Air Products

Opinie o Air Products

Bolek

Po przeczytaniu szeregu postów myślę że dużo wypisujących swoje opinie nie zna firmy albo pisząc w superlatywach o niej ma swój cel. Pozytywne opinie mogą pochodzić od osób zajmujących kierownicze stanowiska lub ich rodzin mających czas na siedzenie w sieci i pisanie bzdur. Ja tą firmę znam dość dobrze gdyż przepracowałem dla niej sporo lat. Pamiętam ja z czasów BOC . Wtedy z chęcią przychodziło się do pracy wiedząc ze tworzymy wspólny zespół i wykonujemy wszystkie obowiązki z najlepszą starannością. Po zmianie właścicielskiej z dawnej dbającej o klientów i pracowników firmy nic nie pozostało poza tym że sukcesywnie zmniejsza się procentowy udział w rynku, sprzęt jest stary, autocysterny brudne ( to widać na szosie ) zbiorniki u klientów nie myte od lat a ludzie traktujący pracę jako zło konieczne, gdyż z czegoś trzeba żyć. Może po zmianie na szczycie firmy coś się zmieni ale moim zdaniem nastąpi to za kilka lat

Natalia

@Mania, dokładnie, obowiązki i zadania zawsze zapisywane są w umowach czy aneksach, poza tym pracownicy chyba są informowani o charakterze wykonywanych obowiązków? Czy rozpoczynając pracę dostaje się jakiegoś opiekuna który wdraża nowe osoby?

Mania

Jeśli komuś nie odpowiada charakter pracy to pytam po co tu pracuje? Ja nie narzekam a też muszę wypełniać to co mi zleca szef, za to płaca i wymagają .

Fik

A co powiesz na to żeby w końcu nie zabierać głosu?

pik

Na jakiej podstawie wyrażasz opinię skoro tam nie pracujesz ? A może po prostu starasz się wstawiać jakieś pozytywne opinie w odróżnieniu od pozostałych ?

man

@nmj poczytaj sobie wypowiedzi innych, np Parobka

man

@ Kamil, czy po ogłoszeniu można wnioskowac, że chcą się wiązać na dłużej? Nie można również stwierdzić czy to nowo tworzone stanowisko czy na kogoś miejsce. Nie polecam pracy w tej firmie przez dłuższy okres. Na przeczekanie może być. Zależy również od stanowiska.

Parobek

Dokladnie podzielam Twoje zdanie. Tzw menagement nie ma nic wspolnego z zarzadzaniem. Ludzie z produkcji maja wiecej oleju, skromnosci, pokory i wiedzy co sie w tej firmie dzieje. Zarzadzanie jest tu oddolne. Menager wyddaje dyspozycje kierownikowi ten pracownikowi najnizszego szczebla a ci ostatni probuja cerowac z tego co gora sobie na imprezach zakrapianych wymysli bez rzetelnej analizy biznesowej. Jesli wiesz z kim sie zadawac potrafisz zalatwic FV za roznego rodzaju uslugi wiesz z kim sie podzielic zyskiem z nich i jak innych spacyfikowac odniesiesz sukces. Dostaniesz autko sluzbowe na zakupy, karte wlasnie do fakturek , karte na opieke medyczna i jeszcze tylko czekac na karte do rekreacji i sportu. Cale szczescie ze jest coraz szersza grupa ludzi w tej firmie ktora juz sie zorientowala jak jest wykorzystywana nie pokazuje swych pomyslow tylko przychodzi i pokornie wykonuje polecenia pseudomenadzerow nie angazujac sie emocjonalnie i czasowo kosztem swych bliskich i rodzin po nocach w ich projekty typu kalendarz firmowy, czy kierowcy powinni miec wąsy aby zwiekszyc zyskownosc firmy itp. A jak juz dopchasz sie na sam szczyt podziekuja ci jak przystalo na ten schemat gdy przyjdzie mlodszy zgrabniejszy za 2 tys, ktorego latwo zmotywowac i zastapic ciebie z pensja za 20 tys.Wowczas staniesz na rynku pracy z wiedza o tym jak sie pije wodke i wydaje polecenia aby nikt ci sie nie sprzeciwil z aspiracja na pensje wyzsza niz tu... a rynek okazuje sie brutalny nie potrzebuje takich " talentow".

Jaku
@Parobek 19.04.2016 10:01

Parobek, to właśnie fatalnie, ze tacy ludzie, którzy godzą się na "stanowisko" robota i wypełniacza niczego nie wnoszących tabelek i sprzedają się za auto, kartę na basen i inne gadżety, skądinąd kiepskie. Tym sposobem wspierają i umacniają molocha i godzą się na idiotyzmy w wykonaniu AP, a właściwie kierownictwa polskiego. Gdyby mieli charakter, to by odeszli, ale nie maja charakteru, tak jak ta firma....

krojcza

Tania siła robocza Polaków jedynie utrzymuje tę firmę. Firma stoi w miejscu., nie rozwija się. Próbuje wyciągnąć tyle ile jeszcze się da bez zbędnych nakładów. Nie ma chętnych na zakup po cenie jaką życzyłoby sobie AP. Po za tym po co kupić firmę żyjąca przeszłością z bandą schizofremicznych ludzi, którzy doprowadzili ją do tego stanu. Po co komuś sieć sprzedaży - agencji, które to do perfekcji opanowały sposoby malwersacji i wykorzystywania AP (pod cichym przyzwoleniem jej dyrektorów). Lepiej przejąć po prostu jej klientów.

Każdemu kto wykonuje swoją pracę sumiennie należy się godne wynagrodzenie. Ale nagradzanie za włażenie w du..e już nie jest fair. Drugą sprawą jest kwestia zeszmacenia. Jeżeli komuś to odpowiada to niech tkwi w tym szambie dalej.

Jaku

Kubuś, chyba żartujesz, a czymże to oni, ci kierownicy, zarządzają? W tej firmie niczym się nie zarządza! Ona funkcjonuje tylko dlatego, ze jest wielka i może jeszcze się utrzymać na rynku. Że tzw management wysyła do centrali zmanipulowane raporty, a także (moim zdaniem ) dlatego, ze tego biznesu nikomu w Polsce nie da się już opchnąć. Taka prawda.

Tzw. Kadra managerska ma za dużo do stracenia. Poza tą firmą 90% z nich nie zajmowalaby więcej takiego stanowiska. Pieniądze zarabiają dobre (moim zdaniem za duże w stosunku do umiejętności) i do tego wszelkie dodatki - żarcie, chlanie na koszt firmy. Nawet na produkcji atmosfera nie za wesoła. Myślą że ludzie nie widzą co się dzieje. Ciągłe zebrania pseudo kierowników, z których to oczywiście za dużo nie wynika. Najłatwiej podkręcić śrubkę robolom i słupki rosną. A pensja stoi w miejscu.

byk

Jak chcesz zrozumieć to się rozejrzyj. A najlepiej to zacznij od siebie

Duka

Zależy co dla kogo jest okay. Nigdzie powyżej nie stoi napisane, ze ludzie są nie dobrzy, bo na pewno są dobrzy, kochają swoje dzieci, matki, zony i kochanki, ale są niewolnikami swojego stanowiska i zrobią wszystko, nawet się zeszmacą, by je utrzymać. Resztę sobie dopowiedz.

byk

Większość pracowników to dwulicowe szma... koleżeństwa tam nie ma. Kiepska atmosfera. Odradzam

Jurek

Poczytałem sobie kolejne wpisy dot. tej wspaniałej firmy, z wieloma się zgadzam. Firma w której panują klany i klaniki ludzi wchodzących prezesikowi i tu i tam. Donoszenie jest mile widziane. Firma zarządzana bez większej wiedzy o nowoczesnym systemie zarządzaniu,bez jasnej wizji przyszłości.Oferowane produkty identyczne jak w innych firmach gazowych stałe opowiadanie jak to wspaniały pakiet wiedzy jest oferowany to już nie interesuje przyszłego klienta firmy. Generalnie firma nie inwestuje w ludzi a to już wiemy jak się kończy. OGÓLNIE NIE POLECAM.

pik

No i co że oglądałeś. Jaki cel ma ta wypowiedź ? Pewnie ktoś Hr pisze :)

angel

Jeżeli akurat chcecie pracować w branży gazowej to zachęcam zainteresować się innymi firmami. AP nie jest żadnym liderem (przynajmniej w Polsce), a jej rynek ciągle maleje, więc się uwstecznia. Nowi pracownicy nie mają co liczyć na wybicie, awans.

jok

Co to znaczy że benefity są respektowanie ?

lenka

Aldo - jeżeli praca przedstawiciela jest dla Ciebie szczytem marzen, to dużo firm szuka takich pracowników.

mrs

Jeżeli jesteś dobry/a to dostaniesz się wszędzie. A w AP się nie rozwija. A powiedziałabym , że nawet uwstecznia.

piger

Masz rację - są jedną z... Oferującą to samo. Nie wyróżniającą się zbytnio - chyba że domniemaniem o sobie i zwysokimi cenami.

krono

Opieka medyczna to już nie jakiś rarytas. A kupić to trzeba po tyle żeby późnej to sprzedać z zyskiem. A o ile wiem to bardzo kuleje.

krono

Spełnionym to można się czuć jak się rozwija coś swojego, a nie dzięki pracy dla kogoś. Gdzie w każdej chwili, nic nie podejrzewając zostaniesz zredukowany.

Luj

Szkoda życia dla pracy w tej firmie. Lizusy, kłamcy i tyrani jedynie są cenieni. No i oczywiście Ci co poza pracą nie mają życia prywatnego. Pozornie doceniani, a tak na prawdę wykorzystywani. Dłuższa praca w AP grozi uwstecznieniem i upośledzeniem postrzegania swoich praw i obowiązków wobec pracodawcy. Oczywiście straszenie na porządku dziennym. Na dodatek brak stabilnosci.

on

Gdy ministrant z Torunia awansuje to zrobi porządek w tej sodomie :-)

Zawiedziony

Witam wszystkich, poczytałem sobie Wasze opinie i przyznaję że jedynie z opinia Piotrka nie mogę się zgodzić. Własne zdanie albo się ma albo nie drogi kolego a firmie powinno zależeć na wysłuchaniu owych opinii i po dyskusji wyciąganie wniosków.Przepracowałem w tej firmie wiele lat zaczynając od BOC. To dwie krańcowo rożne firmy, w BOC liczył się pracownik, jego wiedza i zaangażowanie w tej jedynie numer i miejsce na liście płac. Zarabiasz zbyt dużo jest do restrukturyzacji.Niestety, dla firm ze Stanów firmy Europejskie nie liczą się, stanowią wyłącznie maszynkę do robienia kasy a jeśli ta zawodzi to warto zarządzić sławne RESTRUKTÓRYZACJĘ a na końcu sprzedać swoje udziały. Te nowoczesne technologie Zarządzanie Jakością SAP itp nakręcają koniunkturę a nie przynoszą właściwego efektu. Firma zarządzana bez większej wiedzy o nowoczesnym zarządzaniu, trawiona wewnętrznym nepotyzmem i brakiem stałym gaszeniem pożarów a nie planowaniem.OGÓLNIE NIE POLECAM.

rsl

Chciał bym zasięgnąć opinii o zarobkach, czasie pracy jak i warunkach pracy (prysznic, przerwa na papierosa itp.) oraz czy pracował ktoś na stanowisku napełniacza ?

Pan

Na rozmowach mówią o premiach, któr zachęcają do podjęcia pracy. Rzeczywistość jest jednak dość szara. "Premia roczna nie widoczna" :)

Baśka

Gdyby nie: schizofremiczne działania polegające na ciągłym gaszeniu "pożaarów" połącznoe z brakiem dłuższej strategii, przeświadczenie o wyjątkowości no i oczywiście działania nieomylnych pseudo menagerów (kurierów, palaczy czy kucharzy) - powiedziałabym, że to dobry pracodawca. Jeszcze niedawno był.

jurek

Witam Też tam kiedyś pracowałem i mam takie same zdanie jak wyżej . Wiec zacząłem szukać innej pracy w tej samej Branży i znalazłem , i oceniając moją decyzje z dystansu czasu zastanawiam się czemu zmarnowałem w Air Products 5 lat życia na dzień dzisiejszy Pracuje w Messer Polska.I jak bym miał oceniać te dwie firmy to nie zastanawiał bym się nawet 1 sec która jest o niebo lepsza , i niestety szkoda czasu na Air Products

Zbyszek

Kierownictwo co raz stwarza sobie nowe stanowiska. Oczywiście nie wnosi to nic w kierunku polepszenia zyskowności, pomijając już jakość obsługi. Klient jest na samym końcu. Firma chce się promować jakością, a tak na prawdę nic ich nie wywyższa. Jedynie chyba wysokie ceny.

Piotrek

Potwierdzam, miernota menadżerska zawdzięcza swoje stanowiska tylko dzięki nepotyzmowi. Na dodatek powszechnie panująca wśród nich schizofrenia. Firma w fazie kryzysu. Czy się podniesie ? To zależy w dużej mierze od zmian na szczeblu zarządzającym - ale na to się nie zanosi.

Danka

Tylko połowicznie zgadzam się z przedmówcą, bo własne zdanie można mieć w domu, jeśli najmujesz się do pracy, musisz przestrzegać procedur, to jest bezdyskusyjne. Jeśli o Air Products chodzi, to problem leży nie gdzie indziej, tylko w miernocie menadżerskiej, nepotyzmie, i to od prezesa począwszy, na kierowniku działu skończywszy.

Janek

Ogólnie to nie polecam, amerykański sen, chocholi taniec. Pracownicy to tylko nic nie znaczące numerki. Zdania własnego lepiej nawet nie wyrażać, potrzebują tylko kukiełek z długimi sznurkami.

Zostaw opinię o Air Products - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Air Products