counter
2 16 93 5 1
Adrian

Macie nowe informacje o pracy w Mostostalu Ropczyce? Firma prowadzi rekrutację? Dajcie znać czy ktoś już pracował u tego pracodawcy.

Adrian Nowy wpis

Knurowski Nowy wpis
 Problem
@Adrian

Ogólnie trochę się uspokoiło jest kilkanaście ludzi i klepią proste konstrukcje. Ale kiedyś się skrzykną i zaprotestują póki Wojtek nie ma zapłaconej premii każdy z obecnych pracowników czuje pewien niedosyt. Nie powinno być tak że premia która mu się należy przez parę lat wisi w powietrzu a ten jej nie ma. Decydenci powinni mieć to na uwadze bo same wypłaty dla pracowników to nie wszystko.

Werko Nowy wpis
@Adrian

Niech mistrze i magazynierzy oddadzą co ukradli.

Igor Nowy wpis

Nie szukajcie na siłę złych stron firmy bo mamy dobrego pracodawcę i firma ciągle się rozwija, polecam.

Zainteresowany

Przestaliście korzystać z tego forum. Czy jakiś powód istnieje?

bolo
@Zainteresowany

hej, jak tam kondycja Mostostalu Ropczyce??

Pepper

Pewnie ze nie na pewno prezes ma już nowa wizję rozwoju zakladu typu pojscie w budowe samolotów siudmej generacji i elektrowni termojadrowych pod klucz w końcu ma hale kilka starych spawarek, przecinarkę co więcej potrzeba ....tylko chęci do pracy potrzebne

Wytwórnia

Jest gorzej niż zle.Tak jak ktoś napisal firma jest na dnie w mule a wizje prezes może mieć

Wytwornia
@Wytwórnia

Do tej wizji potrzeba wykonawców czyli majstrow a jak majstrow to i PREMII dla nich....

Gregor schnibercałer
@Pepper

Nie ma krzykacza firma odżyje co nie

@Gregor schnibercałer

W ostatnim czasie nastąpiły jakieś kluczowe zmiany, które mogą mieć wpływ na obecne warunki pracy w firmie Mostostal Ropczyce? Możesz opisać, co takiego się wydarzyło? Pamiętaj, że na forum jest wiele osób, które nie mają wiedzy o tym, jak wygląda praca w tej firmie, dlatego zachęcam, abyś przedstawił swoją wiedzę na ten temat. Będę wdzięczny za przekazane informacje.

Janek
@Wanda

Nic się nie zmieniło zakład idzie w upadłość. Wierzycie wygrywają sprawy w sądzie,pan JS nawet się nie stawia na rozprawach. Komornik siedzi na kontach, nawet fikcyjny euro- bud, blokują. Zero perspektyw.

Janek

Wizję można mieć, ale trzeba mieć wiedzę albo słuchać fachowców, którzy się na tym znają. Pan JS nie ma wiedzy ani nikogo nie słucha. Odeszło kilka osób które próbowały coś zdziałać. Ważne dla niego aby wziąc zaliczę i przejść ją zamiast pospłacać podwykonawców i pracowników. Lepiej wprzedawac zakład.

Gregor schniberc
@Wanda

Nie pracuje już w firmie od jakiegoś czasu ale to jest letargu. Był czas ze w firmie były kompetentne ludziska i firma miała duży obrót wystarczyło dobrego zarządzania i w miarę płacic tym ludziom. Ale jeśli tak duzym zakładem zarządzają największe lenie na świecie i bez elementarnej wiedzy to nie mogło być inaczej. Ropczyce to jest gmina z masą firm i nikt teraz szanujący się nie pójdzie do takiego kołchozowiska. WIEM ZE te opinie czyta prezes Wiec chciałbym mu pogratulować umiejętności doboru ludzi Masz Pan Głowę do Interesów :)

Adrian
@Gregor schniberc

W swoim komentarzu zawarłeś informację, że był czas w firmie Mostostal Ropczyce, że była ona zarządzana przez kompetentne według Ciebie osoby. Co takiego wydarzyło się, że te osoby nie pracują już w tej firmie i Twoim zdaniem pogorszyło się zarządzanie oraz ogólny obraz tego miejsca pracy? Czy te osoby same zrezygnowały z pracy, czy może decyzje szefostwa firmy sprawiły, że w firmie jest teraz zupełnie inaczej? Odpowiedz proszę, jak to wyglądało.

Krzykacz
@Adrian

Zarządzania to tam nie było bo zarządzać trzeba umieć. A tym zakładem zarządzały osoby na poziomie intelektualnym kury albo kaczki . Nie chce tu obrazac nikogo ale to jest porównanie które to obrazuje.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Niezadowolony

Firma jest prawie na dnie.Odcięte telefony,internet,brak wyplat .Ostatnio odcieta woda .Ludzie noszą swoja wodę z domu żeby się umyć a pan prezes ma wszystko w dalekim poważaniu

@Niezadowolony

A co z premiamii??

@anonymous

Chyba górskimi

nikifor

majstry sołtysa wywianowały że w dziurawych portkach został hoho

struf
@nikifor

pewnie jeszcze im się za to premia należy w końcu robotę zrobili

@nikifor

A Sołtys wykolegował załogę z kasy

@nikifor

Teraz był strajk z powodu braku wypłaty 10.07.2018r rozpoczął się 16 lipca i trwał do 31 lipca wszyscy kasę dostali a reszta co była na urlopie w domu nie.

@Obywatel CHWD.

Sołtys nie płaci ludziom którzy sieę zwolnili,odeszli z jego winy bo są mu nie potrzebni albo zrobili robote na umowę jak wiadomo o kogo chodzi

@Wytwórnia

Z przyczyn jeszcze nie ustalonych w dniu 26.07.2018r zmarł nagle nasz kolega Grzegorz S. został znaleziony ok godz 15 a wszyscy się fajnie bawili w tym czasie. Cały dzień wszyscy jak nie obchodzili święto Krzysztofa to uprzyjemniali sobie dzionek piciem i trach tragedia dla Rodziny. Gdzie w tedy byli wszyscy panowie którzy tak walczą o dobro zakładu.

pseudo majster

No - skończyło się majstrowi +DOBRE+ ochrona firmy wzięła się za niego i skończyło mu się - wywożenie własnym busem elektronarzędzi z Mostostalu...cha... cha... cha... Teraz nawet nie wpuszczają jego busa na firmę...

@pseudo majster

Co do majstra to więcej miał sprzętu własnego na samochodzie niż zakład dysponował sam pozyczał narzędzia swoje jak np. klucz elektryczny udarowy, który i tak mu pracownicy zepsuli a zakład nie odkupił, wiertarki na budowę dał swoje i również butle gazowe małe użyczał własne. Tak ze chłop jest w porządku nie powiem o innych kolegach jak kradli a innych posądzali.

@pseudo majster

Ochrona to dobre. Pan Wacław C. przy pomocy a zarazem udziale ochrony zakładu wywiózł stojącą przyczepkę kempingową z zakładu za bramę i sprzedał. Nic mu nie zrobiono,czyli wiemy kto kradł. Swoich się nie czepiamy tylko obcym pokazujemy, kto tu rządzi. Ochrona stara się tylko zniechęcić majstra do tego aby dał sobie spokój i do tej roboty nie chodził, a każdy sposób nękania jest dobry. Dziwie się majstrowi przebiera się w ubranie robocze i nieraz pracuje za dwóch i tak co nie którym jest to źle i krytykują jak Stręk P, czy inni.

@Obywatel CHWD.

A to że magazynierzy kradli i chlali w pracy to nic nowego wszyscy o tym wiedzieli no oprócz może prezesa bo ten to nie wie jak się nazywa ...

Karol

Idealnie to nie jest nigdzie. Wiem tylko, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma!!

Jakim pracodawcą jest Mostostal Ropczyce SP. z.o.o? Jak przedstawiają się warunki zatrudnienia w firmie? Czy osoby w niej pracujące mogą liczyć na jakieś pozapłacowe benefity?

Hgfjh
@Administrator

Na nic nie można liczyc

pseudo majster
@Administrator

osoby w niej pracujące mogą liczyć na pozapłacowe benefity - UDZIAŁ W DARMOWYM CZYNIE SPOŁECZNYM NA RZECZ PREZESA, POKRYWANIE KOSZTÓW faktur ZA ZAKUPIONE za własne pieniądze paliwo do samochodów służbowych podczas wyjazdów na montaże /delegacje/... itd.

pyskaty

szkoda firmy szkoda marki mostosal szkoda zalogi i fachowcow chlopy czemu tak powoli sie budzcie gdzie sa poslowie radni wlodarzez ropczyc buli dyrektorzyi majstowie i reszta kadry wszyscy zescie nas olali co zwami ludzie gdzie sady inne instytucie porazka

@pyskaty

Majster daj spokój jak ktoś się nadaje do roboty to pójdzie do innego zakladu, zostają emeryci ich szkoda a reszta to (usunięte przez administratora) i nieudacznicy

zzz

szkoda

Anonim

Witam Mam kilka zdań na temat Prezesa .J.S .Jest to (usunięte przez administratora) oszust kłamca . Oszukuje pracowników jak tylko może co jnnego mówi a co jnnego robi.Jest nie wypłacalny co nie kturym do tej pory jeszcze nie wypłacił zaległośći .Za kazdym razem mówi co innego .Ten człowiek wogule nie powinien zażądzać firmą .Jedną firme z doprowadził do upadłośći teraz przyszedł do Mostostal Ropczyce .Moim zdaniem on wogule nie ma wyglądu na Prezesa takich jak on to spotka pod sklepem na piwie .W tym zakladzie nie ma zadnej przyszłośći do puki on tam będzie pracownicy nie mają nawet wody co się nalezy w dni upalne ani wogule nic.

Ulka

Idealnych firm nie ma i nikt na siłę nie trzyma!!!

@Ulka

Popracuj u tego pana za darmo bez wypłaty to zrozumiesz

Mi też nie zapłacili
@Ulka

Wojwie

@Mi też nie zapłacili

Takich jak ty to jest dużo więcej

Margot
@Wytwórnia

A co mnie obchodzą inni, kasy nie dostałem i mam big problem .. Nie wiem co mam robić w takiej sytuacji

Jacek

Co prawda poświęciłem w tej pseudo firmie tylko trochę czasu, ale opinię mam wyrobioną. Wszystkim którzy zastanawiają się nad podjęciem pracy u tego pracodawcy stanowczo odradzam. Pan pseudo prezes nie respektuje niczego pracownika traktuje jak zło konieczne tzn najlepiej jak by pracował za darmo. Mi osobiście ten pan nie wypłacił ani złotówki chociaż byłem zatrudniony na umowę o pracę, zgłosiłem to do Państwowej Inspekcji Pracy czekam na odpowiedź , następnie oddaje sprawę do sądu. Z tego co wiem takie praktyki są notoryczne. Chociaż liczę się z tym że pieniędzy już nie odzyskam postanowiłem temu panu poświęcić trochę czasu. Mam pomysł by rozsławić pana prezesa Jacka S. nawet jestem już po rozmowie mediami w sprawie reportażu , zasługuje ten pan na sławę.

Wanda

@Jacek, rozumiem Wasze zastrzeżenia, ale może warto zastanowić się nad rozwiązaniem tej sytuacji? Z tego co napisaliście sprawa dotyczy większej ilości pracowników. Może warto zastanowić się nad wspólnym rozwiązaniem tego problemu w większym gronie? Czy kwestia wypłat z kasy zapomogowej, to główny powód Waszego niezadowolenia w firmie Mostostal Ropczyce?

Wanda

@pyskaty, Twój wpis zawiera poważne oskarżenia w kierunku pracodawcy, czy mógłbyś go jakoś uzasadnić? Wspomniałeś o wypłatach, czy miałeś na myśli i nieregularną wypłatę? Warto to rozwinąć i uargumentować, ponieważ dla innych kandydatów mogą być to informacje niewiarygodne. Czy próbowałeś rozmawiać o zaistniałych problemach z przełożonym w firmie Mostostal Ropczyce?

Jadzka
@Wanda

A co tu jeszcze rozwijac? Mialy byc zwrocone pieniadze z kasy zapomogowej, pobierane z pensji, w niektorych przypadkach jest to kilka tys, mija miesiac za miesiacem i pieniedzy nie ma. Wynagrodzenie jest wyplacane dopiero pod presja, kiedy zaloga przestaje pracowac, kilka dni po terminie i to w ratach. Premie? Dodatki? Zaleglosci nalezne pracownikom? Prezes klamie z miesiaca na miesiac ze beda jutro, za tydzien, zostaly juz wplacone tylko bank przetrzymuje. Niestety, tak to wyglada. Klamia, oszukuja i okradaja pracownikow. Ktos tu pisal ze pracownicy lenie. To prosze zainteresowac sie pracownikami w delegacjach na montazach. W jakich warunkach i pod jaka presja pracuja. Okradani i oszukiwani tak samo jak.pozostali. Wstyd, panie prezesie.

Jacek
@Jadzka

To co napisala przedmowczyni jest w 100 procentach prawda. Rozmowa z Panem S. sprowadza się jedynie do ,, ja niczego takiego nie pamiętam i o niczym takim nie wiem.'' WSZYSZKO TO JEST NIE POWAŻNE. Na około są firmy gdzie jest lepiej lub gorzej ale bynajmniej jest osoby na gorze mają przynajmniej minimalna wiedzę na temat zarzadzania

pyskaty

to zwykly naciagacz i manipulator.orzna zaloge z pieniadze z kasy zapomogowej co pracwnicy sami sobie odkladali na czarna godzine .nawet skladki na zus i ubezpieczenia grupowego o wyplatch nie wspomne.trzeba sie trzymac od tego pana "sukcesywnie was wydoi " daleko...

Wanda

@Radek, może firma ma jakieś przejściowe problemy finansowe? Czy udało już Wam się rozliczyć? @Dawid, widziałam, że pytałeś o pracę w Mostostal Ropczyce. Zdecydowałeś się aplikować? @JA, dlaczego tak uważasz? Czy mógłbyś trochę rozwinąć swoją wypowiedź? @Były pracownik, długo pracowałeś w Mostostal Ropczyce? Jakie widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu?

Radek

Firma nie płaci za wykonanie usługi, jedynym sposobem jest sąd i komornik. Kontakt w sprawie należności wgląda na nie odbieraniu telefonu i całkowicie lekceważeniu podwykonawcy. Przestrzegam przed współpraca, no chyba że ktoś ma czas na sądy i oczekiwanie na swoje pieniądze. Taktyka jest taka aby wyłudzić usługi i nie płacić a następnie znaleźć następnego. Odradzam współpracę.

@Radek

kolego o co masz pretensje , było wystawić pro forme

@anonymous

No teraz wiem. Ale są jakieś podstawy współpracy. Każdy kupuje materiał i usługi z odroczonym terminem płatności. Taka specyfika działalności. Biorąc wszystko na proforme nie jest rozwiązaniem.

@Radek

A kto się ukrywa za tym nikiem? Czy aby nie księgowa AL? Która nie odbiera telefonów.

@Radek

To że ktoś nie ma faktury zapłaconej to sam sobie na to zasłużył

Czarek

Może są jakieś powody wstrzymania zapłaty??

@Czarek

Jakie? Masz do zapłacenia ZUS i US, Bank. Zapytają cię czy tobie zapłacili? Wystawiłeś FV to płać. Pytają czy tobie zapłacili?

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Ropczyce SP. z.o.o - Tarnobrzeg

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Mostostal Ropczyce SP. z.o.o
2/5 Na podstawie 16 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Pszczyńska 304