Opinie o ATM SI w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ATM SI. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ATM SI o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ATM SI w Warszawa

Antonio Nowy wpis

a następnie zaczęło się wyciąganie informacji o potencjalnych klientach, co już spowodowało moją ostrożność i słabe rokowania na sukces mojej aplikacji. I tak też się stało jak przewidywałem. Następnego dnia zadzwonił do mnie dyrektor z Katowic, że niestety nie mogą mnie zatrudnić, czyli światło zielone nagle zamieniło się w czerwone. I tak zakończyła się moja przygoda z firmą ATM SI. Podsumowanie: - aplikowałem na stanowisku Key Account Managera - zaproponowałem pensję 5000 brutto - zaproponowałem własny samochód wysokiej klasy - zaproponowałem wypracowane znajomości w branży i szybki kontrakt integracyjny już w pierwszym miesiącu pracy na ok. 100 milionów złotych -odbyły się dwa spotkania na które naciskał bardzo dyrektor z Katowic i tylko z jego inicjatywy doszło do spotkań i tu chylę czoło i szacun. Moje subiektywne odczucia: - zaproszenie na spotkanie raczej w celach wyciągania informacji niż zatrudnienia, firma chyba będzie zwalniać niż zatrudniać. Jednak polecam uczestnictwo w spotkaniach rekrutacyjnych w celach treningowych fajną jazdą jest wideo-rozmowa uczy żółtodziobów panowania nad stresem i tremą. Jedyną osobą, która robi bardzo pozytywne wrażenie jest szefowa działu rekrutacji to nie tylko osoba kompetentna i profesjonalna ale i piękna kobieta. Dla zawodowców polecam realizację przed spotkaniem rekrutacyjnym dokładnego reserchu informacyjnego o firmie i osobach z którymi będziecie się spotykać. Pozbawi to Was ewentualnych rozczarowań. siemka

Antonio

Na początek kilka informacji o firmie ATM SI bez marketingowej ściemy i egzaltowanego technicznego wydumanego bełkotu. Firma o ugruntowanej pozycji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce, czyli rozbujana wcześniejszymi sukcesami z lat poprzednich sunie jak czołg, który trudno zatrzymać, ale czołg sunie z roku na rok niestety coraz wolniej. Rok 2012 dla tej firmy był wyjątkowo słaby poważny spadek sprzedaży szczególnie dla sektora publicznego, ale i mało zrealizownych prestiżowych referencyjnych kontraktów dla firm wielkiego prywatnego biznesu oraz brak sprzedaży wielkich integracji teleinformatycznych realizowanych w systemie „ pod klucz” zrobiło swoje. Jak podaje parkiet.com zysk operacyjny wyniósł zaledwie 0,6 mln zł wobec 4,66 mln zł przed rokiem. Zysk netto zmalał do 0,6 mln zł z 2,28 mln zł. Narastająco obroty zmniejszyły się o 14 proc. do 128,5 mln zł, zarobek operacyjny spadł o ponad połowę do 3,93 mln zł a netto o 58 proc. do 1,73 mln zł, a Wyniki byłyby jeszcze gorsze gdyby nie spółki zależne. Źródło : http://www.parkiet.com/artykul/1292161.html Jak widać wesoło w ATM SI nie jest i jeżeli dodamy do tego aktywną konkurencję, która oferuje podobne produkty, to rok 2013 może być trudny transakcyjnie i finansowo dla ATM SI. Firma, jak się „chwali” publicznie w mediach prezes też zwolniła znaczną część handlowców i tu chyba przekombinowała, moim zdaniem w przypadku poważnego spadku sprzedaży było to bardzo złym posunięciem i o tyle dziwnym, że to przecież handlowcy liniowi realizują największy przychód w każdej firmie. Raczej powinno się rozliczyć ich szefów, czyli dyrektorów z ich słabej pracy. Szkoda, że firma nie wdrożyła bardziej profesjonalnego procesu naprawczego dla handlowców np. motywacyjnego coachingu osobistego dla handlowców, cyklu praktycznych szkoleń z zakresu technik, strategii i taktyk sprzedaży produktów teleinformatycznych i technik telesprzedaży i aktywnego łowienia klientów, które wybitnie zwiększyłyby sprzedaż oferowanych zaawansowanych produktów i usług teleinformatycznych. Niestety jak zwykle „środki zaradcze” jakie wdraża prezes firmy polegają jedynie na zwolnieniach handlowców, którzy nie mają odpowiedniego zaplecza w firmie czytaj mocnych znajomości. Zwolnieni handlowcy prawdopodobnie zasilili już konkurencję. Firma posiada bardzo rozbuchany zarząd i betonowe władze naliczyłem w sumie 4 osoby w zarządzie i 6 osób w radzie nadzorczej, czyli daje to nam 10 osób, czyli można zaimplementować tu staropolskie przysłowie, gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść… Pomimo wszystko i niepokojących informacji o firmie podjąłem jednak odważną decyzję o aplikacji do tej firmy na stanowisku Key Account Managera, gdyż posiadam niezbędną wiedzę, sukcesy i kompetencje. Ogłoszenie jakiś czas wisiało na stronie internetowej. Oczywiście jako rutynowany handlowiec wyznając w praktyce zasadę, że trzeba trzymać klika sroczek za ogonki, aplikacje wysłałem też do innych firm tak na wszelki wypadek  Po kilku dniach otrzymałem telefon od miłej Pani z zaproszeniem na rozmowę. Pani okazała się profesjonalistką, gdyż potwierdzenie otrzymałem też e-mailem z godziną spotkania. Spotkanie odbyło się w salce konferencyjnej na zasadzie video-rozmowy z jednym z dyrektorów ze spółki zależnej KLK z Katowic. Trochę to mnie zaniepokoiło, gdyż aplikowałem do pracy w Warszawie, ale co tam może dyrektorzy z Warszawy są zajęci, a może zostali zwolnieni z powodu „programu zaradczego” prezesa. Postanowiłem rozmawiać na luzie bez rokowania na sukces, ale ostrożnie aby nie wystrzelać się z ostrej amunicji. Po rozmowie okazało się, że jestem właśnie tym kandydatem jakiego firma ATM SI poszukuje teraz tylko potrzebne jest zielone światło od zarządu. Na rozmowie dyrektor troszkę próbował wyciągnąć ze mnie informacji o potencjalnych klientach, ale spoko jakiem stary lis telekomunikacyjny nie dałem się i atuty, czyli niezbędne kontakty w branży schowałem na inną okazję i ewentualnie dla innej firmy jakby ATM SI nie wypalił. Następne spotkanie, które miało odbyć się już z reprezentantem zarządu. Niestety spotkanie z zarządem nie doszło do skutku. Natomiast odbyło się spotkanie z bardzo niskim rangą prawdopodobnie pracownikiem firmy ATM SI nazywanym przedstawiono mi go jako „dyrektora pionu handlowego ATM SI”, po internetowym reserchu okazało się, ze zostałem zaproszony na rozmowę ze zwykłym account managerem chyba z Sisco. Już przed tym spotkaniem chciałem zrezygnować, bo z praktyki wiem, że jeżeli do rozmowy z aplikantem deleguje się najniższe rangi, to pachnie to klopsem w sosie pomidorowym  Ale jakiem jest solidny człek zaryzykowałem i na tą rozmowę też poszedłem z czystej ciekawości. Rozmowa polegała na pogadaniu sobie o oczywistych oczywistościach, następnie rozmówca rozrysował mi strukturę organizacyjną firmy, która jest jak mówił bardzo skomplikowana i się cały czas zmienia, coś mówił o zarządzie, że też się zmienia, a następnie zaczęło się wyciąganie informacji o potencjalnych kl

Zostaw merytoryczną opinię o ATM SI - Warszawa

ATM SI