy takie w ogóle są? Dla mnie ważna jest dobra praca oraz w miarę godziwe zarobki. Wiadomo, że wiele spraw trzeba pilnować.

Luka
@Krystyna

Sprawdzales? czy sprawdzalas? i gdzie jesli mozna wiedziec skoro wszedzie sa jakie sa

Alicja

@Paulo - a możesz napisać nieco więcej o warunkach zatrudnienia w ITEKNA Polska? Jak dokładnie wygląda kwestia wynagrodzenia? Czy z pracodawcą jest podpisywana umowa o pracę? Każda merytoryczna wiadomość będzie cenna dla osób, które są w trakcie poszukiwania pracy.

Paulo
@Alicja

@Alicja - warunki jak prawie u kazdego posrednika, generalnie preferuja B2B bo to im sie bardziej oplaca. Jestes zatrudniony u nich a nie u pracodawcy u ktorego docelowo wykonujesz prace. Generalnie benefity praktycznie zadne - multisport plus luxmed. Lepiej na pewno wychodzi przy tym wszystkim chocby Jlabs

Fifka

Jesteście pewni, że nie da się powiedzieć czegoś pozytywnego ?

Alicja

@przedmiot jeden z wielu, a nie próbowałeś pewnie samemu napisać do firmy z prośbą o odpowiedź? Wiem, że i takie sytuacje się zdarzają w niektórych firmach.

Inżynier Elektryk

Rekrutacja na podane stanowisko od momentu zaznaczenia, że moja aplikacja jest rozpatrywana, trwała ponad 2 miesiące. W międzyczasie wszystko "rozgrywało się" za pomocą rozmów telefonicznych, w trakcie których zaznaczałem wyraźnie, że jako osoba świeżo po studiach posiadam co najwyżej doświadczenia z praktyk i staży, co konsultantka agencji zrozumiała i zapewniła, że nie musi być to wcale źle odebrane przez docelowego klienta (firmie, w której byłaby docelowo ta praca). Dopiero po ok. półtora miesiąca odbyło się spotkanie video-online, podczas którego niewiele kwestii zostało sprawdzonych, a część wzięta "na wiarę". O odzew ze strony agencji trzeba niestety było się dopominać, mimo zapewnienia o niezwłocznym komunikacie, gdy firma-klient przyśle odpowiedź, no i w odpowiedzi i tak znalazło się hasło "zbyt małe doświadczenie". Uważam, że nie jest fair ze strony pośrednictwa, gdy przekazują dla zysku i wrażenia "działania" firmom-klientom aplikację osób takich jak ja wiedząc, że skazują ich i tak na przysłowiowe pożarcie. Jestem tym zawiedziony i czuje osobiste upokorzenie.

Pytanie o jedno doświadczenie, które wydało się klientowi najbardziej zbieżne z profilem działania jego firmy, pytania o znajomość schematów elektrycznych

przedmiot jeden z wielu

Rekruterzy traktują kandydatów przedmiotowo. Nie dosyć, że spóźniają się 15 minut na rozmowę po czym informują, że "trzeba się spieszyć, bo zostało już tylko 15 minut" to obiecują wrócić z odpowiedzią, niezależnie jaka będzie. Niestety na obietnicach się skończyło.

Alicja

Widzieliście już nowe oferty pracy ITEKNA Polska? Możecie je znaleźć pod linkiem http://www.altenpolska.pl/pl/kariera.html Aplikujecie? :)

Figo

Szukałem takiej firmy i nareszcie znalazłem. Mam etat administratora utrzymania systemów. Czy ktos powie mi jaka jest atmosfera w pracy i czy można liczyć na pomoc na początku?

Szanowny Panie Robercie, faktycznie, usuwanie komentarzy dotyczyło też starszych wypowiedzi. Nie zauważyłem tego (kilka stron opinii, nieświadomie założyłem, że problem dotyczy tylko nowszych) - już są przywrócone. Przy okazji zauważyłem kilka kolejnych wypowiedzi, które były usnięte ostatnio, po moim przywróceniu. W tym niepochlebna opinia o GoWork czy wypowiedzi, na które sam odpowiadałem kilka miesięcy wcześniej... Od czasu moich ostatnich wiadomości nie mam też odpowiedzi od GoWork. Nasz opiekun klienta powiedział mi, że ze sprawą nic się nie da zrobić, a informacje o logowaniu przekażą tylko organom ścigania. To dużo mówi o podejściu portalu do jawnego, nieuprawnionego użycia konta i działania na szkodę firmy. Szkoda.

Szanowny Panie Adamie, to, czy nie napisał Pan nic, co mogłoby mnie urazić pozostaje w sferze mojej oceny, jako urażonego. Nadmienię, że podczas dyskusji na poziomie, nazywanie kogoś kłamcą i zarzucanie manipulacji jest bardzo dużym nietaktem. Nerwy nie mają tutaj znaczenia Panie Adamie, a zwyczajnie, dobre wychowanie. Tak się w dyskusji nie robi i polecam nadrobić zaległości z etykiety. Da to Panu naprawdę dużo, zarówno w życiu prywatnym jak i karierze. Powołuje się Pan na tajemniczego informatora z wiarygodnego źródła, a jednocześnie podkreśla, że nie wierzy w moje słowa. Cóż, to już jest jakiś postęp. Brak wiary to już lepszy argument niż zarzucanie kłamstwa. Powoływanie się na informatora nie dodaje też Panu wiarygodności - bo ponownie - w internecie każdy może napisać sobie co chce. Pozwoli Pan, że powstrzymam się od dalszej dyskusji opartej na anonimowych, "sprawdzonych" informatorach, wróżkach czy argumentach typu "Zaufaj mi, jestem z internetu". Życzę udanego weekendu, Łukasz Lampka Marketing & Communication Manager

"Pan Lampka" posługuje się swoimi prawdziwymi danymi podczas dyskusji. Ty natomiast, Użytkowniku, zarzucasz mi kłamstwo anonimowo. Dobrze, że zachowałeś przynajmniej formę grzecznościową. Przy okazji mówiąc o usuwaniu wpisów przez ITEKNA będących "na porządku dziennym" sam/a rozmijasz się z prawdą. Takie Twoje święte i anonimowe prawo, że w internecie możesz wypisywać sobie, co tylko do głowy wpadnie - nad czym niestety boleję. Proszę tylko, nie przerzucaj swoich cech (skłonność do kłamstwa) na ludzi, których nawet nie znasz, Anonimie o nicku Koza. Potraktujmy moją wypowiedź jako wyjątkową, bo z reguły na podobny poziom komentarzy nie odpowiadam, poświęcając czas na osoby kulturalne i merytoryczne, wyjaśniając ich obiekcje czy spostrzeżenia. Zawsze również chętnie podyskutuję osobiście - mailowo lub telefonicznie - lecz do tej pory nie zgłosił się nikt z taką inicjatywą z portalu GoWork, niestety. To również pokazuję, że mając zagwarantowaną anonimowość, można bezkarnie atakować i manipulować, a realną dyskusją na temat potrzeb niewiele osób jest zainteresowanych. Łukasz Lampka Marketing & Communication Manager llampka@itekna.com

Szanowny Panie, polecam w zasadzie od razu zgłosić się do GoWork. Otrzymaliśmy odpowiedź od naszego opiekuna, że nie może udostępnić nam żadnych informacji dotyczących logowania się na nasz profil, chyba że w przypadku postępowania wszczętego przez organy ścigania. Nie jestem ani trochę zadowolony z takiej odpowiedzi. Oznacza to ni mniej ni więcej, jak to, że portal GoWork nie jest bezpieczny, nie chroni prywatności i pozwala na dowolne, niewyjaśnione manipulacje kontem. A kiedy jest chęć, by sprawę wyjaśnić - zasłania się brakiem dostępu do danych. Na merytoryczne pytania chętnie odpowiem. Nie ukrywam jednak, że nie czuję się komfortowo podczas dyskusji na portalu z tajemniczymi aktywnościami na naszym koncie, wszechobecnym zarzucaniem kłamstwa i podejrzliwością. To nie jest dobra atmosfera do dyskusji i zadawania pytań. Jak już widać po powyższej wymianie uprzejmości z użytkownikiem "Koza", każdy może na profil wejść, zarzucić kłamstwo, po czym jeszcze powoływać się na anonimowe źródła. Postanowiłem odkłamać kilka spraw, czy się to udało, czy nie - nie wiem. Jak zwykle i nieustannie zachęcam do rozmowy ze mną poprzez bardziej godne zaufania kanały - na przykład e-mail. Jeśli faktycznie jest Pan naszym byłym konsultantem, to z wielką chęcią poznałbym przyczyny, dla których już Pan z nami nie pracuje. Pozwoli nam to na doskonalenie się, a kto wie, może kiedyś jeszcze będziemy mieć przyjemność współpracować. Z Poważaniem, Łukasz Lampka Marketing & Communication Manager

Szanowni Państwo, stanowczo zaprzeczam, jakoby firma ITEKNA Polska usuwała nieprzychylne komentarze. Jedyną osobą posiadającą dostęp do firmowego konta na portalu GoWork jestem ja. Faktycznie, po sprawdzeniu w panelu administracyjnym, część wpisów została usunięta. Wpisy te przywracam co do jednego w chwili pisania tej wiadomości. Niepokoi mnie fakt, że profil firmy staje się przedmiotem dyskusji i komentarzy, które z jednej strony są przejaskrawione i sztucznie pozytywne (co również powoduje podejrzenie, że ITEKNA pisze je sobie sama), a z drugiej atakują nas za cenzurowanie treści, która "dziwnym zbiegiem okoliczności" znika z portalu... bez naszej ingerencji. Raz więc jeszcze podkreślę: ITEKNA nie ma celu ani też nie popiera aktywności takich jak: "anonimowe" chwalenie firmy pod fałszywymi kontami, ani też usuwanie niepochlebnych opinii. Przeciwnie, każda opinia jest dla nas cenna, stanowi podstawę do wyciągnięcia wniosków i stworzenia pozytywnego miejsca pracy. W chwili obecnej prowadzimy czynności wyjaśniające z portalem GoWork, wysłaliśmy zapytanie do opiekuna firmy i prośbę o dane dotyczące administracji naszym profilem, które mogą rzucić dużo światła na zaistniałą sytuację. Liczę, że wkrótce wyjaśnimy wszelkie nieprawidłowości. Pozdrowienia, Łukasz Lampka Communication & Marketing Officer @ ITEKNA Polska llampka@itekna.com

Szanowny/a Panie / Pani, nie można stwierdzić, kto usuwał komentarze, w tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające przez GoWork. Portal zajął się naszą sprawą bez zwłoki, za co dziękuję. Powodów mogło być wiele, dlatego czekam na informacje dotyczące logowań na konto. Wpisy przywróciłem bezzwłocznie jak tylko miałem taką możliwość. Za ich nie znikanie w tej chwili poręczyć nie mogę, gdyż tak jak powiedziałem, sytuacja nie została wyjaśniona. Z poważaniem, Łukasz Lampka

Panie Andrzeju, proces zatrudnienia, kontaktu, a później wsparcia konsultanta w firmie outsourcingowej nie jest powiązany z tylko jedną osobą. To proces złożony - nad jego przebiegiem czuwa wiele osób, od działów sourcingu, rekrutacji, po menedżerów czy pracowników administracji. Dlatego wiedza o każdym kandydacie czy później konsultancie, pozostaje w firmie. Dlatego jeśli pojawiają się sytuacje trudne w weryfikacji, proszę o uszczegółowienie i kontakt, ponieważ osoby, z którymi kontaktuję się wewnętrznie ja, również tych informacji potrzebują, by zbadać przebieg danej sprawy i czy faktycznie wystąpiła. Tam jednak, gdzie mamy pewność, odpowiadam. Dlatego nie, absolutnie nie ma możliwości, że razem z odejściem pracownika, przepada również wiedza o jego kontaktach, doświadczeniach czy kandydatach/konsultantach :) Posiadamy także wewnętrzne narzędzia służące zbieraniu wiedzy, zapisywaniu notatek, doświadczeń itp. właśnie po to, by w przyszłości ktoś mógł z nich skorzystać. PS: Rotacja w dziale HR naszej firmy utrzymuje się na standardowym poziomie. Nie zgodziłbym się z twierdzeniem, że jest wyższa.

Bardzo dobre pytanie, z pewnością jest to kwestia, którą warto przybliżyć. W praktyce takie sytuacje, kiedy Klient Końcowy wypowiada umowę z dnia na dzień, zdarzają się rzadko. Nasi menedżerowie mają za zadanie utrzymywać bliski kontakt zarówno z konsultantami jak i klientami, dlatego o możliwych tego typu działaniach dowiadujemy się z odpowiednim wyprzedzeniem, od razu podejmując odpowiednie kroki. Aby dodatkowo zabezpieczyć się na sytuacje skrajne, wprowadziliśmy tzw. "ławkę". Jeśli konsultant zostanie bez projektu, otrzymuje wynagrodzenie od ITEKNA i zadania, np. pracy nad wewnętrznymi projektami. W tym czasie nasz dział rekrutacji i menedżerowie mają za zadanie znaleźć konsultantowi nowy, odpowiadający jego kompetencjom projekt. Kluczowym jest zrozumienie, że w interesie zarówno konsultanta jak i firmy outsourcingowej jest współpraca przy wspólnych projektach. Naszym celem jest budowa i rozwój kapitału ludzkiego, zatem jesteśmy dobrze przygotowani na sytuacje, które Pan przytoczył. Nasi menedżerowie biorą odpowiedzialność za rozwój kariery konsultantów oraz stały napływ ciekawych, rozwijających i angażujących projektów. Podpisujemy z naszymi klientami partnerskie, długoterminowe umowy i dbamy o to, by zapewniały nie tylko rozwój, ale i poczucie bezpieczeństwa naszym konsultantom. Takie sytuacje działają również w drugą stronę: czasami sam konsultant zdecyduje, że przyda mu się zmiana i chciałby zająć się innym projektem. Także w takich przypadkach może liczyć na naszą pomoc. To jedna z przewag outsourcingu nad tradycyjnym zatrudnieniem, gdzie w przypadku rozwiązania umowy przez którąkolwiek ze stron, pracownik pozostaje zdany sam na siebie. Pozdrawiam, Łukasz Lampka llampka@itekna.com

Panie Andrzeju, dziękuję za tę wiadomość. Celna i słuszna uwaga. Zostałem zatrudniony w firmie ITEKNA głównie pod kątem przygotowania jej do zbliżającej się wielkimi krokami integracji z ALTEN Group, którą mam zaszczyt koordynować. Uznałem jednak za stosowne udzielenie kilku informacji również tutaj, na GoWork. Oczywiście, wiele z przypadków, na które odpowiadałem, tyczyło się kwestii przed moim przyjściem. Przed udzieleniem odpowiedzi na daną kwestię odpowiednio ją konsultuję. Dzwonię i piszę do koleżanek i kolegów z innych oddziałów. Pytam o podobne sytuacje, o to, jak się wtedy zachowaliśmy, czy faktycznie tego typu wydarzenia miały miejsce i dlaczego. Później, kiedy ze sprawdzonymi z naszej strony informacjami wracam na niniejszy portal, zachęcam do kontaktu. Przekazuję więc oficjalne odpowiedzi wielu osób, z wielu działów, a nie bazuję jedynie na swoich doświadczeniach czy "widzimisie", ponieważ byłoby to zwyczajnie nieprofesjonalne. Tak jak Pan zauważył, za krótko tutaj pracuję - dlatego też posiłkuję się konsultacjami. Owszem, dokładne sprawdzenie każdej sprawy zajmuje trochę czasu, ale uważam, że warto. Niestety, wiele informacji jest trudnych do weryfikacji. Sprawie nie pomaga fakt, że często GoWork wykorzystywany jest do nieczystej gry i bezpodstawnego psucia wizerunku wielu firmom. Nie chcę narzekać :) Zjawisko tyczy się to również naszej konkurencji, która ma podobne problemy. Dlatego mówię wprost: porozmawiajmy, zobaczcie Państwo, jak jest u nas, rozmawiajcie z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację. Zadawajcie trudne pytania, szczerze. Naprawdę warto. Wcześniej ktoś z Państwa o nicku "Konsultant" napisał bardzo mądry wpis z poradą dotyczącą dokładnego sprawdzania umów i konsultowania ich. Zdajemy sobie sprawę z takich potrzeb, dlatego każdy zainteresowany, posiadający pytania do umowy, ma zapewnioną rozmowę o niej, kiedy dokładnie tłumaczymy każdy zapis. Ułatwia to jej zrozumienie i ewentualną późniejszą konsultację z prawnikiem czy bardziej doświadczonymi osobami. Naszym pracownikom pomagamy również założyć własną działalność gospodarczą, krok po kroku. Jesteśmy firmą rzetelną, przejrzystą i naprawdę się staramy :) Także, Panie Andrzeju, zapewniam, że absolutnie robię wszystko, by każdą kwestię rozpatrywać indywidualnie i dokładnie. Nie ukrywam, że bardzo dużo pomagają rzetelne wpisy, takie jak Pana. Firma staje się bardziej rzeczowa, korzystają na tym wszyscy. Serdecznie pozdrawiam, Łukasz Lampka llampka@itekna.com

Wiedzmin

A nie wydaje sie panu ze zwyczajnie niektorzy sfrustrowani pracownicy firmy moga pisac te komentarze poniewaz bezpsrednio tycza sie ich pracy? Nad tym raczej pan kontroli nie ma i nie bedzie mial a zapewnien pracownikow ze nie dodaja komentarzy to raczej nie nalezy brac na powaznie. ciekawe kto niby mialby pisac takie komentarze o stanowiskach w odpowiadajaych lokalizacjach, (usunięte przez administratora)

Niestety, najprawdopodobniej jest to celowe działanie, tak jak wspominałem w jednej z wcześniejszych wiadomości: "Pojawiają się zarzuty, że zamieszczamy anonimowe, pozytywne informacje na swój temat. Szanowni Państwo, pomijając fakt, że firma ITEKNA nie ma celu w pisaniu sobie sama opinii, a takie metody uważa za uwłaczające profesjonalizmowi, chcielibyśmy podkreślić, że oficjalnymi opiniami firm ITEKNA / ALTEN są tylko cztery, które właśnie dodaliśmy. Przypadki podszywania są nagminne, podobnie jak próba ośmieszania firmy (również naszych konkurentów) nieudolnie pisaną „autoreklamą”. Prosimy o podejście do tego typu wiadomości z dużą rozwagą. Posiadamy dowody na to, że wspomniane działanie jest działaniem celowym osób trzecich." A szkoda, gdyż celem tego portalu powinna być raczej konstruktywna wymiana myśli, zarówno pozytywnych jak i krytycznych. Z powodów powyższych, zwyczajnie, zachęcam do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam, Łukasz Lampka Communication & Marketing Officer @ ITEKNA Polska llampka@itekna.com

Panie Marku, dziękuję za wiadomość. Informacje o tym, że ITEKNA jest częścią Alten są jawne i dostępne z poziomu chociażby głównego ekranu na stronie http://www.alten.com/, a więc łatwo weryfikowalne. Wystarczy kliknąć na obszar Polski na mapie. Prosiłbym więc o weryfikację informacji przed wystosowaniem zarzutów o "bezpodstawne podpinanie się pod międzynarodową firmę". Nie wykluczam, że któryś z pracowników Alten za granicą mógł nie wiedzieć o tym, jaka firma reprezentuje Alten w Polsce. Takich firm w innych krajach jest więcej, część (jak my już wkrótce) z czasem przyjmuje brand Alten [Nazwa Kraju], a część działa pod dotychczasową marką - jak na przykład Calsoft Labs z USA (http://www.altencalsoftlabs.com/). Jeśli chodzi o rekrutację za granicą, to często nasi rekruterzy otrzymują podobne prośby. Wtedy proszą o aplikowanie bezpośrednie do oddziału w wybranym przez kandydata kraju, przekazując również, że każdy kontakt znajduje się na ogólnej stronie, jaką jest http://www.alten.com/ - tak jest szybciej i wygodniej dla wszystkich zainteresowanych. Jeśli nie otrzymał Pan takiej wiadomości od naszego pracownika, bardzo proszę o wysłanie mi informacji na maila i wskazanie oddziału, z którym się Pan kontaktował. Jeśli taka sytuacja miała miejsce i poczuł się Pan zignorowany, serdecznie przepraszam i zapewniam, że musiało być to przeoczenie. Aby to Panu wynagrodzić i jeśli nadal jest Pan zainteresowany, osobiście przekażę Pana CV do wybranego przez Pana oddziału. Z poważaniem, Łukasz Lampka Communication & Marketing Officer llampka@itekna.com

Panie Marku, zaproponowałem Panu konkretne działania w celu wyjaśnienia sytuacji. Bez nich nie jestem w stanie zweryfikować, kiedy się Pan kontaktował, jaka była odpowiedź i czy w ogóle wyszła z naszej strony. Tak jak wspominałem, oczekuję wiadomości e-mail, abym mógł się dowiedzieć, gdzie leżał problem. ITEKNA posiada aktualnie w Polsce trzy oddziały: w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu. Stąd moja prośba o wskazanie, z którym polskim oddziałem się Pan kontaktował. Zaproponowałem kontakt e-mail, jeśli nie chce Pan ujawniać informacji i swojej osoby publicznie. Osoby odpowiedzialne za rekrutację udzielają wszelkich potrzebnych informacji kandydatom, którzy nie są zainteresowani rekrutacjami przeprowadzanymi przez ITEKNA Polska, lecz stanowiskami w innych oddziałach Alten. Napisał Pan, że został zignorowany, dlatego chciałbym zbadać temat. Nie wykluczam, że mogło dojść do przeoczenia, które nie chciałbym by powtórzyło się w przyszłości. Dopóki jednak go nie zweryfikuję, nie będę w stanie ocenić, czy nasi pracownicy popełnili błąd. Kontaktuje się z nami wiele osób, zatrudniamy wielu kandydatów, pomyłki i błędy się oczywiście zdarzają. Z konwersacji z Panem wyciagam przydatne wnioski, które posłużą zwiększeniu jakości obsługi kandydatów przez ITEKNA oraz Alten. Pozdrawiam również, Łukasz Lampka Communication & Marketing Officer llampka@itekna.com

Szanowni Państwo, W poprzednich wiadomościach odniosłem się indywidualnie do każdej z poruszonych przez Państwa kwestii. Teraz to ja chciałbym zapytać: jak mogę pomóc? Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z firmą ITEKNA w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, również do kontaktu ze mną. Chciałbym zakończyć ten mini-cykl odpowiedzi (choć oczywiście w dalszym ciągu będę śledził konwersacje na GoWork i odpowiadał w miarę możliwości) krótką wiadomością odpowiadającą na pytanie, dlaczego warto interesować się firmami ITEKNA oraz Alten Group i podjąć z nami współpracę. Z pewnością jednym z największych, zachęcających czynników jest możliwość pracy dla międzynarodowego lidera, Alten Group. Jesteśmy właśnie w momencie integracji ITEKNA z Alten. Zdaję sobie sprawę, że wiele firm w celach marketingowych mówi o sobie „lider”, „innowacyjne projekty”, „dynamiczne środowisko”. W mojej prywatnej opinii te slogany są nadużywane i nie zawsze oddają środowisko pracy. W przypadku Alten Group oraz firmy ITEKNA, będącej jej częścią, z pewnością mamy prawo używać takich określeń. W tym miejscu polecam m.in. ten materiał video: https://www.youtube.com/watch?v=Cm9CBjyUrnU Najbliższe miesiące przyniosą wiele niespotykanych możliwości oraz okazji do brania udziału w budowie niezwykłego projektu. Więcej szczegółów wkrótce, ale już teraz zachęcamy do obserwowania naszych poczynań. Innym powodem jest nasze podejście, które pielęgnujemy i wdrażamy w ITEKNA. Nie chcemy być przeciętną firmą. Jest nam przykro, kiedy czytamy negatywne opinie na GoWork. Dają jednak do myślenia i motywują do coraz bardziej wytężonej pracy. Ufam, że moje wcześniejsze wypowiedzi rzuciły trochę światła na to, jak się sprawy mają. Chciałbym jeszcze podkreślić, że nasze starania już wkrótce wejdą na kolejny poziom. W związku z pozytywnym rozwojem firmy, otworzyliśmy wiele nowych stanowisk, również w zespole wewnętrznym. Obiecuję Państwu, że zgłoszone poprzez ten portal kwestie zostaną nie tylko zaadresowane, ale również przekute w silne strony ITEKNA. Podstawą jest szczera komunikacja i rozmowa, dlatego raz jeszcze zachęcam do kontaktu z nami. Jestem do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: llampka@itekna.com PS: Tradycyjnie już proszę administratora portalu o nieusuwanie moich danych i adresu e-mail :) Pozdrawiam i do usłyszenia! Łukasz Lampka Communication & Marketing Officer

Drodzy Użytkownicy portalu GoWork, Zapraszam do lektury kolejnej odpowiedzi na Państwa pytania. Ponawiam także prośbę o bezpośredni kontakt w razie indywidualnych pytań oraz wyjaśnień. Mój adres e-mail to llampka@itekna.com, a administratora portalu GoWork tradycyjnie proszę o nieusuwanie adresu, a także mojego imienia i nazwiska ;) Ułatwi mi to kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi. Dziękuję! Tym razem chciałbym odnieść się do pozostałych kwestii. Na pierwszy ogień niech pójdzie sprawa poruszona przez użytkownika Darka, o obniżeniu stawki z dnia na dzień. Szanowni Państwo, znakomita większość modyfikacji stawek to modyfikacje „w górę”, związane z podwyżkami. Jednym z wyjątków i modyfikacji „w dół” była ostatnio sytuacja, w której konsultant bardzo chciał pracować przy konkretnym projekcie. Poinformowaliśmy go, że jest taka możliwość, ale nie będziemy wtedy w stanie zaoferować tak wysokiej, jak do tej pory, stawki. Konsultant zgodził się na to. Dlatego też wszelkie tego typu modyfikacje podejmujemy tylko i wyłącznie po wcześniejszej rozmowie i konsultacji oraz – co ważne – dwustronnej zgodzie. Użytkownik „Pracownik” zauważył, że rekruterzy nie posiadali zadowalającej go wiedzy o aspektach technicznych projektu. Przykro mi, że nie byliśmy w stanie przekazać wszelkich interesujących Cię informacji. Nie zawsze otrzymujemy obszerny opis od naszych Klientów, zwrócimy na to szczególną uwagę i postaramy się lepiej przewidywać, jakie jeszcze kwestie mogą być interesujące. Dziękujemy za sugestię, obiecuję, że się jej przyjrzę. Użytkownik „Rafał” z kolei skarżył się na długi proces rekrutacyjny i marnowanie czasu. Ponownie, wypada mi jedynie przeprosić Pana za sytuację, w której odczuł Pan, że marnuje czas. Nie jest to naszą intencją, przeciwnie, razem z naszymi konsultantami gramy w jednej drużynie. Nam również, tak jak Panu, zależy na tym, by proces był jak najbardziej sprawny, a podjęcie pracy natychmiastowe. Niestety, w wielu przypadkach, mimo naszych najszczerszych chęci, czas trwania procesu rekrutacji nie zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie zdarza się wiele sytuacji, w której pracownik uważa swój czas za zmarnowany, dlatego przyjrzę się tej kwestii – przykładamy wagę do tego, by proces był szybki i nieustannie staramy się edukować naszych Klientów, że czas jest kluczowym czynnikiem w rekrutacji. Pojawiają się zarzuty, że zamieszczamy anonimowe, pozytywne informacje na swój temat. Szanowni Państwo, pomijając fakt, że firma ITEKNA nie ma celu w pisaniu sobie sama opinii, a takie metody uważa za uwłaczające profesjonalizmowi, chcielibyśmy podkreślić, że oficjalnymi opiniami firm ITEKNA / ALTEN są tylko cztery, które właśnie dodaliśmy. Przypadki podszywania są nagminne, podobnie jak próba ośmieszania firmy (również naszych konkurentów) nieudolnie pisaną „autoreklamą”. Prosimy o podejście do tego typu wiadomości z dużą rozwagą. Posiadamy dowody na to, że wspomniane działanie jest działaniem celowym osób trzecich. Udało mi się chyba odnieść do wszystkich problematycznych kwestii. W kolejnej, już ostatniej, wiadomości napiszę Państwu więcej o tym, dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na firmę ITEKNA. Z pozdrowieniami, Łukasz Lampka Communication & Marketing Officer

Drodzy Użytkownicy portalu GoWork, To moja druga wiadomość, chciałbym więc odnieść się do kolejnej kwestii. Przypominam, że jestem otwarty na kontakt z Państwa strony. Również mnie nasuwają się pytania i byłbym niezwykle wdzięczny, gdyby osoby w jakikolwiek sposób niezadowolone z doświadczeń w firmie ITEKNA skontaktowały się ze mną bezpośrednio. Zgromadzona wiedza pozwoli nam cały czas dopracowywać nasze usługi. Kolejnym zagadnieniem, poruszonym przez panów Piotra i Michała, były kwestie współpracy z osobami zatrudnionymi na umowie B2B. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że firma ITEKNA preferuje zatrudnienie w formie Umowy o Pracę, lecz osoby chętne do prowadzenia własnej działalności mają również możliwość do rozliczeń z nami za pomocą faktur. Uznaliśmy, że osobom zatrudnionym na kontrakcie należy oferować konkurencyjne warunki współpracy – dlatego też, przykładowo, cały czas zmniejszamy termin płatności faktury. Jesteśmy firmą solidną i rzetelną, przykładamy niezwykłą wagę do ważnych spraw, takich jak brak opóźnień w płatnościach. Szanujemy naszych współpracowników, jeśli więc nastąpiły opóźnienia, ponownie, będę wdzięczny za bezpośredni kontakt z firmą w celu ich wyjaśnienia. Na co dzień nie docierają do nas sygnały o jakichkolwiek przekroczeniach terminów, więc przyjrzę się każdej kwestii indywidualnie. Jeśli chodzi o natychmiastowe wypowiedzenie umowy, to firma ITEKNA oferuje współpracownikom ten sam, symetryczny, okres wypowiedzenia wynoszący 30 dni. W wypadku rażących naruszeń warunków współpracy, możliwe jest wypowiedzenie natychmiastowe, lecz jest to jedynie zabezpieczenie na wypadek naprawdę dramatycznych kwestii i w praktyce się nie zdarza (i mamy nadzieję, że się nie wydarzy). Możliwe jest też rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wszelkie kwestie sporne zawsze otwarcie komunikujemy. Naszym celem, ani wartością, nie jest rozstawanie się z naszymi pracownikami. Wręcz przeciwnie, firmie ITEKNA zależy na tym, by konsultanci i pracownicy czerpali satysfakcję z pracy i na dłużej związali z nami swoją karierę. Co więcej, jesteśmy od tego, by oferować naszym pracownikom komfort wynikający z zapewnienia wsparcia w ich karierze zawodowej. Również tutaj, każdorazowo, chcemy przekraczać wymagania i oferować jeszcze więcej. Przykładowo, niedawno jeden z naszych pracowników oświadczył, że ze względów osobistych chciałby zmienić projekt i Klienta, dla którego pracował. W ekspresowym tempie (około 1-2 tygodnie) znaleźliśmy kolejny projekt, który pracownik z radością zaakceptował. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i pomagamy w tego typu kwestiach. Kolejną odpowiedź, dla wygody, zamieszczę w osobnej wiadomości. Z pozdrowieniami, Łukasz Lampka Communication & Marketing Officer

Zostaw merytoryczną opinię o ALTEN Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w ALTEN Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ALTEN Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALTEN Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALTEN Polska?

Kandydaci do pracy w ALTEN Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALTEN Polska