Felson Limited

Opinie o Felson Limited

Doświadczony ex.pracownik

Lata mijają a Skrzat (tak wołaliśmy na nehnevajsę, on serio wygląda jak ogrodowy:D) wciąż działa. Niebywałe.

dfghj
użytkownik zarejestrowany

@Dok tez nie rozumiem przzeciez zawsze wszystko jest zapisane w umowie jakies najwazniejsze rzeczy czy wynagrodzenie itp wiec nie rozumiem skad potem sa takie niejasnosci no chyba ze ktos czegos nie doczyta

Help

napisz na maila begranteds@gmail.com to porozmawiamy

Lech

firma dno naciągają i próbują naciągnąć mnie:))) ale się im nie dam

fox77

Taaak zmotywują Cię darciem gęby i obietnicami najnowszego BMW po miesiącu pracy. Przecież to firma kilku pepików wykorzystując głównie podjaranych obietnicami kokosów leszczy wydpucza naiwnych Polaków. Trzeba mieć nieźle zryty łeb żeby dla tego Amber-Felson Goldu deale robić. Niestety w Polsce wciąż frajerów nie brakuje i sprzedawczyki-byznesmeny na smyczy mózgotrzepów z Czech ich rżną, aż przykro patrzeć. I mam wyje..ane na to co mi ten ich żałosny spec od marketingu odpowie.

andrzej

do mnie oni dzwonią średnio 2 razy w miesiącu :) i zawsze chcę im wpłacić 300 tys euro ale nie otwiera się mi ich strona :))) i nie mogę im niestety przelać owych pieniędzy :))). Spróbujcie tak kiedyś jest to świetna zabawa :))) Pozdrowienie dla YNWESTORÓW z felsona :))) buhahaha

avocado

Ta firma to dno i 3 metry mułu...

bronx

***poprawka 1680 zł brutto/mc

bronx

plusem tej pracy jest lokalizacja. nowoczesny biurowiec tuż przy metrze. praca pn-pt 8:45-18:00. niektórzy zostają jeszcze po godzinach. umowa zlecenie podstawa 1680 zł brutto/h + prowizje. brak bazy klientów dzwonisz do ludzi, których sam sobie ogarniesz. pojedynczy konsultanci maja kokosy reszta jedzie na podstawie. ogromna rotacja pracowników. brak szkoleń wstępnych o instrumentach finansowych czy inwestowaniu. jest tylko krótkie, bo trwające 2 h szkolenie z technik sprzedażowych.

FX

Projekcja (od łac. proicere, wyrzucać przed siebie) – narcystyczny mechanizm obronny; przypisywanie innym własnych poglądów, zachowań lub cech, najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię. Przykład: Matka krzyczy na dziecko. Sądzi, że dziecko jest wyjątkowo agresywne. W rzeczywistości sama jest agresywna. Jak zwykle w przypadku mechanizmów obronnych; mamy tu dwa aspekty: uniknięcie frustracji (matka nie musi się czuć winna za niesłuszne skarcenie dziecka), zniekształcenie rzeczywistości (dziecko cierpi i nie rozumie, czemu jest karcone). Projekcja często uzasadnia agresywne zachowania poprzez podbudowywanie wiary w agresywne nastawienie całego świata i konieczność samoobrony. Staje się to wówczas typowym symptomem parano

np123
@FX 13.04.2015, 10:52

W końcu jakiś ciekawy wątek na tym forum. Oj widzę, że zabolało Pana z Felsona, bo przyjął dosyć prymitywną socjotechnikę atakowaniu personalnie adwersarza zamiast merytorycznych argumentów. A może by tak odpowiedział na pytanie Cywila co z tą licencją KNF. Macie czy nie, a może uważacie, że nie jest potrzebna ? To może chociaż czy firma Felson Limited Sp. z oo Oddział w Polsce jest zarejestrowana w KNF jako agent inwestycyjny, bo jakoś na liście KNF nie widać. Natomiast na liście ostrzeżeń KNF znajduje się firma Safecup Investments Poland (postępowanie w Prokuraturze Okręgowej w Wwie) a Felson  otwarcie powołuje się na współpracę z Safecup Intvestments. Ja się nie będę wdawał w polemiki kto  ma więcej pojęcia o rynku ani nie będę marnował czasu ludzi na forum mętnymi wywodami i wklejanymi z encyklopedii  definicjami stanów emocjonalnych. Zamiast tego mogę udostępnić zapis rozmowy z pracownikiem Felsona, który twierdzi miedzy innymi  że i tu cytat ”debiuty giełdowe to nasze flagowe inwestycje” i dalej też jest o spółkach dywidendowych. Fakt, że pracownik nie twierdził, że te inwestycje wykonywane są na platformie MT4. To może ustalcie sobie Panowie z Felsona jedną wspólną wersję  to będzie się łatwiej wam bronić. Sugeruję również Panu Felsonowi zapoznanie się z regulacjami rynku kapitałowego to się może zorientuje, że w czynnościach doradztwa inwestycyjnego nie ma różnicy między „zrób to” a „możesz to zrobić” jedno i drugie jest poradą/rekomendacją sugerującą określone zachowanie inwestycyjne. Dotyczy to nie tylko rynku giełdowego ale i platform forexowych. A jeśli nadal pozostaną wątpliwości to najlepiej zwrócić się  do KNF, oni wam to chętnie i szybko wyjaśnią. Ale najbardziej rozbawił mnie cytat Pana z Felsona że "Na forexie można zarabiać, nie zarabiają tylko...id..ci". Otóż zapewne w firmie Felson nie znają lub wolą przemilczać dane publikowane np. przez KNF i  inne branżowe źródła wg. których ok. 80 % klientów platform forexowych traci całą kasę i to dość szybko bo w ciągu 3-9 miesięcy. Dlatego potrzebne są takie firemki „naganiacze” kolejnych klientów jak Felson. Zarabiają natomiast brokerzy market-makerzy (markets.com) oraz tacy goście (to w nawiązaniu do Czechów, którzy czeszą u nas klientów a potem się zwijają) jak Pan Lukas Nehnevajsa wytrawny czeski finansista, absolwent jedynie grammar school i były manager w firemce Bohemia a obecnie dyrektor w Felson. Dla jasności i ku uwadze administratora forum dodam, że informacje, które przytaczam o tym Panu są ogólnie dostępne na jego profilu w jednym z portali społecznościowo-biznesowych. Na koniec proszę Pana z Felsona (przepraszam jeśli to akurat Pani) aby w ewentualnej odpowiedzi chociaż spróbował odnieść się do meritum poruszonych kwestii a nie wypisywał/wklejał elaboraty zarzucające zaburzenia psycho-emocjonalne autorom niepochlebnych dla niego wpisów.

FX

"natarczywie wciskał konkretne zagraniczne inwestycje w debiuty giełdowe i spółki mające ogłosić wypłatę dywidendy"Widać że nie masz zielonego pojęcia o rynku i inwestycjach. Jak za pośrednictwem np. MT 4 można inwestować w debiuty albo otrzymać dywidendę???. A przecież odpowiednio na platformie są kontrakty i ekwiwalenty dywidendy. Nieznajomość prawa nikogo nie usprawiedliwia. Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Jest chyba poza tym różnica między "zrób to" a "możesz to zrobić"?Ale pewnie nawet nie słyszałeś kiedykolwiek o semantyce. Teraz twierdzisz, że "natarczywie wciskał" i "czeszą Czesi" a tak naprawdę racjonalizujesz swoją porażkę. Racjonalizacja (od łac. ratio – rozum) – to jeden z mechanizmów obronnych. Polega na przeinterpretowaniu lub przewartościowaniu doświadczenia w taki sposób, że staje się ono mniej dotkliwe i obciążające samoocenę. Często wygląda to na pozornie racjonalne uzasadnianie po fakcie własnych decyzji i postaw.Mechanizm racjonalizacji pozwala znaleźć wyjście z trudnej sytuacji i zaoszczędzić sobie negatywnych odczuć. Pierwszym krokiem nie tylko w tradingu jest trzeźwe myślenie. "Na forexie można zarabiać, nie zarabiają tylko...id..ci".

cywil

„No widzę Pan z Felsona zabrał głos, tylko co to za bajki z tym marketingiem. Wiem ponieważ dzwonił do mnie człowiek z Felsona i natarczywie wciskał konkretne zagraniczne inwestycje w debiuty giełdowe i spółki mające ogłosić wypłatę dywidendy. Obiecywał oczywiście krociowe przebicia i uspokajał, że wszystko mi powie kiedy wejść i wyjść z transakcji. To się chyba fachowo nazywa doradztwo inwestycyjne i wymaga licencji KNF, której Felson nie ma. No nie? A generalnie poczytajcie sobie na różnych innych forach o tym całym felsonie i marks.com, jak ci sami goście głównie z Czech „czeszą” tutaj ludzi i tylko zmieniają te swoje firemki jak tylko zacznie się im robić ciepło. Przed Felsonem to samo robili w firemce Bohemia, która już się zwinęła.”

FX

Praca jest dla ludzi ogarniętych i pewnych siebie. Trzeba nastawić się na ciężką pracę, wtedy można zarobić dużo i szybko awansować. To nie jest praca dla ludzi, którym wystarczy podstawa. Praca daje satysfakcję i możliwość rozwoju zawodowego. Pracownicy nie pozyskują sami baz. Bazy są zakupowane przez pracodawcę lub są to leady osób, które zarejestrowały się na stronie (usunięte przez administratora)Można zawsze liczyć na wsparcie managerów a także poszerzyć swoją wiedzę nt. inwestowania.Account Managerzy to nie doradcy. Firma prowadzi działalność informacyjno-marketingową. Zadaniem jest otworzenie rachunku inwestycyjnego z potencjalnym klientem. To klient a nie jego "opiekun" albo account manager podejmuje decyzje, nikt za niego tego nie robi. A czy w kasynie albo w lotto wszyscy wygrywają?Tracą jeszcze większe pieniądze, bo podejmują sami takie a nie inne decyzje. Trudno jednak porównywać forex do kasyna. Kasyno jest o wiele bardziej ryzykowne.

wizytor

Do pracowników Felsona. Moi kochani, może firma nie jest najlepsza i nie pracujecie tam dla przyjemności ale mam do Was cenną wskazówkę. Otóż grupowe spożywanie kanapek w windzie na 3 piętro jest po prostu nietaktowne, świadczy o złym wychowaniu lub o nie najlepszym pochodzeniu. W tym budynku jest jeszcze kila poważnych firm na piętrach wyższych niż 3. Nie chcielibyście słyszeć co o Was mówią, ale każdy wychodząc z budynku sprawdza co to za firma jest na 3 piętrze...

Bodzio

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą Felson, zaznaczam, że przykrymi.Podobnie jak "oleg" byłem klientem tej firmy i zostałem dosłownie wydojony z kasy. Tak pięknie opiekun obiecywał pomoc i prowadzenie za rączkę, a zamydlał oczy i nawet kiedy stracił ponad 60% moich środków uspokajał, że wszystko jest w pod kontrolą.W rzeczywistości po dwóch kontaktach z gościem konto zostało wyczyszczone .... Mam ochotę faceta nie tylko skopać....Odradzam wszystkim jakikolwiek kontakt z tą firmą i złodziejskimi praktykami jej pracowników...

oleg

Miałem kontakt jako klient firmy Felson. Człowiek profesjonalnie mnie podszedł, wpłaciłem parę tysięcy brokerowi licząc na obiecany zysk, mimo, że nie byłem przekonany o takim sposobie zarabiania. Facet mówił że mi pomoże. Dzwonił kiedy zarabiałem, nie odzywał się kiedy topiłem pieniądze. Ktoś powie że nie ma nic za darmo. Ja sobie poradzę, jednak myślę, że praca takiego naganiacza z czasem się odwróci przeciwko niemu mając na sumieniu wiele ludzkich dramatów.

Light
@oleg 11.12.2014, 15:33

I dlatego z tamtad odszedłem ^^ sprzedaz sprzedazą, ale sa jakieś granice i reszta tłumaczy to ,,sumiennoscią,praca,organizacja hahah smiech na sali raczej to odnosnie synonimu dojenia i wciskania kitu, tu nie chodzi tylko o tradycyjne podejscie do ,,roboty'' ale co ta robota daje obydwu stronom w ktorej tylko ,,salesman'i to bez licencji pseudo broker lecący w luja , Nie Pozdrawiam Lukasa , Krwiopijca i kanciarz on i reszta menadzerki z machlojstw powinna isc do paki , wiekszosc rozlicza sie w rajach podatkowych , kantuja , gdyby nie te ,,błachostki'' to nie byli by tak zadowoleni bo fiskus by im sciągał koło plus minus 40 % zarobku a i KNF tez z nimi w ukłądach jest, przymyka oko ale jak kto widział koniec ,, Wilka z Wall Street'' za rok moze i troche dłuzej w koncu skonczy sie złota ubojnia i wkroczy CBA z prokuratura i bedzie płacz i zgrzytanie zębów i cąły hajs pojdzie sie j**ac^^

Salesman

Pracuje , jestem aktualnym pracownikiem Felsona. Uwazam ze jest to praca dla ludzi wytrwałych -> sumiennych -> pracowitych i przede wszystkim DOBRZE ZORGANIZOWANYCH. Sukces odniosą osoby które po kazdej rozmowie z klientem maja krótką notatkę(nad która nie ma czasu siedziec trzeba to robic w trakcie rozmowy). Nie ma czasu na fejsa , pasjansa , kierki czy rozmowy. Od tego sa przerwy. Uwazam ze do tej pracy nie idzie sie szukac kolegów tylko zarabiac pieniadze. Osoby które są mocno zdeterminowane osiągna sukces. Liczy sie ilosc wykonanych polaczec oraz budowanie wlasnej bazy. Wszelkie zarobki sa wykonalne. Wszyscy wzoruja sie na Wilku z Wall Street, wiadomo inne realia , ale cel ten sam. Jezeli ktos mysli ze pojdzie tam i za siedzenie na czterech literach dostanie 10k pln to jest w grubym bledzie. Trzeba pracowac , zasuwac , ale jak juz sie wejdzie na odpowiedni pułap i w odpowiedni cykl to jest tylko łatwiej. Manadzerowie często mlodzi ,BARDZO mlodzi, ale z osiągnieciami w firmie wiec znajacy sie na swojej robocie. Kto nie pojdzie i nie sproboje to sie nie dowie. Nie jest to praca na call center tylko aktywna dość agresywna sprzedaż , z tym ze jestes na równi ze swoim klientem. Warto pójsc i sprobowac , jak sie komus nie spodoba to moze wyjsc. Wiadomo gdzie sa drzwi

Xaisis

Żeby odnieść w tej firmie sukces, trzeba być pracowitym. Koniec kropka. Negatywne opinie są z reguły pisane przez osoby zaraz po maturze, które nie wiedzą jeszcze co znaczy praca. I w ten sposób, jak tylko menadżer nie patrzy, to takie osoby siedzą sobie na fejsbuniu, grają w pasjansa albo wychodzą co pół godziny na fajka. A potem pretensje, że dostaje się samą podstawę na rękę. Ogólnie rzecz biorąc pensja powyżej 10 tysięcy na rękę jest tu jak najbardziej osiągalna. Owszem, praca męczy, jest stresująca, ale po niecałym roku można awansować i jest dużo lżej. Zresztą powiem tak: jeśli ktoś się zastanawia, czy warto do firmy aplikować - warto. Przejdziecie się, zobaczycie biuro, pogadacie z ludźmi, którzy tu pracują, to nic nie kosztuje. A jeśli się przekonacie, że można zarobić, to tu zostaniecie, tyle.

Byłem i pracowałem

Nie ma latwo, ale zawsze tak jest, że kto chce, ten osiągnie sukces. Pierwszy okres robienie bazy, kolejne miesiące bardziej już atak czyli dzwonimy namawiamy. Ktoś już wspomniał że nie ma sensu tu siedzieć na podstawie - ma rację. Zarabia firma - zarabiasz i Ty. Ja też bym nie płacił swoim pracownikom za samą obecność. Dużo zależy od szczęścia, jakiego klienta trafisz ale ciężko pracując szansa na znalezienie owego jest z pewnością większa. Zarobki rzędu 40000 i więcej są osiągalne, ale po awansowaniu na wyższe stanowisko(możliwe już po kilku dobrych miesiącach). Faktycznie, dla ludzi z samą maturą jest to fajna szansa, którą nie wszyscy potrafią wykorzystać. Przestałem pracować z powodów osobistych, trochę zmęczyła psychicznie ale udało się tu trochę oszczędzić na przyszłość ;) Pozdrawiam

pracuje tutaj

Pracuje w tej firmie. wszystkie wpisy mają coś z prawdy. Udaje się tutaj 2 typom ludzi: bardzo zdolnym lub/i bardzo pracowitym. Niestety większość młodych osób nie spełnia tych prostych wymagań. Zarobki w najgorszym wypadku-to podstawa 1680zł w najlepszym.. fakt jak bym napisała ile można było do tej pory maxymalnie wyjąć nie uwierzycie więc powiem,że da się wyżyć. Ja zaczynałam z zarobkiem 4k.na początku, ale faktycznie starałam się zostać nadgodziny często żeby mieć wynik. Warto przyjść samemu się przekonać-to nie kosztuje.A nie liczyć na opinie tych, którym się nie udało. Mało tego ja chętnie się dowiem co teraz Ci teraz robią, gdzie i za ile pracują- Pochwalcie się:) pozdrawiam!

Rafał
@pracuje tutaj 15.10.2014, 13:44

dodaj jeszcze, że ci którzy w 1 miesiącu nikogo nie naciągną to nie dostają owych 1680zł brutto!!! :))) ps. byłem pracowałem nigdy więcej!!! teraz pracuje w banku BZWBK, z umową o prace a nie tak jak u was na śmieciowej! jeżeli tak dobrze ci idzie to nie zachwalaj :) i nie werbuj naiwnych! tylko zakładaj rachunki :))) ps. napisz jeszcze o rotacji i o tym ilu już się przewinęło w waszej wspaniałej firmie:))) aha pozdrów Lucasa :))

marion

pracowałam w tej firmie w zeszłym roku, warunki finansowe jak i warunki pracy miałam lepsze niż opisywane powyżej. Na tle innych firm zajmujących się forexem firma wypada blado jeżeli chodzi o podejście do pracownika "nie ten to następny". Nie jest prawdą, że jak jesteś dobry to zarobisz. w tej branży to przypadek. a firma która w razie gorszego miesiąca daje mi 1200zł jest śmieszne. Pozdrowienia dla Lucasa " jak ci klient powie że ma tysiąc złoty tylko to powiedz, żeby lepiej dzieci na wesołe miasteczko zabrał" :)

AktualnyPracownik

Smiac mi sie chce z niektorych wypowiedzi i placzu"odradzam bo ciezko" "targety niemozliwe do wyrobienia" etc. Jestes Lamusem to tego nie robisz prosta sprawa. Jest to jedyna firma w Polsce w ktorej majac 19-20 lat mozesz zarobic nawet 40000 50000 PLN w miesiac ( nie nie pomylilem sie w ilosci zer)

potencjalny pracownik
@AktualnyPracownik 27.07.2014, 01:26

Powiem jedno buchahahahhahahaaha. kiedy czytam takie wpisy ze ktos zarabia 40tys miesiecznie i chwali sie tym na forum to jest pewne ze nie zarabiasz tyle. twoj wpis przekonal mnie aby nie pracowac w tej cudownej firmie:D pozdrawiam miloinerze buchahahahaha

Graza
@AktualnyPracownik 27.07.2014, 01:26

Ciekawe jak zarabiasz te 40-50000 zł miesięcznie? Czy jako doradca? Oczywiscie doradzasz żle i kasę klienci tracą na Twoją korzyść. To jest wielkie draństwo.

michal

caly czas jest rekrutacja nowych pracownikow! praca ciezka! targety nie mozliwe dla zwyklych smiertelniow do osiagniecia! z obecnych pracownikow norme wyrabiaja tylko 4 osoby tak bylo przynajmniej w czerwcu. jezeli chodzi o wyplaty to otrzymujesz ja opiero 20 kazdego nastepnego miesiaca (dla nowych o ile wyrobicie norme:)) a jak nie to sorry pracujecie za darmo. dostajesz 10 kartek z nr telefonow i dzwonisz. przewaznie odbieraja starsze osoby ktore wogole nie chca z toba rozmawiac. jezeli mam byc uczciwy to szkoda czasu zeby tam isc i siedziec od 8.45 do 17.30 nie polecam! odradzam! ostrzegam!!!

adam

Jeśli mam być szczery to ta praca nie jest dla ludzi "słabych"! Trzeba mieć dużo umiejętności sprzedażowych aby coś wam się udało sprzedać. Ja osobiście dzwoniłem z kartek na których były wydrukowane numery telefonów i nazwiska lub dane firmy (baza z panoramy firm lub coś w tym stylu). Generalnie nie otworzyłam żadnego rachunku! i nic nie zarobiłam ponieważ w pierwszym miesiącu praca jest za darmo jeśli nie osiągniesz wymaganej sprzedaży. Jeżeli chodzi o szkolenia to są to informacje połowiczne i każdy może sobie je przeczytać w internecie! Rotacja pracowników w tej firmie jest ogromna ludzie przychodzą i odchodzą, wystarczy jeden dzień aby załapać o co w tej pracy chodzi. Ogólnie jeżeli chcecie zarobić pieniądze to nie polecam tej pracy bo jest kosmicznie ciężko!

Trebis

Pierwszy miesiąc okres próbny ze szkoleniami ( nie trzeba mieć udanych sprzedaży żeby zostać). Umowa zlecenie z podstawą 1600 + prowizje. W sumie te prowizje powodują, że ludzie tam zostają i walczą. Bonusy za osiągane targety. Ale generalnie praca stresująca. Trzeba mieć mocną psychikę. JEst mozliwość awansu ze stanowiska sprzedawcy i wtedy zaczyna być lepiej. Mi sie nie udalo.

teletubis

Do opracy trzeba się przygotować.(usunięte przez administratora)Natępnie umowa na 1600 zł, i pierzesz się za telefon, spis numerów do których trzeba dzwonoić. Okres testowy 3 m-ce i minimalne wynagrodzenie. Szkolenia - zero przydatnej wiedzy dla pracownika i klienta. (usunięte przez administratora). Po okresie próbnym masz zniszczoną psychike, jesteś przepracowany niewyspany, wypaczona psychika i ograniczone własne ambicje. Dostajesz kopa na pożegnanie.

Zostaw opinię o Felson Limited - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Felson Limited